Jaki alkomat wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się które urządzenie będzie najwiarygodniejsze podczas sprawdzania promili? W takim razie zapoznaj się z rankingiem alkomatów 2024

Wyposażenie się w produkt, który będzie w stanie precyzyjnie wskazać czy jesteśmy jeszcze pijani czy już nie jest kluczowe dla wielu. Przecież nawet jeśli czujemy się na drugi dzień dobrze, to nieraz zdarza się, że w naszej krwi dalej jest ślad alkoholu – i to nawet niemały. Z tego względu często stosujemy wirtualne alkomaty bądź też inne sposoby na obliczenie promili “na oko”. Niestety, rzadko kiedy takie oceny są prawidłowe i wtedy pojawia się problem.

Stan nietrzeźwości czy nawet i po użyciu alkoholu są groźne nie tylko dla nas. Ryzykujemy w ten sposób życiem innych osób i nawet przy mniejszym stężeniu zauważa się znacząco zaburzone myślenie, logiczne rozumowanie, a nawet i prawidłowy osąd. Aby uniknąć siadania za kółkiem mając promile we krwi, co może skończyć się nawet więzieniem, należy wyposażyć się w sprawny, bardzo dobry alkomat. Jednak jego znalezienie nie jest łatwe, bo przecież rynek przepełniony jest różnorodnymi produktami.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

A 9000

9.9

Średnia

PROX-5 PLUS

9.8

Średnia


Promiler iBlow

9.7

Droga


OVERMAX AD-02

9.6

Tania


AlcoForce RAPTOR

9.5

Droga


XBLITZ SPIRIT

9.3

Tania


FITalco AlcoBlow

9.2

Droga


Jak więc wskazać najlepszy alkomat dostępny na rynku? Czy powinniśmy szukać alkomat amii lub policyjny, czy może po prostu o wiele lepiej wyjdziemy na zakupie sprzętu budżetowego? Zapewne kompromis pomiędzy tymi opcjami będzie idealny, ale w celu przedstawienia najciekawszych opcji dostępnych na rynku, nasi eksperci zebrali bardzo dobre modele i przedstawili je w rankingu alkomatów mając na względzie takie kwestie jak rozdzielczość i zakres pomiaru, precyzję działania, rodzaj zasilania, funkcje dodatkowe, ale też i ilość kalibracji w cenie, a także okres ich przeprowadzania.

Zamów też dobrą lodówkę samochodową.

Zwycięzcą rankingu jest Alkomat CA 9000 Professional + kalibracje, ustniki

Alkomat CA 9000 Professional

Firma AISKO oferuje nam elektrochemiczny alkomat z możliwością kalibracji. Producent gwarantuje, że urządzenie jest sprawne technicznie, a także że precyzyjnie pokazuje zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat posiada wyświetlacz, na którym pokazuje nam wyniki w cyfrowej formie od 0,00 do 4,00 promili. Warto dodać, że w pamięci urządzenia zapisuje się aż 10 ostatnich wyników. 

Dużą zaletą jest również alarm, który sygnalizuje nam, że dopuszczalny poziom alkoholu w wydychanym powietrzu został przekroczony. Ponadto, poprawność pomiaru jest kontrolowana przez specjalny czujnik przepływu powietrza. Zabezpiecza on także komórkę pomiarową przed uszkodzeniem. Alkomat posiada też wbudowany licznik wykonanych pomiarów oraz funkcję, która przypomina nam o konieczności przeprowadzenia kalibracji urządzenia. 

Produkt jest zasilany dwiema bateriami AAA, które zostały dołączone do zestawu. Warto dodać, że przy zakupie dostaniemy także trzy ustniki, 10 sztuk dodatkowych ustników wielorazowych, kartę gwarancyjną na okres aż 60 miesięcy, instrukcję obsługi oraz darmowe kalibracje przez okres 24 miesięcy licząc od daty zakupu.

 • Czujnik przepływu powietrza;

 • Bogaty zestaw;

 • Przystępna cena.

 • Długi okres gwarancyjny.

 • Nieco mniejszy zakres pomiarowy.

Warto również wziąć pod uwagę Precyzyjny Alkomat PRO X-5 PLUS PLATYNOWY SENSOR

Alkomat PRO X-5 PLUS

Za produkt marki AlcoFind trzeba nieco więcej zapłacić, jednakże alkomat Pro X-5 Plus ma wiele zalet. Przede wszystkim model ten jest kalibrowany z podwyższoną czułością jeszcze przed zakupem. Do alkomatu dostaniemy uniwersalną osłonę na przednią szybę samochodu, która została wykonana z trójwarstwowego materiału. 

Jest to podwójna włóknina, która ma w sobie membranę, czyli folię oddychającą. Osłoną tą możemy używać przez cały rok. Ma ona za zadanie chronić urządzenie przed śniegiem i deszczem, a także przed promieniowaniem UV. Zakres pomiaru produktu wynosi od 0,00 do 5,00 promili. Warto wspomnieć, że alkomat zostały wyposażony w platynowy sensor, dzięki któremu nasze pomiary będą precyzyjne. 

Wbudowany wyświetlacz przypomni nam, ile dni pozostało do następnej kalibracji alkomatu. Informacja ta jest wyświetlana za każdym razem, kiedy włączamy urządzenie. Decydując się na zakup alkomatu AlcoFind, dostaniemy nie tylko skalibrowany model Pro X-5 Plus, ale także etui, instrukcję obsługi, 22 sztuki wielorazowych ustników, baterie oraz abonament na bezpłatne kalibracje przez okres 12 miesięcy.

 • Szeroki zakres pomiarowy;

 • Uniwersalna osłona w zestawie;

 • Precyzyjne pomiary;

 • Bezpłatne kalibracje przez 12 miesięcy.

 • Nieco wyższa cena produktu.

Kolejną interesującą ofertą może być POLICYJNY alkomat iBlow bezustnikowy przesiewowy

POLICYJNY alkomat iBlow

Alkomat marki Promiler to elektrochemiczne urządzenie zasilane czterema lub sześcioma bateriami AA. Zakres pomiaru urządzenia wynosi od 0,00 do 5,00 promili. W momencie zakupu produktu otrzymamy potwierdzenie wykonanej kalibracji w postaci Oryginalnego Certyfikatu Kalibracji. Dzięki temu pomiary naszego urządzenia będą bardzo precyzyjne. Model iBlow posiada wbudowany wyświetlacz LCD, na którym pokazuje się dokładny wynik pomiaru. 

Co ciekawe, alkomat posiada sygnalizację w postaci diody LED w dwóch kolorach. Są nimi zielony i czerwony. Na wyposażeniu jest także latarka, która oświetla osobę obecnie badaną. Produkt możemy z łatwością przymocować do metalowych powierzchni. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu magnesowi w obudowę alkomatu. 

Ciekawostką jest również świecąca w różnych kolorach końcówka modelu. Dzieje się tak w momencie dokładnym wyświetleniem promili w wydychanym powietrzu. Dużą zaletą jest też tryb pasywny, który pozwoli nam na wykonanie testu na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami. Możemy także przebadać osobę nieobecną. Pomimo wysokiej ceny urządzenia, producent daje nam 60-miesięczny okres gwarancyjny.

 • Szeroki zakres pomiarowy;

 • Świecąca w różnych kolorach końcówka alkomatu;

 • Tryb pasywny;

 • Latarka oświetlającą osobę badaną.

 • Wysoka cena urządzenia.

Rozważmy także zakup PROFESJONALNY ALKOMAT OVERMAX AD-02 + KALIBRACJA

ALKOMAT OVERMAX AD-02

Jest to alkomat Overmax AD-02 w eleganckim czarnym etui. Urządzenie jest poręcznym alkomatem cyfrowym ustnikowym. Produkt został wyposażony w wyświetlacz LCD, dzięki któremu możemy odczytać wynik niezależnie od tego, czy jest dzień czy noc. Wyświetlacz ten jest podświetlany w dwóch kolorach, którymi są zielony i czerwony. Ponadto, alkomat posiada wskaźnik gotowości i ostrzeżenia w momencie wykrycia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Warto również wspomnieć o sygnale dźwiękowym. Informuje nas on o nieudanej próbie oraz o przekroczeniu dopuszczalnej granicy zawartości alkoholu. Niestety, zakres pomiarowy urządzenia jest niewielki i wynosi od 0,00 do 1,50 promili, natomiast dokładność pomiaru wynosi do 0,08 promili. Model ten jest zasilany dwiema bateriami AAA, które nie zostały dołączone do zestawu. 

Ponadto, w momencie zakupu otrzymujemy dwa ustniki, instrukcję obsługi oraz etui na urządzenie. Co więcej, producent daje nam 24-miesięczny okres gwarancyjny. Przez okres 24 miesięcy dostajemy również cztery darmowe kalibracje. Dużym plusem jest bardzo niska cena alkomatu.

 • Urządzenie podświetlane dwoma kolorami;

 • Powiadomienie dźwiękowe;

 • Niska cena.

 • Krótki okres gwarancyjny;
 • Mały zakres pomiarowy.
 •  

Alkomat Raptor Policyjny, Kalibracje, SERWIS to również ciekawa oferta

Alkomat Raptor Policyjny, Kalibracje, SERWIS

Model Raptor jest nieco droższą propozycją, ale idealnie sprawdzi się podczas wydarzeń plenerowych, koncertów i innych masowych imprez. Urządzenie to jest w stanie wykonać nawet 550 pomiarów w przeciągu jednej godziny. Dzięki szybkiemu elektrochemicznemu sensorowi czas pomiaru to zaledwie 4 sekundy. Z kolei ciągły czas pracy alkomatu marki AlcoForce to aż 4 godziny.

Produkt został wyposażony w kolorowy wyświetlacz LCD. Informuje nas on o orientacyjnym stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu. Zakres pomiaru wynosi od 0,00 do 2,00 promila. W momencie pomiaru uruchamia się także sygnalizacja świetlna. Co więcej, alkomat posiada funkcję latarki. Istotną informacją jest także fakt, że urządzenie pracuje w dwóch trybach. Są nimi tryb aktywny i pasywny.

Ponadto, ergonomiczny kształt modelu sprawia, że jest on poręczny i bardzo wygodny w użytkowaniu. Urządzenie ma również czujnik przepływu powietrza, który gwarantuje nam odpowiednią pojemność badanej próbki. Decydując się na zakup alkomatu, w zestawie dostajemy skalibrowane urządzenie, certyfikat kalibracji, gwarancję nielimitowanych kalibracji przez 12 miesięcy, baterie zasilające alkomat oraz instrukcję obsługi.

 • Sygnalizacja świetlna;

 • Funkcja latarki;

 • Dwa tryby pracy;

 • Czujnik przepływu powietrza.

 • Niewielki zakres pomiarowy;
 • Wysoka cena produktu.
 •  
 •  

XBLITZ SPIRIT ALKOMAT ELEKTRONICZNY spełni nasze oczekiwania

XBLITZ SPIRIT ALKOMAT

W bardzo przystępnej cenie możemy zakupić alkomat elektroniczny marki Xblitz. Model Spirit gwarantuje nam precyzyjne pomiary. Dzięki niemu będziemy mieli pewność, kiedy możemy prowadzić auto. Alkomat jest niewielkim urządzeniem w kolorze czarnym. Został on wykonany z tworzyw sztucznych wysokiej jakości oraz posiada połyskujący panel przedni. 

Warto również wspomnieć, że wbudowany wyświetlacz pokazuje nam ilość wykonanych testów, wynik badania oraz czas nagrzewania sensora. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup urządzenia musimy wiedzieć, że do naszej dyspozycji jest rok darmowych kalibracji. Co więcej, dostajemy także komplet baterii zasilających alkomat, pięć ustników oraz instrukcję obsługi. Niestety, producent daje nam bardzo krótki okres gwarancyjny. 

Dużym plusem jest fakt, że alkomat elektroniczny jest poręczny i bardzo łatwy w użytkowaniu. Zakres pomiaru wynosi  od 0,00 do 2,00 promila, natomiast czas rozgrzania jest równy 40 sekund. Urządzenie zbiera bardzo pozytywne opinie użytkowników. Produkt jest chwalony między innymi za estetyczne wykonanie, niską cenę oraz za sygnalizację dźwiękową.

 • Estetyczne wykonanie;

 • Rok darmowych kalibracji;

 • Urządzenie łatwe w użyciu.

 •  
 • Niewielki zakres pomiaru.

Ciekawym rozwiązaniem jest także Szybki Alkomat policyjny dla firm pałka Alcoblow

Alcoblow

Marka AlcoBlow proponuje nam alkomat o krótkim czasie przygotowania na pracy oraz z inteligentnym platynowym czujnikiem elektrochemicznym. Urządzenie w swoich pomiarach nie reaguje na substancje inne niż alkohol, dzięki czemu zyskujemy rzetelne wyniki bez przekłamań. Generalnie wyniki są bardzo precyzyjne.

Co więcej, alkomat jest bardzo prosty w użytkowaniu, a także ma elegancki i estetyczny wygląd. Ponadto, dużymi zaletami są wizualne i dźwiękowe alarmy ostrzegawcze. Model AlcoBlow posiada aż dwa tryby pracy. Są nimi tryb aktywny i tryb pasywny. Dla niektórych minusem może być brak wyświetlacza, jednakże w ten sposób zyskujemy o wiele mniejsze zużycie energii, dzięki temu baterie starczą na o wiele dłużej.

Decydując się na zakup zestawu, otrzymujemy alkomat AlcoBlow, 4 baterie typu AA, instrukcję obsługi urządzenia, certyfikat kalibracji oraz opaskę na rękę, która chroni przed upuszczeniem. Komplet obejmuje jeszcze praktyczny pokrowiec w kolorze czarnym. Za produkt musimy bardzo dużo zapłacić, jednakże zbiera on wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników.

 • Precyzyjny pomiar;

 • Urządzenie proste w użyciu;

 • Dwa tryby pracy.

 • Brak wyświetlacza;
 • Nieco wysoka cena
 •  
 •  
 •  

Dalej nie wiesz który będzie najlepszy alkomat? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki i ciesz się właściwie wybranym urządzeniem!

Każdy z wyżej zrecenzowanych produktów oferuje ciekawe atrybuty i szereg zalet. Są to opcje dosyć tanie, ale też i te droższe. Znalazły się tam propozycje niezwykle precyzyjne, ale też i bardziej funkcjonalne i przypominające bardziej złożone urządzenie pomiarowe, a nie prosty alkomat policyjny. Jednakże, ta różnorodność nie sprawia od razu, że musimy zdecydować się na jeden z przedstawionych wyżej produktów. Wręcz przeciwnie. Pokazuje to ogromne różnice i możliwości w znalezieniu swojego idealnego produktu.

I nie musi to być alkomat amii czy też inny policyjny wariant, którego cena przekracza tysiąc złotych. Istnieje wiele tańszych propozycji, a bardzo często pozytywne opinie alkomatów ze średniej półki cenowej pokazują, że już takie opcje będą wystarczająco dobre do prywatnego użytku. Nie mniej jednak w każdym przypadku ważne jest zweryfikowanie rozdzielczości pomiaru i zakresu. Oprócz tego, warto też sprawdzić jak wygląda wyświetlacz, w jakie funkcje produkt został wyposażony, a także jakiego typu zasilanie zastosowano w danym produkcie.

Nie mniej istotne będą elementy dodatkowe, jakie znajdujące się na wyposażeniu. Chodzi tutaj o, na przykład, ustniki, których dodatkowa ilość pozwoli sprawniej i zachowując należytą higienę sprawdzić poziom alkoholu we krwi więcej niż jednej osobie. Oprócz tego, ważne są też kalibracje, które pozwalają utrzymać wydajność i skuteczność, ale też i precyzję alkomatu. A te natomiast kosztują, więc dostęp do darmowych, nielimitowanych przez dany okres kalibracji będzie z pewnością plusem. Ciekawych informacji na temat tego jak wybrać odpowiedni, bardzo dobry alkomat udzieli nam również poniższy artykuł:

https://trans.info/pl/jak-wybrac-dobry-alkomat-podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage-120771

 

alkomat opinie

Czytaj także: https://majsterkujsam.pl/czujnik-parkowania-opinie-ranking/

Przede wszystkim sprawdź rozdzielczość i zakres pomiaru

Wybierając alkomat spośród setek dostępnych produktów naszym zadaniem jest przede wszystkim wybranie urządzenia charakteryzującego się jak największą precyzją pomiaru. Na to wpływa, przede wszystkim, zastosowanie jak najczulszego i najlepiej wykonanego sensora. W średniej półce cenowej najczęściej wykorzystuje się sensory platynowe z uwagi na ich jakość i odpowiednie wykonanie.

Nie mniej jednak istnieje wiele różnych konstrukcji czy też typów alkomatów – nawet i alkomaty jednorazowe! Dla nas najistotniejsze jest to, żeby produkt charakteryzował się jak najlepszą rozdzielczością pomiaru i największym jego zakresem. Rozdzielczość pomiaru na poziomie 0.04‰ to absolutne minimum. Jeśli chodzi o zakres, to od 0-4‰  z pewnością wystarczy.

Alkomat CA 9000 Professional +
Alkomat CA 9000 Professional

Alkomat PRO X-5 PLUS
Alkomat PRO X-5 PLUS

Dalej, nie zapomnij o wykonaniu

Wykonanie to kolejny kluczowy parametr przy poszukiwaniu alkomatu idealnego. Nikt przecież nie chce wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy na produkt, który po dosłownie kilku miesiącach odmówi posłuszeństwa bądź straci swoją precyzję działania. I choć z tą drugą kwestią pomocne okazać się mogą kalibrację (o tym opowiemy niżej), to jednak przy uszkodzeniu zazwyczaj należy nastawić się na kolejne poszukiwania.

To właśnie dlatego zaleca się stosować najlepszej klasy komponenty jak, chociażby, wyżej opisany sensor platynowy. Pozwala to cieszyć się niezawodnością na naprawdę zadowalającym poziomie. Aczkolwiek warto też zauważyć, że zastosowanie przez producentów długoletniej, nawet i 5-letniej gwarancji, może znacznie poprawić rzetelność producenta i wpłynąć pozytywnie na odbiór danego modelu.

Nie mniej istotną rolę odegrają funkcje dodatkowe

Kolejny czynnik, który wydaje się niezbędny przy poszukiwaniu opcji idealnej to, na przykład, funkcje, w jakie dodatkowo został dany alkomat wyposażony. Oczywiście, większość z nas potrzebuje wyłącznie alkomatu do sprawdzenia ówczesnego poziomu alkoholu we krwi. Jednakże, istnieje wiele innych dodatkowych funkcji, które pozytywnie wpłyną na komfort użytkowania sprzętu.

Z tych najciekawszych udogodnień warto wspomnieć o wybraniu opcji z wyświetlaczem cyfrowym LCD. Dodatkowe jego podświetlenie pozwoli w trakcie dnia lepiej dostrzec pomiar. Co więcej, warto też pamiętać, że produkty tego typu są zaszwyczaj zasilane bateryjnie. Jeśli więc wybrana przez nas opcja ma wbudowane wyłączanie zasilania po kilkunastu czy kilkudziesięciu sekundach od przeprowadzenia pomiar, to będzie to późniejsza znaczna oszczędność.

Nie mniej istotną rolę odegrają też kwestie związane z ilością pomiarów i pamięcią. Dzięki temu zapiszemy sobie ostatnie wyniki i z biegiem czasu będziemy mogli porównywać jak szybko trzeźwiejemy i kiedy zniknie ostatni promil z naszego organizmu.

Alkomat Raptor Policyjny, Kalibracje
Alkomat Raptor Policyjny, Kalibracje, SERWIS
Alkomat policyjny dla firm pałka Alcoblow
Alcoblow

Pamiętaj także o właściwościach dodatkowych i akcesoriach

Choć w naszym rankingu pojawiło się wiele róznych ciekawych produktów, to tak naprawdę każdy z nich był w stanie zachwycić nas swoimi dodatkowymi cechami szczególnymi. Dla przykładu pojawiły się tu opcje oferujący nam wbudowany moduł kontroli temperatury czy też opcje sygnalizujący źle przeprowadzoną próbę pomiaru. 

Warto też pamiętać, że to nie wszystko, co może i nawet powinien zaoferować nam produkt. Istotne będą też ustniki, a także ich dodatkowa ilość pozwalająca nam testować promile u różnych osób zachowując satysfakcjonujący poziom higieny. Rzeczą mniej oczywistą, ale równie istotną, jest specjalne etui, które zostało dostosowane do rozmiaru alkomatu i pozwala trzymać produkt w bezpiecznym miejscu.

Kalibracja – wszystko co musisz o niej wiedzieć 

Nad wyraz istotna w przypadku zakupu alkomatów jest ich kalibracja. Z czasem urządzenia te przestają oferować nam tak rzetelnych i precyzyjnych wyników. A jeśli kupujemy produkt warty kilkaset, a w niektórych przypadkach nawet i kilka tysięcy, złotych, to oczekujemy takiej precyzji, jaką oferują nam alkomaty policyjne. Tylko w ten sposób uda nam się uniknąć problemów związanych z nieprawidłowym pomiarem i jazdą samochodem.

Aby więc dany alkomat charakteryzował się jak najlepszą jakością, to co jakiś czas powinno się stosować kalibracje. Odbywa się to za pomocą specjalnie zaprojektowanych pinów i potrzebne do tego jest urządzenie wzorcowe. Do niego podłącza się alkomat, a następnie powietrza wtłaczane jest do sprzętu wraz z ustaloną wcześniej zawartością alkoholu. Taki proces powinien odbywać się raz na pół roku.

Jest to dodatkowo płatne, a czasami, w przypadku bardziej skomplikowanych urządzeń, same koszty kalibracji mogą być całkiem spore. Warto więc wybrać taki produkt, którego kalibracja jest wliczona w cenę i może odbywać się ona przez przynajmniej rok. Istnieją też producenci, którzy są w stanie dostarczyć nam nielimitowane kalibracje na okres 2 lat!

Najlepsze alkomaty – podsumowanie rankingu 2024

Żaden wirtualny alkomat nie powie nam rzeczywistych pomiarów. I choć możemy otrzymać dosyć bliskie prawdzie wyniki, to każdy organizm jest inny, a co za tym idzie inaczej będzie radził sobie z alkoholem we krwi. Z tego właśnie powodu bardzo istotną rzeczą przy wybieraniu właściwego produktu jest uwzględnienie wszystkich czynników i kwestii technicznych, a także parametrów. Dopiero wtedy będziemy mieć gwarancję, że model, który nam przypadł do gustu, rzeczywiście sprawdzi się w każdej sytuacji i będzie to robić przez wiele lat.

Oczywiście możemy poszukać alkomatu policyjnego czy też, wręcz przeciwnie, pomyśleć nad alkomatem jednorazowym. Aczkolwiek żadna z tych opcji nie będzie idealna, bo jedna okaże się zbyt droga w zakupie i utrzymaniu, a druga po prostu nie będzie tak precyzyjna i po prostu na jeden raz. To, co jednak może spodobać się niejednej osobie, to dzisiejszy numer jeden, a mianowicie Alkomat CA 9000 Professional + kalibracje, ustniki. Jest to idealny kompromis pomiędzy alkomatem jednorazowym, a bardzo drogą opcją policyjną. Świetne parametry i wysoka precyzja, a także bardzo dobre, pozytywne opinie alkomatu sprawiają, że to opcja niemal idealna. 

Sprawdź nasz ranking kamer samochodowych: https://majsterkujsam.pl/kamera-samochodowa-w-lusterku-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki alkomat wybrać
Average rating:  
 0 reviews