Jaki odkurzacz do gipsu wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jak dobrać odkurzacz dobry i tani, a przy okazji wystarczająco skuteczny do odkurzenia gipsu? Zapoznaj się z ofertą na rok 2024!

Odkurzacze przemysłowe to bardzo potrzebne urządzenia, które nieraz udowodniły swoją przydatność podczas remontu czy po prostu w warsztacie. Z uwagi na swoją nieco inną charakterystykę i konstrukcję, radzą sobie o wiele lepiej z zanieczyszczeniami, których w żaden sposób nie pozbylibyśmy się przy pomocy standardowych odkurzaczy. To właśnie z tego powodu należy sprawdzić jaki odkurzacz do gipsu z automatycznym otrząsaczem będzie dla nas najlepszy.

Na rynku jednak jest wiele modeli odkurzaczy centralnych do domu. Niektóre różnią się od siebie konstrukcją, natomiast w głównej mierze każdy odkurzacz dobry i tani czy też ten o nieco większej cenie będzie gwarantował filtrację na najwyższym poziomie. Warto też zauważyć, że z uwagi na uporczywe zabrudzenia, jakie gips pozostawia, wymagany system filtracji jest czasami dosyć drogi. Jeśli nie jesteś pewien która opcja będzie najlepsza bądź po prostu chcesz wybrać ofertę o najciekawszej charakterystyce, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Karcher WD3

9.9

Średni


Riwall 3600

9.8

Średnia

Verda

9.8

Średnia

Kanwod Mid-Get

9.7

Tania


Stanley

9.6

Droga


Lehmann

9.6

Tania


W rankingu pojawiły się tylko te odkurzacze przemysłowe do gipsu, które gwarantują wysoką moc działania i odpowiedni system filtracyjny gwarantujący skuteczność pracy, bezpieczeństwo, a także pewność bezawaryjnego działania. Dodatkowo, uwzględniliśmy też siłę ssania, funkcjonalność odkurzacza czy też komfort obsługi.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GIPSU GRUZU OTRZĄSACZ 3600W

odkurzacz do gipsu ranking

Odkurzacz marki Kanwod okazał się najlepszym urządzeniem w zestawieniu. Model 1620s posiada turbinę o mocy 1600 Watów. Przy uruchomieniu funkcji Electric Turbo Power moc wzrasta aż do 3600 Watów; ponadto urządzenie wyposażono w gniazdo na elektronarzędzia, a jego moc wynosi 2000 Watów. Odkurzacz wytwarza podciśnienie ssące na poziomie 185 barów i generuje hałas o maksymalnym natężeniu 79 decybeli.

Model waży 9,5 kilograma i jest zasilany sieciowo za pomocą kabla o długości 5 metrów. Wąż ssący ma 4,5 metra długości, zatem odkurzacz jest w stanie zasysać na odległość 9,5 metra od źródła zasilania. Model ma 69 centymetrów wysokości, 41 centymetrów szerokości i 35 centymetrów głębokości. Przyrząd posiada funkcję odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro.

Zbiornik wykonano ze stali nierdzewnej, dlatego żadne, nawet stosunkowo duże i ostro zakończone odpady go nie uszkodzą. Jego pojemność to 20 litrów. Odkurzacz posiada wysokiej jakości filtr HEPA, który chroni elektronikę i skutecznie pochłania pył, uniemożliwiając mu wydostanie się na zewnątrz. Odkurzacz pracuje bezworkowo, ale do drobnego pyłu sprzedawca dodaje specjalny worek o klasie filtracji M.

 • Cicha praca;

 • Bardzo mocny silnik;

 • Wielozadaniowy.

 • Ciężki.

DOBRY ODKURZACZ DO POPIOŁU KOMINKA PIECA GRUZU SEPARATOR

odkurzacz do popiołu bezworkowy

Odkurzacz przemysłowy Verda to kolejne praktyczne urządzenie dobrej jakości. Model SN196 wyposażono w bezawaryjny silnik o mocy maksymalnej 2000 Watów. Produkt jest lekki, waży 5 kilogramów, ale ma duży zbiornik o pojemności 25 litrów. Do zasilania służy kabel sieciowy długi na 5 metrów. Teleskopowa rura jest regulowana od 47 do 78 centymetrów długości, a wąż ssący ma 275 centymetrów; całkowity zasięg pracy to 8,5 metra.

W modelu są aż cztery filtry – HEPA, którym można pracować na sucho, bawełniany, który sprawdza się w przypadku bardzo drobnego pyłu, żaroodporny do popiołu i gąbkowy umożliwiający odkurzanie na mokro. Dodatkowo w zestawie jest worek wielokrotnego użytku. Do odkurzania popiołu jest specjalny wąż o długości 15 centymetrów. Jego wnętrze jest wyłożone metalem, tak aby ewentualne gorące resztki nie uszkodziły jego struktury.

Dodatkową funkcją odkurzacza jest funkcja dmuchawy. Urządzenie mierzy 53 centymetry wysokości i 39 centymetrów szerokości. Model ma cztery skrętne koła, które ułatwiają pracę. Na górze zlokalizowano składany uchwyt, dzięki któremu można wygodnie wnieść urządzenie, np. na piętro lub do samochodu.

 • Wielofunkcyjny;

 • Wydajny;

 • Lekki i pojemny.

 • Nieestetyczny.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY DO POPIOŁU GRUZU GIPSU 2000W 

odkurzacz do gipsu opinie

Kolejny model również stworzyła marka Kanwod. Odkurzacz jest przeznaczony do sprzątania pyłu i popiołu prosto z kominka, pieca lub grilla. Urządzenie pracuje z mocą wydajnościową 2000 Watów i posiada dobrej jakości metalowy zbiornik o pojemności 20 litrów. Również wąż ssący ma metalowe wypełnienie, odporne na wysokie temperatury; dzięki temu nawet ciepły popiół nie uszkadza węża i trafia prosto do pojemnika.

Zewnętrzna część rury jest z tworzywa sztucznego; w zestawie znajdują się trzy rury, każda o długości 30 centymetrów. Przewód zasilający ma 3,5 metra długości. Długość węża to 1,5 metra, zatem całkowity zasięg odkurzania to prawie 6 metrów. Odkurzać można bezpośrednio do pojemnika, jednak w przypadku drobnego pyłu warto założyć worek o klasie filtracji M, który jest dołączony do urządzenia.

Ponadto w maszynie znajduje się filtr HEPA i filtr do odkurzania na mokro. Funkcja nadmuchu sprawdza się podczas różnych prac ogrodowych i remontowych. Zestaw zawiera dwie metalowe ssawki, okrągłą i szczelinową. Urządzenie ma srebrny kolor, jest kompaktowe i posiada cztery praktyczne koła. Model waży niecałe pięć kilogramów, dokładnie 4,7 kilograma, dlatego można je przenosić bez ryzyka nadwyrężenia kręgosłupa.

 • Lekki;

 • Atrakcyjna cena;

 • Ładny design.

 • Trzeba często czyścić filtr.

MOCNY ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY DO POPIOŁU GRUZU GIPSU

ranking odkurzaczy przemysłowych do gipsu

Model Stanley z serii SXVC to przemysłowy odkurzacz, który sprawdzi się podczas remontu, w warsztacie lub domu z kominkiem. Urządzenie jest sprzedawane w atrakcyjnym zestawie z wężem ssącym o długości 2 metrów, trzema metalowymi rurami przedłużeniowymi, filtrem zmywalnym HEPA i czterema różnymi ssawkami – do tapicerki, szczelinową, do powierzchni magazynowych i domowych. Odkurzacz waży 8 kilogramów.

Kabel zasilający rozwija się do maksymalnie 5 metrów. Zewnętrzna obudowa modelu została wykonana z trwałego tworzywa, które ma ładną kolorystykę; Pojemnik jest szary, a reszta elementów to połączenie czerni i żółtego. Maszyna ma cztery koła – dwa małe i skrętne oraz dwa duże, transportowe. W obudowie są specjalne miejsca na wszystkie akcesoria, co zapobiega zgubieniu elementów i pozwala na utrzymanie porządku.

Odkurzacz wyposażono w silnik o mocy maksymalnej 1680 Watów i 20-litrowy metalowy zbiornik. Można odkurzać nim na sucho i na mokro oraz popiół. Funkcja nadmuchu pozwala na nadmuchanie materaca, basenu lub zabawek ogrodowych. W trakcie pracy model generuje hałas nieprzekraczający 74 decybeli.

 • Duży zestaw;

 • Cicho pracuje;

 • Duże koła transportowe.

 • Dosyć ciężki.

Artykuły

Dalej nie wiesz które odkurzacze przemysłowe do gipsu są najlepsze? Sprawdź poniższe porady i wybierz najciekawszą ofertę w 2024 roku

W zestawieniu mogliśmy zaobserwować zarówno tanie i dobre odkurzacze do gipsu, ale też i droższe propozycje charakteryzujące się niezwykle wysokim poziomem wykonania i mocą czy też odpowiednio sporym ciśnieniem roboczym. Rzecz jasna dla niektórych ważniejsze okazały się kwestie związane komfortem obsługi urządzenia czy też inne udogodnienia.

Jak widzimy, istnieje wiele różnych rozwiązań. Niektóre muszą być obowiązkowym elementem wyposażenia, a inne będą niezwykle przydatne, ale posłużą bardziej jako ciekawe akcesorium. Jak więc mieć pewność, że wybierzemy odkurzacz do gipsu z automatycznym otrząsaczem bądź też z inną przydatną funkcjonalnością? Co należy zrobić, aby cieszyć się z produktu idealnego? Przede wszystkim wziąć pod uwagę poniższe wskazówki!

Moc to kwestia podstawowa i zawsze należy mieć ją na względzie. Kolejną rzeczą bardzo ważną przy wyborze idealnego produktu to ssanie i ciśnienie, z jakim się to odbywa. Warto też zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie, a także na funkcje i regulacje. Nie mniej istotną rolę odegra system filtrujący. Ciekawe informacje zawarte zostały także tutaj: https://kb.pl/porady/jak-wybrac-dobry-odkurzacz-budowlany-_wp21/

odkurzacze przemysłowe do gipsu

Poznaj też najlepszy odkurzacz bezworkowy: https://majsterkujsam.pl/odkurzacz-przemyslowy-bezworkowy-opinie-ranking/

System filtracyjny i klasa odkurzacza

Pierwszą rzeczą podczas szukania produktu idealnego jest, rzecz jasna, zwrócenie uwagi na system filtracyjny danego odkurzacza i jego klasę. Jak wiemy, urządzenia przemysłowe są projektowane tak, aby były w stanie poradzić sobie z bardziej wymagającymi pracami. Dlatego producenci odkurzaczy przemysłowych stosują specjalne klasy.

Wskazują nam one do jakich prac dany odkurzacz najlepiej się sprawdzi. W ten sposób mamy do wyboru trzy najpopularniejsze klasy odkurzaczy. Klasa L to odkurzacze idealne do pochłaniania pyłów. Klasa M wybierana jest przez murarzy z uwagi na to, że idealnie radzi sobie z kruszywem, gipsem, a także odpadami z farb. Klasa H to natomiast rozwiązania najwyższej klasy, których filtry są w stanie doskonale poradzić sobie z najbardziej niebezpiecznymi substancjami jak, na przykład, azbest, ołów bądź kadm.

ODKURZACZ DO POPIOŁU KOMINKA PIECA GRUZU SEPARATOR
Odkurzacz przemysłowy do gipsu opinie

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GIPSU GRUZU OTRZĄSACZ 3600W
odkurzacz do gipsu ranking

Moc urządzenia, a siła ssania

Dalej warto przyjrzeć się jednej z najważniejszej wartości, jeśli chodzi o odkurzacze przemysłowe, ale i nie tylko. Jak doskonale wiemy, im więcej mocy urządzenie będzie mieć, tym większa szansa, że produkt idealnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Co więcej, duża moc to też większa siła ssania. 

Oczywiście musimy mieć na uwadze fakt, że sama moc nie oznacza, że automatycznie produkt oferuje o wiele większą siłę ssącą. Moc to tylko wartość, którą wylicza i następnie podaje producent. Czy jest to moc nominalna bądź maksymalna, którą osiąga się wyłącznie przez krótką chwilę – tego zapewne nie dowiemy się z opisu. Jeśli jednak mamy do wybrania dwa produkty podobnej charakterystyce, to o wiele lepiej wyjdziemy na wyborze sprzętu o wysokiej mocy.

Funkcjonalność

Następnym bardzo istotnym elementem przy wyborze produktu idealnego jest ilość funkcji i regulacji, jakie opcja ma nam do zaoferowania. Jak doskonale wiemy, im przyjemniejsze w użytkowaniu jest urządzenie, tym większa jest jego atrakcyjność. Rzecz jasna każdy produkt cechuje się różnymi atrybutami, dlatego warto przyjrzeć się każdej z dostępnych opcji i wybrać taką, której funkcje najbardziej będą nam odpowiadały. 

Bardzo przydatną funkcjonalnością będzie otrząsacz filtra czy też specjalny tryb pozwalający nam zwiększyć skuteczność sprzątania gipsu. Oprócz tego, niektóre modele wyposażone są w funkcję dmuchawy czy też w gniazdko, dzięki czemu możemy dodatkowo podłączyć inne elektronarzędzia.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY DO POPIOŁU GRUZU GIPSU 2000W
odkurzacz do gipsu opinie
ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY DO POPIOŁU GRUZU GIPSU
ranking odkurzaczy przemysłowych do gipsu

Forum odkurzaczy do gipsu, opinie, ceny

Innym ciekawym sposobem na zdobycie wielu informacji na temat odkurzaczy do gipsu jest forum, gdzie bardzo często użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami na temat danego modelu bądź po prostu oferują nam ekspertyzę bazującą na zebranej wiedzy przez wiele lat pracy z urządzeniami tego typu.

Przemysłowe odkurzacze powinny być przede wszystkim sprawdzone w boju, więc dobrym rozwiązaniem jest kierowanie się popularnością urządzenia, pozytywnymi opiniami czy też wysokimi ocenami. Jeśli produkt spełnia nasze wymagania z zakresu parametrów i funkcji dodatkowych, a przy tym jest polecany przez innych użytkujących, to jest to świetne połączenie, które warto mieć na względzie.

Sprawdź też jaki przemysłowy osuszacz powietrza kupić.

Odkurzacz do gipsu – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzca rankingu ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GIPSU GRUZU OTRZĄSACZ 3600W oferuje nam bardzo wysoką moc, a ponadto świetnie sobie radzi z gipsem, gruzem i innymi odpadami po pracach remontowych. Warto ten model uwzględnić w naszych poszukiwaniach i traktować tę opcję jako najlepszą spośród dziś dostępnych. 

Jeśli jednak wolimy opcję charakteryzującą się nieco mniejszą wagą i wyższym komfortem pracy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z poradnika zakupowego bądź też zorientować się co alternatywy w rankingu mają do zaoferowania. To najlepszy sposób, aby cieszyć się odpowiednio dobranym urządzeniem.

Artykuły powiązane:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz do gipsu wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by sta_szek1

Stanleya to polecłąbym raczej do chaty, może do popiołu, a nie do gipsu. Jak na gips to zbyt krucha komora. Do gipsu Kanoowd jak najbardziej.

 by ZUBI

Na budowie mamy Verde. Boss taki kupił Oprócz dużego hałsu dokładnie sprząta. Spoko jest i ułatwia prace.

 by mróz22

Całkiem dobre zestawienie, brakuje mi tylko tabeli podsumowującej całość i wszsytkie paramtery przedstawionych sprzętów 😉

 by w.k

Porównywałem Kanwooda do Stanleya i zdecydowanie Kanwood jest lepiej wykonany. W stanleyu obudowa szybko się niczszy, pęka. Kanoowd według nie niezniszczalny.

 by popuś

Kanowood to zawsze najwyższa jakość. Wykonany z odpornych materiałów, dobrze wciąga gips, nie niszczy sie przy tym.