Jaka kamera samochodowa przód tył jest najlepsza w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spis Treści

Ranking najlepszych kamer samochodowych przód i tył – sprawdź już dziś która kamera samochodowa przód tył będzie najlepsza w 2024 roku!

Bezpieczeństwo jest dla każdego z nas najważniejsze. Czasami jednak nie jesteśmy w stanie uniknąć kolizji, gdyż to nie z naszej winy do niej doszło. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy sprawca zdarzenia nie przyznaje się do winy, a sytuacja nie wydaje się tak oczywista, jak mogłoby się z początku wydawać? W takich sytuacjach możliwość ukazania funkcjonariuszom nagrania niewątpliwie ułatwi sprawę i potwierdzi faktyczną wersję wydarzeń. Choć warto zamontować też czujniki parkowania żeby samemu uniknąć kolizji.

Z tego właśnie powodu przednia kamera do rejestracji zdarzeń jest tak popularna. Jednakże, ostatnimi czasy wariant przód i tył także zyskuje na popularności – głównie ze względu na to, że w ten sposób możemy rejestrować nie tylko to, co się dzieje z przodu, ale też i z tyłu lub, jeśli kamery mają odpowiednio szeroki kąt widzenia, także i z boków auta. Jak jednak wybrać opcję, która charakteryzować się będzie najlepszymi parametrami? Które wartości wskażą nam czy mamy do czynienia z propozycją dobrą?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kamera 70mai a500s

9.9

Średnia


 

Kamera GT800

9.8

Tania


 

Kamera Vcar D51

9.7

Średnia

Kamera Blow F600

9.6

Tania

Kamera VIOFO A229

9.5

Droga


 

Wideorejestrator Kamera Pojazdu

9.4

Tania

Dzisiejszy ranking kamer samochodowych to lista najciekawszych opcji, jakie w ostatnim czasie zostały opracowane przez różnorodnych producentów. Urządzenia te charakteryzują się zróżnicowanymi atrybutami i cenami, przez co to opcje dostosowane zarówno do klientów poszukujących rozwiązań budżetowych, jak i dla użytkowników o wysokich wymaganiach i oczekiwaniach. Podczas kompletowania listy, nasi specjaliści wzięli pod uwagę rozdzielczość nagrywania i jakość zapisu, funkcje dodatkowe, obsługę kart pamięci, a także trwałość sprzętu i jego opinie. 

Ranking kamer samochodowych otwiera jedna z najciekawszych opcji, mianowicie Kamera samochodowa 70mai, a dokładniej WIDEOREJESTRATOR JAZDY 70mai KAMERKA a500s + tylna

Kamera samochodowa przód tył z czujnikiem ruchu

Propozycja przygotowana przez firmę 70mai to atrakcyjny wybór w stosunkowo budżetowym zakresie cenowym – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę inne opcje dostępne w tym rankingu czy w ogóle w katalogu kamer samochodowych. Model A500S charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem, intuicyjną obsługą, a także bardzo prostym działaniem. Sprzęt ma, oczywiście, dwie kamery, a przy tym wiele innych dodatków i usprawnień.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od najistotniejszych parametrów wideorejestratora. W średnim zakresie cenowym otrzymujemy urządzenie, które jest w stanie dostarczyć nam jakość zapisu na poziomie 1920x1080P, czyli Full HD. Co ciekawe, przednia kamera gwarantuje nam jakość zapisu na poziomie QHD, czyli 2560x1440P. Pamiętajmy jednak o tym, że kąt widzenia jest tylko przeciętny. Wynosi on 140 stopni, co jest akceptowalną wartością w przypadku produktów budżetowych i tych nieco droższych. 

Urządzenie wyposażone jest w komunikaty głosowe, które sprzęt wydaje w naszym rodzimym języku. Ponadto, opcja ta wyposażona jest w GPS, co pozwala śledzić dotychczasową prędkość z dużą precyzją. Miejmy też na względzie WiFi umożliwiające bezprzewodowe podłączenie wideorejestratora z naszym telefonem do przesyłu filmów czy też nagrywanie w pętli.

 • Tryb parkingowy;

 • Funkcja dual – nagrywanie z przodu i z tyłu;

 • Moduł GPS na wyposażeniu;

 • Przednia kamera nagrywa w UHD, natomiast tylna w klasycznym full HD;

 • Atrakcyjna cena.

 • Przeciętny kąt widzenia;
 • Mocno przeciętny lektor polski.
 •  

Ranking kamer samochodowych uzupełnia też KAMERA SAMOCHODOWA WIDEOREJESTRATOR PRZÓD TYŁ HD

kamera samochodowa przód tył 4k cena

Jeśli szeroki kąt widzenia przy zachowaniu niskiej ceny to dla nas najistotniejsza kwestia, to w takim razie z pewnością przypadnie nam do gustu następna przedstawiona w rankingu wideorejestratorów opcja. Jest to rejestrator jazdy, który utrzymuje akceptowalną jakość i pozwala nam na sprawdzenie co się dzieje z tyłu pojazdu. Warto też zauważyć, że propozycja cieszy się dużą popularnością z uwagi na swoją bardzo niską cenę. 

Urządzenie oznaczone jako GT800 gwarantuje nam kąt widzenia na poziomie 170 stopni, co jest niewątpliwie dużą zaletą tej opcji. Jakość obrazu nie jest zła, bo urządzenie nagrywa w jakości Full HD, a więc 1920 x 1080p. Warto nadmienić, że funkcja kamery cofania jest tutaj dostępna – po włączeniu biegu wstecznego, obraz w ekranie o całkiem sporej wielkości 4 cali będzie automatycznie pojawiał się w urządzeniu. 

Musimy jednak pamiętać, że te fantastyczne parametry nagrywania dostępne są tylko w przypadku kamery przedniej. Jakość obrazu znacznie się pogarsza kiedy tylny obiektyw jest uwzględniony i z jakości full hd robi się tylko VGA. A to przecież ogromna różnica, która sprawia, że tryb nocny jest mocno ograniczony pod względem przejrzystości, a ogólna jakość nagrań z tyłu jest na bardzo kiepskim poziomie.

 • Bardzo atrakcyjna cena;

 • Wysoka jakość nagrań przedniej kamery;

 • Czujnik wstrząsów;

 • Bardzo szeroki kąt nagrywania z przodu.

 • Bardzo kiepska jakość nagrywania kamery tylnej;

 • Węższy kąt nagrywania z tyłu.

Bardzo drogi wideorejestrator samochodowy przód i tył? w takim razie sprawdź Kamera samochodowa przód i tył, WiFi + GPS, 4K

kamera samochodowa przód tył 4k ranking

Jeśli wysoka cena to coś, co nas w żadnym razie nie przeraża, to bez wątpienia kamerka przygotowana przez firmę Vcar powinna przypaść nam do gustu. I choć sama marka nie jest znana, to znajdziemy tutaj najwyższej klasy komponenty – procesor firmy Novatek, a także przetwornik Sony. To, w połączeniu z wyśmienitą specyfikacją, pozwala nam uzyskać wyśmienity obraz zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Przyjrzyjmy się jednak komponentów, bo fakt wykorzystania sprawdzonych i renomowanych komponentów tylko działa na korzyść tego modelu. Sony CMOS to przetwornik, który sprawnie sobie radzi w tym modelu. I choć sam obiektyw to nie Sony Starvis, to jednak gwarantuje on szerokokątny widok – nawet do 170 stopni. Sam wyświetlacz nie jest duży, bo ma tylko 2,45 cala.

Jeśli chodzi jednak o nagrywanie, to sprzęt fantastycznie sobie radzi z zapisem zarówno z przodu, jak i z tyłu. Miejmy też na uwadze fakt, że urządzenie to jest w stanie przygotować wideo w rozdizelczości nawet i 4K Ultra HD, czyli 3840×2160. Rozdzielczość wideo kamery tylnej jest nieco gorsza, ale i tak to wyśmienity poziom – 1080p, czyli 1920×1080.

 • Znacznie poprawiona jakość wideo zarówno z przodu jak i z tyłu;

 • Wszystkie możliwe funkcje dostępne;

 • Szeroki kąt widzenia – 170 stopni.

 • Wysoka cena. 

Kamera lusterko rejestrator BLOW HD DVR przód tył to kolejna dobra kamera samochodowa warta polecenia w 2024 roku

kamera samochodowa przód tył bezprzewodowa ranking

Firma Blow ma nam do zaoferowania całkiem pokaźny zestaw, który radzi sobie całkiem dobrze w przypadku nagrywania z przodu. Sprzęt ten bez wątpienia wyróżnia się na tle konkurencji głównie z uwagi na fakt, że jest to propozycja na lusterko. Oznacza to, że jest to kamera samochodowa w lusterku wstecznym i pozwala sprawnie i bezproblemowo sterować funkcjami, a tych jest tutaj całkiem sporo.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że producent zdecydował się wbudować zarówno głośnik, jak i mikrofon w urządzenie. Innymi słowy, sprzęt nagrywa nie tylko obraz, ale też i dźwięk. Ponadto, pamiętajmy o tym, że sprzęt wyposażony jest w szereg ciekawych funkcji jak, na przykład, blokada w celu uniknięcia nadpisania pliku. Jest to ważne z uwagi na drugą funkcję, mianowicie zapętlenie. Pozwala to urządzeniu pracować bez przerwy nie martwiąc się o to, że mniejsza pojemność karty pamięci spowodowałaby zapełnienie urządzenia i brak zapisy kolejnych nagrań.

Jeśli chodzi o specyfikację, to przednia kamera z pewnością nagrywa całkiem dobrze. Jakość na poziomie Full HD 1920 x 1080 w 30 klatkach na sekundę będzie wystarczający, aby przyjrzeć się wielu detalom. Nie jest to jednak opcja wyśmienicie radząca sobie w nocy. Ponadto, obiektyw nie gwarantuje tak szerokiego kąta zapisu – tutaj jest to 140 stopni.

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka jakość nagrywania z przodu;

 • Montaż w lusterku wstecznym;

 • Kamera tylna działa jak kamera cofania.

 • Przeciętny kąt zapisu;

 • Bardzo kiepska jakość nagrywania kamery tylnej.

A może wolisz rejestrator od Viofo? W takim razie sprawdź kamerę samochodową viofo, a mianowicie KAMERA VIOFO A229 DUO-G 2K+2K WIFI BT GPS +ADAPTER

Kamera samochodowa z trybem parkingowym ranking

Viofo to propozycja, która pozwoli nam nagrać każdą kolizję drogową w nadzwyczaj dobrej jakości. A to wszystko dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy komponentów podczas produkcji. Dobrym przykładem będą tutaj obiektywy Sony Starvis. Zestaw ten charakteryzuje się bardzo dobrymi danymi technicznymi. Jest to, rzecz jasna, gwarantowane dzięki wyżej wspomnianym obiektywom, ale nie tylko. 

Chipset urządzenia, czyli procesor odpowiedzialny za pracę i przetwarzanie danych, to Novatek o oznaczeniu seryjnym 96580. Gwarantuje to szybkie i sprawne działanie. Same specyfikacje są bardzo atrakcyjne. Rozdzielczość nagrywania z przodu i z tyłu jest taka sama i wynosi 2K – 1440p, czyli 2560x1440p. I choć niektórzy mogą uznać, że brak rozdzielczości 4k to wada, to jednak technologia odpowiadająca za prawidłowe przechwytywanie obrazu gwarantuje precyzję i jakość, o jakiej niejeden konkurencyjny produkt może pomarzyć.

Sama konwersja obrazu odbywa się za pomocą klasycznego kodeku H.264 lub też korzystając z bardziej nowoczesnej i o wiele wydajniejszej pod względem miejsca wersji H.265. Daje to nawet i dwukrotnie więcej miejsca przy zapisie korzystając z nowoczesnej technologii. Oczywiście podobnie jak większość droższych urządzeń, tak i ten wyposażony jest w czujnik ruchu, przeciążeń, a także w GPS pozwalający nam weryfikować prędkość przed fotoradarem.

 • Bardzo wysoka jakość nagrywania;

 • Ogromna ilość funkcjonalności;

 • Kodowanie H.265 oszczędza sporo miejsca;

 • Kamera tylna oferuje taką samą jakość, co i przednia;

 • Bardzo duża maksymalna pojemność obsługiwanej karty.

 • Bardzo wysoka cena;

 • Brak nagrywania w 4K.

Kamera cofania to funkcja bardzo ważna? W takim razie Wideorejestrator z Kamerą Cofania Kamera Pojazdu to uzupełnienie rankingu najlepszych kamer samochodowych wartych uwzględnienia!

kamera samochodowa przód tył opinie

Kierowca szukający gadżetu budżetowego bez wątpienia doceni możliwości, jakie oferuje kolejny wideorejestrator oferowany w rankingu 2024. Pomimo niskiej ceny jest w stanie dostarczyć dosyć dobrą jakość zapisu, a także bardzo duży kąt widzenia. Ponadto, sprzęt wyposażony jest w funkcję G-sensor, detektor ruchu, a także ma na wyposażeniu mikrofon rejestrujący odgłosy wydarzenia. 

Jeśli chodzi o specyfikację, to przednia kamera z pewnością jest warta polecenia. Nagrywa całkiem sporo z uwagi na szeroki kąt widzenia (170 stopni), a dodatkowo wyposażona jest w tryb nocny, HDR, a także w kilka innych technicznych usprawnień jak, na przykład, powłoka antyrefleksyjna czy tryb nocny. Ponadto, pamiętajmy o tym, że oferuje nam jakość zapisu na poziomie 1920 x 1080.

Niestety, nie możemy powiedzieć tego samego o kamerze tylnej. Ta jest już znacznie gorsza – kąt widzenia to tylko 130 stopni, a dostępna jakość jest znacznie gorsza. Należy jednak pamiętać, że z uwagi na możliwość wykorzystania jej jako kamery cofania, znacznie ułatwia parkowanie tyłem.

 • Bardzo niska cena;

 • Dobra jakość kamery przedniej;

 • Spory kąt widzenia kamery przedniej;

 • Tryb parkingowy z detekcją automatyczną;

 • G-Sensor.

 • Bardzo kiepska jakość kamery tylnej;

 • Niewielki kąt widzenia z tyłu.

Dalej nie wiesz jaka kamera samochodowa przód tył będzie do twojego auta najlepsza? Oprócz ranking wideorejestratorów 2024 roku, warto też zapoznać się ze wskazówkami! 

Choć każdy rejestrator samochodowy przygotowany w powyższym zestawieniu oferował ciekawe atrybuty i szereg zalet, to jednak żadna z opcji nie jest bez wad. A to oznacza, że jeśli nie jesteśmy w stanie pójść na konkretny kompromis, to nie będziemy mogli cieszyć się z danego rozwiązania. Aczkolwiek nikt przecież nie chce rezygnować z ciekawych funkcji lub poświęcać więcej niż wcześniej ustalony budżet zakładał. I w wielu sytuacjach nie trzeba. Wystarczy tylko sprawdzić poniższe porady zakupowe i w połączeniu z informacjami uzyskanymi w rankingu kamer samochodowych na lusterko przód tył znaleźć opcję idealną. 

Właściwa propozycja to taka, która przede wszystkim charakteryzuje się odpowiednią trwałością i odpornością. Ale przecież to nie wszystko, bo kamery samochodowe z nagrywaniem muszą dostarczyć nam jak najwyższą jakość zapisu. Co więcej, jeśli kamera nie ma dużego pola widzenia, to nie będzie w stanie wychwycić wszystkiego, co się dzieje przed nami czy też, w przypadku montowania kamery samochodowej przód tył, za nami. Z tego powodu to kolejny istotny aspekt. Równie ważna wydaje się komunikacja urządzenia czy przekątna ekranu.

Wiele osób decyduje się na zakup mio mivue bądź też innych popularnych obecnie marek kamer samochodowych. Warto jednak zauważyć, że nie samą renomą danego producenta powinniśmy się kierować. Otóż istnieje wiele kwestii o znaczącym wpływie na ostateczną trwałość i jakość wybranego sprzętu, a także na jego obsługę i funkcjonalność. Dlatego właśnie najlepszy wideorejestrator to taki, który będzie idealnie skrojony pod twoje oczekiwania i twoje wymagania.

Jednakże, każde urządzenie tego typu musi przede wszystkim oferować nam najwyższą możliwą jakość zapisanego wideo. Przecież jeśli wybierzemy opcję, która rejestruje obraz w bardzo niskiej rozdzielczości, to nie będziemy w stanie dostrzec szczegółów takich jak, chociażby, tablice rejestracyjna. A to może doprowadzić do sytuacji, w której sprawca wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia, pozostanie bezkarny. Dlatego jedną z najbardziej kluczowych kwestii jest właśnie jakość, jaką kamera do auta może zaoferować.

kamera samochodowa przód tył z czujnikiem ruchu ranking

To jednak nie wszystko, bo przecież funkcjonalność też jest ważna. automatyczny tryb parkingowy, rejestrator trasy, którą pokonaliśmy, czy po prostu możliwość bezprzewodowego zgrania filmu lub zapętlenie nagrywania w celu nadpisania starych wideo – to wszystko znacznie usprawni korzystanie z produktu. Nie mniej ważna kwestia to, oczywiście, dodatkowe parametry i specyfikacja produktu. Sama trwałość sprzętu i ilość akcesoriów dostępnych w zestawie też jest ważna. Pomaga nam to określić czy wybrany przez nas komplet oferuje wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego montażu, a przecież obie kamery muszą być właściwie zainstalowane. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

https://www.haloursynow.pl/artykuly/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-kamere-samochodowa,13309.htm

Kamera samochodowa przód tył powinna oferować świetną jakość nagrań

Upewnienie się, że wybrany sprzęt jest w stanie zarejestrować każdy, nawet najmniejszy szczegół, to nadzwyczaj kluczowa kwestia przy wyborze tego typu sprzętu. Jeśli to będzie pierwsza kamera, na jaką się zdecydujemy, to znacznie lepiej zagwarantować sobie jakościowe przechwytywanie obrazu, niż później żałować, że nie udało się uchwycić na wideo istotnych informacji jak, chociażby, tablicy rejestracyjnej.

Warto więc mieć pewność, że kamera wyposażona została w najlepszej klasy obiektywy. Te komponenty mogą być produkcji Sony (szczególnie polecane są warianty Sony Starvis), bądź też innego popularnego producenta. Jakość będziemy oceniać na podstawie rozdzielczości, w jakiej urządzenie jest w stanie nagrywać. Absolutnym minimum w dzisiejszych czasach to 1920 x 1080, czyli 1080p lub Full HD. 

Warto jednak pamiętać, że jakość nagrań powinna dotyczyć obu kamery – przedniej i tylnej. Dlatego jeśli zamierzamy wybrać produkt, upewnijmy się, że może on nam zaoferować taką samą albo przynajmniej zbliżoną jakość przy nagrywaniu z przodu i z tyłu. Co ciekawe, nie trudno znaleźć kamery przednie nagrywające w 2K czy nawet w 4K, tak więc warto z nowoczesnych technologii korzystać.

REJESTRATOR JAZDY GT800
kamera samochodowa przód tył 4k cena

Kamera samochodowa przód i tył, WiFi + GPS, 4K
kamera samochodowa przód tył 4k ranking

Jaki dokładnie zestaw może rejestrator jazdy zaoferować?

Kolejną kluczową kwestią przy zakupie sprzętu jest sprawdzenie czy w zestawie znajdziemy wszystkie niezbędne akcesoria do prawidłowego montażu. Jeśli kamera rejestruje obraz z tyłu samochodu, to przecież musimy do tej kamery doprowadzić zasilanie. A to oznacza obecność dosyć długiego przewodu, który przy okazji będzie wystarczająco smukły, aby móc go schować pod panelami dekoracyjnymi bądź też w listwie bocznej.

Warto też mieć na względzie fakt, że w celu prawidłowego działania i nagrywania wydarzeń nasza propozycja powinna być wyposażona w kartę pamięci. Obecnie najmniejsza pojemność jaka zalecana jest do wideorejestratorów, to 16 GB. Aczkolwiek niewiele różniąca się cena dwukrotnie większej, 32 GB pamięci sprawia, że jest to najpopularniejszy obecnie wybór. Co ciekawe, w większości przypadków będzie to wielkość wystarczająca z uwagi na zastosowanie funkcji pętli, czyli nadpisywania najstarszych filmów wideo, które nie zostały oznaczone jako ważne. 

Niewiele osób też pamięta o tym, że parkingowa kamera potrzebuje dodatkowego źródła zasilania. Jak dobrze wiemy, niejedna kamera posiada wbudowany system parkingowy, który w przypadku wykrycia kolizji, uszkodzenia czy jakiegokolwiek zdarzenia w pobliżu auta automatycznie włącza nagrywanie i pozwala zapisać kilkudziesięciosekundowe nagranie. Aby jednak tryb parkingowy działał, istotne jest wyposażenie się w zewnętrzne źródło zasilania.

Ranking wideorejestratorów nie byłby kompletny bez uwzględnienia funkcji dodatkowych

Wyżej wspomniana funkcja parkingowe, zapętlenie, czy po prostu możliwość zapisania najistotniejszych wideo to najistotniejsze funkcje dodatkowe, dzięki którym urządzenie znacznie lepiej sobie radzi. To właśnie dzięki takim opcjom jak detekcja ruchu czy też wykrycie przeciążenia lub nadmiernego przyspieszenia możemy cieszyć się z propozycji o bardzo wysokim poziomie autonomii i sprawnego działania dzięki dodatkowym funkcjom. 

Warto też zauważyć, że urządzenia powinny być wyposażone w moduł GPS, dzięki którym jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować prędkość samochodu i, jeśli dany model kamery jest w to wyposażony, śledzić miejsca, w których najczęściej pojawiają się kontrole drogowe czy fotoradary. Co ciekawe, te najbardziej zaawansowane opcje są też wyposażone w specjalne alarmy dotyczące zmiany pasa ruchu – są to, co prawda, wyłącznie dźwiękowe informacje. Aczkolwiek z pewnością pomogą w niejednej sytuacji. 

Jeszcze innym ciekawym gadżetem i funkcjonalnością, która zazwyczaj dostępna jest w przypadku kamer przód tył, jest możliwość wykorzystania tylnej kamery jako kamery cofania. Jeśli producent umożliwia podłączenie kamery w odpowiednie miejsce, to przy włączeniu biegu wstecznego urządzenie automatycznie wyświetli ekran z tyłu.

Planujesz długą podróż? Zobacz jakie tanie lodówki samochodowe kupić do auta.

Kamera lusterko rejestrator BLOW HD DVR
kamera samochodowa przód tył bezprzewodowa ranking

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz już wiesz które kamery samochodowe przód i tył powinieneś wybrać! 

Decydując się na kamerę nagrywającą z przodu i z tyłu bardzo ważne jest upewnienie się, że świetna jakość nagrywania odnosi się do obu kamer, a nie tylko tej przedniej. Ponadto, warto zweryfikować opcje dodatkowe, w jakie produkt jest wyposażony, czy też w akcesoria. Parametry dodatkowe też są nie bez znaczenia – szczególnie jeśli zamierzamy wydać całkiem sporo na ten sprzęt. 

Jeśli jednak nie jesteś pewien czym się kierować bądź po prostu, podobnie jak w przypadku wideorejestratorów motocyklowych nie wiesz co zrobić, aby wybrać opcję idealną, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rekomendacji przygotowanych przez naszych ekspertów. Szczególnie dobrym wyborem wydaje się WIDEOREJESTRATOR JAZDY 70mai KAMERKA a500s + tylna, który charakteryzuje się atrakcyjną ceną w stosunku do oferowanych parametrów.

Przeczytaj nasz artykuł i wybierz dokładny alkomat.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka kamera samochodowa przód tył jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews