Jaki odkurzacz centralny wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Odkurzacz centralny ranking produktów 2024 – wybierz właściwe urządzenie już dziś i ciesz się porządkiem w całym domu!

Odkurzacz centralny to jedno z najnowocześniejszych i najmocniejszych urządzeń do sprzątania, jakie w naszym prywatnym gospodarstwie możemy zamontować. Ich niespotykana siła gwarantuje najwyższą wydajność sprzątania i wszystko, czego tak naprawdę możemy sobie życzyć. Z uwagi na ich charakterystykę, służyć mogą nawet 10 lat bez jakiejkolwiek awarii. 

Niestety, wybór idealnego produktu nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Przecież mamy do dyspozycji odkurzacze centralne z chowanym wężem, takie o bardzo bogatym wyposażeniu dodatkowym czy też oferujące ponadprzeciętne parametry w zamian za nieco wyższą cenę. Opcji na rynku jest wiele. Aby więc wybrać tą gwarantującą najrozsądniejszy stosunek jakości do ceny i wydajności pracy, powinniśmy zapoznać się z dzisiejszym rankingiem odkurzaczy centralnych 2024. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ODKURZACZ PROFI 38.2PRO

9.9

Tania

ODKURZACZ FC670 XPRO

9.8

Średnia

ODKURZACZ BEAM SC335

9.7

Droga

ODKURZACZ ECO-CYCLONE 2.0

9.6

Tania

ODKURZACZ MODERNO 350

9.5

Tania

ODKURZACZ BORYSOWSKI StudioTS2

9.4

Średnia

Aby więc wybrać odpowiedni centralny odkurzacz dla naszego domostwa, powinniśmy przyjrzeć się produktom poddanym recenzji. W tym artykule umieszczono aż 6 różnych opcji. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a także atrybuty wyróżniające opcję na tle konkurencji. Aby wybrać propozycję najciekawszą, warto sprawdzić każdy dostępny centralny odkurzacz, porównać dane techniczne i parametry, a następnie przyjrzeć się pozostałym kryteriom. 

ODKURZACZ CENTRALNY PROFI 38.2PRO

odkurzacz centralny ranking

Model 38.2 Pro to najnowszy odkurzacz marki Profi. Cechuje się on zdecydowanie najlepszymi parametrami w rankingu i najwyższą jakością wykonania. Wartym uwagi szczegółem jest dodatek w postaci separatora cyklonowego. Jest to niewielkie, poręczne urządzenie, które należy przymocować do rury teleskopowej. Separator może być stosowany do czyszczenia wilgotnych, a nawet mokrych powierzchni, w tym odpływów w umywalkach i wannach, ponieważ nie dopuszcza wody do silnika.

Odkurzacz jest sprzedawany w obszernym zestawie z kompletem węży, ssawek i szczotek, rurami teleskopowymi, tłumikiem hałasu, hakami oraz torbą do przechowywania akcesoriów. Innowacyjna głowica odkurzacza posiada ulepszony system chłodzenia zabezpieczający silnik przed przegrzaniem i umożliwiający dłuższy czas pracy odkurzacza. 

Zamiast tradycyjnego kolanka zastosowano trójnik redukcyjny do worków jednorazowych. Model wyposażono w dobry system filtracji złożony z metalowego kosza i wysokowydajnego filtra. Zbiornik mieści aż 18 litrów zanieczyszczeń i służy do sprzątania pozostałości budowlanych, takich jak cement, resztki gipsu i piach, wszelkich wiórów oraz popiołu. Sprawdź >> Odkurzacz do gipsu z otrząsaczem << oraz >> Odkurzacz do gorącego popiołu <<

Nominalna moc odkurzacza to 2110. Wysoka siła ssania na poziomie 680 W zapewnia szybkie i skuteczne sprzątanie. Model generuje hałas na poziomie 75 decybeli. Urządzenie mierzy 109 centymetrów wysokości i ma 28-centymetrową średnicę. Całość waży 12 kilogramów.

 • Bardzo duży zestaw akcesoriów;

 • Końcówka do odkurzania mokrych powierzchni;

 • Atrakcyjna cena.

 • Głośno pracuje.

ODKURZACZ CENTRALNY FC670 XPRO + ZESTAW GOLD

odkurzacz centralny profi opinie

Vacuflo FC670 XPRO to kolejny model stworzony z dbałością o każdy szczegół. Odkurzacz jest trwały i co ważne, skuteczny. Jest to jednostka cykloniczna z dwunastoma gniazdami generująca hałas na poziomie 59 decybeli. Odkurzacz wyposażono w mocny i niezawodny silnik dwuturbinowy Ametek Tangential Bypass. Jego zaletą jest osobny system chłodzenia, który gwarantuje długi czas działania bez ryzyka przegrzania.

Odkurzacz posiada dwustopniową filtrację: pierwsza to CFT, czyli cykloniczna, wyłapująca do 98% zanieczyszczeń. Druga natomiast ma postać dodatkowego filtra, który eliminuje pozostałe 2%. Taki system filtracyjny eliminuje potrzebę stosowania niepraktycznych worków jednorazowych. 

Odkurzacz jest sprzedawany w zestawie z regulowanym wężem ssącym rozkładającym się od 7 do 12 metrów, wieszakiem na węża, turboszczotką, sześcioma różnymi szczotkami to różnych powierzchni oraz rurą teleskopową chromowaną. Warto wspomnieć o szczotce „MOP”, która czyści na mokro.

Model wyposażono w system Hepa Shield skutecznie pochłaniający wszelkie alergeny. Odkurzacz waży 12 kilogramów i mierzy 85 centymetrów wysokości oraz 32 centymetry szerokości – jest to stosunkowo kompaktowy model. Całkowita długość instalacji to 60 metrów.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Mocny i niezawodny silnik;

 • Wysoka moc ssąca.

 • Nieestetyczny wygląd.

Odkurzacz CENTRALNY BEAM SC335 PLATIMIUM

odkurzacz centralny z chowanym wężem

Popularna firma Electrolux produkuje odkurzacze pod marką Beam – model Beam SC 335 to jeden z najnowszych urządzeń serii Platinum. Model cechuje się cichą pracą i niewielkim rozmiarem; wysokość odkurzacza to 90 centymetrów, a jego średnica to 28 centymetrów. Poziom generowanego hałasu nie przekracza 62 decybeli. Cała instalacja mierzy 35 metrów długości.

Nominalna moc odkurzacza wynosi 1650 watów, a maksymalna – 1850 watów. Dwustopniowy system filtracji złożony z cyklonu i samoczyszczącego się filtra materiałowego sprawia, że urządzenie jest hipoalergiczne – doskonale zbiera i eliminuje alergeny. Zbiornik jest antybakteryjny, co dodatkowo wpływa na skuteczne oczyszczanie powierzchni i zasysanego powietrza. Całkowita pojemność zbiornika to 15 litrów.

Urządzenie jest sprzedawane w atrakcyjnym zestawie zawierającym węża ssącego o długości 9 metrów, wieszak plastikowy, rurę teleskopową, trzy szczotki do różnych powierzchni, ssawkę szczelinowej, wieszak na odkurzacz oraz przyłącze elastyczne do instalacji. Za około 70 złotych można dokupić zestaw ssawek do usuwania sierści z dywanów i tekstyliów. Niestety cena zestawu jest naprawdę wysoka w porównaniu z pozostałymi modelami w rankingu 2024.

 • Duży zbiornik;

 • Wysoka moc silnika;

 • Wiele szczotek.

 • Wysoka cena.

Odkurzacz Centralny ECO-CYCLONE 2.0+MAX 9 + gratis

centralny odkurzacz

Odkurzacz Eco-Cyclone 2000 jest dostępny w trzech wariantach – z wężem o długości 9, 12 lub 15 metrów. Opisywany model ma węża mierzącego 9 metrów długości. Oprócz tego zestaw zawiera rurę teleskopową, plastikowy wieszak na węża, pakiet pięciu szczotek, każda do innej powierzchni, wieszak na odkurzacz oraz uchwyt na rurę teleskopową. 

Jako gratis sprzedawca dodaje szufelkę automatyczną z maskownicą, do wyboru w czterech kolorach – białym, czarnym, beżowym i srebrnym. Model jest polecany do lokali o powierzchni do 250 metrów kwadratowych. Instalacja ma 70 metrów długości. Urządzenie generuje hałas o natężeniu 57 decybeli. 

Waga odkurzacza to 15 kilogramów, jego wysokość wynosi 73 centymetry, a średnica 30 centymetrów. Model ma bardzo elegancki design i jest czarny. Zastosowano w nim bezawaryjny silnik Domel o mocy 2100 watów. Moc ssąca plasuje się na poziomie 800 Air Watt. Cykloniczny system filtracji nie tylko skutecznie pochłania i eliminuje zanieczyszczenia, ale także niszczy wszelkie alergeny.

Silnik zabezpieczono specjalnym filtrem teflonowym, tak aby żadne cząstki nie uszkodziły jego struktury. Wyłapuje ona piach, sierść, gips, a nawet cement i szkło. Filtra nie trzeba wymieniać, należy jednak myć go pod bieżącą wodą co kilka-kilkanaście użyć, w zależności od intensywności użytkowania.

 • Elegancki design;

 • Atrakcyjna cena;

 • Szufelka automatyczna w zestawie.

 • Krótki wąż.

ODKURZACZ CENTRALNY MODERNO 350+ZESTAW SPRZĄTAJĄCY

centralny odkurzacz opinie

Włoska marka USTM stworzyła odkurzacz Moderno, który idealnie sprawdzi się w domu lub lokalu o powierzchni maksymalnej 350 metrów kwadratowych. Model wyróżnia się naprawdę atrakcyjną ceną i posada dobre parametry. Urządzenie jest stosunkowo kompaktowe jak na odkurzacz stosowany przy tak dużej powierzchni.

Odkurzacz waży 10 kilogramów i mierzy 70 centymetrów długości oraz 33 centymetry szerokości. Maksymalna moc silnika wynosi 1500 watów, a siła ssąca to 610 air watt. Całkowita długość instalacji to 50 metrów. Model sprawdzi się w przypadku osób cierpiących na alergię, ponieważ wyposażono go w dwustopniowy system oczyszczania. Filtr Hepa w połączeniu z cyklonem skutecznie pochłania zanieczyszczenia i alergeny, a następnie zamyka je w zbiorniku i w żaden sposób nie oddaje do powietrza.

W zestawie znajdują się różne szczotki, w tym szczotka do twardych podłóg, do tapicerki, okrągła do delikatnych powierzchni oraz ssawka do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz ma system zabezpieczający silnik przed przegrzaniem nawet w przypadku zatkania rury – urządzenie automatycznie się wyłącza i blokuje możliwość ponownego uruchomienia, dopóki przeszkoda nie zostanie usunięta.

 • Do dużych powierzchni;

 • Stosunkowo kompaktowy;

 • Doskonały dla alergików.

 • Mały zestaw akcesoriów.

Odkurzacz Centralny BORYSOWSKI Studio TS2 + Zestaw

centralny odkurzacz w domu

Odkurzacz Studio TS2 to produkt polskiej marki Borysowski z silnikiem o mocy 1,6 kW. Moc ssąca urządzenia wynosi 653 Air Watt. Odkurzacz ma kształt walca i mierzy 90 centymetrów wysokości oraz 28 centymetrów szerokości – tyle samo ma średnica. Poziom hałasu generowany przez ten model wynosi 55 decybeli.

Model jest przeznaczony do sprzątania powierzchni o wielkości od 250 do maksymalnie 350 metrów kwadratowych. Zaletą jest duży, piętnastolitrowy pojemnik, który można opróżniać dwa, ewentualnie trzy razy w roku; jest to uzależnione od intensywności użytkowania i ilości pochłanianych zanieczyszczeń. Odkurzacz wyposażono w duży filtr, dzięki któremu moc ssania nie obniża się nawet przy wysokim stopniu zapełnienia zbiornika.

Cyklonowe oczyszczanie gwarantuje najlepszą możliwą metodę eliminacji kurzu, sierści, piachu, a nawet szkła. Dodatkowo system ten niweluje alergeny, co czyni z odkurzacza produkt idealny dla alergików. Zestaw zawiera zmywalny wkład filtracyjny, antywibracyjny zestaw mocujący, mufy i opaski zaciskowe do króćców, kable oraz korki i kratki wydechu. Dodatkowo do każdego odkurzacza dołączona jest torba na akcesoria, czyli wymienne szczotki i węża ssącego.

 • Wysoka moc silnika;

 • Stosunkowo cicha praca;

 • Zdatny do dużych powierzchni.

 • Nie sprawdzi się w małych i średnich domach.

Artykuły

Odkurzacz centralny jaki wybrać w 2024 roku? Sprawdź dzisiejsze zestawienie i dowiedz się który centralny odkurzacz w domu będzie najwłaściwszy!

Zrecenzowanych ofert jest sporo. W rekomendacjach pojawił się przecież odkurzacz centralny beam, a także oferta odkurzacza centralnego profi z opiniami bardzo pochlebnymi. Ponadto, do wyboru mamy opcje bardziej budżetowe jak i te z najwyższej półki cenowej. To wszystko po to, aby pokazać, że przedmiotów wartych rozważenia jest bardzo dużo. Musimy przy tym pamiętać, że nasze oczekiwania różnić się będą od preferencji innych użytkowników, dlatego pomimo świetnych parametrów nie każdy gadżet będzie właściwy.

Więc jaki wybrać odkurzacz centralny, aby akurat nasze oczekiwania w pełni spełniał? Rozwiązaniem wprost idealnym wydaje się produkt o świetnych parametrach. Należy jednak uwzględnić nie tylko samą moc, ale podciśnienie, przy którym odkurzacz centralny jest w stanie pracować. Sama siła ssania wyrażana jest zazwyczaj w AirWattach i także odgrywa kluczową rolę.

Ponadto bardzo istotne jest też uwzględnienie w naszych poszukiwaniach wielu innych parametrów. Mają one zazwyczaj wpływ na takie kluczowe kwestie jak, na przykład, komfort użytkowania, kulturę pracy sprzętu, czy same dostosowanie pracy odkurzacza do naszych preferencji. Rzecz jasna dodatkowe akcesoria znajdujące się w zestawie czy też udogodnienia jak, na przykład, zakup odkurzacza centralnego z chowanym wężem, wydają się nadzwyczaj atrakcyjne. Ciekawych informacji odnośnie tego tematu uzyskać możemy też z tego artykułu:

https://muratordom.pl/instalacje/inne-instalacje/wybor-odkurzacza-centralnego-do-domu-na-co-zwrocic-uwage-podczas-kupna-aa-LbnE-h1wG-643e.html

odkurzacz centralny opinie

Pierwszą kluczową kwestią jest podciśnienie

Bardzo duże podciśnienie w wybranej przez nas instalacji gwarantować będzie przede wszystkim bardzo dobry ciąg i pewność, że nawet najtrudniejsze zabrudzenia będą sprawnie usuwane.Co więcej, wysokie podciśnienie ma bardzo duże znaczenie w przypadku zbierania mniejszych drobinek o większej wadze własnej. Dobrym przykładem mogą być ciężkie drobinki w postaci piasku lub kamyków.

Wartość, jaka nas powinna interesować, wynosi minimum 30 kPa, aczkolwiek rekomendowane jest szukać produktów oferujących podciśnienie wynoszące 35 kPa. Rzecz jasna wartości przewyższające 35 kPa będą charakteryzować się jeszcze lepszym zbieraniem uciążliwych zabrudzeń.

ODKURZACZ CENTRALNY FC670 XPRO + ZESTAW GOLD

odkurzacz centralny profi opinie
Odkurzacz Centralny ECO-CYCLONE 2.0+MAX 9
centralny odkurzacz

Następnie, zwróć uwagę na siłę ssania i pozostałe parametry

Kolejną kluczową kwestią, jaką powinniśmy mieć na względzie przeglądając odkurzacze centralne, to siła ssania. Wyrażana jest w AirWattach i może wskazać nam rzeczywistą i użyteczną moc naszego odkurzacza centralnego. Rzecz jasna standardowa moc silnika także powinna być uwzględniona.

Wartości, jakie nas interesują, to minimum 550 AirWatt. Podobnie jednak jak w przypadku podciśnienia, bez problemu uda nam się znaleźć propozycje w stosunkowo przystępnej cenie, które gwarantują nam od 600 do nawet 700 AirWattów. 

Z pozostałych parametrów wartych rozważenia pamiętajmy też o samej mocy silnika i turbiny czy też o przepływie powietrza. Im wyższe te wartości, tym lepsza skuteczność sprzątania.

Kultura pracy, a komfort

Każdy z nas pragnie kupić sprzęt, który nie będzie zbyt głośny. Im cichsza praca odkurzacza centralnego, tym wyższy komfort obsługi i zadowolenie podczas sprzątania. Choć zaleca się umieszczenie tego urządzenia z dala od pomieszczeń użytkowych, to i tak warto przyjrzeć się wartościom tak, aby mieć pełną gwarancję, że nawet po umieszczeniu odkurzacza centralnego w pomieszczeniu gospodarczym nie będzie on za bardzo przeszkadzał.

Emisję hałasu mierzymy w decybelach i choć wydawać by się mogło, że między 60 dB a 50 dB nie ma zbyt dużej różnicy, to jest ona znacząca. Dlatego nawet te kilka punktów mniej może okazać się dla nas kluczowe, szczególnie jest akustyka nie jest mocną stroną naszego mieszkania.

Odkurzacz Centralny BORYSOWSKI Studio TS2

centralny odkurzacz w domu
ODKURZACZ CENTRALNY MODERNO 350
centralny odkurzacz opinie

Funkcjonalność także istotna

Kolejna kwestia kluczowa dla wyboru właściwego urządzenia to funkcjonalność. Zestawy sprzątające, jakie możemy dodatkowo otrzymać przy zakupie centralnych odkurzaczy to z pewnością zaleta. Wiele końcówek, akcesoria gwarantujące dokładniejsze sprzątanie w kątach czy trudno dostępnych miejscach bądź po prostu przemyślane chwyty będą z pewnością dużym plusem danego zestawu. Dlatego niektóre osoby pragną kupić odkurzacz centralny, który pozwala nam schować wąż po zakończeniu sprzątania.

Ponadto warto też przemyśleć kwestię zakupu sprzętu oferującego specjalne tłumiki hałasu, czyli akcesoria mające na celu jeszcze bardziej poprawić komfort obsługi sprzętu. Co ciekawe, warto pamiętać też o specjalnych systemach przygotowanych przez niektóre firmy, dzięki czemu hałas ograniczymy do minimum.

Odkurzacz centralny opinie i stosunek jakości do ceny

Następną kwestią wartą rozważenia jest to czy produkt oferuje nam wiele pozytywnych komentarzy czy, wprost przeciwnie, większość użytkowników nie jest zadowolonych z zakupu. Bardzo często zdarza się, że pomimo dobrych parametrów model może nie być tak skuteczny i cichy jak producent deklaruje.

Dlatego zwróćmy uwagę na feedback kupujących i przyjrzyjmy się najczęściej pojawiającym się zarzutom czy też, w przypadku samych pochlebnych wypowiedzi, najczęściej wyróżniających się aspektów pozytywnych. Może to być wskaźnikiem, że mamy do czynienia z produktem trwałym i przewyższającym oczekiwania niejednego kupującego.

Odkurzacz CENTRALNY BEAM SC335 PLATIMIUM

odkurzacz centralny z chowanym wężem

Sprawdź inne nasze rankingi:

Napęd do bramy dwuskrzydłowej ranking

Najlepszy napęd do bram przesuwnych

https://majsterkujsam.pl/naped-do-bram-garazowych-opinie-ranking/

Odkurzacz centralny – podsumowanie rankingu 2024

Centralny odkurzacz w domu jednorodzinnym to bez wątpienia zaleta i łatwość. Choć początkowy koszt zakupu takiego sprzętu jest znacząco wyższy niż w przypadku klasycznych urządzeń odkurzających, to z biegiem czasu efektywność sprzętu, komfort sprzątania i wydajność przewyższą poniesione koszty. Jeśli dodatkowo dodamy do tego wieloletnie działanie bez awarii, otrzymamy świetnie dopracowane rozwiązanie.

Musimy jednak pamiętać o odpowiednim podciśnieniu, sile ssania i innych parametrach, dzięki czemu komfort użytkowania i funkcjonalność będą na najwyższym poziomie. Alternatywnie warto pomyśleć nad dzisiejszym numerem jeden. ODKURZACZ CENTRALNY PROFI 38.2PRO gwarantuje świetne parametry, a bardzo wysokie opinie centralnego odkurzacza od Profi potwierdzają jakość wykonania i klasę sprzętu na zdecydowanie najwyższym poziomie. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/odkurzacz-przemyslowy-z-otrzasaczem-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz centralny wybrać
Average rating:  
 0 reviews