Jaką wiertarko wkrętarkę do 300 zł kupić w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Szukasz budżetowej opcji do prac domowych? W takim razie ranking 2024 wiertarko wkrętarki do 300 zł będzie idealnym wyborem!

Prace domowe bardzo często wymagają wywiercenia otworu czy też skręcenia mebli. I choć czynności te wydają się bardzo proste, to bez odpowiednich narzędzi możemy znacznie utrudnić sobie pracę. Dlatego zamiast martwić się o czasochłonne wiercenie dziur nieodpowiednim sprzętem czy też skręcanie mebli za pomocą klasycznych śrubokrętów lub wkrętaków, warto wyposażyć się w urządzenie elektryczne. Po to właśnie powstał dzisiejszy ranking wiertarko wkrętarek do 300 zł.

Niestety, zadanie byłoby łatwe, gdyby na rynku było dwóch czy trzech producentów wartych polecenia. Tak niestety nie jest. Po prawdzie, jest całkowicie inaczej. Musimy bowiem pamiętać o tym, że produkt oferujący nam największą sprawność będzie bardzo drogi. Z drugiej strony szukając opcji budżetowej nie powinniśmy zadowalać się byle czym, bo nawet jeśli szukamy wiertarko wkrętarki do 300 zł, to można znaleźć opcję o odpowiednich, spełniających nasze wymagania parametrach. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Berhard

9.9

do 300 zł

Black

9.8

do 300 zł


 

Powermat PM0784

9.7

do 300 zł


 

Majster Polska

9.6

do 300 zł

W celu wybrania opcji najlepszej wiertarko wkrętarki, postanowiliśmy przygotować opracowanie najciekawszych ofert. W ten sposób ten ranking wiertarko-wkrętarek do 300 zł to tak naprawdę analiza porównawcza najróżniejszych opcji przygotowanych z myślą o najbardziej wymagających użytkowników chcących się zmieścić w małym budżecie. Nasi specjaliści mieli na względzie najistotniejsze parametry robocze, w tym kwestie odpowiadające za sprawność wiertarko wkrętarki. Nie obyło się, oczywiście, bez uwzględnienia w rankingu 2024 spraw związanych z komfortem i funkcjonalnością. 


WIERTARKO WKRĘTARKA AKUMULATOROWA 20V WIERTARKA2AH

ranking wiertarko wkrętarka do 300 zł

Produkt, który okazał się zwycięzcą w dzisiejszym rankingu, przygotowany został przez markę Berhard. Silnik szczotkowy o napięciu aż 20 V dostarcza nam prędkość obrotową na poziomie 350 RPM i 1350 RPM – są to wartości maksymalne na pierwszym i drugim biegu. Choć pozostałe parametry nie są tak dobre, to budżetowa cena i bardzo bogate wyposażenie dodatkowe sprawia, że to jedna z najciekawszych opcji w tym zakresie cenowym. 

Sprzęt dostępny jest w zestawie, gdzie oprócz samej wkrętarki czy ładowarki znajdziemy też dwie baterie – każda o pojemności 2 Ah – a także szereg innych akcesoriów. Producent wyposażył nas w adaptery 1/4″, 3/8″, a także 1/2″. Co więcej, możemy również liczyć na wiertła do drewna i metalu, a także na bity, nasadki, i na przedłużki o giętkiej końcówce ułatwiające pracę przy trudno dostępnych miejscach.

Sam maksymalny moment obrotowy wynosi 32 Nm, a więc jest raczej przeciętny. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo bogate akcesoria, a także funkcjonalność w postaci podświetlenia LED czy możliwości regulacji sprzęgła w 25 poziomach + wiercenie umożliwia nam komfortową i dostosowaną do naszych potrzeb pracę.

 • Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoki poziom funkcjonalności.

 • Przeciętne parametry robocze – średnica wiercenia.

WIERTARKO WKRĘTARKA 2x AKU 18V Li-lon + BITY 100

wiertarko wkrętarka opinie

Jeśli poszukujemy urządzenia charakteryzującego się o wiele większym zestawem, to z pewnością Black może okazać się opcją wręcz idealną. To oferta, która w komplecie oprócz samego urządzenia oferuje nam ładowarkę, dwa akumulatory, a także aż 100 bitów zapakowanych w specjalny futerał. To wszystko, w połączeniu z bardzo niską ceną, stawia model Blacka na równi z tak samo imponującym zwycięzcą rankingu.

Opisywana propozycja oferuje nam nieco większe napięcie, bo 20 V. Co więcej, parametry tego modelu też są nieco lepsze, bo przy zachowaniu takich samych prędkości obrotowych (I bieg 350 RPM i II bieg 1350 RPM) mamy możliwość wiercenia otworów w drewnie o średnicy do 25 mm. W metalu średnica ta wynosi 10 mm. Co więcej, zachwycający jest tu twardy moment obrotowy – ten wynosi aż 40 Nm.

Produkt przygotowany został z myślą o osobach wymagających różnorodnych bitów i końcówek. Z uwagi na to, producent dostarcza nam specjalny zestaw walizkowy, w którym znajdziemy aż 100 różnych bitów. Jest to z pewnością jeden z największych zestawów dostępnych na rynku – szczególnie w tym budżecie. Jedynym mankamentem może być tutaj dosyć ograniczona regulacja – tylko 18 stopniowe sprzęgło.

 • Bardzo bogaty zestaw do naszej dyspozycji;

 • Spore możliwości robocze;

 • Dosyć duży moment obrotowy;

 • Bardzo niska cena.

 • Małe możliwości regulacyjne.


WIERTARKO WKRĘTARKA 20V 2xAKU LCD + DEWALT BITY

ranking wiertarko-wkrętarka do 300 zł

Przygotowana przez markę Powermat wiertarko wkrętarka charakteryzuje się bardzo ciekawymi parametrami. Aczkolwiek warto zauważyć, że jest to opcja nieco droższa od poprzednio zrecenzowanych wiertarek i znajduje się na granicy określonego budżetu. Warto jednak zauważyć, że produkt charakteryzuje się wbudowanym wyświetlaczem dostarczającym nam lepszą kontrolę nad parametrami pracy.

Model PM-WA-20V wyposażony jest w standardzie w baterie gwarantujące dosyć długą pracę. Aczkolwiek są to akumulatory o pojemności 1.5 Ah, przez co ostatecznie czas pracy jest nieco krótszy niż u konkurencji. Warto jednak zauważyć, że w cenie otrzymujemy nie tylko samo urządzenie, akumulatory, czy też ładowarkę. Wraz z walizką, mamy także dostęp do zestawu bitów ze specjalnym uchwytem magnetycznym firmy DeWalt.

Samo urządzenie jest dosyć lekkie i oferuje nam 2 biegi. Niestety, maksymalna prędkość obrotowa na drugim biegu nie jest zachwycająca – tylko 1100 RPM. Jest to jednak produkt o bardzo dobrych możliwościach regulacyjnych, a także gwarantujących lampkę LED podczas pracy i wyżej wspomniany wyświetlacz LCD.

 • Wysoki poziom funkcjonalności;

 • Bardzo dobre wyposażenie dodatkowe;

 • Wyświetlacz LCD informujący o obecnych parametrach;

 • Bardzo dobrej jakości komponenty dodatkowe.

 • Przeciętne parametry techniczne;

 • Krótki czas pracy na baterii.

WIERTARKO WKRĘTARKA AKUMULATOROWA 20V Li-Lon 2xAKU

wiertarko wkrętarka do 300 zł opinie

Kolejną propozycją wartą polecenia jest Majster Polska, czyli produkt pochodzenia rodzimego. Wyposażony jest on, podobnie jak i konkurencja, w dwie baterie. Tutaj jednak są to akumulatory o pojemności 2,8 Ah, a więc gwarantują nam znacznie dłuższy czas pracy. Z uwagi jednak na większe baterie, produkt jest też cięższy, co może negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania u niektórych kupujących.

W zestawie mamy do dyspozycji 2 baterie o zwiększonej pojemności, ale też i ładowarkę, zestaw wierteł i bitów, czy nawet specjalną przedłużkę do prac w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie charakteryzuje się miękkim momentem obrotowym na poziomie 40 Nm, a więc jest to bez wątpienia jedna z mocniejszych opcji pod tym względem. Same średnice wiercenia – czy to w drewnie czy w metalu – są natomiast przeciętne. Wynoszą kolejno 25 i 10 mm.

Model MP-0427 z pewnością można polecić osobom pragnącym świetnej jakości przy mniejszym wydatku. Potwierdza to też i maksymalna prędkość obrotowa na pierwszym czy drugim biegu, która wynosi 350 i 1350 RPM. Warto jednak zauważyć, że propozycja ta charakteryzuje się dosyć ograniczoną regulacją.

 • Bardzo duża pojemność baterii dostępnych w zestawie;

 • Duży maksymalny moment obrotowy;

 • Krótki czas ładowania;

 • Wskaźnik stanu akumulatora.

 • Małe możliwości regulacyjne.

Artykuły

Ranking wiertarko-wkrętarki do 300 zł 2024 dalej nie pomógł w znalezieniu opcji idealnej? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki!

Choć każda z czterech przedstawionych powyżej ofert to bardzo dobra wiertarko wkrętarka, to nie są to jednak propozycje pozbawione wad. Trudno tak naprawdę wskazać sprzęt idealny, bo urządzenia mają to do siebie, że z czasem ich wady się uwypuklają bądź pewne rozwiązania przestają nam się podobać. Jeszcze więcej tych niezgodności i nieprzyjemnych dodatków jest w przypadku opcji tanich, a przecież wiertarko wkrętarki do 300 zł to tak naprawdę bardzo niska półka cenowa. 

Nie oznacza to jednak, że w tak atrakcyjnej cenie nie uda się znaleźć niczego ciekawego. Wręcz przeciwnie – istnieje wiele modeli od najróżniejszych producentów, które właśnie w tym zakresie cenowym charakteryzują się bardzo ciekawymi funkcjami i ułatwieniami. Rzecz jasna każda dobra wiertarko wkrętarka powinna mieć spore napięcie i moment obrotowy, ale przecież to nie wszystko.

Równie ważne przy własnoręcznych poszukiwaniach produktu idealnego będzie przyjrzenie się kwestiom związanym z funkcjonalnością danego urządzenia. Co więcej, bardzo ważną rolę odegra również kompaktowość sprzętu czy też jego waga. Bo przecież te dwa elementy będą mieć niebagatelny wpływ na komfort użytkowania danej wiertarko-wkrętarki. Rzecz jasna istnieje wiele innych elementów wartych rozważenia, jak na przykład opinie wiertarko wkrętarki. Jednakże, przede wszystkim w poniższym poradniku skupimy się na najistotniejszych. Po bardziej szczegółowe detale i ciekawe wzmianki o innych właściwościach zapraszamy do tego artykułu:

http://www.lubnar.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-wkretarki/

dobra wiertarko wkrętarka

Akumulatorowa czy zasilana sieciowo?

Wybierając produkt do 300 złotych moglibyśmy rzec, że znalezienie opcji bezprzewodowej jest niemożliwe. Na szczęście tak nie jest i w takim budżecie mamy do wyboru parę ciekawych rozwiązań. A to wszystko przy zachowaniu naszego budżetu, a nawet z możliwością kupienia w tej cenie dodatkowych bitów czy akcesoriów. Rzecz jasna każde rozwiązanie ma swoje zalety, ale też i wady.

Zasilane sieciowo wiertarko-wkrętarki charakteryzują się nieco większą mocą niż bezprzewodowe odpowiedniki w tej samej cenie. Co więcej, bardzo często ich waga jest nieco mniejsza, bo nie musimy w korpusie sprzętu dodawać często ciężkich baterii. Niestety, przewód mocno utrudnia zadanie i niejednokrotnie może okazać się problematyczny.

Za to bezprzewodowe wiertarko wkrętarki gwarantują nam ogromną ilość wolności i nie sprawiają, że zakupiony przez nas produkt będzie problematyczny w jakikolwiek sposób. Co więcej, wyposażenie się w mniejszej pojemności akumulatory, ale większą ich ilość, może znacząco zredukować wagę do akceptowalnych wartości.

Rzecz jasna sprawdźmy dane techniczne

W każdym urządzeniu dane techniczne odgrywają bardzo ważną kwestię i to nie bez powodu. To właśnie dokładna specyfikacja pozwala nam określić czy sprzęt będzie wydajny i poradzi sobie z każdym zadaniem czy też będzie oferował niewystarczająco dobre wartości do rzetelnej i szybkiej pracy. Spośród danych technicznych o najważniejszej charakterystyce wymienić możemy moc i napięcie, a także moment obrotowy. 

WIERTARKO WKRĘTARKA AKUMULATOROWA 20V WIERTARKA2AH
ranking wiertarko wkrętarka do 300 zł

WIERTARKO WKRĘTARKA 2x AKU 18V Li-lon + BITY 100
wiertarko wkrętarka opinie

Pierwszy i drugi element są ze sobą mocno powiązane w przypadku opcji bezprzewodowych. Im zasilanie jest większe, tym wkrętarko-wiertarki są w stanie poradzić sobie z bardziej wymagającymi materiałami. Co więcej, urządzenia o większym zasilaniu są często wyposażone w dodatkowe biegi umożliwiające większą kontrolę prędkości obrotowej czy też funkcję udaru.

Sam moment obrotowy to w skrócie maksymalna siła, z jaką wkrętarka jest w stanie wkręcać śruby i wkręty w danym materiale. Wartości wyrażane są w niutonometrach (Nm) i pozwalają nam określić czy produkt będzie w stanie mocno dokręcić elementy nie tylko w drewnie, ale też i w metalu. Maksymalny moment obrotowy może być miękki (czyli w materiale miękkim) albo twardy (materiał twardy). Co ciekawe, sposób dostarczania momentu obrotowego także wtedy się różni.

Parametry robocze też istotne

Rzecz jasna powyższe parametry to nie jedyna kwestia warta rozważenia. Pamiętajmy też o tym, że produkty charakteryzujące się bardzo dobrą jakością i gwarantujące nam jak najlepszą precyzję pracy czy też jak najepsze wyniki muszą też wyrózniać się na tle konkurencji parametrami roboczymi. A to oznacza, że należy trzeba sprawdzić jak duże otwory dane urządzenie jest w stanie przygotować.

A to oznacza zweryfikowanie maksymalnej średnicy otworu w drewnie, jak i w metalu. Tak budżetowe propozycje nie mogą się za bardzo pochwalić świetnymi wynikami, ale bez mniejszych problemów znajdziemy opcje umożliwiające nam wywiercić otwór o średnicy powyżej 20 mm w przypadku drewna i powyżej 10 mm w przypadku metalu.

WIERTARKO WKRĘTARKA 20V 2xAKU LCD + DEWALT BITY
ranking wiertarko-wkrętarka do 300 zł

Kluczowa będzie też funkcjonalność i komfort

Nie mniej istotną kwestią związaną z zakupem urządzenia o jak najlepszej charakterystyce jest wybranie produktu gwarantującego nam wyśmienite właściwości poprawiające komfort. A to oznacza, że należy wyposażyć się w produkt o niskiej wadze i preferencyjnie małym wymiarze. To jednak nie zawsze jest możliwe z kilku powodów – mocniejsze opcje z większym napięciem i większą baterię będą cięższe i, rzecz jasna, większe.

To jednak nie oznacza, że gabarytowa wiertarka będzie dla nas nieodpowiednia. Przede wszystkim należy pamiętać, że produkt charakteryzujący się dużą wagą może być wygodne pod warunkiem, że zastosowano ergonomiczny chwyt i odpowiednio wyważono wiertarko wkrętarkę. Co więcej, zastosowanie wielu funkcjonalności i usprawnień znacznie poprawi jakość korzystania ze sprzętu.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że produkty muszą spełniać też szereg kwestii bezpieczeństwa. Wtedy i tylko wtedy będziemy w stanie cieszyć się z produktu w sposób odpowiedni. Z innych dodatkowych atrakcyjnych gadżetów pamiętajmy też o płynnej regulacji, sporej ilości akcesoriów dostępnych razem z zestawem, a także o podświetleniu.

Ranking wiertarko wkrętarka do 300 zł – podsumowanie rankingu 2024

Jednym z najciekawszych rozwiązań w tak niskiej cenie jest z pewnością WIERTARKO WKRĘTARKA AKUMULATOROWA 20V WIERTARKA2AH. Bardzo ciekawe, pozytywne opinie wiertarko wkrętarki  w połączeniu z szeregiem zalet opisanych poniżej uświadcza nas w przekonaniu, że to jedna z najciekawszych ofert dostępna w tak niskiej cenie. Warto przy tym zauważyć, że produkt oferowany przez tę markę jest bardzo dobrze wykonany.

Jeśli jednak propozycja nie przypadła nam do gustu lub po prostu szukamy nieco lepszej specyfikacji czy bardziej komfortowego użytkowania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zdobytą wiedzę i znaleźć rozwiązanie idealne dla projektów, które sobie sami ustalimy. Oczywiście bardzo ważne jest przyjrzenie się bateriom czy, w przypadku opcji zasilanej przewodowo, poborze energii, a także danym technicznym, specyfikacji roboczej, czy też funkcjonalności i czynnikom związanym z komfortem. 

Zobacz również ranking gwoździarek pneumatycznych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wiertarko wkrętarkę do 300 zł kupić
Average rating:  
 0 reviews