Jaki napęd do bram dwuskrzydłowych wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Nie wiesz jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej będzie najlepszy? Sprawdź co ma do zaoferowania zestawienie 2024 i poradnik zakupowy w jednym!

Jeśli zależy nam na atrakcyjnym, klasycznym wyglądzie, a ponadto mamy nadzieję na świetną funkcjonalność i skuteczność, to skorzystanie z bramy dwuskrzydłowej z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem. Bramy te potrzebują jednak odpowiednio dobranych napędów wraz z siłownikami, które będą odpowiadać za automatyczne otwieranie i zamykanie skrzydeł. Jak należy wybrać idealny napęd do bram dwuskrzydłowych?

Zadanie z pewnością nie jest łatwe, szczególnie kiedy nasza wiedza odnośnie napędów do bram dwuskrzydłowych jest ograniczona. Musimy przecież skupić się na tym, aby wybrać urządzenie sprawnie działające i bezawaryjne. A poszczególnych parametrów i atrybutów finalnie wpływających na wydajność napędu czy też szybkość otwierania się skrzydeł jest wiele. To właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować analizę porównawczą wraz z recenzjami najciekawszych napędów do bram skrzydłowych. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zestaw Delta2 FAAC

9.9

Droga

GENIUS GBAT 300

9.8

Średnia

ELEKTROBIM ETM-01L

9.7

Średnia

MaxGate

9.6

Tani

Na dzisiejszej liście pojawiły się cztery różne propozycje. Każdy z napędów do bram skrzydłowych charakteryzuje się wysoką sprawnością działania. Eksperci mieli na uwadze kilka kluczowych aspektów wpływających na funkcjonalność sprzętu, mianowicie maksymalną wagę skrzydła, maksymalną długość, a także liczba cykli otwierania i zamykania na dobę. Ponadto, wydajność i funkcjonalność też musi odegrać ważną rolę w ostatecznym wyborze.

Zestaw Delta2 FAAC 740 3xPilot 868 Lampa 5xListwa

napęd do bram dwuskrzydłowych opinie

Zestaw FAAC Delta 2 – 740 to tzw. zestaw startowy i składa się z wielu elementów, dzięki którym można zmontować kompletny i funkcjonalny napęd do bramy. Pakiet zawiera napęd z centralą sterującą i kondensatorem rozruchowym, podstawę montażową, dwukanałowy odbiornik radiowy, fotokomórki z regulacją kąta, wbudowany czujnik przeciwzgnieceniowy, czyli enkoder, trzy piloty sterujące, kostki połączeniowe, indywidualny klucz, komplet wyłączników krańcowych magnetyzowanych, lampę LED, pięć metrów listwy zębatej oraz niezbędne elementy montażowe.

Zestaw jest przeznaczony do montowania na bramach, których jedno skrzydło waży do 500 kilogramów i ma maksymalnie 14 metrów długości. Urządzenie może w ciągu doby przeprowadzić 240 cykli działania. Model posiada silnik 230 V, który gwarantuje niezawodną pracę i szybkie otwieranie/zamykanie bramy. Dokładna prędkość przesuwu wynosi 12 metrów na minutę.

Cały zestaw waży 10 kilogramów, a jego elementy mają klasę ochrony IP44. Urządzenie może pracować w temperaturach otoczenia od -20 do +55 stopni Celsjusza. Dołączone piloty służą do otwierania i zamykania bramy, a zasięg ich działania wynosi 200 metrów.

 • Bardzo duży zestaw wysokiej jakości;

 • Sprawdzi się na dużych bramach;

 • Duży zasięg pilotów i fotokomórek.

 • Bardzo wysoka cena.

ZESTAW SIŁOWNIK GENIUS GBAT 300 4xPILOT LAMPA

napędy do bram dwuskrzydłowych opinie

Kolejny zestaw na liście pochodzi od marki Genius i jest przeznaczony do automatyzacji bram, których skrzydła mają do czterech metrów długości i ważą nie więcej niż 300 kilogramów. Zestaw zawiera dwa siłowniki Genius G-Bat 300, parę fotokomórek Genius Vega, cztery piloty czterokanałowe, dwukanałowy odbiornik radiowy, centralę sterującą, lampę LED, obudowę centrali, dwa klucze awaryjnego wysprzęglania, ogranicznik centralny oraz akcesoria montażowe.

Montaż jest łatwy i można przeprowadzić go samodzielnie. W razie potrzeby producent oferuje bezpłatny instruktaż telefoniczny. Siłowniki mają zakres ruchu równy 300 milimetrów i silnik o mocy 280 Watów. Silnik pracuje z prędkością 1400 obrotów na minutę i cechuje się maksymalną siłą ciągu 3500 N. Siłowniki ważą w sumie 6,5 kilograma.

Zestaw pracuje w temperaturach otoczenia od -20 do +55 stopni Celsjusza i posiada zabezpieczenie termiczne; w przypadku bardzo intensywnego użytkowania silnik się nagrzeje, ale jeśli jego temperatura osiągnie 140 stopni Celsjusza, urządzenie przestanie działać aż do całkowitego ostygnięcia. Dołączone piloty sterujące mają ładny design, a ich zasięg to 200 metrów.

 • Cztery piloty w zestawie;

 • Bardzo łatwy montaż;

 • Do średnich i dużych bram.

 • Może gorzej działać w niskich temperaturach.

BRAMA AUTOMATYCZNA DWUSKRZYDŁOWA NAPĘD + MOCOWANIA

jakie napędy do bram skrzydłowych

Napęd Elektrobim składa się z dwóch siłowników, centrali sterującej, dwóch pilotów sterujących z brelokiem, lampy sygnalizacyjnej z anteną, kompletu fotokomórek obrotowych oraz akcesoriów montażowych. Napęd można stosować na bramach posiadających skrzydła o długości dwóch metrów; ich waga nie może przekraczać 150 kilogramów (dla jednego skrzydła).

Siłowniki doskonale sprawdzą się na wąskich słupkach. Posiadają one awaryjne wyczepienie mocowania przedniego i niezwykle wytrzymałą przekładnię wyposażoną w metalowe tryby. Centrala sterująca ma wejścia sterujące na trzy różne moduły: Wi-Fi, GSM i wideodomofon. Można zaprogramować jej działanie na maksymalnie 99 pilotach sterujących. Ponadto posiada ona liczne zabezpieczenia, w tym termiczne i przeciążeniowe.

Czterokanałowe piloty działają na baterie, które znajdują się w zestawie. Ich zasięg to 100 metrów. Są niewielkie, mają praktyczny kształt i brelok, można je przypiąć do kluczyków samochodowych. Piloty mają po cztery przyciski, a każdy z nich opisano ikoną. Piloty niezawodnie współpracują z napędem i szybko otwierają bramę; ma to ogromne znaczenie wtedy, kiedy wjazd na posesję znajduje się przy ruchliwej ulicy – użytkownik nie powstrzymuje ruchu drogowego.

 • Lampa z anteną;

 • Szybki czas reakcji napędu;

 • Możliwość sparowania 99 pilotów.

 • Tylko do małych i średnich bram.

NAPĘD DO BRAMY DWUSKRZYDŁOWEJ – KOMPLETNY ZESTAW

napędy do bram skrzydłowych ranking

Ostatni zestaw ma najniższą cenę i jest przeznaczony do instalacji na bramach, których jedno skrzydło waży do 300 kilogramów i mierzy maksymalnie 2,5 metra. Ten napęd dziennie jest w stanie wykonać 100 cykli otwierania/zamykania. Zestaw można montować samodzielnie, ponieważ załączona instrukcja jest bardzo czytelna i pokazuje każdy krok w bardzo szczegółowy sposób.

Pakiet składa się z dwóch siłowników, trzech pilotów sterujących, ledowej lampy, centrali sterującej, obudowy na centralę, zasilacza i uchwytów mocujących. Hermetyczna obudowa posiada klasę ochrony IP55 i doskonale zabezpiecza elektronikę przed wilgocią, wiatrem, promieniami UV i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Siłowniki charakteryzują się mocą maksymalną na poziomie 3000 N i mogą pracować w temperaturach otoczenia od -30 do +70 stopni Celsjusza.

Dołączone piloty mają breloki, dzięki którym można je doczepić np. do kluczyka samochodowego. Każdy pilot ma prostokątny kształt i cztery przyciski opisane literami A, B, C i D. Piloty posiadają czarną powierzchnię antypoślizgową idealnie dopasowaną do palca. Umożliwia to komfortowe korzystanie z urządzenia nawet wtedy, kiedy dłoń jest wilgotna.

 • Niska cena;

 • Bardzo dobra obudowa centrali;

 • Ergonomiczne piloty.

 • Mała ilość dziennych cykli.

Artykuły

Skoro każdy napęd do bram garażowych ma swoje wady i zalety, to która opcja powinna nas zainteresować najbardziej? 

Choć każdy z napędów do bram dwuskrzydłowych przedstawionych w powyższym zestawieniu prezentuje bardzo ciekawe parametry i dane techniczne, to nie są to sprzęty idealne. Jeden będzie charakteryzował się nieco mniejszym udźwigiem, drugiego łatwiej będzie przegrzać. A jeszcze inny może być niezwykle wytrzymały i sprawnie działający, ale powolny bądź po prostu drogi. Z uwagi na tak dużą różnorodność produktów, musimy sami wiedzieć na których kwestiach najbardziej nam zależy i co przede wszystkim powinniśmy uwzględnić w naszych poszukiwaniach.

Aby więc podjąć świadomą i przemyślaną decyzję odnośnie zakupu bram dwuskrzydłowych, postanowiliśmy przygotować dla wszystkich zainteresowanych poradnik zakupowy, w którym omawiamy najważniejsze elementy zakupu sprzętu do automatycznego otwierania bram dwuskrzydłowych oprócz tych oczywistych jak, na przykład, moc wyrażana w niutonometrach.

W zebranych informacjach uwzględniliśmy maksymalną wagę i długość skrzydła, ilość cykli na dobę, a także funkcje dodatkowe usprawniające korzystanie z bramy. Co więcej, omówione po krótce zostały także pozostałe dane techniczne, w tym stopień ochrony jak i zakres temperatury pracy. Ciekawe informacje znajdują się także w poniższym artykule: https://kb.pl/porady/jaki-naped-do-bramy-dwuskrzydlowej-wybrac-rodzaje-napedow-ceny-opinie/

Napęd do bramy dwuskrzydłowej ranking

Napęd do bramy dwuskrzydłowej musi być przede wszystkim dostosowany do rozmiarów i wagi skrzydeł 

Pierwszym parametrem nadzwyczaj istotnym przy wyborze idealnego rozwiązania do otwierania naszej bramy jest, rzecz jasna, sprawdzenie wymiarów i parametrów naszych skrzydeł. Jak wiemy, dwuskrzydłowe bramy są zazwyczaj bardzo ciężkie, a ponadto ich długość nieraz może okazać się problematyczna. Dotyczy to zazwyczaj opcji długich, które wcześniej zasilane były zbyt słabym napędem.

Jeśli nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w której sprzęt odmówi posłuszeństwa i brama nie będzie chciała się otworzyć, to należy przede wszystkim sprawdzić jakie są parametry fizyczne obu skrzydeł. Jeśli jedno skrzydło waży do 100-150 kilogramów, to znaczy, że mamy do czynienia z bramą lekką ,a w takiej sytuacji napęd może być z segmentu tych budżetowych i oferować mniej więcej 600-700 niutonometrów. 

Jednakże, są też i skrzydła o wadze wynoszącej po 200-250 kg, a więc to bramy średnie. Tutaj moment obrotowy silnika musi już być większy (800 Nm, a nawet i 900 Nm). Najcięższe bramy mają skrzydła o wadze do nawet 400 kg, gdzie wymaga się przynajmniej 1000 Nm momentu, jak nie więcej.

Zestaw Delta2 FAAC 740 3xPilot 868 Lampa
napęd do bram dwuskrzydłowych opinie

ZESTAW SIŁOWNIK GENIUS GBAT 300 4xPILOT LAMPA
napędy do bram dwuskrzydłowych opinie

Ważną kwestią będzie też ilość cykli i zakres pracy

Nawet jeśli przyjrzymy się maksymalnemu obciążeniu i wybrany przez nas napęd będzie charakteryzował się odpowiednią siłą ciągu i mocą, to nie oznacza, że taki sprzęt okaże się bezawaryjnie działającą opcją na lata. Jak wiemy, ilość cykli pracy, a także i minimalna i temperatura pracy siłowników i całego napędu też odgrywa bardzo ważną rolę.

Jeśli mieszkamy na terenach, gdzie zimową porą temperatura w nocy często spada nawet i do 20 stopni poniżej zera, to musimy przede wszystkim uwzględnić tak ciężkie dla automatyki warunki. W ten sposób ograniczymy problemy związane z niewłaściwym działaniem sprzętu przy skrajnie niskich temperaturach.

Sama ilość cykli pracy na dzień także jest ważna, bo wskazuje nam czy wybrany przez nas sprzęt można użytkować często. To natomiast pozwoli nam określić wytrzymałość sprzętu i jego podatność na przegrzanie.

Napędy do bram dwuskrzydłowych opinie i cena to następne istotne parametry

Kwestią równie istotną są opinie innych osób. Jeśli uwagi dotyczące danego modelu wskazują nam, że mamy do czynienia z bramką o bardzo dobrych parametrach i działającą w sposób niezwykle wydajny i, co jest ważne dla wielu użytkowników, szybki. Zapoznanie się z feedbackiem będzie wręcz kluczowe.

Musimy natomiast pamiętać, że wszystkie opinie napędów do bram dwuskrzydłowych bazują na doświadczeniach użytkowników, a te są mocno subiektywne. Konkretny egzemplarz może odstawać jakością od pozostałych opcji modelowych, a w takiej sytuacji najważniejsze jest sprawdzenie pozostałych wypowiedzi. Dopiero kiedy duża liczba ocen będzie pochlebna lub negatywna, można je uznać za wartościową wskazówkę.

BRAMA AUTOMATYCZNA DWUSKRZYDŁOWA NAPĘD + MOCOWANIA
jakie napędy do bram skrzydłowych

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaki produkt będzie najwłaściwszy!

Z pewnością trudno wskazać na produkt najlepszy, lecz istnieje wiele atrakcyjnych gadżetów, które musimy mieć na względzie. Funkcjonalność sprzętu będzie ważna, bo przecież daleki zasięg umożliwiający łatwe sterowanie czy też możliwość obsługi sprzętu nawet będąc w domu.

Jeśli jednak własnoręczne poszukiwania to coś, co nas w ogóle nie interesuje, to zawsze pozostaje nam bazowanie na opiniach i wypowiedziach ekspertów. Jedną z ciekawszych opcji wydaje się zwycięzca rankingu, mianowicie Zestaw Delta2 FAAC 740 3xPilot 868 Lampa 5xListwa. Jest to spowodowane przede wszystkim bardzo dużym maksymalnym obciążeniem i bogatym zestawem, jaki dołączony do napędu.

Sprawdź też jaki napęd do bram przesuwnych wybrać

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki napęd do bram dwuskrzydłowych wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by 06LA

Szkoda, że elektrobim udźwignie tylko bramy do 150 kg. Kupiłbym, ale w takim razie wezme deltę, żeby nie było niespodzianek.

 by Tyberiusz_32

Max Gate daje rade. Obudowa nie jest zbyt solidna, ale poza tym dla niewielkich bram się sprawdza. Przy tym jest tani.

 by Fredziu..

U nas jet genius. Brama ładnie się otwiera, nie mam żadnych uwag.

 by Asiu B

Mam dwie bramy. Na jednej napęd Delta na drugiej Elektrobim. Delta zdecydowanie sprawniejsza. Elektrobim trochę zacina.

 by Koosmann

Delta jest jednym z najlepszych napędów na rynko, o ile nie najlepszym. Właśnie wymieniłem deltę starego typu na nową. Super chodzi.