Jaki klimatyzator przenośny wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu, dzięki prostemu rozwiązaniu – klimatyzator przenośny opinie i ranking 2024

Sezon letni, szczególnie w swoim szczycie, bywa obfity w wysokie temperatury. Bardzo często w różnego typu pomieszczeniach temperatura wzrasta do tak wysokich wartości, że przebywanie w nich staje się niekomfortowe. Założenie klimatyzacji jest rozwiązaniem, dzięki któremu udaje się wyregulować temperaturę w pomieszczeniu według własnych potrzeb. Niestety przedsięwzięcie jakim jest założenie dobrej klimatyzacji ściennej na stałe, wiąże się z dużymi kosztami oraz wykonaniem pewnych czynności w zakresie montażu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Rovus Arctic Air Ultra

9.9

Tani

Cronos Frosty

9.8

Drogi

Carruzzo

9.7

Tani

EBERG NES 8095

9.6

Tani

RAVANSON KR-7010

9.5

Średnia


 

Oprócz kosztów, istnieje wiele innych problemów związanych też z samym sprzętem. Można oczywiście to rozwiązać za pomocą uzyskania informacji, które powiedzą nam jaki klimatyzator przenośny wybrać. Ułatwiamy Wam to zadanie tworząc tekst, spajający ranking tego typu produktów wraz z krótkim poradnikiem dotyczących najważniejszych cech i właściwości, jakie powinien mieć taki klimatyzator. Zostały zebrane tutaj produkty różnego typu, ponieważ chcielibyśmy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Przenośny klimatyzator posiada szereg plusów w porównaniu np. do produktów z rankingu najlepszych klimatyzatorów split, a do najważniejszych należy to, że nie wymaga specjalistycznego montażu i można do transportować bez przeszkód. Podobnym ale jednak nie tak skutecznym rozwiązaniem jest zakup najlepszego wentylatora stojącego. Trzeba sobie zdawać sprawę jedynie z tego, że praca urządzenia znajdującego się w pomieszczeniu bywa słyszalna. Ważne jest także to, aby wymieniać filtry we właściwym dla urządzenia czasie. Mamy nadzieję, że przedstawione w niniejszym artykule informacje zebrane na podstawie opinii o klimatyzatorach przenośnych oraz doświadczeń ich użytkowników pozwolą podjąć dobrą decyzję i wybrać optymalny produkt dla siebie.

Zwycięzcą rankingu został KLIMATYZATOR PRZENOŚNY ARCTIC AIR COOLER ULTRA 3w1 – tani dobry klimatyzator przenośny

klimatyzator przenośny opinie

Na miejscu kolejnym bardzo dobry klimatyzator przenośny od sprawdzonego producenta, a mianowicie KLIMATOR KLIMATYZER PRZENOŚNY KLIMATYZATOR 12L JON

dobry klimatyzator przenośny

Firma Cronos wyprodukowała urządzenie o wielu możliwościach, bowiem oprócz klasycznej opcji chłodzenia, do dyspozycji pozostaje jeszcze oczyszczanie, jonizowanie oraz nawilżanie powietrza. Takie opcje pozwalają zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Urządzenie działa na zasadzie wykorzystania zimnej wody, którą umieszcza się w dwunastolitrowym zbiorniku. Montowany w urządzeniu marki Cronos filtr powietrza wysokiej jakości, oczyszcza powietrze z trujących substancji. Cyfrowy wyświetlacz znajdujący się na urządzeniu pozwala odczytywać dane dotyczące temperatury oraz ustawień dotyczących pracy urządzenia itd.

Co więcej, klimator Cronos to innowacyjne urządzenie, ponieważ cechuje go wysoka przyjazność środowisku. Nie wykorzystuje on do chłodzenia freonu, a jedynie wodę – która wyłapuje cząstki ciepła utrzymujące się w powietrzu, co doprowadza do redukcji temperatury w pomieszczeniu. 

 • Samodzielne osuszanie, usuwanie pleśni w urządzeniu;

 • Jonizowanie powietrza pozytywnie wpływa na ludzkie zdrowie;

 • Dzięki wbudowanym wkładom chłodzącym, nie jest potrzebne umieszczanie lodu w urządzeniu.

 • Dosyć głośna praca urządzenia.

Ważną cechą jest także umiejętność suszenia, która zapobiega powstawaniu pleśni w urządzeniu, co stanowi niezwykle silną zaletę tego produktu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego zapachu a także nie stworzymy zagrożenia dla swojego zdrowia.

Inną alternatywą w rankingu klimatyzatorów przenośnych uplasował się KLIMATYZATOR PRZENOŚNY WENTYLATOR DOMOWY KLIMA PRO

tani dobry klimatyzator przenośny

Marka Caruzzo przygotowała tani i dobry klimatyzator przenośny, który spełnia podstawowe wymagania dotyczące tego typu urządzeń. Jeżeli nie potrzebujesz rozbudowanych funkcji, a także nie przeszkadza Ci proces komunikacji z urządzeniem z wykorzystaniem wyświetlaczy – ten produkt jest dla Ciebie.

Ciekawą kwestią dotyczącą efektów wizualnych jest możliwość świecenia klimatyzatora na aż siedem różnych kolorów. Dzięki temu urządzenie z powodzeniem odnajdzie się w pomieszczeniach o różnej stylizacji. Jeśli chodzi o najistotniejsze parametry, to hego moc to 10W, a pojemność zbiornika wynosi 375ml. 

Trzeba zauważyć, iż jest to najmniejsze urządzenie znajdujące się w rankingu klimatyzatorów przenośnych (wymiary 17x15x16c, a waga to jedyne 700 gramów). Wyświetlacz posiada proste funkcje, ponieważ pokazuje jedynie poziom pracy klimatyzatora (posiada trzy) oraz dwa guziki odpowiadające za sposób chłodzenia.

 • Najmniejszy klimatyzator w zestawieniu;

 • Niska waga;

 • 7 kolorów podświetlenia.

 • Bardzo dobra jakość wykonania.

Ponadto, w zestawieniu Klimatyzator przenośny EBERG wodny 8L HD+JONIZACJA znalazł swoje miejsce 

najlepszy klimatyzator przenośny

Ta propozycja to kolejny skok technologiczny. Prezentowaliśmy urządzenia 3w1 i 4w1. W tym miejscu czas na urządzenie 5w1! Producent klimatora Eberg zapewnia, że jego urządzenie chłodzi, oczyszcza, cyrkuluje oraz jonizuje powietrze. Czy to tylko chwyt marketingowy? Warto się przekonać, tym bardziej że produkt ten zebrał sporo pozytywnych opinii od swoich użytkowników.

Nie jest to zwykły klimatyzator, a wymiennik ewaporacyjny, oznacza to, że wykorzystywane są w nim procesy sprężania i rozprężania czynników chłodniczych. Jest to ekologiczne i skuteczne rozwiązanie. Urządzenie posiada żaluzje oscylacyjne (tak zwaną funkcję SWING) oraz standardowo trzy prędkości pracy wentylatora. Eberg Nes 8095 ION może pracować w dwóch trybach – sleep oraz nature, co sprawia, że jego wykorzystanie może być jeszcze szersze. 

 • Bardzo atrakcyjny i estetyczny wygląd;

 • Poprawa jakości powietrza jest zauważalna po krótkim czasie od uruchomienia;

 • Stworzony z wysokiej jakości komponentów.

 • Brak możliwości wyciągnięcia pojemnika z wodą.

Zbiornik na 8 litrów wody w zupełności wystarcza, aby zapewnić wydajność na poziomie 830 m3 podczas godzinnej pracy. U góry urządzenia dostępny jest panel z diodami LED, który umożliwia ustawienie pożądanych przez siebie parametrów. Na wyposażeniu znajdują się dwa żelowe wkłady chłodzące (IceBox), jak również pilot, który pozwala kontrolować moc pracy urządzenia na odległość.  

Wymiary Eberg to 38,5x33x74,5 cm przy wadze sięgającej prawie 8 kilogramów. Być może będzie to najlepszy klimatyzator przenośny dla Ciebie.

Jeśli nadal zastanawiasz się jaki klimatyzator przenośny będzie dla Ciebie, być może powinieneś sprawdzić KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KLIMA RAVANSON KR-7010 JON+

klimatyzator przenośny jaki wybrać

Ciekawostką w tym przypadku jest to, iż produkt ten swoim wyglądem bardzo mocno przypomina urządzenie opisane powyżej. Ravasion to urządzenie 6w1. Oferuje nam takie opcje jak Chłodzenie, Nawilżanie, Mobilność, Wentylacja, Oczyszczanie i Jonizacja. Jak się domyślacie to główna zaleta i oczywiście najciekawsza rzecz, które przy okazji składają się na to wyjątkowe określenie niniejszego produktu.  

W zestawie kupujący otrzymuje pilot do sterowania zdalnego urządzeniem, a także dwa wkłady żelowe gratis. Warto również zwrócić uwagę na zastosowany system Germ-Free, który odpowiada za wytwarzanie kurtyny wodnej, natomiast sam pojemnik na wodę, który zamontowany jest w urządzeniu, posiada właściwości antybakteryjne. Jak większość tego typu urządzeń, to także posiada możliwość pracy w trzech trybach.

 • Bardzo niski poziom wytwarzanego hałasu;

 • Wysoka moc i wydajność;

 • Posiada koła jezdne co sprawia, że łatwo można go przestawić w inne miejsce.

 • Zakres nawiewu mógłby być szerszy.

Jego moc to 60W, a więc na rynku kompaktowym klimatyzatorów przenośnych oferuje stosunkowo wysoką moc. Jeśli chodzi o przepływ powietrza, to jest szacowany na poziomie 220 m3 na godzinę. Ten model należy zdecydowanie do urządzeń o nieco większych gabarytach 38,5x33x74,5 cm, waga to 8,2 kg. 

Co ciekawe, posiada zdolność nawilżania powietrza na poziomie 0,5 l na godzinę. Dołączone koła jezdne pozwalają operować urządzeniem z ogromną łatwością i ustawiać je w dowolnym miejscu w łatwy sposób.

Klimatyzator przenośny – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Oczekiwania nabywców tego typu urządzeń bywają zróżnicowane. Jedni wolą małe i zgrabne urządzenia, które będą stosowane w malutkich pomieszczeniach, inni decydują się na zakup większych i cięższych sprzętów. Niemniej jednak do tego wszystkiego trzeba dodać, iż nie są to klimatyzacje w rozumieniu klasycznym, nie posiadają głównego urządzenia umieszczonego poza pomieszczeniem i budynkiem oraz nie wykorzystują specjalnych rur. 

Klimatyzatory przenośne to dosyć proste konstrukcje, których wydajność nie jest tak wysoka, jak profesjonalnych klimatyzacji. Jednak ich koszt jest relatywnie mniejszy, a wygoda użytkowania większa – z uwagi na ich mobilność. Warto jednak wiedzieć na co dokładnie zwrócić uwagę, bo oprócz mocy i kompaktowości jest parę innych czynników wpływających na ostateczną atrakcyjność produktu.

Przede wszystkim pamiętajmy o funkcjach dodatkowych, w tym o jonizacji czy osuszaniu. Oprócz tego, zwrócić musimy uwagę na sterowanie, opcje regulacyjne i ogólną funkcjonalność. Oczywiście miejmy na uwadze też ogólną wydajność, w tym i rozmiar. Większą dozę informacji otrzymamy z poniższego artykułu: https://www.klimatop.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-klimatyzacji,382.html

Jonizacja powietrza – przydatne nie tylko dla alergików, dodatkowo samoosuszanie się urządzenia

Substancje takie jak grzyby, bakterie, gazy a nawet alergeny można usunąć ze środowiska za pomocą jonizowania powietrza, które jest procesem unieszkodliwiającym takie substancje. Część klimatyzatorów jest wyposażona w taką właściwość, wiąże się to co prawda z dodatkowymi kosztami, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że jest to inwestycja długofalowa, to być może warto zdecydować się na taki krok? Inna alternatywą jest wybranie dobrego wentylatora kolumnowego z funkcją jonizacji.

Trzeba pamiętać, że proces jonizacji powietrza polega na neutralizowaniu substancji i spowodowaniu, że osadzają się one na powierzchniach płaskich, np. ścianach, ale nie będą już szkodliwe dla człowieka. Przy tej okazji, dobrze jest, jeśli produkt posiada możliwość osuszania się od środka, co wpływa na jego nieszkodliwą pracę podczas wypuszczania świeżego, niezagrzybionego powietrza.

Carruzzo KLIMATYZATOR PRZENOŚNY

tani dobry klimatyzator przenośny

jaki klimatyzator przenośny
KLIMATYZATOR PRZENOŚNY WENTYLATOR DOMOWY KLIMA PRO
dobry klimatyzator przenośny

Nieskomplikowane sterowanie, bez wyświetlaczy i wielu funkcji

Jeśli nie lubisz zbyt skomplikowanych wyświetlaczy oraz wielu rozbudowanych opcji, w naszym rankingu znajdziesz także produkt dla siebie. Dzięki swojej prostocie nie powinieneś mieć absolutnie żadnych problemów z jego obsługą. 

Sterowanie odbywa się za pomocą paru guzików. Moc wyświetlana jest za pomocą ładnych lampek LED. To wszystko, żadnych ustawień temperatury, po prostu moc wydmuchiwanego powietrza.

A może potrzebujesz dużego sprzętu? 

Chcesz mieć pewność, że sprzęt, który kupisz będzie w stanie schłodzić temperaturę w większym pomieszczeniu? Duże i wydajne urządzenia klimatyzacyjne często posiadają dodatkowe opcje, na przykład sterowanie za pomocą pilota a także nowoczesny system chłodzenia, wykorzystujący żelowe wkłady.

Urządzenie o większych gabarytach będzie w stanie szybciej zmniejszyć temperaturę, a duże dysze wylotowe umożliwią skierowanie chłodnego powietrza w dowolną stronę.

Klimatyzator przenośny EBERG wodny 8L HD
najlepszy klimatyzator przenośny
KLIMATYZATOR PRZENOŚNY KLIMA RAVANSON KR-7010 JON+
klimatyzator przenośny jaki wybrać

Nawilżanie powietrza? Nie ma sprawy

Często klimatyzacja jest kojarzona z ochłodzeniem powietrza, ale także z jego osuszeniem. W przypadku niektórych urządzeń nie ma z tym najmniejszego problemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu znikną problemy z suchością błon śluzowych, bez potrzeby zakupu dodatkowego urządzenia, jakim jest nawilżacz powietrza.

Najnowsze rozwiązania, pozwalają mieć wiele urządzeń w jednym, co pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także domową przestrzeń.

Nie musisz wydawać dużych ilości pieniędzy, aby zmniejszyć temperaturę w małym pomieszczeniu.

Dzięki zastosowaniu prostych rozwiązań w urządzeniach schładzających, można liczyć na ich nieco niższą cenę.

Jeżeli miejsce, w którym ma być zastosowane tego typu rozwiązanie nie należy do dużych, warto wybrać produkt, który z łatwością zmieści się na szafce czy stoliku, nie będzie zajmował dużo miejsca, a jego działanie zaspokoi niewielki metraż pomieszczenia.

KLIMATYZATOR PRZENOŚNY ARCTIC AIR COOLER ULTRA 3w1
klimatyzator przenośny opinie

Reasumując, czy wybrałeś dla siebie najlepszy klimatyzator przenośny?

Powyższe zestawienie przedstawia kilka produktów o podobnym zastosowaniu, lecz o nieco odmiennych właściwościach i funkcjach. Celem rankingu 2024 było ukazanie oraz wyłonienie urządzenia, które będzie łączyło wiele cech, ale przy okazji nie będzie wymagało inwestowania dużych środków finansowych. Mamy nadzieję, że zebrane informacje pomogą wybrać najlepszy według własnych potrzeb klimatyzator przenośny. Gdyby jednak produkt nie sprostał waszym wymaganiom to zapraszamy do zestawienia najlepszych klimatyzatorów przenośnych bez rury.

Oczywiście jeśli nie jesteście zainteresowani własnymi poszukiwaniami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z przygotowanej listy i wybrać jeden z dostępnych produktów. Szczególnie ciekawą opcją wydaje się Klimatyzator przenośny Rovus Arctic Air Ultra 7, czyli zwycięzca rankingu oferujący świetną wydajność i kompaktowość, a także bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klimatyzator przenośny wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Miłosz

już w tamtym roku kupiłem klimatyzator przenośny w sklepie bo wiatrak mi za dużo nie pomagał dalej było za gorąco w mieszkaniu