Jaki agregat pradotwórczy 7kw wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Agregat prądotwórczy 7kw ranking ofert roku 2024 – sprawdź która propozycja będzie najlepsza! 

Przerwa w dostawie energii czy też awaria sieci nierzadko krzyżują nam plany i sprawiają, że dokończenie pracy czy po utrzymanie niezbędnych urządzeń elektrycznych na chodzie jest niemożliwe. Z tego względu bardzo ważne jest, aby w pracy czy też w codziennym życiu mieć jakąś formę zabezpieczenia. Takim właśnie rozwiązaniem wydaje się generator produkujący prąd. 

Wiedząc, że potrzebujemy agregat prądotwórczy 7kw nieco ułatwiamy sobie zadanie. Aczkolwiek ogromna liczba produktów o tej mocy znamionowej i fakt, że istnieje wiele różnych dodatkowych parametrów i specyfikacji zdecydowanie uprzykrzają nam wybranie produktu idealnego. Z tego względu bardzo ważne jest odpowiednie zapoznanie się z tematem i porównanie ofert. Jak jednak mieć gwarancję, że wiemy wszystko, co ma znaczenie poszukując ten najlepszy agregat prądotwórczy 7kw? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kärcher 1.042-209.0

9.9

Drogi

Barracuda PG70003F

9.8

Tani

Daewoo GDA 8500E-3

9.7

Drogi


 

FH 8000 TR

9.6

Drogi

Stanley SG7500

9.5

Tani

HECHT GG8000

9.4

Średnia


 

Dzisiejsze zestawienie ma za zadanie nieco ułatwić każdemu zainteresowanemu generatorami prądu o mocy 7 kW wybór. Produkty, które znalazły się na liście, zostały skrupulatnie sprawdzone i przebadane, a także zweryfikowane przez ekspertów i specjalistów z ogromną wiedzą na temat agregatów prądotwórczych i najistotniejszych kwestii wpływających na ich wydajność. Uwzględniono więc ilość gniazd i ich rodzaj, zużycie paliwa, pojemność zbiornika, funkcje usprawniające użytkowanie sprzętu, opcje bezpieczeństwa, a także cenę, opinie innych i parę dodatkowych czynników.


Zwycięzcą rankingu zostaje Kärcher 1.042-209.0 7500 W

agregat prądotwórczy 7kw

Numerem jeden w dzisiejszym rankingu zostaje opcja przygotowana przez markę Karcher. Producent dostarcza nam stosunkowo kompaktowe rozwiązanie jak na pojemność i moc generatora. Urządzenie ma do zaoferowania gniazda jednofazowe typu F (Schuko), a także gniazdo trójfazowe. Warto nadmienić, że moc znamionowa 7 kW dotyczy trójfazowego gniazda (jest tylko jedno takie), a 2 kW odnoszą się do gniazdek jednofazowych. 

Propozycja charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem i jakościowymi rozwiązaniami. Mowa tutaj, chociażby, o miedzianym uzwojeniu prądnicy, co przekłada się na znacznie większą trwałość i pewność, że nawet po latach urządzenie będzie prezentowało wysoki poziom sprawności i straty energii nie będą duże po dłuższym użytkowaniu.

Pamiętajmy też o tym, że produkt gwarantuje nam szereg funkcjonalności i udogodnień, których zadaniem jest usprawnienie działania sprzętu. Dobrym przykładem będzie tutaj ochrona przed przeciążeniem czy różnorodne wskaźniki poziomu paliwa lub niskiego poziomu oleju. Same dane techniczne są z pewnością warte uwagi. Zbiornik ma pojemność 25 litrów, co nie jest zbyt fascynującym wynikiem.

 • Miedziane uzwojenie;

 • Wiele udogodnień ułatwiających użytkowanie sprzętu;

 • System chroniący przed przegrzaniem;

 • Ochrona przed przeciążeniem.

 • Mały zbiornik na paliwo.

Alternatywą wartą rozważenia będzie Barracuda PG70003F

agregat prądotwórczy cena

Urządzenie przygotowane przez markę Barracuda to 4-suwowy silnik o pojemności 0,42 cm3. Opcja ta gwarantuje nominalną moc prądnic na poziomie 6000 W, natomiast 7kW to maksymalna moc. Produkt oferuje nam dobrą specyfikację i stosunkowo niską emisję hałasu. W połączeniu z opcjami zabezpieczającymi sprzęty przed przeciążeniem czy też przed uszkodzeniem samego agregatu, model PG70003F świetnie się sprawdzi jako alternatywa dla pozostałych produktów.

Produkt wyposażony jest w zbiornik o pojemności 25 litrów. Nie jest to dużo, szczególnie jeśli porównamy inne dostępne modele w podobnym zakresie cenowym. Zaletą tej opcji jest natomiast regulator napięcia AVR czy też specjalne zabezpieczenie wyłączające urządzenie w przypadku małej ilości oleju – zabezpiecza to sprzęt przed jego uszkodzeniem. Opcja jest też dosyć cicha, bo głośność silnika to tylko 68 dB.

Jeśli chodzi o dostępne gniazda, to producenci firmy Barracuda dają nam 3 gniazda 230V, a także 1 gniazdo 400V. Co ciekawe, propozycja ma też na wyposażeniu dodatkowe wyjście na 12V, które działać może jako prostownik. Silnik został wzmocniony (ma moc 15 KM), ale nie wpływa to na jego kulturę pracy. Poprawia to jednak spalanie – jest bardzo niskie, dzięki czemu możemy liczyć na długi czas pracy na zbiorniku. Inną zaletą to niska cena – prawie dwukrotnie niższa od zwycięzcy rankingu 2024.

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka kultura pracy;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem i uszkodzeniem silnika;

 • Wiele gniazd (3x230V i 1x400V) i dodatkowe wyjście z funkcją prostownika.

 • Brak miedzianego uzwojenia.


Kolejna propozycja warta rozważenia to Daewoo GDA 8500E-3 7

najlepszy agregat prądotwórczy 7kw

Daewoo dostarcza nam mocny, czterosuwowy silnik generujący 7500 W. Co ciekawe, propozycja jest wyposażona w elektryczny rozruch, co znacznie ułatwia pracę. Ponadto, urządzenie marki Daewoo gwarantuje prostą i szybką obsługę, niskie zużycie paliwa, a przy okazji szereg zabezpieczeń i udogodnień pozwalających nam na komfortowe użytkowanie sprzętu w sytuacjach awaryjnych.

Zacznijmy jednak od bezpieczeństwa, bo ono jest przecież bardzo ważne. Urządzenie o oznaczeniu GDA 8500E-3 wyposażone zostało w zabezpieczenie przed przeciążeniem, dzięki czemu urządzenia podłączone do agregatu są bezpieczne, a sam generator prądu nie jest zagrożony przez potencjalne problemy z komponentami sprzętu jak, na przykład z przetwornicą. Ponadto urządzenie wyposażono w automatyczny stabilizator napięcia, który znacznie obniża ryzyko uszkodzenia sprzętu elektronicznego podłączonego do generatora.

Jeśli chodzi o komfort użytkowania urządzenia, to produkt wyposażono w czujnik poziomu oleju, który informuje nas o obecnym stanie miski olejowej. Pozwala to kontrolować stan i uchroni nas przed zatarciem silnika. Warto też zauważyć, że produkt gwarantuje nam wyświetlacz wielofunkcyjny, na którym umieszczono najistotniejsze parametry w postaci napięcia, częstotliwości prądu, czasowi pracy silnika, a także wyżej wspomniany rozruch elektryczny. Sam zbiornik na paliwo ma 30 litrów, więc jest nieznacznie większy niż u konkurencji (zestawienie dobrych agregatów prądotwórczych diesel).

 • Bardzo duża ilość udogodnień;

 • Szereg zabezpieczeń;

 • Wysoki poziom komfortu użytkowania;

 • Niskie zużycie paliwa.

 • Dosyć niska kultura pracy.

Kolejnym atrakcyjnym rozwiązaniem będzie FH 8000 TR 620 W

agregat prądotwórczy 3 fazowy 7kw

Współpracujący z Hondą, producent Fogo dostarcza nam agregat gwarantujący pojemność na poziomie 389 centymetrów sześciennych. Ten jednocylindrowy agregat produkuje moc na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu mamy możliwość podłączenia urządzenia o ogromnym zapotrzebowaniu energetycznym. Model GX 390 jest co prawda drogi, ale wiąże się to z niezawodnością i świetnymi zabezpieczeniami.

Zacznijmy jednak od bezpieczeństwa, bo jak dobrze wiemy to jedna z najistotniejszych kwestii. Cyfrowy AVR, czyli zabezpieczenie antyprzepięciowe jest kluczowe w kwestii ochrony urządzeń podłączonych do generatora prądu i podczas skoków napięcia i, czasami, nierównej pracy agregatu. Ponadto, urządzenie wyposażone zostało w czujnik poziomu oleju, dzięki któremu zawsze jesteśmy w stanie kontrolować ten parametr. Trudno w ten sposób dopuścić do sytuacji, w której zatrzemy silnik ze względu na brak smarowania. 

Jedną z ważniejszych zalet produktu to pojemność zbiornika. Wynosi ona aż 45 litrów. Przekłada się to na znacznie dłuższy czas pracy na jednym zbiorniku. Pamiętajmy jednak, że samo zużycie paliwa jest dosyć duże, bo wynosi 2,7 litra na godzinę przy 75% mocy. Jednakże, pomimo tego produkt radzi sobie wyśmienicie, jest trwały, odporny na uszkodzenia, a przy okazji charakteryzuje się sporą wydajnością.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Duża pojemność zbiornika;

 • Długi czas pracy na jednym zbiorniku;

 • Szereg zabezpieczeń chroniących zarówno urządzenia podłączone do generatora, jak i sam generator.

 • Wysoka cena;

 • Niska kultura pracy.


Nie mniej ciekawym rozwiązaniem będzie Stanley SG7500 BASIC 7500 W

agregat prądotwórczy 7kw opinie

Urządzenie nieco bardziej kompaktowe, które jest przy okazji ponad 20 kilogramów lżejsze od niektórych opcji konkurencyjnych to bez wątpienia bardzo dobra propozycja, szczególnie jeśli zależy nam na stosunkowo budżetowym rozwiązaniem. Agregat firmy Stanley dostarcza nam pojemność skokową silnika na poziomie 389 centymetrów sześciennych, a co za tym idzie jednostka spalinowa generuje aż 7500 W mocy maksymalnej.

Model SG7500 przy tak wysokiej mocy maksymalnej jest w stanie poradzić sobie z obciążeniem na poziomie nie większym niż 4300 W. A to oznacza, że będziemy mogli podłączyć do generatora urządzenia o sumarycznym maksymalnym zapotrzebowaniu na energię w wysokości 4300 W. Na jednym zbiorniku sprzęt może pracować do 11 godzin, a to oznacza że przy zbiorniku 25 litrowym zużycie wynosi 2,2 litra na godzinę. Jest to więc znacznie lepszy wynik niż u niejednego konkurenta. Pamiętajmy natomiast, że takie zużycie możliwe jest jedynie w przypadku połowicznego obciążenia generatora. 

Przygotowany przez markę Stanley model wyposażony został też w rozruch elektryczny, a więc znacznie ułatwi to uruchomienie urządzenia. Warto natomiast nadmienić, że produkt ma też w zestawie akumulator 100 Ah

 • Dosyć niska cena;

 • Niskie zużycie paliwa;

 • Elektryczny rozruch;

 • Kompaktowość i niska waga.

 • Niskie zużycie energii wyłącznie podczas oszczędnej pracy;
 • Brak bardziej zaawansowanych funkcji zabezpieczających.
 •  

Kolejna równie budżetowa opcja to HECHT GG8000

agregat prądotwórczy 7kw ranking

W modelu GG8000 zastosowano 4-suwowy silnik trójfazowy, który generuje moc maksymalną na poziomie 7000 W. Przekłada się to na 13 koni mechanicznych mocy. Co ciekawe, urządzenie wyposażone jest w szereg zabezpieczeń i funkcji znacznie ułatwiających użytkowanie sprzętu, mianowicie E-Start, regulator napięcia AVR, a także specjalny bezpiecznik dodatkowo gwarantujący bezpieczeństwo.

Sam produkt charakteryzuje się wysoką stabilnością pracy – dzięki wyżej wspomnianym opcjom generator nie ryzykuje uszkodzenia sprzętów, które są podłączone do agregatu. Urządzenie wyposażone jest w dwa gniazda 230V, a także gniazdo 400V, czyli trójfazowe. Ciekawym dodatkiem jest, bez wątpienia, dodatkowe gniazdo 12V znajdujące się w panelu przednim. To idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy sposobu na doładowanie akumulatora kwasowo-ołowiowego. 

Sprzęt wyposażony został też w rozrusznik elektryczny, dzięki czemu znacznie łatwiej jest uruchomić agregat. Ponadto, produkt gwarantuje nam parę ciekawych akcesoriów, mianowicie końcówki do przewodów i rączka transportowa składana. Jest to jak najbardziej bardzo miły dodatek, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę bardzo niską ceną tego agregatu.

 • Niska cena;

 • Ciekawe dodatki w zestawie;

 • Dodatkowe gniazdo 12V z przodu;

 • E-start i regulator napięcia AVR.

 • Niska kultura pracy;

 • Duża waga.

Artykuły

Dalej nie wiesz który produkt będzie najwłaściwszy? Sprawdź poniższy poradnik zakupowy 2024! 

Jak doskonale wiemy, wybranie idealnego generatora prądu nie jest zadaniem łatwym. Produkty różnią się poszczególnymi parametrami, ale też i mają inne właściwości czy są dostosowane do innego środowiska pracy. Pamiętajmy też o tym, że ze względu na różne oczekiwania i wymagania, dla każdego użytkownika idealny agregat prądotwórczy oznaczać będzie skupienie się na nieco innych czynnikach. 

Dlatego przed wybraniem właściwego urządzenia warto przyjrzeć się produktom dostępnym obecnie na rynku i przejrzenie katalogu w celu zrozumienia która opcja będzie w stanie dostarczyć nam najlepszą wydajność i skuteczność pracy, a przy okazji niezawodność i bezpieczeństwo. Bo przecież nikt nie chce ryzykować wyposażenia się w produkt, który uszkodzi urządzenie przy pierwszym skoku napięcia. 

Dlatego wybierając opcję idealną najpierw należy przyjrzeć się funkcjonalności sprzętu, ale też i kwestiom bezpieczeństwa. Ponadto, musimy mieć na względzie ilość gniazdek – zarówno tych jednofazowych i trójfazowych. Co ciekawe, czasami producenci dostarczają nam też dodatkowe gniazdo 12V, czyli takie, które znajdziemy w samochodzie. Ponadto, istnieje wiele innych parametrów dodatkowych w postaci zużycie paliwa i wielkość zbiornika czy też waga, kompaktowość sprzętu. Dodatkowych informacji udzieli nam poniższy artykuł:

Przede wszystkim zwróć uwagę na bezpieczeństwo

W porównaniu do modeli oferowanych jeszcze dekadę temu, obecne generatory prądu są znacznie bezpieczniejsze dla urządzeń, które do nich podłączamy, ale też i oferują szereg zabezpieczeń znacznie poprawiających komfort użytkowania takiego agregatu. To wszytko producenci robią po to, aby utrzymać konkurencyjność oferowanego produktu i zadbać o jak największa atrakcyjność sprzętu.

Niebezpieczeństw podczas użytkowania agregatów prądotwórczych czyha na nas całkiem sporo. Przede wszystkim nieprawidłowy poziom paliwa czy też oleju może doprowadzić do rychłego uszkodzenia agregatu. A jeśli zatrzemy silnik, to szansa na jego naprawę jest naprawdę niewielka. Dlatego warto wyposażyć się w specjalne czujniki, które informują nas zarówno o poziomie paliwa jak i o poziomie oleju. 

Ponadto, nowoczesne agregaty muszą być wyposażone w elektroniczny system zarządzania napięciem, tak zwany AVR. Reguluje on przepływający prąd przez przetwornicę. Funkcja ta dba o to, aby przy skoku napięcia wywołanym przez generator nie doprowadzić do sytuacji, w której sprzęt podłączony do agregatu ulegnie uszkodzeniu.

Daewoo GDA 8500E-3 7
najlepszy agregat prądotwórczy 7kw

jaki agregat prądotwórczy

Kwestią równie istotną jest niezawodna praca

Obecnie trudno znaleźć produkty, będą charakteryzować się kiepską jakością. Warto natomiast pamiętać, że czasami producenci są w stanie zagwarantować nam nawet i 3 lub 4 lata gwarancji. A to w przypadku użytkowania drogiego sprzętu jest bardzo ważną i bardzo dobrą wiadomością. 

Barracuda PG70003F
agregat prądotwórczy cena

Na niezawodność wpływają wyżej wspomniane systemy zabezpieczające przed przegrzaniem czy po prostu niewłaściwą pracą. Aczkolwiek, to nie jedyna rzecz, o której powinniśmy pamiętać i na którą należy zwrócić uwagę. Jak dobrze wiemy, największym znaczeniem przy zakupie produktu niezawodnego będzie mieć trwałość poszczególnych komponentów, a także materiał wykorzystany podczas produkcji.

Najistotniejsze jest, oczywiście, sprawdzenie uzwojenia. Silnik powinien być uzwojony za pomocą miedzianych elementów, bo to one o wiele lepiej radzą sobie, jeśli chodzi o długoletnią, niezawodną pracę. Ponadto, bardzo ważne jest też upewnienie się, że sprzęt otrzymał certyfikaty DIN, czy też inne zgodności z normami europejskimi – świadczy to o dostosowaniu się do wymagających, czasem wręcz rygorystycznych norm.

Komfort użytkowania i udogodnienia też kluczowe

Kolejnym etapem przy poszukiwaniu opcji idealnej będzie uwzględnienie komfortu i łatwości użytkowania danego agregatu. I tutaj już musimy pamiętać o wielu różnych opcjach i dodatkach, które łącznie mogą znacznie uprzyjemnić użytkowanie agregatu. Niestety, w przypadku jakichkolwiek braku będziemy z pewnością mieć uprzykrzone życie. 

Pierwszą ważną rzeczą będzie waga. Im lżejszy agregat, tym łatwiej jest go przetransportować ze schowka czy magazynu na miejsce, w którym planujemy go rozmieścić. Co więcej, mniejsza waga pozwala też na łatwiejsze transportowanie i sprawia, że produkt jest mobilniejszy. Tutaj też przyda się kompaktowość, aczkolwiek szukając opcji o tak dużej mocy musimy pogodzić się ze sporymi rozmiarami.

Dalej warto przyjrzeć się emisji hałasu. Jak dobrze wiemy, czasami agregaty będą umieszczone dosyć blisko miejsca, w którym pracujemy czy też odpoczywamy. I nawet jeśli oddziela nas ściana czy nawet i dwie, to hałas na poziomie pracy motocyklu czy też głośnego płaczu dziecka może nawet i wtedy nas dosięgnąć. Zobacz więc jak wyciszyć agregat prądotwórczy. Dlatego zamiast wybierać agregaty o emisji hałasu na poziomie 85-95 dB, zastanówmy się nad opcją nieco cichszą – 65-75 dB. I choć 10 dB nie wydaje się dużo, to jest to niewątpliwie ogromna różnica, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że energia dźwięku podwaja się co 3 dB!

Stanley SG7500 BASIC 7500 W
agregat prądotwórczy 7kw opinie

FH 8000 TR 620 W
agregat prądotwórczy 3 fazowy 7kw

Agregat prądotwórczy 3 fazowy 7kw musi mieć wiele gniazd

Kolejnym dosyć ważny sposobem na zweryfikowanie czy mamy do czynienia z produktem dobrym czy też nie jest ilość gniazd, jakie dany model ma nam do zaoferowania. Absolutnym minimum kupując agregat prądotwórczy 3 fazowy 7kw jest wyposażenie się w ofertę o przynajmniej 3 gniazdkach – jednym trójfazowym (400V) i dwoma jednofazowymi (230V).

Do 10 tysięcy złotych trudno będzie o produkt z dwoma gniazdami trójfazowymi czy też z większą ilością gniazd klasycznych. Aczkolwiek bez najmniejszych problemów uda się znaleźć rozwiązania gwarantujące dodatkowe gniazdo 12V. To takie, które znajdziemy, chociażby, w samochodach osobowych.

Opinie innych użytkowników

Następnym dosyć ważnym elementem pozwalającym nam zweryfikować czy mamy do czynienia z produktem dobrym czy też nie jest feedback. Oceny innych użytkujących, ale też i ich komentarze przedstawiające dodatkowe informacje dotyczące użytkowania danego sprzętu.

W ten sposób dowiemy się czy produkt rzeczywiście charakteryzuje się takimi parametrami, o jakich informuje nas producent czy też sprawa wygląda nieco inaczej. Z wypowiedzi innych użytkujących dowiemy się czy produkt rzeczywiście ma niskie spalanie, jaki jest prawdziwy czas pracy na całym zbiorniku, ale też czy produkt pracuje niezawodnie i bez problemów.

HECHT GG8000
agregat prądotwórczy 7kw ranking

Agregat prądotwóczy 7kw – podsumowanie ranking 2024

Teraz już wiesz dlaczego każdy agregat prądotwórczy 7kw przedstawiony w rankingu jest ciekawym wyborem i dlaczego dobrze radzi sobie w niemal każdej sytuacji. Rzeczą oczywistą jest, że każdy z przedstawionych modeli różni się ze względu na wykonanie, na oferowane dodatki, na jakość poszczególnych komponentów czy po prostu z uwagi na mniej lub bardziej istotne różnice w specyfikacji.

Jeśli jednak zależy ci na świetnym wyborze, to warto pomyśleć nad wyposażeniem się w dzisiejszego zwycięzcę rankingu agregatów prądotwórczych 7kw, a mianowicie w model Kärcher 1.042-209.0 7500 W. Bardzo wysoka moc, spora ilość gniazd, funkcje zabezpieczające samo urządzenia jak i sprzęt podłączony do generatora prądu, a także stosunkowo niska cena i wysoka jakość wykonania. To wszystko sprawia, że propozycja przygotowana przez Karchera to najlepszy agregat prądotwórczy 7kw w tym momencie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki agregat pradotwórczy 7kw wybrać
Average rating:  
 0 reviews