Najlepsza pompa ciepła 12kw w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Pompa ciepła 12kw ranking na rok 2024 – sprawdź który produkt będzie najwłaściwszy!ę!

Do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu odnawialnych źródeł energii warto wykorzystać tylko sprzęt wysokiej klasy i oferujący potwierdzoną wydajność. To oferować może nam natomiast przede wszystkim pompa ciepła 12kw, która odpowiednio skonstruowana zadba o wydajność grzewczą na najwyższym poziomie i komfortową pracę. Choć dobra pompa ciepła 7kw, najlepsza pompa ciepła 9kW też powinny być odpowiednie.

Jednakże, jedna pompa ciepła 12kw może różnić się od konkurencji w sposób znaczący i jest to spowodowane różnorodnymi metodami konstrukcyjnymi. Skonstruowanie sprzętu najefektywniejszego i najwydajniejszego i dodatkowo oferujące świetną cenę nie jest proste. Jeśli więc niska cena pompy ciepła 12kw to jedna z ważniejszych dla ciebie kwestii, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dzisiejszej pomocy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SAMSUNG EHS MONO

9.9

Droga

New energy

9.8

Tania

Sprsun CGK-040V2

9.7

Średnia

PANASONIC T-CAP SPLIT

9.6

Średnia

W rankingu pomp ciepła 12kw 2024 postanowiliśmy omówić urządzenia właśnie o tej mocy. Nasi eksperci postanowili przygotować listę z wyłącznie tymi produktami, które charakteryzują się świetnym stosunkiem ceny pompy ciepła 12kw do oferowanej wydajności pracy. Rzecz jasna aspektami kluczowymi okazały się takie atrybuty jak, chociażby, parametry techniczne sprzętu i możliwości pozyskiwania energii cieplnej, sposób montażu i jego trudność, funkcjonalność, a także klasę energetyczną.

SAMSUNG POMPA CIEPŁA EHS MONO 12 kW 1-faz

pompa ciepła 12kw samsung

Popularna i renomowana marka Samsung oferuje najwyższej jakości pompę ciepła o mocy 12 kW. Zestaw składa się z jednostki zewnętrznej i panelu sterowania. Panel posiada przejrzysty wyświetlacz LCD i osiem dotykowych przycisków. Na każdym z nich widnieje ikona opisująca, do czego służy dany przycisk. Sterownik obsługuje kilka języków, w tym polski.

Pompa generuje szum o natężeniu 64 decybeli, ale posiada także tryb cichy, w którym natężenie spada do 50 decybeli. Urządzenie waży 110 kilogramów i mierzy 1420 milimetrów wysokości, 940 milimetrów szerokości i 330 milimetrów głębokości. Pompa grzeje w temperaturach otoczenia od -25 do 35 stopni Celsjusza i chłodzi w przedziale od 10 do 46 stopni Celsjusza.

COP dla tego modelu wynosi 4,55 lub 3,03 w zależności od ustawionego trybu. Nominalna moc elektryczna dla ogrzewania to 3,73 kW, dla chłodzenia 2,77 kW. Jednostka współpracuje z instalacjami fotowoltaicznymi. Produkt zdobył klasę energetyczną A++ i posiada certyfikaty HP Keymark oraz Eurovent, które potwierdzają jego skuteczność i bezpieczeństwo.

 • Praktyczny i dyskretny panel sterowania;

 • Możliwość ustawienia trybu cichego;

 • Duży zakres chłodzenia i grzania.

 • Skomplikowany montaż.

Pompa ciepła New energy New energy 12 kW

pompa ciepła nibe 12kw

Pompa New Energy ma wysoką jakość i jest dostępna w atrakcyjnej cenie. Jest to kompaktowy model z wbudowanym zbiornikiem buforowym o pojemności 80 litrów. W urządzeniu znajduje się czynnik chłodzący R410A. Model oszczędza do 80% energii w porównaniu do innych produktów o takich wymiarach i wydajności. Wydajność pompy wynosi 60 stopni Celsjusza.

Pompa działa w niskich temperaturach, minimalna temperatura otoczenia, w której urządzenie działa to -25 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura natomiast to 43 stopnie Celsjusza. Model może zarówno grzać, jak i chłodzić. Sprawdza się on do ogrzewania domu i wody. W produkcie zastosowano wysokiej jakości niezawodną sprężarkę marki Mitsubishi, która jest doskonale zintegrowana ze zbiornikiem.

Obrotowy kompresor gwarantuje niezawodną i niezwykle wydajną pracę. Jednostka ma dwa wiatraki i należy instalować ją na zewnątrz budynku. Jest ona odporna na szkodliwy wpływ promieni słonecznych, wilgoci, mrozu i wysokich temperatur, ponieważ posiada bardzo mocną obudowę ze stali nierdzewnej. Produkt ma delikatny, szary odcień i nie wyróżnia się na tle budynku.

 • Atrakcyjna cena;

 • Kompaktowe wymiary;

 • Łatwy montaż.

 • Głośno pracuje.

Pompa ciepła Sprsun 12,5kW

pompa ciepła 12kw ranking

Model Sprsun CGK-040V2 cechuje się mocą 12,5 kW i wysoką wydajnością na poziomie 5,65 (COP). Klasa energetyczna tego modelu to A+++. Do funkcji pompy należy ogrzewanie pomieszczeń i wody oraz chłodzenie mieszkania lub domu. Urządzenie waży 124 kilogramy netto i 161 kilogramów brutto. Maksymalny przepływ wody dla tego modelu wynosi 1.31 litrów na sekundę, a znamionowy 0,79 litra na sekundę.

Pompa ma 1110 milimetrów długości, 475 milimetrów głębokości i 1355 milimetrów wysokości. Jednostka jest zorientowana poziomo. Można ją przytwierdzić do zewnętrznej ściany budynku lub ustawić na ziemi, np. na tarasie. Posiada ona jeden wentylator cechujący się wydajnością na poziomie 3000 metrów sześciennych na godzinę. Do pompy dołączono niezawodny, inteligentny sterownik Carrel z RS 485 i modułem wi-fi; istnieje możliwość obsługiwania pompy przez aplikację w telefonie.

Sterowanie jest w języku polskim, choć można ustawić inny język, według uznania. Urządzenie pracuje w temperaturze otoczenia od -20 do +35 stopni Celsjusza. Wewnątrz jednostki znajdują się wysokiej jakości komponenty, takie jak sprężarka rotacyjna Panasonic, zawór rozprężny Carel, wentylator Wolong (bezszczotkowy) oraz specjalny czujnik ciśnienia.

 • Możliwość ustawienia jednostki na ziemi;

 • Wysokiej jakości komponenty;

 • Duża moc.

 • Jeden wentylator.

POMPA CIEPŁA PANASONIC T-CAP SPLIT 12kW

pompa ciepła 12kw cena

Model marki Panasonic zalicza się do klasy energetycznej A++ i cechuje się stałą wydajnością do -20 stopni Celsjusza. Pompa nagrzewa wodę maksymalnie do 60 stopni Celsjusza. Zestaw składa się z dwóch komponentów – jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Zewnętrzny element generuje hałas o natężeniu 66 decybeli, wewnętrzna natomiast pracuje bardzo cicho, emitując szum o natężeniu 33 decybeli.

Wymiary pompy ciepła panasonic 12kw to 892 milimetry wysokości, 500 milimetrów szerokości i 340 milimetrów głębokości dla wewnętrznej, która waży 43 kilogramy; zewnętrzna mierzy 1340 milimetrów wysokości, 900 milimetrów szerokości, 320 milimetrów głębokości oraz waży 100 kilogramów. W komponencie zewnętrznym znajduje się 2,85 kilograma czynnika chłodzącego R410A.

Jednostka pracuje prawidłowo w temperaturach otoczenia od -28 do +35 stopni Celsjusza. Automatycznie dostosowuje się do panujących warunków otoczenia i ma wbudowany system zabezpieczający przed zamarznięciem. Należy zauważyć, że pompa ciepła panasonic 12kw kest biała, a jej obudowa powstała ze stali nierdzewnej. Komponent zewnętrzny posiada manometr i wygodny panel sterowania z dużym wyświetlaczem LCD, pokazującym temperaturę otoczenia, grzania/chłodzenia i wody.

 • Zestaw składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej;

 • Urządzenie pracuje w skrajnych temperaturach;

 • Klasa energetyczna A++.

 • Bardzo wysoka cena.

Artykuły

Pompa ciepła Nibe 12kw, a może opcja od innego producenta? Jeśli dalej nie wiesz co wybrać, sprawdź poniższe wskazówki!

Chociaż zrecenzowane produkty z pewnością zachwycą niejedną osobą i zdecydowanie ułatwią zakup przyszłej pompy ciepła, to nie możemy zapominać o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że każdy z nas jest inny – każdy dom ma inne zapotrzebowanie, mu zużywamy wodę w różnym tempie, a także mieszkamy w innym środowisku – czasami cieplejszym, czasami zimniejszym.

Z tego względu bardzo ważne jest dostosowanie produktu do naszych własnych oczekiwań. To możemy najlepiej zrobić poprzez sprawdzenie poszczególnych parametrów i aspektów każdego produktu. Gdy zapoznamy się z danymi technicznymi, to o wiele łatwiej będzie później określić czy wybrany przez nas produkt będzie charakteryzować się właściwym wykonaniem.

Dlatego powinniśmy skupić się na zweryfikowaniu wydajności każdego modelu. Nieważne czy będzie to pompa ciepła Nibe 12kw, Panasonica czy Samsunga, warto też uwzględnić klasę energooszczędności czy też wydajność pracy. Dopiero po uwzględnieniu wszystkich wymienionych czynników będziemy w stanie wybrać właściwą opcję. Zachęcamy więc do sprawdzenia wskazówek w poniższym poradniku czy też do sprawdzenia tego informacji dodatkowych z następującego artykułu:

https://nadzoryinwestorskie.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-pompy-ciepla/

pompa ciepła 12kw

Czytaj także: https://majsterkujsam.pl/pompa-ciepla-powietrze-woda-opinie-ranking/

Porady zakupowe 2024 zaczniemy od wydajności

Pierwszym czynnikiem definiującym przydatność danego sprzętu w naszym środowisku jest jego wydajność. Za tym pojęciem stoi szereg pomniejszych parametrów ostatecznie wpływających na to jak dużą powierzchnię pompa ciepła będzie w stanie obsłużyć. Choć wiadomo, że najważniejsza będzie tutaj moc sprzętu, to w przypadku kiedy ten parametr jest ujednolicony, powinniśmy przyjrzeć się innym aspektom.

Jednym z ważniejszych będzie chociażby wydajność grzewcza przy otoczeniu o temperaturze dużo niższej niż 10 stopni Celsjusza poniżej zera. Jeśli, na przykład, sprężarka gwarantuje ogrzewanie powietrza i uzyskiwanie energii cieplnej przy temperaturze środowiska wynoszącej i -25 stopni Celsjusza, to możemy mówić o wysoce wydajnym sprzęcie.

POMPA CIEPŁA PANASONIC T-CAP SPLIT 12kW
pompa ciepła 12kw cena

Pompa ciepła New energy New energy 12 kW
pompa ciepła nibe 12kw

Rzecz jasna parametry użytkowe też ważne

Nie tylko ten aspekt jest ważny przy wyborze rozwiązania idealnego. Przecież oprócz samej mocy grzewczej czy też wydajności, którą właśnie omówiliśmy, na atrakcyjność pompy ciepła wpływa wiele innych atrybutów. Warto, chociażby, wspomnieć tutaj o kulturze pracy. Emisja hałasu powinna być jak najmniejsza, aby uciążliwe dźwięki nie docierały do wnętrza domu – szczególnie będąc w pobliżu miejsca montażu pompy.

Co więcej, przy poszukiwaniach powinniśmy uwzględnić specjalne funkcjonalności gwarantujące nam o wiele wyższy komfort korzystania ze sprzętu. Mowa tutaj, między innymi, o specjalnym systemie pozwalającym nam kontrolować częstotliwość pracy sprężarki czy też możliwość obsługi sprzętu zdalnie – po połączeniu wentylatora z systemem Smart Home.

Kolejna istotna kwestia to klasa energooszczędności

Nawet jeśli wybrane przez nas produkty będą charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami, to bez odpowiedniej klasy energetycznej nie osiągniemy zadowalających nas wyników i nie uzyskamy takiej sprawności działania, na jaką byśmy liczyli. To właśnie dlatego kolejnym czynnikiem wartym uwzględnienia jest klasa energetyczna.

Podobnie jak w przypadku standardowych urządzeń elektrycznych, klasa energetyczna pozwala nam sprawdzić czy produkt wykonany został “zgodnie ze sztuką”, a to oznacza wysoką jakość pracy w danym środowisku. Im wyższa klasa energetyczna, tym lepiej produkt radzi sobie w trakcie sezonu grzewczego. Zalecamy wybierać, rzecz jasna, urządzenia o klasie A lub wyższej.

Pompa ciepła Sprsun 12,5kW
pompa ciepła 12kw ranking

Pompa ciepła 12kw – podsumowanie rankingu 2024

SAMSUNG POMPA CIEPŁA EHS MONO 12 kW 1-faz to z pewnością jedna z ciekawszych opcji z uwagi na kilka faktów. Przede wszystkim produkt charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy, co jest głównie spowodowane świetnymi danymi technicznymi. Ponadto, marka deklaruje długie wsparcie producenta, a z uwagi na renomę możemy liczyć na bezproblemowe działanie przez długi czas.

Jeśli jednak szukamy opcji bardziej przystępnej budżetowo bądź po prostu zależy nam na nieco innej charakterystyce urządzenia, to nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy skorzystać z porad podanych w artykule i wybrać produkt, który idealnie radzi sobie w każdych warunkach, a przy okazji jest funkcjonalny i przyjemny w użytkowaniu. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/pompa-ciepla-monoblok-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza pompa ciepła 12kw
Average rating:  
 5 reviews
 by kafel

I nadeszła ta pora kiedy trzeba zainwestować w pompę. Cena opału jest zabójcza. Specjalista wyliczył, że muszę mieć pompę 12 kw, teraz szukam dobrego sprzętu.

 by kosmos

Dzisiaj dostała wycenę pompy gruntowej. Ogromna kwota, powietrzna o wiele tańsza a zastosowanie takie samo, więc nie bede przepłacać i zamawiam samsunga.

 by matysia

Panasonic ma słabszą klasę energetyczną niż Sprsun, co mnie zdziwiło, bo przedstawiciele polecają panasonica. Dobrze jednak samemu się trochę zorientować.

 by gregory

Polecili mi New Energu, ale jak widzę w opsiie że głosno pracuje to zrezygnuje i wybiore coś innego. Dość mam hałasów remontowych 😉

 by HUB ERT

Zdecydowaliśmy się na pompę samsunga ehs mono. Łatwa obsługa, bezawaryjny sprzęt.