Jaki kompresor do malowania wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jaki jest najlepszy kompresor do malowania ścian? Ranking kompresorów na rok 2024 i porady!

Narzędzia pneumatyczne mają to do siebie, że z uwagi na wykorzystanie zewnętrznego źródła mocy – ciśnienia, które generuje sprężarka w kompresorze, są o wiele skuteczniejsze i wydajniejsze w porównaniu z elektrycznymi czy nawet i spalinowymi odpowiednikami. Podobna sytuacja jest, gdy decydujemy się wybrać agregat malarski czy też sam pistolet do malowania ścian.

Aby jednak cieszyć się z pneumatycznego urządzenia, potrzebujemy przede wszystkim sposobu, aby pompować powietrze. I w takiej sytuacji bardzo często pomaga kompresor olejowy lub też wariant bezolejowy. Niestety, znalezienie opcji idealnej to nie lada wyzwanie z kilku powodów. Przede wszystkim istotne jest maksymalne ciśnienie, z jakim sprzęt może działać. Aczkolwiek sam silnik i pojemność też będzie kluczowa, bo przecież kompresor 24l będzie służyć do innych zadań niż kompresor 100l. Dodatkowo kompresor samochodowy 12V/230v ma inne zastosowanie niż kompresor do malowania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Kowal Polska Tornado SBN ZV2048 1

Kowal Polska SBN-ZV2048

9.9

Tania

Allegro Logo
Tagred TA383 24 l 8 bar 1

Tagred TA383

9.8

Tania

Allegro Logo
Jager German WR 100 l 8 bar 1

Jager German WR

9.7

Droga

Allegro Logo
Tagred TA360 50 l 10 bar 1

Tagred TA360

9.6

Średnia

Allegro Logo
Kowal Polska SBN ZV2048 1

Kowal Polska SBN-ZV2048

9.5

Średnia

Allegro Logo
KraftDele KD400 24 l 8 bar 1

Kraft&Dele KD400

9.4

Tania

Allegro Logo

Aby jednak mieć gwarancję, że każdy znajdzie swój własny idealny produkt umożliwiający skuteczną i sprawną pracę, postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy. Jest to lista najatrakcyjniejszych kompresorów, które pomogą nam w przypadku malowania natryskowego. W naszym rankingu pojawiły się produkty mniejsze, a więc tańsze i lżejsze, ale też i te dostosowane do o wiele bardziej wymagających i intensywnych prac. Eksperci przyjrzeli się kluczowym kwestiom jak, chociażby, moc silnika, pojemność zbiornika, czas nabijania, wydajność pracy, a także ilość akcesoriów. 

Zwycięzcą w rankingu najlepszych kompresorów samochodowych i warsztatowych zostaje Kowal Polska Tornado SBN-ZV2048

Profesjonalny kompresor do malowania

Przygotowany przez polską firmę kompresor o pojemności 50 litrów to bez wątpienia jedna z ciekawszych opcji obecnie dostępnych na rynku. Stosunkowo duża moc silnika, akceptowalna wydajność urządzenia, a także wiele innych parametrów na zadowalającym poziomie w połączeniu z trwałością i satysfakcjonującym okresem ochronnym sprawia, że model SBN-ZV2048 w wariancie Tornado Line będzie bardzo atrakcyjnym produktem do wyboru.

Sprzęt wyposażono w silnik o mocy znamionowej wynoszącej 2,2 kW. Przekłada się to na maksymalne ciśnienie robocze na poziomie aż 10 bar i wydajność roboczą wynoszącą 390 litrów na minutę. Oznacza to, że sprzęt jest bardzo dobrze skonstruowany. Propozycja wyposażona jest też w reduktor ciśnienia, a także szereg zabezpieczeń jak, chociażby, zabezpieczenie przeciążeniowe, odprężnik rozruchowy, a także odwadniacz.

Opcja nie może się jednak pochwalić najlepszą jakością komponentów dodatkowych. Elementy wykonane z tworzywa są marnej jakości, a dodatkowo utrzymanie wydajności na deklarowanym poziomie jest trudne. Mając jednak na uwadze akcesorium, dosyć niską wagę, a także akceptowalną cenę, jest to jedna z najlepszych opcji do zasilania mało wymagających narzędzi pneumatycznych jak, chociażby, do malowania natryskowego.

ok
 • Dosyć niska cena;

 • Bardzo dobre parametry deklarowane przez producenta;

 • Wysoka wydajność i ciśnienie robocze;

 • Szereg zabezpieczeń.

nook
 • Przeciętnej jakości wykonanie


Tagred TA383 24 l 8 bar ma bardzo dobre wyśmienicie uzupełni nawet mając na uwadze małą pojemność zbiornika

kompresor do malowania ścian opinie

Znacznie bardziej kompaktowym rozwiązaniem wydaje się propozycja od marki Tagred. Jest to znana i ceniona firma, która od wielu lat prezentuje nam różnorakie narzędzia ręczne i elektronarzędzia. Firma ta dała się jednak poznać przede wszystkim na produkcji niezawodnych generatorów prądu i kompresorów. I choć cena, mając na względzie pojemność i wydajność, jest całkiem spora, to produkt z pewnością warto wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim należy zauważyć, że kompresor ten ma znacznie mniejszy silnik niż konkurencja i generuje on też mniejszą moc – wynosi ona 1,1 kW, przez co sama wydajność produktu też jest niższa. Miejmy natomiast na uwadze, że sprężarka ma pojemność zbiornika na poziomie 24 litrów, a więc jest to produkt przeznaczony do znacznie mniej wymagających prac. Nie mniej istotny jest też fakt, że to propozycja bezolejowa – bardziej ekologiczna i oferująca nam czystsze powietrze, w którym nie znajdą się cząstki oleju. Oczywiście w przypadku malowania ścian kwestia ta nie będzie kluczowa, ale w każdej innej sytuacji, gdzie jakość powietrza ma znaczenie, już tak. 

Produkt oferuje wydajność na poziomie 218 litrów na minutę przy wartości 1 bara. Maleje ona do 108 litrów na minutę przy 8 barach. Wartość ta jest też maksymalną wartością ciśnienia roboczego.

ok
 • Stosunkowo wysoka kultura pracy;

 • Bardzo dobrej jakości wykonanie;

 • Deklarowane parametry producenta pokrywają się z rzeczywistą wydajnością;

 • Kompaktowo i dosyć lekka.

nook
 • Stosunkowo wysoka cena jak na pojemność i wydajność;

 • Niska moc.


Znacznie pojemniejszy będzie Jager German WR 100 l 8 bar, czyli najlepszy kompresor do malowania bardzo dużych powierzchni

Mały kompresor do malowania

Jeśli ani opcja 24 litrowa ani też kompresor 50l nie przemówił do ciebie, to warto pomyśleć w takim razie o propozycji znacznie większej i dostosowanej do dłuższych prac bez potrzeby ciągłego dobijania, aby kompresor cały czas oferował ciśnienie maksymalne lub też to zbliżone do niego. Takim wyborem będzie właśnie Jager German WR 100, czyli 100-litrowy agregat oferujący bardzo dużą moc, bardzo wysoką wydajność, ale przy tym bardzo wysoką cenę. 

Sprzęt do zasilania potrzebuje klasycznego gniazda jednofazowego, a więc o klasycznym napięciu 230V / 50 Hz. Propozycja wyposażona jest w silnik, który generuje 3 kW mocy, a to przekłada się na wydajność teoretyczną na poziomie aż 540 litrów na minutę. Warto jednak zauważyć, że testowa wydajność efektywna jest mniejsza – wynosi od 380 do 450 litrów na minutę w zależności od warunków pracy.

Jest to i tak bardzo dobry wynik, który pozwoli wykorzystać tę propozycję nie tylko do zasilenia pistoletu do przedmuchiwania różnych obiektów czy do pistoletu malarskiego. Propozycja jest wystarczająco mocna do skutecznego pompowania kół czy też do bardziej profesjonalnych zastosowań. Wpływa na to 100 litrowy zbiornik, który umożliwia dłuższą pracę. W zestawie mamy, rzecz jasna, wszystkie niezbędne produkty, w tym sam kompresor i dodatki w postaci szybko złączek, filtry powietrza, zawór spustowy nagromadzonej wody w zbiorniku, ale też i wyjścia z boku butli, wygodne kółka (plastikowe, bez opon), czy manometr do kontroli ciśnienia.

ok
 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Wysoka moc i bardzo dobre parametry;

 • Duży zbiornik umożliwiający długą pracę.

nook
 • Wysoka cena.


Ponadto, w 2024 roku Tagred TA360 50 l 10 bar także uzupełnia ranking kompresorów – tym razem z pojemnością 50l

kompresor do malowania natryskowego opinie

Choć kompresory Stanley czy innego popularnego producenta są bez wątpienia bardzo trwałe i oferują wyśmienite parametry, to jednak i polskie, rodzime produkty sprawdzą się w niejednej sytuacji. Dobrym przykładem może tu być model TA360, który przygotowany został w oparciu o sprawdzone komponenty i odpowiednio zaprojektowany stelaż. Dzięki temu jest to wydajny kompresor, który dodatkowo oferuje zbiornik o pojemności 50 litrów.

Najistotniejsza kwestia związana z tym produktem to, rzecz jasna, jego wydajność. Ta wynosi nawet do 530 litrów na minutę przy ciśnieniu 1 Bar. Przy maksymalnym ciśnieniu roboczym, mianowicie 8 Bar, wydajność wynosi 380 litrów na minutę. Jest to i tak bardzo dobry wynik jak na kompresor powietrza o zbiorniku 50 l. Spowodowane jest to, między innymi, bardzo dużą mocą zastosowanego silnika. Ten kompresor dwutłokowy jest w stanie wygenerować nawet i 3,5 kW mocy. 

Opcja nie należy do najlżejszych. Jednakże, jeśli w gronie najlepszych kompresorów 50l mielibyśmy umieścić któryś z produktów, to bez wątpienia byłby to model od firmy Tagred z uwagi na bardzo dobre parametry, ale też i bogate akcesoria, bo oprócz węża działającego jako przedłużka do wielu różnych narzędzi, ten kompresor posiada na wyposażeniu pistolet do przemywania, do pompowania z manometrem, a także pistolet do malowania i szereg różnych końcówek. 

ok
 • Bardzo bogata ilość wyposażenia dodatkowego;

 • Duża moc;

 • Produkt atestowany i certyfikowany;

 • Wysoka wydajność kompresora powietrza.

nook
 • Bardzo czuły na temperaturę – problematyczne uruchamiania przy niskiej temperaturze;
 • Przeciętnej jakości niektóre akcesoria.
 •  

A może zwycięzca rankingu 2024 roku, tylko oferujący inne parametry? Warto więc sprawdzić Kowal Polska SBN-ZV2048

Profesjonalny kompresor do malowania

Jeśli spodobała nam się propozycja przedstawiona na początku rankingu i pragniesz po prostu wybrać kompresor bardzo podobny, ale oferujący nam znacznie większy zbiornik, to masz teraz okazję. Kowal Polska oferuje nam produkt ze zbiornikiem 100 litrów, który może i jest droższy od niejednego kompresora, ale przy tak dużej pojemności zbiornika, jest to jedna z najbardziej budżetowych propozycji.

Moc kompresora wynosi 3000 W, czyli 3 kW. Jest to akceptowalna wartość w przypadku urządzeń większych i przygotowanych do pracy z bardziej wymagającymi narzędziami. Ponadto, opcja jest ciężka (55 kg), a na dodatek pracuje bardzo głośno – 97 dB to zdecydowanie zbyt dużo jak na kompresory olejowe – nawet jeśli pojemność zbiornika kompresora wynosi 100 litrów.

To, na co jednak warto zwrócić uwagę, to pozostałe parametry. Otóż wydajność wynosi 530 litrów na minutę jeśli chodzi o zasysanie. Natomiast robocza wydajność określona została na poziomie 390 litrów na minutę. Ciśnienie robocze maksymalne jest całkiem wysokie, bo ma 10 Bar.

ok
 • Stosunkowo niska cena biorąc pod uwagę pojemność zbiornika i moc;

 • Szereg zabezpieczeń;

 • Ciśnienie robocze 10 Bar.

nook
 • Dosyć niska moc i wydajność jak na tak ciężkie rozwiązanie.
 •  

Dalej nie wiesz jaki kompresor wybrać, aby właściwie wesprzeć pistolet do malowania? Jeszcze innym ciekawym wyborem może okazać się Kraft&Dele KD400 24 l 8 bar

sprężarka do malowania samochodów ranking

Iście budżetowym rozwiązaniem dla osób, które pragną kompresor do wyłącznie domowego użytku będzie kompresor firmy Kraft&Dele, a dokładnie model KD400. Produkt jest bardzo leciutki, kompaktowy, a przy tym nie wymaga od nas zbyt dużej uwagi. Jest to bez wątpienia kompresor do domu ze względu na lekkość i łatwość przenoszenia. Aczkolwiek bardzo niska kultura pracy może wpływać na jego atrakcyjność domową.

Nie jest to kompresor bezolejowy 24l, a wariant olejowy. Sprzęt wyposażony jest w 1 tłok, a silnik generuje bardzo dużą moc – aż 2,8 kW. Jak na tak tanią propozycję od sprawdzonego i renomowanego producenta, jest to bez wątpienia atrakcyjne rozwiązanie. W przypadku kompresorów najlepsze ceny nie są najistotniejsze, aczkolwiek szukając opcji generującej sprężone powietrze przy niskim budżecie, ten model wydaje się odpowiednim. 

Musimy jednak pamiętać, że niska pojemność zbiornika,w połączeniu z ciśnieniem roboczym na poziomie 8 Bar sprawia, że produkt nie oferuje nam wysokiej wydajności – ta jest na poziomie około 205 litrów na minutę. Choć wydaje się to dużo, to jest to teoretyczna wydajność deklarowana przez producenta. Ta rzeczywista może być nawet i dwukrotnie niższa – szczególnie w przypadku pracy przy wyższym ciśnieniu.

ok
 • Bardzo niska cena;

 • Zaskakująco wysoka moc;

 • Kompresor sprawdzi się w domu z uwagi na kompaktowość i lekkość.

nook
 • Niska kultura pracy.

 •  

Artykuły

Zastanawiasz się jak opinie oraz ranking na siebie oddziałują? Sprawdź poniższe porady i dowiedz się jak wybieramy kompresor 50 l, 24 l, czy 100 l! 

Każdy z nas pragnie wybrać sprzęt najlepszy w miarę możliwości finansowych. Mając kilka tysięcy złotych, jesteśmy w stanie znaleźć bezolejowy kompresor bądź też odpowiednik olejowy o tak naprawdę każdej pojemności i z najlepszymi parametrami. Nie oznacza to jednak, że każdy dobry kompresor 50l, 24l, czy też opcja większa będzie wymagać ogromnych wydatków.

Prawda jest zupełnie inna. Tak naprawdę możemy znaleźć propozycję nieco bardziej przyziemną, której koszt, łącznie z transportem i innymi dodatkami, wyniesie nas nie więcej niż 1500 złotych. A w tym niektórzy producenci są w stanie zaoferować nam ogromną ilość akcesoriów i dodatków. Dzięki temu sprzęt nadaje się do pracy niemal od razu. Warto jednak pamiętać, że istotnym czynnikiem przy poszukiwaniu opcji idealnej będzie uwzględnienie najróżniejszych parametrów, a także paru dodatkowych kwestii.

Dobrym przykładem jest określenie najpierw pojemności zbiornika kompresora. Dalej przyjrzeć się trzeba mocy i związanej z nią wydajności. Nie mniej istotną rzeczą będzie samo wykonanie i szczelność urządzenia. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że komfort użytkowania sprzętu, a także i dodatkowe akcesoria i gadżety, odegrają istotną rolę. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł: 

Kompresor bezolejowy czy olejowy? Zanim wybierzesz, poznaj różnice

Pierwsza decyzja, jaką przed nami będzie stać, to wybranie czy skłaniamy się ku opcji tańszej, jaką będą propozycje olejowe, czy może bardziej nam będzie zależeć na bezolejowym kompresorze. Jeśli poszukujesz sprzętu do malowania, to krótką odpowiedzią i przy okazji wskazówką zakupową będzie odpuszczenie sobie propozycji bezolejowych.

Głównym powodem, dla którego lepiej odpuścić sobie kompresor bezolejowy 24l, 50, czy o innej pojemności jest ich większa cena. Dzieje się tak z uwagi na nieco inny typ konstrukcji, który nie wymaga oleju do prawidłowej pracy. Urządzenia te cechują się tym, że powietrze nie jest zanieczyszczone cząsteczkami olejowymi, a więc sprawdzą się idealnie w sytuacjach, gdzie czyste powietrze jest kluczowe – jak na przykład placówki medyczne.

Takiej potrzeby nie będziemy mieć w przypadku używania kompresora do malowania, gdyż wyżej wspomniane cząsteczki olejowe nie są na tyle duże czy też nie ma ich tak sporo, aby wpływały negatywnie na jakość malowania czy na jakikolwiek inny aspekt.

Kraft&Dele KD400 24 l 8 bar
sprężarka do malowania samochodów ranking

Kompresor do malowania ranking

Urządzenie musi charakteryzować się odpowiednią pojemnością i wydajnością

Skoro już ustaliliśmy, że w przypadku kompresorów do malowania, w większości przypadków lepiej sprawdzą się kompresory olejowe, czas przyjrzeć się najistotniejszym parametrom, mianowicie pojemności zbiornika, mocy silnika, a także wydajności całego urządzenia. Jak doskonale wiemy, im wyższe wartości, tym lepiej. Jednakże, jak dokładnie wszystkie te parametry wpływają na atrakcyjność rozwiązania?

Pojemność zbiornika kompresora ma znaczenie dla osób, które będą szukać rozwiązania bardziej profesjonalnego, czyli dostosowanego do pracy z bardziej wymagającymi narzędziami pneumatycznymi. Wtedy pojemność pozwoli na długą, nieprzerwaną pracą przy zachowaniu odpowiedniego ciśnienia przez długi czas. Nieco mniejsze urządzenia będą natomiast z powodzeniem wykorzystywane w przypadku domowych prac.

Jager German WR 100 l 8 bar
Mały kompresor do malowania

Nie mniej jednak wyżej wskazane parametry, czyli pojemność i wydajność, są najczęściej zawyżonymi danymi, jakie producenci nam oferują. Nierzadko zdarza się, że teoretyczna wydajność czy nawet i pojemność zbiornika jest znacznie zawyżone. Czasami podawane są dane, których w normalnych warunkach nie sposób uzyskać. Dlatego pomimo uwzględnienia parametrów, warto zweryfikować czy inni użytkownicy byli zadowoleni z tego jak w rzeczywistości produkt działał. 

Jeśli chodzi o dokładne wartości, to przede wszystkim powinniśmy rozpocząć poszukiwania od mocy silnika. Ta musi wynosić nie mniej niż 1,5 kW w przypadku bardzo małych, kompaktowych kompresorów (pojemność do 30 litrów) bądź minimum 2 kW w ofertach średniej wielkości (zbiorniki do 50 litrów). Te największe (nawet i 100 litrów pojemności) muszą mieć nie mniej niż 3 kW mocy, aby utrzymać wydajność na zadowalającym poziomie.

Pozostałe wartości specyfikacji również są kluczowe

To jednak nie wszystko, co powinniśmy uwzględnić podczas poszukiwania idealnego kompresora. Jak dobrze wiemy, najciekawsze produkty zazwyczaj oferują nie tylko dobrą moc i wydajność w stosunku do pojemności zbiornika. Istotne jest też zweryfikowanie maksymalnego ciśnienia roboczego, które wskazuje czy produkt jest w stanie pomieścić dużo mocno sprężonego powietrza. To też niejako pomaga określić czy produkt ma mocny silnik i trwały, odporny na rozszczelnianie zbiornik i pozostałe akcesoria.

Oprócz tego musimy też pamiętać, że kompresory są zazwyczaj zasilane elektrycznie, a to oznacza wymagane podłączenie do źródła zasilania. W większości przypadków urządzenia z niskiej i średniej półki cenowej wymagają klasycznego napięcia 230V z częstotliwością 50 lub 60 Hz, dzięki czemu zwykłe gniazdko będzie w stanie obsłużyć urządzenie.

Tagred TA360 50 l 10 bar
kompresor do malowania natryskowego opinie
Tagred TA383 24 l 8 bar
kompresor do malowania ścian opinie

Kompresor tłokowy pneumatyczny, akcesoria dodatkowe i ogólny komfort użytkowania 

Następnym kryterium kluczowym dla większości użytkowników jest, rzecz jasna, komfort obsługi takiego kompresora. Przecież w sytuacji kiedy kompresora głośność pracy wynosi nawet i 90 dB, to domowe użytkowanie takiego sprzętu będzie nadzwyczaj utrudnione. Nawet na powietrzu lub w garażu urządzenie będzie dawało o sobie znać, co znacznie ograniczy komfort obsługi sprzętu.

Pamiętajmy więc, aby konstrukcja kompresora i jego silnika gwarantowała dobrą izolację akustyczną. Nie mniej ważną rzeczą jest też przyjrzenie się wadze i rozmiarowi. Rzecz jasna większe kompresory będą cięższe w transporcie. Dlatego jeśli nie potrzebujemy bardzo zaawansowanego produktu, to warto pomyśleć nad lekkimi i mobilnymi kompresorami. Te z pewnością poradzą sobie z podstawowymi zadaniami domowymi jak, chociażby, pompowanie opon czy malowanie ścian.

Teraz wiesz jaki kompresor wybrać w 2024 – nasze opinie i podsumowanie! 

W dzisiejszym rankingu na pierwszym miejscu stanął Kowal Polska Tornado SBN-ZV2048. To produkt fascynujący z kilku względów. Przede wszystkim należy zauważyć, że propozycja oferuje nam świetną cenę za deklarowane przez producenta parametry. Ponadto, szereg zabezpieczeń i dodatkowe akcesoria poprawiają atrakcyjność tego modelu.

Jeśli jednak potrzebujemy urządzenia cichszego lub oferującego większą mobilność, czy też, wręcz przeciwnie, znacznie większą pojemność i wydajność, to istnieje wiele ciekawych alternatyw. Wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje powyższy poradnik zakupowy. Innym wyjściem będzie zapoznanie się z opcjonalnymi produktami, które poddano analizie. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/kompresor-akumulatorowy-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor do malowania wybrać
Average rating:  
 0 reviews