Jaki odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem ranking ofert – sprawdź katalog na rok 2024 i wybierz najciekawszą propozycję już dziś! 

Korzystanie z odkurzaczy przemysłowych znacząco ułatwia doprowadzenie warsztatu, magazynu, czy po prostu mieszkania po remoncie do właściwego stanu. Bardzo często jednak duże odkurzacze centralne muszą mierzyć się z niezwykle trudnymi zabrudzeniami, a to sprawia, że często się zapychają – czy to filtry czy też inne elementy dodatkowe. Dlatego bardzo dobrym pomysłem będzie zakup odkurzacza z otrząsaczem filtra lub mały odkurzacz piorący do dywanów.

Ten specjalny tryb gwarantuje nam poprawę wydajności i skuteczności pracy. A nie możemy też zapomnieć o tym, że dzięki temu przedłużamy żywotność urządzenia i redukujemy problem związany z przegrzewaniem. Niestety, idealny odkurzacz przemysłowy do gipsu z otrząsaczem pyłu nie istnieje. Dla jednego liczyć się będzie kompaktowość, dla innego skuteczność eliminacji zabrudzeń, a dla jeszcze innego możliwość pracy na naprawdę ogromnych przestrzeniach bez ciągłego opróżniania odkurzacza.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kanwod

9.9

Tania


 

LAVOR RUDY 30S

9.8

Tania

STARMIX ISC L-1425

9.7

Droga


 

YATO YT-85715

9.6

Droga


 

To właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć dzisiejsze zestawienie. To tak naprawdę analiza, w której eksperci porównali najważniejsze elementy wpływające na ostateczną przydatność urządzenia. Każdy odkurzacz z otrząsaczem, który znalazł się w tym zestawieniu, charakteryzuje się wysoką sprawnością. Nasi specjaliści pamiętali o tym, aby w rankingu odkurzaczy przemysłowych 2024 z otrząsaczem znalazły się produkty o wysokiej mocy i sile ssania, gwarantujące szereg funkcjonalności, a także dużą pojemność zbiornika i wiele akcesoriów. 


ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY Z OTRZĄSACZEM DO GIPSU 3600W

odkurzacz do gipsu z otrząsaczem

Pierwsze miejsce w rankingu 2024 zajął odkurzacz marki Kanwod. Model jest przeznaczony do odkurzania na sucho i na mokro i może być stosowany w domach, garażach, warsztatach i podczas remontów. Jego specjalistyczna konstrukcja pozwala na zasysanie pyłu i gipsu – żadne odpady nie zatrzymują się w rurze, tylko swobodnie przedostają się do zbiornika.

Model wyposażono w silnik o mocy znamionowej 1600 watów i maksymalnej do 3600 watów. Ponadto urządzenie ma gniazdo na elektronarzędzia, a jego moc wynosi 2000 watów. Odkurzacz wytwarza podciśnienie ssące o wartości 185 mbar. Zbiornik ze stali nierdzewnej ma 20 litrów pojemności. W modelu znajduje się wysokiej jakości, bardzo trwały filtr HEPA, który można wyjąć i umyć pod bieżącą wodą.

Odkurzacz ma 69 centymetrów wysokości i 42 centymetry szerokości. Wyciągany przewód ma 5 metrów długości, a wąż ssący mierzy 4,5 metra. Całkowita długość robocza modelu to 9,5 metra. Produkt waży 9,5 kilograma i posiada cztery kółka oraz uchwyt transportowy.

 • Wielofunkcyjny;

 • Kompaktowy;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Dosyć głośno pracuje.

ODKURZACZ WARSZTATOWY Z OTRZĄSACZEM RUDY 30S LAVOR 

odkurzacz z otrząsaczem filtra

Urządzenie marki Lavor to dobrej jakości produkt w atrakcyjnej cenie. Model Rudy 30S cechuje się mocą maksymalną na poziomie 1200 watów. Odkurzacz waży 6,5 kilograma i ma mocny, metalowy zbiornik o pojemności 30 litrów. Produkt ma oryginalny design – jest czarno-zielony i posiada aplikacje w postaci kół zębatych. Model przeznaczony do odkurzania na sucho i na mokro.

Pakiet zawiera elastycznego węża o długości 1,5 metra, dwie rury z tworzywa sztucznego, ssawę szeroką i szczelinową, dyszę oraz dwa filtry – gąbkowy do pracy na mokro i tkaninowy do odkurzania suchych zabrudzeń. Zwijany przewód mierzy 4 metry długości; całkowita długość robocza modelu to zatem około 7 metrów.

Odkurzacz wytwarza podciśnienie ssące równe 180 mbar. Na obudowie znajduje się przycisk uruchamiający proces otrząsania filtra. Po uruchomieniu tej opcji odkurzacz automatycznie oczyszcza filtr z pyłów i innych drobinek. Dodatkową opcją jest tzw. System Blowing, czyli dmuchawa, którą można wykorzystać do przedmuchiwania liści lub pyłu powstałego np. podczas remontu.

 • System Blowing;

 • Przystępna cena;

 • Ciekawy design.

 • Często się przewraca.

STARMIX ISC L-1425 TOP – ODKURZACZ Z OTRZĄSACZEM

odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem opinie

Odkurzacz marki Starmix waży nieco ponad 12 kilogramów i został wyposażony w mocny zbiornik o pojemności 25 litrów. Dołączony wąż ssący ma 5 metrów długości i średnicę 35 milimetrów. Dwie rury ze stali nierdzewnej można łączyć, każda z nich mierzy 48 centymetrów. Przewód zasilający rozwija się do 8 metrów; długość robocza urządzenia wynosi aż 14 metrów.

W pakiecie jest jedna dysza szczelinowa szeroka na 21 centymetrów i szczotka z włosiem o szerokości 37 centymetrów. Ponadto zestaw zawiera adapter do elektronarzędzi wykonany z gumy i kolanko ze stali nierdzewnej posiadające zawór powietrza. W odkurzaczu znajduje się szeroki filtr harmonijkowy – wykonano go z poliestru i wzbogacono gumową uszczelką, dzięki czemu żadne zanieczyszczenia nie wracają na zewnątrz. W zestawie jest także identyczny filtr zapasowy.

Maksymalna moc silnika wynosi 1400 watów. Wymiary odkurzacza to 45 centymetrów szerokości i 50 centymetrów szerokości. Model jest mobilny, posiada cztery koła – dwa małe z hamulcem i dwa duże, antypoślizgowe. Na szczycie znajduje się uchwyt transportowy ułatwiający przenoszenie.

 • Kółka z hamulcem;

 • Bardzo dobre filtry;

 • Duży zestaw akcesoriów.

 • Wysoka cena.

YATO ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY Z OTRZĄSACZEM 1600W 30L 

odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem ranking

Marka Yato stworzyła odkurzacz z silnikiem o mocy 1600 watów. Model posiada zbiornik o pojemności 30-litrów, do którego można zasysać suche i mokre zanieczyszczenia. Dla lepszej mobilności urządzenie wyposażono w cztery koła. Dwa duże, z tyłu i dwa małe, skrętne z przodu. Niestety, kółka nie posiadają hamulca, dlatego odkurzacz nie stoi stabilnie w miejscu.

Dzięki technologii Blowing Function model może działać jako dmuchawa, co sprawdza się w ogrodzie i w trakcie prac budowlanych. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowane gniazdo do elektronarzędzi. W zestawie jest worek tekstylny, który można stosować do odkurzania na sucho. Jest on wielokrotnego użytku i można go czyścić. Dzięki wielostopniowemu systemowi filtracji odkurzacz nie uwalnia pyłu z powrotem do otoczenia i jest hipoalergiczny.

Podstawowe wyposażenie zawiera elastycznego węża ssącego, teleskopową rurę, dyszę szczelinową, okrągłą szczotkę oraz tradycyjną szczotkę podłogowo-dywanową. Odkurzacz posiada przycisk, który uruchamia proces otrząsania, tj. samoczynnego oczyszczania filtra z pozostałości po pyle i innych zanieczyszczeniach. Silnik wyposażono w dobry system chłodzenia, dlatego odkurzacz może długo pracować.

 • Funkcja dmuchawy;

 • Dobry system chłodzenia silnika;

 • Worek tekstylny wielokrotnego użytku.

 • Brak hamulca w kółkach.

Jeśli dalej nie wiesz jaki odkurzacz z otrząsaczem filtra będzie najwłaściwszy, to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Na powyższej liście znalazło się wiele ciekawych opcji. Co ciekawe, każda z nich oferuje inne atrybuty i zalety. Niestety, oznacza to też tyle, że produkty mają też wady. Jeśli nie jesteśmy w stanie pogodzić się z niektórymi, to warto w takiej sytuacji przemyśleć zakup produktu bazując na własnej ekspertyzie i zebranych informacjach. Aby mieć gwarancję, że nie popełnimy przy tym błędu, postanowiliśmy przygotować dla zainteresowanych poradnik zakupowy.

Po konsultacjach i rozmowach z ekspertami wyodrębniliśmy najistotniejsze parametry, w jakie wyposażony powinien być dobry odkurzacz do gipsu z otrząsaczem czy też do jakiegokolwiek innego zabrudzenia przemysłowego. Co więc powinno przykuć naszą szczególną uwagę zanim podejmiemy ostateczną decyzję? Z pewnością bardzo ważna będzie moc i siła ssania, ale to nie wszystko.

Przygotowując się do zakupu odpowiedniego sprzętu warto sprawdzić jakie są funkcje dodatkowe, bo taki odkurzacz przemysłowy z automatycznym otrząsaczem będzie z pewnością bardzo ciekawym dodatkiem. Skoro o dodatkach mowa, to zwróćmy też uwagę na wyposażenie, a także na to czy zbiornik, w jaki urządzenie sprzątające jest wyposażone, pozwoli na długą pracę bez opróżnienia. Więcej dodatkowych informacji znajdziemy tutaj: 

http://panoramabudowlana.com.pl/odkurzacze-przemyslowe-do-gipsu-ktory-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/

odkurzacz z otrząsaczem ranking

Sprawdź jaki odkurzacz akumulatorowy ręczny kupić.

Pierwsza sprawa to moc i siła ssania

Przeglądając dostępne produkty nie sposób ominąć jedną z ważniejszych wartości, jaką jest moc. Wyrażana jest w watach i wskazuje nam na efektywność produktu. Jak dobrze wiemy, urządzenie sprzątające w magazynach, warsztatach czy po prostu w domach po remoncie musi skutecznie sprzątać nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia np. odkurzacz do sadzy i popiołu musi posiadać dużą moc silnika.

Moc minimalna wynosząca minimum 1500 W to absolutne minimum, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na tryby turboszczotki gwarantujące chwilową moc maksymalną na poziomie 3600 W. Co ciekawe, wysoka moc to też szansa na siłę ssania na poziomie przewyższającym 15 Kpa.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY Z OTRZĄSACZEM DO GIPSU 3600W
odkurzacz do gipsu z otrząsaczem

STARMIX ISC L-1425 TOP – ODKURZACZ Z OTRZĄSACZEM
odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem opinie

Kolejna to funkcjonalność

Jednym z najważniejszych udogodnień przy wyborze odkurzacza przemysłowego jest funkcja otrząsacza, czyli czyszczenia filtra z zabrudzeń. Pozwala to znacząco wydłużyć czas pracy bez potrzeby czyszczenia wnętrza odkurzacza, a także zmniejsza ryzyko przegrzania sprzętu. Jest to więc świetny sposób na wydłużenie żywotności. 

W dzisiejszym zestawieniu skupiliśmy się wyłącznie na odkurzaczach z otrząsaczem. Z roku na rok jednak producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej zaawansowanych opcji mających na celu kompletne zautomatyzowanie pracy i zadbanie o wszystko bez naszego wysiłku. A to oznacza zastosowanie odkurzacza z otrząsaczem automatycznym.

Poza tym warto też upewnić się, że producent umożliwia pracę urządzenia na mokro. Innym ważnym atrybutem będzie wyposażenie produktu w auto-start gniazda. Rzecz jasna warto też uwzględnić w poszukiwaniach łagodny rozruch czy też inne opcje poprawiające bezpieczeństwo i trwałość elektronarzędzia.

Nie bez powodu należy też zwrócić uwagę na pojemność zbiornika

Następnym istotnym kryterium przy oglądaniu produktów jest pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. Odkurzacze przemysłowe dostępne są jako te z workiem lub odkurzacze przemysłowe bezworkowe z otrząsaczem. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Jednakże, nieważne czy wybierzemy opcję jedną czy drugą, to w obu przypadkach istotne jest zakupienie sprzętu z dużym zbiornikiem.

Najlepiej, aby miał on minimum 20-25 litrów. Jednakże, z powodzeniem dostępne są na rynku opcje 30 litrów czy też większe. To wszystko jest kluczowe z bardzo prostego powodu – większa pojemność oznacza dłuższy czas pracy bez dodatkowego czyszczenia i mniej przerw w sprzątaniu.

YATO ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY Z OTRZĄSACZEM 1600W 30L
odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem ranking

Wyposażenie dodatkowe też kluczowe

Jeszcze innym ważnym punktem podczas szukania sprzętu idealnego jest wyposażenie. W akcesoriach powinny znaleźć się dodatkowe, wymienne końcówki – jedna wąska do pracy przy krawędziach, druga mniejsza (lub mini) do czyszczenia węższych, trudno dostępnych miejsc, a także klasyczna czy też powiększona do zwalczania brudu na powierzchniach dużych, otwartych. 

Ale to nie wszystko, co powinno znaleźć się w wyposażeniu dodatkowym. Pamiętajmy też o takich kwestiach kluczowych jak, na przykład, turboszczotka, która umożliwia zwiększenie mocy do nawet dwukrotności wartości nominalnej czy też dodatkowe kasety z filtrami na wypadek uszkodzenia jednego z nich.

Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem – podsumowanie rankingu 2024

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY Z OTRZĄSACZEM DO GIPSU 3600W to bez wątpienia dzisiejszy zwycięzca rankingu, który wyróżnił się od konkurencji wysoką mocą, siłą ssania, a także wieloma innymi atrybutami i cechami dodatkowymi. Ten odkurzacz do gipsu z otrząsaczem oferuje nam też trwałe wykonanie i niezawodność na satysfakcjonującym poziomie.

Jednakże, musimy pamiętać o tym, że istnieje wiele różnych produktów, które mogą spełnić nasze oczekiwania. Dlatego jeśli opcja numer jeden ani żadna z alternatyw nie spełniła naszych oczekiwań, to korzystając z porad zawartych w poradniku bez najmniejszych problemów każdy użytkownik znajdzie rozwiązanie wręcz idealne dla siebie. 

Lubisz, gdy gra muzyka na budowie? Kup radio budowlane z naszego rankingu: https://majsterkujsam.pl/radia-budowlane-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Ziemowit5

Muszę pochwalić kanwooda. Używam w domu i w pracy. Bardzo mocny, solidny odkurzacz.

 by Koper

Przekonaliście mnie do starmixa. Na filmiku widać, że mega mocny. Zamówie.

 by REM34

Taki odkurzacz powinien mieć każdy budowlaniec. Niezastąpiony na robocie.

 by Amadeusz67

Od dawien mam i używam Kanwooda. Ani razu się nie zepsuł i nadal dobrze pracuje na budowie.

 by Tymi

Zamówiłem Lavor po przeczytaniu waszego rankingu. Super sprzęt.  Ogromny plusem jest system blowing.