Jaką myjkę ciśnieniową spalinową wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jaka będzie najlepsza ciśnieniowa myjka spalinowa? Sprawdź dzisiejsze zestawienie i zapoznaj się z poradami poniżej! 

Urządzenia do skutecznego mycia mebli ogrodowych, elewacji, kostki brukowej, a także samochodów, motocykli i wielu innych obiektów muszą charakteryzować się przede wszystkim jak największą skutecznością i wydajnością. Dzięki temu gwarantuje to skuteczne odrywanie brudu i pewność, że możemy czyścić każdą powierzchnię bez szorowania i stosowania drogich preparatów. Dlatego dla profesjonalistów i użytkowników oczekujących najlepszych wyników przy akceptowalnym koszcie zalecane są narzędzia spalinowe. 

Profesjonalna myjka ciśnieniowa do 2000 złjest w stanie zagwarantować nam wyśmienite wyniki i pewność, że produkt w żadnym razie nie ulegnie szybkiemu uszkodzeniu. Co więcej, nawet najlepsza myjka ciśnieniowa o zasilaniu elektrycznym nie będzie w stanie równać się ze spalinowym wariantem o tak wysokiej cenie. A dzieje się tak głównie z uwagi na znacznie większe możliwości produktów napędzanych silnikiem spalinowym. Jak jednak upewnić się, że zdołamy wyposażyć się w najlepsze rozwiązanie obecnie dostępne na rynku? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

myjka spalinowa Parkside

9.9

Tania

myjka spalinowa BAUG

9.8

Tania

myjka spalinowa Hecht

9.7

Średnia

myjka Annovi Reverberi

9.6

Droga

myjka LANDER 3000

9.5

Droga

Aby mieć pewność, że będziemy w stanie skutecznie czyścić cały ogród i zastosowana w myjce pompa wody będzie radziła sobie z dostarczeniem wysokiego ciśnienia, postanowiliśmy przygotować zestawienie, w którym pojawiły się ciekawe produkty w różnym zakresie cenowym. Dowiecie się zatem jaka jest najlepsza myjka ciśnieniowa do 1000, czy warto dopłacić za renomę Karchera, Parkside, czy też innej popularnej marki, a także jakie dodatkowe parametry są kluczowe podczas poszukiwania produktu idealnego. 

Spalinowa myjka ciśnieniowa firmy Parkside, a dokładnie PARKSIDE spalinowa 220 berów OHV

tania myjka ciśnieniowa spalinowa

Budowa myjki ciśnieniowej zarówno spalinowej jak i elektrycznej jest w dużej mierze podobna. Oczywiście główną różnicą jest silnik, który zasila dany produkt i znajdujące się wewnątrz komponenty takie jak, chociażby, pompa wody. Parkside pokazuje jednak, że w stosunkowo niskiej cenie jak na obecne czasy można uzyskać dostęp do produktu oferującego świetne parametry.

Myjka oferowana przez firmę Parkside wyposażona została w silnik czterosuwowy jednocylindrowy, który ma pojemność 208 cm3. To generuje 4,1 kW przy 3600 obrotach na minutę. Tak duża moc przekłada się na bardzo wysokie ciśnienie maksymalne na poziomie 220 Bar. Jeśli chodzi o ciśnienie robocze, a więc nominalne i dostępne przez cały czas pracy, to wynosi 180 Bar. Jest to więc wystarczająco dużo do skutecznego mycia elewacji, kostki, a także samochodu i wielu innych mocno zabrudzonych powierzchni. 

Spośród dostępnych akcesoriów warto wskazać cztery dysze wysokociśnieniowe, a także pozostałe elementy wymagane do prawidłowej pracy sprzętu. Chodzi tutaj o pistolet natryskowy, pręt przepływowy, a także wąż ciśnieniowy i dyszę piankową. Do utrzymania zestawu w czystości bardzo często sklepy uzupełniają zestaw o wąż czyszczący, lejek, a także klucz do świec i inne narzędzia montażowe.

 • Dosyć niska cena;

 • Wysoka moc urządzenia;

 • Spore ciśnienie robocze;

 • Stosunkowo duży przepływ wody i środka czyszczącego na godzinę.

 • Dosyć niewielka ilość akcesoriów dodatkowych poza tymi niezbędnymi do uruchomienia myjki.

MYJKA CIŚNIENIOWA SPALINOWA 6,5KM 200 BAR to alternatywna myjka ciśnieniowa warta rozważenia 

myjka ciśnieniowa spalinowa opinie

Znacznie wyższą moc i lepsze parametry robocze oferuje nam produkt przygotowany przez firmę BAUG. Choć nie jest to tak popularna i często wybierana marka, to jednak warto zwrócić uwagę na ten produkt ze względu na znacznie wyższą moc silnika. To przekłada się na lepsze parametry robocze, a więc i gwarancję jeszcze szybszej i skuteczniejszej pracy. I choć produkt jest nieznacznie droższy, to wciąż plasuje się w tej samej kategorii produktów.

Silnik urządzenia generuje aż 6,5 KM mocy, co przekłada się na mniej więcej 4,8 kW mocy. To natomiast gwarantuje wysoki strumień wodny, którego ciśnienie wynosi aż 200 Bar. I choć jest to maksymalne ciśnienie, to wartość robocza jest niewiele niższa. Innym dowodem wysokiej wydajności jest wydatek wody, który wynosi 8 litrów na minutę, czyli niecałe 500 litrów na godzinę. To dwukrotnie, a w niektórych trzykrotnie wyższa wartość niż zagwarantować może przeciętna myjka ciśnieniowa akumulatorowa czy też najlepsza myjka ciśnieniowa do 500 zł w elektrycznej formie przewodowej.

Bardzo ważną rzeczą związaną z zakupem oferty firmy BAUG jest też wysoka temperatura maksymalna wody – wynosi aż 60 stopni Celsjusza. Pozwala to korzystać z nieco cieplejszego strumienia, co także wpłynie pozytywnie na możliwości czyszczące. W cenie, która jest niewiele większa od niskobudżetowych spalinówek, otrzymujemy bogaty zestaw dodatków i atrakcyjnych akcesoriów. Mowa tutaj o, chociażby, wymiennych dyszach (aż 5 w zestawie) czy różnorodnych wężach – ssawnych, z filtrem do płynu, czy też główny ciśnieniowy. Oprócz tego, do naszej dyspozycji są różnorodne uchwyty – na węża i lancę, a także smok zasysający i szybkozłączka.

 • Bardzo bogaty zestaw akcesoriów;

 • Wysoka moc urządzenia;

 • Spory wydatek wody i ciśnienie robocze.

 • Niska kultura pracy.


Myjka ciśnieniowa Hecht 207 bar 

myjka ciśnieniowa spalinowa cena

Kolejnym ciekawym wyborem, już z nieco wyższej półki cenowej jest myjka firmy Hecht. Jest to bardzo rozbudowane urządzenie oferujące nam ciśnienie roboczy na poziomie 186 Bar i wydajność znacznie przewyższającą to, co poprzednicy byli w stanie zaoferować. Otóż silnik o pojemności 196 cm3 generuje wystarczająco dużo mocy, aby dostarczyć wydajność na poziomie aż 681 litrów na godzinę. Jest to znacznie wyższy wynik od konkurencyjnych ofert. Niemniej jednak to propozycja ze znacznie wyższej półki cenowej, co może zaważyć na wyborze rozwiązania. 

Hecht o oznaczeniu modelowym 3230 wyposażony jest w silnik 4-suwowy i radzi sobie wyśmienicie w różnorodnym zadaniach. Jednostka, pomimo stosunkowo niskiej mocy na poziomie 5,5 KM, gwarantuje nam niebywale wysoką moc strumienia wody, a dzięki trwałej konstrukcji przekłada się to na bezawaryjność i pewność użytkowania. Dodatkowo warto nadmienić, że w zestawie otrzymujemy ciekawe akcesoria. Oprócz 10-metrowego węża z pistoletem, producent dorzuca nam 4 zamienne dysze. 

Jest to produkt przeznaczony do użytku przez najbardziej wymagających użytkowników ze względu na trwałość i sprawność, a także świetną jakość wszystkich komponentów. Podobnie jak u konkurencji, tak i tutaj całość umieszczona jest na stelażu z kołami do łatwiejszego transportu. Niemniej jednak pamiętajmy, że w przeciwieństwie do konkurencyjnych myjek spalinowych o wadze do 30 kg, ta znacznie przekracza średnią dla tego typu produktów i waży 40 kg.

 • Bardzo wysoki wydatek wody;

 • Spore ciśnienie robocze;

 • Bardzo dobre wykonanie.

 • Stosunkowo wysoka cena.


Myjka Annovi Reverberi 220 bar 7000w

myjka ciśnieniowa spalinowa ranking

Niezwykle droga myjka spalinowa przygotowana przez firmę Reverberi to bez wątpienia jedna z mocniejszych opcji dostępnych obecnie na rynku. Jest to wyśmienita propozycja do walki z zanieczyszczeniami w zakładach, na dachach domów, a także w szeroko pojętym przemyśle i w motoryzacji. Dodatkowo urządzenie generuje niezwykle dużą moc. I choć wszystkie myjki z silnikiem spalinowym są znacznie wydajniejsze niż konkurencje elektryczne w tej samej cenie, to Annovi Reverberi gwarantuje parametry jakich nie znajdziemy w żadnym innym modelu w tej cenie.

Urządzenie jest, rzecz jasna, bardzo drogie. Niemniej jednak niektóre modele są jeszcze droższe, a tak wysokiego ciśnienia i wydajności nie oferują. Tutaj producenci dostarczają nam silnik o mocy wynoszącej 7 KM. To przekłada się na ciśnienie na poziomie 220 Bar, a także na wydajność wynoszącą aż 660 litrów na godzinę. Świadczy to o bardzo wysokiej sprawności w eliminacji wszelkich zanieczyszczeń.

Bardzo ważną zaletą tego zestawu jest bardzo bogata ilość akcesoriów, jakie na nas czekają. Możemy cieszyć się sprzętem oferującym nawet i kilkanaście dodatkowych gadżetów, co znacznie umili korzystanie z urządzenia. Propozycja oferuje nam pistolet i lancę ciśnieniową, a także cztery dodatkowe dysze wymienne. Najistotniejszą rzeczą związaną z tym zestawem jest dostęp do pianownicy firmy Kanwod, a także aktywna piana tej samej firmy umożliwiająca bardzo skuteczną pracę. Dodatkowo w zestawie mamy olej firmy STIGA. Funkcjonalność urządzenia uwzględnia pełny system auto-stop pozwalający ograniczyć zużycie wody kiedy nie jest to potrzebne, a także pracę z wodą o temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Bogaty zestaw dodatków;

 • Pianownica w cenie;

 • Wysokie ciśnienie robocze.

 • Bardzo wysoka cena.

MYJKA CIŚNIENIOWA SPALINOWA LANDER 3000, czyli sprzęt o bardzo mocnym silniku 

dobra myjka ciśnieniowa spalinowa

Jeśli potrzebujesz urządzenia generującego bardzo dużą moc i które przy okazji dostarczy nam najlepszym parametrów pracy, to w takim razie renomowana marka przygotowująca myjki ciśnieniowe Lavor okaże się wyborem idealnym. Sprzęt ten gwarantuje nam najwyższy przepływ wody spośród wszystkich testowanych tutaj urządzeń. Dodatkowo wysoka moc przekłada się też na bardzo wysokie ciśnienie robocze, a stalowe tłoki w połączeniu z mosiężną pompą dostarcza wytrzymałości i trwałości na długi czas. 

Propozycja wyposażona jest w ciekawe funkcjonalności i udogodnienia, które znacznie ułatwią nam pracę i pozwolą dostosować intensywność czyszczenia do naszych umiejętności i preferencji. Dodatkowo warto też nadmienić, że urządzeniem idealnym będzie każdy produkt dostarczający nam takie funkcje jak automatyczny system start stop czy też funkcja poboru wody ze zbiornika zewnętrznego. 

W drogiej cenie Lavor dostarcza nam ciekawe wyposażenie dodatkowe – przede wszystkim mamy tutaj do dyspozycji pistolet ciśnieniowy i profesjonalny wąż o podwójnym oplocie, ale też lancę chromowaną i trzy wymienne dysze. W zestawie znajduje się też aktywna piana firmy Lavor, czyli jeden z najskuteczniejszych środków obecnie dostępnych na rynku.

 • Bardzo wysokie ciśnienie robocze i wydajność wydatek wody;

 • Ciekawe akcesoria w zestawie;

 • Wysoka jakość i trwałość komponentów;

 • Funkcjonalność w postaci systemu ASS i funkcji poboru wody z zewnętrznego zbiornika.

 • Wysoka cena.

Artykuły

Zastanawiasz się czy warto wybrać myjki wysokociśnieniowe z silnikiem honda? A może oferta Hech lub innego producenta wydaje się ciekawa? Sprawdź te wytyczne i kieruj się parametrami!

Myjki spalinowe mają taką zaletę nad opcjami elektrycznymi, że nie potrzebny jest kabel ani gniazdko, aby zasilić sprzęt. W porównaniu do opcji akumulatorowych, te spalinowe są znacznie mocniejsze, dlatego to właśnie “spalinówki” charakteryzują się największą mocą w porównaniu do kosztów. Przedstawione powyżej oferty skierowane są zarówno do profesjonalistów jak i użytkowników, którzy pragną cieszyć się z niesamowitej sprawności i wysokiego ciśnienia w relatywnie niskich pieniądzach.

Niestety znalezienie opcji sprawdzającej się idealnie w każdych warunkach to nie lada wyzwanie. Ponadto nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego które parametry odgrywają największe znaczenie, jeśli chodzi o sprawny wybór oferujący najwięcej za jak najmniej. Mając na uwadze różne produkty dostępne w sklepach internetowych jak i lokalnie, postanowiliśmy omówić najistotniejsze kwestie związane z wyborem najlepszej myjki. 

W tym postanowiliśmy sprawdzić jak moc silnika wpływa ciśnienie robocze i wydajność sprzętu, a także czego możemy oczekiwać mając na uwadze przepływ wody. Dodatkowo przyjrzeliśmy się funkcjonalności i specyfikacji dodatkowej. Ciekawych informacji o najlepszych myjkach ciśnieniowych spalinowych udzieli także ten artykuł:

https://www.payback.pl/ekstra/dom-i-ogrod/myjka-cisnieniowa?adobe_mc_ref=https://www.google.com/

Naprawa myjki ciśnieniowej

Silnik hondy, a może innego producenta? Wszystko o renomie firm 

Kluczową kwestią zarówno w przypadku urządzeń elektrycznych jak i spalinowych tego typu jest silnik. Oczywiście tutaj mamy silnik spalinowy, a więc musimy przyjrzeć się jego parametrom w celu określenia rzeczywistej mocy, a co za tym idzie sprawności w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Myjki o wysokiej wydajności są zazwyczaj wyposażone w silniki o stosunkowo dużej pojemności – powyżej 200 cm3. To jednak wiąże się też z większym poborem paliwa.

Silniki czterosuwowe jednocylindrowe spotkamy najczęściej. Aby obniżyć wagę i cenę myjek, nie są one często w żaden sposób zabezpieczone, a więc na stelażu urządzenia znajduje się niemal otwarta konstrukcja. Może to dla niektórych osób być problematyczne z uwagi na wysoki hałas podczas pracy. Niemniej jednak ze względu na warunki, w jakich zazwyczaj myjki ciśnieniowe są używane (ciepłe i bezdeszczowe dni), zabezpieczanie ich przed warunkami atmosferycznymi nie jest najistotniejsze.

Im większy silnik i lepsze komponenty w nim zastosowano, tym silnik jest w stanie wygenerować więcej mocy. Oczywiście firmy popularne i cenione zazwyczaj wykorzystują lepszej klasy komponenty. To przekłada się na bardzo dobre wyniki w pracy i pewność, że wybrany silnik będzie gwarantował moc do czyszczenia każdego zabrudzenia.

Myjka ciśnieniowa Hecht 207 bar
myjka ciśnieniowa spalinowa cena

MYJKA CIŚNIENIOWA SPALINOWA BAUG
myjka ciśnieniowa spalinowa opinie

Skoro elektryczna myjka jest za słaba, to upewnijmy się, że w przypadku spalinowego wariantu nie będzie takiego problemu

Silniki generujące moc na poziomie 5 KM lub więcej będą bez wątpienia wystarczające do pracy z niemal każdą powierzchnią. Czasami będziemy zmuszeni nawet obniżyć ciśnienie strumieniu powietrza, aby nie uszkodzić czyszczonej powierzchni. Jak jednak wygląda sprawa z dokładnymi parametrami pracy? 

Otóż przede wszystkim należy zauważyć, że sprzęt idealny to taki, który jest w stanie generować moc powyżej 5 KM, bo to jednocześnie przekłada się na ciśnienie robocze powyżej 160-180 Bar. To oznacza niezwykle mocny strumień wody, który w niektórych sytuacjach mógłby doprowadzić do uszkodzenia myjki ciśnieniowej. Należy przy tym zauważyć, że większe ciśnienie robocze i większa moc to też szansa na większą wydajność pracy, o której opowiemy nieco więcej poniżej.

Cena, specyfikacja, opinie i inne dodatkowe parametry, czyli na co jeszcze zwrócić uwagę 

Sama moc czy ciśnienie pracy nie jest jednak jedynym istotnym elementem, na jaki warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy pamiętać, że myjki ciśnieniowe muszą gwarantować jak największy wydatek wody na minutę czy na godzinę, bo to przekłada się na większy strumień, a więc i większa szybkość czyszczenia i wykonywania naszych obowiązków. Jest to szczególnie istotne podczas mycia bardzo dużych powierzchni. 

Wydatek wody na poziomie powyżej 500 litrów na godzinę uznawany jest za bardzo duży. Świadczy to o przygotowaniu danego produktu do pracy profesjonalnej bądź chociaż na poziomie znacznie bardziej zaawansowanym niż klasyczne myjki za kilkaset złotych, gdzie ich możliwości pracy są o wiele bardziej ograniczone. Poza samą wydajnością warto też przyjrzeć się dodatkowym funkcjom i udogodnieniom, bo tych spalinowe myjki ciśnieniowe mają też całkiem sporo.

Jednym z najważniejszych aspektów jest tak zwana funkcja automatycznego systemu start i stop. Podczas pracy nierzadko chcemy zrobić przerwę na poprawienie węża, zmianę pozycji czy też przejście w inne miejsce. Taki system automatycznie odłącza ssanie i gwarantuje, że produkt nie marnuje wody. To też znacznie łatwiejsze użytkowanie myjki z uwagi na fakt, że jednym przyciskiem sterujemy tak naprawdę działaniem sprzętu.

MYJKA CIŚNIENIOWA Annovi Reverberi 220 bar 7000w
myjka ciśnieniowa spalinowa ranking

Podsumowanie rankingu 2024– teraz wiesz które profesjonalne myjki są najlepsze i jaki silnik musi mieć myjka zimnowodna

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu jest bez wątpienia PARKSIDE spalinowa 220 barów OHV. To oferta pochodząca od sprawdzonego i renomowanego producenta oferującego świetny silnik i dobre parametry dodatkowe. Ciśnienie robocze na poziomie 200 bar w połączeniu z funkcjonalnością i stosunkową lekkością jest tutaj niezwykle ważny. A nie zapominajmy też o tym, że to jedna z tańszych ofert pomimo tak świetnych parametrów.

Jeśli jednak bardziej zależy nam na ofercie gwarantującej większą wydajność czy też dodatkowe akcesoria i ciekawe funkcjonalności, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić alternatywy w rankingu lub wykorzystać zdobytą wiedzę i informacje w artykule do znalezienia swojej własnej opcji. Tej idealnie dostosowanej do naszych własnych potrzeb i oczekiwań.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką myjkę ciśnieniową spalinową wybrać
Average rating:  
 0 reviews