Jaką wyciągarkę elektryczną 12v wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by

Zakup wyciągarki elektrycznej nie jest najprostszy, prawda? Dowiedz się jak sprawdzić produkt i podjąć właściwą decyzję!

Wciągarki to narzędzia, które okażą się nieodzownym dodatkiem podczas wypadu w offroad. Co ciekawe, narzędzia te są idealnym wyborem nie tylko w przypadku jazdy po groźnych i nieutwardzonych drogach, ale też podczas zasypanych zimą dróg. Oczywiście z uwagi na wszechstronność, sprzęty te mogą okazać się idealne podczas usuwania ogromnych przeszkód, wyjmowania silnika czy też do wielu innych zadań. Jak jednak upewnić się, że jesteśmy w stanie wyposażyć się we właściwą opcję?

Jeśli będzie to pierwszy nasz zakup takiego rodzaju, to z pewnością nie wiemy o wielu rzeczach związanych ze sposobem działania takich wyciągarek. Tym bardziej nasza wiedza o kwestiach wpływających na wydajność i ogólną atrakcyjność urządzenia jest ograniczona. Na szczęście nie musimy martwić się, że podczas przeglądania szeregu produktów dostępnych na rynku wybierzemy opcję niewłaściwą. Szczególnie, jeśli zapoznacie się z poniższym poradnikiem zakupowym i analizą ciekawych propozycji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Dragon Winch Maverick

9.9

Średnia

Presko PEW12000-12V-SR

9.8

Średnia

Titanium Winch Renegade

9.7

Średnia

Dragon Winch DWM2500ST

9.6

Tania

Tiger shark 9500lbs

9.5

Droga

Bass 3023B

9.4

Tania

W artykule nasi specjaliści postanowili przygotować dla was podsumowanie różnorodnych ofert dostępnych obecnie w Internecie i w sklepach stacjonarnych. Są to urządzenia przeznaczone na terenowe wypady, ale też i do bardziej przyziemnych, miejskich zadań. Głównym zadaniem ekspertów było przyjrzenie się produktom i po uwzględnieniu najistotniejszych cech jak, na przykład, uciąg i nośność, wykonanie, rodzaj konstrukcji, a także innych parametrów, wskazanie dobrych wyborów dla osób nieznających się do końca na takich narzędziach. 

Ranking 2024 otwiera bardzo ciekawa wyciągarka, mianowicie Dragon Winch Maverick DWM13000ST-S

 

wciągarka elektryczna 12v opinie

Propozycja przygotowana przez firmę Dragon Winch jest z pewnością jedną z najlepszych pod względem parametrów i trwałości. Opcja ta jest wytrzymała, funkcjonalna, a dodatkowo jest w stanie zagwarantować nam wyśmienitą sprawność i precyzję przy zachowaniu bezpieczeństwa. Opcja ma też do zaoferowania przekładnię 3-stopniową, która dodatkowo jest stalowa – wysokogatunkowa stal o świetnych parametrach.

Przejdźmy jednak do najistotniejszych kwestii związanych z zakupem wyciągarki idealnej, a mianowicie dane techniczne. W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniem, którego maksymalny uciąg wynosi prawie 6 ton – 5897 kilogramów. Taką sprawność generuje silnik o mocy 6,8 KM. Warto też zauważyć, że producent dostarcza nam bardzo długą, bo 28 metrową linę. Umożliwia ona wyciąganie czy wciąganie obiektów znajdujących się bardzo daleko od urządzenia.

Rozwiązanie cechuje się wieloma atrakcyjnymi zaletami. Jedną z nich jest fakt zdobycia certyfikatu ISO 9001, który potwierdza wykorzystanie najlepszej jakości materiałów do produkcji, przez co sprzęt jest trwały i bezpieczny w użytkowaniu. Ponadto, z uwagi na swoją popularność i świetne właściwości, urządzenie zyskało miano lauru konsumenta. Nie mniej istotna jest też deklaracja zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej czy całkiem spore wyposażenie dodatkowe. 

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Świetny uciąg;

 • Certyfikaty i normy potwierdzające wysoką klasę i sprawność produktu;

 • Dożywotnia gwarancja.

 • Dosyć wysoka cena.

W rankingu pojawiła się też wyciągarka firmy Presko, a mianowicie Presko PEW12000-12V-SR

Wyciągarka elektryczna 12V

Nieco tańszym rozwiązaniem może okazać się sprzęt przygotowany przez markę Presko. To też popularna opcja na rynku, która cieszy się świetnymi opiniami i wieloma pochlebnymi wypowiedziami dotyczącymi sprawności i ogólnego działania. Produkt oferuje nam stosunkowo atrakcyjne uciąg na poziomie 12 000 lbs, czyli mniej więcej 5443 kilogramy, a to jest przecież bardzo dobry wynik.

Innymi parametrami wartymi uwzględnienia jest, chociażby, moc silnika. Ta zasilana z gniazda typu 12V jednostka jest w stanie wygenerować 6,6 KM mocy. W połączeniu z liną o średnicy 9,5 mm, jest to idealny kompromis pomiędzy ceną, jakością wykonania, bezpieczeństwem, a możliwościami wyciągarki.

Sprzęt zbiera świetne opinie z uwagi na wykorzystaną stalową, trójstopniową przekładnię planetarną, a także dzięki zastosowaniu hamulca dynamicznego. Ponadto, warto też wspomnieć o sterowaniu przewodowym i bezprzewodowym, a także o wysokiej klasy rolkach prowadzących. W zestawie do dyspozycji użytkownika jest hak, pokrowiec, a także lina i śruby montażowe. Niestety, producent gwarantuje bardzo krótką, bo 12 miesięczną gwarancję.

 • Wysoka moc;

 • Dosyć długa lina;

 • Bardzo duża średnica liny.

 • Krótki okres gwarancyjny.

Titanium Winch Renegade 12000 LBS 12 V 5,5 T to kolejna atrakcyjna propozycja warta rozważenia

Wyciągarka elektryczna 12V z pilotem bezprzewodowym

Kolejna propozycja o bardzo ciekawych parametrach została przygotowana przez firmę Titanium. Tutaj mamy do dyspozycji, podobnie jak u niektórych konkurencyjnych wyciągarek, 5,5 tonowy uciąg, co przekłada się na bardzo dobre możliwości pracy i świetne działanie zarówno w przypadku ekstremalnej jazdy w terenie, jak i w momencie, kiedy będziemy musieli wykorzystać opcję do aut osobowych, które ugrzęzły w najtrudniej dostępnych miejscach. 

Wyciągarka wyposażona została w 9,5 milimetrową linę stalową, której długość maksymalna wynosi 27 metrów. Jest to więc świetna propozycja dla każdego, u kogo długość liny odgrywa kluczową rolę. Sprzęt standardowo współpracuje z gniazdem samochodowym, czyli wymaga zasilania 12 V. Co ciekawe, producent oferuje też wariant 24 V, co jest świetną alternatywą i rozwiązaniem idealnym w ekstremalnych warunkach – pod warunkiem, że mamy dostęp do takiego gniazda lub do przetwornicy.

Pamiętajmy natomiast, że najlepsze wyciągarki to takie, które będą oferować nam najlepsze ceny w stosunku do danych technicznych. Nie inaczej jest w tym przypadku, gdzie urządzenie wyposażone jest w silnik 6,6 KM z uciągiem 5,5 tony, co umożliwia stalowa i gruba lina o średnicy 9,5 mm i bardzo dużej długości 27 metrów. Warto też zauważyć, że opcja wyposażona jest w prowadnicę, która ma 2 poziome i 2 pionowe rolki. Standardowa gwarancja 2 letnia.

 • Wysoki uciąg maksymalny;

 • Bardzo długa lina;

 • Sterowanie za pomocą pilota;

 • Możliwość wyboru wariantu 24 V.

 • Przeciętna szybkość zwijania i rozwijania.

A może najlepsza wyciągarka elektryczna 12v powinna być budżetowa? W takim razie Dragon Winch DWM2500ST sprawdzi się idealnie 

wyciągarka elektryczna 12v opinie

Jeśli wolimy opcję, która cenowo plasuje się na poziomie droższej dobrej wyciągarki ręcznej, ale jest to wciąż pełnoprawna wyciągarka do zasilania samochodowego, to w takim razie bez wątpienia opcją idealną okazać się może sprzęt dostarczony przez znaną, cenioną markę Dragon Winch. Inny model znalazł się już w naszym zestawieniu, aczkolwiek tym razem mamy opcję bardziej kompaktową, lżejszą, ale też oferującą słabszą wersję silnika elektrycznego, przez co wysokość podnoszenia i inne parametry są znacznie gorsze.

Jest to jednak idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie cieszyć się bezawaryjną pracą i nie potrzebuje nadzwyczaj wydajnych i ciężkich, często też hydraulicznych urządzeń. W tym przypadku mamy do dyspozycji uciąg na poziomie 2500 lbs, co daje nam 1133 kg. Jest to więc niewiele, ale do pomocy kiedy ugrzęźnie quad podczas off-roadu czy też przy innych mniej wymagających zadaniach jest to opcja idealna. 

Produkt wyposażono w silnik o mocy 0,9 KM, a sama lina ma 10 metrów długości. Pomimo znacznie gorszych parametrów, Dragon Winch wciąż oferuje jakość, dzięki której zyskali renomę. Jest to możliwe z uwagi na zastosowanie wysokogatunkowej stali do zaprojektowania przekładni, a także dzięki wyposażeniu się w przekaźnik typu kontraktor i automatycznie działający hamulec. 

 • Bardzo niska cena;

 • Niewielkie wymiary;

 • Wysokiej klasy wykonanie;

 • Bardzo prosty montaż i użytkowanie.

 • Mocno przeciętne parametry pracy w porównaniu z droższą konkurencją.
 •  

Jeśli już wybierać, to o tych najlepszych parametrach, a taka będzie właśnie wciągarka Tiger shark 9500lbs 12V STAL

Wyciągarka elektryczna 12V na hak

Całkowitym przeciwieństwem niejednego urządzenia będzie model od firmy Superwinch. Produkt charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania, znakomitym uszczelnieniem, bardzo dobrymi parametrami pracy, a także gwarancją, że nawet w najbardziej wymagających zadaniach sprzęt bez najmniejszych problemów poradzi sobie ze wszystkimi wymaganiami Tiger Shark to seria produktów dostosowanych do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów, w tym oczywiście służb mundurowych. 

Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 5,2 KM, a także w planetarną przekładnię 3-stopniową. Propozycja ma także na wyposażeniu mechaniczno-automatyczny hamulec utrzymujący obciążenie. Sama lina nie jest najgrubsza, bo ma „tylko” 8,3 mm. Jednakże, wszystkie te parametry przekładają się na bardzo wysoki uciąg na poziomie 9500 lbs lub 4309 kg. 

W zestawie otrzymujemy jedynie podstawowe produkty, jak na przykład śruby montażowe, hak, puszkę przekaźnikową wraz z kablami i, rzecz jasna, samą wyciągarkę i prowadnicę. Natomiast miłym dodatkiem jest wyposażenie produktu w pilot bezprzewodowy, gdyż funkcja bezprzewodowego sterowania wyciągarki jest z pewnością miłym dodatkiem.

 • Wyśmienita jakość wykonania;

 • Bardzo dobra sprawność;

 • Wysokie bezpieczeństwo;

 • Liczne certyfikaty i zgodności.

 • Bardzo wysoka cena.

Bass 3023B 12V to jeszcze inna wyciągarka samochodowa o bardzo niskiej cenie, którą powinniśmy uwzględnić w naszych poszukiwaniach

Wyciągarka elektryczna 12V ranking

Jeśli jednak wolimy opcje tańsze i nie są nam potrzebne bardziej wymagające rozwiązania, to w takim razie z pewnością propozycja od polskiej firmy Bass może przypaść nam do gustu. Tne prosty w swoim wykonaniu model jest idealnym wyborem, jeśli nie zamierzamy wybierać się terenówką w najbardziej wymagające miejsca. Produkt, pomimo swojej niskiej ceny, cieszy się popularnością z uwagi na możliwość sterowania działaniem wyciągarki przy użyciu pilota. Ponadto, opcja ta jest trwała i niezawodna.

Decydując się na tę opcję rozumiemy bez wątpienia to, że sprzęt ten posłuży przede wszystkim w zadaniach wymagających niewielkiego uciągu. Nie będzie to więc idealna opcja na tarapaty autem dostawczym, ciężarowym czy też i cięższym autem osobowym. Jest to opcja o udźwigu wynoszącej do 3500 kilogramów w poziomie i w wodzie. A to oznacza, że bardzo dobrze produkt radzi sobie w takich właśnie sytuacjach. Nieco gorzej ma się udźwig w pionie – tutaj wynosi on tylko 1135 kg. 

Pamiętajmy jednak o tym, że jest to niewątpliwie atrakcyjna propozycja z kilku powodów. Przede wszystkim urządzenie to charakteryzuje się niewielką wagą – 9 kg w porównaniu do innych wyciągarek elektrycznych o wadze 20-40 kg świadczy o tym, że to idealny sprzęt przenośny. Oprócz tego, opcja jest bardzo kompaktowa. Zwróćmy natomiast uwagę na fakt, że długość liny jest tutaj bardzo malutka – tylko 9 metrów.

 • Wysoka klasa wykonania;

 • Bardzo niska cena;

 • Kompaktowość i lekkość;

 • Pozwala zwijać masę do 3,5 tony w poziomie i w wodzie.

 • Niewielka średnica liny – 7 mm;

 • przeciętny udźwig w pionie – 1,1 tony.

Dalej nie wiesz która wyciągarka będzie najlepsza? Dowiedz się jak wybierać urządzenia dzięki poniższym wytycznym! 

Propozycje przygotowane przez naszych ekspertów w analizie porównawczej powyżej miały za zadanie pokazać jak różnorodne mogą być urządzenia dostępne na rynku. Ciekawym jest fakt, że każda z tych ofert znajdzie zainteresowanego z uwagi na liczne zalety, jakimi się charakteryzują. Nie są to jednak opcje idealne. Jak doskonale wiemy, nie ma przecież rzeczy bez wad. Ze względu na to, że każdy z nas powinien szukać propozycji odpowiednio dostosowanych do naszych preferencji i wymagań, nierzadko zdarzyć się może, że dopiero nasze własne skrupulatne poszukiwania pozwolą nam znaleźć opcję idealną.

I z tego właśnie powodu pomimo ciekawych alternatyw, nasz artykuł pozwoli każdemu zainteresowanemu na uzyskanie wiedzy niezbędnej do dalszych poszukiwań na własną rękę. Bowiem każda propozycja dostępna na rynku, i nieważne czy będzie to klasyczna niezawodna wyciągarka elektryczna 230V czy też taka zasilana z gniazda samochodowego, rózni się ze względu na swoje parametry, możliwości pracy, czy też typ konstrukcji.

Dlatego w poniższym poradniku postanowiliśmy omówić najistotniejsze kwestie związane z zakupem właściwie wykonanej i skonstruowanej maszyny do wciągania różnorodnych produktów. A to oznaczało przyjrzenie się elementom konstrukcyjnym, czyli jak wykonany jest bęben, prowadnica, hamulce, a także przekłada. Oprócz tego, istotną rolę miała weryfikacja parametrów technicznych, jakości zastosowanych materiałów, a także uwzględnienie danych technicznych liny i paru innych aspektów. Ciekawe informacje udziela nam też poniższy poradnik:

https://www.swidnik.pl/jakie-wyciagarki-sprawdza-sie-w-terenowce/

Wyciągarka elektryczna 12V przenośna

Wciągnik łańcuchowy czy linowy? Co nieco o konstrukcji i wykonaniu

Jednym z pierwszym istotnych elementów podczas przeglądania dostępnych ofert jest podjęcie decyzji odnośnie tego czy lepiej sprawdzi się w naszym przypadku wyciągnik łańcuchowy czy też linowy. Podstawową różnicą w tego typach konstrukcji jest, rzecz jasna, element podnoszący czy wyciągający dany obiekt z trudno dostępnego miejsca.

 

Łańcuch to, zazwyczaj, rozwiązanie znacznie trwalsze i przystosowane do pracy w bardzo trudnych warunkach. Co ciekawe, nierzadko zdarza się, że te najbardziej zaawansowane wyciągarki hydrauliczne mają na wyposażeniu właśnie odpowiednio skonstruowany i wzmocniony łańcuch. 

Linka natomiast to rozwiązanie bardziej kompaktowe i budżetowe. Nie mniej jednak budżetowość nie oznacza tutaj awaryjności czy zawodności. W żadnym razie! Obecnie produkuje się linki stalowe wykonane z wysokogatunkowego materiału. To przekłada się na niebywałą wręcz wytrzymałość. Jeśli dodatkowo dodamy do tego dużą średnicę linki (o tym później), tym szansa na wytrzymałą opcję z dużym uciągiem jest bardzo duża.

Musimy jednak pamiętać, że właściwa konstrukcja to nie tylko te elementy. Bęben, rodzaj zamontowanego sprzęgła (a dokładniej rzecz biorąc dźwigni wysprzęglania) czy też prowadnicy to kolejne bardzo ważne sprawy, o jakich nie możemy zapominać. Nie mniej istotna wydaje się też sama przekładnia planetarna trójstopniowa. W tych najlepszych opcjach stosuje się niezwykle wytrzymałe ślizgownice, które znacznie zwiększają wytrzymałość.

Bass 3023B 12V
Wyciągarka elektryczna 12V ranking

Tiger shark 9500lbs 12V STAL
Wyciągarka elektryczna 12V na hak

Rzecz jasna idealna wciągarka będzie mieć też bardzo dobry udźwig – wykorzystując zblocze i bez 

Każdy podnośnik motocyklowy, samochodowy, czy też wyciągnik do pojazdów i różnych obiektów musi charakteryzować się wysoką nośnością. To podstawowy parametr, który pomaga nam zrozumieć jaka jest maksymalna waga obiektu, który możemy przy pomocy danej wyciągarki wyciągnąć. Pomoże nam to też określić przed jakim przeciążeniem musimy uważać, aby nie doszło do uszkodzenia wybranego przez nas sprzętu.

Musimy natomiast pamiętać, że dla każdego użytkownika dostateczna wartość uciągu będzie inna. Jeśli zamierzamy wyposażyć się w wyciągarkę tylko i wyłącznie do pomocy przy wyciąganiu silnika z auta bądź do takich prac jak wyciąganie quada czy usuwanie przeszkód, to wartości do 1000-1300 kg będą wystarczające. Natomiast jeśli zamierzamy wykorzystywać sprzęt do znacznie bardziej wymagających zadań, to udźwig na poziomie 3000 czy nawet 4000 kg to absolutne minimum.

Lina 30 m, a może krótsza? Długość to nie jedyna rzecz, która powinna nas w przypadku liny zainteresować!

Następnym kryterium podczas poszukiwania rozwiązania idealnego jest lina bądź, jeśli na taki produkt się zdecydujemy, łańcuch. Biorąc jednak pod uwagę zastosowanie wyciągarki o zasilaniu 12 V, będzie to w przeważającej liczbie opcja linowa. Istnieje parę czynników, które wpływają na to czy dana lina okaże się wytrzymałym komponentem wyciągnika czy też nie. 

Przede wszystkim musimy uwzględnić sam materiał wykonania. Tutaj coraz częściej stosuje się stal i to nie byle jaką – wysokogatunkowa odmiana charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością, co z pewnością pomoże niejednej osobie w znalezieniu rozwiązania idealnego. 

Oprócz tego, zwrócić uwagę powinniśmy też na średnicę liny. Im jest ona grubsza (większa średnica), tym większe prawdopodobieństwo, że produkt będzie w stanie poradzić sobie z naprawdę bardzo dużymi obciążeniami. Jednocześnie w wielu przypadkach zwiększa się też uciąg. Minimalna średnica liny dla uciągu na poziomie 3500 – 4000 kg powinna wynosić 7 mm. Im większy uciąg, tym grubsza lina.

Presko PEW12000-12V-SR
Wyciągarka elektryczna 12V
Titanium Winch Renegade 12000 LBS
Wyciągarka elektryczna 12V z pilotem bezprzewodowym

Pozostała specyfikacja techniczna też nie bez znaczenia

Uciąg jest ważny i doskonale sobie z tego zdajemy sprawę. Natomiast czy wiedzieliście, że aby wyciągarka bez najmniejszych problemów poradziła sobie z każdym zadaniem naszym celem jest wyposażenie się w produkt oferujący jak najlepszą specyfikację także w innych kluczowych aspektach? I to dotyczy urządzeń wsparcia zarówno w samochodach terenowych do jazdy off-road jak i w przypadku prac zimą w mieście przy wyciąganiu aut z zasp czy rowów. 

Warto więc uwzględnić moc silnika, która wskazuje nam na maksymalne możliwości urządzenia. Im jest ona wyższa, tym mniejsze ryzyko, że przy intensywnej pracy sprzęt zacznie się przegrzewać, co skutecznie uniemożliwia efektywną i wydajną pracę. Oprócz tego, warto też upewnić się, że wybraliśmy wyciągarkę o niskiej wadze, a także o kompaktowym wymiarach. Nawet te droższe i bardzo mocne produkty mogą być stosunkowo niewielkie i lekkie.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz która opcja będzie najwłaściwsza 

Dragon Winch Maverick DWM13000ST-S to zdecydowanie faworyt i jedna z najciekawszych ofert obecnie na rynku. Gwarantuje nam uciąg na bardzo wysokim poziomie, a dodatkowo jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Z uwagi na świetne parametry i dane, pozwoli nam zapuszczać się bardzo daleko w głąb zróżnicowanych terenów bez ryzyka, że zostaniemy tam uwięzieni aż do przybycia specjalistycznych służb. 

Jeśli jednak potrzebujemy opcji tańszej bądź takiej cechującej się nieco mniejszą ceną bądź też bardziej kompaktowym wymiarem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby bazując na zebranych informacjach znaleźć swój własny ideał. Warto nadmienić, że produkty perfekcyjnie dopasowane będą spełniać wszelkie nasze oczekiwania odnośnie parametrów, a dodatkowo odznaczą się na tle rywali świetnymi opiniami.

Sprawdź również >> Czujniki parkowania bez wiercenia << i >> Lodówka turystyczna elektryczna <<

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wyciągarkę elektryczną 12v wybrać
Average rating:  
 0 reviews