Jaki piec na pellet 10kw wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jakim sprzętem powinniśmy ogrzewać nasz dom? Sprawdź piec na pellet 10kw ranking najciekawszych produktów na rok 2024 i wybierz ten idealny!

Ogrzewanie domów za pomocą małych pieców na pellet to prawdopodobnie jedna z najczęściej wybieranych metod z uwagi na dużą popularność, stosunkowo niską cenę materiałów, a także z uwagi na wiele innych zalet. Co więcej, pellet jest w miarę energooszczędnym rozwiązaniem, a to wszystko sprawia, że kupując nowy sprzęt, decydujemy się właśnie na ten rodzaj kotła. 

Co ciekawe, piec na pellet 10 kw to prawdopodobnie jedna z najczęściej wybieranych mocy z uwagi na stosunkowo wysoką uniwersalność i możliwość ogrzania stosunkowo niewielkich pomieszczeń. Niestety, aby wybrać ten idealny przedmiot, bardzo ważne jest wybranie sprzętu, który charakteryzować się będzie najlepszymi właściwościami i funkcjonalnościami. O co dokładnie chodzi? Jaki piec na pellet 10 kw będzie tym najlepszym? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Tomiterm

9.9

Tani

Defro Gamma

9.8

Drogi

Defro Delta Ekopell

9.6

Drogi

Technix

9.5

Średnia

W celu ułatwienia tego jakże trudnego dla niektórych procesu, stworzyliśmy zestawienie, w którym uwzględnione zostały najważniejsze kryteria. Mianowicie specjaliści uwzględnili klasę energetyczną i sprawność kotła na pellet 10 kw. Ponadto, funkcje dodatkowe takie, jak na przykład, samoczyszczenie się czy sterowanie pozwalające nam dostosować moc grzewczą do naszych wymagań, będą niezwykle przydatne, szczególnie jeśli to nasz pierwszy kocioł na pellet 10 kw.

KOCIOŁ PIEC NA PELLET PELET I EKOGROSZEK 10 KW

 

piec na pellet 10 kw

Kocioł marki Tomiterm to piec grzewczy zarówno na pellet jak i ekogroszek. Jest to nowoczesna i prosta w obsłudze konstrukcja nieposiadająca ukrytych wyczystek ani żadnych dodatkowych wystających elementów, które mogłyby utrudnić czyszczenie. Pozwala to na utrzymanie kotła w czystości oraz kontrolowanie procesu spalania.

Ponadto, brak tylnych kanałów gwarantuje nam przedłużenie żywotności piecyka, a także tańsze funkcjonowanie całego systemu grzewczego. Wydłużenie żywotności kotła na pellet jest również możliwe dzięki prostej konstrukcji, między innymi dzięki zmaksymalizowanej ilości gięć. 

Co więcej, piec został wyposażony w nowoczesny palnik Technix SV200. Jest to niezwykle duża zaleta urządzenia, ponieważ rozwiązuje problem z niedopalaniem różnorakich szkodliwych związków. Co ciekawe, urządzenie posiada mikroprocesorowy sterownik Argos Black obsługujący podajnik, dmuchawę, pompę obiegową c.o., pompę c.w.u., pompę cyrkulacyjną oraz dodatkowy obieg grzewczy i zawór mieszający. Ponadto, regulator ten automatycznie rozpala i wygasza paliwo. 

Przy składaniu zamówienia możliwe jest wybranie dowolnej konfiguracji pieca będącej dostosowaniem kotła do warunków pomieszczenia, w którym chcemy umieścić kominek. Urządzenie posiada moc grzewczą równą 10kW, co jest w stanie ogrzać of 50 do 90 m2.

 • Piec łatwy w czyszczeniu;

 • Automatyczne rozpalanie i wygaszanie paliwa;

 • Długa żywotność produktu;

 • Możliwość dostosowania kotła do pomieszczenia.

 • Brak możliwości sterowania kotłem z poziomu aplikacji.

Kocioł na pellet Defro Gamma 10 kW

piec na pellet 10 kw opinie

Kocioł na pellet marki Defro to piec o mocy grzewczej 10kW, które ogrzewa budynki do 125m2 bez względu na stopień izolacji. Urządzenie jest przeznaczone do montażu w układzie zamkniętym oraz w układzie otwartym. Kominek nie wymaga ręcznego czyszczenia. Jest to możliwe dzięki specjalnemu systemowi czyszczenia wymiennika. Sterownik automatycznie uruchamia proces czyszczenia. Jedyne, co my musimy wykonać to uzupełniać pellet oraz usuwać popiół.

Montaż kotła jest prosty oraz możliwy w mniejszym pomieszczeniach. To właśnie konstrukcja piecyka, a w szczególności zabudowany pod koszem palnik z podajnikiem sprawia, że urządzenie nie posiada żadnych wystających elementów, co z kolei ułatwia montaż w niemalże każdym miejscu. Ponadto, kocioł jest energooszczędny oraz pracuje bardzo cicho.

Co więcej, piec na pellet defro 10kw został wyposażony w sterownik Adaptive Control oraz sterownik obsługujący 4 pompy i zawór mieszający. Produkt posiada nóżki poziomujące. Decydując się na zakup kominka na pellet Defro dostaniemy zestaw narzędzi do czyszczenia urządzenia.

 • Ogrzewa budynki do 125m2;

 • System czyszczenia wymiennika;

 • Prosty montaż;

 • Komplet narzędzi do czyszczenia w zestawie.

 • wysoka cena.

Defro Delta Ekopell 10 kW pellet 5 klasa Ecodesign

kocioł na pellet 10 kw

Kolejna propozycja to kocioł na pellet Defro Delta Ekopell o mocy grzewczej 10kW. Produkt jest przystosowany do pracy jedynie w układzie zamkniętym. Wymiennik ciepła został wykonany z wysokogatunkowej atestowanej kotłowej stali o grubości 6mm.

Warto również wspomnieć o innowacyjnym sterowaniu Adaptive Control. Sterownik ten umożliwia automatyczne rozpalanie i wygaszanie kotła oraz sterowanie podajnikiem i wentylatorem nadmuchowym. Ponadto, urządzenie rejestruje pomiar zużycia paliwa oraz kontroluje działanie pompy c.o., c.w.u. i cyrkulacyjnej.

Piecyk na pellet współpracuje z regulatorem wyposażonym w komunikację RS-SPK LUX, która umożliwia podłączenie modułu internetowego, który jest odpowiedzialny za zmianę parametrów pracy i obsługi kotła. Co ciekawe, istnieje także możliwość podłączenia modułu Defro GSM. Ta funkcja pozwala nam z kolei na sterowanie kotłem za pomocą telefonu komórkowego.

Producent daje nam aż 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika ciepła, a także 2 lata na pozostałe elementy i sprawne działanie kominka. Co więcej, sprawność cieplna sięga aż 94% dzięki zwiększonemu odzyskowi ciepła ze spalin.

 • Automatyczne rozpalanie i wygaszanie;

 • Rejestrowanie pomiaru zużycia paliwa;

 • Możliwość sterowania przez internet;

 • 5 lat gwarancji.

 • Brak pracy w układzie otwartym;
 • Wysoka cena.

KOCIOŁ CO PIEC NA PELLET TECHNIX 10KW GRATISY

piec na pellet 10 kw ranking

Kocioł na pellet i ekogroszek HOTMAX to ekologiczna oraz nowoczesna konstrukcja bez ukrytych wyczystek ani żadnych ceramicznych elementów, które mogłyby utrudniać użytkownikom czyszczenie. Jest to piecyk wykonany ze stali o grubości 6mm.

Urządzenie posiada regulator temperatury Argos Pid Black, który jest odpowiedzialny za sterowanie pracą kotła c.o. wyposażonego w palnik pelletowy. Sterownik ten obsługuje dmuchawę, dwa podajniki, pompę obiegową c.o., pompę ciepłej wody użytkowej, a także zapalarkę. Ponadto, automatycznie rozpala i wygasza paliwo w palniku. Istotnym jest, że Argos Pid Black reguluje temperaturę z płynną modulacją mody oraz cały proces spalania.

Decydując się na zakup piecyka na pellet HOTMAX musimy widzieć, że pracuje on przez cały czas i nie będziemy się martwić o gwałtowne zmiany temperatury w kominie oraz w komorze spalania. Sprawność urządzenia wynosi około 93% oraz posiada certyfikaty 5 klasy i ecodesign.

 • Regulator temperatury;

 • Automatyczne rozpalanie i wygaszanie;

 • Łatwy w czyszczeniu;

 • Niska cena.

 • Brak możliwości sterowania przez internet.

Artykuły

Ranking piecy na pellet 10kw przedstawił nam bardzo ciekawe opcje, aczkolwiek co zrobić w przypadku gdy potrzebujemy czegoś innego?

W takiej sytuacji warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym. Każdy z nas chce mieć sprzęt idealny i nie inaczej jest w przypadku pieców. Urządzenia te działać mają bezawaryjnie przez wiele lat i nie możemy sobie pozwolić na to, aby kupić zawodne rozwiązanie, które dodatkowo będzie mało efektywne. 

Przede wszystkim powinno nam zależeć na tym, aby wybrać sprzęt o dużej energooszczędności. Z uwagi na to, że choć w jednym okresie grzewczym oszczędności mogą być niewielkie, tak po kilku latach z pewnością wyższa cena za lepszą sprawność się spłaci się z nawiązką. Skoro wybieramy tani piec na pellet 10 kW, to powinniśmy upewnić się, że oferuje on możliwość regulacji mocy cieplnej. 

Następnie, uwzględnijmy funkcjonalność wybranego przez nas urządzenia. Oprócz tego, prosta obsługa też będzie ważna. Wymiary to kolejny kluczowy aspekt, szczególnie kiedy nie mamy zbyt dużego pomieszczenia gospodarczego czy też kotłowni. Zautomatyzowanie systemów odpowiedzialnych za prawidłową pracę też powinno do nas przemówić. Więcej przydatnych danych zebrać możemy z poniższego artykułu:

https://czornydiament.pl/piece-na-pellet-jaki-wybrac-czym-sie-kierowac-przy-wyborze/

Czy piec oferuje nam regulację mocy cieplnej?

Skoro podjęliśmy decyzję odnośnie zakupu pieca o mocy 10 kW, to warto sprawdzić też czy wybrany przez nas produkt będzie nam oferować możliwości dostosowania mocy cieplnej do naszych preferencji. Jak doskonale wiemy, w okresie jesiennym bądź wczesną wiosną temperatury nie są tak niskie jak, na przykład, w środku zimy. Oznacza to, że nie jest nam potrzebna pełna moc grzewcza pieca, a jedynie połowa czy nawet jakiś jej ułamek.

Dlatego rekomendowane jest znalezienie pieca, który wyposażony jest w sterowanie Adaptive Control bądź w jakiś inny sposób na regulację mocy cieplnej urządzenia. Zazwyczaj zakres regulacji wynosi od kilku do nawet kilkunastu kW i zależy to przede wszystkim od mocy maksymalnej i stopnia zaawansowania danego systemu.

W przypadku pieców 10 kW, zakres ten może wynosić od 5 kW do 10 kW i będzie to z pewnością wystarczające.

kocioł na pellet 10 kw ranking

Sprawdź piec na ekogroszek z podajnikiem cena

Energooszczędność i sprawność – bardzo ważna!

Kolejnym kluczowym parametrem przy wyborze pieców na pellet jest ich energooszczędność i sprawność. Warto nadmienić, że w wielu przypadkach renomowane marki mogą pochwalić się nieco lepszą konstrukcją, a co za tym idzie nowocześniejszymi komponentami. Te przekładają się właśnie na wyższą sprawność, a więc i lepszą efektywność energetyczną. W ten sposób piec na pellet Defro 10kw czy też konkurencja w postaci pieca na pellet Sas 10 kw mogą pochwalić się sprawnością na poziomie przekraczającym nawet i 95%. 

To, rzecz jasna, wskazuje nam na to jak skutecznie piec radzi sobie ze spalaniem paliwa i jak dużo (a raczej jak mało) substancji szkodliwych powstaje w międzyczasie. Im większa sprawność, tym więcej energii uzyskamy z takiej samej ilości paliwa i mniej wytworzymy groźnych substancji. Rzecz jasna sprawność na poziomie 90% też jest zadowalająca, a w ostateczności warto rozejrzeć się za produktami o sprawności nie niższej niż 85%.

Jak wiele funkcji dodatkowych wybrana oferta gwarantuje?

Wybór kotła powinien bazować nie tylko na jego mocy czy też sprawności. Atrakcyjne funkcje dodatkowe czy też cechy szczególne wyróżniający dany model spośród innych produktów także mogą pomóc nam w wyborze tego idealnego rozwiązania. To też o wiele lepiej jest zakupić sprzęt wielofunkcyjny i z ciekawymi udogodnieniami, aniżeli najbardziej podstawową wersję.

Z tego względu warto sprawdzić jaki zastosowano sterownik – czy jest to jakaś przestarzała produkcja czy może mikroprocesorowy sterownik o świetnych parametrach i możliwościach. Automatyczny podajnik, możliwość automatycznego ustawienia pracy dmuchawy czy też pompy obiegowej C.O., a także szereg innych opcji to podstawa w dzisiejszych czasach.

Sprawdź też ranking >> piec na pellet z podajnikiem 25 kW <<

Automatyzacja – sprawdźmy czy produkt jest w stanie zrobić wszystko samemu!

Skoro mowa o funkcjonalnościach, to nie możemy zapomnieć też o automatyzacji, a więc wprowadzeniu takich funkcji i opcji, które będą za nas robiły praktycznie wszystko. Rzecz jasna dalej będziemy musieli uzupełniać piec, ale podawanie paliwa w prawidłowej ilości czy też właściwa konfiguracja już nie będzie naszym problemem.

Automatyzacja dotyczy także regulatora, który ma za zadanie rozpalić czy też wygasić paliwo w zależności od zapotrzebowania. Funkcje samoczyszczące to kolejny przykład jak daleko możemy zajść w szukanie zautomatyzowanych kotłów i dlaczego warto mieć na uwadze to konkretne zagadnienie.

Podsumowanie rankingu – piec na pellet 2024

Jedną z najlepszych ofert jest z pewnością dzisiejszy zwycięzca rankingu 2024. KOCIOŁ PIEC NA PELLET PELET I EKOGROSZEK 10 KW gwarantuje nam coś, co trudno dostać u konkurencji, a mianowicie pełną kompatybilność zarówno z pelletem jak i ekogroszkiem. Ponadto, świetne parametry, funkcje dodatkowe i pewien stopień automatyzacji sprawia, że oferta z pewnością przypadnie do gustu niejednej osobie. 

Jeśli jednak wolimy kupić piec na pellet Sas 10 kW czy też innego renomowanego producenta, to warto zapoznać się z alternatywnymi ofertami z zestawienia. Innym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie porad i wskazówek z poradnika do własnoręcznego znalezienia idealnego pieca. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/kotly-zasypowe-5-klasy-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki piec na pellet 10kw wybrać
Average rating:  
 0 reviews