Najlepsza wiertarka stołowa w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Wiertarka stołowa ranking 2024 i poradnik w jednym? Sprawdź listę rekomendacji i dowiedz się jak wybrać idealny produkt!

Podczas prac warsztatowych dosyć często musimy coś naciąć, przedziurawić czy frezować z bardzo dużą precyzją lub po prostu wykonywać sporo powtarzalnych ruchów. Choć klasyczne wiertarki poradzą sobie z takim zadaniem, to komfort ich użytkowania jest o wiele mniejszy. Dlatego właśnie w przypadku częstej pracy w takich warunkach, użytkownicy decydują się na zakup wiertarki stołowej, która gwarantuje nam o wiele lepszą funkcjonalność i wygodę pracy. 

Jak jednak upewnić się, że wybrana przez nas wiertarka stołowa kolumnowa okaże się wystarczająco wygodna i funkcjonalna? Co powinno wpaść nam w oko podczas przeglądania dostępnych urządzeń? Kryteriów wyboru jest wiele, a jeszcze więcej dostępnych i często polecanych na różnych forach modeli. Dlatego zanim podejmiemy tę ostateczną decyzję, warto sprawdzić zarówno zagraniczne, jak i te polskie wiertarki stołowe, które pojawiły się w rankingu 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BAUMR-AG

9.9

Średnia

BOSCH PBD 40

9.8

Średnia


 

CORMAK

9.7

Droga

BLACK

9.6

Tania

Boxer

9.5

Średnia

BESCRAFT

9.3

Droga

PARKSIDE

9.2

Tania

Lista oferuje nam wgląd w aż siedem świetnie opracowanych i często wybieranych produktów. Świetne oceny i pozytywny feedback to jednak nie wszystko przy wyborze wiertarki, frezarki dolnowrzecionowej stołowej czy profesjonalnej frezarki górnowrzecionowej. Opcje te gwarantują ponadprzeciętne parametry i, w zależności od naszych preferencji, przodują w takich istotnych kwestiach jak moc silnika, prędkość obrotową i regulację obrotów, parametry robocze pracy, a także trwałość i jakość wykonania.

WIERTARKA KOLUMNOWA STOŁOWA SŁUPOWA 1650W + IMADŁO

wiertarka stołowa kolumnowa

Wiertarka stołowa słupowa marki BAUMR-AG to bardzo dobry i atrakcyjny produkt w swojej klasie cenowej. Charakteryzuje ją przede wszystkim wysoka jakość wykonania. Wiertarka ta zapewnia cichą pracę, pozbawioną drgań, co z pewnością jest jej zaletą. Dzięki dokładności pasowania podzespołów możliwa jest praca wrzeciona czy układu pasowego na najwyższym poziomie. 

Wiertarka marki BAUMR-AG została wyposażona w silnik Big Block o mocy 1650 W. To sprawia, że jest to produkt, który powinien znaleźć się w każdym warsztacie. Prezentowany produkt jest przede wszystkim mocny i ergonomiczny. To idealna wiertarka do prac domowych, ale również budowlanych czy warsztatowych. 

Można nią wiercić zarówno w stali, jak i drewnie. Dzięki dużej mocy oraz w pełni regulowanej prędkości obrotowej, gwarantuje ona pełną precyzję wiercenia w każdym typie materiału. Wiertarka stołowa ma bowiem aż 9-stopniową regulację obrotów. Występują one w zakresie od 500 do 2500 obrotów na minutę. Dzięki temu każdy użytkownik tego sprzętu będzie w stanie dopasować odpowiednią precyzję wiercenia.

Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w zabezpieczenie, które chroni przed otwarciem osłony w trakcie pracy. Posiada także dodatkową ochronę oczu. To wszystko gwarantuje wysoki komfort pracy. Warto w tym momencie także wspomnieć o stabilnym i regulowanym stole roboczym, jak i również imadle maszynowym, które znajdują się w zestawie. Produkt został wykonany z trwałych, a przede wszystkim niezawodnych materiałów wysokiej jakości.

 • Duża moc – 1650W;

 • 9-stopniowa regulacja prędkości obrotowej;

 • Osłona na wrzeciono;

 • Przystępna cena.

 • Stosunkowo ciężka.

A może potrzebujemy wiertarki stołowej Boscha? W takiej sytuacji sprawdź DWUBIEGOWA WIERTARKA STOŁOWA 710W PBD 40 BOSCH

wiertarka stołowa bosch

Dwubiegowa wiertarka stołowa firmy BOSCH model PBD 40 w swoim zestawie zawiera również prowadnicę równoległą oraz metalowy zacisk szybkomocujący. Produkt ten jest narzędziem stacjonarnym, który jest wyposażony w duży wyświetlacz LCD ze wskaźnikiem prędkości obrotowej. Dodatkowo posiada rzutnik laserowy punktu wiercenia.

Co istotne wiertarka firmy BOSCH jest wyposażona w system BOSCH Constans Electronic, czyli funkcję utrzymania stałej prędkości obrotowej bez względu na stopień obciążenia. Pozwala on szybko, bezpiecznie oraz bez wysiłku wiercić otwory w każdego rodzaju materiale, w tym również w bardzo twardej stali.

Produkt ten posiada także mocny i wydajny silnik o mocy 710W, którego prędkość obrotowa wynosi nawet 2 500 obrotów na minutę. To gwarantuje nie tylko szybkie, ale i komfortowe wiercenie w danym materiale. Dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD praca wiertarką jest miła i przyjemna. Na wyświetlaczu widoczne są najważniejsze parametry, jak: wybrana prędkość obrotowa, głębokość wiercenia, włączony laser czy włączone oświetlenie.

System BOSCH Electronic, w który jest wyposażona prezentowana wiertarka, jest to funkcja stopniowego zwiększania prędkości obrotowej. Umożliwia ona precyzyjne i komfortowe nawiercanie otworów, a także pozwala dostosować prędkość obrotową do danego materiału. Z kolej system BOSCH POWER LIGHT to latarka, dokładnie duża dioda LED. Dzięki niej użytkownik może zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie w każdych warunkach, co znacząco ułatwia pracę.

 • Wydajny silnik o mocy 710W;

 • System BOSCH Constans Electronic;

 • System BOSCH Electronic;

 • System BOSCH POWER LIGHT.

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Wyłącznie dwa biegi.
 •  

WIERTARKA SŁUPOWA KOLUMNOWA STOŁOWA CORMAK 32 mm

wiertarki stołowe

Wiertarka słupowa marki CORMAK jest to bardzo wydajny produkt, skierowany nie tylko do rzemieślników, ale i domowych majsterkowiczów. Wiertarka ta posiada obroty w lewo oraz prawo. A przede wszystkim wiercenie do aż 32 milimetrów. W skład prezentowanego zestawu wchodzi między innymi duży stół roboczy, który jest obracany oraz regulowany za pomocą specjalnej korby. Wymiary stołu to 475 x 425 mm. To znacząco ułatwia pracę i zwiększa komfort użytkowania.

Stół roboczy jest, jak wspomniano, odchylany w zakresie +/- 45 stopni. Dodatkowo produkt ten jest wyposażony w duży stół wiertarski z T-rowkami, a także profesjonalnym kanałem dla chłodziwa. Wiertarka słupowa marki CORMAK ma wbudowany mocny silnik 1500W, który jest zgodny z normą IP54. Dzięki niemu użytkownik prezentowanego produktu może wykonywać swoją pracę bez większych obciążeń.

Dodatkowo sprzęt posiada także precyzyjny uchwyt wiertarski, a także płytę dolną, która jest przeznaczona do obrabiania bardzo dużych oraz dużych elementów. Waga netto  prezentowanej wiertarki stołowej to 144 kilogramy. Wymiary ogólne produktu to 1670 x 760 x 475 mm. Niezbędne jest zasilanie 400V.

 • Wiercenie do 32 mm;

 • Duża moc silnika – 1500W;

 • Duży stół roboczy;

 • Stół wiertarski z T-rowkami.

 • Wysoka cena;
 • Ciężki produkt.
 •  

DUŻA WIERTARKA STOŁOWA KOLUMNOWA 16MM + IMADŁO

wiertarka stołowa ws 15

Wiertarka stołowa firmy BLACK została wyposażona w bardzo mocny i wydajny bezszczotkowy silnik o mocy 2750 W. To pozwala użytkownikowi sprzętu na komfortowe wiercenie w stali, jak i drewnie. Dodatkowo narzędzie to posiada aż 12-stopniową regulację obrotów w zakresie od 200 do aż 2600 obrotów na minutę. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu w wiertarce trzech kół pasowych.

Regulacja obrotów znacząco ułatwia dobranie odpowiedniego poziomu obrotów do wykonywanej pracy. Wiertarka napędzana jest paskiem klinowym. Prezentowany produkt jest wyposażony także w bardzo wygodny, komfortowy, a przede wszystkim ergonomiczny uchwyt. Dodatkowo posiada on osłonę wrzeciona, która gwarantuje wysoki komfort pracy każdemu użytkownikowi tego narzędzia elektrycznego.

W zestaw wchodzi także stabilny i mocny stół roboczy, a także imadło maszynowe. Stół można regulować w górę oraz w dół za pomocą specjalnej korby. Ponadto dzięki zastosowaniu wygodnego zacisku można unieruchomić go na pożądanej wysokości. Warto w tym miejscu zauważyć, że wiertarka stołowa firmy BLACK to również płynna regulacja wysokości stołu oraz głębokości wiercenia do 16 milimetrów. 

Jest to idealny sprzęt do wiercenia otworów w metalu, drewnie czy też tworzywach sztucznych. W korpusie wiertarki stołowej została zamontowana trójramienna rękojeść, która płynnie wysuwa np. wiertło do drewna. Dodatkowo również specjalny pierścień z podziałką. Pozwala on ustawić odpowiednią głębokość wiercenia.

 • Przystępna cena;

 • Bardzo mocny silnik bezszczotkowy – 2750W;\

 • 12-stopniowa regulacja obrotów;

 • Ruchomy stół roboczy.

 • Możliwość wiercenia tylko do 16 mm.

WIERTARKA KOLUMNOWA STOŁOWA SŁUPOWA 1850W + IMADŁO 

wiertarka stołowa przemysłowa

Wiertarka stołowa niemieckiej marki Boxer została wyposażona w mocny i wydajny silnik o mocy 1850W. W zestawie prezentowanego produktu znaleźć można również imadło. Wiertarka ta to doskonały sprzęt, który sprawdzi się zarówno podczas prac domowych, jak i budowlanych czy też warsztatowych. Jej przeznaczeniem jest przede wszystkim wiercenie w stali oraz w drewnie.

Narzędzie to posiada dużą moc oraz, co jest równie istotne, w pełni regulowaną prędkość obrotową. Dokładnie to jest to 5-stopniowa regulacja obrotów w zakresie od 200 do 2700 obrotów na minutę. Wiertarka ta pozwala precyzyjnie wiercić w każdym typie materiału. Jest zatem sprzętem, który zawsze warto mieć ze sobą, jeśli jest się typem majsterkowicza albo pracuje się przy wierceniu otworów w stali czy drewnie.

Wiertarka niemieckiej marki Boxer posiada ponadto zabezpieczenie przed otwarciem osłony podczas pracy. Znacząco zwiększa to komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika. Dodatkowo została wyposażona w dodatkową ochronę oczu.

W zestawie wraz z wiertarką stołową użytkownik znajdzie także stabilny, mocny oraz regulowany stół roboczy, a ponadto imadło maszynowe. Produkt został w pełni wykonany z niezawodnych, ale i trwałych materiałów bardzo wysokiej jakości.

 • Mocny silnik – 1850W;

 • Regulacja obrotów do 2700 obr/min;

 • Zabezpieczenie przed otwarciem osłony;

 • Przystępna cena.

 • Tylko 5-stopniowa regulacja obrotów.

 •  

WIERTARKA STOŁOWA KOLUMNOWA INDUKCYJNA Z REGULACJĄ

wiertarki stołowe polskie

Wiertarka stołowa marki BESCRAFT to wysokiej jakości sprzęt w przystępnej cenie, która z pewnością jest zaletą tego produktu. Narzędzie to zostało wyposażone w silnik o mocy 1550W. Napęd z silnika na głowicę jest przenoszony dzięki wykorzystaniu metalowych kół pasowych, które współpracują z paskiem klinowym. Znaleźć go można w górnej części urządzenia. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki komfort pracy oraz dużą wydajność, a także żywotność urządzenia.

Przedstawiony produkt doskonale sprawdzi się podczas wykonywania wielu zadań, które są związane z obróbką drewna, sklejki czy tworzyw sztucznych. Ale również obróbką kompozytów, metali kolorowych i lekkich, ponadto żeliwa oraz stali konstrukcyjnej. Co istotne, sprzęt ten umożliwia także pracę z ceramiką. Należy tylko dobrać odpowiednie wiertło.

Wiertarka stołowa marki BESCRAFT jest wyposażona w 5-stopniową regulację obrotów. Dzięki trybom zainstalowanym w górnej części urządzenia można w prosty sposób dostosowywać warunki pracy do danego materiału. Wiertarka ma możliwość osiągnięcia zakresu od 580 do 2650 obrotów na minutę.

W zestawie wraz z wiertarką użytkownik znajdzie regulowany blat oraz wbudowane imadło, które pozwala na zablokowanie, a także unieruchomienie obrabianego w danym momencie przedmiotu.

 • Przystępna cena;

 • Duża moc silnika – 1550W;

 • Wbudowane imadło;

 • Stół roboczy.

 • Tylko 5-stopniowa regulacja obrotów;
 • Najniższa liczba obrotów to dopiero 580.
 •  
 •  

A może wiertarka stołowa parkside? W takim razie sprawdź WIERTARKA STOŁOWA KOLUMNOWA PIONOWA PARKSIDE 710 W 

wiertarka stołowa ranking

Wiertarka stołowa marki Parkside model PTBM 710 A1 została stworzona do precyzyjnego wiercenia przede wszystkim w takich materiałach, jak: drewno, metal czy tworzywa sztuczne. Sprzęt jest wyposażony w stosunkowo mocny silnik o mocy 710W. Posiada ponadto przekładnie 2-biegową, a także płynną regulację obrotów.

Dzięki elektronicznemu monitorowaniu obrotów, narzędzie to gwarantuje stałą liczbę obrotów w przypadku wszystkich materiałów. To zapewnia z kolei duży komfort pracy. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, na podświetlony wyświetlacz cyfrowy. Pozwala on dokładnie odczytywać głębokość wiercenia oraz liczbę obrotów.

Ogranicznik głębokości, jak i regulacja punktu zerowego gwarantują równomierną głębokość otworów wierconych. Warto zwrócić uwagę na regulację bardzo niskiej prędkości obrotowej (170 min⁻¹), która pozwala nawiercać otwory wiertłami przystosowanymi do wiercenia w metalu . Dzięki wysokiej jakości uchwytowi wiertarskiemu z pierścieniem zabezpieczającym, sprzęt ten gwarantuje dużą precyzję ruchu obrotowego. 

Z kolei zintegrowana lampa robocza LED, jak i laser, znacząco ułatwiają pozycjonowanie obrabianego w danym momencie przedmiotu. Dodatkowo wiertarka stołowa parkside posiada: składaną osłonę przed wiórami, która powstała z przeźroczystego materiału, komfortowy uchwyt z powłoką Softgrip, który znacząco zwiększa komfort pracy. W zestaw wchodzi także duża aluminiowa płyta do montażu stołu roboczego.

 • Regulacja bardzo niskiej prędkości obrotowej;

 • Składana osłona przed wiórami;

 • Możliwość zainstalowania stołu roboczego;

 • Przystępna cena.

 • Stosunkowo niska moc silnika – 710W;
 • Brak stołu roboczego.
 •  
 •  
 •  

Jaka wiertarka stołowa przemysłowa będzie najlepsza? Może będzie to wiertarka stołowa ws 15, a może Bosch? 

Czy zakupiona przez nas opcja odnajdzie się w przydomowym warsztacie? Sprawdź dzisiejsze porady i kup idealny produkt! Przedstawione powyżej wiertarki z pewnością poradzą sobie z większością zadań, jakie im powierzymy. To produkty o nieprzeciętnym wykonaniu z wieloma ciekawymi funkcjami i właściwościami. Nawet ich parametry mogą zaskoczyć niejedną osobę. Jednakże, nie każda opcja jest idealna i to od nas zależy czy znajdziemy produkt, którego dobre atrybuty będą dla nas najważniejsze.

W tym celu przygotowaliśmy dzisiejszy poradnik zakupowy. Omówiliśmy w nim najistotniejsze parametry takich wiertarek, w tym rzecz jasna ich moc i parametry robocze, w tym średnica wiercenia. Kolejnym czynnikiem istotnym przy zakupie wiertarek stołowych jest możliwość dostosowania sobie obszaru wiercenia. Nie mniej ważnym kryterium będzie też jakość wykonania, co przekłada się na to, że wiertarka stołowa kolumnowa potrafi wytrzymać wiele lat ciągłego i dosyć intensywnego użytkowania, podobnie zresztą jak dobra piła stołowa

Na uwadze musimy mieć też bezpieczeństwo – zarówno nasze jak i sprzętu przed przeciążeniem czy przegrzaniem, a także komfort. W to wlicza się, między innymi, waga i pozostałe opcje usprawniające korzystanie z urządzenia. Akcesoria i gadżety, jakie będziemy mogli wykorzystać po zakupie sprzętu będą z pewnością podwyższać wartość zakupu. Więcej informacji na temat wiertarek przemysłowych stołowych znajdziemy w poniższym linku:

http://www.meubles.com.pl/budownictwo/co-musisz-wiedziec-kupujac-wiertarke-stolowa/

wiertarka stołowa parkside

Siła wiertarki, a więc sprawdźmy moc

Kiedy szukamy tej idealnej wiertarki, to przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby moc urządzenia była na wystarczająco wysokim poziomie, aby bez najmniejszych problemów poradzić sobie z każdym projektem. Istotne jest to w przypadku wiercenia nie tylko w drewnie, ale też w innych materiałach – w tym aluminium. 

To właśnie dlatego uwzględniamy w naszych poszukiwaniach wyłącznie te wiertarki z udarem, które będą w stanie pomóc nam z każdym rodzajem drewna i aluminium – nieważne jakiej miałyby być grubości. Ponadto, duża moc przekłada się też na zmniejszone ryzyko uszkodzenia poprzez przegrzanie.

DUŻA WIERTARKA STOŁOWA KOLUMNOWA 16MM + IMADŁO
wiertarka stołowa ws 15

WIERTARKA SŁUPOWA STOŁOWA CORMAK 32 mm
wiertarki stołowe

Ponadto, uwzględnij też średnicę wiercenia i pozostałe parametry robocze

Wiertarki stołowe mają to do siebie, że ich możliwości robocze są niezwykle zróżnicowane. Te tańsze, mniejsze produkty oferują też mniejszą grubość materiału. Te większe o bardziej zaawansowanych funkcjach regulacyjnych poradzą sobie z bardzo grubymi elementami.

Musimy więc określić z jakimi projektami będziemy potencjalnie mieli do czynienia i stosownie wybrać wiertarkę. Tutaj należy mieć na uwadze wysokość do wrzeciona, a także posuw wrzeciona. Ponadto, sprawdźmy też jaka jest maksymalna odległość od stołu do wrzeciona czy od podstawy do uchwytu, bo to pozwoli nam dodatkowo określić sprawność produktu i jego przydatność w różnych sytuacjach.

Nie mniej istotną rolę odgrywa prędkość obrotowa i jej regulacje

Innym sposobem na określenie wydajności urządzenia jest sprawdzenie jej prędkości obrotowej. Wartość ta wskazuje nam czy wybrana przez nas wiertarka jest w stanie wystarczająco szybko wywiercić otwór i zrobić to w bezpieczny sposób dla powierzchni, w której zamierzamy wiercić.

Maksymalna prędkość obrotowa nie powinna być mniejsza niż 2100-2400 obrotów na minutę. Aczkolwiek, bardzo ważne jest przy tym, aby zachować możliwość regulacji tej prędkości. Każdy materiał ma inną twardość i wymaga innej prędkości, aby zrobić to skutecznie i nie dopuścić do spalenia wiertła. Pamiętajmy też, że wiertarka stołowa makita lub innego znanego producenta może gwarantować nam więcej zabezpieczeń.

DWUBIEGOWA WIERTARKA STOŁOWA 710W PBD 40 BOSCH
wiertarka stołowa bosch
WIERTARKA STOŁOWA KOLUMNOWA INDUKCYJNA Z REGULACJĄ
wiertarki stołowe polskie

Skoro mowa o regulacji, pamiętajmy też o funkcjonalności

Regulacja obrotów to jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Nawet jeśli będziemy w stanie dostosować sobie prędkość obrotową do wiercenia w drewnie miękkim, twardym, czy też w aluminium, to nadal musimy wybrać sprzęt, który zagwarantuje nam wiele ciekawych cech dodatkowych. 

Ciekawym rozwiązaniem jest chociażby wyświetlacz LCD, na którym znajdują się najważniejsze informacje podczas pracy. Inną ciekawą funkcją jest wyposażenie się w wiertarkę z rzutnikiem laserowym, który wskaże nam punkt wiercenia w bardzo precyzyjny sposób.

Nie zapominajmy również o komforcie

Kolejną kluczową kwestią przy wyborze wiertarki stołowej jest komfort, a dokładniej rzecz biorąc sposób użytkowania sprzętu, ilość dostępnych udogodnień, usprawnień i ciekawych rozwiązań, które mają na celu uprzyjemnić nam kontakt ze sprzętem. Im tych ciekawych dodatków jest więcej, tym oczywiście przyjemniej będzie nam pracować.

Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość regulacji blatu roboczego – zarówno pod względem wielkości jak i kąta nachylenia. Oprócz tego, bardzo ważne jest wybranie sprzętu z najwyższej klasy prowadnicami, dzięki czemu będziemy mogli stabilnie umiejscowić obrabiany przedmiot. Równie ważną rolę odegra prawidłowo wykonany chwyt, który pokryty będzie miękkim materiałem – najlepiej softgrip.

Sprawdź też ranking grubościówek: https://majsterkujsam.pl/grubosciowka-opinie-ranking/

Akcesoria dodatkowe i gadżety – też ważne

Choć nie jest to kluczowy punkt każdego zakupu, to i tak wciąż stosunkowo ważne jest znalezienie produktu, który będzie oferował nam ogromną liczbę akcesoriów i gadżetów w zestawie. Mowa tutaj o najróżniejszych dodatkach ułatwiających pracę, w tym imadło, czy też inne akcesoria jak na przykład uchwyt wiertarski czy stolik na imadło.

Każdy z nas musi jednak pamiętać, że podstawowym wyposażeniem jest szybkomocujący się zacisk wykonany z trwałych materiałów, a także wszystkie dodatkowe klucze i śruby wymagana do montażu.

Wiertarka stołowa – podsumowanie rankingu 2024

Choć zdecydowanie trudno jest wskazać najlepszy produkt, to po zapoznaniu się z dzisiejszym poradnikiem zakupowym będziemy wiedzieć które czynniki są najistotniejsze w przypadku szukania tej idealnej wiertarki stołowej przemysłowej. Koniecznie sprawdźmy moc silnika i jego wykonanie, obroty, ich regulację, funkcje dodatkowe i poprawiające komfort, a także czy w zestawie znajdziemy jakiś ciekawy dodatek.

Jeśli jednak żadna oferta nie przypadła nam do gustu, to warto sprawdzić. WIERTARKA KOLUMNOWA STOŁOWA SŁUPOWA 1650W + IMADŁO. Choć nie jest to wiertarka stołowa polska, to oferuje nam najlepszy stosunek jakości do ceny, świetną moc, bogate wyposażenie, a przy tym wykonanie, jakiego nie powstydziłaby się wiertarka stołowa boscha lub innej renomowanej marki. 

Profesjonalna ostrzałka do wierteł – sprawdź nasz ranking.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza wiertarka stołowa
Average rating:  
 5 reviews
 by KOM

Ważne, żeby łatwo było przymocować a mocowanie porządnie trzymało. Na to najbardziej zwracam uwagę.

 by milo

Parskide kiedyś był słabiutki, ale w ostatnich latach technologia poszła do przodu i mają solidne sprzęty.

 by lucjan15

Baumr kupiłem z waszego polecenia. Dobry sprzęt w przystępnej cenie. Niczego mu nie brakuje.

 by karington

Bardzo przydatny sprzęt w warsztacie przydomowych. Często korzystam z mojego bosha.

 by cinek

W końcu jakiś dobry sprzęt opisany, bo gdzie indziej same chińczyki....