Jaka kamera samochodowa jest najlepsza w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Kamera samochodowa ranking ofert na rok 2024 – sprawdź który produkt okaże się najciekawszym wyborem do twojego auta!

Wideorejestratory to prawdopodobnie jeden z najważniejszych akcesoriów dodatkowych, w jaki możemy wyposażyć się przed jazdą. Pozwala nam uwiecznić sytuacje drogowe, które są groźne czy też wypadki lub stłuczki. To też świetny sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa, bo w przypadku wypadku będziemy mieć gwarancję, że to nie my popełniliśmy błąd. O ile oczywiście wypadek był nie z naszej winy. Jaka jednak kamera samochodowa przód tył będzie najwłaściwsza? 

Istnieje wiele różnych producentów, którzy to prześcigają się w produkcji coraz to bardziej zaawansowanych systemów. Dla jednego rozwiązaniem idealnym będzie klasyczna, budżetowa, aczkolwiek wciąż dobra kamera samochodowa do nagrywania za dnia. Natomiast inny uzna, że wyłącznie najlepsza kamera samochodowa radząca sobie z wychwytywaniem tablic rejestracyjnych nocą będzie idealna. Z tego właśnie powodu różnorodnych produkcji wartych polecenia jest bardzo dużo.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

70mai PRO PLUS+

9.9

Droga


Fastcam K2PRO

9.8

Średnia

Revento GT900

9.7

Tania


REJESTRATOR JAZDY 3KAMERY

9.6

Tania

Mio MiVue C312

9.5

Tania


DexXer SLIM

9.4

Tania

Revento GT300

9.3

Tania

Aby pomóc osobom niezdecydowanym, a także użytkownikom którzy nie znają się za dobrze na kamerach samochodowych z nagrywaniem, postanowiliśmy stworzyć dzisiejszą listę. To tak naprawdę analiza porównawcza najciekawszych wybranych przez naszych ekspertów produktów, które pomimo sporych różnic pomiędzy sobą, dają gwarancję jakości i satysfakcji z zakupu. Ranking kamer samochodowych dostarcza nam więc ciekawych spostrzeżeń, a nasi eksperci mieli na względzie najistotniejsze parametry w postaci kąta widzenia, jakości zapisu, przekątnej ekranu, rodzaju złącza, a także funkcjonalności i cech dodatkowych.

Zwycięzcą rankingu jest Kamera samochodowa 70mai PRO PLUS+ A500S + RC06

Kamera samochodowa 70mai PRO PLUS+ A500S + RC06

Marka 70mai oferuje nam zestaw dwóch kamer samochodowych. Są nimi kamera Dash Cam Pro Plus+ A500S oraz kamera cofania RC06. Urządzenia są ze sobą kompatybilne, co oznacza, że możemy spokojnie prowadzić pojazd, ponieważ mamy zapewnioną ochronę zarówno z przodu jak i z tyłu. Tryb dwukanałowy daje nam rozdzielczość 1944P w przypadku kamery przedniej oraz 1080P w przypadku kamery tylnej. Świadczy to o bardzo dobrej jakości nagrań.

Dużą zaletą jest system ADAS, czyli Advanced Driver-Assistance System. Gdy na chwilę stracimy czujność i zjedziemy z pasa, urządzenie nas o tym poinformuje. Ponadto, kamera samochodowa posiada wbudowany moduł GPS oraz czytelny kolorowy wyświetlacz. Ma ona także specjalną funkcję time-lapse, czyli fotografii poklatkowej w trybie parkingowym.

Urządzenie bardzo dobrze nagrywa w nocy. Dzięki technologii Dynamic Noise Reduction, kamera filtruje szum oraz odtwarza wyraźny obraz. Warto również wspomnieć o dedykowanej aplikacji na telefon. Posiada ona system zapisywania nagrań i możliwość podglądu. Jest ona także kompatybilna z systemem Android i iOS.

 • Dwie kamery w zestawie;

 • System ADAS;

 • Wbudowany GPS;

 • Dedykowana aplikacja.

 • Nieco mniejszy kąt widzenia.

Kolejną interesującą propozycją jest K2PRO Wideorejestrator 4K SONY IMX335 Wifi GPS

K2PRO Wideorejestrator 4K

Wideorejestrator marki Fastcam to urządzenie o kącie widzenia 170 stopni. Kamera posiada funkcję zapętlania nagrań oraz czujnik grawitacyjny. Ten ostatni zapisze nagranie w momencie danego zdarzenia drogowego, czy to kolizji, wypadku czy gwałtownego hamowania. Ponadto, detekcja parkingowa pozwoli nam na ochronę naszego auta przez 24 godziny na dobę.

Pomimo opcji wygaszacza ekranu po określonym czasie, kamera samochodowa nadal będzie pracować w tle. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza w nocy, ponieważ ekran nie będzie odwracać naszej uwagi. Co więcej, urządzenia posiada wbudowany GPS. Istnieje także możliwość podłączenia kamery poprzez Wifi z dedykowaną aplikacją na telefon. 

Model ten został wyposażony w specjalny uchwyt mocujący do szyby. Jest to uchwyt magnetyczny, co oznacza, że nie w nim klasycznej przyssawki, lecz taśma 3M. Warto wspomnieć, że urządzenie nagrywa w rozdzielczości 4K. Świadczy to o wysokiej jakości obrazu zarówno w dzień jak i w nocy. Ciekawą funkcją jest też wykonywanie zdjęć za pomocą gestów dłoni.

 • Szeroki kąt widzenia;

 • Detekcja parkingowa;

 • Uchwyt magnetyczny;

 • Wykonywanie zdjęć za pomocą gestów dłoni.

 • Brak kamery cofania.

Warto również wziąć pod uwagę Nowoczesny WIDEOREJESTRATOR HD Z KAMERĄ COFANIA

WIDEOREJESTRATOR HD Z KAMERĄ COFANIA

Firma Revento prezentuje zestaw dwóch zintegrowanych kamer samochodowych: kamerkę przednią oraz kamerę cofania. Urządzenie nagrywa obraz w jakości Full HD oraz posiada duży i czytelny 4-calowy wyświetlacz LCD. Warto dodać, że wideorejestrator ma szeroki, bo aż 170-stopniowy, kąt widzenia. Z kolei kąt widzenia kamery tylnej wynosi 140 stopni.

Co ciekawe, urządzenie zostało wyposażone w strażnika parkingowe. Podczas uderzenia w pojazd na postoju automatycznie uruchamia się nagrywanie. Ponadto, producent daje nam tzw. czujnik ruchu, który pozwala nam na włączenie funkcji wykrywania ruchu wokół naszego samochodu. Z kolei kamera cofania włącza się w momencie używania biegu wstecznego.

Dużą zaletą jest także tzw. G-Sensor, czyli czarna skrzynka kamery samochodowej. W momencie zdarzenia drogowego, wideorejestrator automatycznie zapisze nagranie. Będzie ono zabezpieczone przed nadpisaniem innego nagrania. Zestaw obejmuje wideorejestrator, kamerę cofania, 5,3-metrowy kabel do kamery cofania, zasilacz kamery oraz uchwyt na szybę. Urządzenie możemy nabyć w bardzo niskiej cenie. Producent daje nam 24-miesięczną gwarancję na produkt.

 • Dwie kamery samochodowe w zestawie;

 • 4-calowy wyświetlacz LCD;

 • Czujnik ruchu;

 • Niska cena.

 • Brak karty pamięci w zestawie.

REJESTRATOR JAZDY 3 KAMERY COFANIA FULL HD APARAT będzie strzałem w dziesiątkę

REJESTRATOR JAZDY 3 KAMERY COFANIA FULL HD APARAT

Jest to kamera samochodowa o przekątnej ekranu 4 cale oraz o kącie widzenia 170 stopni. Zestaw obejmuje kamerę przednią oraz kamerę cofania o kącie widzenia 120 stopni. Urządzenie rejestruje wszystko co dzieje się z przodu i z tyłu pojazdu, a także pasażerów w środku auta. Wszystko to nagrywa się w jakości Full HD. 

Wideorejestrator posiada tryb parkingowy, który działa nawet wtedy kiedy kamera jest wyłączona. Automatyczne nagrywanie rozpoczyna się wtedy, kiedy na postoju dojdzie do jakiegoś zdarzenia w pobliżu naszego samochodu. Urządzenie możemy naładować za pomocą zapalniczki samochodowej. Ponadto, posiada ono wbudowany akumulator o pojemności 300 mAh. 

Co więcej, kamera samochodowa została także wyposażona w funkcję nagrywania w pętli, nagrywanie w nocy, detektor ruchu, czujnik wstrząsów, G-Sensor, port USB oraz wejście na karty pamięci Micro SD do 32 GB. Niestety, karty pamięci nie znajdziemy w zestawie. Dużym plusem jest też przystępna cena urządzenia. Jednakże, producent daje nam krótki okres gwarancyjny.

 • Szeroki kąt widzenia;

 • Jakość zapisu Full HD;

 • Przystępna cena.

 • Brak karty pamięci w zestawie;
 • Krótki okres gwarancyjny.
 •  

Wideorejestrator Kamera Mio MiVue C312 +karta 32GB jest również wart zakupu

Kamera Mio MiVue C312

Jest to kamera marki Mio o rozdzielczości nagrywania Full HD 1080p. W porównaniu do produktów konkurencji, kamera samochodowa ma nieco mniejszy kąt widzenia wynoszący 130 stopni. W momencie jakiegoś zdarzenia drogowego, takiego jak wypadek czy nagła zmiana ruchu, specjalny czujnik przeciążeń G-Sensor zapisze nagranie na karcie pamięci oraz zabezpieczy je przed nadpisaniem.

Wideorejestrator obsługuje karty pamięci microSD do 64 GB. Dużym plusem jest fakt, że w zestawie znajdziemy kartę pamięci o pojemności 32 GB. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w tryb zdjęć, mikrofon oraz automatyczne uruchamianie. Decydując się na zakup kamery samochodowej Mio dostaniemy także uchwyt mocujący do szyby, ładowarkę samochodową, wspomnianą kartę pamięci oraz instrukcję obsługi. Cena produktu również jest bardzo przystępna. 

Urządzenie zasilane jest poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej. Model c312 zakupimy w stylowym kolorze czarnym. Przekątna ekranu to zaledwie 2 cale. Warto dodać, że użytkownicy cenią produkt między innymi za łatwość w obsłudze, solidność wykonania, a także za niską cenę.

 • G-Sensor;

 • Karta pamięci w zestawie;

 • Niska cena;

 • Dobre opinie użytkowników.

 • Nieco mniejszy kąt widzenia;
 • Niewielka przekątna ekranu
 •  
 •  

Szukając kamery samochodowej spełniającej nasze oczekiwania rozważmy REJESTRATOR JAZDY SLIM KAMERA COFANIA G-SENSOR FHD

REJESTRATOR JAZDY SLIM KAMERA COFANIA G-SENSOR FHD

Kolejny produkt to wideorejestrator z kamerą przednią i kamerą cofania. Zestaw ten zdecydowanie przyda się podczas codziennej jazdy i sprawi, że będziemy czuli się bezpieczniej. Kamera przednia o kącie widzenia 170 stopni nagrywa obraz w jakości Full HD. Z kolei kamera cofania o kącie widzenia 120 stopni charakteryzuje się wodoodporną obudową.

Warto wspomnieć, że urządzenia posiada funkcję na nagrywanie w pętli. W praktyce oznacza to, że miejsce na nasze nagrania nigdy się nie kończy, ponieważ z czasem nowe nagrania nadpisują się na te starsze. Jednakże, w momencie poważniejszego zdarzenia drogowego, specjalny czujnik G-Sensor automatycznie zapisuje zarejestrowany obraz oraz zabezpieczy go przed nadpisaniem.

Decydując się na zakup zestawu kamer samochodowych mamy gwarancję łatwego montażu oraz łatwej obsługi. Ponadto, komplet obejmuje nie tylko kamerę przednią i kamerę cofania, ale także przewód zasilający do gniazda zapalniczki samochodowej, zestaw montażowy do kamery cofania oraz instrukcję obsługi. Ponadto, producent daje nam 24-miesięczną gwarancję na urządzenie.

 • Kamera przednia i tylna;

 • Nagrywanie w pętli;

 • Czujnik G-Sensor;

 • Długi okres gwarancyjny.

 • Wąski kąt widzenia tylnej kamery;
 • Brak karty pamięci w zestawie.
 •  
 •  
 •  

VIDEO REJESTRATOR KAMERA Samochodowa cofania również ma wiele zalet

VIDEO REJESTRATOR KAMERA Samochodowa cofania

Jest to wysokiej jakości kamera samochodowa nagrywająca w rozdzielczości Full HD 1920P oraz 1080P. Przekątna ekranu wynosi 4 cale. Zestaw obejmuje kamerę przednią o kącie widzenia 170 stopni oraz kamerę cofania o kącie widzenia 140 stopni. Urządzenie posiada szereg przydatnych funkcji, takich jak funkcję parkingową oraz czujnik ruchu. Ponadto, wideorejestrator został wyposażony w wejście na kartę pamięci microSD do 32 GB. 

Należy zauważyć, że karta pamięci nie została dodana do zestawu. Generuje to dodatkowe koszty w momencie, gdy będzie chcieli taką zakupić. Warto natomiast również wspomnieć o trybie nocnym, nagrywaniu w pętli, a także o lampie błyskowej zamontowanej w przedniej kamerze. Z kolei kamera cofania posiada diody LED. Urządzenie zasilane jest za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej. Ponadto, producent daje nam długi okres gwarancyjny. Trwa on aż 24 miesiące. 

Decydując się na zakup wideorejestratora z kamerą cofania, dostaniemy także przewód długości 5,3m do tylnej kamery, zasilacz z wejściem do gniazda zapalniczki oraz uchwyt mocujący do szyby. Całość możemy zakupić w bardzo przystępnej cenie.

 • Czytelny 4-calowy wyświetlacz;

 • Czujnik ruchu;

 • Tryb nocny;

 • Szeroki kąt nagrywania.

 • Brak karty pamięci w zestawie.
 •  

Ranking kamer samochodowych przód tył nie dostarczył ci wyboru idealnego w 2024 roku? A może po prostu myślisz nad rozwiązaniem o nieco innych właściwościach? Nic straconego! Sprawdź poniższe porady już teraz! 

Choć każdy rejestrator samochodowy przygotowany w powyższym zestawieniu oferował ciekawe atrybuty i szereg zalet, to jednak żadna z opcji nie jest bez wad. A to oznacza, że jeśli nie jesteśmy w stanie pójść na konkretny kompromis, to nie będziemy mogli cieszyć się z danego rozwiązania. Aczkolwiek nikt przecież nie chce rezygnować z ciekawych funkcji lub poświęcać więcej niż wcześniej ustalony budżet zakładał. I w wielu sytuacjach nie trzeba. Wystarczy tylko sprawdzić poniższe porady zakupowe i w połączeniu z informacjami uzyskanymi w rankingu kamer samochodowych przód tył znaleźć opcję idealną. 

Właściwa propozycja to taka, która przede wszystkim charakteryzuje się odpowiednią trwałością i odpornością. Ale przecież to nie wszystko, bo kamery samochodowe z nagrywaniem muszą dostarczyć nam jak najwyższą jakość zapisu. Co więcej, jeśli kamera samochodowa w lusterku nie ma dużego pola widzenia, to nie będzie w stanie wychwycić wszystkiego, co się dzieje przed nami czy też, w przypadku montowania kamery samochodowej przód tył, za nami. Z tego powodu to kolejny istotny aspekt. Równie ważna wydaje się komunikacja urządzenia czy przekątna ekranu.

Rzecz jasna to tylko czubek góry lodowej jeśli chodzi o parametry, atrybuty i inne dane techniczne warte rozważenia. Równie istotne przy wyborze idealnego produktu jest sprawdzenie cech dodatkowych. Bo przecież wybranie wideorejestratora z kamerą cofania będzie jak najbardziej ciekawych dodatkiem. Pozostałe właściwości także pozytywnie wpłyną na komfort użytkowania sprzętu. Dodatkowych informacji udzieli nam również poniższy artykuł: https://autochemia.pl/Wideorejestrator-samochodowy-na-co-warto-zwrocic-uwage-przy-jego-zakupie-blog-pol-1594030127.html

 

kamera samochodowa opinie

Znajdź też najlepsze bezprzewodowe czujniki parkowania.

Rejestrator samochodowy powinien być przede wszystkim wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne

Bardzo dobra kamera samochodowa musi zaoferować nam przede wszystkim bardzo dobrej jakości wykonanie, bo przecież jazda w samochodzie nie zawsze wiąże się z idealnymi warunkami. Rzecz jasna w takich sytuacjach raczej nie musimy martwić się o deszcz i zamoczenie urządzenia. Aczkolwiek istnieje wiele innych zagrożeń dla naszego sprzętu.

Przede wszystkim odporność na wstrząsy jest tu ważna, bo przecież w razie wypadku urządzenie musi wytrzymać uderzenie. Albo przynajmniej ochronić kartę pamięci na tyle skutecznie, aby później istniała możliwość odtworzenia nagrania. Należy więc mieć to na względzie i sprawdzić czy producent zastosował jakieś specjalne cechy wzmacniające trwałość sprzętu.

Jednym ze sposobów na potwierdzenie odpowiedniej trwałości rejestratora jest przyjrzenie się kwestii związanej z klasą ochrony. Zazwyczaj jest to klasyfikacja IP, która dostarczy nam informacji odnośnie ochrony na zabrudzenia, pyły, ale też i wodoszczelność czy wstrząsoodporność.

REJESTRATOR JAZDY 3 KAMERY COFANIA FULL HD APARAT
REJESTRATOR JAZDY 3 KAMERY COFANIA FULL HD APARAT

K2PRO Wideorejestrator 4K SONY
K2PRO Wideorejestrator 4K

Rzeczą oczywistą jest jakość zapisu 

Kluczową rolę w wyborze produktu idealnego odgrywa z pewnością jakość zapisu. Jak dobrze wiemy, wideorejestrator oferujący jak najlepszą jakość zapisu to gwarancja najwyższej jakości obrazu, a co za tym idzie widoczność szczegółów. To właśnie dzięki nim istnieje możliwość, że nasza kamera będzie w stanie odczytać nawet najdalsze tablice rejestracyjne i, w ten sposób, dodatkowo zabezpieczymy się przed ewentualnym wypadkiem.

Oczywistą rzeczą jest też sama jakość obrazu. Ta, z uwagi na wysoką rozdzielczość, będzie o wiele lepsza i przez to późniejsze odtwarzanie nagrań stanie się przyjemniejsze. W obecnych czasach absolutnym minimum jest jakość Full HD, czyli 1920×1080. Aczkolwiek, pamiętajmy też o tym, aby zapis odbywał się w przynajmniej 30 klatkach na sekundę, jeśli nie 60.

Nie mniej istotny okaże się kąt widzenia 

Nawet jeśli wybierzemy produkt charakteryzujący się najwyższą rozdzielczością nagrywania, a także będzie gwarantować najwyższą możliwą odporność i wieloletni okres ochronny, to nic nam to nie da, gdy kąt widzenia kamery będzie bardzo wąski. Im większy zakres widzenia, tym rejestrator jest w stanie wychwycić więcej zdarzeń, a co za tym idzie nie umknie nam żadna sytuacja.

Dlatego bardzo istotne jest uwzględnienie tego parametru podczas poszukiwania rejestratora idealnego. I chodzi tutaj, przede wszystkim, o sprzęt charakteryzujący się bardzo szerokim kątem widzenia – nie mniejszym niż 140 stopni. Te najlepsze oferują nawet do 180 stopni, czyli tak naprawdę jesteśmy w stanie widzieć całą drogę przed autem, a nawet pobocze z obu stron.

REJESTRATOR JAZDY SLIM KAMERA COFANIA G-SENSOR FHD
REJESTRATOR JAZDY SLIM KAMERA COFANIA G-SENSOR FHD
Wideorejestrator Kamera Mio MiVue C312
Kamera Mio MiVue C312

Oczywistą rzeczą jest przyjrzenie się funkcjonalności

Kolejnym czynnikiem definiującym czy mamy do czynienia z produktem o najwyższej klasie wykonania czy też nie jest funkcjonalność. A dokładnie mowa tutaj o ciekawych opcjach znacznie ułatwiających i usprawniających korzystanie z danej opcji. W ten sposób możemy znaleźć najlepszą kamerę samochodową i ocenić czy te funkcje będa wystarczające do komfortowego i miłego użytkowania sprzętu. 

Z najważniejszych funkcji warto wymienić, przede wszystkim, praca w trybie nocnym czy też zastosowanie G-Sensora. Jest to specjalny mechanizm, który po wykryciu wstrząsu automatycznie nagrywa wydarzenie. Bardzo często tego typu nagrania (wywołane przez G-Sensor) nie są nadpisywane i zostają zachowane na wideorejestratorze aż sami nie zdecydujemy się ich usunąć. 

Poza czujnikiem wstrząsów warto też pamiętać o tym, że wyposażenie produktu w kamerę cofania czy też możliwość zamontowania dodatkowej kamery tylnej to bardzo ciekawy dodatek. Jeśli dodamy do tego czytelny, kolorowy wyświetlacz, a także możliwość zmiany ustawień i dostosowania wideorejestratora do naszych wymagań, to otrzymamy wielofunkcyjne urządzenie na lata.

WIDEOREJESTRATOR HD Z KAMERĄ COFANIA
WIDEOREJESTRATOR HD Z KAMERĄ COFANIA

Ponadto, pamiętajmy o cechach dodatkowych i właściwościach

To jednak nie wszystko, co ma wpływ na wybór urządzenia idealnego. Pamiętajmy, że poszczególne wideorejestratory są wyposażone w specjalne dodatki i akcesoria, a także właściwości. Dzięki nim jeszcze lepiej spersonalizujemy wideorejestrator, a jego skuteczność w nagrywaniu i uzyskiwaniu informacji będzie jeszcze lepsza. 

Dobrym przykładem może tu być zastosowanie wbudowanego modułu GPS pozwalającego śledzić nam prawidłową prędkość czy też możliwość odczytywania naszej pozycji. Nie mniej istotną rolę odegra system ADAS czy też specjalna dedykowana aplikacja na telefon ułatwiająca nam ustawienie i działanie telefonu. Ta ostatnia opcja możliwa jest przede wszystkim w przypadku modułu Wi-Fi w rejestratorze.

Kamera samochodowa – Podsumowanie informacji

Każda z przedstawionych powyżej ofert ma coś ciekawego do zaoferowania. Jedna oferta może być świetna z uwagi na jakość nagrywania, a druga z uwagi na kąt widzenia i trwałość. Znalazły się tutaj też wideorejestratory z kamerą cofania. Rzecz jasna pamiętajmy, że oprócz powyższych produktów możliwe jest też znalezienie kamery samochodowej w lusterku czy też produktu gwarantującego nam wiele innych właściwości czy funkcji dodatkowych.

Rzecz jasna nie musimy szukać kamery samochodowej w lusterku czy też zastanawiać się nad tym czy dany produkt będzie odpowiedni. Kamera samochodowa 70mai PRO PLUS+ A500S + RC06 to jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych z uwagi na świetny stosunek ceny do jakości i oferowanych funkcjonalności. Jeśli jednak ta opcja nam nie przypadła do gustu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać jedną z alternatyw. 

Sprawdź również ranking alkomatów policyjnych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka kamera samochodowa jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews