Jaki impregnat do fug wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

byImpregnat do fug Mapei, Atlas, a może innej marki? Sprawdź zestawienie 2024 i wybierz najwłaściwszą ofertę!

Zabezpieczenie fug, a więc spoin znajdujących się pomiędzy płytkami, cegłami czy też innymi elementami konstrukcyjnymi, jest bardzo ważne. Pozwala to uchronić samą konstrukcję przed niepożądanymi działaniami warunków atmosferycznych i nie dopuszcza do tego, aby w podłoże wnikała wilgoć. Aby jednak upewnić się, że fuga rzeczywiście spełnia swoje zadanie, a po dłuższym czasie nie traci na swojej estetyce i wyglądzie, należy zakupić odpowiedni, wodoszczelny impregnat do fug, który trochę różni się od impregnatu do kostki brukowej.

Jak jednak upewnić się, że wybieramy właściwe urządzenie? Choć nie trudno udać się do sklepu i poprosić o polecany preparat, to już o wiele trudniej jest wybrać taki sprzęt na własną rękę. Ponadto, eksperci w sklepie nie będą wiedzieć dokładnie do jakiej fugi impregnat potrzebujemy czy też w jakich warunkach będzie on pracował. Dlatego o wiele lepiej jest sprawdzić poradnik zakupowy lub zapoznać się z rekomendacjami, które pozwolą nam określić jaki produkt będzie idealny. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

NANOCAPE NANOFUGA

9.9

Średnia

CERESIT CT10

9.8

Średnia

HG

9.7

Drogi

ATLAS DELFIN

9.6

Tani

Poniższa lista oferuje nam wgląd w cztery preparaty. Każda opcja, która znalazła się w rankingu impregnatów do fug 2024 charakteryzuje się świetnymi parametrami i atrybutami. Nasi specjaliści mieli na uwadze najważniejsze dane związane z zakupem impregnatów do spoin, w tym ich wydajność, czas schnięcia, trwałość, a także dodatkowe właściwości i cechy szczególnie. 

Mocny trwały NANO impregnat do fug łazienkowych

Nanofuga marki Nanocape to impregnat do fug łazienkowych. Preparat został wykonany na bazie wody i alkoholi. Zawiera też cząsteczki nanosrebra, dzięki czemu rozwój jakichkolwiek grzybów, bakterii czy roztoczy jest niemalże niemożliwy. Produkt jest ekologiczny i biodegradowalny, przez co też bezpieczny dla człowieka oraz środowiska naturalnego.

Impregnat Nanofuga znajdzie swoje zastosowanie w pielęgnacji oraz ochronie fug mineralnych. Ponadto, nadaje zabezpieczonym powierzchniom właściwości hydrofobowych. W praktyce oznacza to, że zaimpregnowane podłoża są odporne na wilgoć oraz nasiąkanie wodą, a tym samym na rozwój grzybów i pleśni.

Co więcej, właściwości stay-clean chronią wybrane powierzchnie przed różnego rodzaju zabrudzeniami oraz ułatwią usuwanie pewnych substancji bez konieczności sięgania po detergenty. Warto dodać, że te wszystkie cechy zwiększają żywotność samej fugi.

Pojemność butelki wynosi 100ml, natomiast jeżeli chodzi o wydajność preparatu waha się ona od 50 do 100ml/m2. Co ciekawe, produkt posłuży nam przez okres około czterech lat od momentu zastosowania.

 • Produkt bezpieczny dla zdrowia człowieka;

 • Fugi odporne na wilgoć;

 • Odporny na zabrudzenia;

 • Przystępna cena.

 • Niewielka pojemność.


SILIKONOWY IMPREGNAT DO PŁYTEK I FUG CERESIT CT10

Jest to bezrozpuszczalnikowy środek marki Ceresit o szerokim zastosowaniu. Preparat idealnie sprawdzi się w impregnowaniu podłoży betonowych oraz okładzin ceramicznych i kamiennych. Dlatego też możemy go wykorzystać do zabezpieczenia spoin i płytek na naszym balkonie, tarasie, w łazience, a także w kabinie prysznicowej.

Co ciekawe, preparat może być stosowany zarówno na powierzchniach nienasiąkliwych jak i nasiąkliwych. Chroni przed wnikaniem wody w pęknięte oraz nasiąkliwe powierzchnie płytek oraz spoin. Musimy jednak pamiętać, że maksymalna szerokość zabezpieczanych rys nie może wynosić więcej niż 0,2mm.

Jeżeli chodzi o stosowanie impregnatu w łazience oraz w kabinie prysznicowej, preparat CT 10 stanowi dodatkowe przezroczyste uszczelnienie okładzin. Ponadto, środek może być także zastosowany w przypadku miejsc, które posiadają pewne ubytki i wymagają naprawy. W takiej sytuacji impregnat musi być zastosowany czasowo.

Oprócz tego, preparat chroni zabezpieczane powierzchnie przed rozwojem pleśni oraz grzybów, a także zapobiega zabrudzeniom. Impregnat CT 10 schnie bardzo szybko, bo od 2 do 6 godzin. Produkt kupimy w litrowej butelce w przystępnej cenie.

 • Stosowany do powierzchni nienasiąkliwych i nasiąkliwych;

 • Szybkoschnący preparat;

 • Zapobiega zabrudzeniom;

 • Duża pojemność.

 • Przeciętna wydajność.


IMPREGNAT OCHRONNY DO PŁYTEK 1L HG

Impregnat ochronny HG jest przeznaczony do zabezpieczania nowych, nasiąkliwych, porowatych, nieszkliwionych oraz nieglazurowanych płytek ( sprawdź nasz ranking przecinarek do glazury), kinkietu, a nawet kostki brukowej i płyt chodnikowych. Tym samym znajdzie on swoje zastosowanie nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz. Preparat nie zawiera silikonu.

Środek ochronny ma właściwości hydrofobowe, co oznacza, że zapobiega wnikaniu wody i wilgoci, a co za tym idzie hamuje rozwój pleśni i grzybów. Ponadto, stosując impregnat nie będziemy mieli problemu z wnikaniem brudu, tłustych plam czy innego rodzaju zanieczyszczeń w głąb fugi.

Jeżeli chodzi o wydajność produktu, jest to zależne od rodzaju płytki. Gdy mamy do czynienia z mocno nasiąkliwą powierzchnią, jest to około 10-20m2 z 1 litra impregnatu. Natomiast jeżeli jest to lekko porowate podłoże, wydajność równa się wtedy od około 20 do 40m2.

Przed użyciem preparatu musimy zadbać o czystość zabezpieczanej powierzchni. Podłoże powinno być pozbawione tłuszczu i kurzu. W przypadku bardzo nasiąkliwych płytek musimy pozostawić je do wyschnięcia przez minimum 3 dni po ich intensywnym myciu. Czasami ten czas wydłuża się do 7 dni. Zaleca się, aby nierozcieńczony impregnat był nakładany z użyciem wałka malarskiego.

 • Właściwości hydrofobowe;

 • Ochrona przed zabrudzeniami;

 • Duża pojemność.

 • Nieco wyższa cena.

ATLAS DELFIN 1l impregnat do płytek i fug

Impregnat ochronny marki Atlas to preparat bezbarwny nadający płytkom delikatnego połysku. Po nałożeniu środka oraz jego wyschnięciu uwydatnia się kolor podłoża. Co więcej, przywraca świeży wygląd okładzinom, które są matowane i stare.

Jeżeli chodzi o właściwości preparatu, chroni on przed różnego rodzaju zabrudzeniami użytkowymi, między innymi przed plamami z oleju, tłuszczów, herbaty, kawy i wody. Ponadto, produkt zabezpiecza porowate powierzchnie, które mogą ulegać strukturalnemu zabrudzeniu. Sama fuga jest odporna na środki czyszczące, co oznacza, że podczas pielęgnacji powierzchni nie ulega ona wymyciu.

Warto również wspomnieć o tym, że preparat ułatwia utrzymanie czystości. Duża zdolność penetracji sprawia, że impregnat wnika w wierzchnią warstwę fug i płytek i tworzy trwałą powłokę ochronną na ich powierzchni.

Produkt cieszy się dobrymi opiniami użytkowników. Chwalą oni preparat za trwałość i dobre właściwości ochronne. Impregnat Atlas można także kupić w litrowej butelce w bardzo przystępnej cenie.

 • Produkt uwydatnia kolor powierzchni;

 • Nie ulega wymyciu;

 • Ułatwia utrzymanie czystości.

 • Preparat przeznaczony wyłącznie do płytek.

Jaki impregnat do fug wodoszczelny będzie najlepszy w 2024 roku?

Każdy z nas pragnie wyposażyć się w jak najlepszy sprzęt. W przypadku zabezpieczenia fug, chodzi przede wszystkim o to, aby wybrać produkt służący przez jak najdłużej. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której podłoże będzie wchłaniać wilgoć i tracić swoją zbitą, wytrzymałą strukturę. Dlatego warto upewnić się, że w naszych rękach znajdzie się najlepsza oferta przeznaczona do odpowiednio wybranych spoin.

Jeśli więc ranking impregnat do fug przedstawionych powyżej nie zaprezentował nam najlepszej oferty i wciąż szukamy wodoodpornego rozwiązania, to sprawdźcie dzisiejsze wskazówki. Zawarte zostały w poradniku zakupowym, gdzie umieszczono też wytyczne zakupowe i porady, które pomogą nam w wyborze tego idealnego preparatu do zabezpieczenia fug.

Każdy z nas musi mieć jednak świadomość, że bez prawidłowej wydajności czy wytrzymałości, nawet wysokie opinie impregnatów do fug nie sprawią, że produkt będzie bardzo dobry. Dodatkowymi parametrami, na które was uczulamy, to, między innymi, czas schnięcia czy też cechy dodatkowe i właściwości, które nie zawsze są tak oczywiste przy wyborze tego typu zabezpieczenia. Ciekawych informacji dowiemy się też z poniższego artykułu: 

https://www.merkurymarket.pl/porady-fachowcow/impregnat-do-plytek-jaki-produkt-wybrac-jak-impregnowac-plytki,1726.html

Przede wszystkim sprawdź wydajność

Każdy pragnie kupić produkt, który bardzo efektywnie poradzi z zabezpieczeniem fugi i zrobi to przy wykorzystaniu bardzo małej ilości preparatu. To, rzecz jasna, jest możliwe tylko w przypadku wyboru impregnatu, którego skład został tak opracowany, aby małe ilości preparatu wystarczyły do skutecznego pokrycia fugi i jej późniejszego zabezpieczenia. 

Aby więc dostać to, czego chcemy, konieczne jest zweryfikowanie wydajności. Wartości te podawane są zazwyczaj jako wielkość powierzchni, którą zabezpieczymy za pomocą 1 litra impregnatu. Jeśli produkt jest sprzedawany w stanie stałym, to wtedy korzysta się z jednostki kg. W obu przypadkach szukamy produktu, którego wydajność jest jak największa. W przypadku tych impregnatów, będzie to na poziomie nie mniejszym niż 1 litr na 5 m2.

Rzecz jasna, miej na uwadze czas schnięcia

Kolejną kluczową rzeczą w szukaniu impregnatów tego typu jest ich czas schnięcia, Jak wiemy, tego typu produkty wykorzystywane są najczęściej w łazienkach, z których to prędzej czy później każdy domownik będzie chciał skorzystać. Dlatego najlepiej jest wybrać taki moment zabezpieczenia fug, aby nie przeszkadzać innym. 

Konieczne jest także wybranie produktu, którego czas schnięcia nie jest przesadnie duży. Tutaj warto rozróżnić czas schnięcia potrzebny do uzyskania pełnego efektu ochrony i czas schnięcia do nałożenia kolejnej warstwy lub możliwości chodzenia po płytkach, których fugi były zabezpieczane. 

Nałożenie drugiej czy też trzeciej warstwy może odbywać się nawet i dwie godziny po uprzedniej aplikacji. Efektywną ochronę uzyskuje się jednak dopiero po przynajmniej 12 godzinach, a nawet i po dobie.

Poznaj także najlepszy impregnat do drewna: https://majsterkujsam.pl/impregnat-do-drewna-opinie-ranking/

Cechy dodatkowe i właściwości impregnatu

Nieważne czy wybierzemy impregnat do fug Mapei czy też innego renomowanego producenta, zamysł przy zakupie jest taki sam – aby produkt oferował jak najwięcej za jak najmniej. Dlatego poszukujemy największej wydajności, najlepszego czasu schnięcia, a przy okazji patrzymy na jak najniższą cenę. Choć nie zawsze da się osiągnąć satysfakcjonujący nas kompromis, czasami warto spojrzeć na dodatkowe właściwości danego preparatu, które to mogą przeważyć szalę na korzyść właśnie tego modelu.

Dlatego oprócz ochrony, warto też sprawdzić czy produkt jest bezpieczny w użytkowaniu i nie wymaga specjalnych metod czyszczących. Powinien on przede wszystkim ułatwić nam pradę, więc jego odporność na środki czyszczące będzie obowiązkowe. Ponadto, musimy sprawdzić też, czy wybrany impregnat jest odporny na plamy z oleju czy tłuszczu, a także czy jest bezbarwny i nie wpłynie na wygląd fug, szczególnie kiedy korzystaliśmy z różnych barw.

Podsumowanie rankingu impregnatów do płytek 2024

Wysokie opinie impregnatów do fug są z pewnością bardzo potrzebne podczas przeglądania dostępnych na rynku ofert. Jednakże, najistotniejsze będą parametry wskazujące na atrakcyjność rozwiązania jak, na przykład, wydajność i czas schnięcia. Oprócz tego, wybrany przez nas preparat musi być długotrwały (nawet do 5 lat), a przy okazji oferować dodatkowe właściwości. 

Jeśli boimy się podjąć decyzji samodzielnie bądź po prostu nie czujemy się zbyt pewnie w tej dziedzinie życia, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dzisiejszego poradnika. To właśnie tutaj uwzględniono bardzo dużo ciekawych impregnatów, w tym ten najlepszy. Mocny trwały NANO impregnat do fug łazienkowych zwyciężył w dzisiejszym rankingu z uwagi na świetną wydajność, bardzo dobre parametry, a także wytrzymałość i atrakcyjną cenę. 

Zobacz także artykuł: Impregnat do kostki brukowej ranking

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki impregnat do fug wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by ihor

Ostatnio kupiłem atkas i musze powiedzieć, że do płytek się nadaje. Cena przystępna.

 by jan h.

U klientów używam HG - bardzo dobrze zabezpiecza, ale cena też trochę wyższa niż innych. Ja mogę polecić.

 by józek22

Nanocape jest świetny, ale ta pojemnosc to porażka, zużywa się w chwile. Poszukam większego opakowania.

 by ulrich

Kupiłem do domu Ceresit i rzeczywisćie tak jak piszecie sprawdza się wszędzie - łazienka, taras, pokój. Polecam.

 by hela w opałach

O tym, że impregnant jest ważny dowiedziałam się niestety za późno. Mąż wylał przez przypadek jakiś płyn w kuchni, niczym nie mogę tego domyć...Szkoda ze nie wiedziałm wczesniej...