Okna PVC i samodzielny montaż – czy warto to zrobić na własną rękę?

by

Budowa lub remont nieruchomości na własną rękę jest możliwy, ale pochłania sporo czasu i energii. To samo tyczy się montażu okien. Bez podstawowej wiedzy w tym zakresie oraz odpowiednich narzędzi możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Poznaj procedury montażu okien PVC i dowiedz się, dlaczego lepiej skorzystać ze wsparcia specjalistów.

Przed podjęciem jakichkolwiek czynności związanych z montażem stolarki okiennej musisz ustalić, jak duże będą okna PVC w Twoim domu. Na podstawie wymiarów otworów okiennych dopasujesz typ i model okien, które zostaną przygotowane przez producenta, np. DAKO.

0q8a1972 hdr 1

Montaż okien PVC – krok po korku

Procedury montażowe okien PVC w nieruchomościach mieszkalnych muszą być przestrzegane przez każdego, kto podejmuje się instalacji – zarówno wykwalifikowanego specjalistę, jak
i osobę, która na własną rękę montuje ościeżnice i skrzydła okienne. Poniżej znajdziesz kilka kroków dotyczących prawidłowego osadzenia okien w otworach w ścianach.

  1. Ustal wymiary nowych okien PVC. Dzięki temu zamówisz produkty
    o odpowiedniej wysokości i szerokości oraz głębokości zabudowy.
  2. Przygotuj tzw. ościeża. Miejsce przygotowane do montażu ram okiennych trzeba dokładnie oczyścić z zalegającego materiału budowlanego.
  3. Rozpocznij montaż zaczynając od osadzenia ram okien w otworach, a następnie przechodząc kolejno do zamontowania skrzydeł oraz jeśli specyfika produktu tego wymaga, ich zaszklenia.

W trakcie montażu kluczowe jest wypoziomowanie ościeżnicy tak, aby finalnie okno otwierało się bez oporu. Można to tego użyć dybli i podkładek poziomujących, a finalnie zabezpieczyć puste przestrzenie pianką montażowo-uszczelniającą.

Samodzielny montaż okien PVC w domu – czy to duże ryzyko?

Niestety, ale bez fachowej wiedzy, umiejętności i narzędzi nikt nie będzie w stanie poprawnie osadzić ościeżnicy i skrzydła okien PVC. Montując na własną rękę okna
w otworach ściennych, narażasz się na wiele nieprzyjemnych skutków takiego działania:

  • utrata gwarancji producenta,
  • ryzyko pojawienia się nieszczelności,
  • brak poprawnego wypoziomowania okna,
  • szybsze zużycie elementów ruchomych stolarki okiennej,
  • problemy z otwieraniem i zamykaniem okien.

Jeśli chcesz mieć spokój na lata, postaw na sprawdzone systemy okienne DAKO.eu i skorzystaj z usług montażowych profesjonalistów. W ten sposób zachowasz pełną gwarancję na okna
i usługę.

W razie jakichkolwiek problemów z użytkowaniem zamontowanych okien – zawsze możesz zwrócić się do serwisu o wykonanie poprawki. Montując okna na własną rękę, nigdy nie masz gwarancji, jak długo stolarka okienna będzie działać sprawnie i spełniać swoją funkcję.

Okna PVC z montażem – czy to dobry wybór?

Nie ma żadnej wątpliwości, że stolarka okienna wykonana z materiału PVC to strzał
w dziesiątkę. Skrzydła i ościeżnice wykonane z tego surowca są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz eleganckie. Kontaktując się z producentem, zamówisz okna PVC
w dowolnie wybranym kolorze, wzorze i rozmiarze.

Jacek Kowal

Dodaj komentarz