Jaki kompresor 50L wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Bardzo dobry kompresor – dowiedz się jak wybrać najlepszy produkt w 2024 roku!

Świetnie zaprojektowana sprężarka pozwala nam na skuteczną pracę w warsztacie. Urządzenia te w bardzo szybko i skuteczny sposób potrafią zagwarantować odpowiednie ciśnienie w oponach. Oczywiście pamiętać należy też o tym, że kompresory mają o wiele więcej zastosowań – zarówno w warsztacie jak i gospodarstwie domowym. To właśnie dlatego dobry kompresor to podstawa.

Niestety, znalezienie idealnego rozwiązania nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Bardzo często musimy zwrócić uwagę na szereg parametrów technicznych, a także na dane, o których niewiele wiemy. W połączeniu z ogromnym katalogiem produktów dostępnych w tym momencie na rynku w roku 2024, bardzo dobry kompresor 50L to bardzo często trudny wybór.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

AIRPRESS HL 360-50

9.9

Tani


Kupczyk ZVA 50

9.7

Tani

BJC 50L 3HP

9.3

Średnia

Magnum eyk 50

9.4

Drogi

GUDEPOL SO 380/50

9.3

Średnia

Z tego właśnie względu przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie. W rankingu ujęliśmy tylko te kompresory sprężarki 50l, które oferują nam wysoką wydajność oraz odpowiednią moc. Oprócz tego, nasi specjaliści mieli na uwadze takie charakterystyczne elementy jak, na przykład, maksymalne ciśnienie robocze.

Niska cena kompresor 50l i wysoka skuteczność? W rankingu triumfuje AIRPRESS HL 360-50 KOMPRESOR TŁOKOWY 50L

najlepszy kompresor 50L

Kompresor tłokowy HL 360-50 stworzony przez producenta AirPress zapewnia niski pobór mocy przy maksymalnym wykorzystaniu użytkowym. Wysoka wydajność w ssaniu na poziomie 288 l/min sprawia, iż urządzenie nadaje się wręcz idealnie do użytkowania w gospodarstwie domowym i garażu jednocześnie.

Doskonałe parametry techniczne, a także odpowiedni rozmiar czyni z tego kompresora produkt warty zainteresowania. Airpress HL 360-50 to idealne narzędzie do zastosowania w profesjonalnych lakierniach. Świadczy o tym obecność takich elementów jak dwa manometry, dwa szybkozłącza pneumatyczne, reduktor, wyłącznik ciśnieniowy oraz zabezpieczenie termiczne.

Maksymalne ciśnienie urządzenia to 8 barów, zaś robocze około 6 barów, co zapewnia optymalne warunki do pracy. Prędkość obrotowa na poziomie 2850 jednostek na minutę gwarantuje dodatkowo komfort użytkowania.

Choć urządzenie jest dość ciężkie, bo waży około 35 kilogramów to oferuje wydajność efektywną na poziomie 288 l/min. Jest to całkiem imponujący wynik, biorąc pod uwagę dodatkowo niską cenę zakupu urządzenia.

Pamiętajmy natomiast, że podczas transportu urządzenie będzie z pewnością problematyczne z uwagi na swoją wysoką wagę.

 • Dwa szybkozłącza pneumatyczne;

 • Wysoka prędkość obrotowa;

 • Niska cena zakupu urządzenia;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Kompresor jest dość ciężki.


Bardzo dobra alternatywa to z kolei Kompresor Sprężarka 50L Kupczyk ZVA 50

kompresor 50L ranking

Kompresor polskiego producenta Kupczyk oferuje pojemność zbiornika na poziomie 50L, co pozwala na szerokie zastosowanie urządzenia. Maksymalne ciśnienie na poziomie 8 barów, moc 2,2 kW oraz poziomowy układ zbiornika gwarantują odpowiednie parametry do zastosowania w każdej lakierni.

Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dodatkowo poprawić jego mobilność. Sprężarka olejowa stworzona przez polską markę Kupczyk jest dwucylindrowa i wyposażona w tłoki ze stopu aluminium oraz zawory ze stali nierdzewnej. Fakt ten gwarantuje odpowiednią wytrzymałość urządzenia oraz jego długą żywotność.

Zastosowanie zbiornika 50 litrów pomalowanego proszkowo zabezpiecza dodatkowo przed korozją i rdzewieniem urządzenia. Produkt cechuje się doskonałą wydajnością, którą gwarantuje zastosowanie 2-tłokowej pompy w układzie V.

Choć zbiornik waży około 40 kilogramów, dzięki montażowi w małym zbiorniku sprężarka jest dodatkowo dużo łatwiejsza w przenoszeniu. Producent deklaruje wydajność efektywną na poziomie 255 l/min, co ma znaczenie dla jakości pracy urządzenia. Kompresor w atrakcyjnej cenie na kółkach to uniwersalny produkt dla każdej lakierni.

Jest to jednak bardzo ciężkie rozwiązanie, co tak jak i w przypadku zwycięzcy rankingu 2024 może być problematyczne. Jednakże, dwutłokowa pompa w układzie V w połączeniu z dużą mobilnością nadrabia tę kwestię.

 • Atrakcyjna cena urządzenia;

 • Dobra mobilność;

 • Duży zakres pojemności zbiornika.

 • Produkt może okazać się zbyt ciężki.


Inna dobry kompresor 50L to także model KOMPRESORA SPRĘŻARKI BJC 50L 3HP

kompresor 50L

Sprężarka BJC oferuje 50-litrowy zbiornik, umożliwiający szerokie wykorzystanie produktu. Kompresor do malowania oferuje dostatecznie wysoki parametr maksymalnej efektywności dla obsłużenia przeciętnego zakładu lakierniczego, jak również w domowym gospodarstwie.

Produkt oferuje maksymalne ciśnienie na poziomie 10 barów, co czyni z niego dość ciekawą propozycję, biorąc pod uwagę niezwykle atrakcyjną cenę zakupu urządzenia. Kompresor BJC został wyprodukowany w oparciu o współczesne technologie i jest dedykowany zastosowaniu w warunkach profesjonalnych, jak również w przydomowym garażu.

Urządzenie oferuje wysokie ciśnienie maksymalne 10 barów oraz 50-litrowy zbiornik wykonany z grubej blachy. Dzięki temu narzędzie doskonale spełnia swoją funkcje, a jednocześnie zachowuje swoje pierwotne właściwości przez znacznie dłuższy czas.

Sprężarka posiada pełną certyfikację RoHS i TUV, co jest gwarantem bezpieczeństwa dla użytkownika. Dodatkowym atutem urządzenia jest umieszczenie konstrukcji na kółkach, co ułatwia znacząco przenoszenie kompresora.

Choć urządzenie występuje w jednej wersji kolorystycznej, kupując produkt producent dołącza liczne elementy dodatkowe, wpływające na jakość korzystania z kompresora. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to ciężka sprężarka, która dodatkowo oferuje wyłącznie dwunastomiesięczną gwarancję.

 • Duży zbiornik;

 • Wysokie ciśnienie maksymalne;

 • Produkt certyfikowany;

 • Brak alternatywnej wersji kolorystycznej kompresora.


KOMPRESOR BEZOLEJOWY MAGNUM EYK 50 to świetna oferta, lecz o niezwykle dużej cenie

kompresor 50L cena

Urządzenie zaproponowane przez firmę Magnum to profesjonalny kompresor o wysokich parametrach użytkowych. Dzięki obecności dwóch bezolejowych pomp urządzenie jest praktycznie niesłyszalne podczas pracy, co jest istotne dla funkcjonowania w przestrzeniach użytkowych.

Sprężarka posiada osuszacz adsorbcyjny, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana w gabinetach lekarskich, stomatologicznych, jak również protetycznych. Kompresor marki Magnum to urządzenie oferujące użytkownikowi dostęp do świeżego powietrza bez zawartości oleju.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dwóch pomp bezolejowych oraz konstrukcji ze zintegrowanym osuszaczem. Urządzenie działa niezwykle cicho, ponieważ emituje dźwięki na granicy 55 dB. Sprężarka oferuje maksymalną wydajność 210 l/min, co nie jest najwyższym parametrem wśród prezentowanych na rynku urządzeń. Fakt ten wynagradza jednak doskonała jakość uzyskiwanego przez urządzenie powietrza. 

Kompresor dostępny jest jednak w dość wysokiej cenie, jednak w przeciwieństwie do innych modeli ten umożliwia podpięcie kilku unitów stomatologicznych, a także innego typu urządzeń jak dobre gwoździarki, wymagających czystego i osuszonego powietrza. Maszyna jest więc w pełni profesjonalna, a zamówiony produkt może być używany od zaraz.

 • Niska emisja hałasu;

 • Pompy bezolejowe;

 • Niska emisja hałasu;

 • Możliwość podłączenia innych urządzeń pod sprężarkę.

 • Bardzo wysoka cena urządzenia;

 • Średnia wydajność maksymalna.

KOMPRESOR OLEJOWY SO 380/50 50L 380l/min GUDEPOL to tańsza, aczkolwiek wciąż dosyć droga oferta

kompresor 50L opinie

Kompresor olejowy marki Gudepol zapewnia optymalne parametry techniczne do dostarczania dobrej jakości powietrza sprężonego. Maszyna została zaopatrzona w doskonałej jakości silnik o mocy 2,2 kW, co wpływa na wydajność i jakość pracy urządzenia. Kompresor posiada 2 cylindry, duży 50-litrowy zbiornik a także ręczny zaworek do odwadniania, co ma znaczenie dla efektów pracy urządzenia oraz jego obsługi.

Kompresor Gudepol jest sprężarką tłokową w wariancie olejowym, w którym silnik jest na stałe połączony z agregatem. Dzięki temu urządzenie działa znacznie wydajniej, a jego konstrukcja jest zdecydowanie bardziej zwarta. Zastosowanie żeliwnych cylindrów gwarantuje dodatkowo długą żywotność maszyny.

Sprężarka została zaopatrzona w zawór bezpieczeństwa, który chroni silnik przed przeciążeniem. Obecność dodatkowego woreczka do odwadniania zapewnia użytkownikowi dodatkowo łatwiejszą obsługę maszyny.

Dzięki zastosowaniu kółek u dołu konstrukcji 40-kilogramowy kompresor jest znacznie łatwiejszy w przenoszeniu. Choć urządzenie nie ma najniższej ceny i emituje hałas na poziomie 77 dB, fakt ten wynagradzają wysokie parametry techniczne.

 • Duży zbiornik;

 • Dwa żeliwne cylindry;

 • Dodatkowy system zabezpieczeń silnika;

 • Dobra mobilność kompresora.

 • Wysoka emisja hałasu;

 • Urządzenie z wyższej półki cenowej.

Artykuły

Kompresor sprężarka 50l – wybierz odpowiednie urządzenie dzięki tym wskazówkom!

Jeśli zdecydujemy się na wybór kompresora w przypadku pracy warsztatowej, to warto przede wszystkim zapoznać się ze wszystkimi parametrami, które to gwarantują odpowiednią jakość pracy. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że wraz z lepszymi danymi technicznymi, cena kompresora 50l także wzrośnie. Z tego właśnie względu warto wiedzieć co jest istotne, a co mniej, podczas wyboru tego sprzętu.

Pierwszym i najistotniejszym parametrem jest oczywiście wydajność. Bardzo istotna jest także moc silnika, która to powiązana jest z wydajnością oraz z tym jakie jest maksymalne i robocze ciśnienie. Kultura pracy urządzenia także jest ważna, szczególnie podczas prac przydomowych.

Oprócz wyżej wymienionych parametrów, istnieje wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Chodzi tutaj przede wszystkim o opinie kompresorów 50l, które to przedstawią nam więcej informacji z użytkowania danego sprzętu. Warto także zweryfikować zdobytą wiedzę z tym artykułem: http://www.moto-detal.pl/kompresor-tlokowy-do-zastosowan-warsztatowych-na-co-zwrocic-uwage/.

tani kompresor 50L

Moc urządzenia i wydajność

Wybierając ten idealny kompresor musimy przede wszystkim pamiętać, aby nasz przedmiot oferował nam wysoką moc. Przedstawiana zazwyczaj w postaci kW bądź KM, reprezentuje maksymalną efektywność pracy. Wpływa to przede wszystkim na maksymalne ciśnienie oraz na robocze ciśnienie.

To, na co jednak moc ma największy wpływ, to wydajność. Ta natomiast reprezentowana jest zazwyczaj w formie litrów na minutę i pokazuje jak skutecznie urządzenie pracuje w odpowiednich warunkach.

Powinniśmy szukać produktów o mocy większej niż 2 KM. Szczególnie atrakcyjne wydają się sprężarki o mocy 3-4 KM. To przekłada się na wydajność przekraczającą 300 l/min.

KOMPRESOR SPRĘŻARKA BJC 50L 3HP
kompresor 50L

Kompresor Sprężarka 50L Kupczyk ZVA 50
kompresor 50L ranking

Kluczowe jest maksymalne ciśnienie

Maksymalne ciśnienie robocze to parametr, który ma istotne znaczenie szczególnie kiedy zamierzamy wykonywać prace, które wymagają właśnie bardzo wysokiego ciśnienia roboczego. Należy zatem upewnić się, że wybrane przez nas ciśnienie robocze będzie odpowiednie.

Jeśli chodzi o konkretne wartości, to powinno nas interesować maksymalne ciśnienie wynoszące przynajmniej 6 Bar. Te lepsze, ale też droższe produkty, są mocniejsze. Co za tym idzie, oferują ciśnienie robocze wynoszące nawet do 10 Bar (sprawdź nasz ranking najlepszych kompresorów 100l) i okażą się o wiele lepszym wyborem do bardziej zaawansowanych prac warsztatowych. Produkty te czasami potrzebują duży pobór mocy i aby to zapewnić należy w miejscach bez stałego prądu zapewnić takie urządzenie – ranking najlepszych agregatów prądotwórczych.

Kultura pracy

O ile na magazynie czy w warsztacie samochodowym kultura pracy nie odgrywa tak kluczowej roli w przypadku zakupu kompresora, tak istnieje wiele profesji, które korzystają z tego typu urządzeń i potrzebują cichszej pracy z uwagi na panujące warunki w zakładzie. Bardzo dobrym przykładem mogą być przychodnie bądź pomieszczenia sanitarne czy dentystyczne.

Dlatego warto zwrócić uwagę czy kompresor oferuje specjalną technologię bądź funkcję, która pozwala regulować moc lub czy po prostu produkt zaprojektowano w taki sposób, aby tworzący hałas nie przekraczał konkretnej liczby.

Te droższe kompresory, które pracują bezolejowo, mogą obniżyć produkowany hałas do nawet 55 dB, co w porównaniu do 70-90 dB standardowych kompresorów jest sporą różnicą.

KOMPRESOR BEZOLEJOWY MAGNUM EYK 50
kompresor 50L cena
AIRPRESS HL 360-50 50L
najlepszy kompresor 50L

Zwróć uwagę na opinie kompresora 50l oraz na cenę

Oprócz wyżej wspomnianych aspektów, bardzo ważne jest, aby wybrany przez nas produkt charakteryzował się pozytywnymi ocenami. W ten sposób będziemy mogli szybko ocenić czy kupujący są zadowoleni ze swojego wyboru oraz czy dostarczane przez producenta dane techniczne odnajdują się w rzeczywistości.

Ponadto kluczowy wpływ na nasz wybór będzie mieć cena za konkretny produkt. Kompresorów na rynku jest bardzo dużo, a z ze względu na ich zróżnicowane zastosowanie, cena może diametralnie się różnić np. mniejsze kompresory są tańszym a może lepszym wyborem zawsze możesz sprawdzić w zestawieniu majsterkujsam.pl/kompresor-24l-opinie-ranking.

Dlatego bardzo ważne jest określenie co dokładnie wymagamy od sprzętu, czy chcemy dodatkowo zapłacić za lepszą kulturę pracy oraz czy rzeczywiście bardzo wysoka wydajność jest na potrzebna. Gdy porównamy dostępne na rynku dostępne produktu.

Dobry kompresor 50l – podsumowanie rankingu 2024

Jeśli nie jesteśmy pewni który produkt należy wybrać, warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące prawidłowego wyboru kompresora olejowego czy bezolejowego. Pomoże nam to podjąć ostatecznie decyzję i zakupić idealny produkt, który charakteryzować się będzie wydajnością, trwałością oraz oczywiście sprawnością na najwyższym poziomie.

Jeśli nie macie ochoty poświęcać tyle czasu na zapoznanie się ze wszystkimi aspektami zakupu sprężarki, warto wybrać jeden z polecanych w naszym rankingu produktów. To właśnie tutaj zwyciężył AIRPRESS HL 360-50 KOMPRESOR TŁOKOWY 50L. To przedmiot, który oferuje bardzo atrakcyjną cenę i świetny stosunek wydajności do mocy.

Sprawdź jak działa kompresor: https://majsterkujsam.pl/jak-dziala-kompresor-powietrza/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor 50L wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Darek

Szukałem dość długo dobrego kompresora lecz długo mi nie posłużył. Więc teraz chcę mieć pewność, że dobrze kupuję. I tak dowiedziałem się o takim rankingu w którym to opisują kilka najlepszych takich kompresorów.

 by Dasza

Wyposażony warsztat to podstawa. To też taki kompresor bardzo przydatny może okazać się. Z racji, że kompletnie się na tym nie znam szukałam jakiś wskazówek w internecie i znalazłam taki ranking. W sumie to dzięki niemu wiem na co zwrócić uwagę.

 by Alex

W warsztacie zajmującym się oponami musimy mieć sprawdzony kompresor, bo dzięki niemu znacznie szybciej praca nam pójdzie. Ale jaki wybrać skoro jest szereg parametrów technicznych tutaj ma ogromne znaczenie?  I ten ranking na pewno nam w wyborze pomorze.

 by Rysiek

W warsztacie przyda nam się wiele bardzo dobrego sprzętu a tym bardziej dobra sprężarka. Więc szukamy w miarę dobrej w dobrej cenie. I tak uważam, że taki ranking jak ten jest bardzo pomocny bo znajdziemy w nim najlepsze sprężarki także wybór będzie znacznie szybszy.

 by Wiki

Kompresor okazuje się dość przydatny urządzeniem więc warto zainwestować w taki lepszej jakości. Ale jak dokonać dobrego wyboru skoro jest tyle różnych danych technicznych. I między innymi ten ranking pomoże nam w wyborze.

 by Władek

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem kompresora lecz nie wiem na jaki model się zdecydować. Więc czytam te wszystkie dane techniczne i nic. I tak taki ranking zawiera najważniejsze dane kilku dobrych kompresorów, także warto z nim zapoznać się.