Jaki klimatyzator ścienny wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spis Treści

Klimatyzator ścienny ranking na rok 2024 – wybierz właściwe urządzenie do swojego domu, biura, czy nawet i sklepu!

Jak wszyscy wiemy, w upalne dni nie ma nic lepszego jak przebywanie w odpowiednio schłodzonym pomieszczeniu. Utrzymanie temperatury nie jest jednak proste, kiedy wykorzystuje się do tego standardowe wentylatory (sprawdź nasz ranking najlepszych wentylatorów stojących). O wiele skuteczniejszym sposobem jest stosowanie klimatyzatorów, które to dzięki wykorzystanej technologii mogą ochłodzić pomieszczenie o nawet 20-30 stopni Celsjusza. Opcji do schłodzenia mamy kilka np. klimatyzatory przenośne, dobre klimatyzatory typu split oraz najpopularniejszym i polecanym wyborem jest klimatyzator naścienny.

Niestety, znalezienie odpowiedniego urządzenia tego typu to nie lada wyzwanie, szczególnie dla amatorów lub osób, które nigdy wcześniej nie myślały nad zakupem takiego właśnie sprzętu. Nie wszyscy wiedzą przecież na co zwrócić uwagę, jakie parametry odpowiadają za wysoką skuteczność i bezawaryjność, a także która marka jest lepsza i czy w ogóle renoma producenta ma w przypadku klimatyzatora na ścianę jakiekolwiek znaczenie. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking klimatyzatorów ściennych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kaisai FLY

9.9

Drogi


 

WEBER

9.8

Średnia

Mistral DCS

9.7

Tani

TCL Elite XA81-09

9.6

Tani

LG S12EQ

9.5

Drogi


 

Naszym zadaniem było opracowanie recenzji najciekawszych ofert na rynku. Z uwagi na różnorodność sprzętu dostępnego na rynku, postanowiliśmy przygotować zestawienie, w którym znalazło się miejsce na pięć produktów. Charakteryzują się one przede wszystkim bogatą liczbą funkcji usprawniających korzystanie, bardzo dobrą mocą i parametrami chłodzącymi, a także świetną ogólną wydajnością. Ponadto, niektóre produkty gwarantują komunikację Wi-Fi, inne energooszczędność, a jeszcze inne świetną kulturę pracy. Sprawdź zatem która opcja odpowiada twoim wymaganiom najbardziej.

Zwycięzca rankingu i najlepszy klimatyzator naścienny, jaki możecie w tym momencie kupić, to z pewnością Klimatyzator Kaisai FLY

klimatyzator ścienny opinie

Klimatyzator jest wyposażony w moduł Wi-Fi, co umożliwia sterowanie urządzeniem z każdego miejsca na ziemi za pomocą telefonu czy tabletu. Ma także funkcję Auto Clean, która umożliwia samooczyszczenie urządzenia, a tym samym zapobiega powstawaniu bakterii czy grzybów.

Funkcja Silence z kolei pomaga ustawić najcichszą pracę, dzięki czemu klimatyzator nie przeszkadza nie tylko podczas pracy, ale i snu użytkowników. Timer zaś gwarantuje możliwość zaprogramowania czasu automatycznego włączana oraz wyłączania urządzenia.


Jeśli nie przeszkadza nam brak WiFi, to Klimatyzator ścienny WEBER będzie świetną alternatywą

klimatyzator ścienny

Klimatyzator ścienny marki WEBER w wersji Split inwerter posiada moc chłodzenia na poziomie 2,6 kW. Jest to więc idealne rozwiązanie dla zapewnienia nie tylko chłodzenia czy ogrzewania powietrza, ale również osuszania go. Klimatyzator doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 30 metrów kwadratowych, a więc to opcja przemyślana do pokoji domowych czy pomieszczeń użytkowych o mniejszej powierzchni.

Klimatyzator marki Weber oferuje nam sprzęt energooszczędny. Dzięki połączeniu nowoczesnego wyglądu z niebywałą funkcjonalnością można ochładzać czy ogrzewać powietrze w danym pomieszczeniu przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Urządzenie jest wyposażone w filtry, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu istnieje możliwość, by były one wielokrotnie czyszczone, na przykład pod bieżącą wodą. To znacząco wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji klimatyzatora.

Jednostka wewnętrzna klimatyzatora marki WEBER jest wyposażona w nawiew 3D. Pozwala on równomiernie rozprowadzać powietrze po całym pomieszczeniu. Dodatkowo, warto zauważyć, że sprzęt pracuje tak cicho, że nie przeszkadza podczas pracy czy snu. Dużym ułatwieniem w użytkowaniu jest funkcja snu. Nie tylko minimalnie obniża ona tryb grzania, ale także ogranicza chłodzenie podczas snu. To z kolei wpływa znacząco na obniżenie kosztów użytkowania sprzętu.

 • Energooszczędny;

 • Filtry wielokrotnego użytku;

 • Nawiew 3D;

 • Funkcja snu.

 • Brak modułu Wi-Fi.

Dodatkowe funkcje klimatyzatora Weber to, między innymi: Timer, iClean (automatyczne oczyszczanie kurzu z parownika), Turbo (przyspieszenie chłodzenia lub ogrzewania powietrza) czy Speed (regulacja prędkości wentylatora).

Klimatyzator Mistral DCS to natomiast mocne urządzenie do większych pomieszczeń z ciekawymi funkcjami

klimatyzator naścienny

Klimatyzator ścienny Mistral DCS posiada moc 3,5 kW. Jest dedykowany pomieszczeniom do 40 metrów kwadratowych, zatem stosunkowo dużych. Urządzenia marki Mistral są dostępne na polskim rynku od ponad dziesięciu lat. Cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Jest to połączenie atrakcyjnej ceny z zaawansowaną technologią.

Urządzenie to jest jednostką klimatyzacyjną typu Split, która wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale przede wszystkim cichą i wydajną pracą. Dodatkowo charakteryzuje ją wysoki współczynnik efektywności energetycznej. Są to z pewnością obecnie najpopularniejsze inwerterowe klimatyzatory. Instalowane są przede wszystkim w mieszkaniach prywatnych, ale także pomieszczeniach biurowych, sklepach czy restauracjach.

Klimatyzator ścienny Mistral DCS jest wyposażony w funkcję chłodzenia czy też grzania. Jest to wentylator wysokiej jakości, który, dzięki funkcji autorestart, zapamiętuje ustawienia i automatycznie wznawia wcześniejszą pracę w momencie, gdy zostanie wznowiona dostawa prądu.

 • Energooszczędny;

 • Dedykowany dużym pomieszczeniom (40m2);

 • Funkcja autorestart;

 • Funkcja Timer.

 • Brak modułu Wi-Fi.

Sterowanie sprzętu może odbywać się za pomocą pilota. Jest to bardzo komfortowe dla użytkowników. Dodatkowo warto wspomnieć o funkcji Sleep czy Timer. Pierwsza z nich pozwala oszczędzać energię podczas snu użytkowników. Druga z kolei pozwala ustawić na włączanie oraz wyłączanie urządzenia. Klimatyzator ma także funkcję czuwania, która również jest energooszczędna.

Kolejną bardzo ciekawą propozycją jest Klimatyzator TCL Elite XA81-09

klimatyzator ścienny ranking

Klimatyzator ścienny TCL Elite XA81-09 jest rozwiązaniem, które łączy jakość z atrakcyjną ceną. Urządzenie to wyróżnia na tle innych, które są dostępne na rynku, stylowe wzornictwo, a także wysoka klasa energetyczna A++/A+. Klimatyzator jest wyposażony w wiele nowoczesnych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania. W tym między innymi: I Feel, Anti-Cold, Pamięć żaluzji czy też Autorestart.

Funkcja Auto mode to wbudowany czujnik, który sprawia, że klimatyzator nie tylko monitoruje, ale również reguluje poziom temperatury otoczenia poprzez dostosowanie trybów swojej pracy. Co więcej, dzięki funkcji Autoczyszczenia klimatyzator sam się oczyszcza z drobnoustrojów, bakterii czy grzybów. Program autoczyszczenia trwa około trzydzieści minut. Polega on na sterylizowaniu parownika w temperaturze 55 stopni Celsjusza.

Autodiagnostyka z kolei pozwala na łatwiejszą i tańszą naprawę urządzenia. Funkcja ta powoduje, że klimatyzator sam wykonuje autodiagnostykę i wyświetla kod błędu, dzięki czemu można od razu zdefiniować usterkę. Sprzęt jest wyposażony w 6-warstwowy filtr. Jest on wzbogacony w dodatkowe warstwy dla jeszcze lepszego oczyszczania powietrza. Jest on zbudowany z filtrów takich jak: photocatalyst, katechinowy, katalityczny, z jonami srebra, z aktywnym węglem oraz z witaminą C.

 • Moduł Wi-Fi;

 • Energooszczędny;

 • Ultracichy;

 • Wielofunkcyjny.

 • Brak funkcji Timera.

Warto także wspomnieć, że klimatyzator ścienny TCL Elite XA81-09 ma wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą tabletu czy telefonu. Jest to bardzo komfortowe dla użytkownika. Jedną z wad można wymienić brak timera, który to okazuje się przydatny podczas ustawiania sprzętu w celu czasowego wyłączenia. 

Klimatyzator LG S12EQ to jeszcze inna oferta o świetnej funkcjonalności 

klimatyzator na ścianę

Klimatyzator ścienny LG S12EQ posiada wysokowydajną sprężarkę inwerterową, która gwarantuje wysoką efektywność przy jednoczesnym niskim hałasie. Jej trwałość potwierdza dziesięcioletnia gwarancja. Sprężarka Dual Inverter to wysoka wydajność, długa i niezawodna praca oraz, jak zostało już wspomniane, niski poziom hałasu.

Klimatyzator gwarantuje oszczędność energii. Dzięki temu, że inwerterowa sprężarka płynnie dostosowuje swoją wydajność, to pozwala utrzymać najlepszą możliwą temperaturę w pomieszczeniu. Urządzenie marki LG ma kompaktową obudowę, co znacząco ułatwia instalację sprzętu w danym pomieszczeniu. 

Z kolei wysuwany filtr pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie go, na przykład pod bieżącą wodą. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi w panelu frontowym, użytkownik w każdej chwili może sprawdzić zużycie energii. Klimatyzator ścienny LG S12EQ dzięki technologii LG Dual Inverter pozwala na znacznie szybsze schłodzenie powietrza w pomieszczeniu. 

 • Przycisk LG Active Energy Control (energooszczędność);

 • Sprężarka LD Dual Inverter;

 • Wysuwany filtr;

 • Funkcja Comfort Air.

 • Stosunkowo drogi.

Dodatkowo opcja ta gwarantuje większy zasięg strugi zimnego powietrza, które jest nawiewane przez klimatyzator. Funkcja Comfort Air ustawia łopatki wentylatora w taki sposób, by zimne powietrze nie było kierowane bezpośrednio na osoby, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z uwagi na zdrowie użytkowników sprzętu.

Dzięki temu klimatyzatorowi ściennemu istnieje możliwość zarządzania zużyciem energii w domu. Za pomocą przycisku LG Active Energy Control można wybrać jedną z trzech funkcji oszczędzania energii, a mianowicie 80 procent, 60 procent i 40 procent. Jedno naciśnięcie i można zmienić moc chłodzenia, a tym samym znacząco zmniejszyć zużycie energii i tym samym opłaty za prąd.

Jakie parametry mają zasadniczy wpływ na jakość klimatyzatora na ścianę? Sprawdź poradnik zakupowy 2024

Każdy z nas pragnie zakupić produkt, który będzie wydajny, niezawodny, a dodatkowo nie przekroczy on planowanego przez nas budżetu. Trudno jest jednak wybrać ten idealny przedmiot, kiedy to nasze wymagania są nieco wysokie i wymagają indywidualnego podejścia. To właśnie dlatego warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym i samemu poznać istotne kryteria podczas wyboru odpowiedniego klimatyzatora ściennego.

Pierwszym i oczywiście najważniejszym elementem jest zdecydowanie moc urządzenia, bo to ona wpływa na ostateczną efektywność w chłodzeniu. Oczywiście nie możemy zapomnieć też o ogólnej wydajności chłodniczej, na którą to wpływa szereg innych komponentów. Następnie warto zweryfikować funkcjonalność urządzenia.

Ponadto, głośność pracy, a także łatwość montażu to kolejne istotne elementy. Wspólnie z wieloma udogodnieniami elementy te wpływają na ostateczny komfort użytkowania sprzętu. Oczywiście opinie klimatyzatorów ściennych czy też ich ceny odgrywają bardzo ważną rolę. Co ciekawe, więcej informacji na temat wyboru właściwego urządzenia schładzającego powietrze w pomieszczeniu znajdziemy w poniższym artykule: 

https://www.instalacjebudowlane.pl/6768-26-1184-na-co-zwrocic-uwage-kupujac-klimatyzator.html

jaki klimatyzator ścienny

Artykuły

Klimatyzator ścienny ranking na rok 2024 – wybierz właściwe urządzenie do swojego domu, biura, czy nawet i sklepu!

Jak wszyscy wiemy, w upalne dni nie ma nic lepszego jak przebywanie w odpowiednio schłodzonym pomieszczeniu. Utrzymanie temperatury nie jest jednak proste, kiedy wykorzystuje się do tego standardowe wentylatory z odzyskiem ciepła. O wiele skuteczniejszym sposobem jest stosowanie klimatyzatorów, które to dzięki wykorzystanej technologii mogą ochłodzić pomieszczenie o nawet 20-30 stopni Celsjusza. Szczególnie popularnym i polecanym wyborem jest klimatyzator naścienny.

Niestety, znalezienie odpowiedniego urządzenia tego typu to nie lada wyzwanie, szczególnie dla amatorów lub osób, które nigdy wcześniej nie myślały nad zakupem takiego właśnie sprzętu. Nie wszyscy wiedzą przecież na co zwrócić uwagę, jakie parametry odpowiadają za wysoką skuteczność i bezawaryjność, a także która marka jest lepsza i czy w ogóle renoma producenta ma w przypadku klimatyzatora na ścianę jakiekolwiek znaczenie. To właśnie dlatego powstał dzisiejszy ranking klimatyzatorów ściennych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kaisai FLY

9.9

Drogi


 

WEBER

9.8

Średnia

Mistral DCS

9.7

Tani

TCL Elite XA81-09

9.6

Tani

LG S12EQ

9.5

Drogi


 

Naszym zadaniem było opracowanie recenzji najciekawszych ofert na rynku. Z uwagi na różnorodność sprzętu dostępnego na rynku, postanowiliśmy przygotować zestawienie, w którym znalazło się miejsce na pięć produktów. Charakteryzują się one przede wszystkim bogatą liczbą funkcji usprawniających korzystanie, bardzo dobrą mocą i parametrami chłodzącymi, a także świetną ogólną wydajnością. Ponadto, niektóre produkty gwarantują komunikację Wi-Fi, inne energooszczędność, a jeszcze inne świetną kulturę pracy. Sprawdź zatem która opcja odpowiada twoim wymaganiom najbardziej.

Zwycięzca rankingu i najlepszy klimatyzator naścienny, jaki możecie w tym momencie kupić, to z pewnością Klimatyzator Kaisai FLY

klimatyzator ścienny opinie

Klimatyzator jest wyposażony w moduł Wi-Fi, co umożliwia sterowanie urządzeniem z każdego miejsca na ziemi za pomocą telefonu czy tabletu. Ma także funkcję Auto Clean, która umożliwia samooczyszczenie urządzenia, a tym samym zapobiega powstawaniu bakterii czy grzybów.

Funkcja Silence z kolei pomaga ustawić najcichszą pracę, dzięki czemu klimatyzator nie przeszkadza nie tylko podczas pracy, ale i snu użytkowników. Timer zaś gwarantuje możliwość zaprogramowania czasu automatycznego włączana oraz wyłączania urządzenia.


Jeśli nie przeszkadza nam brak WiFi, to Klimatyzator ścienny WEBER będzie świetną alternatywą

klimatyzator ścienny

Klimatyzator ścienny marki WEBER w wersji Split inwerter posiada moc chłodzenia na poziomie 2,6 kW. Jest to więc idealne rozwiązanie dla zapewnienia nie tylko chłodzenia czy ogrzewania powietrza, ale również osuszania go. Klimatyzator doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 30 metrów kwadratowych, a więc to opcja przemyślana do pokoji domowych czy pomieszczeń użytkowych o mniejszej powierzchni.

Klimatyzator marki Weber oferuje nam sprzęt energooszczędny. Dzięki połączeniu nowoczesnego wyglądu z niebywałą funkcjonalnością można ochładzać czy ogrzewać powietrze w danym pomieszczeniu przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej. Urządzenie jest wyposażone w filtry, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Dzięki temu istnieje możliwość, by były one wielokrotnie czyszczone, na przykład pod bieżącą wodą. To znacząco wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji klimatyzatora.

Jednostka wewnętrzna klimatyzatora marki WEBER jest wyposażona w nawiew 3D. Pozwala on równomiernie rozprowadzać powietrze po całym pomieszczeniu. Dodatkowo, warto zauważyć, że sprzęt pracuje tak cicho, że nie przeszkadza podczas pracy czy snu. Dużym ułatwieniem w użytkowaniu jest funkcja snu. Nie tylko minimalnie obniża ona tryb grzania, ale także ogranicza chłodzenie podczas snu. To z kolei wpływa znacząco na obniżenie kosztów użytkowania sprzętu.

 • Energooszczędny;

 • Filtry wielokrotnego użytku;

 • Nawiew 3D;

 • Funkcja snu.

 • Brak modułu Wi-Fi.

Dodatkowe funkcje klimatyzatora Weber to, między innymi: Timer, iClean (automatyczne oczyszczanie kurzu z parownika), Turbo (przyspieszenie chłodzenia lub ogrzewania powietrza) czy Speed (regulacja prędkości wentylatora).

Klimatyzator Mistral DCS to natomiast mocne urządzenie do większych pomieszczeń z ciekawymi funkcjami

klimatyzator naścienny

Klimatyzator ścienny Mistral DCS posiada moc 3,5 kW. Jest dedykowany pomieszczeniom do 40 metrów kwadratowych, zatem stosunkowo dużych. Urządzenia marki Mistral są dostępne na polskim rynku od ponad dziesięciu lat. Cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Jest to połączenie atrakcyjnej ceny z zaawansowaną technologią.

Urządzenie to jest jednostką klimatyzacyjną typu Split, która wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale przede wszystkim cichą i wydajną pracą. Dodatkowo charakteryzuje ją wysoki współczynnik efektywności energetycznej. Są to z pewnością obecnie najpopularniejsze inwerterowe klimatyzatory. Instalowane są przede wszystkim w mieszkaniach prywatnych, ale także pomieszczeniach biurowych, sklepach czy restauracjach.

Klimatyzator ścienny Mistral DCS jest wyposażony w funkcję chłodzenia czy też grzania. Jest to wentylator wysokiej jakości, który, dzięki funkcji autorestart, zapamiętuje ustawienia i automatycznie wznawia wcześniejszą pracę w momencie, gdy zostanie wznowiona dostawa prądu.

 • Energooszczędny;

 • Dedykowany dużym pomieszczeniom (40m2);

 • Funkcja autorestart;

 • Funkcja Timer.

 • Brak modułu Wi-Fi.

Sterowanie sprzętu może odbywać się za pomocą pilota. Jest to bardzo komfortowe dla użytkowników. Dodatkowo warto wspomnieć o funkcji Sleep czy Timer. Pierwsza z nich pozwala oszczędzać energię podczas snu użytkowników. Druga z kolei pozwala ustawić na włączanie oraz wyłączanie urządzenia. Klimatyzator ma także funkcję czuwania, która również jest energooszczędna.

Kolejną bardzo ciekawą propozycją jest Klimatyzator TCL Elite XA81-09

klimatyzator ścienny ranking

Klimatyzator ścienny TCL Elite XA81-09 jest rozwiązaniem, które łączy jakość z atrakcyjną ceną. Urządzenie to wyróżnia na tle innych, które są dostępne na rynku, stylowe wzornictwo, a także wysoka klasa energetyczna A++/A+. Klimatyzator jest wyposażony w wiele nowoczesnych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania. W tym między innymi: I Feel, Anti-Cold, Pamięć żaluzji czy też Autorestart.

Funkcja Auto mode to wbudowany czujnik, który sprawia, że klimatyzator nie tylko monitoruje, ale również reguluje poziom temperatury otoczenia poprzez dostosowanie trybów swojej pracy. Co więcej, dzięki funkcji Autoczyszczenia klimatyzator sam się oczyszcza z drobnoustrojów, bakterii czy grzybów. Program autoczyszczenia trwa około trzydzieści minut. Polega on na sterylizowaniu parownika w temperaturze 55 stopni Celsjusza.

Autodiagnostyka z kolei pozwala na łatwiejszą i tańszą naprawę urządzenia. Funkcja ta powoduje, że klimatyzator sam wykonuje autodiagnostykę i wyświetla kod błędu, dzięki czemu można od razu zdefiniować usterkę. Sprzęt jest wyposażony w 6-warstwowy filtr. Jest on wzbogacony w dodatkowe warstwy dla jeszcze lepszego oczyszczania powietrza. Jest on zbudowany z filtrów takich jak: photocatalyst, katechinowy, katalityczny, z jonami srebra, z aktywnym węglem oraz z witaminą C.

 • Moduł Wi-Fi;

 • Energooszczędny;

 • Ultracichy;

 • Wielofunkcyjny.

 • Brak funkcji Timera.

Warto także wspomnieć, że klimatyzator ścienny TCL Elite XA81-09 ma wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą tabletu czy telefonu. Jest to bardzo komfortowe dla użytkownika. Jedną z wad można wymienić brak timera, który to okazuje się przydatny podczas ustawiania sprzętu w celu czasowego wyłączenia. 

Klimatyzator LG S12EQ to jeszcze inna oferta o świetnej funkcjonalności 

klimatyzator na ścianę

Klimatyzator ścienny LG S12EQ posiada wysokowydajną sprężarkę inwerterową, która gwarantuje wysoką efektywność przy jednoczesnym niskim hałasie. Jej trwałość potwierdza dziesięcioletnia gwarancja. Sprężarka Dual Inverter to wysoka wydajność, długa i niezawodna praca oraz, jak zostało już wspomniane, niski poziom hałasu.

Klimatyzator gwarantuje oszczędność energii. Dzięki temu, że inwerterowa sprężarka płynnie dostosowuje swoją wydajność, to pozwala utrzymać najlepszą możliwą temperaturę w pomieszczeniu. Urządzenie marki LG ma kompaktową obudowę, co znacząco ułatwia instalację sprzętu w danym pomieszczeniu. 

Z kolei wysuwany filtr pozwala na łatwe i szybkie czyszczenie go, na przykład pod bieżącą wodą. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi w panelu frontowym, użytkownik w każdej chwili może sprawdzić zużycie energii. Klimatyzator ścienny LG S12EQ dzięki technologii LG Dual Inverter pozwala na znacznie szybsze schłodzenie powietrza w pomieszczeniu. 

 • Przycisk LG Active Energy Control (energooszczędność);

 • Sprężarka LD Dual Inverter;

 • Wysuwany filtr;

 • Funkcja Comfort Air.

 • Stosunkowo drogi.

Dodatkowo opcja ta gwarantuje większy zasięg strugi zimnego powietrza, które jest nawiewane przez klimatyzator. Funkcja Comfort Air ustawia łopatki wentylatora w taki sposób, by zimne powietrze nie było kierowane bezpośrednio na osoby, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z uwagi na zdrowie użytkowników sprzętu.

Dzięki temu klimatyzatorowi ściennemu istnieje możliwość zarządzania zużyciem energii w domu. Za pomocą przycisku LG Active Energy Control można wybrać jedną z trzech funkcji oszczędzania energii, a mianowicie 80 procent, 60 procent i 40 procent. Jedno naciśnięcie i można zmienić moc chłodzenia, a tym samym znacząco zmniejszyć zużycie energii i tym samym opłaty za prąd.

Jakie parametry mają zasadniczy wpływ na jakość klimatyzatora na ścianę? Sprawdź poradnik zakupowy 2024

Każdy z nas pragnie zakupić produkt, który będzie wydajny, niezawodny, a dodatkowo nie przekroczy on planowanego przez nas budżetu. Trudno jest jednak wybrać ten idealny przedmiot, kiedy to nasze wymagania są nieco wysokie i wymagają indywidualnego podejścia. To właśnie dlatego warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym i samemu poznać istotne kryteria podczas wyboru odpowiedniego klimatyzatora ściennego.

Pierwszym i oczywiście najważniejszym elementem jest zdecydowanie moc urządzenia, bo to ona wpływa na ostateczną efektywność w chłodzeniu. Oczywiście nie możemy zapomnieć też o ogólnej wydajności chłodniczej, na którą to wpływa szereg innych komponentów. Następnie warto zweryfikować funkcjonalność urządzenia.

Ponadto, głośność pracy, a także łatwość montażu to kolejne istotne elementy. Wspólnie z wieloma udogodnieniami elementy te wpływają na ostateczny komfort użytkowania sprzętu. Oczywiście opinie klimatyzatorów ściennych czy też ich ceny odgrywają bardzo ważną rolę. Co ciekawe, więcej informacji na temat wyboru właściwego urządzenia schładzającego powietrze w pomieszczeniu znajdziemy w poniższym artykule: 

https://www.instalacjebudowlane.pl/6768-26-1184-na-co-zwrocic-uwage-kupujac-klimatyzator.html

jaki klimatyzator ścienny

Zwróć uwagę na moc

Moc to w wielu przypadkach jeden z podstawowych i najbardziej kluczowych aspektów, który to wpływa na ostateczną skuteczność w chłodzeniu, czyli po prostu na jakość klimatyzatora. Oczywiście im większa moc, tym większą możliwością chłodzącą urządzenie dysponuje. To się jednak wiąże z większym wydatkiem na prąd z uwagi na większe zużycie energii.

Moc pozwoli nam określić szereg innych parametrów, w tym maksymalny przepływ powietrza, a także bardzo często od tej wartości uzależniona jest zalecana wielkość pomieszczenia do klimatyzowania. Jeśli chodzi o dokładne liczby, to zaleca się wybierać klimatyzatory nie słabsze niż 2 kW, lecz bez problemu na rynku dostępne są opcje gwarantujące do nawet i 3 kW.

Klimatyzator Mistral DCS
klimatyzator naścienny

Klimatyzator TCL Elite XA81-09
klimatyzator ścienny ranking

Jaka jest wydajność chłodnicza?

Kolejnym kluczowym parametrem, który pomoże nam wybrać atrakcyjne rozwiązanie przystosowane do najbardziej wymagających użytkowników, jest wydajność chłodnicza. Za tą frazą kryje się kilka parametrów, które to wspólnie przekładają się na szybkie i efektywnie chłodzenie nawet większych pomieszczeń.

Na ostateczną wydajność wpływa przede wszystkim maksymalny przepływ powietrza, a także wyżej wspomniana moc sprzętu. Ten pierwszy parametr podawany jest w metrach sześciennych na godzinę. Oprócz tego, bardzo istotne jest też zweryfikowanie rodzaju czynnika chłodniczego, a także jego ilość w jednostce.

Wszystkie te elementy skutkują zwiększeniem (lub też zmniejszeniem) maksymalnej wielkości, jaką klimatyzator może efektywnie schłodzić. To właśnie dlatego bardzo często producent rezygnuje z podawania konkretnych parametrów, a wskazuje zalecaną maksymalną wielkość pomieszczenia, jaką klimatyzator może skutecznie ochłodzić. Ta powinna wynosić nie mniej niż 30 metrów kwadratowych w przypadku dużych pokoi lub małego biura, a dla większych pomieszczeń i sklepów nawet i 40 metrów kwadratowych.

Pamiętajmy o funkcjonalności

Jak wszyscy wiemy, funkcje klimatyzatorów są teraz o wiele bardziej zaawansowane niż to było dekadę czy jeszcze więcej lat temu. Oprócz oczywiście chłodzenia, klimatyzatory bardzo często wyposażone są w różnorodne funkcje dodatkowe, w tym opcje umożliwiające bezproblemowe czyszczenie systemu nawiewu, co eliminuje problem powstającej pleśni czy grzyba.

Oprócz osuszania, produkt może oferować nam także automatycznie czyszczenie kurzu z parownika, a także możliwość ustawienia grzania. Ponadto warto wspomnieć o tym, że usuwanie wilgoci z parownika może też się odbywać automatycznie, dzięki czemu nie musimy martwić się o nieprzyjemny zapach po dłuższym nieużywaniu klimatyzatora. 

Z innych funkcji wartych wspomnienia nie możemy zapomnieć o różnych trybach pracy – w tym trybie eco ograniczającym zużycie energii elektrycznej czy też trybie cichym, który redukuje produkowany hałas do minimum.

Klimatyzator ścienny WEBER
klimatyzator ścienny
Klimatyzator LG S12EQ
klimatyzator na ścianę

Komfort używania to kolejny kluczowy aspekt

Skoro jesteśmy przy funkcjach, to nie możemy zapomnieć też o specjalnych udogodnieniach, dzięki którym korzystanie z danego urządzenia jest po prostu przyjemne. Gdy pragniemy ustawić czas pracy klimatyzatora i nie martwić się o późniejsze jego wyłączenie, to warto skorzystać z automatycznego timera. Ponadto, kolejnym istotnym elementem jest wyposażenie się w produkt z funkcją Sleep, która to ma za zadanie ograniczyć hałasowanie wentylatora do minimum.

Co ciekawe, niektóre sprzęty gwarantują też komunikację Wi-Fi, a więc i możliwość sterowania za pomocą smartfona czy tableta. Innym rozwiązaniem, które jest nieco tańsze aczkolwiek nieco mniej globalne, jest sterowanie za pomocą pilota. Choć to wciąż obsługa zdalna, to na zakresie nieco bardziej ograniczonym.

Klimatyzator ścienny cena, a także opinie

Wysoka cena klimatyzatora cennego to zazwyczaj wskazówka, że mamy do czynienia z bardzo dobrym produktem o świetnych parametrach. Nie możemy jednak zapominać, że czasami producenci zawyżają cenę z uwagi na renomę marki, a co przez to idzie dane techniczne mogą nie być tak dobre jak u nieco mniej popularnej konkurencji.

Warto więc zanim podejmiemy ostateczną decyzję sprawdzić stosunek jakości do oferowanych funkcji i do parametrów, co pozwoli nam sprawdzić maksymalną wydajność chłodzenia, głośność pracy, a także inne elementy. Dopiero wtedy możemy porównać dwa produkty i sprawdzić czy warto dopłacić do jednego czy może jednak mniejsza cena zagwarantuje wszystko, czego tak naprawdę sobie życzymy.

Co ciekawe, bardzo dobre opinie klimatyzatorów ściennych mogą także posłużyć nam jako dodatkowe źródło informacji, szczególnie tych nie podanych przez producenta. Co więcej, wyrażający opinie kupujący mogą potwierdzić (czy też zaprzeczyć) deklaracjom producenta, a co za tym idzie pozwoli nam się to upewnić czy oferta sprawdzi się w danej sytuacji.

Klimatyzator Kaisai FLY
klimatyzator ścienny opinie

Podsumowanie rankingu – najlepszy klimatyzator ścienny 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia produkt najbardziej uniwersalny i oferujący świetne parametry w przystępnej cenie. Klimatyzator Kaisai FLY charakteryzuje się ponadto dobrymi opiniami.

Jeśli jednak planujemy zakup nieco mocniejszego urządzenia (które idealnie sobie poradzi z nawet większymi pomieszczeniami) lub bardziej przenośnymi (dobre klimatyzatory przenośne bez rury zestawienie) to zachęcamy do sprawdzenia tego co ma nam do zaoferowania poradnik zakupowy 2024 lub też alternatywne produkty na liście.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klimatyzator ścienny
Average rating:  
 5 reviews
 by piórko

Chcieliśmy przetestować klimkę u mieszkaniu i kupiliśmy Mistrala. Sprawdza się. Brak fnkcji wifi dla nas nie jest przeszkodą, a ulga w gorące dni olbrzymia.

 by kamil kp

LG cichy, dobrze chłodzi, stosunkowo mało pożera prądu.

 by salamandra

A ja oprócz funkcji chłodzenia, która oczywiście jest genialna, polecam też dogrzewanie zimą 😉 Akurat nam kasai i jest super.

 by berenika

My też z poddasza ;D Mamy Webera w sypialni. Nocki przespane ostatniego lata, w końcu.

 by ludzik

W upały bez klimy na poddaszu to jakaś katorga. Miałem już stojące, ale nie dawały rady. Zainwestowałem w ścienną - ulga niesamowita.