Bagażnik rowerowy na hak ranking 2024 – Porównanie

by

Spis Treści


Zastanawiasz się jaki bagażnik rowerowy na hak najlepiej wybrać? Sprawdź ranking 2024 roku i wybierz spośród najciekawszych opcji dostępnych na rynku

Aby przewieźć dodatkowe bagaże możemy wykorzystać boxy dachowe czy też specjalne przyczepki. Jeśli jednak chcemy zabrać ze sobą jednoślady, to w takiej sytuacji bagażnik rowerowy na dach albo, co lepsze dla zapewnienia aerodynamiki, bagażnik rowerowy na klapę lub na hak, okazać się może znacznie lepszym rozwiązaniem. Zalety, jakie ta platforma oferuje, pozwala na znacznie przyjemniejsze podróżowanie i możliwość wykorzystania boxów dachowych na inne bagaże. 

Niemniej jednak znalezienie bagażnika rowerowego na hak nie jest zadaniem tak prostym jak mogłoby się wydawać. Dlatego też, koniecznie musimy zapoznać się z parametrami danego modelu oraz z udogodnieniami, jakie nam oferuje. Na rynki z pewnością znajdziemy wiele interesujących uchwytów różniących się od siebie maksymalną ładownością oraz dopuszczalną ilością przewożonych rowerów. Ponadto, bagażniki te są wyposażone w listwę oświetleniową, pasy zabezpieczające oraz zabezpieczenie przed kradzieżą. Warto również zwrócić uwagę, czy dany sprzęt posiada funkcję odchylania platformy oraz możliwość złożenia.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Thule VeloCompact

9.9

Droga


 

Aguri Active

9.8

Średnia


 

Amos Tytan

9.7

Tania


 

Hamron

9.6

Tania

Thule Euroway

9.5

Droga


 

Amos giro

9.4

Średnia


 

W poniższym artykule przedstawiamy analizę porównawczą sześciu uchwytów rowerowych na hak, które obecnie możemy znaleźć w sklepach. Są to platformy będące w stanie przetransportować dwa, trzy lub nawet cztery rowery. Do niektórych modeli będziemy musieli dokupić specjalny adapter umożliwiający przewóz kolejnego roweru. W trakcie kompletowania listy produktów nasi eksperci wzięli pod uwagę najważniejsze kwestie, takie jak maksymalna ładowność, ilość przewożonych rowerów, dodatkowe funkcje i zabezpieczenia (funkcja odchylania platformy, zabezpieczenie antykradzieżowe) oraz wyposażenie (dodatkowy adapter, zabezpieczające pasy).

Spośród 5, 6 lub nawet i 10 bagażników rowerowych, to opcja od Thule, a dokładnie Thule VeloCompact zasługuje na pierwsze miejsce wśród bagażników na rowery w rankingu 2024 roku 

bagażnik rowerowy na hak 4 rowery ranking

Zwycięzcą rankingu jest bagażnik rowerowy na hak od producenta Thule. Model VeloCompact 926 jest wyjątkowo kompaktowym oraz lekkim sprzętem, który pozwoli nam przewozić trzy rowery jednocześnie. Oczywiście, istnieje możliwość wyposażenia bagażnika w dodatkowy adapter, który umożliwi nam transport czwartego roweru. Co więcej, platforma bagażnika została wyposażona w listwę oświetleniową z wtyczką 13-pin.

Warto podkreślić, iż zarówno montaż jak i regulacja sprzętu są niezwykle łatwe. Wstępna stabilizacja została zainstalowana na kuli haka holowniczego. Na dodatek, decydując się na ten zakup, zyskujemy możliwość mocowania rowerów o dużym rozstawie osi. Możemy to zrobić dzięki uchwytom kół, które się łatwo rozsuwają.

Dużym plusem jest fakt, że możemy się do dostać do bagażnika samochodowego nawet wtedy, kiedy mamy zamontowane rowery. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu pomysłowego nachylenia stopni. Ponadto, bagażnik rowerowy na hak został wyposażony w długie paski zabezpieczające zawierającymi klamry. Sprzęt Marki Thule sprawdzi się w większości bagażników samochodowych dzięki łatwemu składaniu. Takie rozwiązanie ułatwia również jego przechowywanie.

 • Lekki i kompaktowy sprzęt;
 • Możliwość mocowania trzech rowerów;
 • Pas zabezpieczający w zestawie;
 • Łatwy dostęp do bagażnika samochodowego.
 •  
 • Wysoka cena produktu.


Bagażnik na hak na nie jeden rower czy 2 rowery, ale na 4? W takim razie wybierz Aguri Active

bagażnik rowerowy na hak cena

Nieco taniej od poprzednika możemy nabyć uchwyt rowerowy na hak marki Aguri. Bagażnik ten umożliwia przewóz trzech rowerów, jednakże, jeśli zakupimy dodatkowy adapter, będziemy mogli przetransportować czwarty rower. Maksymalna ładowność sprzętu wynosi aż 60 kg. Ponadto, bagażnik został wyposażony w specjalne zabezpieczenie antykradzieżowe.

Warto również podkreślić, że sprzęt posiada także system Turn & Click, czyli system automatycznego docisku bagażnika do kuli haka. Montaż rowerów na platformie jest niezwykle łatwy dzięki możliwości odłączenia ramion. Z kolei, sama platforma posiada specjalną funkcję uchylania. Dodatkowo, podstawy kół są regulowane, co pozwoli nam na przewóz rowerów mających różne rozmiary.

Produkt ten jest lekki i kompaktowy. Dzięki składanej konstrukcji możemy go przechowywać w wielu miejscach. Decydując się na zakup bagażnika rowerowego na hak, dostaniemy w zestawie adapter na czwarty rower, listwę świetlną z wtyczką 13-pin, a także instrukcję montażu. Sprzęt został wykonany z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu jest on stabilny oraz posłuży nam on na długie lata.

 • Duża ładowność;
 • Dodatkowy adapter w zestawie;
 • Zabezpieczenie przed kradzieżami;
 • Funkcja odchylania platformy.
 •  
 • Niewiele miejsca pomiędzy zamocowanymi rowerami.

Bagażnik rowerowy na hak nie od Thule, ale też warty wybrania? Warto sprawdzić Amos Tytan na 3 rowery

bagażnik rowerowy na hak 2 rowery ranking

W bardzo przystępnej cenie możemy nabyć uchwyt rowerowy na hak marki Amos. Model Tytan Plus 3 to platforma pozwalająca na przetransportowanie trzech rowerów. Sprzęt został wyposażony w listwę świetlną z wtyczką 7-pin. Całkowita ładowność produktu wynosi aż 75 kg. Dlatego też, oprócz rowerów, możemy również przewozić inne cięższe bagaże, takie jak na przykład kosiarki.

Co więcej, konstrukcja sprzętu posiada funkcję odchylania go od klapy bagażnika samochodowego. Takie rozwiązanie pozwoli nam na bezproblemowe dostanie się do bagażnika. Warto podkreślić, że uchwyt rowerowy został wyposażony w zabezpieczenie antykradzieżowe. Jest nim gałka posiadająca zamek i zamykana na kluczyk. Jeżeli chodzi o sam montaż, jest on niezwykle łatwy i szybki. W razie problemów, do zestawu została dołączona instrukcja montażu.

Do innych ciekawych zalet produktu należą między innymi paski zabezpieczające koła rowerowe, regulowane uchwyty kół, a także pełna stabilność wszystkich transportowanych rowerów. Platforma rowerowa Amos charakteryzuje się trwałością oraz wysoką jakością wykonania. Ponadto, jest ona ocynkowana oraz pokrywa proszkowanymi farbami.

 • Niska cena;
 • Duża ładowność;
 • Łatwy montaż.
 •  
 • Brak możliwości transportu czwartego roweru

Znacznie bardziej budżetowy bagażnik na rowery i ciekawa alternatywa w 2024 roku to platforma firmy Hamron

bagażnik rowerowy na hak Opinie

Marka Hamron oferuje nam uchwyt rowerowy na hak, który pomieści cztery rowery. Sprzęt ten został wyposażony w cztery wbudowane ramiona blokujące, a także w lampy z homologacją E. Mamy tutaj do czynienia z mocowaniem bezpośrednio na haku holowniczym. Ponadto, montaż na haku jest o wiele łatwiejszy dzięki wbudowanej blokadzie bagażnika.

Z kolei, wbudowane ramiona zostały uzupełnione zapięciami i kluczykami. Służą one do zablokowania samych rowerów. Na dodatek, dużym atutem uchwytu rowerowego jest funkcja odchylania, która ma za zadanie umożliwić szybkie opuszczenie bagażnika do tyłu. W te sposób zyskujemy dostęp do bagażnika samochodowego bez konieczności zdejmowania rowerów z uchwytu.

Końcówka sprzętu gwarantuje nam miejsce na tablicę rejestracyjną oraz na listwę oświetleniową z lampami z homologacją E. Możemy ją podłączyć do auta za pomocą wtyczki 13-pin. Co więcej, sam uchwyt został wykonany ze stali i aluminium. Maksymalne obciążenie sprzętu to 60 kg. Z kolei, sam produkt waży 19 kg. Jest on lekki i bardzo solidny.

 • Uchwyt na cztery rowery;
 • Łatwy montaż;
 • Niska cena;
 • Funkcja odchylania.
 •  
 • Mało czytelna instrukcja montażu.

Jeśli thule velocompact 926 jest dla nas zbyt duży, to warto sprawdzić mniejszą platformę na hak na 2 rowery, mianowicie Thule Euroway

bagażnik rowerowy na hak 4 rowery ranking

Kolejnym ciekawym produktem jest uchwyt rowerowy marki Thule. Model EuroWay G2 920 jest niezwykle kompaktowy i lekki. Waży jedynie 13 kg. Jednakże, gwarantuje on nam transport dwóch rowerów. Z kolei, maksymalna ładowność wynosi 46 kg. Mocowanie samych rowerów jest bardzo wygodne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych odłączanych uchwytów ram.

Warto również dodać, że bagażnik rowerowy na hak posiada funkcję złożenia go na płasko. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy go przechowywać w wygodny sposób. Ponadto, zmieści się on do bagażników samochodowych większości aut. Co więcej, dodatkowa funkcja odchylania pozwoli nam odchylić uchwyt za pomocą specjalnego pedału.

Na dodatek, specjalny zamek gwarantuje nam zabezpieczenie samego bagażnika na haku jak i zamocowanych rowerów. Z kolei, mocowanie kół jest możliwe dzięki długim zębatym paskom z klamrami z zapadką. Co ciekawe, sprzęt został wyposażony w tylne światła. Pasuje on do ram o średnicy od 25 do 80 mm. Pomimo, iż produkt ten kosztuje nieco więcej, warto rozważyć jego zakup.

 • Lekki produkt;
 • Funkcja odchylania;
 • Uchwyt składany na płasko.
 •  
 • Pomieści tylko dwa rowery;
 • Mała maksymalna ładowność.
 •  

Ranking 2024 uzupełnia także Amos giro, czyli według opinii firma oferująca najlepsze bagażniki rowerowe w dosyć przystępnej cenie

bagażnik rowerowy na hak 3 rowery ranking

W przystępnej cenie możemy zakupić bagażnik rowerowy na hak od producenta Amos. Uchwyt jest przeznaczony do transportu czterech rowerów. Ponadto, cechuje się on łatwym systemem montażu. Montaż na kuli haka wykonamy wykorzystując do tego specjalną gałkę. Dzięki temu możemy go złożyć w kilka chwil. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja odchylania. W ten sposób zyskujemy dostęp do bagażnika samochodowego bez konieczności zdejmowania rowerów z uchwytu.

Całkowita waga sprzętu wynosi 24,5 kg, natomiast jego maksymalna ładowność jest równa 60 kg. Jest to nie tylko bezpieczeństwo, ale także oszczędność czasu. Z kolei, sama platforma nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu możemy ją przechowywać w większości bagażników samochodowych. Jest to możliwe dzięki specjalnej funkcji składania pałąku.

Warto również dodać, że produkt posiada wiele pozytywnych opinii kupujących. Użytkownicy cenią sobie sprzęt między innymi za solidną i wytrzymałą konstrukcję, łatwość w montażu, a także dobrą cenę.

 • Funkcja odchylania;
 • Transport czterech rowerów;
 • Pozytywne opinie.
 •  
 •  
 • Nieco ciężki sprzęt.
 •  

Bagażnik na hak na rowery ranking z roku 2024 nie ma ciekawych ofert? Sprawdź porady jak wybrać taki bagażnik na 4, 3 albo 2 rowery i ciesz się idealnym rozwiązaniem

Jeżeli planujemy długie wyjazdy wakacje, w trakcie których planujesz aktywnie spędzać czas, z pewnością niezbędny okaże się bagażnik rowerowy na hak. Jest to bardzo ciekawy produkt umożliwiający przetransportowanie dwóch, trzech lub nawet czterech rowerów. Niektóre modele pozwalają nam również przewieźć inne nieco cięższe bagaże, takie jak na przykład kosiarkę.

Wybór odpowiedniego uchwytu rowerowego nie należy do najłatwiejszych. Jednakże, aby wybrany model posłużył nam przez wiele lat, koniecznie musimy wziąć pod uwagę szereg istotnych kwestii. Na samym początku powinniśmy pochylić się nad maksymalną ładownością sprzętu. Z pewnością znajdziemy uchwyty o ładowności zaledwie 45 kg, ale również te bardziej popularne o ładowności 60 i 75 kg. Kolejną ważną informacją jest to, ile rowerów będziemy w stanie zamocować na uchwycie. Co więcej, warto dowiedzieć się, czy dany bagażnik posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz jakie są jego dodatkowe funkcje. Należy także zapoznać się z procedurą samego montażu.

Dlatego też, aby mieć pewność, że decydujemy się na właściwy zakup, warto przejrzeć wszystkie porady oraz wskazówki, które zostały rzetelnie przygotowane przez naszych ekspertów. Są one dostępne poniżej. Z pewnością dowiesz się, na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie dobrego uchwytu rowerowego na hak.

bagażnik rowerowy na hak ranking

Dlaczego bagażnik rowerowy na hak Thule okazał się zwycięski? Przede wszystkim z uwagi na wytrzymałość i ładowność

Istotną kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego bagażnika rowerowego na hak, jest jego ładowność. Powie nam ona dokładnie, ile maksymalnie muszą ważyć przewożone rowery. Warto pamiętać, że klasyczne rowery górskie, rowery szosowe oraz rowery trekkingowe nie przekraczają 15 kg. Jednakże, warto odnotować, że większość rowerów elektrycznych waży nieco więcej między innymi ze względu na wagę baterii oraz samego napędu. Dlatego też, zaleca się wypięcie baterii takiego roweru przed jego przymocowaniem do uchwytu.

Ponadto, należy również podkreślić, że im większa jest wytrzymałość bagażnika rowerowego, tym większa jest jego cena. Weźmy także pod uwagę ładowność uchwytu jest niezwykle istotna, kiedy decydujemy się zakup bagażnika na więcej niż dwa rowery, gdyż mogą one dużo więcej ważyć.

Bagażnik Amos Tytan
bagażnik rowerowy na hak 2 rowery ranking

Bagażnik Aguri Active
bagażnik rowerowy na hak cena

Uchwyt rowerowy powinien być bezpieczny – sprawdź certyfikaty

Decydując się na zakup uchwytu rowerowego musimy również mieć na uwadze bezpieczeństwo. Dlatego też, dobrze jest się upewnić, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz czy został on wyprodukowany przez znanego producenta. Najpopularniejszymi certyfikatami są TUV Rheinland oraz ISO 9001 Global Quality. Świadczą one o trwałości oraz solidnym wykonaniu produktu. Warto też zaznaczyć, że bardzo często cena również świadczy o jakości danego produktu.

Co więcej, koniecznie musimy zaopatrzyć się w trzecią tablicę rejestracyjną. Niezbędne okażą się też dodatkowe listwy oświetleniowe, a także wtyczka. Powinna ona pasować do wtyczki dołączonej do haka holowniczego. Dobra widoczność na drodze będzie zagwarantowana przez odpowiednią liczbę wiązek.

Skoro wiemy jaką ładowność platformy na hak holowniczy w poszukiwaniach na 2 rowery, a także na 3 i 4 rowery, czas sprawdzić funkcjonalność

Jedną z najpopularniejszym opcji uchwytu rowerowego jest funkcja odchylania. Jest ona niezwykle przydatna, gdy chcemy dostać się do naszych bagaży znajdujących się w bagażniku samochodowym. Platforma jest wyposażona w specjalny pedał, który po naciśnięciu sprawi, że uchwyt zacznie się odchylać razem z rowerami o 90 stopni do dołu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz dodatkową przestrzeń, aby sięgnąć do bagażnika samochodowego.

Do innych funkcji platformy rowerowej należy możliwość złożenia. W praktyce oznacza to, że możemy złożyć uchwyt, przez co bez problemu możemy przechowywać go w garażu, w bagażniku samochodowym lub w małym pomieszczeniu gospodarczym. Co więcej, bardzo przydatne okazują się inne opcje, takie jak zamknięcie roweru w uchwycie oraz odłączane uchwyty ramy. Na dodatek, warto sprawdzić, czy wybrany przez nas model pasuje do samochodów z kołem zapasowym z tyłu.

Bagażnik Thule Euroway
jaki bagażnik rowerowy na hak
Bagażnik Amos giro
bagażnik rowerowy na hak 3 rowery ranking

Jak sprawdzić czy daną platformę na hak łatwo montować? Co nieco o samym montażu

Niestety, ze względu na skomplikowany załadunek rowerów do naszego auta, czasami możemy czuć się zniechęceni do zabierania ich w nieco krótsze trasy. Tym samym, postanawiamy ograniczyć przejażdżki do najbliższych okolic. Jednakże, warto rozważyć zakup bagażnika rowerowego, który możemy zamontować na haku. Jest to bardzo szybka czynność, która na dodatek nie wymaga od nas większej siły. Ponadto, nie będziemy potrzebować do tego żadnych dodatkowych narzędzi. Warto dodać, że platforma rowerowa bywa wyposażona w specjalną kontrolkę sygnalizującą, czy montaż sprzętu przebiegł pomyślnie.

Bagażnik rowerowy na hak Thule wygrał ranking bo łatwo go montować, lecz jest wiele atrakcyjnych alternatyw wartych rozważenia

Trudno jest jednoznacznie wskazać idealny uchwyt rowerowy na hak, który gwarantuje nam najlepsze parametry oraz stuprocentową funkcjonalność. Jednakże, warto zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy mnóstwo interesujących nas modeli, które ze względu na wysoką jakość wykonania oraz szereg dodatkowych funkcji okażą się pożyteczne. Co więcej, koniecznie musimy rozważyć wiele istotnych kwestii, takich jak maksymalna ładowność bagażnika, dopuszczalna ilość transportowanych rowerów oraz dodatkowe opcje i zabezpieczenia. Ponadto, duże znaczenie ma także cena produktu.

Natomiast, jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na jeden konkretny produkt, warto zakupić uchwyt rowerowy na hak Thule VeloCompact, który jest zwycięzcą rankingu 2024. Uchwyt ten cechuje się maksymalną ładownością równą 60 kg oraz umożliwia przewóz trzech rowerów. Ponadto, po zakupie odpowiedniego adaptera, będziemy mogli przetransportować czwarty rower. Dodatkowo, produkt ten jest prosty w montażu oraz posiada funkcję odchylania platformy. Pomimo wysokiej ceny sprzętu, jest to opcja zdecydowanie warta rozważenia.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Bagażnik rowerowy na hak
Average rating:  
 0 reviews