Jaki odkurzacz do popiołu wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Odkurzacz do popiołu ranking ofert – sprawdź co rok 2024 ma nam do zaoferowania!

Korzystanie z kominka podczas zimowych dni sprawia wiele przyjemności. Komfort i radość, jaką płomienie nam dostarczają, są niezapomniane. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z domowego ogniska to nie tylko przyjemność, ale też i obowiązek. Jak dobrze wiemy, konserwacja i czyszczenie kominka wymaga od nas odpowiedniego sprzętu. Wtedy tylko będziemy mieć pewność, że zrobimy to szybko i porządnie. Dlatego należy wyposażyć się w odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem, odkurzacz do kominka czy odkurzacz do gipsu.

Urządzenia te są odpowiednio dostosowane do poradzenia sobie z pyłem i popiołem. Klasyczne odkurzacze szybko by odmówiły posłuszeństwa z uwagi na brak odpowiedniego systemu filtracyjnego. Dlatego tak ważne jest kupienie odpowiedniego odkurzacza do kominka czy odkurzacza akumulatorowego budowlanego. Jak jednak mieć pewność, że wybierzemy produkt o odpowiedniej specyfikacji? Istnieje przecież wiele różnych parametrów i atrybutów, a przecież jeden odkurzacz kominkowy będzie się różnił znacząco od drugiego – nawet mając na względzie ten sam zakres cenowy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Odkurzacz 2000 Kerch

9.9

Średnia

Odkurzacz Lehmann 3600 W

9.8

Średnia

Odkurzacz 2100 Kerch

9.8

Średnia

Odkurzacz Verda SN196

9.7

Średnia

Odkurzacz Kaminer

9.6

Tania


Odkurzacz STANLEY

9.5

Droga


Dlatego właśnie jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup odkurzacza kominkowego, którego parametry pozwolą na bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez bardzo długi czas. Jednakże, aby to zrobić, postanowiliśmy przygotować ranking odkurzaczy do popiołu bazując na takich czynnikach jak, na przykład, moc odkurzacza, zastosowany system filtracyjny, pojemność, a także to czy jest to odkurzacz przemysłowy bezworkowy 2000W czy też wymagający worka. 

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY POPIOŁU KOMINKA GRUZU 2000

odkurzacz do popiołu opinie

Najlepszym odkurzaczem do popiołu jest model przemysłowy marki Kerch z serii Multi VC2000. Urządzenie waży 4 kilogramy i posiada żaroodporny zbiornik na odpady o pojemności 20 litrów. Maksymalna moc silnika wynosi 2200 Watów. Pakiet jest duży i zawiera zbiornik z odrzutnikiem, dmuchawę, dwie żaroodporne rury – płaską i okrągłą, szczotkę uniwersalną, trzysekcyjną rurę, zmywalne filtry – jeden HEPA i trzy tkaninowe oraz węża ssącego.

Odkurzacz posiada cztery skrętne kółka z funkcją „parking” – pozwala to na swobodne przemieszczanie modelu i stabilne ustawienie np. do przechowywania. Długość węża ssącego to 250 centymetrów. Odkurzacz jest zasilany sieciowo za pośrednictwem kabla o długości 350 centymetrów. Urządzenie ma około 40 centymetrów wysokości i 32 centymetry szerokości.

Wszystkie rury są żaroodporne, wypełnione specjalną metalową powłoką, dzięki której można zbierać ciepły popiół bez ryzyka uszkodzenia materiału. Korpus odkurzacza, który jest jednocześnie zbiornikiem, ma srebrny kolor. Górny komponent z dmuchawą i uchwytem transportowym ma ładny, limonkowy kolor; znajduje się na nim także wygodny włącznik.

 • Lekki i kompaktowy;

 • Wysoka moc silnika;

 • Duży zestaw akcesoriów.

 • Trzeba często czyścić filtr.

ŻAROODPORNY ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY POPIOŁU 2100 

odkurzacz do popiołu ranking

Kolejny model również stworzyła marka Kerch, jednak ten odkurzacz wyróżnia się przede wszystkim eleganckim designem. Zbiornik ma czarny, matowy kolor, a górny element z panelem sterującym jest niebieski. Uchwyt transportowy także jest czarny i cechuje się oryginalnym, nowoczesnym wyglądem. Ponadto jest antypoślizgowy. Maksymalna moc urządzenia wynosi 2200 Watów i waży ono 4 kilogramy.

Zestaw składa się z odkurzacza, zbiornika z odrzutnikiem, gniazdem do dmuchawy, 2-litrowego zbiornika, rury płaskiej i okrągłej, szczotki, trzysekcyjnej rury, filtra HEPA i filtra stożkowego oraz węża ssącego. Wszystkie filtry są zmywalne, a rury powstały z aluminium i są w pełni żaroodporne, tak samo jak zbiornik. Model jest kompaktowy, mierzy 40 centymetrów wysokości i 30 centymetrów szerokości.

Model jest przystosowany do wciągania popiołu i żaru, którego temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza. Odkurzacz jest zasilany sieciowo i posiada przyłączony na stałe przewód o długości 350 centymetrów. W spodzie urządzenia zamontowano cztery małe, skrętne koła z możliwością zablokowania.

 • Elegancki wygląd;

 • Kompaktowy;

 • Wydajny.

 • Grzeje się podczas intensywnej pracy.

ODKURZACZ DO POPIOŁU KOMINKA PIECA GRUZU SEPARATOR

odkurzacz do popiołu bezworkowy

Model SN196 marki Verda to dobrej jakości odkurzacz przemysłowy przystosowany do odkurzania popiołu bezpośrednio z kominków, pieców i grilli. Urządzenie waży 5 kilogramów i ma żaroodporny zbiornik mieszczący do 25 litrów zanieczyszczeń. Maksymalna moc odkurzacza to 2000 Watów. Model jest w kolorze srebrnym z czarnymi elementami i czerwonym komponentem z panelem sterującym.

W zestawie jest regulowana rura teleskopowa o długości od 47 do 78 centymetrów, wąż ssący o długości 275 centymetrów, adapter do elektronarzędzi, szeroka szczotka o długości 30 centymetrów, końcówka szczelinowa i pakiet filtrów – HEPA do odkurzania na sucho, bawełniany do drobnego pyłu, żaroodporny do popiołu i gąbkowy do odkurzania na mokro. Ponadto w zestawie znajduje się również worek wielokrotnego użytku – zaleca się go stosować przy odkurzaniu drobnego pyłu.

Zestaw do popiołu ma specjalną konstrukcję umożliwiającą pochłanianie żaru. Wszystkie elementy wyłożono wewnątrz metalem i zastosowano spiralną budowę. Dzięki temu żar nie uszkadza tworzywa, a przechodząc dłużej przez spiralę, szybciej traci temperaturę.

 • Różne rodzaje filtrów w zestawie;

 • Specjalna, żaroodporna konstrukcja;

 • Duży zasięg pracy.

 • Prosty, przemysłowy design.

Żaroodporny Odkurzacz Przemysłowy Popiołu Kominka

ranking odkurzaczy do popiołu

Urządzenie marki Kaminer zostało wyposażone w silnik o mocy maksymalnej 1600 Watów i 20-litrowy żaroodporny zbiornik na zanieczyszczenia. Odkurzacz jest przeznaczony do zbierania popiołu bezpośrednio z kominka, grilla lub pieca. Model waży 5,6 kilograma, a jego wydatek powietrza wynosi 26 litrów na sekundę. Jako gratis sprzedawca dodaje ogumowane rękawice robocze ze ściągaczem oraz torbę do noszenia drewna kominkowego.

Pakiet zawiera dwufunkcyjną szczotkę podłogową, dwie końcówki aluminiowe, trzy przedłużki, filtr HEPA i filtr materiałowy oraz giętkiego węża. Przewód zasilający jest długi na dwa metry; tyle samo długości mierzy elastyczny wąż. Zbiornik powstał ze stali nierdzewnej i można do niego pobierać żar, który ma nie więcej niż 50 stopni Celsjusza. Wymiary odkurzacza to 48 centymetrów wysokości i 34 centymetry szerokości.

Zbiornik ma czarny, matowy kolor. Podstawa z czterema kołami i komponent sterujący są czerwone (również matowe). Odkurzacz posiada składany antypoślizgowy uchwyt transportowy. Model jest wielofunkcyjny, można go stosować nie tylko do popiołu, ale także do zbierania pyłu remontowego i odkurzania domu (podłóg i dywanów).

 • Wielofunkcyjny;

 • Szeroka podstawa z kołami;

 • Przystępna cena.

 • Trzeba często myć filtr.

ODKURZACZ KOMINKOWY STANLEY DO POPIOŁU PIECA HEPA

odkurzacz kominkowy opinie

Odkurzacz Stanley to niezwykle lekki model ważący niecałe 4 kilogramy. Urządzenie ma ładny design, zostało pomalowane na czarny, połyskujący kolor i ma kilka żółtych elementów. Żaroodporny zbiornik ma pojemność 20 litrów. Maksymalna moc urządzenia wynosi 900 Watów, a wydatek powietrza to 28 litrów na sekundę. Model przeznaczony do zasysania pyłu i popiołu.

Pakiet zawiera węża i rurę ssącą oraz zmywalny filtr HEPA. Wszystkie elementy odkurzacza są zabezpieczone przed wysoką temperaturą. Wąż z zewnątrz został wykonany z elastycznego tworzywa, a wewnątrz jest pokryty metalem. Model nie ma jednak kół, co utrudnia odkurzanie na większej przestrzeni i zdecydowanie obniża komfort pracy. Do transportu służy jedynie uchwyt zlokalizowany na szczycie odkurzacza.

Urządzenie cicho pracuje, w trakcie działania generuje hałas o natężeniu 74 decybeli. Model ssie z mocą 15 kPa. Wąż jest długi na 100 centymetrów, a przewód zasilający rozwija się do 250 centymetrów. Całkowity możliwy zasięg odkurzania to 3,7 metra. Produkt ma 39 centymetrów wysokości i 32 centymetry szerokości.

 • Kompaktowy;

 • Lekki;

 • Cicho pracuje.

 • Brak kół.

 •  

Odkurzacz Przemysłowy do Popiołu Gruzu 20L 2000W

odkurzacz do kominka ranking

Kolejne miejsce rankingu 2024 należy do odkurzacza Malatec, który jest przeznaczony do zbierania pyłu, popiołu, odkurzania na mokro oraz standardowego sprzątania w domu. Urządzenie posiada zbiornik o pojemności 20 litrów, rurę, cztery wyjmowane koła, trzy różne końcówki oraz trzy filtry – HEPA, materiałowy oraz gąbkowy. Urządzenie pracuje z mocą nominalną 1400 Watów i maksymalną 2000 Watów.

Odkurzacz waży 6,5 kilograma. Jego wysokość to 48 centymetrów, a szerokość 32 centymetry. Przewód zasilający ma 6 metrów długości, a wąż 1,5 metra, zatem całkowity zasięg pracy to około 7,5 metra. W trakcie odkurzania urządzenie generuje hałas o natężeniu 80 decybeli. Zbiornik ze stali nierdzewnej ma srebrny kolor. Podstawa z kołami i akcesoria są czarne, a komponent górny z panelem sterującym jest czerwony.

Na odkurzaczu znajdują się uchwyty na akcesoria i rurę, co zapobiega gubieniu części i pozwala na utrzymanie porządku. Model ma wygodny, profilowany i antypoślizgowy uchwyt transportowy. Skrętne koła mają możliwość blokady, co ma znaczenie podczas przechowywania.

 • Duży zasięg pracy;

 • Uchwyty na akcesoria;

 • Trzy różne filtry.

 • Stosunkowo duży i ciężki.
 •  

Nie wiesz który odkurzacz do sadzy będzie rozwiązaniem najlepszym? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki

Nawet jeśli chociaż jeden z wyżej zrecenzowanych kominkowych odkurzaczy do domu przypadł nam do gustu, to nie oznacza, że musimy ostatecznie decydować się na konkretny produkt. Powyższa analiza porównawcza przedstawia nam tylko kilka ciekawych modeli, a przecież rynek pełny jest konkurencyjnych produktów. Niektóre będą droższe od tych wymienionych, a inne będą jeszcze tańsze.

Kupujący mają to do siebie, że dla jednego odkurzacz do sadzy musi przede wszystkim radzić sobie z gorącym popiołem, a inni potrzebują sprzętu bardzo pojemnego do sprzątania już zimnego osadu. Jeszcze inna grupa użytkowników pragnie wybrać taki kominkowy odkurzacz do domu. aby był jak najbardziej kompaktowy i komfortowy w obsłudze. Trudno jednak znaleźć ofertę, która będzie gwarantowała wszystkie te właściwości i przy tym nie będzie kosztować kroci.

Dlatego zachęcamy do tego, aby wykorzystać przedstawioną poniżej wiedzę i wybrać produkt idealnie dostosowany do naszych preferencji i potrzeb. Musimy jednak mieć na uwadze te najbardziej kluczowe elementy, jak na przykład moc odkurzacza do gorącego popiołu bądź też zimnego jak i wystarczająco skuteczny system filtracyjny. Z innych czynników warto mieć na uwadze pojemność. Warto też pamiętać, że dobry odkurzacz do sprzątania popiołu gwarantuje spore wyposażenie dodatkowe. Ciekawe informacje znajdą się także w tym poradniku:

Odkurzacz dobry to odkurzacz mocny

Jedną z najważniejszych rzeczy, o jakich nie sposób zapomnieć przy wyborze idealnego odkurzacza do popiołu, to jego moc. Jak dobrze wiemy, silnik o sporej mocy może nam zagwarantować bezproblemowe działanie sprzętu, a także gwarancję, że produkt nie ulegnie przegrzaniu i uszkodzeniu.

Wartość, jaka nas powinna interesować, ostatecznie zależna jest intensywności pracy i ilości popiołu, jaki będziemy sprzątać. Wiadomo, im więcej pracy, tym większa moc. Pamiętajmy przy tym, że duża moc gwarantuje też lepszą siłę ssania. Zaleca się wybierać opcje o mocy nie niższej niż 1500-1700 W. Sprawdź też jaką moc powinien posiadać odkurzacz piorący do domu.

ŻAROODPORNY ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY POPIOŁU 2100
odkurzacz do popiołu ranking

Odkurzacz Przemysłowy do Popiołu Gruzu 20L 2000W
odkurzacz do kominka ranking

System filtracyjny jako zabezpieczenie przed uszkodzeniem

Kolejna bardzo ważna rzecz, jeśli chodzi o zakup właściwego urządzenia do sprzątania popiołu, to filtry. Jak doskonale wiemy, w przypadku klasycznych odkurzaczy popiół już po kilku chwilach mógłby dostać się tam, gdzie nie powinien. Jest to przede wszystkim spowodowane niewłaściwą konstrukcją i, co ważniejsze, nieodpowiednim systemem filtracyjnym. Ten po prostu nie radziłby sobie z powstrzymywaniem drobnych cząsteczek przed dostawaniem się do silnika.

Dlatego tak ważne jest wyposażenie się w produkt o zaawansowanym systemie filtracyjnym, gdzie oprócz klasycznego filtra HEPA znajdą się dodatkowe zabezpieczenia. W ten sposób wciągane zanieczyszczenia będa musiały pokonać dodatkowe przeszkody, a to oznacza mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu. Jest to niezwykle ważne. szczególnie kiedy pragniemy kupić odkurzacz do popiołu bezworkowy.

odkurzacz do gorącego popiołu

Wyposażenie i dodatki akcesoryjne

Dalej, warto sprawdzić czy oprócz samego odkurzacza otrzymamy ciekawe gadżety. Jak wiemy, im więcej akcesoriów dany produkt ma nam do zaoferowania, tym dla nas lepiej. Rękawiczki przemysłowe czy dodatkowe końcówki lub przedłużki ułatwiające proces sprzątania w trudno dostępnych miejscach z pewnością będą miłym dodatkiem.

Musimy przy tym pamiętać, że produkt powinien mieć też w zestawie wszystkie filtry wymagane do prawidłowego rozruchu i dalszego użytkowania. Co więcej, niektórzy producenci stosują też wyjmowane koła, które ułatwiają późniejsze przenoszenie sprzętu.

ODKURZACZ DO POPIOŁU KOMINKA PIECA GRUZU SEPARATOR
odkurzacz do popiołu bezworkowy
ODKURZACZ KOMINKOWY STANLEY DO POPIOŁU PIECA HEPA
odkurzacz kominkowy opinie

Funkcjonalność i komfort obsługi

Miłe użytkowanie sprzętu to podstawa, dlatego możliwość regulacji sprzętu i dostosowania go do naszych preferencji jest kwestią kluczową. Sprawdzić powinniśmy więc ilość końcówek i możliwość dostosowania ich funkcji do czyszczenia danej powierzchni. Oprócz tego, zmyślna konstrukcja, w której przewidziano miejsce na umiejscowienie przewodu zasilającego będzie miłym dodatkiem.

Na komfort obsługi urządzenia niebagatelny wpływ ma też waga sprzętu i wielkość kół. Jeśli planujemy wykorzystać odkurzacz kominkowy w naszym domku letniskowym bądź po prostu zamierzamy częściej ze sprzętem podróżować, to lepiej wyposażyć się w model o wadze nieprzekraczającej 6-7 kg. Wtedy łatwiej będzie go przenieść z miejsca na miejsce.

Odkurzacz do popiołu opinie

Feedback pochodzący od innych użytkowników to bardzo ciekawy sposób na to, aby wyposażyć się w produkt o świetnej charakterystyce i bardzo dobrych atrybutach. Jeśli inni są zadowoleni z użytkowania danego odkurzacza i wydajność w sprzątaniu popiołu jest dla nich właściwa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że i w naszym przypadku produkt się sprawdzi.

Jest to, rzecz jasna, zupełnie subiektywny sposób na określenie czy dany produkt jest dobry czy też nie. Jeśli jednak uda nam się znaleźć idealne rozwiązanie gwarantujące jak najciekawsze parametry i wiele osób potwierdzi, że rzeczywiście sprzęt gwarantuje nam odpowiedni poziom działania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na produkt z wysokimi ocenami i bardzo pozytywnymi wypowiedziami.

Odkurzacz do popiołu – podsumowanie rankingu 2024

Jeśli zależy wam na własnych poszukiwaniach i pragniecie wyposażyć się w produkt o świetnych atrybutach, to przede wszystkim pamiętajcie o mocy sprzętu i sile ssania. Równie istotną kwestią w przypadku odkurzaczy do popiołu będzie system filtracyjny. Zapomnieć nie można też o wyposażeniu i dodatkach czy też o funkcjonalnościach.

W przypadku kiedy nic nie przyjdzie nam do głowy bądź po prostu nie będziemy wiedzieć na którą opcję się zdecydować, zachęcamy do skorzystania z naszej ekspertyzy. W analizie porównawczej pojawiło się wiele ciekawych produktów. Szczególnie dobrym modelem o świetnym stosunku jakości do ceny jest ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY POPIOŁU KOMINKA GRUZU 2000, czyli numer jeden rankingu w 2024 roku.

Powiązane artykuły: https://majsterkujsam.pl/odkurzacz-centralny-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz do popiołu wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by dżepetto

Zamówiłem Maltec. drogi, ale jaki ma zestaw. Dużokoncówek w zestawie. Bardzo fajnie.

 by liliana ok.

Ja mam Kaminer i jestem zadowolona. Tani, ale z popiołem z kominka dobrze sobie radzi.

 by KACZY

Stanley u mnie sprawdza się w domu i w pracy. Mocny, wydajny, solidnie wykonany.

 by fuzja

Kupiłam kerch 2100. Używam do sprzątania kominka. Dobrze wciąga popiół i przy tym dobrze wygląda.

 by nin_na88

Przydał mi się po remoncie. Nie odkurzaliśmy gruzu, ale sporo pyłu i kurzu było. Ładnie posprzątane (mamy Kerch).