Jaką myjkę ciśnieniową akumulatorową wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Ranking myjek ciśnieniowych z zasilaniem bateryjnym – sprawdź jak wybrać produkt idealny i która opcja będzie dla ciebie najlepsza

Jeśli chcemy wyczyścić bardzo problematyczne zabrudzenie, to do wyboru mamy środek czyszczący, który nieraz kosztuje całkiem sporo i do każdego typu brudu jest inny, bądź też myjkę ciśnieniową. Ta druga opcja wydaje się atrakcyjna z uwagi na fakt, że pompa sprężająca ciśnienie w urządzeniu gwarantuje bardzo wysoką moc, a co idzie, skuteczność w czyszczeniu. Niestety, nawet najlepsza myjka ciśnieniowa nie przygotuje nas na pracę w miejscu, gdzie nie ma źródła zasilania. No chyba, że wybrana myjka wysokociśnieniowa jest przy okazji bezprzewodowa. 

Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak powinien wyglądać idealny produkt czyszczący przewodowy tego typu. Możemy się więc domyślać, że opcja wyposażona w akumulator to jeszcze większa zagwozdka. Jeśli więc zastanawiasz się jaki wybrać idealny sprzęt do czyszczenia, który będzie w stanie zaoferować nam świetne parametry i specyfikację w połączeniu z komfortem pracy i dobrą ceną.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Myjka Parkside 25bar

9.9

Tania

Myjka RYOBI RY18PW22A

9.8

Droga

Myjka KARCHER K2

9.7

Droga


Myjka YATO

9.6

Tania


Myjka DEDRA DED7086

9.5

Średnia


Aby więc cieszyć się najlepszą możliwie ofertą i wybrać sprzęt pozwalający na wykonanie wszelkich prac wokół domu, a także sprzęt, który pracuje niczym profesjonalna myjka ciśnieniowa do 2000, postanowiliśmy przygotować dla was zestawienie. Jest to lista bardzo ciekawych rozwiązań oferujących nam wszechstronność i mobilność. Dzięki tym mykom nie musimy martwić się o mycie roweru na myjni, samochodu, czy też wydawanie pieniędzy na zatrudnienie profesjonalnych ekip do czyszczenia elewacji. Nasi eksperci mieli na uwadze moc urządzeń i ciśnienie robocze, ale też gadżety i dokładną listę wyposażenia, bo bogate akcesorium to możliwość przyjemniejszej i skuteczniejszej pracy.

Akumulatorowa myjka ciśnieniowa, która wygrała w dzisiejszym zestawieniu, to NIEMIECKA AKUMULATOROWA MYJKA CIŚNIENIOWA PARKSIDE

MYJKA CIŚNIENIOWA PARKSIDE

Propozycja przygotowana przez niemiecką firmę Parkside jest jedną z najlepszych jeśli chodzi o kompatybilność i lekkość. Sprzęt ten waży niecałe 1,5 kg. To, rzecz jasna, przekłada się na znacznie wyższy komfort pracy i pewność, że nawet przy długich i wymagających projektach nie będziemy odczuwać zmęczenia. Co ciekawe, tak niska waga i kompaktowość nie wpływa bardzo na możliwości pracy, a dzięki wyposażeniu sprzęt poradzi sobie z wieloma różnymi zadaniami.

Zajmijmy się jednak najistotniejszymi sprawami, a to oznacza przyjrzenie się wydajności tłoczenia wody, a także ciśnieniu. Otóż sprzęt pracuje przy maksymalnie 25 bar, co jest liczbą stosunkowo niewielką. Niemniej jednak wystarcza ona do sprawnego mycia roweru, samochodu, a także innych pomniejszych obiektów czy też powierzchni. Warto odnotować, że natężenie przepływu wynosi 2,45 litra na minutę, czyli jest to, w zaokrągleniu, 150 litrów na godzinę. Po raz kolejny warto odnotować, że wartość tak jest niewielka. Niemniej jednak strumień gwarantuje sprawne działanie i skuteczność przy lekkich i średnich zabrudzeniach.

Jedną z ważniejszych zalet jest jego cena. Samo urządzenie jest bardzo tanie i choć w zestawie producent nie oferuje baterii, to nawet po doposażeniu się w to niezbędne akcesorium wciąż zmieścimy się w niewielkich pieniądzach. Dzięki temu dla wielu jest to najlepsza myjka ciśnieniowa do 500 i dlatego zajęła pierwsze miejsce.

 • Bardzo niska cena;

 • Kompaktowość i lekkość;

 • Kompatybilność z bateriami z serii Parkside;

 • Wysokiej jakości wykonanie jak na ten budżet.

 • Brak baterii w zestawie;
 • Mocno przeciętne parametry robocze.
 •  

Urządzenie alternatywne o bardzo atrakcyjnych parametrach to też RYOBI RY18PW22A

RYOBI RY18PW22A

Jeśli potrzebujemy opcji nieco mocniejszej, która posłuży nie tylko jako przydomowa myjka do roweru czy rolet, ale też i bardziej zaawansowane i funkcjonalne rozwiązanie, to w takim razie oferta od Ryobi może okazać się atrakcyjna. Sprzęt oferuje nieco lepsze parametry robocze, co przekłada się na wyższą skuteczność i szansę na poradzenie sobie z myciem mocniej zabrudzonych obiektów, w tym meble ogrodowe czy nawet i auto. 

Ryobi to firma, którą bez wątpienia nie trzeba nikomu przedstawiać. Oferowany sprzęt jest znacznie bardziej rozbudowany niż niejeden model konkurencyjny. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu obrotowej dyszy 3 w 1, która umożliwia ustawienie intensywnego strumienia, wachlarzowego, a także funkcji natrysku do opłukiwania. Oprócz tych możliwości, Ryobi oferuje nam też wiele dodatkowych funkcjonalności, jak na przykład specjalna blokada włącznika przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia, filtr chroniący silnik urządzenia przed zanieczyszczeniami, a także pracę beznarzędziową. Zarówno lancę i węża możemy zamontować beznarzędziowo. 

Urządzenie jest znacznie droższe od konkurenta, bo bez akumulatora kosztuje więcej niż numer jeden dzisiejszego rankingu z pełnym wyposażeniem. Nie świadczy to więc za dobrze. Same parametry są nieco lepsze, lecz dalej brakuje modelowi RY18PW22A sporo do ofert z wyższej półki. Dobrym przykładem jest pompa, która generuje pracuje przy ciśnieniu 22 bar (ciśnienie max 25 bar) i która gwarantuje przepływ wody na poziomie 270 litrów na godzinę.

 • Bardzo duża funkcjonalność;

 • Dysza, pistolet, lanca, a także inne akcesoria w cenie;

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa urządzenia;

 • Stosunkowo niska waga.

 • Przeciętne parametry robocze;

 • Kiepskiej jakości niektóre dodatki.

KARCHER K2 battery bardzo często znajduje się w top 10 czy top 5, a to z uwagi na swoją wszechstronność i uniwersalność

KARCHER K2

Prace w garażu czy też w warsztacie mogą być znacznie bardziej wymagające niż około domowe porządki. Dlatego w takiej sytuacji warto pomyśleć nad rozwiązaniem, które wyposażono w pistolet wysokociśnieniowy, bardzo wysokiej jakości węża i lancę, a także dyszę i inne akcesoria gwarantujące możliwość wyczyszczenia nawet najpoważniejszych zabrudzeń. Oczywiście pod warunkiem odpowiedniego ciśnienia, a to Kärcher model K 2 może bez najmniejszych problemów zagwarantować.

Recenzowany sprzęt to idealne połączenie, które gwarantuje power, wydajność, a także wszelkie niezbędne akcesoria i dodatki, dzięki czemu produkt poradzi sobie z każdym zadaniem. Fakt, to propozycja bardzo droga. Niemniej jednak zastosowane w produkcie komponenty, takie jak pompa, dysza rotacyjna czy zwykła, lanca spryskująca i wszelkie inne elementy wyposażenia dodatkowego, są najwyższej jakości. A to przekłada się na szczelność i sprawność systemu na najwyższym poziomie. 

Jeśli chodzi o parametry robocze, to sprzęt gwarantuje nam wielokrotnie lepszą sprawność i wydajność pracy, czego potwierdzeniem jest maksymalne ciśnienie sprzętu. Wynosi ono aż 110 bar, a więc wielokrotnie więcej niż poprzednie budżetówki. Dodatkowo wydajność tłoczenia jest lepsza – wynosi ona 340 litrów na godzinę. Ciekawą zaletą jest temperatura doprowadzanej wody – może wynosić ona nawet i 40 stopni Celsjusza, a nie jak u pozostałej konkurencji 30 stopni Celsjusza. Sprzęt jest, rzecz jasna, zasilany bateryjnie. W cenie mamy, oczywiście dostęp do baterii, a także ładowarki. 

 • Niezwykle wysoka wydajność pracy;

 • Najwyższej klasy wykonanie urządzenia i komponentów;

 • Bardzo dużo akcesoriów w zestawie;

 • Bateria i ładowarka w cenie.

 • Produkt z górnej półki – bardzo wysoka cena.

Ranking myjek uzupełnia też YATO MYJKA CIŚNIENIOWA akumulatorowa 18V

YATO MYJKA CIŚNIENIOWA

Yato to firma japońska, która od wielu lat zaskakuje jakością swoich produktów. I choć renoma firmy nie jest tak duża jak poszczególnej konkurencji, to świetna jakość produktu, trwałość i wykonanie prezentujące się na najwyższym poziomie potwierdza bardzo dobre wykonanie i przydatność w wielu pracach.

Należy przede wszystkim pamiętać, że sprzęt, w przeciwieństwie do poprzednio opisanej oferty, nie jest przeznaczony do prac profesjonalnych czy bardzo wymagających. Przede wszystkim jest to opcja skierowana do osób pragnących szybko i sprawnie wyczyścić pomniejsze elementy we własnym domu, ogrodzie czy na podwórku. Propozycja współpracuje z akumulatorami o pojemności od 2 Ah do 5 Ah. Co ciekawe, większość baterii od firmy Yato jest kompatybilna, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że posiadając inne narzędzie akumulatorowe tego producenta nie będziemy musieli doposażać się dodatkowo w baterię. 

Sprzęt oferuje ciśnienie produktu na poziomie 23 bar. Nie jest to wiele, ale do podstawowych prac ogrodowych powinno wystarczyć. Pamiętajmy natomiast o tym, że sprzęt ten charakteryzuje się bardzo niską ceną i lekkością, co przypodoba się wielu osobom.

 • Niewielka cena;

 • Bardzo niska waga;

 • Wygodny uchwyt i kompaktowość znacznie poprawia komfort użytkowania sprzętu.

 • Bardzo przeciętne ciśnienie i parametry robocze.

DEDRA DED7086 to kolejna bardzo dobra akumulatorowa myjka ciśnieniowa

DEDRA DED7086

Nieco droższym rozwiązaniem, które przez wielu uznawane jest za najlepszą myjkę ciśnieniową do 1000 złotych, przygotowane zostało przez firmę Dedra. Model DED7086 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami roboczymi jak na tę cenę i świetnie sprawdza się do prac prostych, jak i tych nieco bardziej wymagających. Rzecz jasna nie będzie to rozwiązanie do mycia elewacji czy bardzo mocno zabrudzonego sprzętu. Niemniej jednak podstawowe czynności, szczególnie jak dobrze dobierzemy detergent, recenzowana myjka wykona i to śpiewająco.

Urządzenie w stosunkowo atrakcyjnej cenie oferuje nam bardzo ciekawe dodatki. W nich znajdziemy aż trzy różne dysze, dzięki czemu dostosujemy sobie końcówkę do danego etapu pracy. Możemy wybrać spośród dysz zraszających, obrotowych, a także 6-cio funkcyjnych. Jedną z najistotniejszych rzeczy, jeśli chodzi o ten komplet, jest niezwykle istotne i potrzebne dla wielu użytkowników akcesorium w postaci pianownicy.

Jeśli chodzi o parametry robocze, to maksymalne ciśnienie, jakie urządzenie jest w stanie wytrzymać, wynosi aż 35 Bar. Jest to całkiem sporo jak na opcję z niższego zakresu cenowego. Co prawda wydajność nie jest już tak satysfakcjonująca, bo wynosi 170 litrów na godzinę. Niemniej jednak wysoka kompatybilność i gwarancja, że myjkę ciśnieniową zasilimy tym samym akumulatorem co wszystkie inne nowoczesne urządzenia firmy Dedra pozytywnie wpływa na atrakcyjność rozwiązania.

 • Atrakcyjny stosunek ceny do ciśnienia myjki;

 • Duża kompatybilność baterii z innymi urządzeniami marki Dedra;

 • Wiele akcesoriów dostępnych w zestawie – w tym pianownica;

 • Wygodna w użytkowaniu.

 • Dosyć niski wydatek wody.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaka myjka ciśnieniowa będzie najlepsza? Sprawdź co ma do zaoferowania Bosch, Ryobi, Karcher, a także inne marki w 2024 roku!

Każda z przedstawionych wyżej ofert ma swoje wady, ale też i zalety. Produkty te charakteryzują się ciekawymi parametrami albo dobrą ceną. Z jednej strony to oferty idealnie dostosowane do wymagań amatorów, a z drugiej znajdą się też produkty specjalistyczne, które nawet profesjonalistów zaskoczą wykonaniem, jakością i wydajnością. Należy więc najpierw określić do czego dokładnie będziemy potrzebować urządzenia. Wielu zastanawia się czym umyć auto i jakie są domowe sposoby na skuteczną eliminację uporczywych zabrudzeń. Niemniej jednak inni mogą wykorzystać kompaktowe myjki ciśnieniowe do mniej wymagających prac, jak chociażby mycie mebli ogrodowych.

Podjęcie ostatecznej decyzji jest, zatem, nieco bardziej wymagające niż mogłoby się wydawać. Trzeba więc uwzględnić szereg parametrów i zmiennych, a także określić czy będzie interesować nas opcja stosunkowo lekka, ale też i słaba, czy może sam fakt bezprzewodowoego użytkowania będzie wystarczającym dodatkiem poprawiającym komfort użytkowania sprzętu i dodatkowa waga myjki nie będzie dla nas kluczowa.

W poniższych wskazówkach skupiliśmy się więc o najistotniejszych parametrach związanych z zakupem idealnego urządzenia myjącego zasilanego akumulatorami. Dlatego kwestia baterii została poruszona, tak samo jak i zbiornik na wodę i inne atrybuty mające za zadanie poprawić jakość użytkowania danego urządzenia. Rzecz jasna nie sposób zapomnieć o dodatkowej funkcjonalności. Ciekawych informacji udzieli nam też ten artykuł: 

https://ladnydom.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-myjke-cisnieniowa

myjki ciśnieniowe do 500 zł

Ranking myjek ciśnieniowych o zasilaniu akumulatorowym musi poruszyć kwestię baterii

Każda myjka akumulatorowa może pochwalić się jedną wielką zaletą, mianowicie działaniem bez potrzeby rozwijania 10 m przewodu i szukania gniazda zasilania. Choć czasami nie jest to problematyczne, to jednak znacznie przyjemniej myje się obiekty, jeśli nie musimy martwić się przeszkadzającym pod nogami kablem. Dlatego właśnie bezprzewodowa myjka jest niezwykle przydatnym rozwiązaniem. Niemniej jednak bardzo ważne jest sprawdzić jaka dokładnie bateria pasuje do myjki i czy będzie ona wystarczająco dobra do stosunkowo długiej pracy.

Czas pracy na baterii to w wielu przypadkach jedna wielka niewiadoma i już tłumaczymy dlaczego. Każda dobra myjka ciśnieniowa jest kompatybilna z bateriami o różnych pojemnościach. A to oznacza, że jeden model może mieć, tak naprawdę, od 3 do nawet i 5 różnych czasów pracy na baterii. Jeśli dodamy do tego ilość urządzeń do czyszczenia powierzchni, to mamy do czynienia z setkami różnych czasów. 

Dlatego bardzo ważne jest sprawdzić jakimi bateriami myjki ciśnieniowe zasilane mogą być, a następnie zweryfikować co oferuje konkurencja. Jeśli okaże się, że wybrany przez nas sprzęt może być wyposażony w bardzo dużą baterię (na przykład 5 Ah), to czas pracy na jednym ładowaniu może wynieść nawet do godziny. Niestety baterie 3 Ah, 2 Ah, czy nawet 1 Ah będą analogicznie słabsze.

Zbiornik na wodę, a może propozycja oferująca bezpośrednie podłączenie? Wszystko o parametrach i specyfikacji technicznej

Każde urządzenie do czyszczenia tego typu musi być wyposażone w pewnego rodzaju zbiorniczek na detergent. Niemniej jednak zbiornik na wodę to już inna kwestia. Z uwagi na charakterystykę pracy myjek ciśnieniowych, bardzo często producenci decydują się na zastosowanie bezpośredniego połączenia za pomocą węża do jednego z dostępnych źródeł wodnych. Jest to o tyle lepsza opcja, że nie dodaje sporego ciężaru do opcji, która przecież powinna być kompaktowa i lekka.

MYJKA CIŚNIENIOWA KARCHER K2
KARCHER K2

MYJKA CIŚNIENIOWA DEDRA DED7086
DEDRA DED7086

Oprócz samej kwestii zbiornika, warto też omówić parametry techniczne i specyfikację. Jak dobrze wiemy, bardzo dobrej jakości myjka ciśnieniowa musi gwarantować wystarczająco duże ciśnienie, aby każde zabrudzenie z danej powierzchni eliminować jak najszybciej. Tak więc wysokie ciśnienie to sprawa kluczowa. Niemniej jednak te najbardziej budżetowe opcje akumulatorowe mogą oferować wyłącznie 20-25 bar, a to dodatkowo ciśnienie maksymalne, a nie robocze!

Dlatego tak ważne jest sprawdzenie mocy silnika. Im jest ona wyższa, tym większe prawdopodobieństwo sporego ciśnienia roboczego. Ponadto wydatek wody, czyli wydajność pracy pompy, też będzie ważna. Jeśli chodzi o dokładne wartości, to ciśnienie robocze na poziomie 30-50 bar u myjki ciśnieniowej sprawdzi się przede wszystkim do przydomowych prac i do pokonania lekkiego brudu. Do 100 bar poleca się urządzenia do mycia auta.

Smart control home, a także inne funkcje jako sposób na poprawę sprawności urządzenia 

Quick connect, Smart control home i wiele innych funkcjonalności to w dzisiejszych czasach bardzo popularne hasła. Pozwalają nam one cieszyć się sprzętem o znacznie wyższym poziomie komfortu, ale nie tylko. Te dźwięczne i pełne nadziei nazwy różnych technologii to bardzo często udogodnienia, które pod mądrą nazwą mają za zadanie zagwarantować nam jak największy komfort obsługi i przyjemność z użytkowania danego produktu.

Z tego właśnie powodu tak ważne jest sprawdzenie jakie funkcje dodatkowe urządzenie jest nam w stanie zaoferować. Podstawą jest wybranie opcji gwarantującej dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem. Dodatkowo wyżej wspomniane funkcje, czyli Quick Connect i Smart Control Home też są kluczowe. 

MYJKA CIŚNIENIOWA RYOBI RY18PW22A
RYOBI RY18PW22A

Ta pierwsza to nic innego jak beznarzędziowa obsługa sprzętu, a druga to możliwość połączenia myjki przez Bluetooth, co otwiera przed właścicielem ogrom możliwości – począwszy od zdalnej kontroli i zmiany ustawień, poprzez odczytywanie informacji o myjce, a skończywszy na dostępie do wskazówek i porad producenta odnośnie pracy i serwisowania danego sprzętu.

Podsumowanie rankingu 2024– skoro znasz opinie ekspertów, czas wybrać propozycję idealnie skrojoną do twoich potrzeb!

NIEMIECKA AKUMULATOROWA MYJKA CIŚNIENIOWA PARKSIDE to dzisiejszy zwycięzca rankingu i tłumaczymy dlaczego. Rozwiązanie od niemieckiego producenta jest niezwykle tanie, co jest wiadomością dobrą dla osób poszukujących opcji budżetowej, lecz od renomowanej firmy. Oprócz tego, lekkość i kompaktowość przemawiają za tym modelem, nawet jeśli nie jest on najmocniejszy spośród dostępnych urządzeń.

Warto odnotować, że istnieje wiele ciekawych alternatyw. Dlatego jeśli żadna z przedstawionych myjek nie przypadła nam do gustu bądź myślimy nad wyborem nieco innego rozwiązania – które może mieć więcej mocy czy też ciekawsze funkcje – to warto skorzystać z zawartej w poradniku wiedzy. Umożliwi ona znalezienie opcji idealnie dostosowanej do oczekiwań zgodnie z rekomendacjami profesjonalistów i ekspertów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką myjkę ciśnieniową akumulatorową wybrać
Average rating:  
 0 reviews