Jaki alarm motocyklowy wybrać w 2024 roku – Opinie oraz Ranking

by

Szukasz zabezpieczenie antykradzieżowe motocykla? Sprawdź najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe już teraz!

Każdy z nas pragnie zadbać o bezpieczeństwo cennych rzeczy. Skoro do aut kupujemy solidne systemy zapobiegające kradzieży, to nasz jednoślad także powinien zostać odpowiednio zabezpieczony. Co ciekawe, możemy zastosować bardziej podstawowe i nieco prymitywne w konstrukcji zabezpieczenia kierownicy czy po prostu przypiąć motocykl do odpowiedniego stojaka czy też betonowych elementów (o u-lock i innych rodzajach blokady poniżej). 

Jednakże, blokady motocyklowe i odpowiednie zabezpieczenia to coś więcej niż te podstawy. Skoro użytkownicy jednośladów wyposażają się w interkom motocyklowy plecak motocyklowy, a także w wideorejestrator motocyklowy czy inne dodatki znacznie poprawiające komfort jazdy i ich bezpieczeństwo, to równie dobrze mogą upewnić się, że nie posiadając garażu ich motocykl będzie zabezpieczony przed ewentualną kradzieżą. Nie jest to jednak proste zadanie, bo alarmy dostępne na rynku są bardzo zróżnicowane. Niektóre są bardzo proste, a inne zaawansowane, w których specjalne wiązki łączą się z czujnikami i mają za zadanie informować nas nie tylko o próbie uruchomienia motocyklu, ale też o samym przechyle.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Alarm motocyklowy Moretti

9.9

Tania

Alarm RTX AM5

9.8

Średnia

Alarm Amio MCA14

9.7

Średnia

RTX Extreme Pro

9.6

Droga

Aby pomóc osobom zainteresowanym w znalezieniu idealnej opcji, postanowiliśmy w dzisiejszym zestawieniu przejrzeć dostępne modele alarmów i omówić różnorodne sposoby gwarantujące bezpieczeństwo i pewność, że zdołamy w odpowiednim momencie reagować na potencjalną próbę kradzieży. 

Zwycięzcą rankingu i najlepszym sposobem na zabezpieczenie motocyklu przed kradzieżą jest Alarm motocyklowy Moretti

 

 

ranking alarmów motocyklowych

Pierwszym rozwiązaniem o bardzo uniwersalnym wykonaniu jest alarm motocyklowy i skuterowy firmy Moretti. Jest to bardzo atrakcyjna opcja, która gwarantuje niezwykle wysoką głośność syreny alarmowej z funkcją podtrzymania. Propozycja skierowana jest głównie do osób, które pragną wysokiej sprawności działania i pełnej funkcjonalności. 

Produkt wyposażono w antynapad i automatyczne uzbrajanie, a sam pobór prądu jest niezwykle malutki. Podtrzymywanie w przypadku zaniku zasilania odbywa się za pomocą 9V baterii. Samo zasilanie sprzętu wymaga jednak 12 volt. Pamiętajmy o tym, że produkt oferuje nam bardzo wiele atrakcyjnych opcji. Przede wszystkim producenci zdecydowali się wbudować tutaj funkcję do zdalnego uzbrajania i rozbrajania alarmu, a także możliwość zdalnego uruchomienia i gaszenia silnika. Jest to opcja dodatkowa, którą należy odpowiednio skonfigurować, aby działała.

Z zalet warto z pewnością wymienić tutaj syrenę, której głośność na poziomie 125 dB daje nam pewność, że sprzęt będzie prawidłowo pracować i wybudzi osoby o najgłębszym śnie. Zestaw wyposażono w dwie dwustronne taśmy i piloty – jeden jest dostępny z przesuwną klapką, a drugi standardowy. Poza tym, mamy też w zestawie dostęp do centralki alarmu i wszystkie wiązki czy anteny wymagające działanie. Oczywiście w celu upewnienia się, że nie zabraknie nam wiązek, producent dorzuca też dodatkową. 

 • Wysoka głośność alarmu – 125 dB;

 • Bogaty zestaw ze wszystkimi niezbędnymi elementami;

 • Prosty w montażu;

 • Stosunkowo niska cena.

 • Brak polskiej instrukcji.

 •  

Złodziej na pewno nie będzie miał łatwu z kolejnym rozwiązaniem, a więc warto sprawdzić RTX AM5 Alarm czyli motocyklowy alarm jako blokada przed odpaleniem

alarm motocyklowy gps ranking

Kolejne urządzenie warte rozważenia przygotowane zostało przez firmę RTX. Jest to producent, który zajmuje się przygotowaniem szeregu różnych produktów gwarantujących bezpieczeństwo – począwszy na kamerach i czujnikach parkowania, poprzez lokalizatory GPS, a skończywszy na alarmach. W zestawie mamy dostęp do pilotów, czujnika wstrząsowego o regulacji intensywności działania, a także wszystkie inne niezbędne gadżety, w tym wiązki, taśmy i instrukcję. 

Urządzenie jest bardzo proste w montażu z uwagi na fakt, że potrzeba poprowadzić wyłącznie 8 przewodów. Idą one do zasilania (po jednym do + i -), kierunkowskazów (lewy i prawy), a także do zapłonu i do samej blokady. Propozycja jest dodatkowo wodoszczelna z uwagi na specjalną membranę uszczelniającą. Oprócz tego, zastosowano tutaj bardzo mocny materiał PVC do produkcji obudowy. Co ciekawe, materiał ten nie obija też półki motocykla, a ikony są nieścieralne. 

Jeśli chodzi o funkcje, to propozycja działa na zasadzie czujnika wstrząsowego. Jego regulacja jest znacznym ułatwieniem dla wielu użytkowników z uwagi na fakt, że możemy dostosować sobie poziom czułości tak, aby za każdym razem aktywował się gdy dojdzie do nieautoryzowanego przechylenia motocykla. Dodatkowo warto też odnotować, że sprzęt oferowany jest razem z czujnikiem napięcie na stacyjne, dzięki czemu wykrywa włączenie zapłonu lub złamanie stacyjki. Sama syrena pracuje na głośności 120 dB, a więc jest to równie wysoki poziom co u konkurencji.

 • Możliwość regulacji czułości przechyłu;

 • Prosty i szybki montaż;

 • Wysoka jakość wykonania obudowy i przycisków;

 • Wodoszczelność pilotów.

 • Stosunkowo głośna praca przy uzbrajaniu i rozbrajaniu.
 •  

Alarm do skutera quada motocykla motoru 2 piloty to kolejne fantastyczne rozwiązanie gwarantujące nam zabezpieczenie motocyklu na wysokim poziomie

alarm motocyklowy opinie

Kolejnym produktem wartym rozważenia jest zestaw od firmy AMiO. Model MCA 14 to propozycja oferowana z dwoma pilotami, w której znajdziemy bardzo dużą ilość funkcji dodatkowych i świetną precyzję działania. Sama syrena nie jest może najgłośniejsza, bo jej zakres emisji hałasu wynosi 110-120 dB. Niemniej jednak bardzo dobre wykonanie i świetne opinie w połączeniu z niską ceną bez wątpienia zasługują na uznanie. 

W zestawie otrzymujemy podstawowe elementy służące do montażu i ustawienia alarmu, a więc centralka, wiązki przewodów, a także syrenę, piloty i instrukcję obsługi. Całość nie jest skomplikowana, więc powinien poradzić sobie z nią każdy. Opcja nie ma, co prawda, zapasowej baterii – wszystko działa w momencie, kiedy podłączymy urządzenie przewodami do akumulatora.

Funkcje są tutaj atrakcyjne z kilku powodów. Przede wszystkim jest ich całkiem sporo. oprócz samego anty napadu i uzbrojenia czy rozbrojenia, propozycja umożliwia nam zatrzymanie alarmu, a także włączenie cichego uzbrojenia i rozbrojenia. Oprócz tego, produkt umożliwia nam zmianę czułości czujnika wstrząsu, dzięki czemu dostosujemy go do naszych własnych preferencji. Dodatkowymi atutami jest też dodatkowa funkcjonalność na zasadzie zdalnego uruchomienia i zatrzymania silnika. Warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem z uwagi na atrakcyjną cenę i funkcje, a także dobre opinie. 

 • Bardzo atrakcyjna cena;

 • Regulacja czułości przechyłu;

 • Wysokie opinie;

 • Ciche rozbrajanie i wiele innych dodatkowych funkcji.

 • Brak jakiegokolwiek zapasowego zasilania. 
 •  

Nieco droższy alarm motocyklowy przygotowała firma RTX, a dokładnie mowa tutaj o modelu Alarm RTX Extreme Pro

Bezinwazyjny alarm motocyklowy ranking

Propozycja przygotowana przez firmę RTX to bez wątpienia najciekawsza i najlepsza, pod wieloma względami, ochrona naszego motocyklu. Niektórzy jednak mogą uznać ją za najgorszą z uwagi na cenę – jest to bardzo drogi zestaw, który nie wszystkim się spodoba. Niemniej jednak funkcjonalność i zautomatyzowane działanie w połączeniu z wieloma innymi zaletami sprawia, że to optymalny produkt dla każdego użytkownika chcącego chronić swój jednoślad. 

Przede wszystkim warto odnotować, że opcja alarm jest niezwykle odporny zarówno na niesprzyjające działanie warunków atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Piloty są wykonane z twardej gumy, która jest odporna na ścieranie, więc opisy i znaczki przycisków nie zetrą się tak szybko (jeśli w ogóle(. Oprócz tego, propozycja jest pokryta silikonową membraną, dzięki czemu jej szczelność gwarantuje odporność na wodę. Same piloty nie obijają elementów przy stacyjce. 

Sam zestaw jest dosyć podstawowy. Znajdziemy w nim, rzecz jasna, wszystkie niezbędne elementy do montażu, w tym instrukcję po polsku. Oczywiście na wyposażeniu znajduje się też centralka alarmu, dwa piloty z bateriami czy też wszystkie wiązki wymagane do poprowadzenia przewodów. Niestety w zestawie nie ma na wyposażeniu dodatkowej baterii czy akumulatora.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania wszelkich elementów;

 • Niezwykle duża funkcjonalność;

 • Trwałość i wodoszczelność alarmu;

 • Zmienny kod KeeloQ i inne dodatkowe zabezpieczenia.

 • Bardzo wysoka cena.
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz jaki alarm motocyklowy wybrać? Tradycyjny disc lock czy może nowoczesny wariant? Sprawdź na co zwrócić uwagę i która opcja uratuje nasz motocykl przed kradzieżą!

Każdy z alarmów charakteryzuje się ciekawymi atrybutami. Te atuty pozwalają nam cieszyć się pewnością ochroną przed kradzieżą motocykla. Oczywiście rodzajów zabezpieczeń jest o wiele więcej, bo wyżej wspomniane alarmy nie uwzględniły bardziej rozbudowanej opcji, czyli blokady tarczy hamulcowej z alarmem. Dodatkowo warto odnotować, że wiele urządzeń można sforsować. No chyba, że zastosowano zmienne kody, przewody są ukryte i nie można ich przeciąć, a dodatkowo pochylenie wzdłużne i poprzeczne jest bardzo czułe. 

Rzecz jasna idealna propozycja to dla każdego z nas inna oferta. Dla jednego może to oznaczać budżetowe rozwiązanie, w którym kłódka i odpowiedni pałąk to wszystko, czego potrzeba. Dla innego znowu będzie to bardzo rozbudowany system zabezpieczeń, który ma za zadanie chronić najdroższy motocykl. Aby znaleźć opcję idealną, postanowiliśmy omówić te kryteria, które odgrywają największą rolę podczas przeglądania i późniejszego zakupu dostępnych produktów.

Zanim jednak przejdziecie do porównywania parametrów i sprawdzania opinii, warto najpierw określić rodzaj zabezpieczenia, jakie nas interesuje. Czy chcemy upewnić się, że złodziej nie będzie w stanie ruszyć naszego motocykla z uwagi na fizyczną blokadę? A może wolimy specjalny kluczyk blokujący zapłon? Jeszcze innym rozwiązaniem będą czujniki przechyłu informujące nas o sytuacji, kiedy rower, razem z blokadami i zabezpieczeniami, zostanie podniesione, przekrzywiony czy też po prostu przeniesiony z miejsca na inne miejsce. Szukając opcji idealnej warto też zapoznać się z tym artykułem:

https://hadron.pl/alarm-motocyklowy/

 

alarm motocyklowy ranking

Blokada na łańcuch, blokada tarczy hamulcowej typu disc lock, a może elektryczny alarm ze zdalnym odpaleniem? Wszystko o rodzajach blokad motocyklowych

Dostępnych alarmów i blokad motocyklowych jest cała masa. W zależności od wymagań i od rodzaju ochrony, produkty te różnią się sposobem wykonania, skutecznością, a także rodzajem zabezpieczenia i wieloma innymi elementami. Dlatego przede wszystkim powinniśmy określić sposób zabezpieczenia motocyklu, który nas interesuje. Dla jednego liczy się wysokiej jakości zabezpieczenie wykonane z hartowanej stali gwarantujące pewność, że żadne nożyce, piła, ani inne narzędzie tego typu nie przetnie zabezpieczenia.

Z drugiej strony są też specjalne czujniki alarmowe mniej widoczne, których głównym zadaniem jest zaalarmowanie nas (i przy okazji całej okolicy) o próbie kradzieży za pomocą różnorodnych czynników. Obecnie najpopularniejsze alarmy i zabezpieczenia to blokady na łańcuch, blokady typu disc lock, a także ulock. 

Łańcuchowe blokady i typu ulock to nic innego jak zewnętrzne, fizyczne zabezpieczenia mające na celu powstrzymanie złodzieja przed ruszeniem z miejsca. Ulock to, jak sama nazwa wskazuje, blokada w kształcie litery U, która często wykorzystuje betonowe elementy środowiska do upewnienia się, że z tego miejsca sprzęt na pewno nie zostanie wyrwany. 

Disc lock to inny rodzaj blokady, który przede wszystkim ma za zadanie unieruchomić motocykl przez blokadę tarczy hamulcowej. Działa on więc na podobnej zasadzie co ulock, lecz tutaj unieruchomiony jest motocykl i niemożliwe jest ruszenie z miejsca. 

Istnieją też zabezpieczenia elektryczne, które są połączone z zapłonem i akumulatorem. Tego typu opcje mają zazwyczaj na wyposażeniu specjalne czujniki weryfikujące położenie i nachylenie motocyklu. Jeśli dojdzie do zmiany pozycji (przechylenie poziome lub pionowe), alarm się włączy i zablokuje zapłon. W ten sposób syrena nas poinformuje o próbie kradzieży, a złodziej nie będzie w stanie uruchomić motocykla dopóki ma dostęp do zasilania.

RTX AM5 Alarm
alarm motocyklowy gps ranking

Alarm RTX Extreme Pro
Bezinwazyjny alarm motocyklowy ranking

Motocyklista z pewnością doceni urządzenie o ogromnych funkcjach i wysokiej jakości wykonania

Gdy już określimy sposób zabezpieczenia, który nas interesuje, czas przyjrzeć się funkcjom, w jakie producent wyposażył dany alarm. Otóż podstawa, to głośna syrena. Ta powinna emitować hałas na poziomie nie mniejszym niż 110 dB. Pamiętajmy natomiast, że bez problemu uda nam się znaleźć warianty o głośności powyżej 120 dB. Oprócz tego, sprzęt musi oferować nam zastępcze, zapasowe zasilanie.

Zazwyczaj alarmy te montuje się tak, aby przewody zasilające docierały do akumulatora. Jeśli jednak bateria się rozładuje bądź przewody te zostaną przerwane, to alarm przestaje działać. Dlatego zapasowy akumulator bądź po prostu bateria gwarantująca wielogodzinne utrzymanie gotowości do pracy jest sprawą kluczową.

Warto też odnotować, że wiele alarmów zasilanych akumulatorowo ma nadajniki (niektóre ze zmiennym kodowaniem w celu utrudnienia złamania sprzętu).Te nadajniki umożliwiają zdalne uzbrajanie i rozbrajanie systemu. Co ciekawe, niektóre kluczyki gwarantują nam też możliwość uruchomienia czy wyłączenia motocykla zdalnie.

Opinie to kolejna kluczowa kwestia, która pomoże nam zdecydować jaka będzie dobra blokada

Następnym kryterium jest feedback innych użytkowników. To dosyć często zapominana kwestia, która jednak umożliwia uzyskanie cennych informacji bezpośrednio od innych użytkowników. A to przekłada się przede wszystkim na możliwość zebrania kluczowych dla nas informacji dotyczących nie tylko użytkowania, ale też montażu i ewentualnego demontażu. Ponadto to świetny sposób na zweryfikowanie jakości urządzenia i możliwości.

Alarm Amio MCA14
alarm motocyklowy opinie

Podsumowanie – z pewnością blokad jest wiele, lecz już teraz wiesz jakie zabezpieczenie będzie najlepsze!

Bardzo często wyposażamy się w różnorodne elementy usprawniające jazdę na motocyklu. Kaski służą teraz nie tylko jako poprawa bezpieczeństwa, ale też miejsce przechowywania interkomu. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo nie nasze, ale motocykla, to coraz częściej widuje się alarmy motocyklowe. Pozwalają one na przechowywanie jednośladu pod blokiem bez martwienia się o to, że wpadnie on w niepowołane ręce.

Dostępne modele alarmów są bardzo rozbudowane. Niektóre urządzenia stosuje się na tarcze hamulcowe, inne mocujemy do ramy i do innego przedmiotu na stałe przygwożdżonego do ziemi, a jeszcze inne umieszczamy w kuferku i służą jako ochrona przed wywiezieniem motocykla z uwagi na czujniki przechyłu. Rzecz jasna idealny produkt nie istnieje, lecz Alarm motocyklowy Moretti charakteryzuje się świetnymi ocenami, bardzo dobrym wykonaniem i pozytywnymi opiniami.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki alarm motocyklowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews