Jaki agregat prądotwórczy do 1000zł wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiacie się może nad tym jaki agregat prądotwórczy do domu powinniśmy kupić? Sprawdź zestawienie agregatów prądotwórczych i wybierz opcję najlepszą w 2024 roku

Prawidłowe zabezpieczenie przed nagłą utratą prądu w domu to jedna z najważniejszych kwestii, o jakiej musimy pamiętać. Dzięki temu nie dopuścimy do sytuacji, gdzie kluczowe dla funkcjonowania domu urządzenia przestaną działać. Jednakże, istnieje wiele różnych urządzeń generujących prąd i ich właściwe wybranie będzie nadzwyczaj istotne dla naszego dobra. 

Czym jednak powinniśmy się kierować szukając rozwiązania idealnego? Otóż problemów związanych z zakupem właściwego sprzętu może być sporo. Jest to spowodowane przede wszystkim różnorodnymi wymaganiami jakie każdy z nas stawia przed generatorem prądotwórczym do domu. Jeden może oczekiwać produktu nadzwyczaj wydajnego, inny natomiast poszukiwać będzie cichego agregatu prądotwórczego do domu. A jeszcze inna osoba wybierze profesjonalny agregat prądotwórczy 5kw, który jest w stanie zaproponować ogromna moc. A to pewność, że będziemy w stanie zasilić niemal każde urządzenie w domostwie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kraft Dele

9.9

Tania


 

TAGRED

9.8

Droga

Hyundai

9.7

Droga

MF-950

9.6

Tania

Inter-trade

9.5

Tania

YATO

9.4

Tania


 

Aby jednak mieć gwarancję, że podejmiemy właściwą decyzję i nie popełnimy błędu przy wyborze sprzętu, postanowiliśmy przygotować dla was ranking agregatów prądotwórczych. Jest to lista urządzeń wyróżniających się na tle konkurencji ze względu na swoją moc, ale nie tylko. Pamiętajmy też o tym, że propozycje te cechują się świetnymi danymi technicznymi. Oprócz tego, nasza analiza porównawcza przedstawia różnice między opcją budżetową, nieco droższą, a tą bardzo mocną i przeznaczoną dla najbardziej wymagających klientów. 


AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY 1500W 2KM 230V + 6x OLEJ

agregat prądotwórczy opinie

Generator prądotwórczy firmy Kraft&Dele to z pewnością jedna z lepszych marek, jakie zajmują się produkcją tego typu urządzeń. Opisywana propozycja to silnik 2-suwowy, który jest w stanie wygenerować 2 KM mocy. To przekłada się na stosunkowo wysoką wydajność w połączeniu z dosyć niską ceną i spalaniem, które nie wpływa znacząco na późniejsze koszty eksploatacyjne.

Mode; KD109 gwarantuje nam czas pracy na zbiorniku wynoszący w przybliżeniu 10 godzin z uwagi na fakt, że średnie spalanie wynosi 0.4l/h. Jeśli chodzi o nominalną moc prądnicy, to jest ona na poziomie 800 W. Jest to więc bardzo proste i niewymagające urządzenie do podtrzymania funkcjonowania najważniejszych urządzeń. 

Zaletą tej oferty jest bez wątpienia bardzo cicha praca. Producent deklaruje poziom emisji hałasu na poziomie 63 dB, co w porównaniu do innych konkurencyjnych agregatów jest nadzwyczaj niskim poziomem głośności. Oprócz tego, zastosowano tutaj specjalną technologię inteligentnej przepustnicy, dzięki czemu silnik pracować może w różnych trybach. To oznacza zmniejszenie liczby obrotów na minutę jeśli zapotrzebowanie na energię jest mniejsze. Musimy natomiast pamiętać, że nominalna moc prądnicy nie jest zbyt duża. Ponadto, nie zastosowano tutaj trójfazowego gniazda z wiadomego powodu – opcja ta nie byłaby w stanie wytworzyć wystarczająco dużo energii, aby takie narzędzie utrzymać na chodzie bez spadków mocy.

 • Technologia Inteligentnej Przepustnicy;

 • Niskie spalanie;

 • Atrakcyjna cena.

 • Dosyć mała moc nominalna prądnicy.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY PRĄDU TAGRED 1550W 2,1KM

agregat prądotwórczy ranking

Jeśli oferta powyższa nas nie przekonała, to można też przemyśleć zakup modelu TA980 od firmy Tagred. To kolejna propozycja oferująca nam komfortową pracę i świetne parametry przy utrzymaniu niskich kosztów eksploatacyjnych. Jest to też oferta nieco tańsza od konkurencji, co z pewnością przypadnie do gustu niejednej osobie. Podobnie jak u rywali, tutaj też zastosowano 2-suwowy silnik. Jest on chłodzony powietrzem.

Z danych technicznych warto nade wszystko zwrócić uwagę na moc silnika i nominalną moc prądnicy, którą dostarcza. Choć zastosowano tutaj podobną wielkość silnika co u zwycięzcy rankingu, to tutaj jednak moc silnika wynosi 2.1 KM. Co ciekawe, deklarowana przez producenta moc nominalna prądnicy jest wyższa, bo wynosi 980 W. Jest to dalej mało w porównaniu do potężnych ofert. Aczkolwiek w tej cenie, jest to jedna z najlepszych ofert na rynku.

Pamiętajmy też o tym, że pojemność zbiornika na paliwo to 4 litry, co przy uśrednionym zużyciu na poziomie 0,4l/h daje nam czas pracy wynoszący 10 godzin. Produkt jest jednak nieco cięższy, co może był kłopotliwe dla niejednej osoby. Co ciekawe, opcja wyposażona została dodatkowo w wyjście na 12 volt. Znajdziemy tu też wskaźnik paliwa, co ułatwia kontrolę stanu generatora. 

 • Duża moc nominalna prądnicy w stosunku do ceny;

 • Dodatkowe wyjście na 12 volt;

 • Wskaźnik poziomu paliwa i woltomierz.

 • Przeciętne wykonanie niektórych elementów konstrukcji.


Hyundai Generator prądotwórczy agregat benzyna 720

agregat prądotwórczy do domu ranking

Kolejna propozycja przygotowana została przez markę Hyundai. Jak doskonale wiemy, to dosyć popularna marka samochodów, a więc generator prądotwórczy powinien poradzić sobie z większością zadań. Należy jednak zauważyć, że zastosowany w agregacie silnik dwusuwowy jest bardzo mały, a także generuje niską moc. Co więcej, cena za tę opcję jest nieco wyższa niż u konkurencji.

Produkt może pochwalić się silnikiem o pojemności 63,6 cm3. Jest to więc dosyć mała jednostka. Co prawda generuje ona 2 KM mocy, ale przekłada się to na nominalną moc prądnicy na poziomie jedynie 650-700 W. Pojemność baku wynosi 3,5 litra, lecz z uwagi na marginalnie niższe zużycie opcja dalej pozwala pracować bez dodatkowej obsługi przez 8-9 godzin.

Opcję wyposażono standardowo w gniazdo wyjściowe 230 V. Co ciekawe, generator można zasilić standardowym paliwem ze stacji, mianowicie SP 95-98. Produkt charakteryzuje się o wiele lepszym wykonaniem niż konkurencja. Większość komponentów jest z wytrzymałych materiałów, co przekłada się na bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Niskie zużycie paliwa;

 • Rozruch ze starterem.

 • Niska nominalna moc prądnicy.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY GENERATOR 1500 W + GRATISY

agregat prądotwórczy do 1000 zł opinie

Kolejna propozycja warta rozważenia przygotowana została przez nieco mniej popularną markę. Natomiast, duża ilość gratisów dostępna w zestawie, a także pełen komplet akcesoriów i wiele innych dodatków sprawia, że model MF-950 z pewnością zasługuje na naszą uwagę i na zainteresowanie. Propozycja to wciąż dwusuwowy silnik, którego moc wynosi 2 KM. Pojemność baku to natomiast aż 4.2 litra. Niestety, czas pracy na jednym zbiorniku nie jest już tak dobry jak u konkurencji.

Zacznijmy jednak od podstaw, mianowicie od najważniejszych danych technicznych. Ten jednofazowy silnik jest w stanie wygenerować 2 KM mocy, co przekłada się na maksymalną moc prądnicy wynoszącą 1500 W. Nominalna moc to natomiast 900 W. Propozycja może pracować na jednym zbiorniku do 6 godzin, co jest z pewnością wadą. Podwyższone zużycie może w kontekście wieloletniej obsługi znacząco podwyższyć koszty pracy agregatu. 

Opcja ta jednak oferuje wiele zalet w postaci bogatego kompletu akcesoryjnego. W zestawie znalazło się miejsce na 3 oleje, które należy dodawać do mieszanki paliwowej w celu utrzymania prawidłowego smarowania. Oprócz tego, producent dostarcza też specjalne nóżki antywibracyjne, które znacząco redukują wibracje powstające podczas pracy. Niestety, recenzowany model produkuje hałas na poziomie powyżej 90 dB, co nie jest dobrym znakiem.

 • Wysoka maksymalna moc prądnicy;

 • Spora pojemność baku;

 • Bogaty zestaw.

 • Bardzo głośna praca- sprawdź jak zamontować dodatkowy tłumik do agregatu prądotwórczego

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY GENERATOR 230V 12V 2hp

ranking agregat prądotwórczy do 1000 zł

Jeszcze inna ciekawa opcja przygotowana w dzisiejszym rankingu dotyczy propozycji opracowanej przez markę Inter-trade. Jest to firma, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, serwisowaniu, a nawet montowaniu agregatów prądotwórczych i innych urządzeń o podobnej charakterystyce. Ten konkretny model generuje moc przekładają się na 750 W mocy nominalnej prądnicy, co jest wystarczające do domowego użytku w sytuacji kryzysowej.

Produkt ten charakteryzuje się niezawodnością i prostą obsługą, co będzie bardzo istotne dla wielu użytkowników. Z parametrów technicznych warto przede wszystkim omówić tę najważniejszą specyfikację. Silnik dwusuwowy chłodzony jest powietrzem, co w przypadku tego typu urządzeń jest podstawą. Sama jednostka jest w stanie wygenerować 2 KM mocy, co przekłada się na wyżej wspomnianą moc prądnicy o wartości nominalnej. 

Warto też dodać, że producenci zadbali o wyposażenie swojego urządzenia w wyjściowe 12 woltowe. Produkt jest dosyć lekki (waży tylko 16 kg), a także poziom hałasu jest na niskim poziomie – niecałe 70 dB. Samo zużycie paliwa także można uznać za zaletę, bo wynosi tylko 0,4 l na godzinę, co w przypadku zbiornika o pojemności 4 litry daje nam 10 godzin bezobsługowej pracy.

 • Niska waga;

 • Cicha praca;
 • Długi czas pracy na jednym zbiorniku.

 • Krótki okres ochronny – 12 miesięcy.

YATO AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY INWERTOROWY 800W – 880W

agregat prądotwórczy yato

Zbliżając się do górnej granicy przewidzianego przez nas budżetu możemy zauważyć bardzo ciekawą opcję wykonaną przez Japończyków. Model YT-85481 to produkcja gwarantująca nam podobną, co w przypadku innych opcji w dzisiejszym rankingu, moc nominalną prądnicy. Jednakże, należy pamiętać, że Yato dostarcza nam nadzwyczaj trwały i bezawaryjny sprzęt, co potwierdza nie tylko wykonanie, ale też i szereg dodatkowych zabezpieczeń i funkcji chroniących urządzenie przed uszkodzeniem.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od mocy. Silnik OHV jest w stanie wygenerować stała moc prądnicy na poziomie 800 W, co jest z pewnością wynikiem akceptowalnym. To, co jednak wyróżnia ten model od konkurencji, to bardzo dobre zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem. Przede wszystkim produkt oferuje miedziane uzwojenie, które jest izolowane i w ten sposób uodpornione na przegrzanie. 

Co więcej, znalazł się tu też wyłącznik termiczny. Oprócz tego, wygładzona sinusoida pozwala na bezpieczną i stałą pracę w przypadku wielu elektronarzędzi, ale też i sprzętu domowego. Produkt wyposażony jest dodatkowo w czujnik poziomu oleju oferujący nam kontrolować stan silnika. Pamiętajmy też o cichej pracy – jedynie 65 dB na agregat prądotwórczy to bardzo mało. Co ciekawe, jest to nadzwyczaj lekka opcja, bo waży tylko 9 kg. Jednakże, jego zużycie paliwa, choć producent deklaruje jako niskie, jest powyżej przeciętnej. Tak samo jak i cena. 

 • Kompaktowy i bardzo lekki;

 • Wysoka kultura pracy;

 • Wiele zabezpieczeń przed uszkodzeniem;

 • Bardzo dobre wykonanie.

 • Wysokie zużycie paliwa.

Artykuły

Dalej nie wiesz co wybrać? A może po prostu pragniesz zakupić sprawdzony agregat prądotwórczy do 1000 zł? Sprawdź poniższe wskazówki!

Choć niewątpliwie wybranie urządzenia przedstawionego w powyższym rankingu byłoby rozsądnym wyjściem, to przecież żadna z opcji nie musi być dla was idealna. Znalezienie złotego środka, który okaże się perfekcyjny dla każdego jest wręcz niemożliwe z bardzo prostego powodu. Każdy z nas ma inne wymagania i oczekiwania wobec agregatu. Dla jednego to sprzęt, który będzie miał za zadanie podtrzymać funkcjonowanie lodówki, a dla innego wręcz połowę domu.

Z tego powodu nie powinniśmy przyjmować pierwszą lepszą ofertę tylko dlatego, że jest wszechstronna i w większości przypadków sprawdzi się bardzo dobrze. Jeśli mamy czas i chęci, to jak najbardziej powinniśmy pomyśleć nad znalezieniem opcji według własnych oczekiwań i przyglądając się naszym własnym wytycznym. Aby jednak to zrobić porządnie, postanowiliśmy, oprócz rankingu, przygotować dla was też i wskazówki zakupowe.

W nich umieściliśmy najważniejsze kwestie związane z zakupem odpowiedniego sprzętu, mianowicie moc silnika i poziom emisji hałasu. Oprócz tego, bardzo ważne jest też przyjrzenie się dodatkowym danym technicznym. Nie mniej istotną rolę odegra też feedback innych użytkujących czy też cena. Szczególnie, kiedy mamy budżet z góry określony i interesuje nas agregat prądotwórczy do 1000 zł. Ciekawych informacji udzieli nam też ten artykuł:

https://www.fachowyelektryk.pl/technologie/zasilanie/2871-jaki-agregat-pradotworczy-wybrac.html

agregat prądotwórczy 5kw

Najpierw sprawdźmy moc silnika 

Przeglądając dostępne produkty generujące energię nie bez znaczenia jest pojemność i moc silnika. Te dwa parametry są od siebie zależne w pewnym stopniu, bo im większa pojemność, tym bardzo często też i większa moc. Choć ostateczne wartości mogą się nieznacznie różnić, to i tak warto mieć je na względzie z bardzo prostego powodu – wysoka moc generuje dużo prądu, a to oznacza, że produkt lepiej sobie poradzi w zasilaniu bardziej wymagających urządzeń.

Rzeczą oczywistą jest to, że w celu uzyskania sporej mocy potrzebny będzie duży silnik, dlatego aby cieszyć się agregatem prądotwórczym 3kw, to pojemność skokowa jednostki powinna wynosić przynajmniej 70cc. Nie mniej jednak nie jest to kwestia obowiązkowa. Jeśli producent odpowiednio zaprojektował urządzenie, to nawet przy pojemności wynoszącej do 60cc możliwe jest uzyskanie wysokiej mocy. 

Inną kwestią istotną dla oszacowania mocy i sprawności danego agregatu jest zweryfikowanie typu silnika. Najczęściej stosuje się w generatorach prądu silniki dwusuwowe. Ich kultura pracy pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek są w miarę tanim rozwiązaniem i nie zużywają aż tak dużo paliwa.

Dalej, przyjrzyjmy się emisji hałasu 

Skoro już wspomnieliśmy o hałasie, jaki emituje dany agregat, czas opisać tę kwestię nieco szerzej. Skoro decydujemy się na zakup agregatu do domu, to jednym z ważniejszych czynników definiujących to czy mamy do czynienia z produktem odpowiednim do domostwa czy też nie jest hałas, jaki emituje podczas pracy. Jak już wspomnieliśmy na początku, większość agregatów dostępnych w niskim przedziale cenowym wykorzystuje dwusuwowe silniki. Jest to rozwiązanie jak najbardziej prawidłowe z kilku powodów. 

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY GENERATOR 1500 W
agregat prądotwórczy do 1000 zł opinie

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY PRĄDU TAGRED 1550W 2,1KM
agregat prądotwórczy ranking

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że agregaty tego typu oferują nam niskie spalanie. Co więcej, są one w dosyć dużym stopniu bezawaryjne z uwagi na zastosowanie prostej konstrukcji. Miejmy też na względzie niskie koszty eksploatacyjne, a także w miarę niską wagę i rozmiary. 

Niestety, bardzo często te wszystkie zalety mają jedną i to całkiem sporą wadę. Otóż sprzęt tego typu nie pracuje cicho. Wręcz przeciwnie, niektóre produkty są w stanie wygenerować hałas na poziomie 95 dB. Jeśli nie wiecie do czego porównać tę wartość, to podobny hałas generuję przejeżdżające motocykle bądź też pociągi. 

Na szczęście są też dostępne produkty, które odpowiednio zabezpieczono za pomocą specjalnych elementów izolacyjnych. Dzięki nim, producenci niektórych agregatów są w stanie obniżyć poziom emisji hałasu do poziomu 60-70 dB, co jest z pewnością o wiele lepszym wynikiem i pozwala nam na bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia.

Pozostałe parametry też kluczowe 

Nie mniej istotną rolę odegrają także dodatkowe specyfikacje, jakimi każdy agregat prądotwórczy może się pochwalić. Są to zarówno te mniej istotne opcje, jak i właściwości ważniejsze dla prawidłowego działania agregatu. A to oznacza, że zanim podejmiemy decyzję wybrania produktu idealnego, powinniśmy przyjrzeć się kompletnej specyfikacji.

Spośród pozostałych parametrów, o których dalej powinniśmy pamiętać, z pewnością można, a nawet trzeba, wymienić zużycie paliwa. Każdy generator prądotwórczy działa na paliwo, które zazwyczaj tankujemy do aut. Z uwagi na charakterystykę silnika, do mieszanki należy też dodać olej w celu uzyskania lepszych właściwości smarnych. Niskie zużycie paliwa przekłada się na mniejszy wydatek podczas eksploatowania.

Dalej, należy też przyjrzeć się innym kwestiom na pozór mniej ważnym. Są to, między innymi, waga urządzenia czy też jego rozmiary. Skoro będziemy traktować agregat jako sprzęt dodatkowy i używany tylko na wszelki wypadek, to w takim razie powinniśmy pomyśleć nad tym, aby produkt był kompaktowy i nie wymagał od nas zbyt dużej ilości miejsca.

Hyundai Generator prądotwórczy agregat benzyna 720
agregat prądotwórczy do domu ranking
YATO AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY INWERTOROWY
agregat prądotwórczy yato

Nie mniej istotną rolę odegrają funkcje dodatkowe

Dalej, bardzo ważną rzeczą przy wyborze produktu idealnego są funkcje dodatkowe. To tak naprawdę właściwości akcesoryjne, które jednak w perspektywie wielu miesięcy czy też lat odgrywają kluczową rolę dla komfortu obsługi sprzętu i jego późniejszej bezawaryjności. Mowa tutaj o, chociażby, specjalny zabezpieczeniach przepięciowych. 

Co więcej, informacje powinny być przedstawiane za pomocą czytelnych wskaźników. Te muszą oferować jak największą ilość informacji w celu zapewnienia sobie jak najdokładniejszych pomiarów podczas pracy. Rzecz jasna istotnych udogodnień i opcji dodatkowych jest o wiele więcej jak, chociażby, zastosowanie technologii inteligentnej przepustnicy, dzięki czemu produkt oferuje prędkość zmienną gwarantując dostosowanie prędkości obrotowej silnika do obciążenia. Z innych wartych uwagi elementów warto też wspomnieć o zainstalowanym woltomierzu czy też o starterze ułatwiającym rozruch.

Agregat prądotwórczy opinie i cena

Wybierając opcję idealną nie sposób zapomnieć o tym, że produkt o świetnej specyfikacji powinien oferować nam jak najwięcej za jak najmniej. A to oznacza, że nie musimy poświęcać ogromnych pieniędzy na dobry agregat prądotwórczy 2kw, bo budżetowe propozycje też mogą okazać się wystarczająco dobre. Dlatego warto porównać parametry poszczególnych urządzeń, sprawdzić oferowane funkcje i szczegółową specyfikację, a następnie przyjrzeć się cenie w celu sprawdzenia czy jest ona warta oferowanego produktu.

Z uwagi na ogromną liczbę produktów dostępnych w Internecie, ciężko jest wybrać opcję najlepszą nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie wyżej wymienione parametry. Dlatego z pomocą może przyjść nam feedback innych osób. Komentarze użytkujących, którzy mieli możliwość zweryfikowania produktu i sprawdzili jego rzeczywistą efektywność, mogą okazać się nadzwyczaj istotne.

Są to jednak subiektywne informacje, a więc mogą one różnić się i to znacząco. A to wszystko zależy od danego egzemplarza, oczekiwań klienta, a także umiejętności posługiwania się produktem.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY GENERATOR 230V 12V 2hp
ranking agregat prądotwórczy do 1000 zł

Agregat prądotwórczy do 1000 zł- podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać opcję idealną, natomiast z łatwością możemy wybrać urządzenie wszechstronne i oferujące nam niemal pewną jakość przy stosunkowo niskiej cenie. AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY 1500W 2KM 230V + 6x OLEJ zwycięża w dzisiejszym rankingu z powodu swoich parametrów, ale też i funkcjonalności.

Oczywiście to nie oznacza, że musimy decydować się na zakup tego produktu, szczególnie jeśli martwimy się o niewystarczającą moc. To tylko sugestia naszych ekspertów, którzy spośród dostępnych produktów wzięli pod uwagę te gwarantujące nam najciekawsze parametry i funkcje. Jeśli jednak potrzebujemy agregatu prądotwórczego 5 kW czy też po prostu opcji pracującej bardzo cicho, to wykorzystajmy zebrane wskazówki i wybierzemy produkt idealny właśnie dla nas.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki agregat prądotwórczy do 1000zł wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by net_9

Inter-trade jst maly, komapaktowy i to mnie przekonało. Jak go nie używam wszędzie mi się zmieści.

 by danio

Dużo opcji w zestawieniu. Wielki plus. Na innych stronach po 3 pozycje i weź tu coś ze sobą porównąj ;D

 by EK

Nie potrzebuje niczego ocnego, więc wybór padł na Hyundaia. Musze przyznać, ze to był strzał w dziesiątkę.

 by SZYM

Kraft Dele na pierwszym miejscu.. ciekawe. Chyba się zdecyduje, bo cena zachęca a jakościowo też gra.

 by julian f.

Decydując się na agregta szykowałem się na koszt co najmniej 2000 zł, a tutaj miłe zaskoczenie do tysiaka coś wybiorę.