Jaki czujnik parkowania wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking czujników do parkowania na rok 2024 – sprawdź która opcja będzie najwłaściwsza do ochrony przed stłuczkami parkingowymi!

W dzisiejszych czasach niemal każdy samochód, który wyjeżdża z salonu, wyposażony jest w jedno z dwóch – kamera samochodowa przód tył z czujnikiem ruchu, czujniki parkowania albo kamera samochodowa w lusterku z kamerą cofania. Czasami producenci stosują dwie opcje, które jeszcze bardziej poprawiają nasze bezpieczeństwo i chronią zderzak tylni czy też przedni przed uszkodzeniami parkingowymi. Co jednak zrobić, jeśli nasze auto nie było fabrycznie wyposażone w taką funkcjonalność? W takiej sytuacji pomocną dłoń wyciągają do nas producenci niefabrycznych urządzeń.

Niestety, na rynku istnieje ogromna liczba produktów. A każdy czujnik parkowania różni się od siebie w zależności od tego jakie materiały wykorzystane zostały do jego produkcji, jaki jest typ sensorów, a także czy produkt jest łatwy w montażu czy też nie. Prawdę powiedziawszy ilość parametrów i dodatkowych informacji, na które musimy zwrócić uwagę, jest jeszcze większa. To wszystko sprawia, że ciężko określić jakie są najlepsze czujniki parkowania. W szczególności kiedy jesteśmy laikami i jako kierowca nie pokonujemy zbyt dużej ilości kilometrów. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Interlook

9.9

Tania

VALEO

9.8

Droga


Blow

9.7

Tania

EinParts Automotive

9.7

Tania

Omna Parking-8

9.6

Średnia

Senso

9.6

Średnia

KAMERA COFANIA CZUJNIKI

9.5

Droga

Na szczęście istnieje dosyć prosty sposób, aby dowiedzieć się jakie będą dobre czujniki parkowania, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, a jaki sposób montażu wybrać, aby podczas parkowania cofać i nie martwić się o zbliżające się do naszego zderzaka przeszkody. W dzisiejszym rankingu 2022 i 2023 roku przygotowaliśmy pięć różniących się od siebie ofert, ale każda z nich ma w sobie coś interesującego – począwszy od właściwych sensorów, przez prosty montaż, a skończywszy na trwałości, niezawodności, a także dosyć atrakcyjnej cenie. 

Zwycięzcą rankingu zostały 4 CZUJNIKI PARKOWANIA COFANIA BUZZER RÓŻNE KOLORY

Bezprzewodowe czujniki parkowania

Propozycja ta skierowana jest przede wszystkim do osób, które pragną cieszyć się działającymi czujnikami w bardzo budżetowej cenie. Opcja ta ma w zestawie wszystkie niezbędne elementy do poprawnego montażu, w tym centralę sterującą, okablowanie, a nawet wiertło, które posłuży do przygotowania otworów w zderzaku. 

Produkcja dalekowschodnia gwarantuje nam możliwość doboru czujników do koloru nadwozia. I choć nie mamy dostępnej dużej ilości barw, to te najważniejsze się znajdują. Produkt, pomimo niskiej ceny, jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Klasa ochrony IP69 jednoznacznie pokazuje, że mamy tutaj do czynienia z opcją trwałą i odporną na wodę. 

Jeśli chodzi o same czujniki, to ich pobór mocy jest bardzo niski – mniej niż 4W, a sam prąd zasilania 40-300 mA. Warto nadmienić, że sensory w czujnikach są ultradźwiękowe, a więc radzą sobie znacznie lepiej niż te magnetyczne w wykrywaniu przeszkód. Natomiast niewątpliwą wadą jest estetyka. Obwódki dostarczane w zestawie są bardzo kiepskie, a same czujniki luzują się i nie prezentują tak dobrze jak konkurencyjne modele.

 • Bardzo niska cena;

 • Wybór kolorystyki;

 • Sensory ultradźwiękowe;

 • W zestawie wszystkie niezbędne akcesoria do montażu.

 • Mocno przeciętna estetyka;
 • Dosyć ograniczona ilość barw do wyboru.
 •  

VALEO CZUJNIKI PARKOWANIA BEEP&PARK PRZÓD TYŁ to natomiast z pewnością jedne z najatrakcyjniejszych pod względem jakości i wykonania opcji

Czujniki parkowania przód i tył

Przygotowane przez znaną i cenioną markę Valeo czujniki parkowania są z pewnością kompletnym przeciwieństwem wyżej wspomnianej propozycji – nie tylko ze względu na koszty, jakie musimy ponieść, aby przygotować całą instalację. Produkt jest znacznie wytrzymalszy, o wiele lepiej sobie radzi w każdych warunkach, a dodatkowo oferowana gwarancja jest na 2 lata, a nie jak w wielu konkurencyjnych modelach na rok.

Czujniki parkowania Valeo dostarczane są w pełnym, ogromnym wręcz zestawie. Oprócz samych czujników, otrzymujemy też sygnał dźwiękowy i złącza elektryczne, ale także opaski zaciskowe, wkręty montażowe, moduł sterujący, wiązke zasilającą czy też buzzer i podkładki pod czujniki regulujące kąt nachylenia. A to wszystko uzupełnia instrukcja montażu, która krok po kroku kieruje naszymi poczynaniami.

Propozycja wyposażona jest w funkcję regulowania dźwięku, a sama informacja dźwiękowa zmienia się wraz ze zmianą odległości do przeszkody. Częstotliwość „beep’ów” staje się coraz większa aż do momentu, w którym sygnał jest ciągły – wtedy odległość od przeszkody jest mniejsza niż 30 cm. Czujniki nadają się do montażu z przodu i z tyłu zderzaka. W przypadku montażu tylnego produkt współpracuje z hakiem holowniczym. Same czujniki działają tak, że ich aktywacja następuje po włączeniu biegu wstecznego lub po wciśnięciu pedału hamulca.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Wysoka estetyka;

 • Wiele różnorodnych funkcji i udogodnień;

 • Długi czas gwarancji.

 • Bardzo wysoka cena.

Ranking czujników uzupełnia też poniższy zestaw do cofania, mianowicie CZUJNIKI PARKOWANIA PARKTRONIC HOMOLOGACJA KOLORY

Czujniki parkowania tył

Opcja przygotowana przez firmę EinParts charakteryzuje się bardzo dużym wyborem kolorystycznym, świetnymi dodatkami i akcesoriami, a także czymś, czego nie oferuje prawie żaden inny średnio-budżetowy zestaw parktronic, mianowicie homologację na cały zestaw. Produkt w zestawie ma 4 sensory w kolorze, który wybraliśmy, centralę sterującą, a także buzzer z 5 metrowym przewodem i regulacją głośności czy wiertło typu otwornica. Ponadto producent dorzuca też dwustronnie klejącą taśmę na piankę. 

Zestaw od EinParts Automotive charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Przetworniki w sensorach są wyprodukowane przy użyciu aluminium, co znacznie poprawia trwałość. Sam zestaw wymaga zasilania 12V DC do sprawnego działania. Co ciekawe, temperatura pracy urządzenia to od -30 do nawet +80 stopni Celsjusza. Dołączone w zestawie czujniki korzystają z sensorów ultradźwiękowych.

Jedyną problematyczną kwestią jest kierunek detekcji – czujniki te dostosowane są wyłącznie do tylnego zderzaka. Warto pamiętać natomiast, że podobnie jak i poprzednik, tak i czujniki od marki EinParts Automotive charakteryzują się zmienną częstotliwością sygnału dźwiękowego w zależności od dystansu do przeszkody. 

 • Dosyć niska cena;

 • Bogaty zestaw wraz z dodatkowymi żarówkami w cenie;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Ogromna ilość kolorów do wyboru.

 • Często niektóre kolory są wyprzedane;

 • Przeznaczone tylko do tylnego zderzaka.

A może potrzebujesz od razu zestawu na przedni i tylny zderzak? 8x CZUJNIKI PARKOWANIA COFANIA PRZÓD I TYŁ LED LCD będzie w takiej sytuacji jednym z najlepszych gadżetów

Czujniki parkowania opinie

Atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę ilość akcesoriów w zestawie, to jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o te czujniki. Parking-8 to marka mało popularna, aczkolwiek przygotowali dla nas bardzo ciekawy i bogaty zestaw, w którego skład wchodzi aż 8 czujników z sensorami ultradźwiękowymi. W ten sposób zabezpieczymy auta zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Opcja wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko bogatą ilością czujników dostępnych w zestawie. Otóż w zestawie znajduje się też wyświetlacz LED, który ma wbudowany buzzer. To dzięki niemu możemy nie tylko nasłuchiwać, ale też obserwować ostrzeżenia gdy zbliżamy się autem do przeszkody. Czujniki działają na zasięgu do 2,5 metra, natomiast zmieniająca się odległość zmienia też częstotliwość sygnału dźwiękowego. Im bliżej jesteśmy, tym alarm będzie częstszy aż do momentu, w którym informować nas będzie sygnał ciągły.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to czujniki charakteryzują się bardzo podobnymi parametrami co konkurencja. Pobór mocy wynosi nie więcej niż 4 W, a prąd zasilania jest w zakresie 40-300 mAh. Warto  natomiast odnotować, że urządzenie pracuje w bardzo dużym zakresie temperaturowym – od -40 do nawet i 80 stopni Celsjusza. 

 • Wysoki zakres pracy temperatury otoczenia;

 • Bardzo bogaty zestaw w atrakcyjnej cenie;

 • Wyświetlacz informujący nas o przeszkodach w zestawie;

 • Zmieniająca się częstotliwość sygnału.

 • Czujniki działają z opóźnieniem.

Sam czujnik cofania nie wystarczy? Sprawdź w takim razie KAMERA COFANIA CZUJNIKI PARKOWANIA W RAMCE ZESTAW

czujniki parkowania ranking

Nierzadko użytkownicy twierdzą, że sam sygnał dźwiękowy jest niewystarczający, bo nie można w żaden sposób skorelować go z tym jaka jest prawdziwa odległość od przeszkody. Dlatego dla tych osób pojawia się oferta bardziej rozbudowana, która w cenie oferuje nie tylko zestaw czujników. ale też i kamerę cofania. To wszystko sprawia, że produkt ten jest o wiele ciekawszy niż niejedna konkurencyjna oferta.

Jeśli chodzi o same czujniki, to ich zużycie energii jest mniejsze niż 0,5 W, a więc są nadzwyczaj wydajne i energooszczędne. Sama średnica sensora ma 22 mm, a temperatura pracy od -30 do nawet i +80 stopni Celsjusza. Emisja hałasu przez buzzera została zmierzona i wynosi 65 dB, a więc z pewnością trudno będzie przegapić „pikanie”. Produkt oferuje bardzo bogaty zestaw, w którym znajdziemy kamerę cofania, centralkę, przewody zasilające, sensory cofania, a także inne dodatkowe rzeczy. W tej cenie produkt niewątpliwie jest ciekawym rozwiązaniem. 

Zaletą tego modelu jest fakt, że montaż ma miejsce na ramce od tablicy rejestracyjnej. A to oznacza, że nie musimy wiercić dziur w zderzaku i tam montować czujników. Problematyczny jest jednak fakt, że jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w żaden wyświetlacz zdolny odtworzyć obraz z kamery, to pozostaje nam tylko sygnał dźwiękowy. Pamiętajmy jednak, że są to czujniki parkowania bez wiercenia, a to bez wątpienia ciekawa alternatywa.

 • Bardzo prosty i schludny montaż;

 • Niska cena jak za kamerę cofania i czujniki w jednym;

 • W cenie wszystkie przewody i dodatki umożliwiające pracę zestawu.

 • Brak wyświetlacza w cenie.

Jeśli żaden z czujników nie będzie odpowiedni, aby zabezpieczyć twój pojazd przed stłuczką parkingową, to sprawdź poniższe wskazówki i wybierz się na własne poszukiwania! 

Dostępne w obecnych czasach czujniki parkowania na przód i tył są stosunkowo tanie do tego, co musimy zapłacić za taką opcję w autoryzowanym serwisie dealera. Należy natomiast zauważyć, że ładne i równe wywiercenie otworów w zderzaku nie należy do najprostszych, a też trzeba wiedzieć pod jakim kątem wiercić, jakimi wiertłami, a także jak to robić, aby nie uszkodzić zderzaków. A te w autach z ostatnich lat są zazwyczaj plastikowe. 

Na nasze szczęście w większości przypadków producenci czujników parkowania przygotowują dla nas ogromną ilość dodatków i akcesoriów, a także specjalnych wierteł ułatwiających pracę i, rzecz jasna, instrukcję obsługi. A nie możemy też zapomnieć o tym, że specyfikacja techniczna czy dodatkowe funkcjonalności będą równie ważne.

Dlatego szukając opcji idealnej powinniśmy przede wszystkim sprawdzić typ sensorów wykorzystanych w czujnikach, jakość samych czujników, funkcje dodatkowe, a także akcesoria i dodatki. Ciekawych informacji udziela nam także poniższy artykuł:

https://stronapodrozy.pl/czujniki-parkowania-jakie-wybrac-do-swojego-samochodu-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem/ar/c7p1-21138873

 

Czujniki parkowania przód

Magnetyczny czy ultradźwiękowy? Najpierw sprawdź jakiego rodzaju sensor jest zamontowany w urządzeniu!

Czujniki montowane w autach osobowych mogą być wyposażone w sensory magnetyczne bądź ultradźwiękowe. Opcja druga jest jednak znacznie bardziej popularne ze względu na to, że lepiej sobie radzi z odczytywaniem sytuacji i jest bardziej wiarygodna. Dzieje się tak ze względu na to, że sensory ultradźwiękowe bazują na analizie wysłanego wcześniej i odbitego dźwięku. 

Magnetyczne sensory, choć bardziej atrakcyjne ze względu na estetykę tego rozwiązania, wykorzystują do swojego działania fale magnetyczne. A te, jak wiemy, nie są w stanie wykrywać elementów plastikowych. A to oznacza, że niekiedy nie będą w stanie wykryć zderzaka innego auta – nowoczesne auta mają w większości plastikowe zderzaki.

CZUJNIKI PARKOWANIA PARKTRONIC HOMOLOGACJA KOLORY
Czujniki parkowania tył

VALEO CZUJNIKI PARKOWANIA BEEP&PARK PRZÓD TYŁ
Czujniki parkowania przód i tył

Jakość jest tutaj kluczowa

Kolejnym istotnym parametrem poszukiwania produktu idealnego jest jakość. Trudno jest tutaj, rzecz jasna, wskazać czy dany produkt będzie gwarantować nam lepsze wykonanie niż, na przykład, konkurencja. Możemy natomiast w bardzo prosty sposób zweryfikować czy dane czujniki są dobrej jakości czy też nie. Wystarczy spojrzeć na nieco starsze komentarze i opinie, a następnie sprawdzić czy po wielu miesiącach dalej są pozytywne.

Ponadto, czujniki parkowania z dłuższym okresem ochronnym – na przykład dwuletnim – będą wskazywać, że mamy do czynienia z produktem wytrzymałym i odpornym chociażby na 24 miesiące użytkowania. A to już całkiem długo.

Funkcjonalność kluczowa 

Aktywacja po włączeniu biegu wstecznego to z pewnością opcja często spotykana w obecnych zestawach czujników parkowania. Jest to jednak funkcja dosyć oczywista. Ponadto, musimy pamiętać, że każdy zestaw czujników musi być wyposażony w tak zwany buzzer, czyli specjalne urządzenie emitujący sygnał dźwiękowy jako alarm przy zbliżaniu się do przeszkody.

Miejmy na względzie to, że czujniki wydają stonowany dźwięk informując nas kiedy przeszkoda znajdzie się bardzo blisko naszego zderzaka. Aczkolwiek te bardziej zaawansowane opcje pozwalają na zmianę częstotliwości w zależności od odległości.

KAMERA COFANIA CZUJNIKI PARKOWANIA W RAMCE ZESTAW
czujniki parkowania ranking

Dodatkowe akcesoria też ważne

Najpopularniejszymi akcesoriami, w jakie zestawy czujników parkowania są wyposażone, to różnorodne elementy montażowe. Mowa tutaj o specjalnym wiertle dostosowanym do robienia otworów w zderzakach, wkręty montażowe, opaski zaciskowe, a także podkładki pod czujniki z możliwością regulacji kąta nachylenia. Ponadto, w pudełku powinniśmy mieć dostęp do sygnału dźwiękowego i modułu sterującego, a także buzzera.

Rzecz jasna niektórzy producenci dorzucają do swojego zestawu kamerę wsteczną. Tę zazwyczaj możemy zamontować przy ramce na tablicę rejestracyjną. Jeśli więc zdecydujemy się wyposażyć w dodatkową kamerę cofania, to z pewnością ułatwimy sobie proces parkowania w sposób znaczny i zadbamy o najwyższy poziom bezpieczeństwa naszego, auta, a także samochodów w okolicy!

Podsumowanie rankingu 2024– teraz wiesz jaki czujnik do pilnowania z przodu i z tyłu należy wybrać! 

Dzisiejszy ranking czujników parkowania 2022 przedstawił bardzo ciekawe propozycje. Pojawiły się w nim zarówno opcje popularne, jak i te bardziej budżetowe. Szczególnie dobrym wyborem wydają się 4 CZUJNIKI PARKOWANIA COFANIA BUZZER RÓŻNE KOLORY. A to ze względu na jakość wykonania, niską cenę, a także łatwość montażu.

Jeśli jednak zastanawiacie się nad tym czy czujnik parkowania SCA, Valeo, czy też innego znanego producenta będzie dobrym rozwiązaniem, to wykorzystajcie zdobyte informacje w powyższym poradniku zakupowym, aby znaleźć ten idealny zestaw czujników parkowania i cieszyć się z jakościowego wykonania – nawet jeśli wybór zestawu czujników do parkowania sensor sca park 200 miałby kosztować wielokrotnie więcej. 

Może warto pomyśleć też o zakupieniu dobrego alkomatu? Sprawdź nasz ranking.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czujnik parkowania wybrać
Average rating:  
 0 reviews