Bagażnik rowerowy na dach ranking 2024 – Porównanie

by

Spis Treści

Jaki będzie najlepszy bagażnik rowerowy na dach? Sprawdź ranking 2024 roku i dowiedz się który uchwyt rowerowy na dach powinieneś wybrać!

Wybierając się na wyjazd wakacyjny, warto pomyśleć o innych aktywnościach niż leżenie na plaży i kąpiel w morzu. Dlatego też, jeżeli chciałbyś spędzić ten czas nieco aktywniej, dobrze jest zaopatrzyć się w uchwyt rowerowy na dach samochodu. Sprzęt ten pozwoli nam na przewóz rowerów w bezpieczny sposób. Jest to bardzo praktyczne oraz funkcjonalne rozwiązanie. Oczywiście na rynku znajdziemy również inne ciekawe produkty, takie jak bagażnik rowerowy na klapę lub bagażnik rowerowy na hak, jednakże to właśnie uchwyt rowerowy na dach jest jedną z najpopularniejszych opcji.

Niemniej jednak, wybór odpowiedniego uchwytu rowerowego na dach nie należy do najłatwiejszym, tym bardziej, jeżeli chcemy sprawdzić produkt pod każdym kątem. Dlatego też, niezbędne jest zapoznanie się ze wszystkimi parametrami wybranego sprzętu tak, aby później uniknąć rozczarowania. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli takich bagażników, które różnią się od siebie maksymalnym załadunkiem, dopuszczalną ilością przewożonych rowerów, a także funkcjami i udogodnieniami. Warto dodać, że wiele uchwytów zostało wyposażonych w zamki zabezpieczającego jednoślad oraz sam bagażnik. Ponadto, modele te charakteryzują się kilkoma sposobami montażu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Thule Proride

9.9

Średnia


 

Taurus BikeUp

9.8

Tania


 

Amos 7604

9.7

Tania


 

Aguri Marathon

9.4

Tania


 

Thule FreeRide

9.3

Droga


 

Aguri Acuda

9.2

Droga


 

W poniższym artykule przedstawiamy analizę porównawczą sześciu uchwytów rowerowych na dach samochodowy, które możemy obecnie zakupić. Są to bagażniki transportujące jeden lub dwa jednoślady. W trakcie kompletowania listy produktów nasi eksperci zwrócili uwagę na najważniejsze kwestie, jakimi są maksymalna ładowność sprzętu, dodatkowe funkcje i zabezpieczenia (zabezpieczenie antykradzieżowe), wyposażenie oraz sposób montażu bagażnika (montaż za ramę roweru, montaż za widelec, montaż za przednie koło).

Jeśli nie wiesz który bagażnik rowerowy na dach wybrać, sprawdź dzisiejszego zwycięzcę rankingu, mianowicie Thule Proride 

uchwyt dachowy na rower ranking

Zwycięzcą rankingu jest bagażnik rowerowy na dach od znanego producenta Thule. Model Prioride 591 to sprzęt o maksymalnej ładowności równej 20 kg. Produkt ten został solidnie wykonany z aluminium oraz stali, co świadczy o stabilnej konstrukcji oraz optymalnym bezpieczeństwie. Rama roweru jest wspomagana przez wbudowany specjalny mechanizm. Jeżeli chodzi o sam montaż, jest on niezwykle łatwy, a także szybki.

Ponadto, uchwyt rowerowy został wyposażony w ruchome podpory kół, które umożliwiają transport jednośladów o różnej wielkości. Co więcej, bardzo praktycznym dodatkiem są zębate paski z gumowymi ochraniaczami. Takie rozwiązanie gwarantuje nam ochronę felg, dzięki czemu nie ulegną one zarysowaniu. Poza tym, pasy te ułatwiają zapinanie rowerów posiadających cienkie obręcze.

Warto dodać, iż bagażnik rowerowy posiada mocowania zarówno do belek stalowych jak i aluminiowych z kanałem montażowym T o szerokości 20 mm. Jest to patent uniwersalny. Dużym atutem produktu jest także zabezpieczenie antykradzieżowe, w którego skład wchodzi między innymi zamek. Niestety, musimy mieć na uwadze, że jest to sprzęt pozwalający nam przetransportować zaledwie jeden jednoślad, dlatego też, jeżeli będziemy chcieli przewieźć więcej rowerów, musimy dokupić dodatkowy adapter.

  • Duża maksymalna ładowność;
  • Szybki i bezproblemowy montaż;
  • Zabezpieczenie antykradzieżowe;
  • Ochrona felg rowerów.
  •  
  • Nieco wysoka cena.

Jeśli dalej nie wiesz jaki bagażnik rowerowy na dach wybrać, to warto sprawdzić bardziej budżetowy uchwyt na rower, mianowicie opcję firmy Taurus BikeUp

uchwyt dachowy na rower

Kolejnym produktem wartym uwagi jest bagażnik rowerowy na dach marki Taurus. Jest to produkt o maksymalnej ładowności równej 17 kg, który jest przystosowany do transportu rowerów o średnicy ramy wynoszącej od 30 do 60 mm, a także posiadających różne rozmiary kół. Montaż sprzętu nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Możemy go zainstalować na belkach bagażnika bazowego. Mogą to być belki aluminiowe z wykorzystaniem rowka T za pomocą specjalnych adapterów. Ponadto, istnieje również możliwość zamontowania uchwytu na belkach owalnych i prostokątnych z wykorzystaniem cybantów typu U.

Warto dodać, że produkt został wyposażony w zabezpieczenie antykradzieżowe. Specjalny zamek zamyka rower w uchwycie. Dużym plusem sprzętu są również paski zębate do mocowania kół oraz przesuwne podstawki. Co więcej, model BikeUp posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, atest TUV oraz normę City Crash. Produkt kupimy w bardzo dobrej cenie w kolorze srebrnym. Prezentuje on nowoczesny styl i charakter. Ponadto, bagażnik na dach zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników. Jest on ceniony między innymi za prosty montaż, dużą regulację oraz solidne wykonanie.

  • Bardzo dobra cena;
  • Prosty montaż;
  • Zabezpieczenie antykradzieżowe.
  •  
  • Nieco mniejsza ładowność.

Jeśli potrzebujesz uchwyt rowerowy na dach na 2 rowery, to w takim razie sprawdź Amos 7604

jaki bagażnik rowerowy na dach

Marka Amos oferuje nam praktyczny stalowy bagażnik na dach przeznaczony do przewożenia rowerów. Jego maksymalny załadunek wynosi 18 kg. Montaż sprzętu jest bezproblemowy oraz bardzo szybki. Ponadto, nie wymaga on wykorzystania żadnych dodatkowych narzędzi, gdyż wszystkie niezbędne elementy montażowe znajdują się w zestawie. Komplet ten zawiera cybanty do instalacji na belkach o szerokości do 53 mm. Ponadto, decydując się na ten zakup, zyskujemy aż dwa uchwyty rowerowe razem z podkładkami pod koła roweru.

Co więcej, sama rama roweru jest mocowana w uchwycie dzięki zastosowaniu solidnej klamry. Z kolei, felgi oraz opony są zabezpieczone przez plastikowe paski. Warto również podkreślić, iż produkt ten charakteryzuje się solidnym wykonaniem z materiałów wysokiej jakości. Posiada on certyfikat TUV, co świadczy o bezpieczeństwie użytkowania. Niestety, minusem zakupu jest brak zabezpieczenia przed kradzieżą. Dlatego też, nie znajdziemy w zestawie zamków zabezpieczających ani uchwyty ani same rowery. Sprzęt ma wiele pozytywnych opinii kupujących. Użytkownicy cenią uchwyt rowerowy między innymi za wysoką jakość wykonania.

  • Aż dwa uchwyty rowerowe w zestawie;
  • Zabezpieczenie felg i opon;
  • Pozytywne opinie;
  • Niska cena.
  •  
  • Brak zabezpieczenia antykradzieżowego.

Jeśli potrzebujemy bagażnik na dach oferujący niezwykle wysoką wytrzymałość, to Aguri Marathon będzie idealnym rozwiązaniem

bagażnik rowerowy na dach 3 rowery

Warto również rozważyć zakup uchwytu rowerowego marki Aguri w kolorze srebrnym. Jest to produkt o maksymalnej ładowności wynoszącej 20 kg. Z kolei, długość samego bagażnika wynosi 128 cm. Produkt ten charakteryzuje się lekką konstrukcją oraz aerodynamicznym profilem aluminiowym. Możemy go zamocować na różnych profilach belek, które zostały wyposażone w możliwość mocowania na wsuwki typu T. Ponadto, w zestawie znajdziemy dodatkowe adaptery z ośką typu 9 x 100 mm, 12 x 100 mm, 15 x 100 mm, 15 x 110 mm oraz 20 x 110 mm. Co więcej, komplet obejmuje dodatkowy adapter do widelca firmy FOX.

Dużym atutem produktu jest możliwość zainstalowania rowerów posiadających tarcze hamulcowe. Uchwyt służy do montażu jednośladów o średnicy kół od 16 do 29 cali oraz szerokości opony do 80 mm. Z kolei, jeżeli chodzi o rozstaw osi kół, powinien on wynosić od 75 do 130 cm. Zamocowanie samego koła jest niezwykle szybkie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego zębatego paska. Udogodnieniem jest także zabezpieczenie przed kradzieżą zarówno samego uchwytu jak i roweru. Zestaw obejmuje również zapasowy kluczyk do zabezpieczenia.

  • Duża maksymalna ładowność;
  • Dodatkowe adaptery w zestawie;
  • Zabezpieczenie antykradzieżowe.
  •  
  • Sprzęt nie pasuje do belek stalowych.
  •  

Jeśli nie Thule Proride 598, to może inny wariant producenta, czyli Thule FreeRide

uchwyt dachowy na rower ranking

W nieco wyższej cenie możemy nabyć uchwyt rowerowy na dach znanej marki Thule w kolorze srebrnym. Model FreeRide 532 cechuje się maksymalną ładownością równą 17 kg. Jego długość wynosi 149 cm. Bagażnik ten możemy przymocować do dachu samochodowego za pomocą wielu solidnych zabezpieczeń. Sam montaż jest szybki i bezproblemowy.

Z kolei, jeżeli chcemy zamocować rower do zakupionego uchwytu Thule, będziemy do tego potrzebować specjalnych taśm oraz sztywnego uchwytu. Taśmy posłuża nam do zamocowania kół, natomiast uchwyt do przymocowania ramy roweru. Warto również wspomnieć, że sprzęt został wyposażony w lekką aluminiową profilowaną ramę, która ma za zadanie zapewnić dynamikę oraz małą wagę.

Co więcej, bagażnik rowerowy na dach samochodowy pasuje do wymiarów okrągłej ramy mierzącej od 22 do 70 mm. Ponadto, produkt jest kompatybilny z systemem One-Key oraz posiada zabezpieczenie przed kradzieżą. Waga sprzętu jest równa 3,5 kg. Poza tym, uchwyt rowerowy ma bardzo dużo pozytywnych opinii. Użytkownicy chwalą produkt między innymi za stabilność oraz jakość wykonania.

  • Zabezpieczenie antykradzieżowe;
  • Łatwy montaż;
  • Lekki produkt.
  •  
  • Nieco wyższa cena.

W rankingu 2024 znalazło się miejsce także na kolejny bagażnik dachowy, mianowicie na opcję bardzo bezpieczną i trwałą, ale też i kosztowną – sprawdź Aguri Acuda

bagażnik rowerowy na dach 4 rowery

Warto również rozważyć zakup uchwytu rowerowego od marki Aguri. Jest to stabilny produkt o maksymalnej ładowności równej 20 kg. Możemy go nabyć w kolorze srebrnym. Sprzęt pozwoli nam przewozić aż dwa rowery jednocześnie. Ponadto, montujemy go na dach samochodowy wykorzystując do tego wsuwki w rowek T. Dużym plusem jest także możliwość montażu zamknięcia zarówno po lewej jak i prawej stronie. Ponadto, produkt posiada aerodynamiczny kształt.

Warto również dodać, że bagażnik rowerowy Aguri znajduje swoje zastosowanie przy mocowaniu rowerów z kołami o średnicy od 16 do 29 cali i szerokości do 80 mm. Co więcej, uchwyt został wyposażony w specjalne wypełnienie na ramę, dzięki czemu nie dojdzie do porysowania roweru. Oczywiście, sprzęt posiada także zabezpieczenie przed kradzieżą zarówno uchwytu jak i roweru w postaci zamków na kluczyk.

Decydując się na zakup produktu, dostaniemy dwa uchwyty rowerowe Aguri Acuda III, niezbędne elementy montażowe na wsuwki w rowek T, kluczyki do zamków oraz instrukcję montażu.

  • Duża maksymalna ładowność;
  • Zabezpieczenie przed zarysowaniem roweru;
  • Zabezpieczenie antykradzieżowe.
  •  
  • Nieco wysoka cena zestawu.

Wyżej przedstawione bagażniki na rowery nie spełniają oczekiwań? Sprawdź wytyczne i dowiedz się który rowerowy bagażnik będzie najlepszy

Jak sami widzicie, ilość dostępnych produktów jest naprawdę bardzo duża. Co ciekawe, każda z oferty charakteryzuje się innymi zaletami. Chociażby zwycięzca rankingu oferuje nam świetną ładowność i ochronę kół w rowerze. Natomiast inna propozycja będzie znacznie łatwiejsza w obsłudze i lżejsza, a także dostosowana do dachu o nieco mniejszym maksymalnym obciążeniu.

Z tego względu podczas poszukiwania idealnego bagażnika rowerowego na dach musimy mieć na uwadze podobne kwestie, co w przypadku boxu dachowego. Na szczęście znalezienie opcji doskonale dostosowanej do naszych potrzeb jest znacznie prostsze, szczególnie jeśli mamy dostęp do wiedzy specjalistów i ich ekspertyzy. Korzystając z doświadczenia możemy znacznie szybciej znaleźć rozwiązanie idealnie.

Dlatego należy przede wszystkim upewnić się, że wybierzemy bagażnik bezpieczny. I zarowno chodzi tutaj o certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo podczas jazdy, jak i systemy antykradzieżowe. Nie mniej istotna wydaje się też jakość wykonania czy pojemność. Duże bagażniki, choć cięższe i droższe, pozwolą zabrać rower każdego członka rodziny. Oczywiście tutaj warto też pomyśleć o sposobie montażu i o tym czy sama instalacja jest prosta czy też nie. Dodatkowych informacji udzieli nam poniższy artykuł:

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/rowerowe-bagazniki-dachowe-wybierz-najlepsza-z-opcji/xyct572

bagażnik rowerowy ranking

Uchwyt rowerowy musi być przede wszystkim bezpieczny – co nieco o systemach antykradzieżowych i wykonaniu

Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych aspektów, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie uchwytu rowerowego na dach samochodowy. Większość sprzętów tego typu posiada wbudowane zabezpieczenia, które bardzo często są zamykane na kluczyk. Po wpięciu jednośladu na uchwyt, naszym zadaniem jest zakluczyć bagażnik. Dzięki temu, zyskujemy gwarancję, że nikt niepożądany nie będzie miał dostępu ani do naszego roweru ani do samego uchwytu.

Co więcej, warto wziąć pod uwagę produkty, które oferują tak zwaną linkę zabezpieczającą. Rozwiązanie to pozwala opleść zarówno rower jak i uchwyt. Na samym końcu wystarczy jedynie zamknąć końcówkę linki w samochodzie. W takiej sytuacji będziemy mieli dostęp do naszego roweru tylko i wyłącznie wtedy, kiedy otworzymy auto. Przydatną funkcją jest również zintegrowany system blokady, który łączy w sobie linkę zabezpieczającą z zapięciem typu u-lock. Dzięki zastosowaniu takiego patentu, możemy spiąć tylne koło roweru z ramą. Jest to funkcjonalne zabezpieczenie przed potencjalną kradzieżą.

Co więcej, na rynku znajdziemy uchwyty rowerowe na dach wyposażone w wiele innych praktycznych zabezpieczeń. Jedną z takich opcji jest na przykład dodatkowa blokada tylnego koła roweru. Coraz popularniejsza staje się także skrzynka alarmowa skutecznie odstraszająca złodziei.

Poza tym, na bezpieczeństwo wpływa również maksymalna ładowność takiego bagażnika. Należy pamiętać, że nie może ona przekroczyć maksymalnego dopuszczalnego obciążeniu dachu naszego samochodu. Jeżeli poruszamy się samochodem osobowym, maksymalny załadunek zazwyczaj wynosi 50 kg. Jednakże, mając do czynienia z pojazdami terenowymi, możemy mówić o 75 kg. Oczywiście, są to limity dotyczące obciążenia dachu, a nie samego bagażnika rowerowego. Dlatego też, musimy mieć na uwadze, że nośność uchwytu jest równa od 17 do 34 kg.

Bagażnik rowerowy Aguri Marathon
bagażnik rowerowy na dach 3 rowery

Bagażnik Amos 7604
jaki bagażnik rowerowy na dach

Bagażnik rowerowy na dach na 3 albo 4 rowery? Jest to możliwe

Jeżeli mamy dużą rodzinę i często wybieramy się na wyjazdy wakacyjne, warto mieć na uwadze, że aby zabrać ze sobą więcej rowerów, będziemy musieli połączyć ze sobą dwa rodzaje bagażników dachowym. Oczywiście, innym rozwiązaniem jest także zaopatrzenie się w dodatkowy uchwyt na hak lub na klapę bagażnika. W przypadku więcej niż czterech rowerów, może okazać się to niezbędne, gdyż bagażnik dachowy pomieści maksymalnie trzy rowery. W przypadku dłuższych belek, możliwe jest zamocowanie czwartego jednośladu. Kolejne rowery będą musiały być przymocowane z tyłu samochodu. Należy pamiętać, że zaleca się umieszczanie większości jednośladów właśnie z tyłu ze względu na nie zwiększanie oporu powietrza. Im większy opór powietrza w trakcie jazdy autem, tym wyższe spalanie.

Rowerowy bagażnik trzymający rower za widelec czy za ramę? Oba warianty dostępne do wyboru!

Producenci oferują nam różnorakie typy bagażników rowerowych na dach. Należą do nich między innymi uchwyty tradycyjne, uchwyty przytrzymujące jednoślad za widelec oraz uchwyty przytrzymujące rower za koło. Oczywiście, to właśnie bagażniki tradycyjne są uważane za technicznie najprostsze. Innym ciekawym rozwiązaniem jest szyna z odchylanym ramieniem, który przytrzymuje jednoślad w pionie za ramę. Z kolei koła roweru są mocowane do szyny za pomocą specjalnych taśm. Musimy pamiętać, że nie każda szczęka bagażnika dachowego będzie pasować do ramy naszego jednośladu. Dzieje się tak, gdyż ramy rowerowe coraz rzadziej są wykonywane z rurek stalowych czy profili aluminiowych o okrągłym przekroju. Ponadto, profile samych ram są o wiele szersze niż kiedyś. Co więcej, ramy kompozytowe nie zawsze mogą być mocowane do uchwytu tradycyjnego ze względu na ich wrażliwość na ściskanie.

Bagażnik Taurus BikeUp
uchwyt dachowy na rower

Jak przebiega montaż roweru i samego uchwytu? Sprawdź jak upewnić się, że bagażnik trzymający rower jest prawidłowo zamontowany

Musimy pamiętać, że kiedy samochód jest obciążony rowerami, inaczej zachowuje się on na drodze niż kiedy nie ma żadnego ładunku. Dlatego też, nie możemy przekraczać 130 km/h przewożąc na dachu rowery. Poza tym, musisz koniecznie zdjąć z rowerów wszystkie akcesoria, takie jak koszyki, foteliki dziecięce czy różnego rodzaju ozdoby. Jest to niezbędne, gdyż takie przedmioty zwiększają opór powietrza, co z kolei może stanowić zagrożenie przy silnym wietrze.

Co więcej, jednoślady znajdujące się na dachu zwiększają wysokość samochodu. Jest to niezbędna wiedza w sytuacjach, kiedy zamierzamy korzystać z garaży podziemnych. Ponadto, bardzo często zdarza się, że ładunki w postaci rowerów ulegają uszkodzeniu tylko dlatego, że kierowca o nich zapomniał. Jeżeli chodzi o sposób mocowania jednośladów, wyróżniamy montaż za widelec, montaż za ramę roweru oraz montaż za przednie koło.

Montaż roweru za ramę

Jest to najbardziej uniwersalny oraz najpopularniejszy sposób mocowania roweru na dachu samochodu. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych modeli tego typu. Są to między innymi produkty polskiej marki Taurus, a także uchwyty marek zachodnich, takich jak Thule. Montaż za ramę roweru wygląda podobnie we wszystkich uchwytach. Ramię mocujące przytrzymuje ramę roweru, natomiast specjalne taśmy lub pasy przytrzymują koła jednośladu.

Montaż roweru za widelec

Dzięki uchwytowi mocującego rower za widelec zyskujemy lepszą stabilność naszego jednośladu. Aby zamocować rower tym sposobem, koniecznie musimy zdjąć jego przednie koło. Jest to o tyle kłopotliwe rozwiązanie, gdyż musimy pomyśleć o dodatkowym miejscu na koło w bagażniku samochodowym.

Bagażnik Aguri Acuda
bagażnik rowerowy na dach 4 rowery

Ponadto, sam demontaż nie należy do najłatwiejszych. Jednakże, warto wiedzieć, że uchwyt mocujący za widelec nie ściska ramy roweru, dzięki czemu nie ma ryzyka jej uszkodzenia. Jest to istotna kwestia między innymi dla właścicieli rowerów karbonowych, które cechują się wrażliwością na ściskanie. Dużymi zaletami takiego uchwytu są również jego wygląd estetyczny oraz lepsza aerodynamika.

Montaż roweru za przednie koło

Montaż roweru za przednie koło jest najmniej popularnym rozwiązaniem. Produkty tego typu oferują między innymi szwedzka firma Thule oraz amerykańska Yakima. Przymocowanie roweru do uchwytu polega na wykorzystaniu specjalnych ramion mocujących przednie koło. Eliminuje to kontakt bagażnika z ramą jednośladu w trakcie podróży, dzięki czemu możemy transportować rowery z delikatnymi ramami karbonowymi. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, gdyż ani szerokość sztywnej osi ani kształt ramy nie mają tutaj znaczenia. Ponadto, nie musimy demontować przedniego koła naszego roweru. Montaż za przednie koła gwarantuje nam bezpieczeństwo oraz stabilność. Co więcej, bagażniki tego rodzaju bardzo często są wyposażone w specjalne zamki, które mają za zadanie zabezpieczać rowery w uchwycie oraz sam uchwyt na bagażniku bazowym.

Bagażnik Thule Proride
uchwyt dachowy na rower ranking

Skoro wiemy już jak sprawdzić czy dachowy uchwyt rowerowy trzyma rower prawidłowo, czas upewnić się że wybierzemy opcję funkcjonalną

Na rynku znajdziemy wiele bagażników rowerowych na dach, które wyróżniają się swoimi parametrami oraz funkcjonalnością. Bardzo ważne jest również sprawdzenie, jakie opcje dodatkowe posiada wybrany przez nas model. Niektóre produkty mogą pochwalić się szybkim i bezproblemowym montażem, który nie wymaga używania żadnych dodatkowych narzędzi.

Ponadto, bardzo popularne staje się wyposażenie sprzętu w specjalne zamki zabezpieczające, które stanowią ochronę zarówno jednośladu jak i samego uchwytu przed potencjalną kradzieżą. Dużym atutem takiego bagażnika jest również samoczynna regulacja uchwytu ramy. Warto również pochylić się nad różnymi sposobami mocowaniu roweru do bagażnika i dostosować go do naszych preferencji. W sklepach znajdują się bowiem produkty z funkcją montowania roweru za ramę, za widelec oraz za przednie koło.

Teraz wiesz który bagażnik dachowy wybrać i jakimi parametrami się kierować przy poszukiwaniach!

Poszukiwanie idealnej opcji to zadanie niezwykle trudne z kilku powodów. Przede wszystkim musimy doskonale wiedzieć jak zamocować bagażnik, a tych opcji, w zależności od tego który produkt wybierzemy, jest całkiem sporo. Jednocześnie musimy pamiętać, że tego typu bagażniki nie nadają się do przewożenia rowerów, gdzie zastosowana jest rama karbonowa. Szukając więc propozycji idealnie dostosowanej do naszych potrzeb należy mieć te rzeczy na uwadze, a także funkcjonalność i zabezpieczenia.

Co ciekawe, istnieje wiele renomowanych opcji jak, chociażby, bagażniki od firmy Homar lub Yakima. Niemniej jednak należy pamiętać, że oprócz renomy pozostałe aspekty są równie kluczowe. Dlatego w dzisiejszym rankingu zwyciężył Thule Proride. To idealne połączenie znanej i popularnej marki ze świetnymi parametrami i zabezpieczeniami antykradzieżowymi. Dodatkowo możliwość dostosowania szczęki podczas montażu i prosta instalacja samego bagażnika, jak i rowerów na uchwyty, zasługuje na uznanie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Bagażnik rowerowy na dach
Average rating:  
 0 reviews

Dodaj komentarz