Jakie lodówki samochodowe wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking najlepszych lodówek turystycznych 2024 – sprawdź już dziś czym się kierować i co jest najważniejsze w przypadku tego typu zakupów! 

Kemping, biwak czy też po prostu podróżowanie na wakacje z dodatkowym miejscem do przechowywania zamrożonej czy schłodzonej żywności to niewątpliwie spore ułatwienie. W ten sposób zabierzemy ze sobą wiele przysmaków i nawet po wielogodzinnej podróży dalej będą świeże i smaczne. Pozwoli to znacznie obniżyć koszty wycieczek, bo nie będziemy musieli zatrzymywać się co chwilę, aby zjeść posiłek. 

Co jednak może pomóc nam w wyborze produktu idealnego? Jak upewnić się, że wybrany przez nas sprzęt będzie charakteryzował się bardzo dobrą jakością i że poradzi sobie z bardziej wymagającymi podróżami? Czym w ogóle taka lodówka turystyczna powinna się wyróżniać na tle rywali? Istnieje wiele różnych danych technicznych czy specyfikacji i dopiero zapoznanie się z każdą z nich pozwoli na zrozumienie czym jedna lodówka będzie się różnić od drugiej.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lodówka Germin

9.9

Tania

Lodówka Yeticool LX30BLUE

9.8

Droga


 

Lodówka LTC

9.7

Tania


 

Lodówka Sapphire SG-002

9.6

Tania

Lodówka Sternhoff

9.5

Tania


 

Lodówka PEME

9.5

Tania


 

Aby znacznie lepiej poradzić sobie z wybraniem najlepszej lodówki, dzisiejszy ranking pomoże każdej zainteresowanej osobie w znalezieniu takiego sprzętu, który bez najmniejszych problemów dostarczy wystarczająco niską temperaturę i chłodzenie nawet w najcieplejsze dni. Ponadto, ten ranking lodówek turystycznych przedstawia szereg specyfikacji i innych dodatków, a także omówi dostępne nowinki technologiczne i to czy funkcja grzania będzie obowiązkowa. 

Zwycięzca rankingu to bez wątpienia 32L 12/230 AGREGAT LODÓWKA TURYSTYCZNA SAMOCHODOWA

ranking lodówek turystycznych samochodowych

Propozycja przygotowana przez markę Germin jest zdecydowanie jedną z najciekawszych ze względu na pojemność, jakość wykonania, funkcjonalność, ale też i wydajność całego systemu. Produkt jest przenośny, aczkolwiek ze względu na większe gabaryty nie będzie tak prosty w przechowywaniu. Nie zmienia to faktu,że otwiera dzisiejszy ranking ze względu na fantastyczne dane techniczne i super wydajną pracę – nawet w przypadku większych upałów.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od konstrukcji. Produkt wykonany został z trwałego materiału, a dodatkowa izolacja termiczna o łącznej grubości 3 cm gwarantuje świetne warunki do przechowywania zarówno mrożonek jak i produktów wymagających wyższej temperatury. Obudowa oferuje nam 3 dodatkowe gniazda, mianowicie 12V, 230V, a także USB. Innymi słowy, urządzenie pozwala ładować sprzęty mobilne podczas pracy, co jest niewątpliwą zaletą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki opcjom zasilania, jest to zarówno produkt samochodowy jak i do stosowania w domach z klasycznymi gniazdami jednofazowymi. 

Produkt charakteryzuje się zakresem temperatury od -18 stopni Celsjusza do aż 65 stopni Celsjusza. Co więcej, samo chłodzenie jest bardzo efektywne, bo pozwala na uzyskanie temperatury aż o 20 stopni Celsjusza poniżej temperatury otoczenia. 

 • Możliwość utrzymania 20 stopni Celsjusza poniżej temperatury otoczenia;

 • Chłodzenie i funkcja grzania w jednym;

 • Możliwość ładowania innych urządzeń dzięki trzem gniazdom – USB, 12V i 230V;

 • Duża grubość izolacji termicznej;

 • Spora pojemność.

 • Dosyć wysoka cena;
 • Zajmuje całkiem sporo miejsca.
 •  

Lodówka przenośna z kompresorem Yeticool LX30BLUE to alternatywa, którą także warto wziąć pod uwagę 

jaką lodówkę turystyczną kupić

Urządzenie przygotowane przez Yeticool to prawdopodobnie jedna z najmocniejszych i najwydajniejszych opcji, jakie obecnie mamy dostępne na rynku. Produk tcharakteryzuje się stosunkową kompaktowością przy zachowaniu dużej pojemności. Oprócz tego, propozycja wyposażona jest w wiele dodatkowych funkcjonalności, a temperatura chłodzenia poniżej temperatury otoczenia jest jedną z najlepszych. Niestety, wybór ten jest niewątpliwie jednym z najtrudniejszych ze względu na bardzo wysoką cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za ten model.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych danych. Mianowicie urządzenie wyposażone jest w kompresor, który gwarantuje wysoką wydajność w chłodzenia. Zakres temperatury chłodzenia wynosi, co prawda, od -20 stopni Celsjusza do +20 stopni Celsjusza. Oznacza to, że pomimo niskiej temperatury minimalnej, temperatura maksymalna nie należy do najwyższych. Jest to jednak spowodowane tym, że urządzenie nie ma wbudowanej funkcji ogrzewania pokarmów.

Niewątpliwą zaletą tego sprzętu jest możliwość sterowania lodówką zdalnie – wszystko to dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth. Co ciekawe, jest to najnowsza wersja tego typu łączności – 5.0. Gwarantuje to bardzo daleki zasięg działania – nawet do 10 metrów. Lodówka wyposażona jest w przewód zasilający 12/24V, a także adapter AC/DC. Ponadto, produkt oferuje świetną funkcjonalność i obsługę dzięki wbudowanemu panelowi sterowania. Samo urządzenie jest wyposażone w wielopoziomowe zabezpieczenie akumulatora pojazdu, a także zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. 

 • Bardzo rozbudowane funkcjonalności;

 • Możliwość sterowania lodówką zdalnie – Bluetooth 5.0;

 • Wbudowane gniazdo USB;

 • Bardzo dobre chłodzenie – nawet do 20 stopni Celsjusza poniżej temperatury otoczenia.

 • Funkcja grzania niedostępna;

 • Bardzo wysoka cena.

LODÓWKA TURYSTYCZNA SAMOCHODOWA A++ 32L 12V i 230V to nieco bardziej budżetowa opcja

lodówka turystyczna do 300 zł

To urządzenie elektryczne przygotowane zostało przez markę LTC. Charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością, funkcją grzania i chłodzenia, a także innymi atrybutami przemawiającymi za tym rozwiązaniem. I choć samo chłodzenie poniżej temperatury otoczenia nie jest tak efektowne jak w przypadku niektórych lodówek konkurencji, to jest to bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert ze względu na atrakcyjną cenę i wygodę użytkowania. 

Lodówka oferuje nam aż 32 litry pojemności, co bez wątpienia jest dobrym znakiem. W ten sposób zmieścimy w niej znaczne ilości pożywienia. Samo chłodzenie jest dostatecznie dobre – funkcja chłodzenia radzi sobie dobrze, jeśli temperatura otoczenia nie jest zbyt wysoka. Wtedy wydajność oznacza chłodzenie do 15 stopni Celsjusza poniżej temperatury otoczenia. Funkcja ogrzewania natomiast jest w stanie dostarczyć temperaturę do 60 stopni Celsjusza. 

Produkt cechuje się wygodą użytkowania ze względu na dobrze umieszczony i trwale skonstruowany uchwyt do przenoszenia. Warto też zapamiętać, że lodówka pracuje bardzo cicho – generuje tylko 38 dB hałasu. Inną zaletą urządzenia jest intuicyjny panel, na którym znajdują się przełączniki trybu pracy – do chłodzenia, ogrzewania lub wyłącznie sprzętu, a także wskaźnik zasilania wskazujący czy produkt działa w trybie ekologicznym (i ekonomicznym) czy w trybie maksymalnego chłodzenia/grzania.

 • Bardzo prosta obsługa;

 • Funkcja grzania i chłodzenia;

 • Możliwość zasilania za pomocą zapalniczki samochodowej lub przy użyciu klasycznego gniazda;

 • Niska cena;

 • Bardzo niski poziom hałasu.

 • Przeciętna temperatura chłodzenia poniżej temperatury otoczenia;

 • Niezbyt dobra izolacja termiczna.

Następnym produktem wartym rozważenia jest LODÓWKA SG002 turystyczna /samochodowa 25L,12/230V

najlepsza lodówka turystyczna

Jeśli rozwiązanie o jak największym poziomie budżetowości to dla nas najistotniejsza kwestia, to w takim razie z pewnością model SG-002 przygotowany przez markę Sapphire przypadnie do gustu niejednej osobie. Jest to przede wszystkim opcja bardzo kompaktowa, bo pozwala nam przechowywać przedmioty o łącznej pojemności wynoszącej 25 litrów. Sprzęt cechuje się jednak ciekawymi funkcjami i dodatkami, dzięki czemu pomimo niskiej ceny jest to wciąż atrakcyjne rozwiązanie.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od opcji oferowanych przez tę lodówkę. Funkcja grzania jest jak najbardziej dostępna, dzięki czemu możemy utrzymać dany posiłek na satysfakcjonującym poziomie. Samo chłodzenie jest bez wątpienia wystarczająco skuteczne do utrzymania przyjemnej temperatury przez długi czas. Co ciekawe, sprzęt ten charakteryzuje się podwójnymi ściankami, które nieco poprawiają termoizolację produktu. 

W zestawie producent dorzuca specjalne wkłady chłodzące, dzięki którym utrzymanie optymalnej temperatury jest znacznie łatwiejsze. Ponadto, sam system chłodzący jest bezobsługowy i wytrzymały. Co prawda produkt nie należy do największych, ale dzięki temu znacznie dłużej lodówka utrzymuje niską temperaturę. 

 • Bardzo niska cena;

 • Długo utrzymuje temperaturę;

 • Dodatkowe akcesoria w zestawie;

 • Funkcja grzania;

 • Trwała konstrukcja.

 • Mała pojemność lodówki;

 • Niskie zużycie energii. 

Co więcej, LODÓWKA TURYSTYCZNA SAMOCHODOWA USB LCD 12/230 XXL uzupełnia dzisiejszy ranking lodówek turystycznych

lodówki turystyczne ranking

Oferta przygotowana przez markę Sternhoff jest z pewnością atrakcyjna z kilku powodów. Przede wszystkim w stosunkowo dobrej cenie otrzymujemy sporą pojemność, dobrą moc, a także wielofunkcyjność na zadowalającym poziomie. A to wszystko mając na względzie dodatkowe funkcje usprawniające produkt i ułatwiające korzystanie jak, chociażby, wyświetlacz LCD czy funkcja grzania.

Sternhoff oferuje nam lodówkę o pojemności 30 litrów, w której znalazło się miejsce na parę ciekawych dodatków. Przede wszystkim należy zauważyć, że sprzęt można podłączyć zarówno pod gniazdo 12 V (czyli klasyczny sprzęt samochodowy) jak i pod gniazdo 230 V (klasyczne jednofazowe gniazdo domowe). To oznacza, że propozycja posłuży zarówno jako lodówka kompaktowa samochodowa, ale też i na biwaki. Produkt radzi sobie całkiem dobrze, a funkcja chłodzenia jest wydajna. Dzięki temu temperatury wewnątrz są o 20 stopni Celsjusza niższe niż te na zewnątrz.

Poza tym, urządzenie wyposażone zostało w możliwość grzania do aż 65 stopni Celsjusza. To przekłada się na możliwość utrzymania wybranej przez nas temperatury na docelowym poziomie. Za długość schłodzenia lub ogrzania odpowiada przede wszystkim izolacja styropianowa – tę znajdziemy zarówno w pojemniku jak i na pokrywie. W ten sposób sprzęt cechuje się dobrą termoizolacją. 

 • Termoizolacja na wysokim poziomie;

 • Dosyć duża pojemność;

 • Tryb ECO;

 • Dodatkowe gniazdo USB;

 • Wysoka efektywność chłodzenia.

 • Kiepska jakość przycisków na panelu;

 • Niska kultura pracy.

LODÓWKA SAMOCHODOWA 27L USB 12V/230V PEME to jeszcze inny samochodowy gadżet, o jakim warto wspomnieć 

ranking lodówek turystycznych kompresorowych

W 2024 roku jedną z najlepszych opcji, jeśli pragniemy schłodzić urządzenie, jest lodówka turystyczna przygotowana przez firmę Peme. Model Ice-ON IO-27 w kolorystyce Pine Forest to świetne połączenie wysokiej zdolności utrzymywania ciepła, jak i dobrego chłodzenia w nawet bardziej wymagających warunkach. I choć zdolność chłodzenia poniżej temperatury otoczenia nie jest najlepsza, to z pewnością produkt cechuje się świetnymi pozostałymi parametrami i bardzo dobrym wykonaniem.

Sprzęt charakteryzuje się mocą na poziomie 46 W, co nie jest najwyższą wartością w rankingu. Prawdę mówiąc to jeden z najniższych wyników. Jest to jednak też i dobra rzecz, bo gwarantuje to niskie zużycie energii – szczególnie, jeśli zaczniemy korzystać z trybu oszczędzania energii Eco. Sama wydajność pracy jest zależna od temperatury otoczenia, ale utrzymanie chłodu na poziomie 14-18 stopni Celsjusza poniżej temperatury środowiska na zewnątrz jest jak najbardziej realne.

Samo utrzymywanie ciepła możliwe jest na poziomie 60-65 stopni Celsjusza, co także jest bardzo dobrym wynikiem. Jeśli chodzi o charakterystykę pracy, to moduł Peltiera wykorzystywany jest do pracy (technologia termoelektryczna). Pamiętajmy też o tym, że produkt podłączymy do zapalniczki samochodowej lub klasycznego gniazda 230V. 

 • Wysoka efektywność;

 • Niskie zużycie energii;

 • Wysokiej jakości wykonanie;

 • Możliwość podłączenia do zapalniczki samochodowej lub gniazda klasycznego.

 • Przeciętna zdolność chłodzenia przy wysokiej temperaturze otoczenia.

Ranking lodówek 2024 nie jest wystarczającym źródłem informacji? W takim razie wybierz sam jaka jest najlepsza lodówka – zgodnie z własnymi wymaganiami i oczekiwaniami! 

Przedstawione powyżej produkty to bez wątpienia jedne z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Lodówka kompresorowa zasilana gniazdem zapalniczki samochodowej bądź też za pomocą klasycznego gniazda jednofazowego 230V to świetne rozwiązanie na kemping czy biwak, czy po prostu kiedy wybieramy się na wycieczkę i chcemy wziąć ze sobą parę dodatków, które sami przygotowaliśmy.

Dlatego aby znaleźć idealny produkt, musimy przede wszystkim określić na czym dokładnie najbardziej nam zależy – czy na możliwe najbardziej funkcjonalnym urządzeniu, na jak najlepszym chłodzeniu czy może na tym, aby panel sterowania pozwalał nam podgrzewać, schładzać czy też utrzymywać temperaturę. Ponadto, istnieje wiele innych funkcjonalności czy rozwiązań znacznie poprawiających komfort obsługi urządzenia.

Miejmy też na uwadze fakt, że ze względu na elektryczny charakter tego sprzętu i sposób działania kompresorów, istotna jest moc sprzętu. Ta będzie mieć znaczenie dla skuteczności chłodzenia lub grzania, ale też dla zużycia energii. Powyższy ranking lodówek turystycznych 2022 gwarantuje nam wiele atrakcyjnych produktów, ale poniższy poradnik zakupowy pozwoli zrozumieć jak poszczególne czynniki wpływają na atrakcyjność urządzenia. Ciekawych informacji udziel nam także ten artykuł:

http://katarzyna-gileta-klepka.smaczneblogi.pl/27995,jak-wybrac-lodowke-turystyczna

 

jaka lodówka turystyczna forum

Wybierając model elektryczny lodówki turystycznej samochodowej, zweryfikuj jej moc

Urządzenia elektryczne wyposażone są w specjalny kompresor, który za pomocą technologii termoelektrycznej gwarantuje nam chłodzenie pożywienia zamkniętego wewnątrz lodówki. Wentylator zamontowany wewnątrz tego sprzętu równomiernie rozprowadza temperaturę po wnętrzu i w ten sposób cieszyć się możemy chłodnym napojem czy też posiłkiem po wielogodzinnej trasie. 

Niestety bez odpowiednio dużej mocy lodówka, szczególnie ta o sporej pojemności, nie będzie w stanie poradzić sobie z utrzymaniem wystarczająco niskiej temperatury do osiągnięcia zamierzonego celu. Jest to szczególnie problematyczne w upalne dni. Z tego względu urządzenie powinno oferować nam moc na poziomie nie mniejszym niż 50W.

LODÓWKA SG002 turystyczna /samochodowa 25L,12/230V
najlepsza lodówka turystyczna

LODÓWKA TURYSTYCZNA SAMOCHODOWA A++ 32L 12V i 230V
ranking lodówek turystycznych samochodowych

Pojemność to jedna z kluczowych kwestii

Lodówka samochodowa może mieć pojemność na poziomie 24l, 30l, ale może też być ogromna i charakteryzować się pojemnością nie mniejszą niż 32l. Oczywiście ostateczny wybór zależy od nas i od tego jak dużą lodówkę potrzebujemy. Warto jednak odnotować, że oprócz ilości dostępnego miejsca pojemność ma znaczenie w przypadku utrzymywania temperatury na akceptowalnym poziomie. 

Dlatego jeśli nie jest nam potrzebne ogromne rozwiązanie, lepiej wybrać sprzęt mniejszy. Wtedy będziemy mogli chłodzić czy podgrzewać pożywienie w lodówce w sposób bardziej efektywny. Warto też pamiętać, że pojemność to nie tylko litraż. Rzecz jasna 32l będzie z pewnością oferować nieco więcej miejsca niż 24l czy 30l, ale sam kształt lodówki i wewnętrzne podziałki są z pewnością równie ważne.

Funkcjonalność to równie istotna cecha

Możliwość ustalenia wymaganej temperatury czy też zmiana trybu z chłodzenia na grzanie to bardzo ciekawe dodatki, o których warto pamiętać szukając idealnego urządzenia do chłodzenia żywności. Aczkolwiek absolutnym minimum, które powinno bardzo pomóc przeciętnemu użytkownikowi podczas pracy ze sprzętem, jest wybranie sprzętu z trzema przyciskami – do chłodzenia, grzania, a także do pracy EKO – czyli zużywaniu jak najmniej energii w celu utrzymania temperatury produktu.

Funkcje dodatkowe są jednak o wiele bardziej rozbudowane. Dobrym przykładem może być panel sterowania, na którym ustalimy dokładną temperaturę, jaka nas interesuje. Oprócz tego, niektóre lodówki wyposażone są w system łączności Bluetooth. Umożliwia on połączenie telefonu z lodówką i kontrolę jej ustawień za pomocą urządzenia mobilnego.

Lodówka przenośna z kompresorem Yeticool LX30BLUE
jaką lodówkę turystyczną kupić

Lodówka turystyczna – ranking ofert na rok 2024 ma wiele do zaoferowania, a ty już wiesz jak znaleźć opcję idealną! 

32L 12/230 AGREGAT LODÓWKA TURYSTYCZNA SAMOCHODOWA to bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, świetnymi parametrami pracy, a przy okazji jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń na rynku. Nie możemy też zapomnieć o dosyć dobrej, wydajnej pracy nawet przy wyższych temperaturach i o łączności Bluetooth.

Jeśli jednak potrzebujemy nieco mniejszego produktu bądź po prostu myślimy nad sprzętem o znacznie lepszej izolacji termicznej, to warto przejrzeć dostępne w poniższym rankingu produkty i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Jeszcze innym ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wiedzy zebranej z powyższego poradnika zakupowego i znalezienie własnego, idealnego produktu. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/alkomat-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie lodówki samochodowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews