Jakie opinie użytkowników ma myjka ciśnieniowa Parkside z Lidla

by


Myjka ciśnieniowa Parkside oferty sklepu Lidl – czy są warte ceny i na co zwrócić uwagę kupując produkt idealny

Każdy z nas pragnie kupić i posiadać na wyposażeniu domu sprawdzone narzędzia do pracy. Czy to w ogrodzie, warsztacie czy wokoło domu. Niemniej jednak bardzo często specjalistyczne sprzęty są drogie. Myjki ciśnieniowe mają to do siebie, że ich skuteczność w pozbywaniu się wielu zabrudzeń jest świetna, lecz nie każdego stać na to, aby wyposażyć się w profesjonalną myjkę ciśnieniową do 2000 zł. Dlatego bardzo dobrze sprawdzić jest jakie promocje i oferty specjalne dostępne są na rynku w celu znalezienia opcji idealnej.

Nie jest to jednak łatwe zadanie z prostej przyczyny. Każdy producent pragnie sprzedać swój własny produkt i chce to zrobić jak najlepiej. Z tego powodu bardzo często użytkownicy zalewani są sloganami reklamowymi i deklaracjami, które czasem są bez pokrycia. Dodatkowo warto pamiętać, że po tym jak wybierzemy jakąś myjkę, musimy wiedzieć czy będzie to propozycja do trudnych zabrudzeń czy uniwersalny wariant do mniej skomplikowanej pracy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Myjka Parkside 1300w

9.9

Tania

Myjka Parkside 1800w

9.8

Średnia

Myjka Parkside 2400w

9.7

Droga

Jeśli więc i ty masz problem w znalezieniu rozwiązania idealnego, powinieneś sprawdzić jakie ciekawe oferty, jeśli chodzi o myjki ciśnieniowe, ma nam do zaoferowania Lidl, a także inne tego typu supermarkety. Są to bardzo popularne i często wybierane urządzenie. Jednakże, czy ich serwis i gwarancja idą w parze z wysoką popularnością? Jak wygląda kwestia parametrów w porównaniu do innych ofert? Sprawdź już dziś który produkt najlepiej wybrać! 

Dzisiejszym zwycięzcą rankingu jest bardzo budżetowa myjka ciśnieniowa Parkside 1300w phd 110

Parkside 1300w phd 110

Temat budżetowych myjek ciśnieniowych jest całkiem popularny, a jednym z najlepszych przedstawicieli takich produktów jest propozycja przygotowana przez firmę Parkside. Urządzenie o mocy 1300W nie jest może najmocniejsze na rynku. Dodatkowo, nie oferuje też świetnej funkcjonalności. Niemniej jednak bardzo niska cena, świetny stosunek mocy do wagi, a także akcesoria dodatkowe w postaci lancy i innych końcówek sprawiają, że Parkside 1300w PHD 110 to wybór warty rozważenia.

Jeśli zdecydujesz się kupić myjkę ciśnieniową parkside o oznaczeniu PHD 110, to bez wątpienia będzie to najtańszy model producenta i jeden z najtańszych produktów tego typu obecnie dostępnych na rynku. Niemniej jednak sprzęt jest w stanie czyścić wiele różnych powierzchni równie skutecznie, co niektóre opcje z nieco wyższej półki cenowej. Sprzęt oferuje nam akceptowalne ciśnienie maksymalne, które wynosi 110 bar, czyli 11 MPa. Takie parametry gwarantuje silnik o mocy 1300 W.

Urządzenie jest wyposażone w podstawowy zestaw, w którym znajduje się wąż ciśnieniowy z zabezpieczeniem, a także uchwyt pistoletu z odpowiednim zabezpieczeniem i lanca, która ma przy okazji dyszę Vario na wyposażeniu. Sprzęt nie jest aż nadto rozbudowany, jeśli chodzi o funkcje dodatkowe. Niemniej jednak zastosowano tutaj system start/stop, czyli specjalny mechanizm silnikowy, który sprawia, że urządzenie uruchamia się dopiero po naciśnięciu uchwytu na pistolecie. Opcja jest tania, niewielka, a przy tym lekka. Niemniej jednak jej wydajność robocza wynosi jedynie 270 litrów na godzinę.

 • Bardzo niska cena;

 • Mała waga;

 • Łatwy w transporcie;

 • Niskie koszty eksploatacyjne.

 • Niewielka wydajność robocza.

Inną równie budżetową alternatywą jaką lidl oferuje jest nieco mocniejszy wariant, a mianowicie myjka ciśnieniowa Parkside 1800w

Parkside 1800w

Nie bez powodu to właśnie model o mocy 1300w jest traktowany przez wielu jako najlepsza myjka ciśnieniowa w zakresie ofert budżetowych. Jednakże jeśli potrzebujemy nieco większej mocy i planujemy mycie bardziej wymagających powierzchni, to inny model firmy Parkside, mianowicie o oznaczeniu PHD 135 D5. Jednostka ta generuje 1800 Wat mocy, co przekłada się na lepsze parametry, w tym ciśnienie robocze, a także wydajność. 

Tą myjkę także możemy kupić w Lidlu i wielu innych supermarketach tego typu. Zakup ten, podobnie jak inne urządzenia firmy Parkside, chronione są przez 2 lata standardowej gwarancji. Propozycja charakteryzuje się mocą wystarczającą, do wydajnej i skutecznej pracy przy czyszczeniu auta, motocykla, roweru, kostki brukowej, elewacji, a także wielu innych powierzchni. Silnik dostarcza nam wydajność na poziomie 420 litrów na godzinę, a więc jest to zauważalnie większa wartość niż u poprzednika. 

Pamiętajmy też o tym, że ciśnienie maksymalne urządzenia jest większe, bo wynosi 13,5 MPa, czyli 135 Bar. Co ciekawe, ciśnienie robocze lub też znane jako obliczeniowe wynosi 9 Bar, czyli nieco mniej niż wartość max w przypadku budżetowego rozwiązania. Jedyną wadą może tu okazać się waga, która jest niemal dwukrotnie większa od mniejszego modelu. Jeśli chodzi o wyposażenie, to otrzymujemy tutaj wszystkie podstawowe elementy jak uchwyt pistoletowy, lancę, standardową dyszę Vario, a także inne dodatki w postaci końcówki Turbo czy też środka czyszczącego.

 • Zauważalnie większa moc w stosunku do innych ofert w podobnym zakresie cenowym;

 • Spore możliwości pracy – wysoka uniwersalność;

 • Bogate wyposażenie;

 • Stosunkowo tani.

 • Duża waga;

 • Brak możliwości ustawienia pracy piany.

Najlepsza myjka ciśnieniowa do 1000 złotych? W takim razie sprawdź myjka ciśnieniowa Parkside 2400w typu phd 170

Parkside 2400w

Najdroższą spośród recenzowanych myjek od firmy Parkside jest model PHD 170. Charakteryzuje się on największą mocą silnika, która wynosi aż 2400 W. To oznacza, że propozycja oferuje znacznie lepsze parametry techniczne i jest w stanie zagwarantować nam bardzo dobre właściwości robocze i możliwości pracy. Natomiast należy pamiętać, że nie jest to opcja idealna i mając na względzie inne oferty w podobnym zakresie cenowym, z pewnością sprzęt ten nie jest pozbawiony wad.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na wagę. Ta wynosi aż 13,5 kg, co przekłada się na utrudnione użytkowanie sprzęt. Dodatkowo warto odnotować, że produkt nie jest już tak kompaktowy jak pozostałe. Niemniej jednak w zestawie mamy dostęp do wielu dodatków i atrakcyjnych akcesoriów jak, chociażby, obrotowa szczotka myjąca z przegubem czy też szybkozłącze z adapterem pozwalające nam pobierać wodę bezpośrednio z instalacji bądź węża ogrodowego. 

Najważniejszą jednak zaletą tej opcji do 1000 zł jest jej sprawność. Jednostka generująca 2400 W jest w stanie dostarczyć nam wydajność na poziomie 500 litrów na godzinę. Dodatkowo powinniśmy też odnotować, że moc silnika umożliwia pracę z ciśnieniem maksymalnym do 170 Bar. 

 • Bardzo dobra wydajność;

 • Wysoka moc silnika;

 • Ciekawe akcesoria w zestawie;

 • Dobra funkcjonalność.

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Mało kompaktowa.
 •  

Artykuły

Jak jednak wybrać produkt idealny? Jeśli nie z lidla, to sprawdź samemu przeglądając parametry, opinie i dane techniczne!

Każda z ofert ma coś ciekawego do zaoferowania i decydując się na jeden z wyżej przedstawionych produktów w sklepie Lidl, na pewno nie podejmiemy złej decyzji. Są to zarówno propozycje bardzo budżetowe i leciutkie, ale też i te mocne i znacznie bardziej wymagające pod względem doświadczenia i wiedzy w celu efektywnego czyszczenia. Kompromis pomiędzy jednym a drugim też jest dostępny, dlatego oferty tego typu – czy od Parkside, Karchera, czy innego producenta, są bardzo często wybierane przez użytkowników.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że każdy z nas ma swoje własne oczekiwania i wymagania wobec zakupionego urządzenia. Jeden potrzebuje sprzętu idealnie dostosowanego do pracy z pianą, inny natomiast skupi się na produkcie z możliwie największym ciśnieniem w celu pozbycia się nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Jedno jest jednak pewne – warto wybrać sprzęt oferujący jak najlepsze parametry. 

Dlatego pamiętajmy o tym, aby przed wyborem konkretnego sprzętu sprawdzić jego specyfikację. Jak wygląda ciśnienie robocze i inne dane techniczne w porównaniu do konkurencji? Czy wskazują one na mocny sprzęt czy może jednak nie? Pamiętajmy też o uwzględnieniu renomy producenta czy feedbacku. Ciekawych informacji udzieli nam również ten artykuł: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/myjka-cisnieniowa-do-auta-jaka-wybrac/tcb3n23

budowa myjki ciśnieniowej

Karcher, Bosch, a może podobne produkty innego producenta? Warto sprawdzić alternatywy

Choć w dzisiejszych czasach renoma danej marki nie znaczy tyle, co jeszcze dekadę temu, to jednak wybranie opcji od sprawdzonego producenta będzie znacznie bezpieczniejsze z punktu widzenia trwałości, bezawaryjności, a także zadowolenia z wykonania. Otóż firmy zajmujące się danym sprzętem od lat charakteryzują się przede wszystkim wiedzą na temat produkcji sprawdzonych sprzętów, a także doświadczeniem.

Z tego względu decydując się na firmę Karcher, Bosch, czy Parkside możemy liczyć na sprawną i jakościową pracę – nawet w przypadku bardziej budżetowych produktów. Pamiętajmy jednak o tym, że za renomę trzeba dopłacić i czasami, jeśli wiemy co robimy, znacznie lepiej wyjdziemy decydując się na nieznaną firmę.

Ile bar ma urządzenie? Co nieco o najważniejszych parametrach

Dobra specyfikacja to podstawa w przypadku każdego urządzenia – zarówno mechanicznego jak i elektrycznego. Nic więc dziwnego, że myjki ciśnieniowe także należy oceniać mając na względzie ogromną liczbę wartości.

myjka ciśnieniowa parkside 1300w
Parkside 1300w phd 110

myjka ciśnieniowa parkside 2400w
Parkside 2400w

Przede wszystkim należy pamiętać, że myjka ciśnieniowa musi generować wysokie ciśnienie robocze, bo to przekłada się na skuteczne pozbywanie się zabrudzeń. Duże ciśnienie często powiązane jest z mocą silnika.

Jeśli chodzi o dokładne liczby, to moc wynosząca powyżej 1200 W będzie idealna dla każdego użytkownika potrzebującego sprzętu do mało wymagających zadań. Niemniej jednak nieco bardziej wymagające osoby powinny poszukać sprzętu o mocy do 2000 W. Profesjonaliści i specjaliści w różnych dziedzinach będą cieszyć się z opcji o mocy 2500 W lub więcej. 

Oczywiście moc wpływa nie tylko na ciśnienie, ale też i na wydajność, czyli wydatek wody, a więc rozmiar strumienia i czas, w jakim będziemy mogli umyć daną powierzchnię czy obiekt. Ponadto warto przyjrzeć się dodatkowym danym jak, chociażby, waga sprzętu, co wpływa na ogólny komfort użytkowania myjki, czy też wymiary.

Dodatkowo sprawdź opinie i najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi użytkujących!

Pozytywny feedback to wręcz idealny sposób na to, aby sprawdzić dane urządzenie pod niemal każdym kątem. Cena i parametry nam odpowiadają? Wyposażenie dodatkowe jest bogate, a dodatkowo myjka jest uniwersalna? Czas spojrzeć co inni użytkownicy sądzą o produkcie. Jeśli po wielomiesięcznych czy nawet wieloletnich testach dana myjka jest rekomendowana przez kupujących, to dobrze to świadczy o danym produkcie.

myjka ciśnieniowa parkside 1800w
Parkside 1800w

Podsumowanie – teraz wiesz jaka będzie najlepsza myjka ciśnieniowa do 500 złotych, a także jakie są alternatywy! 

Bez wątpienia to właśnie myjka ciśnieniowa parkside 1300w jest opcją idealną. Myjka ta gwarantuje nam wysoką skuteczność i pewność, że żaden brud na aucie, ścianie, kostce, czy na innym miejscu się nie ostanie. Parkside, podobnie jak Makita i inne popularne firmy, gwarantuje też wysoką sprawność i niezawodność, a więc szansa na to, że spotka nas awaria, jest niezwykle mała. I choć produkt nie oferuje pianownicy w zestawie, a dodatkowo jego moc może być bardzo mała, to jest to najmniejszy, a przynajmniej jeden z najmniejszych, produktów dostępnych na rynku, dzięki czemu idealnie się sprawdzi w prawie każdej sytuacji.

Warto jednak pamiętać, że decydując się na taką myjke powinniśmy pamiętać o jej zaletach, ale też i wadach. Sprzęt jest tani, kompaktowy, a przy okazji łatwy w obsłudze, dzięki czemu idealnie się sprawdzi u każdego użytkownika bez większych wymagań. Niemniej jednak nie poradzi sobie już tak dobrze gdy będziemy walczyć z mocniejszymi zanieczyszczeniami.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie opinie użytkowników ma myjka ciśnieniowa Parkside z Lidla
Average rating:  
 0 reviews