Jaki strug elektryczny wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Dalej zastanawiasz się nad idealnym urządzeniem obróbkowym? Sprawdź ranking strug elektrycznych 2024 i wybierz idealny gadżet już dziś!

Nie musisz być cieślą czy zajmować się obróbką drewna profesjonalnie. Nawet jeśli naszym hobby jest przygotowywanie niepowtarzalnych elementów z drewna, to powinniśmy wyposażyć się w sprzęt, który nada im estetyki i odpowiedniego wyglądu. Bardzo często osoby rozpoczynające swoją przygodę z obróbką drewna korzystają ze strugów. Jeśli jednak chcesz ułatwić sobie pracę i jeszcze szybciej osiągnąć wymarzony cel, potrzebny ci będzie strug do drewna elektryczny.

Ja jednak upewnić się, że wybierzemy właściwy strug ręczny elektryczny? Produktów dostępnych w sklepach i w katalogach jest od groma. Dla jednego liczyć się będzie budżetowość, a inny postawi na komfort obsługi. Jeszcze inny kupujący może poszukiwać wyłącznie renomowanej marki, więc strug elektryczny Boscha bądź Makity to pierwsze, co przyjdzie im na myśl. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

STRUG ELEKTRYCZNY Wuber

9.9

Tania

STRUG ELEKTRYCZNY PARKSIDE

9.8

Tania

STRUG ELEKTRYCZNY GRAPHITE

9.7

Średnia


 

STRUG ELEKTRYCZNY Rebir

9.6

Droga


 

STRUG ELEKTRYCZNY SKIL

9.5

Tania

STRUG ELEKTRYCZNY Bosch

9.4

Średnia

Aby pomóc w znalezieniu rozwiązania idealnego, w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy omówić sześć różnych produktów. Są to produkty charakteryzujące się przede wszystkim bardzo dobrym wykonaniem i wysoką bezawaryjnością. Co więcej, eksperci mieli na względzie najważniejsze kwestie związane z zakupem właściwego struga do drewna elektrycznego, mianowicie moc sprzętu, jego parametry robocze, a także prędkość obrotową i funkcje dodatkowe wpływające na komfort obsługi sprzętu.

STRUG ELEKTRYCZNY HEBEL 1450W HEBLARKA NOŻE

strug elektryczny opinie

Strug elektryczny marki Wuber to najlepiej wykonane urządzenie w rankingu. Wyróżnia się przede wszystkim szczelną, mocną i estetyczną obudową z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Obudowa jest gładka i posiada specjalne otwory wentylacyjne dla silnika. W rękojeści znajduje się przycisk uruchamiający heblarkę. Dodatkowy uchwyt, tj. docisk został nieco spłaszczony i doskonale wpasowuje się do dłoni.

Moc urządzenia to 1450 Watów, a zakres obrotowy wynosi 16000 obrotów na minutę. Strug ma regulowaną głębokość heblowania w zakresie od 0 do 3 milimetrów. Szerokość strugania to 82 milimetry. W heblarce zastosowano skuteczny i niezwykle praktyczny system odsysania pyłu, co pozwala na zachowanie porządku i zapobiega wdychaniu pyłu powstałego podczas pracy.

Do regulacji głębokości służy obrotowa gałka z podziałką umieszczona z przodu produktu. Strug jest sprzedawany w zestawie z dwoma zapasowymi paskami klinowymi, czterema zapasowymi nożami, kluczem montażowym i instrukcją obsługi. Przednia część podstawy ma specjalne wgłębienie w kształcie litery V, które umożliwia precyzyjną obróbkę krawędzi oraz felca.

 • Wysokiej jakości obudowa;

 • Dobra cena;

 • Wysoka moc silnika.

 • Głośna praca.

STRUG ELEKTRYCZNY PARKSIDE PEH 30 C3 750W 2063 

strug elektryczny ranking

Model marki Parkside to produkt dobrej jakości przeznaczony do obróbki drewna. Jest on sprzedawany w zestawie z ogranicznikami równoległym i głębokości strugania wręgów, kluczem szczękowym, kluczem sześciokątnym oraz złączką. Moc znamionowa silnika to 750 Watów, a bieg jałowy działa z prędkością 13000 obrotów na minutę. Heblarka bez akcesoriów waży 2880 gramów.

Przewód zasilający ma 3 metry długości, a strug mierzy 289 milimetrów długości, 180 milimetrów wysokości i 166 milimetrów głębokości. Dolna płyta powstała z wysokiej jakości aluminium. Noże natomiast wytworzono ze stali, dlatego są mocne i się nie tępią ani nie łamią. Strug elektryczny Parkside posiada trzy rowki w kształcie litery V, a każdy z nich cechuje się inną głębokością. Specjalna dmuchawa zapewnia zbieranie i wyrzucanie wiórów.

Ciemnozielona obudowa powstała z tworzywa. Rękojeść ma dodatkową gumową okładzinę, która jest antypoślizgowa. Również spust uruchamiający pokryto gumą, co zapobiega przypadkowemu ześlizgnięciu się palca. Gałka prowadząca jest jednocześnie pokrętłem służącym do regulacji głębokości strugania. Ma ona czarny kolor i posiada własną podziałkę w czerwonym kolorze.

 • Długi przewód zasilający;

 • Lekki;

 • Prosty w obsłudze.

 • Ma problemy z twardymi gatunkami drewna.

GRAPHITE STRUG ELEKTRYCZNY 59G680 1300W 110mm 2noż

strug elektryczny graphite

Produkt marki Graphite jest dostępny w zestawie z prowadnicą równoległą i prowadnicą do strugania wgłębnego, wspornikiem, przyrządem do ostrzenia noży oraz czarnym workiem tekstylnym na wióry. Strug elektryczny Graphite wyposażono w silnik o mocy 1300 Watów; prędkość urządzenia wynosi 16000 obrotów na minutę. Heblarka ma regulowaną głębokość strugania w przedziale między 0 a 3,5 milimetra.

Struganie wgłębne można ustawiać w zakresie od 0 do 14 milimetrów, a szerokość strugania wynosi 110 milimetrów. Urządzenie ma 195 milimetrów wysokości i 340 milimetrów szerokości. Na wałku znajdują się dwa długie noże, które są ostre i twarde. Strug posiada trzy rowki w kształcie V, co pozwala na swobodną obróbkę krawędzi.

Heblarka ma dmuchawę odprowadzającą wióry na bok, do worka, co zapobiega powstawaniu bałaganu i chroni układ oddechowy użytkownika. Strug elektryczny Graphite ma niebieskoszarą obudowę z antypoślizgową rękojeścią i antypoślizgowym dociskiem cechującym się ergonomicznym kształtem. Z przodu umieszczono pokrętło w postaci czerwonej gałki, którym można regulować głębokość strugania; gałka także została pokryta gumową powierzchnią antypoślizgową.

 • Wysoka moc silnika;

 • Mocny strug;

 • Dwustronny wylot wiórów.

 • Mały wylot pyłu.

Strug elektryczny 155mm 2250W IE-5708M Rebir

strug elektryczny szeroki

Strug elektryczny Rebir jest sprzedawany z atrakcyjnym gratisem w postaci zestawu wkrętaków składającego się z trzech elementów. Model ma bezawaryjny silnik o mocy 2250 Watów o prędkości obrotowej na poziomie 16000 obrotów na minutę. Urządzenie waży 8 kilogramów i jest największą heblarką w zestawieniu, która się sprawdzi jako strug stacjonarny w każdym warsztacie.

Model struga na głębokość 3,5 milimetra i falcuje na maksymalnie 16 milimetrów. W urządzeniu zastosowano dwa dwustronne noże o tradycyjnym kształcie, a ich szerokość wynosi 155 milimetrów. Strug posiada trzy rowki „V”, każdy o innej głębokości, co stwarza możliwość strugania krawędzi. Do regulacji głębokości służy specjalne pokrętło o kształcie grzybka, które pokryto cienką gumą w szarym kolorze.

Strugarka ma szaro-niebieską obudowę, która została ładnie wykonana i szczelnie połączona. Ergonomiczna rękojeść posiada szarą okładzinę antypoślizgową i pomarańczowy przycisk uruchamiający ostrza. Z boku zlokalizowano podłączenie do odkurzacza, co pozwala na zbieranie wiórów i pyłu na bieżąco podczas strugania i umożliwia zachowanie odpowiedniej higieny pracy.

 • Zestaw wkrętaków w gratisie;

 • Bardzo mocny silnik;

 • Estetycznie wykonana obudowa.

 • Duża i ciężka.

STRUG ELEKTRYCZNY 82mm 710W SKIL

strug do drewna elektryczny opinie

Heblarka marki Skil to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 710 Watów. Zestaw zawiera dwustronne widiowe noże tnące zamontowane fabrycznie na wałki, worek tekstylny na wióry i pył, prowadnicę równoległą, prowadnicę głębokości wręgowania, klucz do wymiany noży oraz wysokiej jakości torbę narzędziową. Torba jest czerwono-czarna, ma uszy z zapięciem oraz odpinany pasek na ramię.

Obudowa struga elektrycznego skila również jest czerwona z czarnymi elementami – są to elementy regulowane i antypoślizgowe oraz worek. Prędkość obrotowa heblarki wynosi 16000 obrotów na minutę. Urządzenie waży 2,6 kilograma i struga na szerokość 82 milimetrów. Głębokość strugania można dostosować od 0 do 2 milimetrów, a głębokość wręgowania od 0 do 8 milimetrów.

Stopa prowadząca powstała ze stopu aluminium i jest niezwykle gładka. Posiada ona rowek w kształcie litery V, co umożliwia fazowanie naroży i wręgowanie. Rękojeść jest odpowiednio wyprofilowana i ergonomiczna, ma specjalną antypoślizgową powierzchnię. Pokrętło do regulacji głębokości strugania jest stosunkowo wysokie i wygodne w obsłudze.

 • Torba transportowa w zestawie;

 • Worek na strużyny;

 • Duży zestaw akcesoriów.

 • Głośna praca.

 •  

STRUG ELEKTRYCZNY 650W GHO 6500 Bosch

strug elektryczny bosch

Następne miejsce zajęła heblarka marki Bosch sprzedawana w pakiecie z nożem tnącym, prowadnicą równoległą, adapterem do ustawiania noży, adapterem do ostrzenia noży i kluczem montażowym. Urządzenie waży 2,8 kilograma i ma 140 milimetrów wysokości, 158 milimetrów szerokości oraz 280 milimetrów długości. Moc silnika jest równa 650 Watów, a jego prędkość to 16500 obrotów na minutę.

Heblarka struga na szerokość 82 milimetrów i na głębokość od 0 do 2,6 milimetrów. Wręgowanie jest dostępne na głębokość od 0 do 9 milimetrów. Choć zestaw nie zawiera worka na strużyny, to posiada specjalny otwór, do którego można podłączyć własny worek lub odkurzacz – to właśnie przez ten otwór wypadają wszystkie wióry powstałe podczas strugania.

Urządzenie ma estetyczną niebieską obudowę z szarymi i czarnymi elementami. Pozioma rękojeść jest antypoślizgowa i ma włącznik uruchamiający silnik. Czarne pokrętło do zmiany głębokości ma wyrazistą podziałkę i zostało precyzyjnie wykonane, co pozwala na łatwe dostosowanie pożądanej miary. Fazowanie naroży i wręgowanie jest możliwe dzięki trzem specjalnym rowkom na stopie.

 • Estetyczne wykonanie;

 • Mocna rękojeść;

 • Otwór odprowadzający wióry.

 • Niska moc silnika.
 •  
 •  

Artykuły

Żadna z ofert nie przypadła wam do gustu? W takim razie zapoznaj się z poradnikiem zakupowym i dowiedz się który strug ręczny elektryczny będzie najwłaściwszy!

Choć każdy ze zrecenzowanych modeli oferuje dosyć ciekawą charakterystykę i jest w stanie dostarczyć nam bardzo dobrą wydajność i efektywność pracy, to z różnych powodów nie są to dla nas rozwiązania idealne. Mogą być za drogie, oferować zbyt niską prędkość obrotową bądź po prostu nie są wystarczająco duże do pracy przy większym projekcie. 

Powodów, dla którego dalej poszukujemy rozwiązania idealnego jest wiele. Z tego właśnie względu w dzisiejszym zestawieniu pojawiło się wiele atrakcyjnych modeli, nawet od popualrnych marek. Jeśli jednak okaże się, że wolimy strug elektryczny ryobi bądź też innego producenta, który został pominięty, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć urządzenie tej firmy we własnym zakresie! 

Należy przede wszystkim pamiętać o wysokiej mocy urządzenia. Co więcej, bardzo ważną rzeczą będzie przyjrzenie się parametrom roboczym, a także prędkości obrotowej. Nie możemy też zapomnieć o tym, że nawet jeśli wybierzemy szeroki strug elektryczny, to może on dalej charakteryzować się kompaktowym rozmiarem i też wygodnymi funkcjami ułatwiającymi użytkowanie. Więcej ciekawych informacji udzieli nam poniższy poradnik bądź też ten artykuł: https://www.budownictwo.org/artykuly/szczegoly/53116_wybieramy-strug-elektryczny-oto-podstawowe-parametry

tani strug elektryczny

Pierwszą kluczową kwestią jest moc

Jak doskonale wiemy, w celu zakupu właściwego urządzenia, które będzie w stanie szybko i skutecznie poradzić sobie z każdym projektem, należy najpierw upewnić się, że wybrany przez nas sprzęt oferuje wystarczająco dużą moc. Przedstawione w rankingu strugi elektryczne oferują całkiem zróżnicowaną moc. Jednakże, naszym zadaniem jest zakup opcji o mocy nie mniejszej niż 700 W.

Warto, rzecz jasna, dołożyć nieco więcej i pomyśleć nad strugiem o mocy 1000 W. Istnieją także o wiele mocniejsze urządzenia z mocą przekraczającą 1500 W czy nawet sięgającą 2000 W. W takich sytuacjach ich cena jest o wiele wyższa, a dodatkowo strugi są ciężkie i przeznaczone do bardzo wymagających projektów.

GRAPHITE STRUG ELEKTRYCZNY 59G680
strug elektryczny graphite

STRUG ELEKTRYCZNY PARKSIDE PEH 30 C3 750W 2063
strug elektryczny ranking

Dalej, sprawdźmy prędkość obrotową

Kolejny czynnik wskazujący na to czy mamy do czynienia z produktem odpowiednim czy też nie to prędkość obrotowa. Pewnie wiele osób zdaje sobie doskonale sprawę, że im większa prędkość obrotowa produktu, tym szybciej będziemy w stanie pracować. Rzecz jasna pamiętajmy, że deklarowane przez producenta wartości odnoszą się zazwyczaj do prędkości bez obciążenia, a to może znaczaco obniżyć prawdziwą wydajność pracy.

Dlatego tak ważne jest upewnienie się, że oprócz wysokiej prędkości obrotowej – najlepiej na poziomie 15-16 000 obrotów na minutę – dodamy także wysoką moc. To ona zadba o to, że nawet przy bardziej wymagającej pracy obroty pozostaną wysokie i nie doprowadzimy do uszkodzenia sprzętu.

Ponadto, uwzględnijmy w naszych poszukiwaniach głębokość i szerokość strugania

Rzecz jasna nie możemy zapomnieć o jednej z najważniejszej rzeczy w przypadku pracy ze strugiem elektrycznym, a mianowicie jego parametrami roboczymi. Mowa tutaj przede wszystkim o dwóch aspektach – o szerokości i grubości strugania. Jak dobrze wiemy, im te parametry są większe, tym strug będzie w stanie poradzić sobie z bardziej wymagającymi zadaniami.

Warto też zauważyć, że idealnym rozwiązaniem dla każdego będzie zakup sprzętu o kompaktowych rozmiarach, lecz wciąż o dobrych w stosunku do wielkości produktu i też jego ceny parametrach. Dlatego głębokość od 4 mm i szerokość od 80 mm będzie już akceptowalna. Jeśli jednak zależy nam na bardziej wszechstronnej opcji i nie przeszkadza nam duży rozmiar struga, to możemy pokusić się nawet o strug elektryczny szeroki z wartością roboczą wynoszącą 150 mm lub więcej.

Strug elektryczny 155mm 2250W IE-5708M Rebir
strug elektryczny szeroki
STRUG ELEKTRYCZNY 650W GHO 6500 BOSCH
strug elektryczny bosch

Dodatkowo pamiętajmy o jakości i trwałości

Rzecz jasna nie powinniśmy zapominać o kolejnych bardzo ważnych elementach jak, chociażby, jakość wykonania danego struga. Korzystanie z urządzenia przez wiele lat może być możliwe tylko wtedy, kiedy upewnimy się, że produkt charakteryzować się będzie bardzo dobrym wykonaniem i najwyższej klasy materiałami. Trudno to natomiast zweryfikować internetowo.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby sprawdzić materiały wykonania i upewnić się, że dany produkt wyposażono w szereg systemów zabezpieczających przed, między innymi, przegrzaniem. Nieważne czy interesuje nas strug elektryczny ryobi czy innej popularnej marki, dobrym rozwiązaniem będzie też sprawdzenie gwarancji. Jeśli jest ona dłuższa niż 2 lata, to może to wskazywać na pewność producenta odnośnie sprawności produktu.

Rzecz jasna ważny jest też komfort obsługi i funkcje dodatkowe

Nie możemy też zapomnieć o tym, że głównym powodem wyboru struga elektrycznego a nie mechanicznego jest jego wielokrotnie większa wydajność pracy. Rzecz jasna możemy też zadbać o to, aby produkt był komfortowy w obsłudze dzięki specjalnym funkcjom jak, chociażby, możliwość regulacji obrotów czy też zmiana głębokości heblowania.

Dodatkowo warto sprawdzić czy wybrany przez nas produkt wyposażony został w system odsysania pyłu, dzięki czemu po podłączeniu z odpowiednim sprzętem będziemy w stanie utrzymać stosunkową czystość w miejscu pracy. Wyżej wspomniana niska waga to też bardzo istotna kwestia, bo pozwala to na wygodniejszą kontrolę nad strugiem.

Strug elektryczny – podsumowanie rankingu 2024

Istnieje wiele różnych produktów, które można z pewnością polecić. Dla jednego bardzo dobre okażą się opcje kompaktowe, a dla innego oferujące ogromne parametry robocze. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że przed zakupem należy zweryfikować moc urządzenia, prędkość obrotową, a także głębokość i szerokość cięcia. Komfort obsługi i funkcje dodatkowe mogą też okazać się ważne dla wielu. 

Jeśli jednak własne poszukiwania produktu idealnego nie są dla nas bądź po prostu wystarczająco dobrą okazją wydaje się jeden ze zrecenzowanych produktów, to zachęcamy do wyboru jednego z rekomendowanych strugów. Szczególnie zwycięzca rankingu wydaje się ciekawy z uwagi na wysoką moc. Ponadto, STRUG ELEKTRYCZNY HEBEL 1450W HEBLARKA NOŻE gwarantuje też właściwe parametry dla niskiej ceny. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki strug elektryczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews