Jaki interkom motocyklowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Nie wiesz jaki interkom motocyklowy powinieneś wybrać? Sprawdź ranking z 2024 roku i dowiedz się który produkt sprawdzi się najlepiej!

Podróżowanie motocyklem od zawsze tworzyło problem z komunikacją podczas jazdy. Nic więc dziwnego, że zaczęto szukać jak najlepszego rozwiązania gwarantującego możliwość porozumiewania się ze znajomymi. Ciekawym gadżetem o rosnącej popularności są specjalne interkomy, które pozwalają połączyć się w niemal bezproblemowy sposób z pozostałymi członkami grupy. 

Ułatwienie, jakie oferuje interkom motocyklowy bez wątpienia sprawia, że komunikacja między motocyklistami jest znacznie łatwiejsza. Nie musimy przecież krzyczeć do siebie czy wymachiwać rękoma. A to też znacznie wpływa na bezpieczeństwo podczas podróży. Jak jednak mieć gwarancję, że propozycja będzie właściwa w stosunku do naszych wymagań? Czy taki zestaw pozwala słuchać muzyki lub jest w stanie zagwarantować bardzo daleki zasięg działania?

Pytań przy zakupie produktów tego typu jest wiele. Na szczęście w dzisiejszym rankingu eksperci postanowili podzielić się swoimi typami i zaoferować analizę porównawczą ciekawych opcji obecnie dostępnych na rynku. Są to zarówno propozycje budżetowe, w których podstawowa łączność jest kluczowa, ale też i o wiele bardziej zaawansowane zestawy, gdzie bateria trzyma o wiele dłużej, a system wyposażony jest w takie dodatki jak nawigacja, powiększona bateria, bluetooth, czy odtwarzanie muzyki lub redukcja szumów. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Freedconn T-Max

9.9

Tani

Cardo Packtalk Bold

9.8

Drogi


MaxTo M2

9.7

Tani

EJEAS V6 PRO

9.6

Tani


Sena SRL 2

9.5

Średnia

B902L N100

9.3

Średnia

Zwycięzca rankingu 2024 to bez wątpienia intercom od Freedconn, a mianowicie Freedconn T-Max S V4 Pro

Tani dobry interkom motocyklowy

W bardzo atrakcyjnej cenie otrzymujemy świetny wybór dla osób, które pomimo mniejszego budżetu pragną wyposażyć się w całkiem rozbudowany i funkcjonalny zestaw. Interkom od Freedconn gwarantuje nam wiele funkcji, bardzo dobre parametry, a także ponadprzeciętną jakość audio. A to wszystko w akceptowalnej cenie jak na rozmiary zestawu.

Motocyklista w czasie jazdy chce słuchać muzyki, komunikować się z innymi motocyklistami, bądź po prostu mieć pewność, że jego pasażer zawsze będzie na bieżąco podczas podróży. To wszystko oferuje Freedconn T-Max w wersji S V4 Pro. Sprzęt można sparować z telefonem i bez problemu cieszyć się najistotniejszymi funkcjami, a mianowicie słuchanie muzyki, odtwarzanie głosu nawigacji, a także odbieranie połączeń. 

Propozycja oferuje nam całkiem mocny sygnał, dzięki czemu maksymalny zasięg działania interkomu to 1000 metrów. Warto jednak zauważyć, że dane te podawane są w przypadku bardzo dobrej pogody i otwartego terenu. Zaletą tego rozwiązania jest też parę atrakcyjnych funkcjonalności jak, chociażby, automatyczne oddzwanianie na ostatni numer, możliwość dostosowania głośności czy też systemy DSP i EDR gwarantujące brak opóźnień w rozmowie.

 • Bardzo atrakcyjna cena;

 • Wiele funkcjonalności;

 • Technologie poprawiające jakość połączeń;

 • Akceptowalny maksymalny zasięg komunikacji.

 • Brak systemu redukującego szumy. 

Ranking na rok 2024 uzupełnia także firma Cardo Packtalk, a mianowicie model Cardo Packtalk Bold Duo JBL

interkom motocyklowy opinie

Cardo to zestaw, który tak naprawdę jest w stanie zaoferować nam ogromną funkcjonalność i świetne parametry. Najwyższa klasa komponentów użytych do wyprodukowania zestawu gwarantuje wyśmienitą jakość i bardzo dobrą specyfikację. I nawet jeśli producenci nie zdecydowali się wbudować tu systemu redukującego szumy, to jest to bez wątpienia jedna z najlepszych pod względem czystości rozmów opcja.

W ogromnej wręcz cenie otrzymujemy zestaw, który pozwala nam utrzymać kontakt z 6 motocyklistami. Opcja ta wyposażona jest w baterię o pojemności 850 mAh, co przekłada się na czas czuwania do tygodnia. Sam czas rozmów to aż 13 godzin, a ładowanie do pełna trwa 4 godziny. Jeśli chodzi o audio, to sprzęt korzysta z technologii JBL, co świadczy o niespotykanej dotąd jakości. Łączność gwarantują nam dwa kanały pozwalające połączyć tel. komórkowy i GPS, a dzięki szeregu technologii, produkt charakteryzuje się świetną funkcjonalnością.

Przede wszystkim zastosowano tutaj systemy HSP i HFP, czyli Headset Profile i Hands-Free Profile. Oprócz tego, twórcy oferują Advanced Audio Distribution Profile i Audio Video Remote Control Profile. Sama zawartość zestawu jest bardzo bogata, bo otrzymujemy tutaj podwójne ilości centralki, głośników JBL, Audio Kitu, bazy samoprzylepnej, mikrofonu z przewodem i na pałąku, a także prostokątne i kwadratowe rzepy wraz z boosterami i przewodami USB.

 • Bardzo bogate wyposażenie;

 • Najwyższa jakość dźwięku;

 • Bardzo daleki maksymalny dystans sygnału;

 • Nowoczesna technologia dba o brak zakłóceń i szumów.

 • Bardzo wysoka cena.

MaxTo M2 to także bardzo atrakcyjna opcja, jeśli chcesz wyposażyć swój kask w dobrej jakości sprzęt 

interkom motocyklowy ranking

Znacznie tańsza będzie oferta przygotowana przez firmę MaxTo. Model M2 jest atrakcyjny cenowo, ale nie tylko. Przystępny zasięg, dobre właściwości, a także bogata funkcjonalność dodatkowa i łączność za pomocą najnowszej wersji Bluetooth sprawia, że produkt jest nie tylko energooszczędny, ale też gwarantuje nieprzerwane połączenie na wysokim poziomie. A dodatkowo marka MaxTo gwarantuje kompatybilność z różnymi modelami swoich produktów.

Ten zestaw głosowy ma wiele zalet – począwszy od ceny, a skończywszy na jakości i ilości akcesoriów. Zacznijmy jednak od specyfikacji. Model M2 gwarantuje zasięg komunikacji do 1000 metrów, co w przypadku nisko budżetowych zestawów łączności jest wynikiem akceptowalnym. Ponadto, urządzenie wyposażono w szereg technologii poprawiających jakość rozmów. Dobrym przykładem są tutaj systemy DSP i EDR.

Jedną z największych zalet recenzowanej opcji jest fakt, że do komunikacji z urządzeniem zastosowano najnowszą wersję Bluetooth, mianowicie 5.1. To przekłada się na bardzo niskie zużycie energii, dzięki czemu czas czuwania wynosi nawet i 12 dni.

 • Atrakcyjna cena;

 • Bogaty zestaw akcesoriów;

 • Bluetooth 5.1;

 • Długi czas czuwania;

 • Kompatybilność z innymi produktami marki MaxTo.

 • Przeciętny zasięg;

 • Brak funkcji redukującej szumy.

Kolejny intercom warty rozważenia to EJEAS V6 PRO , czyli świetny model pro s 

interkom motocyklowy z kamerą opinie

Urządzenie przygotowane przez firmę Ejeas jest z pewnością najtańszym rozwiązaniem w rankingu i jednym z tańszych obecnie dostępnych na rynku. Ma to swoje zalety, bo pozwala przygotowanie system komunikacyjny do podróżowania motocyklem, ale jednocześnie wiąże się to z kilkoma ograniczeniami. Model ten ma limit sparowania do 2 interkomów, a sam mikrofon jest integralny i nie najlepiej radzi sobie z dostarczaniem czystego dźwięku.

Urządzenie charakteryzuje się dosyć dobrą niezawodnością, o czym świadczy dwuletnia gwarancja i pozytywne opinie, jakie zostawiają po sobie zadowoleni użytkownicy. Urządzenie wyposażono w baterię o pojemności 850 mAh. Przekłada się to na bardzo długi czas czuwania – aż 12 dni. Aktywny cza rozmów na jednym ładowaniu to nawet i 12 godzin.

Sprzęt nie jest w stanie zagwarantować dalekiego zasięgu. Możliwości zestawu oferują zasięg na poziomie 800 metrów na otwartym terenie przy czystej pogodzie. Nie jest to za wiele, ale przy zbitej grupie motocyklistów będzie to wystarczający zasięg. Choć producent gwarantuje możliwość obsługi do 6 motocyklistów w jednym czasie, to model ma limit parowania, przez co tylko dwóch motocyklistów może rozmawiać ze sobą w tym samym czasie. 

 • Bardzo niska cena;

 • Bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu;

 • Komunikacja Bluetooth z możliwością odsłuchu komunikatów GPS.

 • Limit parowania do 2 kierowców.

Marka Sena przygotowała dla nas Sena SRL 2 i to kolejny interkom do kasku warty rozważenia 

Jaki interkom motocyklowy

Sprzętem nieco droższym jest model SRL2 przygotowanym przez markę Sena. Opracowany ze współpracą z firmą Shoei, produkt charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją i niskim profilem, dzięki czemu znacznie łatwiej jest zamontować zestaw w kasku. Co ciekawe, zostały one tak skonstruowane, aby były one idealnie dobrane do kasków Shoei GT-Air II, a także Neotec II. 

Propozycja wyposażona jest w średniej wielkości baterię, która starcza na 10 godzin aktywnego użytkowania, na przykład podczas rozmowy. Sprzęt jest przy tym lekki, więc nie musimy martwić się o utrudnione użytkowanie. Sam zasięg pracy jest bardzo duży, bo w otwartym terenie to 1,6 km. Co ciekawe, interkom wspiera rozmowy do 8 motocyklistów jednocześnie, a to wielka zaleta.

Sam sprzęt korzysta z systemu wytłumiania szumu – tak zwany Advanced Noise Control. Ponadto, ma on wbudowany kodek SBC. Przygotowany sprzęt oferuje też cztery profile, a komunikacja odbywa się za pomocą Bluetooth – niestety w poprzedniej wersji, mianowicie 4.1.

 • Długi czas pracy na baterii;

 • Wsparcie rozmowy do 8 motocyklistów;

 • Duży zasięg pracy.

 • Bluetooth w wersji 4.1.

Wysokie opinie są dla ciebie ważne? W takim razie przyjrzyj się kolejnej opcji, bo B902L R n-com N100 N87 to interkom głośnomówiący bt o świetnych parametrach 

interkom motocyklowy

Propozycja, którą obecnie poddajemy recenzji, charakteryzuje się świetnymi parametrami i w tej cenie gwarantuje wspaniałą funkcjonalność. Taką, o którą ciężko w przypadku innych modeli i w tym zakresie cenowym. Produkt oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy okazji cieszy się dobrymi parametrami. Miejmy też na uwadze fakt, że zestaw został świetnie dostosowany do kasków Nolan z różnych serii, co znacznie powinno ułatwić montaż.

Ze względu na wyżej wspomnianą kompatybilność z kaskami Nolan, interkom jest nadzwyczaj komfortowy i idealnie się układa. Nawet w przypadku innych kasków produkt można z łatwością zamontować. Opcja ta pozwala na bezproblemową komunikację między kierowcą a pasażerem za pomocą Bluetooth. Jeśli chodzi o zasięg sygnału pomiędzy kierowcami, to jest on niestety bardzo mały – 700 metrów w terenie otwartym i bez przeszkód za taką kwotę to naprawdę kiepski wynik.

Natomiast zaletą tego rozwiązania jest ogromna wszechstronność i funkcjonalność. Poza możliwością połączenia z nawigacją GPS i stosowania zestawu jako odtwarzacza muzyki, sprzęt wyposażony został w aktywację i dezaktywację głosową, automatyczne połączenie rozmowy telefonicznej, a także możliwość przygotowania połączenia konferencyjnego, mianowicie rozmowa osoby dzwoniącej zarówno z kierowcą, jak i pasażerem.

 • Ogromna ilość dodatkowych funkcji;

 • Łatwy montaż i wygodne użytkowanie;

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

 • Bardzo długi czas rozmów – do 15 godzin.

 • Dosyć wysoka cena;

 • Bardzo krótki zasięg – tylko 700 metrów.

Artykuły

Nie wiesz czy wybrać produkt marki Sena, Freedconn, czy innego producenta? Sprawdź poradnik zakupowy 2024 i wybierz najciekawszą opcję! 

Wybranie produktu idealnego do komunikowania się z innymi motocyklistami czy też po prostu do odbierania połączeń przychodzących to nie lada wyzwanie dla prowadzącego jednoślad. Na szczęście dzięki interkomom możliwe jest prowadzenie rozmów czy po prostu komunikowanie się z innymi motocyklistami w czasie rzeczywistym. 

Co jednak zrobić, jeśli nasza wiedza na temat tych zestawów do komunikacji jest niewielka? Otóż najlepiej jest wybrać jeden z polecanych produktów bądź też skorzystać z porad wskazanych w dzisiejszym poradniku zakupowym i wybrać urządzenie charakteryzujące się najlepszymi spośród dostępnych gadżetów parametrami. Do tego jednak potrzebna wiedza odnośnie specyfikacji, a także co takiego zestaw do komunikowania się powinien zawierać. Sprawdź też jaki plecak motocyklowy wybrać.

Dlatego przede wszystkim powinniśmy rozejrzeć się za produktami oferującymi nam jak najlepsze parametry, w tym oczywiście zasięg działania. Oprócz tego, bardzo ważny jest też czas pracy – zarówno aktywnych rozmów jak i w stanie uśpienia. Nie mniej istotna okaże się funkcjonalność, czyli dodatkowe opcje, a także opinie innych użytkujących. Sporo ciekawych rzeczy dowiemy się też z poniższego linku: 

https://rudaslaska.com.pl/is,na-co-zwracac-uwage-wybierajac-interkom-motocyklowy,270925,1458438.html

 

interkom motocyklowy ranking

Przede wszystkim należy zapoznać się z parametrami zestawu 

Wybierając interkom musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że urządzenie musi charakteryzować się dalekim zasięgiem transmisji. Komunikacja z innymi kierującymi jest dla motocyklistów ważna, bo pozwala na szybkie przekazanie informacji bez krzyczenia do siebie i bez gestykulowania. A przecież oba sposoby mogą w bardzo łatwy sposób doprowadzić do wypadku. Niektóre urządzenia są w stanie obsłużyć komunikację do 6 czy nawet 8 użytkowników jednocześnie!

Zasięg interkomu to też kluczowa sprawa. Te najtańsze będą gwarantowały zasięg na poziomie 800 metrów i to jest absolutne minimum, jakie rekomendujemy. Natomiast te w średnim budżecie produkty powinny być w stanie dostarczyć nam zasięg na poziomie 1000 metrów. Lepsze i zarazem droższe opcje dostarczają nam nawet i 1600 metrów zasięgu. Wszystkie te dane otwartego terenu bez przeszkód.

Oprócz tego, warto też sprawdzić pojemność akumulatora i czas rozmów, a także czas czuwania. Akumulator o pojemności 550-600 mAh to minimum, bo gwarantuje 7 dni czuwania bądź też do 11 godzin aktywnych rozmów. A więc wystarczająco długo na nawet najdłuższe wycieczki.

Cardo Packtalk Bold Duo JBL
interkom motocyklowy opinie

Dalej, zawartość i akcesoria dodatkowe będą kluczowe 

Jak doskonale wiemy, sam interkom na niewiele się zda, bo przecież to tylko jeden moduł. Do prawidłowej obsługi urządzenia potrzebne będą głośniki, mikrofon, a także szereg innych dodatków – w tym boostery dźwięku. To wszystko sprawia, że przed podjęciem ostatecznej decyzji kluczowe sprawdzenie na jakie dokładnie akcesoria możemy liczyć i czego brakuje w zestawie.

Z elementów, które nie są wymagane do prawidłowego działania interkomu warto wspomnieć o przewodach USB do ładowania centralki, ale też o dodatkowych mikrofonach, które są dostępne na pałąku. Oprócz tego, propozycje mogą być wyposażone w dodatkowe głośniczki czy też w specjalne rzepy do przymocowania mikrofonów i głośników.

Nie mniej istotna jest funkcjonalność

Sam fakt, że interkom możemy wykorzystać do czegoś więcej niż tylko do komunikacji ze światem zewnętrznym powinien być wystarczająco ważnym powodem do sprawdzenia co dokładnie dany gadżet może zaoferować. I tu chodzi nie tylko o połączenie interkomu z naszym smartfonem za pomocą Bluetootha. 

Bardzo często użytkownicy mogą też obsługiwać swojego smartfona przy pomocy głosu. Stopień zaawansowania funkcji aktywacji głosu jest zależny od wybranego systemu, aczkolwiek te najbardziej podstawowe pozwalają nam sterować muzyką czy też dzwonić do osób z naszej listy kontaktów.

Ponadto, te najmniej zaawansowane urządzenia powinny być w stanie odtwarzać muzykę, ale też i pozwalać nam odbierać telefony. Jest to absolutne minimum, jakie powinniśmy oczekiwać od bardzo prostego i budżetowego urządzenia. A im więcej wydamy, tym ilość funkcji powinna się zwiększać.

B902L R n-com N100 N87
interkom motocyklowy

Pamiętaj o opiniach innych użytkowników

Feedback to kolejny sposób na zweryfikowanie czy produkt, który zamierzamy wybrać do naszego kasku, będzie w stanie poradzić sobie z naszymi wymaganiami i oczekiwaniami. Opinie innych pomagają ocenić jakość dźwięku i wykonania. I choć są to subiektywne informacje, to wielokrotne powtarzanie, że dany produkt oferuje świetną redukcję szumów, może potwierdzić daną zaletę czy też wadę.

Ponadto, wiele opinii pojawia się zazwyczaj w przypadku popularnych produktów. A to oznacza, że wybierane często zestawy są po prostu sprawdzone i nie ryzykujemy tak bardzo jak przy zakupie mało popularnych gadżetów.

Podsumowanie – teraz wiesz który interkom motocyklowy powinieneś wybrać! 

Nieważne czy pragniesz kupić ofertę od Midland, MaxTo, czy może od innego producenta. Najistotniejsze jest sprawdzenie parametrów poszczególnych produktów, uwzględnienie funkcjonalności, a także przyjrzenie się dodatkowym akcesoriom. Ponadto, pozytywne opinie wskażą czy specyfikacja danego produktu rzeczywiście jest tak ciekawa, na jaką wygląda. 

Zwycięzca rankingu to bez wątpienia Freedconn T-Max S V4 Pro. Jest to idealny sprzęt z uwagi na fakt, że świetne parametry, dobre akcesoria, ponadprzeciętna funkcjonalność i wysoka jakość dźwięku połączona została z atrakcyjną ceną. Jeśli jednak wolisz inny produkt, którego dystans komunikowania się jest znacznie większy, to sprawdź alternatywy lub też wykorzystaj zebraną wiedzę do własnych poszukiwań.

Artykuły powiązana: dobry alarm motocyklowy, dobry podnośnik motocyklowy

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki interkom motocyklowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews