Jaki podnośnik motocyklowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking podnośników na rok 2024 – sprawdź jakie są najchętniej kupowane podnośniki motocyklowe!

Każdy motocyklista doskonale zdaje sobie sprawę jak dużo zalet płynie z posiadania odpowiednio dobranego sprzętu, który jest najwyższej jakości. Znacznym poprawieniem komfortu podczas podróży są interkomy motocyklowe, a za nasze bezpieczeństwo dba przede wszystkim kask motocyklowy czy też dobry wideorejestrator motocyklowy. Niewiele osób jednak pamięta też o tym, że od czasu do czasu przyjdzie nam podnosić nasz jednoślad. W takich sytuacjach niezwykle istotnym dodatkiem do naszego domowego warsztatu okaże się podnośnik motocyklowy połączony ze stojakiem. 

Jednakże, ofert dostępnych na rynku jest całkiem sporo. Mamy do wyboru hydrauliczny podnośnik, a także mechaniczny podnośnik. Nie możemy też zapomnieć o wariantach warsztatowych. Podnośniki warsztatowe są przede wszystkim znacznie bardziej zaawansowane i oferują większą wytrzymałość. Muszą bowiem być dostosowane do intensywnego użytkowania. Jak jednak wybrać najlepszą opcję, aby naprawić wahacz czy wymienić opony? Która propozycja będzie najbardziej stabilna, a przy okazji jej parametry pozwolą na bezpieczne użytkowanie przez lata?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Humberg MT1

9.9

Średnia


 

Redats 07-02-58

9.8

Średnia

AppTech SMCV2S

9.7

Tania

Carmax MT32152

9.6

Tania

Farys FR5048

9.4

Droga

Mar-pol M80108

9.3

Tania

Zadanie bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych. Dlatego właśnie w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy nieco wspomóc użytkowników i przygotować dla nich wybór bardzo dobrych, a dla niektórych nawet najlepszych podnośników obecnie dostępnych na rynku. Nasi eksperci mieli na uwadze tak kluczowe kwestie jak właściwy rozstaw i możliwości regulacyjne, maksymalny udźwig i wykonanie, a także funkcje dodatkowe.

Zwycięzcą rankingu i najlepszym stojakiem motocyklowym z podnośnikiem zostaje Humberg MT1

Profesjonalny podnośnik motocyklowy

Opcja przygotowana przez firmę Humber ma nam do zaoferowania bardzo prosty stojak motocyklowy z funkcją podnośnika, który może być stosowany zarówno z przodu, jak i z tyłu. Spowodowane jest to dosyć prostą, lecz uniwersalną konstrukcją. Sprzęt docenią przede wszystkim osoby, które potrzebują solidnie wykonany sprzęt i nie są zainteresowani bardziej zaawansowanymi urządzeniami, w których stosuje się specjalistyczne mocowania czy też inne dodatki.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych kwestii, mianowicie parametrów. Tutaj z pewnością warto wspomnieć o udźwigu, który wynosi 400 kilogramów. Jak na urządzenie z bardziej budżetowego zakresu cenowego, jest to jak najbardziej atrakcyjny wynik, natomiast pośród wielu innych urządzeń 400 kilogramów to wystarczająco duża nośność do poradzenia sobie nawet z większymi i cięższymi motocyklami.

Producenci postanowili wzmocnić swój produkt i w porównaniu do innych produktów o takiej charakterystyce wyróżnia się bardzo dobrym wykonaniem. Możemy to też zaobserwować patrząc na materiał wykonania (stal wykonana proszkowo) czy też na średnicę rury stelaża – ta wynosi 32 mm. Miejmy natomiast na względzie fakt, że udźwig dotyczy kompletu. 

 • Wysokiej jakości wykonanie;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Dosyć duży udźwig.

 • Niewielkie możliwości regulacyjne.

Alternatywą dla powyższego podnośnika motocyklowego będzie Redats 07-02-58

podnośnik motocyklowy opinie

Jeśli bardziej interesują nas tak zwane stołki do motocykli off-roadowych, ścigaczy i wariantów miejskich, to bez wątpienia marka Redats ma nam do zaoferowania dosyć ciekawą propozycję. Model 07-02-58 to świetne wyjście dla każdego, kto pragnie wyposażyć się w uniwersalny podnośnik stołowy gwarantujący spore możliwości regulacyjne. Dany model ma też atrakcyjną cenę, o czym też powinniśmy pamiętać.

Nie musimy martwić się o to, że przednie lub tylne koło spadnie z podnośnika czy się przeniesie, bo w przypadku tego podnośnika nożycowego całą ramę montujemy do jednego urządzenia. Co ciekawe, sprzęt gwarantuje nam możliwość podniesienia jednośladu za pomocą ramy motocykla (używamy do tego specjalnych uchwytów do ramy) bądź też przy użyciu spodu motocykla. Przy tym sposobie nie musimy korzystać z uchwytów – wystarczą gumowe podkłady dołączone do zestawu.

Samo urządzenie waży 14 kg, a więc całkiem sporo. Nie mniej jednak sprzęt gwarantuje nam duży, bo wynoszący aż 500 kilogramów udźwig maksymalny. Pozwala to na bezproblemowe podniesienie niemal każdego motocykla – nawet niektórych cięższych ofert. Inną zaletą propozycji jest regulowana wysokość podnoszenia i to w stosunkowo dużym zakresie – minimalnie wynosi ona niecałe 10 cm (95 mm), natomiast maksymalna wysokość to nieco ponad 42 cm (425 mm).

 • Niska cena;

 • Duży udźwig;

 • Wysoka stabilność;

 • Uniwersalne użytkowanie.

 • Duża waga.

AppTech SMCV2S także zasługuje na nasze uznanie z uwagi na niską cenę jak na stojak motocyklowy i podnośnik w jednym

Podnośnik motocyklowy przód

Jeszcze tańszym wyborem dla osób, które nie potrzebują bardziej zaawansowanych produktów i chcą wyposażyć się w stojaki motocyklowe o niewielkiej regulacji jest opcja przygotowana przez AppTech. Zestaw ten, który składa się z dwóch stojaków (na przednie koło i na tylne), jest nadzwyczaj tani, co wiąże się też z niewielkim udźwigiem. Jednakże, jest to propozycja o tyle ciekawa, że jest w pełni sprawdzona i wielokrotnie wybierana przez niejednego użytkownika do użytku własnego.

Główną zaletą modelu SMCV2S jest przede wszystkim niska cena. Urządzenia charakteryzują się bardzo niskim kosztem dwóch stojaków, a więc w niewielkiej cenie jesteśmy w stanie ustawić nasz motocykl na stabilnym sprzęcie. Propozycja cechuje się wzmocnionymi elementami konstrukcyjnymi. Z uwagi jednak na koła ABS (ułatwiające transport umieszczonego na stojakach motocykla), ostateczny udźwig wynosi zaledwie 270 kg. Jest to bez wątpienia mała wartość, bo średnica rury stelaża wynosi aż 36 mm. 

Miejmy natomiast na względzie fakt, że waga sprzętu jest bardzo niewielka. Wynosi tylko 7 kg. To oznacza, że produkt cechuje się lekkością, a z uwagi na charakterystykę, też i kompaktowością. Inną zaletą propozycji jest też możliwość regulacji rozstawu wewnętrznego. Wynosi on tylko 10 cm w zakresie od 18 do 28 cm. Pozwala to jednak na dostosowanie urządzenia do modelu motocyklu.

 • Bardzo niska cena;

 • Kompaktowość i lekkość;

 • Możliwość regulacji rozstawu wewnętrznego.

 • Bardzo mały udźwig. 

Dla wielu Carmax MT32152 to właśnie najlepszy stojak na motocykl i podnośnik obecnie dostępny na rynku

PODNOŚNIK pod motor

150 kg to tak naprawdę bardzo niewiele jak na podnośnik. I nawet jeśli dotyczy to tylko jednej strony motocykla, to oba takie urządzenia będą gwarantować udźwig na poziomie 300 kg. Jeśli jednak użytkujemy jednoślad znacznie cięższy (a takich powyżej 300 kg czy nawet 400 kg) jest całkiem sporo, to przyda nam się rozwiązanie znacznie bardziej wytrzymałe. Jednym z najlepszych przedstawicieli takich właśnie produktów jest model MT32152, czyli jedna z najatrakcyjniejszych propozycji obecnie dostępnych na rynku.

Model od firmy Carmax będzie idealny, jeśli jesteśmy w stanie przeznaczyć nieco więcej na zakup urządzenia spełniającego wiele ról. To przede wszystkim podnośnik i stojak, ale z uwagi na swoją charakterystykę, sprawdzi się również bardzo dobrze jako rozwiązanie do podtrzymania czy podniesienia skrzyni biegów czy silnika. Oczywiście nie jest to profesjonalna wyciągarka elektryczna 230V i porównać jeden sprzęt do drugiego byłoby bez sensu. Natomiast nie zmienia to faktu, że ze względu na świetne parametry, jest w stanie działać jako opcja alternatywna.

Urządzenie jest znacznie bardziej zaawansowane od poprzedników. To opcja bardzo masywna, przez co waży 30 kg. Jednakże, nośność na poziomie 680 kg z pewnością to rekompensuje. Producent zastosował antypoślizgowe nakładki gumowe, dzięki czemu podnoszony obiekt nie zsuwa się. Dodatkowo, opcja wyposażona została w cztery koła wykonane z metalu. Dwa są skrętne, co znacznie ułatwia prowadzenie podnośnika. Z uwagi na wykonanie, produkt jest niezawodny i bez większych awarii poradzi sobie przez wiele lat. 

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Niezwykle wysoki udźwig;

 • Duża stabilność;

 • Spore możliwości regulacyjne;

 • Wszechstronne zastosowanie.

 • Wysoka cena;

 • Bardzo duża waga.

 •  

Równie imponującym wyborem w 2024 roku będzie też Farys FR5048

Platformowy podnośnik motocyklowy

W podobnej, czyli dalej wysokiej, cenie ciekawym rozwiązaniem alternatywnym może okazać się model FR5048. Produkt od firmy Farys charakteryzuje się równie świetnymi parametrami co wyżej wspomniany podnośnik i stojak w jednym. Natomiast tutaj mamy do czynienia z nieco prostszą w obsłudze propozycją. I choć nie oferuje nam tak wielu możliwości ustawień i dostosowania działania do potrzeb jak niejeden konkurent, to prosta konstrukcja i solidne wykonanie sprawia, że Farys tym modelem zachwyca wielu użytkowników.

Przede wszystkim obsługa jest bardzo prosta. Urządzenie działa na bardzo proste zasadzie – długi uchwyt umożliwia regulację wysokości podnoszenia. Jeśli chodzi o zakres, to wynosi on od 11 do 33,5 cm, a więc jest to dosyć powszechna wartość w podnośnikach tego typu. Nie jest ona może zachwycająca, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ogólną cenę, aczkolwiek gwarantuje wystarczająco dużą regulację do swobodnej naprawy wydechu, amortyzatorów, czy po prostu wymiany kół, hamulców, itd.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest nośność. Sprzęt jest w stanie poradzić sobie z maksymalnym obciążeniem na poziomie 680 kg. Jest to więc jedno z najmocniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Producent nie zapomniał o tym, aby usprawnić opcję poprzez zastosowanie antypoślizgowych kół do łatwiejszego przemieszczania się w każdym kierunku.

 • Ciekawe rozwiązania ułatwiające stosowanie – antypoślizgowe koła lub czy druga dźwignia do podnoszenia;

 • Bardzo duże maksymalne obciążenie;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Łatwa obsługa.

 • Wysoka cena;
 • Spora waga.
 •  
 •  

Mar-pol M80108 znalazł się w dzisiejszym zestawieniu przede wszystkim z uwagi na świetnie opinie i parametry

podnośnik motocyklowy nożycowy opinie

Wybór podnośnika i stojaka w jednym nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami – szczególnie jeśli nie mamy własnego warsztatu i wyposażenie się w zaawansowane rozwiązanie nie jest kluczowym wymogiem. Otóż istnieje wiele tańszych, wręcz budżetowych rozwiązań gwarantujących nam świetne parametry, a jednocześnie niską cenę. Takim przykładem jest właśnie opcja od firmy Mar-pol.

Model M80108 cechuje się niskim kosztem za dwa podnośniki – otrzymujemy więc w zestawie komplet przód i tył gwarantujący uniesienie motocykla o wadze 280 kg. Nie jest to więc dużo, aczkolwiek mając na względzie niemal każdy motocykl miejski, crossowe, a także niektóre ścigacze, jest to wystarczające do sprawnego i bezpiecznego transportowania, przetrzymywania, czy też naprawiania lub serwisowania swojego jednośladu, 

Sprzęt gwarantuje nam możliwość regulacji zestawu w odległości od 27 do 33 cm (jeśli chodzi o rozstaw adaptera). Natomiast jeśli chodzi o wysokość, to nie otrzymujemy tutaj regulacji wysokości – jest to bardzo prosta konstrukcyjnie oferta. Z uwagi jednak na trwałe wykonanie, użytkownicy chwalą sobie sprzęt. 

 • Bardzo niska cena;

 • W komplecie podnośnik tył i przód;

 • Prosta obsługa;

 • Lekkość i kompaktowość zestawu.

 • Niewielka nośność;

 • Brak regulacji wysokości.

 

Artykuły

Dalej nie wiesz jaki stojak na motocykl i podnośnik w jednym wybrać? W takim razie sprawdź poniższe porady zakupowe!

Przygotowane powyżej propozycje to bardzo ciekawe rozwiązania umożliwiające nam podniesienie motocykla – czy to w celu jego naprawy, wymiany tarczy hamulcowej, czy po prostu wymiany opon. Tak samo jak potrzebny plecak motocyklowy do znacznie przyjemniejszej jazdy, tak samo i podnośnik okaże się cennym nabytkiem. I choć nie jest to kwestią kluczową, aby znaleźć opcję idealną, to jednak znacznie ułatwi to naszą sytuację kiedy będziemy chcieli zająć się jednośladem. 

Jak jednak wybrać urządzenie, które będzie się charakteryzować odpowiednim wykonaniem i jakością? Która z propozycji okaże się najwłaściwsza wiedząc o naszym prywatnych wymaganiach i oczekiwaniach? Z pewnością zadanie, które przed nami stoi, nie należy do najłatwiejszych. Nie mniej jednak warto pamiętać, że nie jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Przede wszystkim wystarczy tylko zapoznać się z informacjami, które uwzględniliśmy w poniższym poradniku.

podnośnik motocyklowy ranking

Wytyczne te są zbiorem informacji i wskazówek, które opracowane zostały przez ekspertów, a więc osoby doświadczone w temacie i doskonale zdające sobie sprawę z tego które czynniki wpływają pozytywnie na atrakcyjność danego produktu, a które aspekty najlepiej pominąć czy nie brać pod uwagę. W artykule omówiliśmy nieco szerzej typ podnośnika, jego udźwig, a także możliwości regulacyjne. Nie mniej istotne były funkcje dodatkowe. Ciekawych informacji udzieli nam również poniższy artykuł: 

https://rynekmotocyklowy.pl/artykuly/jak-wybrac-podnosnik-motocyklowy

 

Przede wszystkim potrzebujemy podnośnik tylny, przedni, czy taki i taki?

Jedną z najbardziej kluczowych rzeczy przy poszukiwaniu podnośnika jest określenie do jakich celów będzie on wykorzystywany. Czy jedyną rzeczą, w jakiej nam taki sprzęt pomoże, to wymiana koła bądź po prostu wsparcie przy drobnych pracach konserwacyjnych i obsługowych? A może potrzebujemy sprzętu do bardziej zaawansowanych zadań lub po prostu gwarancji, że umieszczony na stojaku motocykl będzie stabilny?

Rynek przepełniony jest różnorodnymi produktami, które różnią się od siebie z uwagi na rodzaj działania, typ konstrukcji, czy też po prostu sam sposób podnoszenia motocyklu. Dla osób – amatorów, którzy po prostu pragną mieć podnośnik motocyklowy z funkcją stojaka, najprostszym rozwiązaniem będą nieregulowane podnośniki o prostej i nieskomplikowanej konstrukcji. 

Nieco bardziej zaawansowane będą podnośniki nożycowe, czyli oferujące nam znacznie większą swobodę z uwagi na zastosowanie regulacji wysokości. To też propozycja nieco stabilniejsza i pewniejsza, ale też i droższa. Najbardziej zaawansowane to podnośniki przystosowane nie tylko do klasycznych zadań, ale też do wyciągania i podtrzymywania silnika, skrzyni biegów i innych komponentów tego typu.

Mar-pol M80108
podnośnik motocyklowy nożycowy opinie

Farys FR5048
Platformowy podnośnik motocyklowy

Oczywiście nie zapomnijmy o udźwigu i samym wykonaniu konstrukcyjnym

Następnym kryterium będzie udźwig. To nic innego jak wartość pozwalająca nam określić czy wybrany podnośnik poradzi sobie z wagą motocykla. Warto zauważyć, że dla jednej maszyny podana waga będzie dotyczyć całego zestawu (oddzielny podnośnik tylny i przedni), a dla drugiego wyłącznie urządzenia. Zależy to przede wszystkim od wybranego przez nas produktu.

Kluczowe jest jednak upewnienie się, że wybrany podnośnik jest w stanie podnieść urządzenie o wadze nie mniejszej niż 250 kg. Maksymalne obciążenie na poziomie 350-450 kg jest już wystarczające dla niemal każdego użytkownika klasycznych jednośladów. Bardziej wymagające podnośniki, oferujące nośność na poziomie 500 czy też i 600 kilogramów, skierowane są dla profesjonalistów i specjalistów.

Możliwości regulacyjne będą tu kluczowe

Następnym bardzo ważnym czynnikiem ułatwiającym wybór produktu idealnego jest możliwość regulacji danego podnośnika. I choć nie wszystkim na tej opcji zależy, to jest to bez wątpienia ogromne ułatwienie dla wielu użytkowników z bardzo prostej przyczyny. Po prostu umożliwia to dostosowanie wysokości jednośladu do naszych własnych wymagań. 

Duża regulacja to klucz przy pracach naprawczych i obsłudze, gdyż umożliwi nie tylko podniesienie motocyklu, ale ustawienie go w najbardziej dogodnej dla nas pozycji. Nie mniej istotne jest też uwzględnienie zakresu regulacji. Jeśli najniżej położone elementy motocykla (tak zwany prześwit) jest bardzo blisko ziemi, wtedy naszym celem nadrzędnym będzie znalezienie opcji z minimalną wysokością nie większą niż 10 cm.

Z drugiej jednak strony motocrossy czy inne pojazdy w teren mają ten prześwit znacznie wyższy, więc wyposażenie się urządzenie o jak najwyższej minimalnej wysokości będzie tutaj kluczowe. Z tego względu im większy zakres regulacji, tym bardziej wszechstronny dany podnośnik jest.

Redats 07-02-58
podnośnik motocyklowy opinie
Carmax MT32152
PODNOŚNIK pod motor

Wózki garażowe, stołek, a także inne funkcje równie ważne 

Następnym kryterium ułatwiającym poszukiwania właściwego rozwiązania jest funkcjonalność. I choć wydawać by się mogło, że sprzęt tego typu nie musi gwarantować wielu opcji i funkcji dodatkowych, to im więcej atrakcyjnych rozwiązań znajdziemy w danym sprzęcie, tym bardziej komfortowe jego użytkowanie będzie. Dlatego właśnie sam podnośnik motocyklowy powinien pełnić wiele dodatkowych ról jak, chociażby, wózków garażowych, stołków czy po prostu stojaków.

Co ciekawe, niektóre sprzętu są na tyle zaawansowane, że umożliwiają bezpieczną i komfortową pracę z wyciągniętym silnikiem. Są one, co prawda, droższe od klasycznych podnośników, ale znacznie rozszerzają możliwości pracy i gwarantują dodatkowe zastosowanie. Ponadto, funkcjonalność to też odpowiednie zabezpieczenie podczas pracy czy też możliwość transportu motocyklu dzięki kółkom.

Podsumowanie rankingu 2024 – kieruj się tymi wytycznymi, a znajdziesz idealną opcję bez problemu!

Bez wątpienia jedną z najciekawszych ofert obecnie dostępnych jest Humberg MT1. Dzisiejszy zwycięzca rankingu nadaje się zarówno na przód i tył. Co więcej, jest to propozycja stosunkowo niska cenowo, a z uwagi na fakt, że nie ma ona wielu zaawansowanych systemów i technologii, konstrukcja jest wytrzymała. Nie mniej istotny jest też fakt, że to idealne rozwiązanie z uwagi na to, że produkt jest wytrzymały będący jednocześnie mobilny, a także łatwy w obsłudze. 

Jeśli jednak poszukujesz profesjonalny sprzęt bądź po prostu bardziej interesują cię podnośniki hydrauliczne z maksymalnym udźwigiem wynoszącym nawet i 400 kg, to warto sprawdzić pozostałe propozycje w rankingu 2024. Ponadto, korzystając z wytycznych wymienionych powyżej będziecie w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie ze znalezieniem opcji idealnie dostosowanej do własnych potrzeb.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki podnośnik motocyklowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews