Bagażnik rowerowy na klapę ranking 2024 – Porównanie

by

Spis Treści


Jakie jest top 6 albo top 5 najlepszych bagażników rowerowych na klapę? Sprawdź dzisiejszy ranking 2024 roku i dowiedz się który produkt wybrać!

Wakacje rodzinne są jednym z najprzyjemniejszym okresów w roku. Możemy nie tylko wspólnie spędzać czas na plaży czy kąpać się w ciepłym morzu, ale również możemy spędzać ten czas nieco aktywniej. Do tego mogą okazać się niezbędne rowery czy hulajnogi. Dlatego też, warto zainwestować w specjalny uchwyt na samochód, który pozwoli nam przewieźć kilka jednośladów. Na rynku znajdziemy wiele interesujących rozwiązań, do których należą między innymi bagażnik rowerowy na dach oraz bagażnik Rowerowy na hak. Jednakże, w naszym artykule pochylimy się nad inną ciekawą alternatywą, jaką jest bagażnik rowerowy na klapę.

Niemniej jednak, wybór odpowiedniego uchwytu rowerowego na klapę samochodu nie należy do najłatwiejszych. Musimy zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii, takich jak maksymalny załadunek, dopuszczalna ilość transportowanych jednośladów oraz funkcjonalność produktu. Co więcej, należy również pamiętać o tym, czy dany sprzęt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie oraz jakości wykonania. Ważnym aspektem jest również rozważenie zakupu od renomowanego producenta.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Thule OutWay

9.9

Droga


 

Aguri ADVANS

9.8

Tania


 

Peruzzo padova

9.7

Tania


 

Optimus

9.6

Średnia

Menabo Logic

9.5

Tania


 

Aguri SPIDER

9.4

Średnia


 

W poniższym artykule przedstawiamy analizę porównawczą sześciu bagażników rowerowych na klapę, które obecnie znajdziemy na rynku. Są to uchwyty, które pozwolą nam przewieźć dwa lub trzy jednoślady o maksymalnej ładowności 30 lub 45 kg. W trakcie kompletowania listy odpowiednich produktów nasi specjaliści zwrócili uwagę między innymi na maksymalny załadunek, bezpieczeństwo (certyfikaty TUV), dodatkowe wyposażenie (adapter, pasy zabezpieczające), funkcjonalność (systemy szybkiego montażu), a także renomę producenta.

Ranking czerwiec 2024 roku otwiera jedna z najatrakcyjniejszych opcji, mianowicie Thule OutWay

jaki bagażnik rowerowy na klapę

Zwycięzcą rankingu jest bagażnik rowerowy na tylną klapę marki Thule. Model OutWay Platform 2 pozwoli nam na transport dwóch jednośladów. Z kolei, maksymalny załadunek sprzętu nie powinien przekraczać 30 kg. Dzięki podwyższonej platformie, tylne światła oraz tablice rejestracyjne naszego samochodu będą w 100% widoczne.

Ponadto, montaż uchwytu wymaga wykorzystania specjalnych linek stalowych, które świadczą o maksymalnym bezpieczeństwie. Samo zainstalowanie bagażnika jest bezproblemowe i szybkie. Co więcej, dzięki zastosowaniu podwójnego mocowania na hak oraz gumowych podkładek ochronnych, bagażnik trzyma się stabilnie. Takie rozwiązanie stanowi również ochronę naszego auta.

Na wyposażenie uchwytu rowerowego składają się również długie paski zabezpieczające z wygodnymi klamrami, które mają za zadanie przymocować koła roweru. Warto dodać, że istnieje możliwość złożenia sprzętu na płasko, co z kolei ułatwia jego transport oraz przechowywanie. Na dodatek, otworzenie bagażnika samochodu jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, kiedy na uchwycie nie znajdują się rowery. Niemniej jednak, minusem produktu jest jego zbyt wysoka cena.

 • Szybki i prosty montaż;
 • Pasy zabezpieczające koła;
 • Gumowe podkładki ochronne;
 • Funkcja złożenia uchwytu.
 •  
 •  
 • Wysoka cena produktu.


A może zamiast aguri advans 2 uchwyt rowerowy na tylną klapę na aż 3 jednoślady? Sprawdź w takim razie Aguri ADVANS model 3

tani bagażnik rowerowy na klapę

Warto również rozważyć zakup uchwytu rowerowego na klapę od producenta Aguri. Jest to model, który umożliwi nam transport aż trzech jednośladów. Sprzęt ten pasuje do różnych rodzajów nadwozi, bez znaczenia, czy poruszamy się autem typu kombi, sedan, hatchback czy minivan. Sam bagażnik został wykonany z aluminium, co nadaje mu lekkości. Jeżeli chodzi o montaż uchwytu, jest on bezproblemowy, szybki, a także nie wymaga wykorzystania żadnych dodatkowych narzędzi.

POza tym, sprzęt marki Aguri posiada specjalne wytrzymałe pasy mocujące, które mają za zadanie zagwarantować bezpieczny transport naszych rowerów. Co więcej, zestaw obejmuje również regulowane uchwyty na ramę roweru obracające się o 360 stopni. W miejscach, gdzie uchwyt styka się z bagażnikiem samochodowym mogą okazać się niezbędne gumowe osłonki, które stanowią ochronę naszego auta przed ewentualnym zarysowaniem lub różnego rodzaju uszkodzeniami. Z kolei, przed porysowaniem lakieru zabezpiecza elastyczna osłonka, którą pokryte są haczyki.

Decydując się na zakup produktu, dostaniemy w zestawie dodatkowy zabezpieczający pasek o długości 2,5 metra oraz dodatkowy adapter, który pozwoli nam na zamontowanie uchwytu na klapach chromowanych i szklanych. Ponadto, dużym atutem produktu jest także jego przystępna cena.

 • Transport trzech rowerów;
 • Solidne pasy mocujące;
 • Ochrona przed zarysowaniem auta;
 • Bogaty zestaw.
 •  
 •  
 • Produkt nie posiada zabezpieczenia antykradzieżowego.

Kolejny uchwyt rowerowy na klapę warty polecenia to opcja oferująca bezpieczeństwo i sprawność, a więc Peruzzo padova

bagażnik na klapę ranking

Kolejną interesującą alternatywą jest uchwyt rowerowy na klapę marki Peruzoo. Model Padova 3 charakteryzuje się maksymalną ładownością równą 45 kg oraz pozwoli nam na przewiezienie aż trzech rowerów. Zaleca się, aby koła transportowanych jednośladów nie przekraczały 28 cali oraz szerokości 70 mm. Co więcej, sprzęt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty TUV GS.

Do montażu uchwytu na tylnej klapie naszego auta potrzebne będzie sześć sztuk pasów mocujących. Są one zakończone mocnymi haczykami. Ponadto, cała konstrukcja bagażnika jest dodatkowo usztywniona za pomocą specjalnego pokrętła, które maksymalnie napina wspomniane pasy. Dużym plusem produktu jest wyposażenie go w system Anti-Bounce, który ma za zadanie zapobiegać uderzeniom sprzętu o karoserię naszego samochodu.

Co ciekawe, istnieje również możliwość otwarcia klapy samochodu bez konieczności demontażu uchwytu rowerowego. Ponadto, produkt jest bardzo kompaktowy i po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy go przechowywać zarówno w niewielkiej piwnicy jak i w garażu. Warto dodać, że uchwyt na klapę jest uniwersalny, co oznacza, że pasuje do każdego typu nadwozia samochodu.

 • Duży maksymalny załadunek;
 • System Anti-Bounce;
 • Stabilna konstrukcja.
 •  
 •  
 • Brak zabezpieczenia antykradzieżowego.

Oczywiście ranking 2024 roku uzupełnia także bardziej budżetowy bagażnik na tylną klapę, mianowicie Optimus

bagażnik na tylną klapę ranking

Marka Optimus oferuje nam bagażnik rowerowy na klapę samochodu w kolorze czarnym o maksymalnym załadunku równym 45 kg. Sprzęt ten umożliwia nam przewóz trzech jednośladów. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję uchwytu, został on wykonany z rurki o średnicy mierzącej 30 mm. Decydując się na ten zakup, będziemy w stanie zamocować rower za jego ramę.

W zestawie znajdziemy między innymi gumowe paski uchwytów ramy, który podnoszą poziom bezpieczeństwa. Ponadto, dostaniemy również dodatkowy zabezpieczający pasek o długości wynoszącej 2,5 m. Przy montażu bagażnika na klapę, musimy mieć na uwadze, aby po zamocowaniu jednośladów, nie zasłaniały one tylnych świateł ani tablic rejestracyjnych.

Jeżeli chodzi o nadwozie samochodu, produkt ten pasuje do każdego typu, jakimi są sedan, kombi, hatchback oraz van. Niestety, model Optimus 3 nie został wyposażony w zabezpieczenie przed potencjalną kradzieżą. Sama konstrukcja produktu jest dosyć lekka, gdyż waży 8,5 kg. Ponadto, uchwyt rowerowy na klapę zakupimy w bardzo niskiej cenie.

 • Dodatkowy pasek zabezpieczający w zestawie;
 • Każdy typ nadwozia;
 • Niska cena produktu;
 • Lekka konstrukcja.
 •  
 •  
 • Brak podkładek elastycznych na hakach.

Natomiast droższy uchwyt rowerowy przeznaczone na dwa jednoślady to Menabo Logic

uchwyt rowerowy na klapę opinie

Uchwyt rowerowy na klapę marki Menabo pozwoli nam przewieźć dwa jednoślady. Maksymalny załadunek wynosi 30 kg. Model Logic 2 został wyposażony w innowacyjny system montażu Clip-On, który polega na chwyceniu klapy auta w czterech punktach za pomocą specjalnych uchwytów. Dzięki temu montaż jest o wiele szybszy, a także nie wymaga wykorzystywania pasków ściągających.

Ponadto, otwarcie klapy bagażnika naszego samochodu jest możliwe bez konieczności demontażu uchwytu rowerowego. Jest to duże udogodnienie. Co więcej, produkt ten jest przeznaczony do transportu niemalże każdego rodzaju roweru o średnicy ramy od 30 do 70 mm oraz o wysokości opon z obręczą od 22 do 29 cali. Poza tym szerokość opon w rowerze powinna wynosić maksymalnie 45 mm, natomiast maksymalny rozstaw osi jest równy 1300 mm.

Producent pozwala nam na złożenie uchwytu rowerowego, co umożliwi nam jego transport oraz o wiele łatwiejsze przechowywanie. Produkt ten jest sprzętem certyfikowanym posiadającym atesty TUV GS, NSAI, a także homologacje ECE.

 • System montażu Clip-On;
 • Możliwość otwarcia klapy bagażnika bez demontażu uchwytu;
 • Funkcja składania sprzętu.
 •  
 •  
 • Brak instrukcji obsługi w zestawie.
 •  

Aguri SPIDER to oczywiście kolejny samochodowy bagażnik rowerowy na klapę warty polecenia 

bagażnik rowerowy na klapę

Marka Aguri po raz kolejny oferuje nam swój produkt, którym jest bagażnik rowerowy na klapę samochodu. Model Spider cechuje się maksymalnym załadunkiem równym 45 kg oraz służy do transportu aż trzech jednośladów. Montaż sprzętu jest szybki i bezproblemowy ze względu na jego lekką konstrukcję, a także zastosowanie wytrzymałych pasków zabezpieczających.

Co więcej, na wyposażeniu znajdziemy specjalne przesuwne uchwyty ramy rowerowej posiadające elastyczny zabezpieczający pasek. Takie rozwiązanie pozwala nam na wygodny załadunek. Poza tym, paski te mają haczyki, które z kolei zostały pokryte powłoką elastyczną. Dzięki temu unikniemy powstawania niepożądanych zarysowań oraz różnego rodzaju uszkodzeń.

Do innych zalet produktu należą możliwość złożenia sprzętu oraz kompatybilność z większością rowerów z hamulcami tarczowymi. Jednakże, producent nie gwarantuje nam ani zabezpieczenia antykradzieżowego ani możliwości uchylenia uchwytu. Pomimo to, zarówno bezpieczeństwo jak i jakość wykonania bagażnika firmy Aguri została potwierdzona certyfikatami, takimi jak TUV oraz PIMOT. Uchwyt spełnia również wszystkie wymagania związane z przepisami bezpieczeństwa drogowego.

 • Możliwość transportu trzech rowerów;
 • Szybki montaż;
 • Ochrona przed zarysowaniem.
 •  
 •  
 •  
 • Brak zabezpieczenia antykradzieżowego.
 •  

Dalej nie wiesz jakie bagażniki na rowery wybrać? Sprawdź poniższe wytyczne!

Przed wyjazdem na rodzinne wakacje, warto zaopatrzyć się w boxy dachowe, które pomieszczą więcej bagażu, oraz w bagażniki rowerowe na klapę, które z kolei pozwolą nam przetransportować rowery. Możemy na nim montować jeden, dwa lub nawet trzy jednoślady, w zależności od modeli. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż sprzęt tego typu bardzo często jest wyposażony w różnego rodzaju udogodnienia oraz zabezpieczenia.

Dlatego też, przed dokonaniem zakupu, należy zapoznać się ze wszystkimi parametrami oraz funkcjami, jakie ma do zaoferowania dany produkt. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na maksymalny załadunek oraz pojemność sprzętu. Pozwoli Ci to wybrać bagażnik do swoich potrzeb i preferencji. Ponadto, warto również sprawdzić, czy konstrukcja jest stalowa czy aluminiowa. Duże znaczenie mają także certyfikaty, które podnoszą poziom bezpieczeństwa. Co więcej, dobrze jest zapoznać się z ofertami renomowanych marek. Z pewnością znajdziemy wiele interesujących nas produktów posiadających nowoczesne funkcje.

Dlatego też, aby mieć pewność, że dokonujemy właściwego zakupu, warto przejrzeć wszystkie porady oraz wskazówki rzetelnie przygotowane przez naszych specjalistów. Są one dostępne poniżej. Bez wątpienia dowiesz się , na jakie istotne kwestie zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego uchwytu rowerowego na klapę. Ciekawych informacji udziela również ten artykuł: 

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/jaki-jest-najlepszy-bagaznik-do-przewozu-rowerow-na-hak-na-dach-czy-na-klape/61d1x8h

jaki uchwyt rowerowy na klapę

Aby bezpiecznie przewozić rower na klapę, uchwyt musi gwarantować odpowiednie certyfikaty i wytrzymałość

Lepiej uniknąć kupowania produktów, które nie gwarantują nam odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jeśli chcemy zamontować bagażnik rowerowy na klapę, musimy mieć świadomość, że jednoślady nie wystają za bardzo za obrys samochodu. Między innymi właśnie ten aspekt świadczy o bezpieczeństwie w trakcie podróży.

Ponadto, koniecznie należy sprawdzić, czy wybrany przez nas model uchwytu posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz atesty. W praktyce oznacza to, że dane rowery zostały przetestowane pod wieloma kątami, na przykład brały one udział w symulacji wypadku drogowego. Dlatego też, posiadanie odpowiedniego certyfikatu gwarantuje nam podwyższoną wytrzymałość oraz solidną jakość wykonania uchwytu.

Bagażnik Peruzzo padova
bagażnik na klapę ranking

Bagażnik Aguri ADVANS
tani bagażnik rowerowy na klapę

Ranking czerwiec 2024 roku przedstawia opcje jedno, dwu a nawet trzymiejscowe nie bez powodu – wszystko o ładowności i pojemności

Kolejnym istotnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest maksymalna ładowność bagażnika na klapę. Większość produktów tego typu oferuje nam ładunek równy 30 lub 45 kg. Jest to z kolei powiązane z maksymalną pojemnością uchwytu. Producenci przeznaczają na jeden rower około 15 kg, co oznacza, że przy załadunku 30- lub 45-kilowym, uchwyt będzie w stanie pomieścić dwa lub trzy rowery.

Oczywiście, istnieją również modele przeznaczone do transportu jednego jednośladu, jednakże, są one nieco mniej popularne. Ze względu na te parametry, bagażniki rowerowe na klapę z reguły nie pozwalają przewozić czterech lub pięciu rowerów.

Thule, Amos, a może inne polecane bagażniki od renomowanych firm? Sprawdź dlaczego wybór opcji sprawdzonej to dobry pomysł

Zanim zdecydujemy się na zakup uchwytu rowerowego za mniejsze pieniądze, warto rozważyć bagażniki od renomowanych producentów. Popularne marki oferują nam nie tylko lepszą jakość wykonania, ale także dużo więcej ciekawych funkcji oraz dodatkowe zabezpieczenia. Co więcej, czasami w pakiecie dostaniemy darmowy serwis, który pozwoli nam naprawić uchwyt lub wymienić go na nowy w przypadku danej usterki.

Niemniej jednak, jeżeli nie dysponujemy większymi funduszami, możemy zdecydować się na zakup tańszego bagażnika. Należy jednak pamiętać, że takie produkty są mniej bezpieczne, jeśli chodzi o lakier ramy roweru oraz samego samochodu. Oznacza to, że o wiele częściej może dojść do niepożądanego zarysowania. Dlatego też, wybór sprzętu renomowanej marki pozwoli nam obniżyć ryzyko uszkodzeń do minimum.

Bagażnik Aguri SPIDER
bagażnik rowerowy na klapę
Bagażnik Menabo Logic
uchwyt rowerowy na klapę opinie

Jeśli wciąż nie wiesz które bagażniki na rowery będą najlepsze, to warto sprawdzić ich funkcjonalność 

Nowoczesne uchwyty rowerowe na klapę są wyposażone w różnego rodzaju ciekawe funkcje. Wiele modeli może się pochwalić innowacyjnymi systemami montażu, dzięki którym samo mocowanie bagażnika jest szybkie oraz bezproblemowe. Warto również wspomnieć o przesuwnych uchwytach ramy rowerowej posiadających zabezpieczający pasek elastyczny, który z kolei umożliwia nam bezpieczny oraz wygodny załadunek jednośladów.

Dużym atutem sprzętu jest także pokrycie haczyków pasków specjalną elastyczną powłoką. Stanowi ona ochronę przed powstawaniem niepożądanych zarysowań oraz uszkodzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkowanie uchwytu rowerowego jest bardzo komfortowe, a także bezpieczne dla naszych rowerów. Ponadto, bagażniki te bardzo często posiadają możliwość złożenia, co ułatwia przechowywanie oraz transport sprzętu. Co więcej, warto również poszukać produktu, który charakteryzuje się zabezpieczeniem antykradzieżowym.

Nawet z Decathlonu bagażnik może okazać się dobrym rozwiązaniem – pod warunkiem, że jest on odpowiednio zabezpieczony przed złodziejami!

Rowery pozostawione na uchwycie mogą przykuwać uwagę złodziei. Dlatego też, ważne jest zamontowanie skutecznego zabezpieczenia antykradzieżowego. Niektóre modele posiadają na wyposażeniu specjalne taśmy mocujące, które działają na zamek. Ponadto, wbudowane zabezpieczenia eliminują ryzyko uszkodzenia zarówno jednośladu jak i samego autsa. Warto również zakupić klasyczne zapięcie rowerowe, które jest używane na co dzień. 

Co więcej, na rynku możemy zakupić specjalne zestawy wkładek zamkowych, które są kompatybilne z wieloma bagażnikami rowerowymi.

Bagażnik Optimus
bagażnik na tylną klapę ranking

Poza tym, aby zapobiegać kradzieżom, powinniśmy przede wszystkim unikać pozostawienia samochodu na niestrzeżonych parkingach. Dobrze jest również postawić auto w zasięgu monitoringu. Na dodatek, zaleca się nie zabieranie ze sobą w podróż drogiego sprzętu. Jednak ze względu na fakt, że czasami jest to niemożliwe, warto zaopatrzyć się w gotowe zestawy antykradzieżowe.

Wiesz jak zadbać o rowerowe bezpieczeństwo podczas jazdy, a także jak może wyglądać transport trzech rowerów na tylnej klapie samochodu!

Trudno jest jednoznacznie wskazać najlepszy i najbardziej funkcjonalny uchwyt rowerowy na klapę samochodu. Niemniej jednak, warto podkreślić, iż na rynku znajdziemy wiele interesujących nas modeli, które w 100% spełniają swoje zadanie biorąc pod uwagę ich jakość wykonania oraz liczne udogodnienia. Co więcej, przed dokonaniem zakupu, koniecznie powinniśmy zapoznać się z maksymalnym załadunkiem oraz pojemnością danego produktu, dodatkowymi zabezpieczeniami oraz innymi przydatnymi funkcjami sprzętu.

Natomiast, jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na jeden konkretny bagażnik rowerowy na klapę, warto rozważyć zakup naszego zwycięzcy rankingu, czyli uchwytu Thule OutWay. Jest to produkt przeznaczony do przewozu dwóch jednośladów o maksymalnej ładowności równej 30 kg. Co więcej, sprzęt ten został wyposażony w pasy zabezpieczające koła roweru oraz gumowe podkładki ochronne. Pomimo swojej wysokiej ceny, jest to uchwyt stabilny oraz solidnie wykonany, dlatego też, warto zdecydować się na jego zakup.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Bagażnik rowerowy na klapę
Average rating:  
 0 reviews