Jaki impregnat do kostki brukowej wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

byImpregnat do kostki brukowej ranking na rok 2024 – sprawdź którą opcję powinieneś wybrać!

Wykończenie ogrodu, podjazdu czy po prostu elementy dekoracyjne wokół naszego domku czy też firmy wykonane z kostki brukowej to z pewnością jedna z najciekawszych metod. Świetna estetyka, wysoka wytrzymałość, a przy tym wysoka popularność i najnowszy krzyk mody. Kostkę brukową znaleźć możemy praktycznie wszędzie. Aby jednak charakteryzowała się swoimi atrybutami, musi ona być zabezpieczana. Dlatego powinniśmy wyposażyć się w impregnat do tarasu.

Nie każdy jednak wie który impregnat do kamienia powinniśmy wybrać. Z uwagi na sporą różnorodność preparatów, niezwykle trudno jest podjąć właściwą decyzję. Przecież znajdziemy elementy gwarantujące efekt mokrej kostki, a także i te, które oferują nam właściwości koloryzujące. Aby jednak wybrać właściwy produkt, powinieneś zapoznać się z dzisiejszym rankingiem impregnatów do kostki brukowej. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FORMPLAST KOLOR

9.9

Średnia

SILBRUK KOLOR

9.8

Tania

Nanostone Paving Wet

9.7

Droga

Meex AG

9.5

Droga

Jurga

9.4

Tania

HYDROPROX MOKRA KOSTKA

9.3

Średnia

HEKOL ExtraBruk

9.1

Średnia

Lista oferuje nam aż siedem różnych impregnatów do kamienia. Specjaliści uwzględnili wiele różnych produktów. Przede wszystkim istotne było wybranie produktów wyróżniających się na tle konkurencji wysoką wydajnością i świetnym kryciem. Ponadto, uwzględniliśmy też poszczególne właściwości, w tym pojawiły się impregnaty koloryzujące do kostki brukowej czy też gwarantujące efekt mokrej kostki. 

BARWNIK IMPREGNAT FARBA BETONU KOSTKI BRUKOWEJ 5L

silbruk kolor impregnat koloryzujący do kostki brukowej

Formplast Kolor impregnat do drewna na zewnątrz to produkt wysoko pigmentowany oraz ekologiczny stworzony na bazie wodnej. Służy on w budownictwie do impregnowania wielu powierzchni. Barwnik idealnie sprawdzi się w przypadku kostki brukowej oraz materiałów chłonnych i porowatych. Co więcej, możemy go wykorzystać do impregnowania tynków, płyt kartonowo-gipsowych oraz płyt wiórowo-cementowych, a także do wylewek betonowych i zarówno suchego drewna jak i wyrobów drewnopochodnych.

Warto również wspomnieć o samej substancji farby Formplast Kolor. Jest ona niepalna o lekko kwaśnym zapachu. Ponadto, gdy naniesiemy impregnat na powierzchnię wybranego materiału , wsiąknie od w głąb, a następnie krystalizuje się, gdy temperatura wzrośnie powyżej 5 stopni. Po skrystalizowaniu, wszystkie zaimpregnowane powierzchnie są wzmocnione oraz odporne na działanie wody.

Musimy pamiętać, aby nakładać produkt na suchą powierzchnię oraz używać do tego pędzla, wałka lub korzystając z metody natryskowej. Całkowity czas wyschnięcia barwnika wynosi godzinę przy temperaturze 20 stopni. Warto zwrócić uwagę na dwunastomiesięczny okres trwałości impregnatu.Wydajność z 1 litra to około 6-8m2. Wszystko jest zależne od chłonności podłoża. Co więcej, decydując się na produkt możemy wybrać jeden z dostępnych kolorów. Są nimi biały, brązowy, czarny, piaskowy, szary i czerwony.

 • Szerokie zastosowanie;

 • Substancja niepalna;

 • Produkt wzmacnia wybrane powierzchnie;

 • Szeroka paleta kolorów do wyboru.

 • Przeciętna wydajność.

SILBRUK KOLOR impregnat koloryzujący do kostki 4 L

impregnat do kostki

Impregnat koloryzujący Silbruk Kolor firmy Lakma to produkt przeznaczony do koloryzowania mineralnych podłoży. Pozwoli wszystkich użytkownikom nie tylko na odświeżenie kolorystyki dowolnej powierzchni, ale również na całkowitą zmianę jej koloru na ten przez nas wybrany. Barwnik idealnie sprawdzi się do impregnowania betonowej kostki brukowej, betonowej galanterii, mineralnych oraz cementowych okładzin mineralnych, a także kamieni naturalnych.

Warto również wspomnieć o samych właściwościach farby. Impregnat Silbruk Kolor pomoże nam zabezpieczyć dowolną powierzchnię przed nasiąkaniem wody, smarów i olejów. Tym samym, będzie idealnie chronił podłoże przed opadami atmosferycznymi różnego rodzaju. Ponadto, impregnat zwiększa mrozoodporność, zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, takimi jak sole odladzające oraz słabe kwasy, oraz ułatwia zachowanie czystości. Co ciekawe, produkt ogranicza plamy, przebarwienia, defekty kolorystyczne, zapobiega zasiedlaniu pleśni i grzybów oraz chroni przed korozją betonu.

Impregnat nakłada się niezwykle łatwo pędzlem, wałkiem lub za pomocą natrysku pneumatycznego. Podczas aplikacji należy pamiętać o granicach temperatury pracy, które zamykają się między 10 a 30 stopniami. Wydajność produktu waha się od 4 do 8m2. Minimalny czas schnięcia wynosi 12 godzin, jednakże kolejną warstwę możemy nakładać po dwóch godzinach.

 • Chroni przed opadami atmosferycznymi;

 • Ułatwia zachowanie czystości;

 • Zapobiega korozji betonu;

 • Szeroka gama kolorystyczna do wyboru.

 • Nieco wysoka cena za 4l produktu.

IMPREGNAT Z EFEKTEM MOKRYM DO KOSTKI BRUKOWEJ 5L

impregnat do kostki brukowej

Impregnat Nanostone Paving Wet to produkt przeznaczony do impregnowania kostki brukowej. Preparat idealnie sprawdzi się także do pokrycia kostek płukanych z posypką, starobruku, palisad, krawężników, parkingów, podjazdów i chodników. Ciekawostką jest fakt, że barwnik eliminuje efekt wyblakłej kostki nadając jej tzw. mokry efekt wydobywający naturalny głęboki kolor. 

Jednakże, impregnat nie tylko służy do upiększenia wybranego przez nas podłoża, ale także blokuje erozję materiałów, chroni przed wodą oraz powstawaniem mikroflory i wykwitów. Ponadto, nie będziemy musieli martwić się o różnego rodzaju mchy i porosty wyrastające z naszego podjazdu.

Warto również wspomnieć, że produkt sprawdzi się również zimą. Ułatwia nam on wtedy czyszczenie ze śniegu i lodu. Co więcej, preparat pomoże nam utrzymać ogólną czystość kostki brukowej, ponieważ jest odporny na różnego rodzaju plamy i zabrudzenia.

Impregnat Nanostone Paving Wet został wykonany ze składników chemicznych najwyższej jakości. Zabezpieczone powierzchnie cieszą oko użytkowników przez wiele lat. Jedno 5-litrowe wiaderko wystarczy na zaimpregnowanie około 30m2. Najlepszy efekt widoczny jest przy dwóch warstwach.

 • Produkt wydobywa naturalny kolor podłoża;

 • Chroni przed mchem i porostami;

 • Ułatwia czyszczenie ze śniegu;

 • Najwyższa jakość wykonania impregnatu.

 • Wysoka cena;

 • Jeden dostępny odcień.

IMPREGNAT DO KOSTKI BRUKOWEJ 10L NAWET DO 80 M2!!

impregnat do kostki brukowej ranking

Impregnat do kostki brukowej możemy nabyć w bardzo niskiej cenie. Jest to bardzo dużą zaletą, tym bardziej, że decydując się na zakup dostaniemy aż 10-litrowy pojemnik. Środek przeznaczony jest nie tylko do kostki brukowej, ale ogólnie do powierzchni betonowych. Dlatego też sprawdzi się nie tylko na zewnątrz do zabezpieczenia podjazdu czy chodnika, ale także wewnątrz.

Preparat wzmacnia wybrane przez nas powierzchnie oraz głęboko w nie wnika. Zabezpiecza je przed wodą, solą oraz słabymi kwasami, a także przed różnego rodzaju opadami atmosferycznymi i promieniowaniem UV. Co ciekawe, kostka brukowa po zabezpieczeniu będzie odporna na ścieranie np. podczas mycia dobrą myjką ciśnieniową. Użytkownicy chwalą produkt za jego przeciwdziałanie rozwojowi pleśni, mchów i porostów, które negatywnie wpływają na wygląd podłoża. 

Ponadto, barwnik zabezpiecza przed wyblaknięciem powierzchni tym samym odświeżając ich kolor. Ułatwia także usuwanie powstałych zanieczyszczeń. Impregnat do powierzchni betonowych wystarczy nam na około 60-80m2. Wszystko oczywiście zależy od chłonności wybranego podłoża oraz metody nakładania barwnika. Producent poleca aplikowanie środka za pomocą pędzla lub wałka.

 • Chroni przed promieniowaniem UV;

 • Zapobiega rozwojowi mchów i porostów;

 • Odświeża kolor podłoża;

 • Niska cena za pojemny litraż.

 • Dostępny jeden kolor.

Impregnat do bruku MOKRA KOSTKA R 3L JURGA

impregnat do kostki brukowej opinie

Preparat marki Jurga może być przeznaczony do impregnowania różnego rodzaju chłonnych powierzchni betonowych takich jak kostka brukowa, płytki chodnikowe, płoty betonowe, a także podmurówki i krawężniki. Impregnat można zakupić w formie płynnej. Barwnik tworzy na wspomnianych powierzchniach powłokę ochronną, która nadaje efekt tzw. mokrej kostki. Dzięki temu kolor podłoża zostanie nieco odświeżony. 

Środek powstał z jednego składnika na bazie rozpuszczalników, silanów i siloksanów wysokiej jakości. Co ciekawe. chroni przed skutkami opadów atmosferycznych dzięki swoim hydrofobowym właściwościom. Zapobiega on wsiąkaniu wody oraz wnikaniu różnego rodzaju zabrudzeń w głąb wybranej powierzchni oraz wzmacnia podłoże. Warto również wspomnieć o ochronie przed rozwojem pleśni, mchów, porostów i grzybów.

Zanim użyjemy impregnatu, musimy zadbać o to, aby zabezpieczana powierzchnia była czysta, sucha oraz niezanieczyszczona olejami i tłuszczami. Następnie producent zaleca nakładanie preparatu za pomocą pędzla, wałka lub natrysku niskociśnieniowego. Najlepszy efekt uzyskamy po nałożeniu dwóch warstw. Swoje hydrofobowe właściwości zaimpregnowana powierzchnia uzyskuje po około 24 godzinach. Jeżeli chodzi o wydajność, jest to około 1l na 7-15m2.

 • Efekt tzw. mokrej kostki;

 • Właściwości hydrofobowe;

 • Szerokie zastosowanie.

 • Wysoka cena za niewielki litraż.

HYDROPROX MOKRA KOSTKA BRUKOWA IMPREGNAT 5L

impregnat do kamienia

Impregnat do kostki brukowej marki Hydropox to aż 5 litrów preparatu w całkiem przystępnej cenie. Został on wykonany z substancji, na którą składają się polimery syntetyczne, dzięki czemu powłoka nie ulega ścieraniu się podczas użytkowania. Produkt zabezpiecza przed wchłanianiem wilgoci oraz hamuje rozwój grzybów, mchów i porostów. Ponadto, barwnik stwarza efekt tzw. mokrej kostki, co odświeża kolor zabezpieczanej powierzchni.

Decydując się na zakup impregnatu do kostki brukowej Hydropox, nie będziemy musieli się martwić o skutki wylania różnych płynnych substancji czy oleju na podłoże. Powierzchnia pozostanie czysta bez miejscowych przebarwień. Co więcej, usuwanie innego rodzaju zanieczyszczeń również będzie o wiele łatwiejsze. Warto także wspomnieć o zabezpieczeniu przeciwko promieniowaniu UV.

Warto pamiętać, że musimy pozbyć się zanieczyszczeń wszelkiego typu oraz osuszyć wybraną powierzchnię przed nałożeniem preparatu. Czas schnięcia impregnatu w temperaturze 18-24 stopnie wynosi około 4 godziny. Wpływa na to nie tylko grubość nałożonej warstwy, ale także nasiąkliwość samego podłoża. 5-litrowy pojemnik wystarczy na około 40-50m2.

 • Przystępna cena;

 • Efekt tzw. mokrej kostki;

 • Łatwy w czyszczeniu.

 • Dostępny jeden kolor.

HEKOL ExtraBruk 15L Impregnat do kostki brukowej

lakma impregnat do kostki brukowej

Impregnat marki Hekol znajduje swoje zastosowanie w zabezpieczaniu kostki brukowej, powierzchni betonowych wokół domu oraz w miejscach użyteczności publicznej, takich jak parkingi, chodniki, a także drogi dojazdowe. Preparat jest roztworem polimerów akrylowych w rozcieńczalnikach organicznych. Nadaje impregnowanej powierzchni estetyki oraz uwydatnia jej barwę. Sam w sobie produkt jest bezbarwny.

Barwnik ma właściwości zabezpieczające. Chroni między innymi przed wodą, olejami, gumą z opon samochodowych oraz rozwojem mchów, grzybów i porostów. Ponadto, produkt ułatwia nam usuwanie różnego typu zanieczyszczeń oraz plam, a także zwiększa mrozoodporność. Co więcej, impregnat zapobiega wymywaniu piasku ze szczelin oraz sprawia, że powierzchnie są odporne na ścieranie. 

Warto również wspomnieć, że barwnik poprawia właściwości mechaniczne zabezpieczanej powierzchni. Dzięki temu, konstrukcje, takie jak płoty betonowe, są bardziej stabilne oraz mniej podatne na pęknięcia. Wiaderko ma pojemność aż 15 litrów, ale oczywiście musimy za to zapłacić całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Jest to jednak sprawdzony produkt cieszący się dobrymi opiniami użytkowników.

 • Chroni przed olejami i gumą z opon samochodowych;

 • Produkt zwiększa mrozoodporność;

 • Zabezpieczone powierzchnie są stabilniejsze.

 • Wysoka cena.

Silbruk kolor impregnat koloryzujący do kostki brukowej, a może Lakma? Zapoznaj się z poradnikiem i wybierz właściwy impregnat!

Istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji akcesoriów do pielęgnacji kostki brukowej. Mamy przecież impregnat do kostki brukowej Lakma, Silbruk, a także wiele innych dodatków. A to wszystko po to, aby zapewnić jak najlepszy wygląd kostki brukowej i pewność, że nawet po wielu latach będzie ona cieszyć się odpowiednim wyglądem i trwałością.

Co więc zrobić, aby wybrany przez nas produkt charakteryzował się właśnie odpowiednimi parametrami i był właściwie dobrany do powierzchni? W poradniku zakupowym, który skompletowaliśmy na dole, przygotowaliśmy szereg wskazówek i wytycznych. Ich zadaniem jest wsparcie nas podczas poszukiwań i pokazanie najistotniejszych informacji związanych z zakupem danego impregnatu. Przede wszystkim trzeba będzie sprawdzić właściwości poszczególnych preparatów, a także ich wydajność.

Oprócz tego, warto też sprawdzić trwałość danego impregnatu koloryzującego do kostki brukowej czy nadającego efektu mokrej kostki. Czas schnięcia, z uwagi na użytkowość nawierzchni, także jest bardzo ważny. Co ciekawe, koloryzujące impregnaty, a więc efekt końcowy, także może okazać się bardzo istotny. Więcej informacji znajdziemy też w tym artykule: https://distripark.com/aktualnosci/jaki-impregnat-do-kostki-brukowej-wybrac-i-do-czego-sluzy-zabieg-impregnacji

Pierwszym kluczowym parametrem jest wydajność

Tak jak w przypadku każdego innego elementu podkładowego, impregnaty także mają swoją wydajność. Określamy ją poprzez podanie powierzchni, jaką będziemy w stanie pomalować przy użyciu jednego litra impregnatu. Innymi słowy, kupując impregnat sprawdzamy czy 1 litr farby wystarczy na zabezpieczenie 4 m2 czy 8 m2 kostki brukowej.

Rzecz jasna im wyższa wydajność tym lepiej. Ta jednak zależy przede wszystkim od chłonności podłoża i od wielu innych kluczowych cech. Musimy więc upewnić się, że producent przewidział różnorakie warunki atmosferyczne i środowiskowe przy obliczaniu wydajności. 

Zauważmy też, że bardzo często podawane wartości dotyczą aplikacji jednej warstwy preparatu, a niekiedy producent wymaga dwóch czy nawet trzech warstw, aby osiągnąć pożądane efekty. To natomiast oznacza, że istotne jest właściwe oszacowanie zapotrzebowania mając na uwadze wszystkie te czynniki.

Dalej, trzeba sprawdzić czas schnięcia

Następnym czynnikiem decydującym o atrakcyjności impregnatu jest czas schnięcia. Im jest on krótszy, tym lepiej (i szybciej) preparat wiąże się z podłożem i uzyskuje odpowiednie właściwości. Przy tym czas schnięcia różni się w przypadku możliwości nanoszenia drugiej warstwy i uzyskaniem ostatecznego efektu. 

Ten pierwszy wynosić powinien nie więcej niż 4 godziny, aby bez problemu nałożyć drugą warstwę tego samego dnia, a czas schnięcia do uzyskania ostatecznego efektu powinien wynosić nie więcej niż 24 godziny.

impregnat koloryzujący do kostki brukowej

Wytrzymałość preparatu także odgrywa kluczową rolę

Bardzo często producenci chwalą się, że raz naniesiony preparat może wystarczyć nawet i cały rok. Jest to jak najbardziej zaleta, lecz warto upewnić się, że wytrzymałość ta odnosi się do wszystkich cech i właściwości, jakie dany impregnat może oferować.

Przede wszystkim wytrzymały preparat zabezpieczający to taki, który po roku będzie dalej świetnie radzić sobie z ochroną przed plamami, zabrudzeniami i innymi zanieczyszczeniami. Ponadto, kostka brukowa jest narażona na działanie promieni UV, które mogą doprowadzić do wyblaknięcia kolorów. Z tego względu głęboki kolor, zwany również „efektem mokrym”, jest tak istotny.

Pozostałe właściwości – sprawdź co dany preparat oferuje

Zakup wspomnianego wcześniej impregnatu do kostki brukowej z efektem mokrej kostki jest z pewnością bardzo ważny. Pozytywnie wpływa to na estetykę podłoża, a przy okazji pomaga nam ocenić czy impregnat rzeczywiście chroni kostkę czy może, po wielu miesiącach, przestał już działać. Jednakże, musimy mieć też na uwadze inne kluczowe właściwości tych akcesoriów zabezpieczających.

Przede wszystkim warto upewnić się, że impregnat jest w stanie podnieść odporność podłoża na bardzo trudne w czyszczeniu zabrudzenia – na przykład oleje czy inne płyny eksploatacyjne. Ponadto, sól drogowa jest niezwykle szkodliwa i przed nią także trzeba osłaniać kostkę. To samo tyczy się innych zanieczyszczeń. Poprawienie mrozoodporności również pozytywnie wpłynie na ostateczną trwałość podłoża.

Impregnat do kostki brukowej z efektem mokrej kostki, a może koloryzujący? Cechy dodatkowe też kluczowe

Gdy już upewnimy się, że wybraliśmy bardzo trwały i odpowiednio ochraniający kostkę preparat, czas na sprawdzenie walorów wizualnych. Estetyka jest niezwykle ważna, tak więc bardzo często użytkownicy decydują się na zmianę kolorystyki kostki tak, aby jak najlepiej dopasować jej wygląd do pozostałych elementów podjazdu czy też innych obszarów dekoracyjnych.

Jak się zapewne domyślacie, możliwe jest zakupienie impregnatów koloryzujących, a ich popularność z roku na rok rośnie. Nie dziwi więc możliwość wyboru bardzo zróżnicowanej kolorystyki. Jeśli więc nie chcemy wybierać odcieni szarych czy też grafitowych lub czarnych, nie nie stoi na przeszkodzi, aby wybrać impregnat koloryzujący czerwony, bordowy, granatowy czy żółty.

Impregnat do kostki brukowej opinie

Pozytywny feedback to kolejne bardzo ważne elementy, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze impregnatu. Użytkownicy pochlebnie wypowiadający się na temat poszczególnych modeli to z pewnością bardzo dobry znak. Oczywiście, nie możemy zapominać o tym, że opinie impregnatów do kostki brukowej zazwyczaj bazują na własnych doświadczeniach z użytkowania danego sprzętu. A to oznacza, że niewłaściwe przygotowanie podłoża czy też nieumiejętna aplikacja może mieć negatywny wpływ na ostateczny efekt. 

Nie zmienia to jednak faktu, że często powtarzające się zalety czy też wady mogą wskazać nam na problemy czy też pozytywne strony danego produktu i warto upewnić się, że każdy produkt, nawet impregnat koloryzujący do kostki brukowej Silbruk kolor czy też Lakma, będzie oferować nam jak najlepszą wydajność i szereg pozostałych parametrów, które też zostały tutaj uwzględnione.

Podsumowanie rankingu impregnatów do kostki brukowej 2024

Numer jeden w dzisiejszym rankingu to bez wątpienia BARWNIK IMPREGNAT FARBA BETONU KOSTKI BRUKOWEJ 5L. To świetna oferta, która przewidziana została przede wszystkim dla osób, które pragną impregnat do tarasu o świetnych parametrach, bardzo dobrym kryciu i odpowiednim czasie schnięcia. A to wszystko w stosunkowo przystępnej cenie.

Alternatywnie, warto zapoznać się z innymi produktami w zestawieniu lub też skorzystać z poradnika, aby znaleźć swój idealny produkt. Pamiętajmy natomiast, aby spełniał on wszelkie kryteria, które wymienione zostały w powyższym tutorialu i, dodatkowo, gwarantował oczekiwane efekty, które będą trwać przez dłużej niż kilka miesięcy. 

Zobacz też ranking impregnatów do fug: https://majsterkujsam.pl/impregnat-do-fug-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki impregnat do kostki brukowej wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by mislaaaaw

A ja kupiłem grafitową Lakme i też bardzo dobra.

 by socha

Kostka po impregnacie meex wygląda jak nowa!

 by gdanbo

Polecam mokry efekt nanostone. Każdy kto przychodzi pyta co to za impregnat. Super efekt.

 by wichura56

Bez względu na firmę polecam wszystkim używać impregnatów - gwarancja długwieczności.

 by drak

U mnie sprawdził się ten impregnat w dużym opakowaniu 10 l - mam duzą powierzchnię. Dobrze chroni przed mchem i odbarwieniami.