Jaki gazowy podgrzewacz wody wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Nie wiesz jakie urządzenie do podgrzewania najlepiej wybrać? Sprawdź dzisiejszy poradnik zakupowy i zweryfikuj najciekawszą ofertę na rok 2024 dzięki rankingowi gazowych podgrzewaczy wody!

Jeżeli potrzebujemy prostego i, co ważniejsze, szybkiego sposobu na podgrzanie ciepłej wody, to wykorzystanie podgrzewacza wody będzie jednym z najlepszych sposobów. Dostępnych urządzeń jest wiele. Przede wszystkim popularność zdobyły elektryczne przepływowe podgrzewacze do wody, jak i gazowe podgrzewacze wody. Jaka jednak opcja będzie dla nas najlepsza? Lepiej wybrać przepływowy czy może pojemnościowy podgrzewacz wody gazowy?

Kwestii wpływających na ostateczną jakość i atrakcyjność urządzenia jest bardzo dużo. Mowa tutaj o zarówno parametrach sprzętu, ale też o atrybutach i właściwościach. Niestety, jeśli nie mamy doświadczenia z zakupem przepływowych podgrzewacz wody gazowych na butle bądź też opcji odmiennych, to nie będziemy wiedzieć na co dokładnie zwrócić uwagę. Z tego właśnie powodu powstała dzisiejsza lista.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Qlima PGWH1010

9.9

Tania


 

VEVOR

9.8

Średnia

SAUNIER DUVAL OPALIA

9.7

Droga

VAILLANT ATMOMAG

9.6

Droga

W rankingu gazowych podgrzewaczy wody 2024 znajdziemy zarówno opcje nieco bardziej przyjazne mniejszym budżetom jak i te propozycje, które charakteryzują się o wiele większą wydajnością pracy i skutecznością ogrzewania wody. Eksperci mieli przede wszystkim na uwadze parametry robocze danych urządzeń. Jeśli poszukujesz gazowego podgrzewacza wody z zamkniętą komorą spalania, to warto także sprawdzić poradnik zakupowy!

Przepływowy gazowy podgrzewacz wody Qlima PGWH1010

podgrzewacz wody gazowy ranking

Podgrzewacz wody marki Qlima jest sprzedawany w zestawie z głowicą prysznicową i wężem. Ponadto pakiet ma zdecydowanie najlepszą cenę w stosunku do najwyższej jakości. Urządzenie ma 29 centymetrów szerokości, 15 centymetrów głębokości i 37 centymetrów wysokości. Jest to przenośny podgrzewacz gazowy, który sprawdzi się na działce, kempingu lub podczas remontu.

Obudowa ma biały kolor i powstała z metalu. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie widać na niej np. zarysowań lub wgnieceń. Dodatkowo gładką powierzchnię łatwo utrzymać w czystości. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 5,5 litra. Temperaturę wody można swobodnie regulować i szybko podgrzać ją nawet do 70 stopni Celsjusza. Urządzenie podaje wodę z ciśnieniem w zakresie od 0,3 do 10 barów.

Do korpusu przytwierdzono uchwyt, na którym można zawiesić podgrzewacz lub w wygodny sposób go transportować. Do urządzenia należy stosować gaz G30, czyli butan/propan/LPG. Panel sterujący składa się z dwóch pokręteł opisanych ikonami oraz małego wyświetlacza LCD. Słuchawka prysznicowa powstała z tworzywa sztucznego w szarym kolorze, a wąż jest granatowy.

 • Atrakcyjna cena;

 • Słuchawka prysznicowa i wąż w zestawie;

 • Wysoka temperatura wody.

 • Średniej jakości słuchawka.

PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY 8L 16kW GAZOWY LPG

gazowy podgrzewacz wody opinie

Kolejnym praktycznym podgrzewaczem gazowym jest model marki IN. Urządzenie posiada niezwykle elegancką obudowę w szarym, delikatnie połyskującym kolorze. Obudowa powstała z mocnego metalu, który wykazuje się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto hermetyczne łączenie sprawia, że obudowa jest szczelna – nie przepuszcza wilgoci i pyłu, co przyczynia się do doskonałej ochrony komponentów wewnętrznych.

Panel sterujący składa się z trzech opisanych pokręteł. Jeden służy do przełącznika pory roku – zima lub lato. Pozostałe regulują dopływ gazu i temperaturę wody. Obok zlokalizowano kolorowy, okrągły wyświetlacz pokazujący temperaturę wody. Model wyposażono w ochronę przed poparzeniem, tj. nie pozwala na ustawienie wody w temperaturze ponad 60 stopni. Urządzenie wymaga gazu LPG propan-butan.

Wymiary podgrzewacza to 65 centymetrów wysokości, 35 centymetrów szerokości i 16 centymetrów głębokości. W zestawie znajdują się akcesoria montażowe oraz plastikowa słuchawka prysznicowa z wężem. Model posiada kilka praktycznych zabezpieczeń, m.in. przed za niskim lub za wysokim ciśnieniem wody, przed zamarznięciem i zdmuchnięciem płomienia.

 • Elegancka obudowa;

 • Dużo zabezpieczeń;

 • Niskie zużycie gazu.

 • Stosunkowo duży.

SAUNIER DUVAL OPALIA C11/LI PODGRZEWACZ GAZOWY

gazowy podgrzewacz wody ranking

Model Opalia marki Saunier Duval ma białą, gładką obudowę, którą łatwo utrzymać w czystości. Ponadto jest ona odporna na rdzę i uszkodzenia mechaniczne. Farba nie odpryskuje, ani się nie łuszczy. Produkt mierzy 57,5 centymetra wysokości, 31 centymetrów szerokości i 24,5 centymetra głębokości. Model waży 10,5 kilograma. Podgrzewacz używa gaz G20 i zużywa 2,35 metrów sześciennych gazu na godzinę przy maksymalnej mocy.

Produkt jest bezpieczny i wyposażono go w specjalne systemy ochrony, w tym w czujnik zaniku ciągu kominowego, czujnik przegrzania oraz redukcję płomienia. W przypadku zbyt wysokiej temperatury urządzenie natychmiast się wyłącza i uniemożliwia ponowne uruchomienie aż do pełnego ostygnięcia. Panel sterowania zawiera dwa pokrętła opisane ikonami i mały wyświetlacz LCD ukazujący temperaturę wody.

Urządzenie jest przeznaczone do stosowania w domach, na działkach oraz na kempingach i jest ono w stanie obsługiwać kilka punktów poboru ciepłej wody. Nowoczesna konstrukcja spełnia wymogi Dyrektywy Ecodesigne, co potwierdza bezpieczeństwo i skuteczność oraz energooszczędność produktu.

 • Kompaktowy;

 • Solidna obudowa;

 • Niska emisja tlenku azotu.

 • Stosunkowo ciężki.

Gazowy podgrzewacz VAILLANT ATMOMAG MINI114/1

Gazowy podgrzewacz cena

Gazowy podgrzewacz Vaillant waży 9,6 kilograma i mierzy 58 centymetrów wysokości, 31 centymetrów szerokości i 25,5 centymetra głębokości. Model jest przeznaczony do montowania w domach jednorodzinnych, na działkach lub w mieszkaniach. Jest on zasilany baterią R20 i w zależności od doprowadzonego gazu zużywa 2,3 metra sześciennego na godzinę (GZ 50) lub 3,02 metra sześciennego na godzinę (GZ 35).

Urządzenie ma metalową obudowę w białym kolorze; farba chroni metal przed powstawaniem rdzy i porysowaniem. Zabezpiecza go również przed detergentami – obudowę można czyścić delikatnymi środkami. Panel sterujący obejmuje przycisk włączający i dwa pokrętła. Nad nim znajduje się dyskretne logo firmy. Nie ma niestety wyświetlacza, który pokazywałby temperaturę wody.

Produkt zalicza się do klasy energetycznej A i podgrzewa wodę do temperatury 55 stopni Celsjusza. Urządzenie jest przystosowane do każdej pory roku, ponieważ posiada zabezpieczenie przed zamarzaniem. Kolejnym zabezpieczeniem jest ochrona przed przegrzaniem i poparzeniem. Podgrzewacz spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i zużycia energii oraz emisji spalin.

 • Wytrzymała obudowa;

 • Posiada odpowiednie zabezpieczenia;

 • Lekki.

 • Brak wyświetlacza.

Artykuły

Nie wiesz jaki gazowy podgrzewacz wody z zamkniętą komorą spalania wybrać? A może mamy inne wymagania? 

Jeśli żadna z powyższych ofert nie przypadła nam do gustu, to nic straconego! Każdy z nas ma przecież własne oczekiwania i wymagania odnośnie zakupu urządzenia do podgrzewania wody. Tu przecież chodzi o sprawność podgrzewania wody w naszym domostwie, a także o to, aby produkt oferował nam jak największa wydajność przy niskim zużyciu gazu. Jeszcze inni potrzebują przepływowego podgrzewacza wody gazowego na butle, a więc nadzwyczaj istotne będą inne parametry.

Widzimy więc jak zróżnicowane mogą być idealne typy i jakie parametry należy wziąć pod uwagę, aby cieszyć się z produktu wręcz stworzonego dla nas. Nawet jeśli wasza wiedza na temat podgrzewaczy do wody jest ograniczona i to nas pierwszy zakup, to w bardzo prosty sposób możecie dowiedzieć się wiele ciekawego – wystarczy tylko zapoznać się ze wskazówkami w poniższym poradniku.

Nasi eksperci przygotowali krótkie streszczenie najistotniejszych parametrów, które mają niebagatelny wpływ na jakość i atrakcyjność urządzenia. Przede wszystkim bardzo istotne jest sprawdzenie mocy urządzenia, a także uwzględnienie jego pojemności. Dalej, sprawdźmy kompaktowość, a także możliwość montażu butli. Ciśnienie gazu też jest ważne. Funkcjonalność odgrywa równie istotną rolę i o tym zapominać nie powinniśmy. Ciekawe informacje uwzględnione zostały także tutaj:

Bojler elektryczny energooszczędny ranking – zajrzyj również do tego artykułu

Moc grzewcza sprzętu to pierwszy kluczowy element

Jeśli kupujemy urządzenie do podgrzewania wody, to oczywistą kwestią jest wybór sprzętu o odpowiednio wysokiej mocy grzewczej. To pierwszy parametr, który należy uwzględnić w naszych poszukiwaniach w celu cieszenia się właściwym doborem urządzenia. Jak doskonale wiemy, im większa moc grzewcza, tym szybciej uzyskamy docelową temperaturę.

Należy przy tym pamiętać, że wysoka moc często okupiona jest wysokim zużyciem energii. A to oznacza, że nie będziemy zadowoleni z kosztów eksploatacyjnych. Jeśli jednak urządzenie będzie miało za zadanie ogrzać wodę w domostwie, gdzie użytkujących jest bardzo dużo, to warto w takiej sytuacji wyposażyć się w opcję wysoce efektywną.

SAUNIER DUVAL OPALIA C11/LI
gazowy podgrzewacz wody ranking

PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY 8L 16kW GAZOWY LPG
gazowy podgrzewacz wody opinie

Dalej, sprawdźmy pojemność

Następnym kryterium przy zakupie urządzeń grzewczych gazowych jest ich pojemność. Wskazuje nam ona ile litrów wody znajduje się wewnątrz podgrzewacza. W przypadku opcji przepływowej, jest to nieco mniej ważna kwestia, bo urządzenie i tak ogrzewa wodę, która przepływa przed produkt bezpośrednio. O wiele ważniejsza jest to kwestia w przypadku podgrzewaczy pojemnościowych.

Wartość ta powinna być dostosowana do zapotrzebowania mieszkania, aby upewnić się, że zawsze w zbiorniku znajduje się podgrzana woda gotowa do wykorzystana. Podgrzewacze przepływowe także mają zbiorniki i tutaj wartość powyżej 8 litrów będzie już zadowalająca. W przypadku pojemnościowych, zbiorniki powinny mieć nie mniej niż 30 litrów w małym gospodarstwie – nawet do 60 litrów.

gazowy podgrzewacz wody z zamkniętą komorą spalania

Ponadto, uwzględnijmy też wykonanie i funkcjonalność

Funkcje dodatkowe, które wykorzystano do usprawnienia sposobu działania podgrzewacza czy też komfortu jego użytkowania sprawiają, że produkt staje się o wiele bardziej atrakcyjny niż początkowo zakładaliśmy. Dodatkowo należy mieć na uwadze fakt, że dodatkowe ustawienia lub regulacje pozwolą dostosować sprzęt do naszych wymagań i preferencji.

Pierwszą i kluczową kwestią jest upewnienie się, że moc grzewczą można regulować na całkiem sporym zakresie. Jeśli produkt charakteryzuje się dużą różnicą między minimalną mocą grzewczą a maksymalną wartością, to może to świadczyć o sporej wszechstronności sprzętu. Ponadto, funkcjonalność to też możliwość wykorzystania różnego gazu do zasilania piecyka.

Gazowy podgrzewacz VAILLANT ATMOMAG MINI114/1
Gazowy podgrzewacz cena

Gazowy podgrzewacz wody – podsumowanie rankingu 2024

W rankingu pojawiło się wiele ciekawych przepływowych gazowych podgrzewaczy. Były to zarówno opcje nieco tańsze, jak i te charakteryzujące się o wiele większą mocą czy też skutecznością działania. Szczególnie atrakcyjny wydaje się Przepływowy gazowy podgrzewacz wody Qlima PGWH1010 z uwagi na swoje dobre parametry i świetną moc.

Jeśli jednak wolimy produkt wybrany bazując na własnym doświadczeniu czy też na wiedzy zdobytej z powyższego poradnika zakupowego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie wykorzystać te wskazówki i cieszyć się z odpowiednio dobranego urządzenia. Pamiętajmy, żeby produkt oferował nam odpowiednią moc grzewczą, wysoką funkcjonalność, a także właściwą pojemność. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki gazowy podgrzewacz wody wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Gabka

Z przestawionych podgrzewaczy postawiłam na vevro. Co do wyglądu to nie jest najładniejszy, ale wydajny, dobry.

 by Boniek89

Zastanawiałem się trochę nad zakupem. Wreszcie wybrałem Vaillant i nie zawiodłem się. Ekonomiczne rozwiązanie,bo zużywa mało gazu na podgrzewanie.

 by Mario_la km.

Mi spodobał się Saunier. Kompaktowy, efektywny podgrzewacz w dobrej cenie.

 by Juki4

Kupiliśmy podgrzewacz IN. Ma funkcje blokady nagrzewania wody powyżej 60 st. C, co jest mega zaletą.

 by NANA23

Dla mnie wystarczyła niewielka olimpia. Jestem zadowolona. Szybciutko grzeje wodę, dzięki czemu nie muszę długo czekać na ciepłą.