Jaki klimatyzator przenośny bez rury wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Klimatyzator przenośny bez rury ranking na rok 2024 – sprawdź jaką opcję wybrać kiedy zależy nam na kompaktowości

W upalne dni większość z nas myśli tylko o tym, aby szybko i skutecznie schłodzić pomieszczenie, w którym się znajdujemy. Pozwala to skupić się na pracy czy na innych obo

wiązkach, a ponadto możemy cieszyć się komfortem i pewnością, że nie grozi nam przegrzanie się. Wybór przenośnego klimatyzatora bez rury jest o tyle ważny, że pozwoli nam to na przenoszenie urządzenia z miejsce na miejsce (tańszą alternatywą jest dobry wentylator stojący), a brak rury eliminuje niektóre z kwestii problematycznych, odwrotnie niż gdy zamontujemy na stałe dobry klimatyzator typu split. Gdy jednak stwierdzicie że ta rura nie będzie jednak problemem to zapraszam do rankingu najlepszych klimatyzatorów przenośnych.

Warto więc wiedzieć dokładnie jaki klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej powinniśmy wybrać. Nie jest to jednak tak proste zadanie, jak mogłoby nam się wydawać. Przecież trzeba pamiętać o tym, że wybrany przez nas produkt powinien charakteryzować się wieloma różnymi właściwościami i cechami. Dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że opcja sprawdzi się w każdej z sytuacji. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Cronos Frosty 4w1

9.9

Drogi

Klarstein Max Fresh 55 W

9.8

Tani

HAXON ZAX 60 w

9.7

Drogi


Ravanson MORS

9.7

Drogi


EBERG EIS 120 W

9.6

Drogi

Aby jednak pomóc w podjęciu właściwej decyzji, specjaliści opracowali ranking klimatyzatorów przenośnych bez rury, które to gwarantują wysoką skuteczność i oczywiście możliwość szybkiego i wydajnego ochłodzenia pokoju, i to o sporej wielkości. Dlatego podczas wyboru właściwego sprzętu nasi specjaliści brali pod uwagę moc urządzenia oraz funkcje, w jakie dodatkowo wyposażono produkt. Ponadto istotne są też funkcje sterujące, a także cena. Nie zapominajmy też o tym, że właściwe wykonanie i okres gwarancyjny potwierdzający trwałość odegra kluczową rolę. 


Klimator przenośny Cronos Frosty 4w1 to zwycięzca rankingu i najlepszy klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej

przenośny klimatyzator bez rury

Sprzęt dodatkowo oczyszcza i pozwala utrzymać odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych, co ma rzeczywisty wpływ na zdrowie człowieka. Produkt ten został wyposażony w specjalne wkłady chłodzące. Gęstość wkładki to 5090, czyli jest to najbardziej profesjonalny materiał, zapewniający wysoki poziom ewaporacji.

Co ważne, przenośny klimator marki Cronos to urządzenie, które sprawdzi się nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. Jego ogromną zaletą jest wysoka energooszczędność, a przy tym skuteczność, które nie zmniejszają się nawet przy otwartym oknie. Klimatori Frosty jest wyposażony w duży zbiornik o pojemności 12 litrów, co zapewnia długie chłodzenie. Dodatkowo posiada on wbudowaną funkcję zapamiętywania ustawień.


Klimatyzator przenośny bez rury EBERG NES 8095 60 W

klimatyzator przenośny bez rury wyrzutowej

Model NES 8095 marki EBERG to klimatyzator ewaporacyjny, który wykazuje się wysoką skutecznością. Nie tylko zapewnia on chłodzenie w gorący dzień, ale również z powodzeniem może pełnić funkcję czy to nawilżacza powietrza czy też oczyszczacza.

Produkt ten jest bardzo prosty w użytkowaniu, dzięki temu gwarantuje wysoki komfort. Sterowanie urządzeniem odbywa się przy użyciu specjalnego i, co równie istotne, intuicyjnego panelu. Można również używać do tego pilota. Zdalne sterowanie umożliwia zarządzanie każdą z funkcji klimatora, poczynając od prędkości wentylatora, a kończąc na funkcji jonizacji powietrza.

Do każdego klimatora marki EBERG dołączona dwa wkłady żelowe Ice Box. Pozwalają one na jeszcze skuteczniejsze schłodzenie odczuwalnej temperatury w danym pomieszczeniu. Jak zostało już wspomniane, model ten jest wyposażony w funkcję jonizacji. To w połączeniu z wysokiej klasy filtrem elektrostatycznym jest gwarancją wysokiej skuteczności oczyszczania powietrza. 

 • Wielofunkcyjność (nawilżanie, schładzanie, jonizowanie powietrza);

 • Dwa wkłady żelowe Ice Box;

 • Obsługa zdalna za pomocą pilota;

 • Intuicyjne sterowanie.

Stosunkowo mała pojemność zbiornika z wodą (8 litrów).

Emitowane w ten sposób jony o ujemnym ładunku przyciągają cząsteczki o ładunku dodatnim, tym samym eliminując wszystkie zanieczyszczenia, jak pleśń, kurz, pył, roztocza, grzyby czy innego rodzaju drobnoustroje. Funkcja chłodzenia i nawilżania powietrza przez klimatyzator polega na połączeniu pracy maty ewaporacyjnej z wentylatorem. 

Mata jest zwilżana zimną wodą z wbudowanego pojemnika, którego objętość wynosi 8 litrów. To pozwala na uzyskanie znacznie niższej temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo powietrze mogą ochłodzić dwa wkłady chłodzące, które można zanurzyć w pojemniku z wodą, po wcześniejszym ich zamrożeniu.

HAXON klimatyzer przenośny to kolejny ciekawy wybór, szczególnie jeśli zależy nam na wielofunkcyjności

klimatyzator przenośny bez rury cena

Klimator HAXON MIG ION to aż pięć funkcji w jednym urządzeniu. Sprzęt nie tylko zapewnia schłodzenie powietrza, ale również oczyszczanie, cyrkulację, jonizację oraz nawilżanie. Do każdego urządzenia są dołączone dwa specjalne wkłady żelowe Ice Box. Produkt gwarantuje nam ciekawe funkcje dodatkowe, w tym timer.

Jeśli mowa o funkcjach, to nie można zapomnieć o opcji automatycznej jonizacji powietrza, klimator usuwa nie tylko wirusy i bakterie, ale również roztocza czy grzyby. Funkcja ta w połączeniu z wysokiej klasy filtrem elektrostatycznym gwarantuje skuteczne oczyszczanie powietrza. Dzięki temu urządzeniu powietrze w pomieszczeniu będzie zdrowsze i bardziej przyjazne również dla alergików.

 • Wielofunkcyjność (chłodzenie, nawilżanie, cyrkulacja, jonizacja i oczyszczanie powietrza);

 • Dodatkowe wkłady żelowe Ice Box;

 • Chłodzenie bez zjawiska mgły i białego osadu.

 • Stosunkowo mała pojemność zbiornika;
 • Przeciętny przepływ powietrza.
 •  

Sterowanie klimatyzatorem jest proste, może być albo manualne, bądź też zdalne. Urządzenie zostało wyposażone w dodatkowy panel LED, na który składa się między innymi chłodzenie, włączanie/wyłączanie, zmiana trybów pracy, timer, swing czy prędkość pracy wentylatora. Dołączony do klimatora pilot umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami sprzętu.

Klimator HAXON MIG ION zapewnia skuteczne chłodzenie ewaporacyjne i ulgę w upalne dni. Specjalna mata ewaporacyjna jest schładzana wodą, która jest w pojemniku o pojemności 7 litrów. Chłodzenie i nawilżanie, co jest istotne, odbywa się bez zjawiska mgły i bez pozostawiania na meblach czy firankach białego osadu.


Jeszcze inną propozycją wartą uwagi jest KLIMATYZER PRZENOŚNY KR-7010

klimatyzator przenośny bez rury

Sprzęt ewaporacyjny KR-7010 charakteryzuje się niezwykle wysoką skutecznością. Gwarantuje ochłodzenie w gorący dzień. Z kolei dzięki nowoczesnej technologii, która została zastosowana w tym urządzeniu, może również pełnić funkcję nawilżacza i oczyszczacza powietrza.

Sprzęt ten jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki temu zapewnia duży komfort użytkowania. Sterować można nim za pomocą intuicyjnego panelu z diodami LED, ale nie tylko. Można również obsługiwać klimatyzer za pomocą dołączonego pilota, który pozwala zarządzać wszystkimi funkcjami sprzętu. Panel z diodami LED obsługuje: włączanie/wyłączanie, timer, nawilżanie, tryby pracy, swing czy prędkość wentylatora.

Dodatkowo do klimatora KR-7010 są dołączone dwa specjalne wkłady żelowe Ice Box. Pozwalają one na jeszcze bardziej skuteczne obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

 • Niskie zużycie prądu;

 • Działa bez użycia chemii;

 • Kompaktowy;

 • Wielofunkcyjny (chłodzi, nawilża i oczyszcza powietrze).

 • Stosunkowo mała objętość pojemnika na wodę (8l);

 • Przeciętna wydajność.

Klimator posiada dodatkowo, jak zostało już wspomniane, funkcję nawilżania i oczyszczania powietrza. Został wyposażony w pojemnik na wodę o objętości 8 litrów. Dzięki procesowi parowania, który jest połączony z mocą wentylatora, temperatura w pomieszczeniu ulega odpowiedniemu schłodzeniu, co przynosi ulgę użytkownikom.

Zaletą modelu jest ponadto niskie zużycie prądu (60W), jak i również to, że działa on bez użycia chemii. Nie posiada także żadnych dodatkowych rur odprowadzających ciepło. Sprzęt dodatkowo jest wyposażony w siatki filtrujące, odpornych na osiadanie mikroorganizmów i grzybów.

Niska cena klimatyzatora przenośnego bez rury to coś, co jest dla nas najważniejsze? W takim razie Klimator biurkowy Activejet selected MKS-600SZ będzie opcją wręcz idealną 

klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej

Klimator biurkowy MKS-600SZ marki Activejet jest wyposażony w trzy tryby pracy. Dzięki temu w każdej chwili można dostosować moc pracy urządzenia do swoich potrzeb w danej chwili. Stan pracy urządzenia jest sygnalizowany przez diody LED.  Oczywiście pamiętajmy o tym, że w celu zakupienia tego produktu potrzebujemy niemal dwukrotnie mniejszy budżet, co jest istotną zaletą dla wielu. 

Produkt ten jest nazywany również klimatorem ewaporacyjnym albo klimatyzatorem wodnym. Opiera się on na zjawisku parowania wody. Co jest istotne, zużywa on aż o 80 procent mniej energii niż klasyczny klimatyzator. Można więc powiedzieć, że jest zatem ekologiczny.

Dodatkowo klimator marki Activejet nawilża powietrze, dzięki temu, że wykorzystuje wodę do procesu chłodzenia powietrza. Wpływa to korzystnie na zdrowie, ale i samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Ponadto klimator ten jeszcze oczyszcza powietrze. Jest to możliwe dzięki specjalnemu, wewnętrznemu filtrowi. Usuwa on zanieczyszczenia z powietrza zewnętrznego, dzięki temu schłodzone powietrze jest już czyste i świeże.

 • Wielofunkcyjny;

 • Ekologiczny (wykorzystuje wodę do chłodzenia);

 • Zasilany za pomocą USB;

 • Prosty w użytkowaniu;

 • Może okazać się trochę za mały.

Urządzenie to jest bardzo proste w użytkowaniu, co z pewnością jest jego zaletą. Obsługa odbywa się za pomocą dwóch dotykowych przycisków. Klimator ma poza tym atrakcyjny i nowoczesny wygląd, dzięki temu może stanowić także ozdobę biurka czy szafki. Sprzęt jest zasilany za pomocą kabla, który posiada uniwersalną końcówkę USB.

Co odgrywa kluczową rolę podczas wyboru klimatyzatora o kompaktowym rozmiarze?

Przedstawione powyżej produkty świetnie się wkomponują w niemalże każde pomieszczenie do 30-35 metrów kwadratowych. Są tam, co prawda, nieco mniej skuteczne i mniej wydajne opcje, ale przewidziane zostały dla osób, którym zależy na budżetowym rozwiązaniu. Co jeśli żadna z przedstawionych powyżej opcji nie przykuła naszej uwagi? W takiej sytuacji, warto na własną rękę rozpocząć poszukiwania.

Aby jednak upewnić się, że produkt spełni wszystkie nasze oczekiwania i będzie idealnie dostosowany do naszych wymagań, musimy przede wszystkim dowiedzieć się które parametry wpływają na ich ostateczną wydajność i co ma znaczenie podczas wyboru. Tylko wtedy będziemy w stanie zakupić najlepszą ofertę. Nie trudno się domyślić, że moc to pierwsza rzecz, o której musimy pomyśleć.

Gdy już wybierzemy wystarczająco mocny klimatyzator, należy upewnić się, że wraz z mocą pozostałe parametry chłodzące są jak najlepsze. Chodzi tutaj przede wszystkim o przepływ powietrza, czyli maksymalną wydajność pracy, a także zalecana przez producenta wielkość pomieszczenia. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia funkcjonalności czy też tego jakie są opinie klimatyzatora przenośnego bez rury. Więcej informacji znajdziemy tutaj: 

https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,25015658,klimatyzacja-do-mieszkania-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie.html

Pamiętajmy o tym, aby wybrać urządzenie o sporej mocy

Moc to jeden z głównych parametrów podczas wyboru wielu elektronarzędzi i nie tylko. Co ciekawe, to właśnie o tę wartość pytamy najczęściej kiedy mowa o samochodach, motocyklach, czy też po prostu urządzeniach sprzątających. Za mocą kryje się wiele różnych wskazówek odnośnie wydajności i to właśnie dlatego powinniśmy mieć na uwadze tę liczbę.

Im większa moc, tym większe prawdopodobieństwo, że klimatyzator poradzi sobie z ochłodzeniem sporego pomieszczenia w niezwykle upalny dzień. Moc mówi nam też o tym jakie jest zapotrzebowanie na energię. Oczywiście im większa moc, tym mniej ekonomiczna propozycja. Z drugiej jednak strony musimy też mieć na uwadze trwałość, a to właśnie większe silniki o większej mocy osiągają mniejszą temperaturę roboczą podczas pracy, a więc nie dochodzi tak często (albo i w ogóle) do ich przegrzania. 

Jeśli chodzi o konkretne liczby, to przede wszystkim musimy sprawdzić opcje, które oferują przynajmniej 30-40 W. To przełoży się na stosunkowo efektywne chłodzenie pomieszczenia. Jeszcze lepsze będą klimatyzatory o mocy do 60 W, a dla najlepszej wydajności zachęcamy wybierać produkty o mocy przekraczającej 100 W.

Klimatyzator EBERG NES 8095 60 W
klimatyzator przenośny bez rury wyrzutowej

klimatyzator przenośny bez rury opinie

Ponadto, zweryfikujmy parametry dodatkowe, w tym przepływ powietrza

Moc to jeden z istotniejszych parametrów – na pewno. Do pełni szczęścia brakuje nam jednak jeszcze sporo informacji, w tym oczywiście parametrów dodatkowych. Takim właśnie parametrem jest przepływ powietrza, który wskazuje nam po prostu jaki jest średni przepływ powietrza w metrach sześciennych na godzinę. Oczywiście im wyższa wartość, tym produkt lepiej sobie poradzi z chłodzeniem większym pomieszczeń – przynajmniej w teorii.

Klimator przenośny Cronos Frosty 4w1
przenośny klimatyzator bez rury

Klimatyzatory przenośne oferują przepływ powietrza w przedziale od 150-200 m3 na godzinę do nawet i 1000-1200 m3/h. Jak widzicie, jest to ogromna różnica i jest to w głównej mierze spowodowane tym ,że zastosowane wentylatory i turbiny nie są tak skuteczne. Oprócz tego, mniejsza wartość może być spowodowana innymi ustawieniami silnika czy też po prostu wykorzystaniem innych komponentów. 

Choć do ochłodzenia pokoju o przeciętnej wielkości wystarczy nam przepływ powietrza na poziomie 400 m3/h, to warto pomyśleć nad nieco większą liczbą z bardzo prostego powodu – im większy przepływ powietrza, tym szybciej osiągniemy docelową temperaturę, a więc i klimatyzator szybciej osiągnie parametry robocze.

Jaka jest zalecana maksymalna wielkość klimatyzowanego pomieszczenia?

Kolejnym kluczowym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, to zalecana wielkość pomieszczenia do klimatyzacji. Jak wszyscy wiemy, im większe pomieszczenie, tym mocniejszy sprzęt potrzebny z uwagi na większą przestrzeń do schłodzenia. Dlatego bardzo ważne jest określenie warunków pracy zanim podejmiemy decyzję odnośnie danego klimatyzatora.

Zazwyczaj urządzenia chłodzące bez rury stosowane są do mniejszych pomieszczeń z uwagi na swoją mniejszą wagę, kompaktowość, oraz fakt że są one przenośne. Dlatego najczęściej rekomendowane są do pomieszczeń o wielkości od 15 do 25 m2. Czasami znajdziemy też oferty skierowane do pomieszczeń o metrażu nawet i 30 m2.

KLIMATYZER PRZENOŚNY KR-7010
klimatyzator przenośny bez rury
Klimator przenośny Cronos Frosty 4w1
przenośny klimatyzator bez rury

Funkcjonalność i sterowanie to kolejne kluczowe elementy

Kupujemy klimator przede wszystkim, aby poprawić komfort, prawda? Warto więc zadbać o ten komfort jeszcze bardziej i wybrać urządzenie sterowane zdalnie. Bardzo często sprzęty tego typu mają na wyposażeniu pilot, który pozwala nam na sterowanie temperaturą i prędkością. Jest to więc podstawa, jeśli chodzi o funkcjonalność.

Opcje usprawniające korzystanie ze sprzętu to, między innymi, bezstopniowa i dokładna regulacja temperaturą o pół stopnia czy też o stopień. Oprócz tego, warto pamiętać o timerze, czyli o możliwości włączenia urządzenia o konkretnej godzinie. Inne udogodnienia to, na przykład, różne poziomy prędkości wentylatora, co wpływa na głośność pracy.

Jeśli mowa o funkcjonalności, to nie możemy oczywiście zapomnieć o trybach pracy. Prawie każdy klimatyzator ma funkcję suszenia, która to włącza się automatyczna i wysusza wentylację w celu wyeliminowania wilgoci, która po czasie mogłaby doprowadzić do unoszenia się nieprzyjemnego zapachu po włączeniu klimatyzatora. Oprócz tego, te nowocześniejsze urządzenia oferują funkcje jonizowania, oczyszczania czy też nawilżania powietrza która jest połączeniem standardowego klimatyzatora np. z dobrym wentylatorem kolumnowym. Zajrzyj do naszego rankingu i wybierz najlepszy ozonator domowy.

Klimatyzator przenośny bez rury opinie, czyli co ciekawego o danym produkcie mówią inni?

Pozytywny feedback to jak najbardziej dobra rzecz i coś, o czym warto pamiętać podczas wyboru urządzenia chłodzącego. Dzięki licznym opiniom możemy bliżej poznać model i sprawdzić dokładnie co ciekawego producent nam w nim oferuje. Oczywiście nie bez znaczenia jest źródło tych komentarzy i ich wiarygodność. Należy mieć na uwadze wyłącznie te uwagi, które zostały potwierdzone albo przez stronę internetową albo w załączniku znajdziemy też zdjęcie samego produktu.

HAXON klimatyzer przenośny
klimatyzator przenośny bez rury cena

Choć to, co mówią inni, jest stosunkowo ważne, to i tak musimy najpierw kierować się zebranymi informacjami i porównać parametry. Dopiero wtedy warto sprawdzić czy deklarowane przez producenta wartości są prawdziwe i rzeczywiście wybrany sprzęt radzi sobie w danym środowisku.

Niska czy wysoka cena za klimatyzator przenośny bez rury?

Budżetowe rozwiązania wcale nie oznaczają, że wybierzemy niesprawdzony produkt o bardzo kiepskiej wydajności. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że o wiele niższa kwota zakupu spowodowana jest prawdopodobnie wykorzystaniem komponentów gorszej klasy czy też przez zastosowanie marnych plastików. 

Jeśli jednak znajdziemy urządzenie o wystarczającej dla nas mocy i wydajności do niezbyt dużego pomieszczenia, to nie powinniśmy się dwa razy zastanawiać. Wtedy stosunek ceny do jakości i do oferowanej wydajności będzie nadzwyczaj atrakcyjny i z pewnością warty wypróbowania.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/rekuperator-opinie-ranking/

Najlepszy klimatyzator przenośny bez rury – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu jest bezsprzecznie Klimator przenośny Cronos Frosty 4w1. Choć jego cena nie jest najniższa, to otrzymujemy tutaj świetną propozycję z uwagi na bardzo dobrą wydajność i dużą moc. To przekłada się na świetne parametry i możliwość chłodzenia dosyć dużych pomieszczeń.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z innych poradników zakupowych np. ranking dobrych klimatyzatorów montowanych na ścianie. To w nim zawarte wskazówki pomogą podjąć ostateczną decyzję. Kierując się tymi aspektami będziemy mogli wybrać idealny sprzęt do schłodzenia pomieszczenia, a w przypadku podróży – zapakujemy klimatyzator do bagażnika i bez problemu przewieziemy go z uwagi na kompaktowe wymiary i małą wagę. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klimatyzator przenośny bez rury wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by piVonia

Ja mam Haxon w sypialni. Załączam na noc, żeby wychłodzić pomieszczenie. Sprawdza się dobrze - sypialnia ma ok. 15m2.

 by KAPIL7

Ja polece Eber. Nie bez powodu jest na pierwszym miejsu. Dostępny cenowo, dobrze chłodzi a zimą nawilża. Spoko opcje bez wiercenia w ścianach.

 by perka

Bardzo długo analizowałam wszystkie za i przeciw różnych klimatyzatorów. Wybór padł na przenośne a to dlatego że są takie z opcją klimatyzacji, wentylacji i nawilżania. Używam i latem i zimą.

 by Patryk

Klimatyzatory Vaco. Jestem zaskoczony tym jak taki przenośny model dobrze i szybko chłodzi duży metraż

 by szyna

Duży wybór, myślę że każdy sprzęt godny polecenia. Ja nie chce nwestować zbyt dużo i wybiorę sprzęt w średnim zakresie cenowym.

 by odNOVA

Kupiłam przenośną klimkę do salonu kosmetycznego. Nie miałam opcji na wiszącą. Stojąca też się sprawdza. W gorące dni daje mega ulgę.