Profesjonalna grubościówka do drewna w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Jaka strugarko grubościówka będzie dla nas najlepsza? Czym kierować się przy wyborze idealnego narzędzia? Na te i pozostałe pytania odpowiemy w zestawieniu najciekawszych ofert w 2024 roku!

Odpowiednia obróbka drewna pozwala nam na przygotowanie idealnie gładkich produktów z drewna – zarówno tego miękkiego jak i twardego. Co więcej, heblarka grubościówka gwarantuje niezwykle wydajną pracę i możliwość “heblowania” w niezwykle skuteczny i wydajny sposób. A to wszystko przy zachowaniu niezwykle wysokiego poziomu efektywności. Dlatego jeśli poszukujemy do warsztatu heblarki grubościówki, warto wiedzieć którą opcję wybrać.

Niestety, z uwagi na ogromną liczbę produktów konkurencyjnych ze sobą, znalezienie produktu idealnego nie jest najłatwiejsze. Musimy przede wszystkim sprawdzić ogromną liczbę produktów, porównać ich parametry, a dalej przyjrzeć się opiniom i wypowiedziom ekspertów. Przecież nie każda grubościówka Dewalta czy Dedry będzie nadawać się do naszego użytku z bardzo prostego powodu – sprzęt może być za mocny i za drogi jak na nasze potrzeby lub po prostu nie sprawdzi się w zadaniach, do jakich go potrzebujemy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CORMAK PT250

9.9

Droga

SCHEPPACH HMS1080

9.8

Tania


 

CORMAK PT260

9.7

Droga

ZIPPER ZI-HB204

9.6

Tania

DEDRA DED 7814

9.5

Tania

DEWALT DW733

9.4

Średnia


 

Jak widzicie, problemów ze znalezieniem idealnej strugarko grubościówki jest dużo. Dlatego postanowiliśmy dziś stworzyć zestawienie. Jest to tak naprawdę analiza porównawcza, w której pojawiło się parę ciekawych modeli. Jeśli grubościówka do drewna o dużej mocy i wysokiej wydajności to coś, co nas interesuje, to znajdziecie tutaj produkt idealny. Jeśli wolicie opcję kompaktową, także będziecie zadowoleni.

STRUGARKA GRUBOŚCIÓWKA HEBLARKA PT260 2,0kW /170kg

grubościówka opinie

Najlepszym modelem jest produkt marki Cormak Polska. Jest to zestaw składający się ze strugarko – grubościówki i przyrządu do ustawiania noży. Opcjonalnie można dodać do pakietu odciąg do wiórów i trocin, ale nie jest to element wyposażenie standardowego. Urządzenie waży 170 kilogramów i umożliwia obróbkę drewna na szerokość maksymalną 250 milimetrów; maksymalna grubość obróbki wynosi 5 milimetrów dla strugarki i 2,5 milimetra dla grubościówki.

Produkt posiada trzy noże, każdy o długości 250 milimetrów, szerokości 30 milimetrów i grubości 3 milimetrów. Nachylenie prowadnicy można regulować w przedziale od 0 do 45 stopni. Kołnierz odciągu ma 100 milimetrów, a średnica wrzeciona to 75 milimetrów. Stół ma 1100 milimetrów wysokości i 250 milimetrów szerokości. Stół grubościówki natomiast mierzy 600 milimetrów wysokości i 248 milimetrów szerokości.

Stół grubościówki powstał w najwyższej jakości żeliwnego odlewu szlifowanego i ma doskonale wypolerowaną powierzchnię roboczą. Wysokość stołu podlega regulacji; służy do tego wygodne pokrętło z hamulcem w postaci dźwigni. Stół ma aż trzy podpory, dzięki czemu jest niezwykle stabilny i umożliwia wykonywanie precyzyjnej obróbki.

  • Intuicyjna obsługa;

  • Bardzo precyzyjne cięcia i struganie;

  • Wysoka jakość wykonania.

  • Generuje duże drgania.


SCHEPPACH Grubościówka – heblarka HMS1080

strugarko grubościówka opinie

Urządzenie marki Scheppach jest stosunkowo mobilne – waży 30 kilogramów i ma kompaktowe wymiary. Wysokość produktu to 485 milimetrów, szerokość 490 milimetrów, a wysokość wynosi 970 milimetrów. Grubościówka ma dwa noże, a ich prędkość obrotowa to 8500 obrotów na minutę. Model posiada bezawaryjny silnik o mocy 1500 Watów i jest zasilany prądem o napięciu 230 Voltów.

Strug gładzik ma 254 milimetry szerokości i odbiór wiórów, których wielkość nie przekracza dwóch milimetrów. Strug grubościówki również odbiera dwumilimetrowe wióry. Ma on silnik o mocy 1500 Watów, który pracuje przy napięciu 230 – 240 Voltów. Wysokość przepustu to 120 milimetrów, a jego szerokość równa się 252 milimetry. Model wyposażono w specjalne gumowe podkładki, które są antypoślizgowe i tłumią drgania.

Wysokość można regulować za pomocą praktycznej gałki. Urządzenie posiada obwód zabezpieczający i przekaźniki beznapięciowe, które zwiększają żywotność modelu i bezpieczeństwo użytkownika. Heblarka sprawdzi się podczas różnych prac w drewnie. Mocna obudowa ma niebieski kolor. Chroni ona silnik i zapobiega przegrzaniu, ponieważ ma odpowiednie otwory wentylacyjne.

  • Nadaje się do transportu;

  • Mocny silnik;

  • Łatwa konfiguracja.

  • Śrubki obudowy trzeba co jakiś czas samodzielnie dokręcać.


STRUGARKO GRUBOŚCIÓWKA PT260 HEBLARKA 2,0kW CORMAK

heblarka grubościówka ranking

Kolejne urządzenie marki Cormak Polska to strugarko – grubościówka PT250. Grubościówka posiada trzy noże i wał nożowy o średnicy 75 milimetrów. Prędkość wału nożowego to 4800 obrotów na minutę. Liniał wahadłowy można regulować w zakresie od 0 do 45 stopni. Istnieje możliwość zamontowania dłutarki w urządzeniu. Całość waży 148 kilogramów. Grubościówka ma bardzo mocną obudowę w szarym kolorze.

Strugarka ma dwa stoły wykonane z żeliwnych odlewów szlifowanych i zostały idealnie wypolerowane. Osłona wału podlega szerokiej regulacji – można ustawiać jej wysokość, kąt oraz wysunięcie. Również prowadnica kątowa jest regulowana, istnieje możliwość płynnego ustawiania jej w przedziale od 90 do 45 stopni. W tym urządzeniu zainstalowano dodatkowe wyciszacze, których zadaniem jest skuteczne obniżenie hałasu.

Stół grubościówki, podobnie jak strugarki, powstał z żeliwnego odlewu. Można ustawiać jego wysokość przy pomocy ergonomicznego pokrętła; po wybranym ustawieniu należy zablokować pokrętło specjalną dźwignią. Stół ma podparcie w trzech miejscach, a grubość strugania ma opcję opuszczenia aż do 190 milimetrów. Nowoczesna konstrukcja modelu pozwala na przepuszczanie przez grubościówkę krótkich elementów.

  • Solidne wykonanie;

  • Umożliwia precyzyjne struganie i cięcie;

  • Bardzo stabilna.

  • Za małe stópki antypoślizgowe.


ZIPPER Strugarka Grubościówka Heblarka ZI-HB204

grubościówka ranking

Zipper ZI-HB204 to przenośna heblarko-grubościówka ważąca 29 kilogramów. Urządzenie wyposażono w silnik o mocy 1,25 kW pracujący z prędkością 8500 obrotów na minutę. Blat hebla ma wymiary 737 na 210 milimetrów, a blat grubościówki ma wymiar 255 na 204 milimetry. Przymiar wynosi 520 na 102 milimetry i jest regulowany w skali od 90 do 135 stopni.

Do urządzenia przyłączono odsysacz o średnicy 63 milimetrów oraz dwa noże o długości 210 milimetrów, szerokości 16,5 milimetra i grubości 1,5 milimetra każdy. Maksymalna możliwa szerokość strugania wynosi 204 milimetry, a maksymalną wysokość przelotową można dostosować w zakresie między 6 a 120 milimetrów. Zakres heblowania mieści się w przedziale od 0 do 2 milimetrów, tak samo jak zakres strugania.

Solidna, metalowa obudowa została pomalowana proszkowo na zielony kolor. Dzięki temu farba się nie łuszczy ani nie odpada nawet po uderzeniu. Obudowa doskonale chroni również silnik przed przegrzaniem. Na dolnej powierzchni przymocowano dwie gumowe stópki, które gwarantują stabilizację urządzeniu i wyciszają drgania.

  • Przenośna;

  • Kompaktowa;

  • Ładna i mocna obudowa.

  • Średniej jakości noże.

DEDRA GRUBOŚCIÓWKA STRUGARKA HEBLARKA DED 7814

grubościówka dedra

Urządzenie marki Dedra to 3w1 – strugarka, grubościówka i heblarka. Model posiada silnik o mocy 2 kW i prędkości obrotowej 8000 obrotów na minutę. Napięcie zasilania wynosi 230 Voltów. Całość waży 27 kilogramów, może być zatem transportowane, np. na teren budowy lub remontu. Produkt jest przeznaczony do strugania płaszczyznowego wszystkich materiałów jednorodnych.

Maksymalna szerokość obrabianego materiału wynosi 330 milimetrów, natomiast maksymalne jednorazowe przybranie mieści się w przedziale od 0 do 2,5 milimetra. Wysokość obróbki można regulować w skali od 6 do 160 milimetrów. Grubościówkę Dedra wyposażono w dobrej jakości posuw mechaniczny, który współpracuje z napędem łańcuchowym. Wygodny odbiór materiału jest możliwy dzięki dwóm wałkom posuwowym.

Do ustawiania wysokości służy niezwykle wygodna korba z profilowanym, antypoślizgowym uchwytem. Mocna obudowa ma ładny, ciemnoniebieski odcień i jest niezwykle trwała. Cechuje się ona wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, przypadkowe uderzenia i zarysowania nie pozostawiają śladów. Przyciski uruchamiające są zlokalizowane pod specjalną żółtą klapką, która chroni przed przypadkowym włączeniem lub wyłączeniem urządzenia.

  • Estetyczny wygląd;

  • Przenośna;

  • Posiada odpowiednie zabezpieczenia.

  • Odciąg się blokuje.

DEWALT DW733 – MOCNA STRUGARKA GRUBOŚCIÓWKA HEBEL

grubościówka dewalt

Marka DeWalt specjalizuje się w tworzeniu narzędzi, dlatego stworzyła również strugarko-grubościówkę. Jest to praktyczny, wygodny i przenośny model DW733 wyposażony w wytrzymały silnik o maksymalnej mocy 1800 Watów; moc użyteczna wynosi 1000 Watów. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi aż 10000 obrotów na minutę. Całość waży nieco ponad 33 kilogramy.

Standardowe wyposażenie obejmuje pojemnik na pył i adapter, sześciokątny klucz trzpieniowy, klucz montażowy, dwa noże zamontowane na stałe w maszynie oraz listwy służące do wymiany ostrzy. Maksymalna pojemność modelu to 317 milimetrów. Najwyższa grubość strugania to 2 milimetry, a maksymalna grubość dopuszczalnego przedmiotu wynosi 152 milimetry. Posuw pracuje z prędkością 8 metrów na minutę.

Grubościówka dewalt jest wysoka na 445 milimetrów, długa na 520 milimetrów i głęboka na 310 milimetrów. Model wyposażono w kilka udogodnień, między innymi system blokowania głowicy, dzięki któremu struganie jest niezwykle precyzyjne. Konstrukcja jest osadzona na czterech kolumnach, co przekłada się na uzyskanie płynnego i precyzyjnego ruchu głowicy góra-dół. W podstawie wydrążono specjalne otwory, dzięki którym można wygodnie zamocować urządzenie do stołu.

  • Możliwość ostrzenia noży;

  • Blokada głowicy;

  • Kompaktowa.

  • Noże szybko się tępią.

Jaka wyrówniarko grubościówka powinna nas zainteresować? Zapoznaj się z poniższymi parametrami i wybierz produkt dostosowany do swoich potrzeb! 

Dla jednego tania grubościówka to główny cel poszukiwań. Dla innego liczy się przede wszystkim wydajność pracy i efektywność, a także komfort obsługi. Istnieje wiele różnych podejść z uwag ina to, że istnieje wiele oczekiwań i wymagań odnośnie tego sprzętu. Każdy z nas potrzebuje do swojego warsztatu inny sprzęt i należy to uszanować.

Z tego powodu bardzo trudno wskazać jednoznacznie która opcja będzie wydawać się najwłaściwsza. Są przecież dostępne produkty o kompaktowych wymiarach, a też w katalogu ciekawych modeli znajdziemy grubościówki do drewna przeznaczone do większych projektów. To samo dotyczy wielu innych kwestii. Dlatego warto dowiedzieć się które opcje charakteryzują się najwłaściwszymi parametrami.

A to oznacza sprawdzenie poszczególnych produktów w oparciu o takie parametry jak, na przykład, moc urządzenia i parametry robocze. Co więcej, warto też zwrócić uwagę na powierzchnię pracy, a także na wagę produktu i na jego rozmiary. Nie mniej istotną rolę odgrywają funkcje usprawniające korzystanie z grubościówki stołowej. Warto przy tym zauważyć, że istotne będzie też wyposażenie dodatkowe. Więcej ciekawych informacji uda nam się uzyskać z następującego artykułu:

https://jptech-maszyny.pl/jak-dziala-grubosciowka

grubościówka do drewna ranking

Moc urządzenia to podstawa

Nieważne czy szukamy elektronarzędzia do pracy w domu czy przyglądamy się właśnie narzędziom warsztatowym – ich moc ma nadzwyczaj ważne znaczenie w późniejszym określeniu wydajności i efektywności pracy. Co więcej, zastosowana jednostka będzie też mieć ogromne znaczenie w przypadku późniejszej niezawodności i bezawaryjnej pracy.

Dlatego tak ważne jest, aby wybrać urządzenie charakteryzujące się mocą na poziomie nie mniejszą niż 1500 W. Jednakże, coraz częściej producenci oferują silniki gwarantujące nawet i 2000 W, co przekłada się też na bardzo wysoką prędkość obrotową i szybszą pracę całego zestawu.

STRUGARKO GRUBOŚCIÓWKA PT260 CORMAK
grubościówka opinie

DEDRA GRUBOŚCIÓWKA STRUGARKA HEBLARKA DED 7814
grubościówka dedra

Dalej, sprawdź parametry robocze

Następną istotną kwestią przed podjęciem ostatecznej decyzji w przypadku grubościówki jest, rzecz jasna, wybranie sprzętu o odpowiednich parametrach roboczych. Jak doskonale wiemy, aby w ogóle rozpocząć pracę nad danym materiałem nasza grubościówka musi być w stanie obrobić dany materiał. 

Dlatego jeśli często pracujemy z dużymi wymiarowo obiektami, należy przede wszystkim znaleźć urządzenie charakteryzujące się bardzo dużą szerokością i wysokością obróbki. Szerokość na poziomie 300 mm lub większym będzie z pewnością wystarczająca. Wysokość dla grubościówki powinna natomiast wynosić 200 mm, a nawet i więcej.

Ponadto, warto też sprawdzić grubość obróbki w przypadku strugarki i grubościówki, a także sprawdzić jakie są wymiary stołu i dowiedzieć się co nieco o średnicy wrzeciona i jego prędkości. Jeśli wszystkie te parametry okażą się prawidłowe, to będzie to bardzo ważny punkt podczas wybierania produktu idealnego.

Kompaktowość i wielkość stołu też kluczowa

Aspektem o równie istotnym znaczeniu dla wielu z nas będzie wielkość zakupionego urządzenia. Choć dla niektórych wymiary czy waga produktu nie mają najmniejszego znaczenia z uwagi na zakup produktu do warsztatu o sporych wielkościach, tak niektórzy decydują się na wyposażenie swojego małego warsztaciku w celu poprawy wydajności prac hobbystycznych.

W takiej sytuacji najlepiej sprawdzić nie tylko same wymiary urządzenia, ale też i jej wagę. Jeśli to produkt wolnostojący, to bez wątpienia musimy przygotować się na ciężar przekraczający nawet i 100 kg, a także bardzo duże wymiary zewnętrzne – wszystko po to, aby zadbać o stabilność.

Grubościówki dostępne są też w wersjach kompaktowych, które umieszcza się na stole bądź innej powierzchni roboczej. Wtedy będziemy mieli do czynienia z produktem o wadze 25-40 kg, a więc już opcji nieco prostszej w transporcie – jeśli akurat na tym będzie nam zależeć.

ZIPPER Strugarka Grubościówka Heblarka ZI-HB204
grubościówka ranking
DEWALT DW733 – MOCNA STRUGARKA GRUBOŚCIÓWKA HEBEL
grubościówka dewalt

Oczywiście pamiętajmy o funkcjonalności

Kolejną bardzo ważną rzeczą, na jaką wszyscy muszą zwrócić uwagę, jest funkcjonalność. To ilość dodatkowych udogodnień i urozmaiceń, dzięki czemu obsługa sprzętu jest prostsza, a także bardziej komfortowa. Co więcej, musimy też pamiętać o tym, że produkt powinien być bezpieczny, a więc dodatkowe zabezpieczenia będą jak najbardziej potrzebne.

Spośród najpopularniejszych funkcji i systemów usprawniających korzystanie ze strugarek warto wspomnieć o systemie blokowania, który zwiększy precyzję strugania. Ponadto, warto też zwrócić uwagę na specjalne podziałki, dzięki którym istnieje możliwość jeszcze bardziej precyzyjnej pracy.

Podsumowanie – teraz wiesz jaka strugarko-grubościówka dla majsterkowicza będzie najlepsza!

Nieważne czy tania grubościówka to nasz cel czy może bardziej interesuje nas potężny i bardzo drogi sprzęt. Ważne jest to, aby kierować się szeregiem parametrów i czynników, które ostatecznie wpływają na jakość działania urządzenia i na odpowiednie wykończenie i trwałość. Dlatego pamiętajmy o tym, aby oprócz samej mocy uwzględnić inne kwestie, w tym parametry robocze interesującej nas grubościówki stołowej, jej rozmiar i wagę, a także funkcje dodatkowe. 

Jeśli poszukiwania strugarko-grubościówki dla majsterkowicza bądź też dla profesjonalnego stolarza nie są dla nas i nie chcemy marnować sporo naszego wolnego czasu na poszukiwania, to nic nie stoi na naszej drodze, aby podjąć decyzję o zakupie sprzętu rekomendowanego przez profesjonalistów. Dobrym przykładem będzie STRUGARKA GRUBOŚCIÓWKA HEBLARKA PT260 2,0kW /170kg, która co prawda waży swoje i zajmuje sporo miejsca, lecz gwarantuje bardzo wysoką moc i efektywność pracy. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Profesjonalna grubościówka do drewna
Average rating:  
 0 reviews