Jakie drzwi wewnętrzne wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking drzwi wewnętrznych 2024 – dowiedz się która propozycja będzie najwłaściwsza i dostosuj drzwi w swoim domu do stylizacji i nowoczesnych trendów!

Choć coraz częściej widzimy otwarte przestrzenie (aneksy kuchenne zamiast oddzielnej jadłodajni i salonu czy kuchni), to wciąż nieodzownym elementem każdego wystroju wnętrz są drzwi. Tych natomiast na rynku jest ogromny wybór. Mowa tutaj nie tylko o kolorystyce czy wielkości, ale też typie konstrukcji. Które drzwi wewnętrzne powinniśmy wybrać, aby właściwie komponowały się z pozostałą stylizacją? 

Wydaje się to oczywiste, aczkolwiek zagadkę tą nie tak łatwo rozwikłać z kilku powodów. Przede wszystkim nie do końca wiemy czy wolimy drzwi przesuwne, drzwi ukryte, czy może rolowane bądź też nieco bardziej klasyczne. Co więcej, istnieje wiele różnych parametrów i danych technicznych, które ostatecznie wpływają na jakość drzwi. A to oznacza, że problematycznych kwestii do rozwiązania jest więcej niż nam się wydaje. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DRZWI UKRYTE DRE

9.9

Droga

DRZWI HARMONIJKOWE Gockowiak

9.8

Tania

DRZWI HARMONIJKOWE Standom

9.7

Tania

DRZWI Marti III

9.6

Średnia

DRZWI Marti II

9.5

Średnia

Drzwi przesuwne LOFT

9.5

Średnia

Drzwi Juhas Stolgen

9.5

Średnia

Jak więc znaleźć rozwiązanie idealne i cieszyć się z produktu o najlepszej charakterystyce? Czy powinniśmy do wyboru drzwi zatrudniać ekspertów czy poradzimy sobie na własną rękę? Z pewnością istnieje wiele rzeczy, jakie trzeba wziąć pod uwagę wybierając drzwi idealne. Aczkolwiek nie są to rzeczy niemożliwe do pojęcia nawet dla laików. Dlatego w dzisiejszym rankingu drzwi wewnętrznych przedstawiliśmy najciekawsze produkty dostępne obecnie na rynku. Sprawdziliśmy ich jakość, wykonanie, typ konstrukcji, a także wzięliśmy pod uwagę to czy są to drzwi wewnętrzne z ościeżnicą czy bez. 

Zwycięzcą rankingu są DRZWI UKRYTE NIEWIDOCZNE W ŚCIANIE FUTRYNA OD RĘKI

DRZWI UKRYTE NIEWIDOCZNE W ŚCIANIE FUTRYNA OD RĘKI

Marka DRE znana jest w całym kraju z produkcji drzwi różnego rodzaju. Prezentowany model to drzwi ukryte z niewidoczną ościeżnicą. Jest to skrzydło lewe otwierane na zewnątrz o szerokości 80 cm i grubości 40 mm. Oprócz samego skrzydła, zestaw obejmuje także gniazda pod dwa zawiasy wpuszczane Istar, ramę wykonaną z drzewa iglastego, wypełnienie w postaci plastra miodu oraz zamek magnetyczny na zwykły klucz, wkładkę patentową, blokadę łazienkową lub zamek oszczędnościowy.

Dołączona do konstrukcji ościeżnica aluminiowa Visio jest gruntowana i biała. Po zamontowaniu staje się ona niewidoczna, ponieważ jest ona wmurowana w ościeże lub obrobiona płytami kartonowo-gipsowymi. Po skończonej obróbce widoczny jest tylko sam wrąb ościeżnicy, który jest przygotowany do malowania. Jeżeli chodzi o skrzydło płytowe bezprzylgowe, ma ono dwa warianty wykończenia. 

Decydując się na zakup drzwi niewidocznych, mamy do wyboru szeroką gamę kolorystyczną. Drzwi możemy zakupić między innymi w kolorze sosny białej, dębu vintage, dębu złotego, orzecha amerykańskiego lub klasycznie w kolorze białego matu.

 • Bogaty zestaw;

 • Ukryte ościeżnice;

 • Szeroka gama kolorystyczna;

 • Solidne wykonanie.

 •  
 • Wysoka cena.

Kolejnym interesującym produktem są DRZWI HARMONIJKOWE PRZESUWNE PCV PEŁNE 004 90 cm

DRZWI HARMONIJKOWE PRZESUWNE PCV PEŁNE 004 90 cm

Drzwi marki Gockowiak to drzwi w kolorze jasnego dębu o szerokości 90 cm i grubości zaledwie 1 mm. Produkt ma system harmonijkowy, co w praktyce oznacza, że drzwi składają się w harmonijkę, dzięki czemu bardzo łatwo się składają. Jest to możliwe dzięki wbudowanym specjalnym rolkom. 

Takie rozwiązanie pozwala nam na zaoszczędzenie miejsca w danym pomieszczeniu. Ponadto, drzwi przeznaczone są do samodzielnego montażu, jednakże producent daje nam instrukcję oraz zestaw montażowy w komplecie. Drzwi te montujemy bezpośrednio do futryny. Warto dodać, że klamka i zamek magnetyczny to rodzaj zamknięcia drzwi Gockowiak. Sam zawias jest miękki. 

Wysokość drzwi wynosi 203 cm, grubość panela to 0,7 mm, natomiast szerokość panelu z zawiasem jest równa 110 mm. Same drzwi są bardzo estetyczne i funkcjonalne. Ich cena jest bardzo przystępna. Co więcej, produkt zbiera bardzo dużo pozytywnych opinii. Klienci cenią drzwi między innymi za solidne wykonanie oraz niską cenę. Zaletą jest także dostęp do wszystkich niezbędnych akcesoriów, dzięki bogatemu kompletu dostarczonego przez producenta.

 • Drzwi nie zajmują dużo miejsca;

 • Zestaw montażowy w komplecie;

 • Niska cena.

 • Krótki okres gwarancji.

DRZWI HARMONIJKOWE ST2 DĄB 81 CM to kolejna opcja warta rozważenia 

DRZWI HARMONIJKOWE ST2 DĄB 81

Drzwi marki Standom są to drzwi harmonijkowe, które zostały wykonane z materiału PCV wysokiej jakości. Ich szerokość to 81 cm, natomiast szerokość drzwi złożonych to zaledwie 5 cm. Panel charakteryzuje się grubością 1 mm i szerokością  9 cm. Z kolei wysokość drzwi wynosi 201,5 cm. Ważną informacją jest fakt, że są to drzwi uniwersalne. Możemy je zatem wykorzystać zarówno jako skrzydło lewe jak i prawe.

Drzwi zostały zrobione z pełnych i niekomorowych paneli. Mają one strukturę drewna i są matowe. Co więcej, są połączone zawiasami miękkimi. Niestety, wada drzwi jest brak możliwości ich rozbudowy. Drzwi są odprone na różnego rodzaju zadrapania oraz uszkodzenia. Producent gwarantuje nam, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu oraz w konserwacji. Produkt posiada zatrzask magnetyczny, a także wygodny uchwyt do zamykania.

Drzwi o systemie harmonijkowym idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których nie ma za wiele miejsca. Dlatego też nadają się nie tylko do mieszkań, ale także do biur i pomieszczeń gospodarczych. Warto również wspomnieć o 24-miesięcznej gwarancji oraz o bardzo przystępnej cenie.

 • Solidne wykonanie;

 • Drzwi łatwe w utrzymaniu;

 • Niska cena;

 • Dłuższy okres gwarancji.

 • Brak możliwości rozbudowy.

Oprócz tego, DRZWI PRZESUWNE Marti III 80cm przejście SOLIDNE będą strzałem w dziesiątkę

DRZWI PRZESUWNE Marti III 80cm

Firma Ankon oferuje nam nowoczesne drzwi z systemem przesuwnym o szerokości 86,5 cm i wysokości 205 cm. Szerokość maskownicy wynosi 205 cm, natomiast jej wysokość to 10 cm. Drzwi takie są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą zaoszczędzić trochę miejsca w mieszkaniu. Idealnie współgrają one także z minimalistycznymi wnętrzami. Drzwi przesuwne zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Warto dodać, że prezentowany model można wykorzystać zarówno jako skrzydło lewe jak i prawe. 

Grubość samej płyty jest równa 16 mm. Jeżeli chodzi o estetykę, drzwi możemy zakupić w jednym z czterech dostępnych kolorów. Są nimi dąb sonoma, choco, czarny oraz klasyczny czarny. Co więcej, każde drzwi posiadają srebrne poziome paski na froncie oraz 28-centymetrowy srebrny ozdobny solidny uchwyt wykonany z aluminium. 

Drzwi przesuwne Ankon są bardzo łatwe i szybkie w montażu. Producent daje nam akcesoria montażowa oraz instrukcję w zestawie. Ponadto, produkt zbiera pozytywne opinie użytkowników. Dużą zaletą drzwi jest 24-miesięczna gwarancja.

 • Drzwi zajmują niewiele miejsca;

 • Szeroka gama kolorystyczna;

 • Uniwersalny produkt;

 • Długi okres gwarancji.

 • Nieco wyższa cena.

Ciekawą ofertą są także DRZWI PRZESUWNE Marti II 80cm LUSTRO różne kolory

DRZWI PRZESUWNE Marti II 80cm LUSTRO

Model Marti II to propozycja marki Ankon. Są to drzwi z systemem przesuwnym o szerokości 86,5 cm i wysokości 205 cm. Szerokość samej maskownicy wynosi 205 cm, natomiast jej wysokość to 10 cm. Drzwi przesuwne są produktem uniwersalnym, co w praktyce oznacza, że możemy je wykorzystać zarówno jako skrzydło prawe jak i lewe. Takie rozwiązanie pozwala nam dostosować zakup do naszych preferencji.

Drzwi Marti II zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Grubość płyty jest równa 16 mm. Warto dodać, że produkt zawiera lustro na froncie, co optycznie powiększy nawet bardzo małe pomieszczenie. Jeżeli chodzi o samą estetykę, producent oferuje nam aż cztery kolory. Są nimi czarny, biały, choco oraz dąb sonoma. Walory estetyczne podkreśla także 28-centymetrowy solidny uchwyt wykonany z aluminium. Niestety, uchwyt ten znajduje się tylko po jednej stronie drzwi.

Warto dodać, że montaż drzwi przesuwnych jest bardzo łatwy oraz szybki. Zestaw obejmuje nie tylko instrukcję, ale także wszystkie niezbędne akcesoria montażowe. Użytkownicy cenią sobie produkt za solidne wykonanie.

 • Produkt uniwersalny;

 • Solidne wykonanie;

 • Szeroka gama kolorystyczna;

 • Estetyczny uchwyt.

 • Uchwyt znajduje się tylko z jednej strony drzwi.

Drzwi przesuwne drewniane z system przesuwnym LOFT są również alternatywą wartą rozważenia przed zakupem

Drzwi przesuwne drewniane z system przesuwnym LOFT

Jest to nieco droższa oferta, jednakże również interesująca co pozostałe produkty w rankingu. Prezentowany produkt to drzwi z systemem przesuwnym, których rama została wykonana z litego drewna sosnowego o grubości 40 mm. Wnętrze samych drzwi, czyli tak zwane płyciny, zostały z kolei zrobione z drewna sosnowego o grubości 20 mm. 

W spodzie drzwi znajduje się wyfrezowany rowek na prowadnik T. Szerokość drzwi przesuwnych wynosi 94 cm, z kolei ich wysokość jest równa 202 cm. Jeżeli chodzi o sam system przesuwny, został on bardzo solidnie wykonany. Warto dodać, że wytrzymuje on obciążenie nawet 150 kg. Co więcej, wszystkie elementy tego systemu zostały pomalowane proszkowo na kolor czarny. Gwarantuje to trwałą powłokę, którą będziemy mogli cieszyć się długie lata. 

W trakcie montażu warto mieć na uwadze, że minimalna wymagana odległość od górnej krawędzi drzwi do sufitu powinna wynosić 16 cm. Ponadto, producent dorzuca nam wszystkie potrzebne akcesoria montażowe. Drzwi te idealnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu loftowym. Produkt zakupimy w kolorze jasnego drewna.

 • Nowoczesny wygląd;

 • Solidne wykonanie;

 • Trwała powłoka systemu przesuwnego;

 • Akcesoria montażowe w zestawie.

 • Nieco wyższa cena produktu.

Weźmy także pod uwagę Drzwi do pokoju sosnowe sęczne drewno Juhas 80 L P

Drzwi do pokoju sosnowe sęczne drewno Juhas 80 L P

Marka Stolgen proponuje nam drzwi wewnętrzne o szerokości 80 cm i wysokości 203 cm. Są to drzwi uniwersalne, co oznacza, że możemy je dostosować do naszych preferencji i wykorzystać je zarówno jako skrzydło prawe jak i lewe. Produkt został wykonany z naturalnego litego drewna sosnowego. Wypełnienie ramy to płycina.

Minusem zakupu jest fakt, że drzwi nie zawierają ościeżnicy. Oczywiście istnieje możliwość jej zakupu w formie stałej lub regulowanej. Jest to jednak dla nas dodatkowy koszt, a warto wspomnieć, że cena samego skrzydła drzwiowego nie należy do najniższych. Ponadto, możemy domówić oszklenie oraz lakierowanie drzwi bezbarwnym lakierem, ale to również nie jest w pakiecie.

Poza tym, skrzydło drzwiowe jest nie malowane i nie oszklone, ale przygotowane do samodzielnego wykończenia. Co więcej, wyposażenie standardowe obejmuje skrzydło, dwa lub trzy zawiasy czopowe do wkręcenia oraz zamek na klucz i wkładkę bębenkową lub łazienkową. Produkt ma 24-miesięczną gwarancję i charakteryzuje się pozytywnymi opiniami kupujących.

 • Drzwi uniwersalne;

 • Solidne wykonanie;

 • Zawiasy w zestawie.

 • Zbyt wysoka cena;

 • Brak ościeżnicy w zestawie.

Artykuły

Dalej nie wiesz czy wolisz drzwi rolowane, przesuwne, czy klasyczne rozwierane? W takim razie sprawdź poniższy poradnik w szukaniu idealnej propozycji!

Choć w powyższym zestawieniu porównaliśmy ze sobą aż siedem różnych produktów, to tak naprawdę żadna z ofert nie była idealna. I taka jest też prawda – nie znajdziemy drzwi wewnętrznych idealnych, bo nawet jeśli będą mieć idealną kolorystykę i będą lekkie czy też łatwe w montażu, to będą mało trwałe i szybko się zniszczą. Znowu jeśli będą trwałe, to okażą się zbyt drogie na nasz budżet czy po prostu nie będą dostępne w odpowiadającej nam kolorystyce. 

Jest jednak o wiele więcej rzeczy o kluczowej charakterystyce, które należy uwzględnić w poszukiwaniach. Jest to, na przykład, ich typ konstrukcji czy też to czy będą to drzwi wewnętrzne z ościeżnicą czy nie. Co więcej, należy upewnić się, że mamy do czynienia z odpowiednim rozmiarem, bo stare budownictwo przygotowało otwory o innych wymiarach niż obecnie się stosuje. 

Rzecz jasna musimy też pamiętać o tym, aby wybrać produkty trwałe i wytrzymałe, bo przecież nieraz zdarzy się, że w domu będziemy mieli remonty czy po prostu dziecko postanowi przyozdobić drzwi lub pies postara się dostać do pokoju pomimo zamkniętych drzwi. To wszystko sprawia, że odpowiednia trwałość jest kluczowa. Nie bez znaczenia jest też cena, bo przecież tanie drzwi wewnętrzne także są potrzebne. Opinie innych osób, które zazwyczaj polecają dobre drzwi wewnętrzne na forum, też mogą być niezbędne. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/porady/722-na-co-warto-zwrocic-uwage-przy-zakupie-drzwi

Drzwi wewnętrzne opinie

Przede wszystkim sprawdźmy wykonanie

Jednym z najistotniejszych aspektów przy poszukiwaniu idealnych drzwi jest, rzecz jasna, zweryfikowanie jej trwałości i odporności. Choć naszym głównym zadaniem jest znalezienie drzwi wewnętrznych, to nie zaszkodzi, aby były one w jakimś stopniu odporne na warunki pogodowe – a przynajmniej na zalanie i podwyższoną wilgoć. 

Wytrzymałość drzwi to kluczowa kwestia, bo pozwoli nam spać spokojnie i bez zmartwień użytkować skrzydeł. Co więcej, bardzo często drzwi wykonywane są z materiału bardzo delikatnego, przez co nawet lekkie przetarcia są od razu widoczne i trudne jest je zamaskować. Z tego powodu pamiętajmy o tej kwestii i zweryfikujmy czy wybrana przez opcja będzie w stanie poradzić sobie dłużej niż parę miesięcy bez uszkodzenia.

Drzwi do pokoju sosnowe sęczne drewno Juhas 80 L P
Drzwi do pokoju sosnowe sęczne drewno Juhas 80 L P

DRZWI PRZESUWNE Marti II 80cm LUSTRO różne kolory
DRZWI PRZESUWNE Marti II 80cm LUSTRO

Drzwi przesuwne czy ukryte? Dalej uwzględnij typ konstrukcji

Kolejną bardzo ważną rzeczą przy wybraniu idealnych drzwi jest sprawdzenie ich konstrukcji. Jak wiemy, jest to kwestia indywidualna, aczkolwiek wybranie drzwi rolowanych czy ukrytych ma też swoje wady lub zalety. Mowa tutaj o, rzecz jasna, cenie, ale nie tylko. Niektóre konstrukcje montuje się bardzo łatwo, natomiast inne wymagają sporej wiedzy i umiejętności.

W dzisiejszych czasach najczęściej wybierane są tak zwane drzwi ukryte. To nic innego jak skrzydła, których ościeżnice nie są “nakładane” na otwory, lecz umieszczane wewnątrz. W ten sposób drzwi nie wychodzą poza ramę ściany i pozwalają nam zachować niezwykle wysoki poziom schludności. To też świetna opcja dla każdego, kto chciałby pomalować drzwi na kolor ścian – takie drzwi można zamówić w “kolorze” gruntu, czyli po prostu bazę przygotowaną do malowania czy też do położenia tapety.

Oczywiście pamiętajmy o specyfikacji i wymiarach

Konstrukcja i odporność to przecież nie wszystko, bo bez odpowiedniego wymierzenia drzwi nie uda nam się znaleźć drzwi idealnych. Z tego względu należy uwzględnić czy wybrane przez nas skrzydła można zamówić w innym niż podanym przez producenta rozmiarze. Nie zawsze stosuje się drzwi 80 cm. Czasami są to 90-tki, a czasami nawet i 70-tki. Dlatego wybranie producenta i firmę, która może nam dostosować skrzydła do naszych preferencji jest ważna.

Wymiary to jednak nie wszystko, bo sama specyfikacja drzwi też jest istotna. Tutaj chodzi przede wszystkim o różne dla każdych skrzydeł wymiary otworów montażowych. Ponadto, w danych technicznych często podaje się też grubość panela czy rodzaj zamknięcia, do jakiego dane drzwi zostały dostosowane. Im jest ich ich więcej, tym bardziej uniwersalne rozwiązanie wybierzemy i pozostawimy sobie furtkę do potencjalnych zmian. 

Drzwi przesuwne drewniane z system przesuwnym LOFT
Drzwi przesuwne drewniane z system przesuwnym LOFT

Rzecz jasna miejmy też na względzie to, że drzwi roletowe wewnętrzne czy też składane będą miały nieco inną charakterystykę i inną specyfikację niż, na przykład, klasyczne drzwi rozwierane. co więcej, w propozycjach przesuwnych istotne będą też wymiary maskownicy czy grubość uchwytu aluminiowego. A to wszystko w połączeniu z nadzwyczaj kluczową informacją odnośnie tego czy wybieramy drzwi lewe czy prawe (otwierane do wewnątrz czy na zewnątrz).

DRZWI PRZESUWNE Marti III 80cm przejście SOLIDNE
DRZWI PRZESUWNE Marti III 80cm

Polecane, dobre drzwi wewnętrzne z forum? Tak, ale jest jedno ale…

Rzeczywiście, znalezienie informacji o danym modelu w Internecie i uwzględnienie uzyskanej wiedzy może okazać się bardzo kluczowe z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że właściwie zaprojektowane drzwi przesuwne muszą nie tylko być pozytywnie oceniane. Wysoka popularność, a także brak awarii bądź zgłoszeń reklamacyjnych to kolejne istotne kwestie.

Skąd jednak czerpać rzetelne informacje? Zdecydowanie polecamy omijać blogi czy też artykuły sponsorowane, gdzie najczęściej producenci drzwi zlecają przygotowanie takich treści. Znacznie lepiej jest przejrzeć social media, zapoznać się z opiniami osób na najróżniejszych forach czy po prostu wybrać produkt, gdzie komentarze w sklepach internetowych zostały zweryfikowany i potwierdzają pozytywne cechy, które powielane były w innych miejscach w Internecie.

Czy da się jeszcze kupić tanie drzwi wewnętrzne? 

Cena to niewątpliwie jeden z najważniejszych czynników, jakimi się większość z nas kieruje. Nie możemy jednak zapomnieć, że drzwi mają przede wszystkim służyć wiele lat. A to oznacza, że wyposażenie się w skrzydła wyższej jakości będzie nad wyraz kluczowe. Jeśli jednak nasz budżet jest ograniczony albo po prostu poszukujemy szybkich alternatyw, to z pewnością w bardzo niskiej cenie będą drzwi roletowe wewnętrzne czy też modele harmonijkowe.

Jeśli jednak liczymy na przeceny, to w dzisiejszych czasach możemy się mocno przeliczyć. Na tę chwilę czas produkcji drzwi jest bardzo długi, szczególnie jeśli mówimy tu o skrzydłach robionych na zamówienie. Wtedy czas produkcji jest niebywale długi, a cena może zmienić się z dnia na dzień z uwagi na wciąż rosnące ceny materiałów.

DRZWI HARMONIJKOWE ST2 DĄB 81 CM
DRZWI HARMONIJKOWE ST2 DĄB 81

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jakie drzwi wewnętrzne wybrać!

Zwycięzcą w dzisiejszym zestawieniu jest bez wątpienia produkt firmy DR DRE. DRZWI UKRYTE NIEWIDOCZNE W ŚCIANIE FUTRYNA OD RĘKI to świetna propozycja dla osób, które pragną nowoczesności. Co więcej, z uwagi na możliwość dowolnego pokolorowania drzwi, model ten nadaje się do prawie każdej kompozycji i w każdym przypadku świetnie sobie poradzi.

Oczywiście pamiętajmy o tym, że ciekawych opcji dostępnych na rynku jest bardzo dużo. Nie muszą to być tak zwane drzwi kryte, lecz klasyczne rozwierane czy też drzwi harmonijkowe lub roletowe. Nieważne jaki wybierzemy typ konstrukcyjny – liczy się jakość wykonania, użyte materiały do produkcji, a także szczegółowe parametry. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać
Average rating:  
 0 reviews