Jaką opalarkę elektryczną wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Opalarka elektryczna ranking najlepszych produktów – sprawdź listę przygotowaną na rok 2024 i wybierz najlepszą z nich

Opalarki elektryczne są urządzeniami, które z uwagi na ich szerokie zastosowanie, cieszą się sporą popularnością. Są one trochę nowocześniejsze od gazowych odpowiedników (spójrz na zestawienie dobrych opalarek gazowych). Właściwie dobrana opalarka elektryczna z regulacją temperatury i innymi bajerami to pewność dobrze wykonanego zlecenia oraz najwyższy komfort obsługi i nie tylko.

Problem pojawia się jednak kiedy przyjdzie nam samemu podjąć decyzji odnośnie zakupu. Kiedy nasza wiedza na ich temat jest bardzo ograniczona, a znamy tylko opalarki elektryczne castoramy czy innego dużego sklepu budowlanego, to tak naprawdę pozostajemy na pastwie sprzedawców, którzy to mogą wcisnąć nam cokolwiek tylko pozbyć się go z półki. Dlatego właśnie powstał dzisiejszy ranking opalarek elektrycznych dostępnych w 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Opalarka YATO YT-82288

9.9

Tania


 

Opalarka MAKITA HG5030K

9.8

Droga


 

Opalarka OTTENSTEN 4PRO650

9.7

Średnia

Opalarka DEWALT D26414

9.6

Droga


 

Opalarka Rebel RB-1099

9.5

Tania


 

W celu wiernego przedstawienia najciekawszych produktów i zaprezentowania jedynie wysokiej klasy opalarek, przygotowaliśmy listę pięciu produktów. Każdy z nich charakteryzuje się wysoką mocą, dużą temperaturą maksymalną, a także oczywiście funkcjonalnością i regulacjami. Nie inaczej było z wydatkiem powietrza, a także z ogólnym komfortem użytkowania.OPALARKA ELEKTRYCZNA YATO YT-82288 2000W 350 / 550C

opalarka elektryczna

Nasz ranking otwiera propozycja marki Yato, czyli opalarka elektryczna przeznaczona do użytku profesjonalnego YATO YT-82288. Maksymalna moc 2000 W przy jednocześnie niskiej cenie sprawia, że urządzenie to sprawdzi się równie doskonale w użytku domowym. Temperatura maksymalna 550°C gwarantuje doskonałe efekty pracy, zaś niespełna 1-kilogramowa konstrukcja gwarantuje wygodne użytkowanie opalarki w dowolnych warunkach.

Model marki Yato oferuje płynną regulację temperatury. Dzięki temu można go zastosować do takich prac jak usuwanie starej warstwy lakieru, farby, jak również naprawy plastikowych zderzaków i listew. Urządzenie znajdzie też zastosowanie w kontekście szybkiego rozpalania pieca węglowego, bez konieczności użycia rozpałki.

Wydajność deklarowana przez producenta to 500 na minutę, co jest ciekawym parametrem, biorąc pod uwagę niską cenę zakupu produktu. Stopień ochrony IP20 jest jednocześnie gwarantem dłuższej żywotności urządzenia.

Opalarka elektryczna jest objęta standardową 24-miesięczną gwarancją. Producent dołącza do zestawu instrukcję w języku polskim, kartę gwarancyjną a także oryginalne opakowanie. Nie jest to więc bardzo bogata lista dodatków. Pamiętajmy natomiast, że tak ciekawa cena z pewnością wynagradza brak akcesoriów w postaci dysz.

 • Optymalna temperatura maksymalna;

 • Tryb płynnej regulacji temperatury;

 • Wysoka moc;

 • Atrakcyjna cena zakupu.

 • Brak dodatkowych akcesoriów.
OPALARKA MAKITA HG5030K 1600W

opalarka elektryczna ranking

Jeśli zależy nam na bardzo bogatym wyposażeniu i renomowanej produkcji, to kolejnym urządzeniem jest opalarka elektryczna od producenta Makita, o wyjątkowo lekkiej konstrukcji. Produkt z wyższej półki cenowej o uniwersalnym charakterze doskonale sprawdzi się do wszelkiego rodzaju prac. Jest to możliwe dzięki odpowiednim parametrom technicznym. 

Tryb regulacji temperatury a także dołączona do zestawu walizka to dodatkowe atuty produktu, lecz przede wszystkim musimy pamiętać o mocy maksymalnej. Opalarka gwarantuje aż 1600 W mocy, co pozwala na wykonanie standardowych czynności, a nawet tych bardziej zaawansowanych w o wiele bardziej precyzyjny sposób. Świadczy o tym też najwyższa temperatura 500°C , którą użytkownik może płynnie regulować za pomocą 2-stopniowego przełącznika.

Bardzo lekka konstrukcja, ważąca jedynie 0,5 kilograma znacząco wpływa na wygodę dłuższego użytkowania. Dwa tryby przepływu powietrza, czyli 300 lub 500 l/min gwarantują jeszcze lepsze warunki do wykonywania poszczególnych czynności. Jednakże, istnieją opcje, które oferują jeszcze dokładniejszą regulację.

Choć produkt ten jest dość drogi i nie oferuje najwyższej mocy maksymalnej, fakt ten wynagradzają inne czynniki. Warto chociażby zwrócić uwagę na 36-miesięczną gwarancję, oferowaną przez producenta. Termostat zabezpieczający przed przegrzaniem zwiększa bezpieczeństwo stosowania oraz żywotność produktu. Oprócz opalarki do zestawu dołączona jest także walizka do przewożenia oraz dodatkowe dysze.

 • Dodatkowe dysze w zestawie;

 • Optymalne parametry techniczne;

 • Wygodna konstrukcja;

 • Długi okres gwarancyjny.

 • Nie najwyższa moc maksymalna;

 • Wysoka cena zakupu.OPALARKA ELEKTRYCZNA OTTENSTEN 4PRO650

opalarka elektryczna z regulacją temperatury

Osoby szukające uniwersalnego produktu powinny zainteresować się opalarką elektryczną oferowaną przez markę Ottensten. Model 4PRO gwarantuje moc maksymalną na poziomie 2000 W oraz imponującą temperaturę maksymalną 650°C. Odpowiednie parametry techniczne, a także wysoka jakość wykonania są dodatkowymi powodami, dla którego właśnie ta opalarka została umieszczona w naszym rankingu 2024.

Produkt daje możliwość cyfrowego ustawienia mocy i temperatury, co zapewnia najlepsze warunki do wykonywania konkretnego rodzaju zadania. Uniwersalne urządzenie sprawdzi się doskonale w przypadku usuwania farb, lakierów, klejów, jak również lutowania, rozgrzewania czy niwelowania zagnieceń izolacji.

Urządzenie gwarantuje możliwość ustawienia w pionie, co jeszcze bardziej wpływa na mnogość jego zastosowań. Wszystkie te fakty i atuty wynagradzają jeden z istotniejszych problemów, a mianowicie gwarancję. Otrzymujemy tutaj niewiele, bo 12 miesięcy okresu ochronnego deklarowanego przez producenta. 

Opalarka elektryczna jest sprzedawana w zestawie z 4 dyszami, skrobakiem trójkątnym oraz profesjonalnymi rękawiczkami. Dzięki temu z urządzenia można zacząć korzystać w chwilę po jego zakupie. Dodatkowym atutem produktu jest możliwość płynnej regulacji co 10°C w zakresie od 50 do 650°C.

 • Bardzo wysoka temperatura maksymalna;

 • Precyzyjny system regulacji temperatury;

 • Wyświetlacz LCD;

 • Wiele elementów pomocniczych w zestawie.

 • Krótki okres gwarancyjny.
Opalarka DEWALT D26414 2000W zmienna temperatura

opalarka elektryczna cena

Urządzenie od DeWalt jest równie interesujące, z uwagi na wysokie parametry użytkowe oraz zwartą i lekką budowę, ułatwiającą stosowanie produktu. Opalarka elektryczna oferuje moc maksymalną 2000 W oraz temperaturę płynnie regulowaną do 600°C. Wszystko co sprawia, iż z urządzenia można korzystać w wielu kontekstach, a obecność dodatkowych dysz w zestawie jest atutem dodatkowym.

Produkt umożliwia bardzo dużą i bezstopniową regulację temperatury w zakresie  50-600 °C, co czyni z urządzenia dość uniwersalną propozycję dla amatorów i profesjonalistów jednocześnie. Wyświetlacz LED gwarantuje możliwość łatwego doboru parametrów pracy urządzenia, w zależności od specyfiki realizowanej czynności.

Choć urządzenie emituje hałas na poziomie 79 dB(A) a jego waga 0,85 kg nie jest najniższa, fakt ten wynagradza możliwość zapamiętywania tych nastawień, co wpływa na wygodną pracę narzędziem.

Urządzenie zostało objęte 2-letnią gwarancją od producenta. W zestawie znajduje się nie tylko opalarka, ale także dwie dodatkowe dysze: stożkowa oraz powierzchniowa typu „rybi ogon”. Dodatkowe elementy mają znaczenie dla jakości pracy z produktem.

 • Wysoka temperatura maksymalna;

 • Wyświetlacz LED;

 • Dwie ekstra dysze w zestawie;

 • Wysoka moc znamionowa.

 • Wysoka emisja hałasu;

 • Konstrukcja nie jest najlżejsza.


Opalarka elektryczna Rebel RB-1099 4 dysze 3 biegi

opalarki elektryczne

Na końcu umieściliśmy atrakcyjną cenowo opalarkę elektryczną producenta Rebel. Model RB-1099 gwarantujący maksymalną temperaturę na poziomie 600°C oraz 2000 W mocy zapewnia użytkownikowi swobodne warunki do pracy z różnego typu materiałem. 

Podłączany sieciowo produkt o wysokich parametrach technicznych został objęty stosowną gwarancją, zaś dobrej jakości wykonanie jest gwarantem zwiększonej żywotności. Przedmiot oferuje trzy ustawienia temperatury i przepływu powietrza, co zapewnia swobodę podczas różnego typu prac. Urządzenie może również pracować w pionie, co dodatkowo wpływa na jego funkcjonalny charakter.

Lekka i odpowiednio wyważona konstrukcja sprawia, iż użytkowanie opalarki jest wygodne w dowolnych warunkach. W połączeniu z niską ceną zakupu fakt ten sprawia, iż z pewnością modelem RB-1099 może zainteresować się osoba początkująca.

Choć płynna regulacja temperatury nie jest tak imponująca technologicznie jak w innych produktach, fakt ten wynagradzają dość wysokie parametry techniczne produktu w tak przystępnej cenie. Opalarka elektryczna sprzedawana jest w zestawie z 4 dyszami oraz instrukcją obsługi.

 • Lekka i zwarta konstrukcja;

 • Dodatkowe dysze w zestawie;

 • Atrakcyjna cena zakupu.

 • W innych modelach płynna regulacja daje więcej możliwości.

Artykuły

Na co zwrócić uwagę kupując idealny produkt? Sprawdź poradnik zakupowy 2024

Opalarki elektryczne charakteryzują się przede wszystkim wysoką wydajnością i to świetne narzędzia w przypadku prac lakierniczych (do osuszenia nowych lub usunięcia starych powłok lakierniczych), cięcia tworzyw sztucznych, lutowania (oczywiście najlepszą opcją będzie niezawodna stacja lutownicza) , klejenia specjalistycznymi topnikami, montażu instalacji w nowych budynkach lub starych gdzie trzeba najpierw wymontować instalację (do zmiany instalacji elektrycznej z pewnością przyda ci się wykrywacz przewodów elektrycznych z tego rankingu) i wielu innych przydomowych i samochodowych prac. Niestety, podstawowa wiedza na ich temat może być nieco ograniczona. Zanim zatem wybierzesz opalarkę elektryczną castoramy czy z innego popularnego sklepu budowlanego, warto zapoznać się z poniższymi parametrami i podjąć świadomy wybór na własną rękę. 

Przede wszystkim upewnijmy się, że masz do czynienia z wydajnym i trwałym urządzeniem. Jego moc maksymalna powinna być z pewnością jednym z bardziej istotnych elementów, które weźmiesz pod uwagę. Oprócz tego, każdy z nas chce wysoce funkcjonalnego i komfortowego produktu. Z tego względu należy wyposażyć się, że regulacja jest bardzo zaawansowana, a pozostałe funkcjonalności są na tyle rozwinięte, że rzeczywiście będą udogodnieniem.

Nie inaczej jest z pozostałymi parametrami, w tym wydatkiem powietrza. Dodatkowo upewnijmy się, że mamy do czynienia z kompaktowym urządzeniem, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy przy wąskich projektach. Niska waga oraz ergonomiczne wykonanie uchwytu to kolejne kluczowe aspekty. To samo dotyczy opinii małych opalarek elektrycznych jak i tych większych. Dodatkowe informacje znajdziemy również w poniższym artykule.

https://www.bloger.pl/jak-wybrac-dobra-opalarke/

Zobacz też jaki strug elektryczny szeroki najlepiej wybrać.

Wykonanie opalarki – gwarancja

Zakup opalarki to wydatek całkiem spory i prawdopodobnie zamierzamy wyposażyć się w urządzenie, które bez najmniejszych problemów poradzi sobie z nawet bardzo długim okresem użytkowania. To dlatego musimy upewnić się, że wybraliśmy trwały i sprawdzony produkt.

Wykonanie poszczególnych opalarek może się znacząco różnić. Sam silnik elektryczny musi oferować wysoką moc, co w przypadku długich prac przy maksymalnej temperaturze nie doprowadzi do przegrzania i uszkodzenia motoru. Oprócz tego, kluczowe są też dodatkowe komponenty.

Jeśli części dodatkowe znajdujące się wewnątrz opalarki wykonane zostały z trwałych elementów, tym większe prawdopodobieństwo bezawaryjności. Oczywiście kluczowe jest sprawdzenie też dodatkowych nowinek technicznych, które odpowiadają za prawidłowe działanie nawet przez wiele lat. 

Mowa tutaj o, chociażby, odpowiednim ułożeniu silnika względem strumienia powietrza czy po prostu zainstalowanie termostatu, który zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem. Takie zabezpieczenia, w połączeniu z dłuższą niż 2 lata gwarancją, daje nam pewność bezproblemowego działania.

OPALARKA MAKITA HG5030K
opalarka elektryczna ranking

opalarka elektryczna castorama
Opalarka DEWALT D26414
opalarka elektryczna cena

Moc maksymalna

Jak wyżej wspomnieliśmy, moc silnika ma spore znaczenie na trwałość urządzenia. Aczkolwiek, wysoka moc objawia się przede wszystkim sporo wyższą maksymalną temperaturą, jaką opalarka osiąga.

Wyrażana w watach, wynosi zazwyczaj od 1500 do 2400 W. Najlepiej jednak wybierać te charakteryzujące się silnikiem o mocy wynoszącej przynajmniej 1600 W lub nawet 2000 W. W ten sposób będziemy mieli pewność, że produkt nie będzie się zbyt szybko przegrzewał, a pozostałe parametry będą równie wysokie, co potencjalna maksymalna temperatura pracy.

Regulacja temperatury i pozostałe funkcje

W celu osiągnięcia największej kontroli nad projektem oraz możliwością pracy przy różnych zadaniach, nasze poszukiwania powinny ograniczać się wyłącznie do opalarki elektrycznej z regulacją temperatury i to większą niż jeden stopień czy dwa. Co prawda nie znajdziemy zmiany temperatury bezstopniowej, aczkolwiek te bardziej zaawansowane urządzenia oferują regulację na kilkunastu płaszczyznach.

To wszystko po to, aby zagwarantować sobie jak największy komfort, a przy okazji mieć pewność, że poradzimy sobie z każdym zadaniem. Co ciekawe, bardzo niska temperatura (tak zwana funkcja dmuchawy) będzie równie kluczowa z uwagi na możliwość ostudzenia opalarki przed wyłączeniem, a więc i uniknięcia przedwczesnego zużycia.

Z funkcji warto także wymienić zróżnicowany przepływ powietrza czy wyposażenie opalarki w wyświetlacz LCD. Pozwala on w jeszcze bardziej precyzyjny sposób sterować urządzeniem.

Opalarka OTTENSTEN 4PRO650
opalarka elektryczna z regulacją temperatury
Opalarka Rebel RB-1099
opalarki elektryczne

Atrybuty i parametry, czyli co jeszcze ważne?

Oprócz mocy i maksymalnej temperatury, naszą uwagę powinny przykuć także inne kluczowe wartości. Jedną z nich jest, na przykład, szybkość przepływu ogrzanego powietrza. Wartość tę wyraża się zazwyczaj w litrach na minutę i wskazuje po prostu maksymalny przepływ powietrza przez urządzenie. To wskazuje także efektywność i może nam pomóc określić szybkość pracy nad kolejnymi projektami.

Oczywiście nie może naszej uwadze umknąć poziom wibracji na ramionach a także poziom hałasu. Pomoże to określić czy urządzenie jest komfortowe i czy skutecznie redukuje wibracje, jakie powstają w silniku.

Mała opalarka elektryczna czy duża? Komfort korzystania

Rozmiar opalarki ma znaczenie i to całkiem spore. Jeśli planujemy pracować bardzo długo przy użyciu opalarki, to miejmy nadzieję, że będzie ona wystarczająco mała, aby zmieściła się w ręce i nie powodowała zmęczenia po kilkunastu minutach opalania. 

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, żeby produkt ważył mniej niż 1 kg. Z reguły opalarki to małe produkty, więc o jednoręczną pracę nie musimy się za bardzo martwić. Czasami jednak ogromna liczba funkcji dodatkowych bądź po prostu waga silnika sprawia, że wybrany model jest niewygodny – szczególnie po dłuższym czasie pracy.

OPALARKA ELEKTRYCZNA YATO YT-82288
opalarka elektryczna

Dlatego upewnijmy się dodatkowo, że producent zastosował wysokiej jakości materiał do wyprodukowania uchwytu. Musi on być ergonomiczny i antypoślizgowy. Wtedy będziemy mieli gwarancję, że wybrana propozycja jest najbardziej komfortowa.

OPALARKA MAKITA HG5030K 1600W

opalarka elektryczna ranking

Wyposażenie dodatkowe i akcesoria

Akcesoria i gadżety, które znajdziemy w paczce wraz z opalarką mogą odegrać kluczową rolę, jeśli znajdziemy dwa podobne do siebie urządzenia o zbliżonych parametrach i podobnej cenie. Jeśli nie różnią się także funkcjonalnością oraz wykonaniem, a użytkownicy wypowiadają się pochlebnie o każdym z produkcie, to sprawdź czy w cenie otrzymasz jakieś dodatki.

Czasami producenci są w stanie zaoferować całkiem ogromną liczbę dodatków. Podstawowe to oczywiście dodatkowe dysze, czyli końcówki. Pozwalają one na skuteczniejszą pracę w najróżniejszych warunkach. Oprócz tego, sprawdź czy na stanie nie ma walizki do bezpiecznego transportu opalarki czy innych gadżetów.

Dobra OPALARKA elektryczna z regulacją temperatury – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą w rankingu 2024 zostaje produkt bardzo tani, aczkolwiek charakteryzujący się wysoką mocą, niską wagą, kompaktowością, oraz świetnymi ocenami. YATO OPALARKA ELEKTRYCZNA 2 BIEGI 2000W 350 / 550C to również stosunkowo dobra niezawodność i idealnie nadaje się dla każdego, kto potrzebuje produktu do średnio wymagających projektów.

Jeśli jednak zależy nam na większej kontroli czy może potrzebujemy bezawaryjności na lata, to sprawdźcie wszystkie dostępne alternatywy. Dodatkowo warto sprawdzić na własną rękę, czy oprócz propozycji przedstawionych powyżej na rynku są dostępne inne ciekawe opcje. Zanim jednak to zrobimy, przeczytajcie uważnie poradnik zakupowy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką opalarkę elektryczną wybrać
Average rating:  
 0 reviews