Jaki odkurzacz przemysłowy bezworkowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Odkurzacz przemysłowy bezworkowy ranking ofert 2024 – jeśli zastanawiasz się nad opcją najlepszą, to sprawdź poniższe zestawienie! 

Remont domu bądź prace stolarskie bardzo często zostawiają ogromny bałagan. Pozostałości po przycinaniu desek czy też po prostu pył i inne zanieczyszczenia pojawiające się w magazynach, warsztatach stolarskich, czy też i w naszych domach sprawia, że uprzątnięcie zabrudzeń standardowym odkurzaczem może bardzo szybko doprowadzić do jego uszkodzenia. To właśnie dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z odkurzacza przemysłowego bezworkowego, taniego odkurzacza akumulatorowego a nawet najlepszego odkurzacza do popiołu.

Jednakże, propozycja tego typu musi charakteryzować się odpowiednimi parametrami i właściwościami. Co więcej, decydując się na sprzęt do sprzątania problematycznych zanieczyszczeń istotne jest też uwzględnienie trwałości i wielu innych aspektów. A to oznacza, że aby cieszyć się prawidłowo dobranych produktem powinniśmy mieć niemałą wiedzę na temat odkurzaczy warsztatowych. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KARCHER WD3

9.9

Tania


 

Gude

9.8

Średnia

RIWALL BEZWORKOWY TURBO

9.7

Średnia

Kanwod 1620S TURBO

9.6

Droga

Aby więc ułatwić zadanie wielu użytkownikom, postanowiliśmy przygotować analizę porównawczą, w której uwzględniono aż cztery różne, bardzo atrakcyjne propozycje. Wybierając opcję idealną kierowaliśmy się przede wszystkim parametrami pracy, mocą urządzenia, pojemnością zbiornika na odpady, a także właściwościami i cechami dodatkowymi.


Odkurzacze przemysłowe bezworkowe z otrząsaczem KARCHER WD3 BEZWORKOWY 

odkurzacz przemysłowy bezworkowy KARCHER

Pierwsze miejsce zajął odkurzacz marki Karcher. Jest to wielofunkcyjne urządzenie sprzedawane wraz z dużym zestawem akcesoriów. Model waży 5,5 kilograma i ma 388 milimetrów długości, 340 milimetrów szerokości i 503 milimetry wysokości. Odkurzacz ma cztery skrętne koła z hamulcami i wygodny uchwyt transportowy umieszczony na szczycie. Nowoczesny system Pull & Push odpowiada za szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie zbiornika.

Model jest szczelny i posiada wysokiej jakości filtr, co czyni z produktu przyrząd odpowiedni dla alergików. Odkurzacza można używać na mokro i na sucho; do odkurzania na sucho można wykorzystać dołączony do zestawu worek. Zbiornik wykonany z mocnego tworzywa odpornego na zabrudzenie i uszkodzenie ma 17 litrów pojemności. W modelu umieszczono silnik o mocy 1400 watów.

Dzięki długiemu kablowi zasilającemu, wężowi i połączeniu rur model cechuje się 10-metrowym zasięgiem pracy. Urządzenie można stosować w domu, w warsztatach, garażach, podczas remontu i do sprzątania wnętrza samochodu. Różnorodne końcówki pozwalają na zebranie brudu z każdej, nawet trudnodostępnej powierzchni. Odkurzacz można stosować również jako dmuchawę.

 • Bardzo wysoka jakość;

 • Duży zasięg pracy;

 • Atrakcyjny zestaw akcesoriów w cenie.

 • Zbiornik nie jest metalowy.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BEZWORKOWY 12L DMUCHAWA PROF

mocny odkurzacz przemysłowy

Odkurzacz Gude waży 4 kilogramy, a jego wymiary to 35 centymetrów szerokości i 42 centymetry wysokości. Model ma cztery koła, które umożliwiają łatwe i swobodne transportowanie. Dodatkowym udogodnieniem jest antypoślizgowy uchwyt zlokalizowany na szczycie odkurzacza. Maksymalna moc silnika wynosi 2000 watów, a moc znamionowa to 1200 watów. Pojemność zbiornika to 12 litrów.

Odkurzacz nadaje się do sprzątania zarówno na sucho, jak i na mokro. W zestawie są dwie ssawki, jedna szczelinowa i jedna szeroka, jeden elastyczny wąż o długości 1,5 metra, papierowy worek oraz trzy plastikowe rury, które można ze sobą łączyć – połączone mają metr długości. Wyciągany kabel ma 300 centymetrów, zatem całkowita długość robocza modelu wynosi około 4 metry.

Odkurzacz wytwarza ciśnienie do 180 mbar, a maksymalny przepływ powietrza wynosi 96 metrów sześciennych na godzinę. Model może być stosowany do sprzątania domu, garażu, samochodu, warsztatu, itp. Suche zabrudzenia można wciągać do worka. Podczas sprzątania na mokro, worek trzeba wyciągnąć i zbierać zanieczyszczenia bezpośrednio do pojemnika.

 • Lekki;

 • Mocny silnik;

 • Kompaktowy.

 • Mały zasięg pracy.

Odkurzacz przemysłowy RIWALL BEZWORKOWY TURBO 9W1

odkurzacz przemysłowy bezworkowy opinie

Odkurzacz przemysłowy Riwall to wielofunkcyjny model, który może sprzątać suche i mokre powierzchnie. W zestawie są dwa filtry, jeden zamontowany w odkurzaczu i drugi zapasowy, elastyczny wąż ssący z tworzywa o długości ponad 2 metrów, turboszczotka, szeroka ssawka do podłogi, ssawka szczelinowa oraz trzy rury, które można łączyć. Zasięg pracy modelu wynosi 6 metrów.

Odkurzacz waży 6 kilogramów i jest wyposażony w 20-litrowy zbiornik. Model ma cztery skrętne koła i uchwyt transportowy. Wysokiej jakości zbiornik i rury pozwalają na zasysanie kurzu, wody, a nawet gipsu i innych pyłów, które ciężko zebrać w inny sposób. Zbiornik można myć, używając łagodnych detergentów. Znamionowa moc silnika to 1200 watów, ale w trybie turbo moc jest rozwijana do 2500 watów.

Model jest stosunkowo lekki i poręczny, można go wnosić po schodach. Kółka sprawiają, że odkurzacz nie rysuje podłogi i nie trzeba go podnosić. Specjalna konstrukcja węża i rur sprawia, że nawet wilgotny gips nie przywiera do ich powierzchni i nie zasycha – wszystko trafia do zbiornika na zanieczyszczenia.

 • Duża moc silnika;

 • Profesjonalny zestaw akcesoriów;

 • Duży zbiornik.

 • Zewnętrzna część zbiornika bardzo się rysuje.

MOCNY ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BEZWORKOWY 3600W TURBO

tani odkurzacz przemysłowy

Model Kanwood waży 9 kilogramów i pracuje z mocą znamionową na poziomie 1600 watów i mocą maksymalną do 2000 watów. Model ma 33 centymetry długości, 42 centymetry szerokości i 56 centymetrów wysokości. Przy pomocy tego modelu możliwe jest odkurzanie na sucho i na mokro. Całkowita pojemność zbiornika to 20 litrów.

Dołączony do zestawu wąż ssący ma 4,5 metra długości. W połączeniu z rozwijanym kablem i rurą teleskopową całkowity zasięg pracy to aż 10 metrów. W modelu zastosowano zmywalny filtr HEPA, który można myć pod bieżącą wodą – montaż i demontaż są bardzo łatwe i szybkie. Dodatkowo pakiet zawiera ssawki okrągłą, podłogową i szczelinową.

Odkurzacz nadaje się do sprzątania domów, warsztatów, garaży, samochodów i przestrzeni remontowych, ponieważ skonstruowano go w taki sposób, aby dobrze zasysał nawet bardzo lekkie i sypie pyły oraz wilgotne pozostałości, np. z gipsu. Model generuje hałas poniżej 79 decybeli na najwyższych obrotach. Urządzenie posiada cztery koła i ergonomiczny uchwyt transportowy.

 • Bardzo duży zasięg pracy;

 • Duży zbiornik;

 • Stosunkowo cicho pracuje.

 • Ciężki.

Polecamy również nasz ranking odkurzaczy piorących: https://majsterkujsam.pl/odkurzacz-pioracy-opinie-ranking/

Jak mieć gwarancję, że wybierzemy odpowiedni odkurzacz przemysłowy bezworkowy? Sprawdź poniższe wskazówki!

Chociaż przedstawione w powyższym zestawieniu oferty z 2024 roku zaskoczą pozytywnie jedną osobę, to i tak należy pamiętać, że to tylko cztery spośród wielu ciekawych urządzeń, jakie obecnie znajdziemy na rynku. Nasi eksperci przygotowali powyższy ranking odkurzaczy przemysłowych bezworkowych mając na względzie najistotniejsze kwestie wpływające na wydajność i trwałość sprzętu. Jednakże, nie możemy zapomnieć o tym, że istnieje wiele innych ofert, które będą w podobnym stopniu gwarantować nam dobre cechy i równie skutecznie sprawdzą się w naszych sytuacjach.

Z tego właśnie powodu jeśli żaden z odkurzaczy warsztatowych nie przypadł nam do gustu, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po zapoznaniu się z poniższymi wskazówkami będziemy w stanie znaleźć swój własny produkt idealny. A do tego tak naprawdę potrzeba parę dłuższych chwil w celu zapoznania się z najistotniejszymi atrybutami.Co jednak musi oferowaćodpowiedni odkurzacz przemysłowy oprócz mocy i bardzo mocnej siły ssania?

Na pewno naszą uwagę powinny przykuć elementy wyposażenia dodatkowego, czyli końcówki ssące, zastępcze rury czy też inne gadżety tego typu. Ponadto, funkcjonalność i elementy usprawniające korzystanie też będą istotne. Nie mniej ważną rolę odegra pojemność zbiornika na odpady. Więcej informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

odkurzacz przemysłowy bezworkowy cena

Sprawdź też >> Odkurzacz centralny ranking <<

Mocny odkurzacz przemysłowy to bardzo dobry odkurzacz przemysłowy

Silniki, w jakie wyposażono dany odkurzacz przemysłowy to prawdopodobnie jedna z najistotniejszych kwestii kluczowych. Jak dobrze wiemy, potężna moc to też duża szansa na to, że produkt będzie gwarantował nam wysoką siłę ssania. Co więcej, duża moc to też gwarancja, że produkt nie przegrzeje się po kilkugodzinnej pracy.

Ostateczna wartość, jaka okaże się w naszym przypadku wystarczająca, zależna jest od tego jak często będzie odkurzacz użytkowany, z jak trudnymi zabrudzeniami będziemy mieć do czynienia i czy produkt wyposażony jest w specjalne dysze TURBO, które pozwalają nam na chwilową pracę z większą siłą ssania. 

Przyjęło się jednak, że mocny odkurzacz przemysłowy to ten, którego moc nominalna wynosi powyżej 2000 W. Są jednak też propozycje oferujące do 3600 W w trybie TURBO, co jest więcej niż wystarczające.

MOCNY ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BEZWORKOWY 3600W
tani odkurzacz przemysłowy

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BEZWORKOWY 12L PROF
mocny odkurzacz przemysłowy

Zbiornik, czyli ile zanieczyszczeń zmieści się zanim będziemy zmuszeni opróżnić pojemnik?

Kolejna rzecz ważna podczas wyboru atrakcyjnego rozwiązania to pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. Jak dobrze wiemy, odpowiednio skonstruowane odkurzacze pozwolą nam uzyskać bardzo duży zbiornik, co przełoży się na rzadsze opróżnianie i, rzecz jasna, nieprzerwaną pracę przez wiele godzin.

Musimy przy tym pamiętać, że bardzo często większa pojemność wiąże się też z większym rozmiarem. Dlatego jeśli potrzebujemy opcji kompaktowej, to będziemy musieli zrezygnować z pojemników większych niż 10 litrów. Przemyślana konstrukcja pozwala jednak uzyskać jak najwięcej przy jak najmniejszej zajmowanej przestrzeni. Dlatego warto też zapoznać się z opcjami, które mogą dostarczyć nam zbiorniki o pojemności nawet i 18 czy 20 litrów.

Jakie elementy wyposażenia dodatkowego otrzymamy w zestawie?

Odkurzacze przemysłowe cechują się tym, że w ich zestawie powinna być dostępna ogromna liczba dodatkowych elementów. To właśnie dzięki nim odkurzacze stają się bardzo wszechstronne, radzą sobie idealne zarówno w ciasnych miejscach jak i na dużych obszarach, a także są w stanie czyścić najróżniejsze powierzchnie.

Dlatego poza obowiązkowymi elementami wyposażenia w postaci filtrów, kartridży, rur ssących czy klasycznych ssawek, powinniśmy też uwzględnić dodatkowe ssawki szczelinowe, ssawki z włosiem, dodatkowy, demontowalny uchwyt, a także turboszczotki i inne atrakcyjne gadżety.

Odkurzacz przemysłowy RIWALL BEZWORKOWY TURBO 9W1
odkurzacz przemysłowy bezworkowy opinie

Odkurzacz przemysłowy bezworkowy – podsumowanie rankingu 2024

Wybór produktu idealnego przede wszystkim wymaga od nas zapoznania się z wieloma parametrami i cechami szczególnymi. Tylko wtedy, kiedy dane techniczne będą wyróżniały się na tle konkurencji, a ilość elementów będzie ogromna i trwałość sprzętu ponadprzeciętna, uda nam się wybrać produkt idealny. 

Rzecz jasna nie każdy ma czas na to, aby wybierać produkt w oparciu o własne doświadczenia, umiejętności i zebraną wiedzę dzięki poradnikom takim jak, na przykład, ten. Dlatego dla osób zainteresowanych produktem bardzo dobrym przygotowana została dzisiejsza lista z numerem jeden na czele. ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KARCHER WD3 BEZWORKOWY to opcja wszechstronna. Jej uniwersalność zawdzięczamy mocy i funkcjom dodatkowym. Rzecz jasna duża liczba akcesoriów i atrakcyjna cena też odgrywa tutaj ważną rolę.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/odkurzacz-do-gipsu-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz przemysłowy bezworkowy wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by Konrad

Dobry artykuł. Co prawda mam zwykły Ariete 2791 ale serio jestem zaskoczony jego działaniem. Filtr HEPA, lekki, system bezworkowy. Porządna maszyna 🙂