Najlepsza ostrzałka do wierteł w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ostrzałka do wierteł ranking ofert – sprawdź co kupić w 2024 roku, aby cieszyć się ostrymi wiertłami przez cały czas!

Wiertła, jak każda rzecz po długim i intensywnym użytkowaniu, z czasem przestają pracować tak jak powinny. Ich ostrość się zmniejsza, a ze względu na pracę przy twardych powierzchniach i wysoką temperaturę, w jakiej przez większość czasu przebywają, ich zużycie postępuje znacznie szybciej niż jakakolwiek inna część wierteł do metalu, drewna, betonu czy innego materiału. Z tego powodu jeśli wyposażyliśmy się w bardzo drogie akcesoria, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie ostrzyć wiertła, aniżeli wymieniać je na nowsze i jeszcze droższe.

Jak jednak ostrzyć wiertła, aby ich nie uszkodzić i zagwarantować prawidłową jakość i wytrzymałość? Wbrew pozorom ostrzenie nie jest tak wymagające. Aczkolwiek nie posłuży nam do tego szlifierka, lecz specjalistyczne narzędzie. Jak jednak wybrać ten właściwy produkt? Jaka ostrzałka będzie gwarantować najlepsze parametry przy zachowaniu odpowiedniej jakości i ceny nie powalającej z nóg? W tej sprawie pomoże ranking ostrzałek do wierteł 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Ostrzałka Mar-pol M22291

9.9

Tania

Ostrzałka XTline

9.8

Droga

Ostrzałka Kraft&Dele KD1552

9.7

Tania

Ostrzałka Mar-pol M22292

9.6

Tania

Ostrzałka Geko G81201

9.5

Średnia

Na dzisiejszej liście pojawiły się przede wszystkim najlepsze ostrzałki do wierteł, jakie obecnie można kupić. Są to jednak bardzo zróżnicowane maszyny i każda z nich przypadnie do gustu innej grupie użytkowników. Dlatego warto sprawdzić wszystkie opcje, dowiedzieć się czym się one różnią, a następnie wybrać najlepszą ostrzałkę do wierteł bazując na zdobytej wiedzy i rekomendacji, jaką dzisiejszy ranking ostrzałek oferuje.

OSTRZAŁKA DO WIERTEŁ ELEKTRYCZNA KAMIEŃ 3 – 12 mm

OSTRZAŁKA DO WIERTEŁ ELEKTRYCZNA KAMIEŃ 3 - 12 mm

Mar-pol przedstawia dosyć budżetową propozycję, która wyposażona jest w silnik o mocy 100 W. Ta ostrzałka świetnie poradzi sobie z nieco mniejszymi wiertłami. Średnica wierteł, z jakimi urządzenie pracuje wynosi 3-12 mm, a więc jest to stosunkowo niski zakres. Aczkolwiek wysoka wydajność i niska cena, a także bezawaryjna praca w połączeniu z ponadprzeciętnymi parametrami technicznymi sprawiają, że Mar-pol to jeden z najciekawszych wyborów obecnie dostępnych na rynku. 

Urządzenie wyposażone jest w silnik, który generuje moc na poziomie 100W. Przekłada się to na prędkość obrotową dysku ściernego na poziomie 1350 obrotów na minutę. Samo urządzenie jest niezwykle lekkie i kompaktowe – waży tylko 1 kg. A to z pewnością zaleta, jeśli mamy wiele różnych produktów i brakuje nam miejsca na kolejne akcesoria.

Model M22291 poradzi sobie z ostrzeniem wierteł o średnicy od 3 mm do 12 mm, wliczając w to połówki, a więc 3,5 mm, 4,5 mm, 5,5 mm itd. Atrakcyjna cena i pozytywne opinie w połączeniu z bardzo prostą obsługą sprawiają, że to niewątpliwie jedna z ciekawszych ofert dostępnych na rynku w 2024 roku.

 • Niska waga;

 • Stosunkowo tania;

 • Wysoka wydajność jak na tę moc i prędkość obrotową.

 • Mocno przeciętny zakres obsługiwanych wierteł. 

XTline Ostrzałka Ostrzenia Wierteł Wiertła 3-13 mm

XTline Ostrzałka Ostrzenia Wierteł Wiertła 3-13 mm

XTLine gwarantuje nam równie ciekawą opcję, co konkurencja. Choć jego moc nie jest tak duża jak u zwycięzcy rankingu, to 80 W z pewnością wystarczy, aby sprawnie i bez najmniejszego problemu poradzić sobie z ostrzeniem wierteł w tym modelu. Produkt charakteryzuje się nieco większą wagą i rozmiarem, ale wiąże się to z nieco lepszą konfiguracyjnością sprzętu i możliwościami.

Jeśli mowa o specyfikacji, to przede wszystkim na uwagę zasługuje bardzo wysoka prędkość obrotowa, jaką ostrzałka ma do zaoferowania. W urządzeniu obroty znamionowe wynoszą aż 4800 obrotów na minutę, a to świadczy o bardzo szybkim i wydajnym ostrzeniu wierteł. Sama kompatybilność jest nieco lepsza niż u poprzednika i pozwala nam naostrzyć akcesoria wiertnicze o średnicy od 3 do 13 mm. 

Warto przy tym pamiętać, że urządzenie wykorzystamy do naostrzenia wierteł do metalu, drewna, betonu, a także wielu innych powierzchni – o ile są to wiertła spiralne z dwoma ostrzami. Urządzenie wyposażone jest w diamentowy kamień szlifierski, który charakteryzuje się długą żywotnością. Co ciekawe, sama wymiana tarczy jest nieskomplikowana. Pamiętajmy też o innej zalecie, mianowicie o automatycznym szlifie geometrii końcówek, co możliwe jest dzięki wykorzystaniu krzywki tarczowej.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Prosta obsługa;

 • Trwały i wytrzymały kamień szlifierski;

 • Wysoka prędkość obrotowa.

 • Wysoka cena;

 • Obsługuje wiertła do 13 mm. 

OSTRZAŁKA WIELOFUNKCYJNA DO NOŻY DŁUT WIERTEŁ 150W

OSTRZAŁKA WIELOFUNKCYJNA DO NOŻY DŁUT WIERTEŁ 150W

Znacznie mocniejszym i bardziej zaawansowanym rozwiązaniem będzie ostrzałka przygotowana przez firmę Kraft&Dele. To świetne rozwiązanie, które gwarantuje nam ogromną wręcz wszechstronność i możliwości ostrzące nie tylko w przypadku klasycznych wierteł, ale też i innych akcesoriów remontowo-budowlanych. Produkt wyróżnia się na tle konkurencji wysoką mocą i relatywnie niską ceną w porównaniu do oferowanych możliwości. I choć nie jest to najbardziej zaawansowana opcja pod względem zakresu działania, to świetnie właściwości pracy i funkcjonalność stawiają model KD1552 na bardzo wysokim miejscu.

Przede wszystkim produkt ma moc wynoszącą 150 W, co jest znaczną poprawą w stosunku do innych ostrzałek o mocy nieprzekraczającej 100 W. Silnik o takiej efektywności radzi sobie znacznie lepiej z długimi i intensywnymi projektami. To oznacza, że nie ryzykujemy jego przegrzania i uszkodzenia czy po prostu szybszego zużycia. 

Warto też odnotować, że w przeciwieństwie do innych urządzeń ta ostrzałka to tak naprawdę produkt trzy w jednym. Ze względu na nieco inną budowę (baza urządzenia oddzielna od poszczególnych konstrukcji ostrzących), możliwe jest ostrzenie nie tylko wierteł, ale też dłut i przecinaków, noży, a także nożyczek. Co prawda prędkość obrotowa nie jest najwyższa, ale za to mamy atrakcyjną, wręcz budżetową cenę. 

 • Urządzenie wielofunkcyjne;

 • Wysoka moc i wydajność działania;

 • Niska cena.

 • Niewielka prędkość obrotowa.

Ostrzałka Wielofunkcyjna Nóż Nożyczki Wiertła 3w1

Ostrzałka Wielofunkcyjna Nóż Nożyczki Wiertła 3w1

Jeśli spodobała nam się propozycja uniwersalna, to powinniśmy też przemyśleć zakup innej ostrzałki od innej firmy, mianowicie od Mar-Pol. To świetna propozycja, która umożliwia nam szybko i wydajnie naostrzyć wiele różnych akcesoriów – począwszy od wierteł, przez noża i nożyczki, a skończywszy na dłutach. I choć opcja jest nieco droższa od konkurencji, to gwarantuje wysoką wydajność i zadowalającą prędkość obrotową. 

Przede wszystkim ta wersja modelowa gwarantuje nam akceptowalny zakres pracy z dłutami i ostrzami – możemy ostrzyć za pomocą tego urządzenia akcesoria o średnicy od 5 do nawet i 50 mm. Gorzej ma się jednak sprawa z samymi wiertłami – średnica pracy wynosi tylko od 3,5 mm do 10 mm. Z tego względu nie jest to najlepsza ostrzałka sama w sobie, ale bardzo ciekawa alternatywa, szczególnie jeśli zastanawiamy się czy szlifierko ostrzałki mogą posłużyć do innych zadań. 

Podobnie jak i inne wielofunkcyjne urządzenia, ostrzałka od firmy Mar-pol składa się z bazy, do której dołączamy poszczególne konstrukcje ostrzące. Oznacza to, że po zmianie z ostrzałki do wierteł na tę do noży lub nożyczek, będziemy w stanie naostrzyć inne narzędzia. Oprócz tego, możliwe jest też wybranie konstrukcji przeznaczonej do dłuta stolarskiego czy też ostrzy.

 • Bardzo wysoka moc;

 • Spora prędkość obrotowa;

 • Wielofunkcyjność na bardzo wysokim poziomie;

 • Duży zakres ostrzenia dłut i ostrzy.

 • Wysoka cena;
 • Niewielki zakres ostrzenia wierteł.
 •  

Ostrzałka do wierteł 3-16mm

Ostrzałka do wierteł 3-16mm

Urządzenie proste, mało skomplikowane, a przy tym kompaktowe. Wariant przygotowany przez firmę Geko to jednak coś o wiele bardziej atrakcyjnego niż pierwsza lepsza ostrzałka do wierteł. Sprzęt pomimo niezwykle prostej konstrukcji i nieskomplikowanego wyglądu jest znacznie atrakcyjniejszy od wielu konkurencyjnych ostrzałek ze względu na bardzo duży zakres kompatybilności z wiertłami.

Recenzowany model wyposażony jest w niewielki silnik, aczkolwiek generuje on 90 W mocy. Przekłada się to na obroty na poziomie nie większym niż 1300 RPM. I choć te dwie wartości nie zachwycają, to sprzęt wyposażony jest w dwa adaptery, dzięki czemu możemy ostrzyć wiertła o średnicy od 3 do aż 16 mm. Jest to więc niewątpliwa zaleta i fakt ten stawia model od Gecko na pierwszym miejscu w rankingu, jeśli chodzi o ostrzenie wierteł o większej średnicy. Same kamienie szlifierskie dostępne są w dwóch rozmiarach – adapter dla mniejszych wierteł ma kamień 58 mm, natomiast ten większy 69 mm.

Urządzenie jest bardzo atrakcyjne i niezwykle proste w obsłudze. Kompaktowość to kolejna zaleta, jak i dosyć niska waga. Co ciekawe, producent wyposażył sprzęt w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika, które automatycznie wyłącza ostrzałkę w przypadku zbyt wysokiej temperatury.

 • Bardzo duża kompatybilność z wiertłami – do 16 mm średnicy;

 • Prosta obsługa;

 • Niska waga i kompaktowość;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem

 • Dosyć wysoka cena;

 • Niska prędkość obrotowa.

 •  

Dalej nie wiesz jaka powinna być dobra ostrzałka w 2024 roku? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki i znajdź produkt o najlepszych parametrach 

Szlifierka to urządzenie dosyć uniwersalne, ale nie naostrzy w sposób bezpieczny, skuteczny i, co ważniejsze, wydajny wierteł czy też dłuta lub noży. A jeśli wydaliśmy całkiem sporo pieniędzy i wyposażyliśmy się w jakościowe wiertła warte zakupu, to szkoda je wyrzucać przy pierwszych oznakach stępienia. 

Dlatego każda osoba, która ma do czynienia z częstą pracą z wiertłami, dłutami czy innymi akcesoriami tego typu, powinna wyposażyć się w sprzęt do ostrzenia. Ostrzałka to tak naprawdę bardzo proste urządzenie, które nie wymaga od nas żadnych skomplikowanych nauk czy stosowania się do zasad ostrzenia. Wystarczy tylko przeczytać krótką instrukcję i prawidłowo wkladać wiertła do ostrzałki, a po kilku chwilach wiercenie znów stanie się przyjemne – a przynajmniej mniej męczące.

Jednakże, co będzie miało największy wpływ na atrakcyjność danego urządzenia ostrzącego? Jak mieć gwarancję, że wybrane przez nas ostrzałki do wierteł są wystarczająco skuteczne i trwałe, a przy okazji funkcjonalne? Specyfikacja techniczna jest tutaj bardzo ważna i należy zacząć od mocy i prędkości obrotowej silnika. Wpływa to na prędkość ostrzenia i na możliwość intensywnej pracy. Ponadto, powinniśmy zapoznać się z parametrami roboczymi i funkcjami dodatkowymi. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: 

http://budowlane-warszawa.pl/ostrzenie-wiertel-widiowych-ostrzalka-czy-szlifierka/

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc i prędkość obrotową

W bardzo wielu przypadkach to moc i prędkość obrotowa danego elektronarzędzia odgrywa najistotniejszą rolę podczas wyboru sprzętu. Parametry te mają nadzwyczaj duże znaczenie w przypadku zarówno wydajności pracy, jak i późniejszej trwałości silnika i możliwości przeprowadzenia intensywnych prac z bardziej wymagającymi projektami.

Moc silnika powinna wynosić nie mniej niż 60 W w przypadku ostrzałek. Oczywiście im wyższa, tym sprzęt nie będzie się tak szybko nagrzewał, a co za tym idzie będziemy w stanie cieszyć się z bardzo dobrych wyników pracy. Po prostu zapas mocy jest znacznie lepszy niż wykorzystywanie danego urządzenia do maksimum jego możliwości.

Co więcej, duża moc jest bardzo często skorelowana z prędkością obrotową. A im jest ona wyższa, tym produkt jest w stanie pracować szybciej. A to przecież oznacza, że będziemy mogli cieszyć się z tego, że prędkość ostrzenia takiego urządzenia jest na bardzo wysokim poziomie.

Ostrzałka Kraft&Dele KD1552 150
OSTRZAŁKA WIELOFUNKCYJNA DO NOŻY DŁUT WIERTEŁ 150W

Ostrzałka Mar-pol OSTRZAŁKA DO NOŻY WIERTEŁ NOŻYCZEK
Ostrzałka Wielofunkcyjna Nóż Nożyczki Wiertła 3w1

Ponadto, miej na względzie zakres roboczy 

Kolejnym kluczowym parametrem podczas przeglądania produktu idealnego to zakres roboczy. Średnica wierteł, z którymi dany model ostrzałki jest kompatybilny to bardzo ważna sprawa, szczególnie dla osób które korzystają z wierteł o różnorodnej średnicy i muszą zawsze dbać o ostrość każdego z akcesoriów.

Zazwyczaj ostrzałki w budżetowym zakresie cenowym oferują możliwość ostrzenia wierteł w zakresie od 3 do 10-12 mm. Nieco droższe zwiększają ten zakres do 13 mm plus dodatkowo oferują kompatybilność z innymi akcesoriami budowlanymi. Te najlepsze są w stanie poradzić sobie z wiertłami o średnicy 16 mm lub większe – oczywiście korzystając ze zmiennego adapteru dostosowującego końcówkę ostrzałki.

Funkcjonalność i komfort też kluczowy

Kolejna bardzo ważna sprawa przy wyborze idealnej ostrzałki do wierteł to wygoda użytkowania danego sprzętu. A na to wpływać może waga i kompaktowość produktu lub po prostu ilość zmyślnych opcji i funkcji nieco zwiększających możliwości danego produktu. Mamy tutaj więc podział na dwa zasadnicze kryteria.

Kryterium lekkości i kompaktowości to idealne rozwiązanie dla majstrów, którzy potrzebują małego, lekkiego, a przy tym prostego produktu do ostrzenia wierteł. Bez zbędnych dodatków, akcesoriów czy innych funkcji, które tylko zwiększyłyby złożoność produktu i mogłyby doprowadzić do zwiększonej częstotliwości awarii.

Drugie rozwiązanie, czyli funkcjonalność i wszechstronność, przygotowane jest dla osób pragnących jak najciekawszych możliwości i szansy na zajęcie się nie tylko samymi wiertłami, ale też innymi akcesoriami w postaci dłuta wiertniczego, ostrzy, noży czy też, po prostu, nożyczek. Co ciekawe, możemy spróbować znaleźć kompromis pomiędzy stroną komfortu i funkcjonalności.

Ostrzałka XT-Line XT108808 80
XTline Ostrzałka Ostrzenia Wierteł Wiertła 3-13 mm

Podsumowanie – teraz wiesz jaka ostrzałka do wierteł w 2024 roku będzie najlepsza!

Zwycięzca rankingu 2024 to bez wątpienia OSTRZAŁKA DO WIERTEŁ ELEKTRYCZNA KAMIEŃ 3 – 12 mm. Prosta, tania, a przy tym niezawodna budowa, a także wysoka precyzja i akceptowalne parametry robocze sprawiają, że ten model ostrzałki zaskakuje niejednego fachowca i idealnie sprawdza się w zadaniach, które ma do wykonania.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć produkt charakteryzujący się znacznie lepszymi parametrami pod względem zakresu kompatybilności wierteł czy po prostu z nieco bardziej zaawansowanymi funkcjami. Jednakże, będziemy musieli się wtedy pogodzić z wyższą ceną bądź też z nieco gorszym wykonaniem, przez co awaryjność będzie też mniej atrakcyjna. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza ostrzałka do wierteł
Average rating:  
 0 reviews