Jaką wyciągarkę elektryczną 230v wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by

Ranking 2024 roku kategorii najlepsza wyciągarka elektryczna – dowiedz się która opcja wygrała i jak wybrać właściwe urządzenie na własną rękę!

Niejedna osoba zdaje sobie sprawę że wycieczka terenowa może przysporzyć niemałych przygód i ogrom adrenaliny. Czy to podróżując quadem po off-roadzie czy korzystając z pełnych możliwości napędu na cztery koła w swoim aucie. Jednakże, aby bezpiecznie i w pełni odpowiedzialnie poruszać się po takich terenach powinniśmy wyposażyć się albo w tanią, budżetową wciągarkę ręczną albo w kompaktową i mocniejszą wersję, jaką będzie dobra wyciągarka elektryczna 12V. Bardzo ciekawym kompromisem pomiędzy opcją tanią i mało komfortową, a drugą i stosunkowo kosztowną, jest wyciągarka elektryczna współpracująca z napięciem 230V.

Skąd jednak mieć gwarancję, że wybierzemy propozycję, która będzie w stanie skutecznie poradzić sobie z każdym zadaniem? Z uwagi na ogromną ilość dostępnych produktów i różniących się parametrów, trudno zobaczyć które cechy będą najistotniejsze. Z tego właśnie względu aby mieć gwarancję wyboru właściwego rozwiązania, postanowiliśmy przygotować poradnik zakupowy sporządzony przez ekspertów w tej dziedzinie, a także analizę produktów wartych rozważenia przed zakupem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Mar-pol M80788

9.9

Tania

Geko G01089

9.8

Średnia

Dragon Winch DWI300/600

9.7

Średnia

Boxer 2700W 800KG

9.6

Średnia

Euro Craft HJ207

9.5

Droga

Kraft Dele KD1526

9.4

Średnia

W rankingu 2024 pojawiły się wyłącznie te oferty, który wyróżniają się na tle konkurencji świetnymi danymi technicznymi, ale nie tylko. Nasi specjaliści mieli na uwadze przede wszystkim produkty, które zostały właściwie skonstruowane – zarówno pod względem wykorzystanych do produkcji materiałów, jak i wykorzystanie nowinek technologicznych i najwyższej klasy komponentów. Nie mniej istotne były też funkcje dodatkowe, komfort użytkowania, czy feedback od innych użytkujących. 

Zastanawiasz się jaka wciągarka elektryczna wygrała w rankingu 2024? Jest to bez wątpienia Mar-pol M80788

 

Wyciągarka elektryczna 230V ranking

Aby podnosić czy po prostu wyciągać ciężkie obiekty lub po prostu pomagać w wydostaniu się z zaspy lub z torfowiska czy bagna najlepszym rozwiązaniem wydaje się dzisiejszy numer jeden, a mianowicie oferta od firmy Mar-pol. Model M80788 charakteryzuje się atrakcyjną ceną i kompaktowością. Ponadto, sprzęt jest lekki, przez co jego transport nie będzie sprawiał problemów. 

Silnik, w jaki jednostka została wyposażona, generuje 500 W mocy. Nie jest to za wiele, aczkolwiek nie przeszkadza w głównych zadaniach, w których wykorzystywana jest wyciągarka. Bez mniejszych problemów poradzi sobie z wyciągnięciem niejednego quada. Oczywiście również pozbycie się przeszkody będzie równie łatwe. Jeśli chodzi o długość liny, to wynosi ona 12 metrów. Jest to zdecydowanie pozytywna wartość, jeśli weźmiemy pod uwagę charakterystykę pracy takiego sprzętu.

Niestety, nośność nie jest tutaj mocną stroną. Dopuszczalny maksymalny udźwig sprzętu wynosi tylko 125 kg, co jest bardzo małą wartością w porównaniu do konkurencyjnych opcji. Jest to spowodowane, między innymi, średnicą liny. Ta wynosi jedynie 3 mm. Na szczęście dzięki korzystając ze zblocza możemy dwukrotnie zwiększyć maksymalny uciąg – do 250 kg.

 • Stosunkowo niska cena;

 • Kompaktowa i lekka;

 • Długa lina – 12 metrów.

 • Stosunkowo niewielki uciąg bez zblocza.

Bardzo dobra wciągarka elektryczna warta polecenia to wciągarka elektryczna Geko G01089

Szybka wciągarka elektryczna

Urządzenie przygotowane przez firmę Geko jest zdecydowanie mocniejsze pod względem maksymalnego udźwigu, a także oferuje grubszą linkę. To przekłada się więc na znacznie pewniejszą pracę i możliwość użytkowania produktu nawet w bardziej intensywnych sytuacjach. Nie mniej jednak większa waga w połączeniu z wysoką ceną sprawia, że nie jest to już kompaktowa ani lekka propozycja, ani tym bardziej na każdą kieszeń. Jeśli jednak zależy nam na właściwym wykonaniu i wybraniu opcji wydajnej, to w takim razie Geko jest marką idealną dla nas.

Szczególnie model G01089 wydaje się ciekawym produktem i dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że produkt cechuje się znacznie większą nośnością. Jeśli interesuje nas ekstremalna jazda off-road przy użyciu quadów, moto crossów czy nawet i buggy, to jak najbardziej sprzęt poradzi sobie w razie ewentualnego wyciągania takiego sprzętu. Przy użyciu jednego haka udźwig maksymalny modelu wynosi 400 kg. 

Możliwe jest natomiast skorzystanie z dwóch haków – wtedy udźwig wzrasta dwukrotnie – do 800 kg. Miejmy natomiast na uwadze fakt, że tak jak udźwig rośnie dwukrotnie przy zastosowaniu dwóch haków, tak pozostałe parametry spadają. Szybkość podnoszenia maleje z 12 metrów na minutę do 6 metrów, a maksymalna wysokość podnoszenia z 12 metrów na 6 metrów. Pomimo tego, zastosowany automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa w połączeniu z miedzianym uzwojeniem silnika i jego aluminiową obudową daje nam gwarancję dobrego wykonania.

 • Bardzo wysoka klasa wykonania;

 • Dosyć duży udźwig maksymalny – szczególnie przy użyciu dwóch haków;

 • Sterowanie kablem za pomocą pilota;

 • Długa lina – 12 metrów.

 • Stosunkowo wysoka cena.

Ranking 2024 uzupełnia także wyciągarka Dragon Winch, mianowicie Dragon Winch DWI300/600

wciągarka elektryczna 230v opinie

Wytrzymałe i sprawdzone produkty to coś, na czym nam zależy? W takim razie bez najmniejszych wątpliwości warto przyjrzeć się ofercie od firmy Dragon Winch. Szczególnie model Industrial DWI300/600 wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem z uwagi na świetny kompromis pomiędzy niską ceną, a oferowanymi parametrami i jakością wykonania.

Przede wszystkim warto zauważyć, że opcja ta gwarantuje nam pracę na pojedynczej lub podwójnej linie. Obie są, rzecz jasna, dostępne w zestawie. Dzięki temu możemy bez najmniejszych problemów zwiększyć udźwig z 300 kg na 600 kg. Nie mniej jednak wiąże się to ze zmniejszeniem maksymalnej długości wciągania z 12 metrów do 6 metrów.

Opcja charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, co możemy stwierdzić nie tylko po samej budowie i elementach konstrukcyjnych. Zastosowanie wyłącznika krańcowego i awaryjnego, a także automatycznie działający hamulec potwierdzają prawidłowe wyprodukowanie sprzętu. Urządzenie sterujemy za pomocą pilota, gdzie znajdują się dwa przyciski do zmiany działania góra/dół.

 • Dosyć niska cena;

 • Stosunkowo atrakcyjny udźwig w porównaniu do ceny;

 • Wysokiej jakości wykonanie;

 • Hamulec automatyczny i wyłącznik bezpieczeństwa.

 • Tylko 6 metrów zasięgu przy zwiększonym udźwigu.

Oprócz tego, porównać powinniśmy też inne urządzenie od renomowanej firmy, czyli Boxer 2700W 800KG

wciągarka elektryczna 230v cena

Wybierając propozycję od firmy Boxer mamy gwarancję, że wyciągarka będzie charakteryzować się nie tylko sporym udźwigiem. Otóż jak dobrze wiecie, marka ta jest ceniona na rynku z uwagi na świetną renomę, bardzo dobre parametry, a jednocześnie gwarantuje nam wyśmienity komfort użytkowania. I choć nie należy ta opcja do najtańszych, to bez wątpienia rekompensuje to swoją specyfikacją.

Zacznijmy jednak od kwestii najważniejszych, mianowicie od mocy. Silnik wykorzystany w tym produkcie generuje moc na poziomie 2700 W. Jest to ogromna wręcz wartość, dzięki której otrzymujemy udźwig na poziomie 400 kg. Choć nie wydaje się to wiele, to tak naprawdę odnosi się on do klasycznego wariantu użytkowania. Bloczek zwiększa udźwig do 800 kg, co jest już bardzo dobrym wynikiem jak na zwykłe wyciągarki elektryczne 230V.

Jeśli chodzi o inne parametry, to sprzęt oferuje nam linę o długości 12 metrów. Jej średnica to 5 mm, a więc jest wystarczająco gruba do poradzenia sobie z każdym zadaniem w określonym powyżej udźwigu. Sterowanie sprzętem jest proste – odbywa się za pomocą pilota. Sprzęt nie pozwala jednak na szybkie podnoszenie sprzętów – 10 metrów na minutę w przypadku wariantu bez zblocza, a 5 metrów na minutę w przypadku wersji ze zbloczem.

 • Bardzo duża moc;

 • Wysokie poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania;

 • Klasa wykonania i niezawodność;

 • Duży udźwig.

 • Niewielka prędkość podnoszenia.
 •  

A może chcesz wybrać wyciągarkę elektryczną o bardzo dużym udźwigu? W takim razie sprawdź Euro Craft HJ207

wciągarka elektryczna 230v ranking

Kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie urządzenie przygotowane przez znaną i cenioną markę Euro Craft. Model HJ207 charakteryzuje się bardzo ciekawymi parametrami i stosunkowo mocnym silnikiem. Choć oferowana moc nie jest największa, to 2000 W z pewnością będzie wartością wystarczającą do większości zadań, przed jakimi razem z tą wyciągarką staniemy.

Propozycja wyposażona jest w standardową długość liny w tym zakresie cenowym, mianowicie 12 metrów. Nawinięta jest na dobrze wykonany bęben, co w połączeniu z innymi aspektami zmniejsza zużycie i sprawia, że nawet po dłuższym czasie produkt jest pewny i bezpieczny. Sama średnica liny wynosi 5 mm, a więc wystarczy do sprawnego podnoszenia sprzętu do maksymalnej deklarowanej przez producenta wagi, czyli 400 kg w pierwszym wariancie i 800 kg w drugim wariancie.

Podobnie jednak jak wiele innych ofert, wybranie opcji z użyciem bloczka dwukrotnie zmniejsza długość liny (z uwagi na pracę na podwójnej linie), a także zmniejsza i tak już niewielką prędkość podnoszenia – ta standardowo wynosi 10 metrów na minutę, przy użyciu bloczka jest to 5 metrów na minutę. Nie mniej jednak to sprawna i dobrze skonstruowana propozycja.

 • Bardzo wysoka klasa wykonania;

 • Duży udźwig;

 • Wysoka moc silnika.

 • Niska prędkość podnoszenia.

Kraft&Dele KD1526 to jeszcze inna bardzo dobra dźwigowa wyciągarka linowa warta rozważenia 

Wciągarka elektryczna 2 tony

Kolejna propozycja warta rekomendacji przygotowana została przez firmę Kraft&Dele. Pomimo sporego udźwigu, który porównywalny jest ze znacznie droższymi opcjami, wyciągarka nie jest przesadnie droga. Można wręcz powiedzieć, że wyczekująć na odpowiedni moment zapłacimy iście budżetową cenę za ten produkt. Nie mniej jednak warto odnotować, że sprzęt ma parę wad o których powinniśmy wspomnieć.

Zacznijmy jednak od dobrych wieści, bo tych w przypadku modelu KD1526 jest całkiem sporo. Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że urządzenie oferuje bardzo wysoki udźwig, bo 400 kg w przypadku wariantu pierwszego i 800 kg w przypadku korzystania z bloczka i podwójnej liny. Takie wysokie wartości możliwe były do uzyskanie przede wszystkim dzięki wykorzystaniu linki stalowej o bardzo mocnym splocie i o średnicy 5 mm.

Niestety, sprzęt nie jest tak mocny jak konkurencyjne propozycje. Silnik generuje “jedynie” 1300 W. Nie jest to, co prawda, bardzo mało. Jednakże, nie gwarantuje to bezproblemowego działania przy długich i intensywnych pracach. W takich okolicznościach może dochodzić do przegrzewania się sprzętu.

 • Bardzo duży udźwig;

 • Niska cena;

 • Ciekawe akcesoria w zestawie.

 • Stosunkowo niewielka moc.

Jaką wyciągarkę elektryczną 230v wybrać w 2022 – Opinie oraz Ranking

Artykuły

Jeśli żadne urządzenie nie spełnia twoich wymagań, to sprawdź poradnik zakupowy informujący nas o najistotniejszych parametrach!

Najlepsze wciągarki to takie, które przede wszystkim gwarantują bardzo duży maksymalny uciąg (dla budżetowych opcji elektrycznych 1200 kg czy też 1200 kg to będzie już sukces), ale też i są w stanie dostarczyć nam świetne parametry dodatkowe i wiele innych kluczowych spraw. Z uwagi jednak na to, że do jazdy terenowej potrzebna będzie inna opcja, a do, na przykład, podnoszenia ciężkich przedmiotów jeszcze inna wyciągarka, to niejedna osoba ma problem którą opcję najlepiej wybrać.

Sprawy nie ułatwia też fakt, że najlepsze ceny mogą sprawić, że bardziej zainteresuje nas wyposażenie się w propozycję o bardzo małej mocy urządzenia, które przy okazji nie będzie w stanie poradzić sobie z maksymalnym obciążeniem o stosunkowo niewielkiej wartości. Z tego względu postanowiliśmy wspomóc wszystkich zainteresowanych i pokazać jak znaleźć opcję dobrą, która przy okazji nie zrujnuje portfela. 

Wytyczne uwzględniają nie tylko odpowiedni stosunek jakości wybranej wyciągarki samochodowej do ceny, ale też i wiele innych kluczowych parametrów jak, chociażby, właściwe dobranego uciągu do zadań, które dany produkt będzie wykonywał czy też przyjrzenie się funkcjonalności, czy też tego jak wytrzymałą linę dany sprzęt jest w stanie zaoferować. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

Sprawdzić powinniśmy przede wszystkim uciąg

Zarówno klasyczny podnośnik samochodowy, podnośnik motocyklowy, czy każde inne urządzenie tego typu musi oferować nam bardzo duży udźwig. To podstawowa cecha dobrych produktów warsztatowych i motoryzacyjnych, gdzie wykorzystuje się możliwości sprzętu do przetransportowania obiektu z jednego miejsca na drugie czy też uniesienie bądź wyciągnięcie z potrzasku. Na ostateczną wartość uciągu wpływa wiele kwestii dodatkowych.

Wyciągarka elektryczna 230V

Sprawdź ranking podnośników: https://majsterkujsam.pl/podnosnik-motocyklowy-opinie-ranking/

Przede wszystkim musimy pamiętać, że dobrze dobrane urządzenie będzie gwarantować nam grubą linę. To pierwszy czynnik pozytywnie wpływający na maksymalny udźwig produktu. Dalej, warto przyjrzeć się mocy silnika. Wyciągarki elektryczne zasilane klasycznym napięciem dostępnym w jednofazowych gniazdach mogą mieć moc od 400 do nawet i 2000 czy 2500 Wat. Im moc jest większa, tym większe będzie zużycie prądu, ale też i możliwości danego sprzętu.

Nie bez znaczenia jest też zastosowanie trwałych komponentów takich jak bęben, jak, prowadnice, przekładnie i wiele innych. Jeśli te nie będą wystarczająco trwałe, to podczas pracy może dojść do uszkodzenia i nie tylko zniszczymy wyciągarkę, ale możemy też doprowadzić do uszkodzenia podnoszonego przedmiotu.

Dragon Winch DWI300/600
wciągarka elektryczna 230v opinie

Ponadto, skupmy się na tym, aby znaleźć wciągnik łańcuchowy bądź taki z grubą liną

Następnym kryterium podczas poszukiwania sprzętu idealnego jest lina czy też łańcuch. I choć wciągniki łańcuchowe nie są tak popularne, to już linowe alternatywy jak najbardziej. Niestety rynek przepełniony jest propozycjami o niezwykle zróżnicowanych parametrach. Możemy przecież znaleźć opcje oferujące nam bardzo cienką linkę, która pomimo świetnych innych parametrów może po czasie odmówić posłuszeństwa.

Jeśli pragniesz tego uniknąć, to przede wszystkim najistotniejsze będzie sprawdzenie czy wybrany przez nas produkt oferuje na wyposażeniu linkę o grubości nie mniejszej niż 3 mm. Jest to absolutne minimum i tak naprawdę w wielu przypadkach (i przy podnoszeniu przedmiotów o wadze większej niż 250-300 kg) zaleca się wybranie liny o grubości 4 czy nawet i 5 mm.

Funkcjonalność, czyli jakie funkcje należy wybierać?

Jedną z najistotniejszych zalet wyciągarek elektrycznych jest to, że do podniesienia czy wyciągnięcia przedmiotu z danego miejsca nie musimy używać żadnej siły. To zdecydowanie cecha pozytywna, o której nie powinniśmy zapominać. Nie mniej jednak bardzo ważne jest też upewnienie się, że urządzenie przez nas wybrane jest w stanie dostarczyć nam bardzo atrakcyjne funkcje i opcje jeszcze bardziej poprawiające komfort użytkowania.

Takim przykładem jest właśnie zdalne sterowanie wyciągarką. Pilot powinien znajdować się na stosunkowo długim przewodzie, aby mieć gwarancję, że bez schylania się czy zajmowania niekomfortowych pozycji będziemy operować sprzętem. Rzeczą oczywistą jest też upewnienie się, że pilot do zdalnego sterowania, wraz z całym niezbędnym osprzętem, znajduje się w zestawie.

Zdecydowanie pozytywnym wyborem będzie produkt oferujące automatyczny hamulec czy też szereg systemów bezpieczeństwa. To wszystko przekłada się na zwiększoną pewność, że podczas pracy nie dojdzie do żadnej awarii czy uszkodzenia. Innym atutem może okazać się wyłącznik krańcowy. Sama kompaktowość czy też lekkość będzie mieć spore znaczenie podczas poszukiwań produktu idealnego.

Boxer 2700W 800KG
wciągarka elektryczna 230v cena
Euro Craft HJ207
wciągarka elektryczna 230v ranking

Bardzo ważne są opinie i ceny 

Feedback pochodzący od innych użytkowników to bardzo niedoceniony sposób na zweryfikowanie czy dany sprzęt może okazać się dobrym rozwiązaniem czy też nie. Otóż komentarze od innych kupujących, choć są subiektywne i bazują na doświadczeniach poszczególnych osobników, mogą zdradzić nam pewne smaczki o produkcie. Takie informacje rzadko kiedy dostępne są w opisie. 

Ponadto pochlebne czy też niepochlebne opinie pozwalają sprawdzić czy deklarowane przez producenta parametry są w rzeczywistości prawidłowe i czy produkt jest w stanie poradzić sobie z przedmiotem o danej wadze. 

Nieodzowną częścią naszych zakupów jest też cena. Najlepiej będzie wybierać wyłącznie te produkty, które pomimo zachowania atrakcyjnej ceny będą w stanie zagwarantować akceptowalne parametry. Bowiem nie sztuką jest wyposażenie się w najtańszy dostępny na rynku sprzęt, który zaledwie po kilku tygodniach czy miesiącach odmówi posłuszeństwa. Znacznie ważniejsza jest odpowiednia wartość produktu.

Podsumowanie ranking 2024 – teraz wiesz jaka będzie najlepsza samochodowa wyciągarka dźwigowa! 

Bez wątpienia dzisiejsze pierwsze miejsce to propozycja warta rozważenia. Mar-pol M80788został zwycięzcą rankingu 2024 nie tylko z uwagi na świetny stosunek jakości do ceny, ale też ze względu na łatwość obsługi, kompaktowość, a także lekkość. Co więcej, długość liny jest wystarczająca do pracy z nawet bardziej odległymi obiektami. 

Jeśli jednak wolimy bardziej zaawansowane urządzenia bądź po prostu szukamy opcji o większym uciągu, to warto przyjrzeć się alternatywom. Znajdziecie tu propozycje o wielokrotnie większym uciągu lecz, jednocześnie, większej wadze i cenie. Jeszcze innym wartym rozważenia sposobem na znalezienie opcji idealnej jest skorzystanie z porad zawartych w poradniku zakupowym i znalezienie produktu idealnego według własnych preferencji.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wyciągarkę elektryczną 230v wybrać
Average rating:  
 0 reviews