Jaki piec na pellet wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

byPiec na pellet i ekogroszek – jaki wybrać? Zweryfikuj swoją wiedzą, sprawdź dzisiejszy poradnik i zapoznaj się z rankingiem piecy na pellet na rok 2024

Ogrzewanie pomieszczeń to z pewnością jedna z najważniejszych czynności w naszym domu. Mieszkania w bloku nie mają tego problemu z uwagi na centralne ogrzewanie. W przypadku domków jednorodzinnych, bardzo często stosuje się dobry piec na ekogroszek lub kotły gazowe kondensacyjne z zasobnikiem. Jednakże, stare modele, które nie spełniają żadnych norm, są nie tylko mało przyjazne dla środowiska, ale także mało efektywnie i słabo radzą sobie z ogrzewaniem pomieszczeń. Dlatego coraz częściej stosuje się piec na pellet i ekogroszek, czyli jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w tej kategorii.

Jak jednak upewnić się, że wybieramy dobry produkt? Jakiej firmy piec na pellet najlepiej kupić? Choć te pytania wydają się trudne, to dla wprawionego gospodarza czy też po prostu specjalisty są bardzo łatwe. Jeśli i ty chciałbyś wiedzieć czym kierować się przy wyborze i znać różnicę między dobrymi urządzeniami grzewczymi, a tymi mniej skutecznymi, to zapoznaj się z dzisiejszym rankingiem piecy na pellet. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PER-EKO QMPELL

9.9

Tania

MGspaw

9.7

Średnia

PEREKO Qm-PELL

9.6

Tania

Defro Gamma

9.4

Droga

BRETA

9.3

Tania

Marisa

9.2

Tania

Pojawiły się tutaj zarówno urządzenia przeznaczone to bardzo dużych domostw, jak i te małe piece na pellet, które z pewnością poradzą sobie w niewielkich budynkach gospodarczych jednorodzinnych. Przede wszystkim specjaliści mieli na względzie maksymalną moc cieplną i jej zakres, rekomendowana powierzchnia do ogrzewania, funkcjonalność sprzętu, cechy szczególne urządzenia, a także inne dodatkowe parametry, w tym wymiary i pojemność zbiornika. Stosunkowo ważne będą też opinie piecy na pellet.

KOCIOŁ PIEC NA PELLET PER-EKO QMPELL 8 kW do120m2

piec na pellet i drewno

Kocioł na pellet marki Pereko został zaprojektowany nie tylko z myślą o ogrzewaniu, ale także z myślą o rodzinnym budżecie. Jest to jedna z tańszych propozycji idealna dla wszystkich eko-użytkowników, którzy chcą ogrzać swoje domy płacąc niewielkie pieniądze. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję kotła, został on wykonany bardzo solidnie. Jest to produkt niezwykle wytrzymały oraz jakościowo niezawodny.

Model QmPell to połączenie stali kotłowej o grubości 6mm oraz inteligentnego systemu sterowania. Ergonomiczna budowa kotła na pellet pozwoli nam na dostosowanie odpowiedniego rozmieszczenia urządzenia niezależnie od tego, jak duża jest nasza kotłownia. Nowa konstrukcja wymiennika ciepła sprawia, że nie będziemy musieli martwić się o częste czyszczenie kotła. Dzieje się tak, ponieważ granulki pelletu drzewnego wypalają się niemalże do końca, dzięki czemu popiół zgromadzi się w śladowych ilościach.

Ponadto, praca kotła jest bardzo ekonomiczna ze względu na niski pobór prądu, funkcję automatycznego zapłonu oraz płynną regulację mocy. Ciekawostką jest fakt, że możemy sterować piecem przez internet. Jest to opcja, która z pewnością zadowoli wielu użytkowników.

 • Bardzo przystępna cena;

 • Łatwy w czyszczeniu;

 • Niski pobór prądu;

 • Możliwość sterowania przez internet.

 • Brak systemu osuszania zasobnika.


PIEC KOCIOŁ PELLET 24 KW MAX 5 KLASA EKOPROJEKT

mały piec na pellet

Jest to nieco droższa od poprzednika propozycja, jednakże również bardzo ciekawa. Kocioł na pellet firmy Termiko został wyposażony w nowoczesny inteligentny sterownik elektroniczny Argos Pid. Oznacza to, że urządzenie automatycznie dobiera pauzę dawki paliwa oraz ilość powietrza. W związku z tym naszym jedynym zadaniem jest nastawienie temperatury kotła. Urządzenie posiada kolorowy ekran dotykowy.

Co więcej, kocioł posiada System Osuszania Powietrza, co pozwala na ciągłą cyrkulację powietrza zarówno w koszu jak i w palniku. Zapobiega to rdzewieniu tych elementów oraz cofnięciu płomienia do kosza. Dzięki temu urządzenie pracuje sprawnie i niezawodnie. Sam proces spalania jest skuteczniejszy dzięki zastosowaniu elastycznego węża, który osusza zbiornik w kotle. Ponadto, zwiększa to żywotność urządzenia.

Rozważając zakup kotła na pellet warto pamiętać, że istnieje możliwość dopięcia modułu  do mieszacza  oraz jednej dodatkowej pompy. Co ciekawe, możemy także sterować urządzeniem przez Internet. Produkt można zakupić w kolorze czerwono-szarym.

 • Automatyczne działanie;

 • System Osuszania Powietrza;

 • Możliwość sterowania kotłem zdalnie.

 • Nieco większy produkt.

KOCIOŁ PIEC C.O NA EKOGROSZEK 5 KLASA PELLET 15KW

piec na pellet 12 kw

Kolejna propozycja to kocioł na pellet i ekogroszek. Sprzęt ten jest ekologiczny, a jego konstrukcja prosta w budowie, co ułatwi nam codzienne użytkowanie. Zamontowany w piecu palnik pozwala na redukcję związków szkodliwych dla środowiska. Ponadto, urządzenie jest łatwe w czyszczeniu, ponieważ nie zawiera tylnych kanałów oraz ukrytych i trudno dostępnych miejsc. Sama konstrukcja przedłuża żywotność pieca oraz pozwala na tańsze funkcjonowanie systemu grzewczego.

Co więcej, kocioł na pellet i ekogroszek rozpala się i wygasza automatycznie. Zmiana innych parametrów, takich jak temperatura jest możliwa za pomocą dotykowego wyświetlacza. Ponadto, kocioł posiada system osuszania zasobnika. Gwarantuje to osuszenie opału oraz zwiększenie skuteczności procesu spalania. System ten chroni także urządzenie przed rdzewieniem.

Użytkowanie pieca może odbywać się w sposób ciągły bez wygaszania przez cały okres grzewczy. Ponadto, w trybie letnim mamy do czynienia z niskim zużyciem paliwa. Warto również pamiętać o tym, że piec posiada nóżki poziomujące oraz możliwość sterowania przez internet i gsm. Jest to idealna funkcja dla osób wygodnych.

 • Redukcja szkodliwym związków;

 • Dotykowy wyświetlacz;

 • System osuszania zasobnika kotła;

 • Nóżki poziomujące.

 • Nieco wyższa cena.

KOCIOŁ PIEC PEREKO Qm-PELL 12 PELLET ecoDESIGN 5

piec na pellet i ekogroszek

Kocioł na pellet marki Pereko to innowacyjne rozwiązanie z inteligentnym systemem sterowania. Praca pieca jest kontrolowana przez nowoczesny regulator Mini-Ster Pid. Regulator ten znajduje swoje zastosowanie w obsłudze kotła c.o., który jest wyposażony w palnik na pellet. Ponadto, obsługuje on szereg elementów, takich jak podajnik paliwa, pompę obiegową c.o., pompę c.w.u., dmuchawę, a także zapalarkę i siłownik zaworu 3-drogowego lub 4-drogowego.

Co ciekawe, regulator Mini-Ster Pid rozpala i wygasza paliwo w palniku automatycznie oraz bardzo dobrze współpracuje z dowolnym termostatem pokojowym. Warto dodać, że pomimo niewielkim gabarytów kotła, możliwe jest uzyskanie naprawdę wysokiej mocy grzewczej. Maksymalna moc grzewcza urządzenia wynosi 12kW.

Co więcej, piec jest bardzo łatwy w czyszczeniu dzięki zastosowaniu specjalnych poziomych półek wymiennika. Ciekawostką jest korzystania z kotła za pomocą aplikacji. Będziemy mieli wtedy dostęp do przebiegu pracy pieca, nastawiać temperaturę, a także regulować szereg innych parametrów.

 • Niski pobór prądu;

 • Niewielkie gabaryty;

 • Inteligentny regulator Mini-Ster Pid;

 • Możliwość sterowania kotłem z poziomu aplikacji.

 • Brak systemu osuszania zasobnika.

Kocioł na pellet Defro Gamma 15 kW

kominek na pellet

Kocioł na pellet Gamma firmy Defro to urządzenie o mocy grzewczej 15 kW. Dużą zaletą jest konstrukcja pieca. Montaż kotła w mniejszym pomieszczeniach jest możliwy, ponieważ nie ma w nim żadnych wystających elementów. To z kolei ma miejsce dzięki temu, że palnik z podajnikiem zostały zabudowane pod koszem na pellet.

Model Gamma spodoba się każdemu, kto ceni sobie bezobsługowość pieca. Czyszczenie urządzenia odbywa się automatycznie dzięki zastosowaniu systemu czyszczenia wymiennika. Funkcja ta zdecydowanie podnosi poziom komfortu użytkowania. Sam system zawirowywaczy, które poruszają się w pionowych płomienicach powodują oczyszczanie ich z sadzy i pyłu. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ czyszczenie to jest w pełni bezobsługowe i nie wymaga pracy naszych rąk.

Ponadto, piec jest cichy i energooszczędny. Urządzenie jest przeznaczone do montażu zarówno w układzie otwartym jak i zamkniętym. Użytkownicy cenią kocioł zasypowy 5 klasy z buforem na pellet między innymi za wygodę w obsłudze i ustawieniu.

 • Duża moc grzewcza;

 • Kocioł łatwy w montażu;

 • Automatyczne czyszczenie wymiennika.

 • Wysoka cena.

PiecoKOMINEK BRETA NA PELLET 18KW Z PŁASZCZEM

piec na pellet

Piecokominek Breta to termokominek z wbudowanym płaszczem wodnym, który jest przystosowany do spalania pelletu. Moc grzewcza urządzenia wynosi 18kW. Jest to bardzo dobry wynik. Kominek ten cechuje się wysoką sprawnością aż do 95% i jest w całości zautomatyzowany. W praktyce oznacza to, że piec na pellet automatycznie rozpala oraz steruje całym procesem spalania.

Urządzenie ma niewielkie gabaryty, jednakże jest bardzo praktyczne, ponieważ zawiera bardzo pojemny zasobnik na paliwo. Ponadto, sama konstrukcja kominka jest uniwersalna. Może być ekologicznym źródłem ciepła współpracując z instalacją c.o./c.w.u. oraz zainstalowane wolnostojąca w pomieszczeniu mieszkalnym.

Urządzenie można zakupić z bogatym wyposażeniem. Pomijając już aspekt automatyki, piec zawiera pompę obiegową, naczynie wzbiorcze, termostat oraz zawór bezpieczeństwa. Co więcej, istnieje możliwość podłączenia dodatkowego regulatora temperatury pomieszczenia. Cena produktu również jest bardzo przystępna.

 • Niewielki wymiary;

 • Wysoka moc grzewcza;

 • Możliwość zainstalowania w pomieszczeniu mieszkalnym;

 • Bogate wyposażenie.

 • Brak automatycznego czyszczenia.

Kominek na pelet pellet Marisa 9kW+DGP

piec na pellet cena

Jest to jedna z tańszych propozycji pełna zalet. Piec na pellet jest to nowoczesne wolnostojące urządzenie z nadmuchem oraz dystrybucją gorącego powietrza. Ta cecha jest niezwykle istotna, ponieważ umożliwia ogrzewanie sąsiednich pomieszczeń poprzez system rur.

Piecyk jest bardzo łatwy w obsłudze oraz w czyszczeniu. Wystarczy jedynie wsypać pellet do zasobnika, włączyć, a następnie ustawić temperaturę. Wtedy po kilku minutach będziemy mogli cieszyć się ciepłem. Co więcej, kominek rozpala się i wygasza automatycznie. Gdy osiągnie wybraną przez temperaturę dla pomieszczenia, wtedy samoistnie się wygasza. W momencie kiedy temperatura spadnie, piecyk zapala się ponownie. Jest to bardzo praktyczna funkcja.

Ponadto, kominek posiada pięciostopniową regulację mocy, dzięki czemu będziemy mogli ją wybrać zgodnie z naszymi preferencjami. Co ciekawe, mamy także do dyspozycji wbudowany programator pozwalający nam na ustawienie czasowego harmonogramu pracy. Maksymalna moc grzewcza urządzenie wynosi około 9,2kW, natomiast minimalna 3,2kW. Produkt możemy zakupić w trzech dostępnych kolorach: białym, czarnym i bordowym. 

 • Możliwość ogrzewania sąsiednich pomieszczeń;

 • Kominek łatwy w obsłudze i czyszczeniu;

 • Automatyczne rozpalanie i wygaszanie;

 • Kilka kolorów do wyboru.

 • Nieco niższa moc grzewcza.

Jakiej firmy piec na pellet 10kw powinniśmy kupić? Czy jest to istotne? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Na rynku mamy dostęp do ogromnej liczby kominków na pellet. Dzięki temu nie musimy ograniczać się do jednego producenta i martwić o mało konkurencyjne ceny. Ponadto, spory wybór to możliwość dostosowania sprzętu do naszych wymagań. Jednakże, jak zrobić to w sposób skuteczny i pewny? Czy piec na pellet 15 kw wystarczy do naszego domu, czy może będziemy potrzebować większy? A może mniejszy? Na to wszystko odpowiemy w poniższym poradniku.

Treści te podzielone zostały na najważniejsze kryteria zakupowe. Pomoże wam to w poznaniu poszczególnych parametrów. Dodatkowo, zagwarantuje to lepsze przekazanie wiedzy i możliwość uzyskania informacji dotyczących szczegółowych wartości, jakie powinny przeciętnego domownika interesować. Rzecz jasna moc cieplna pieca czy też jej regulacja jest najistotniejsza, ale co jeszcze?

Oprócz tego, wielu z nas sprawdza też cenę pieców na pellet. Nic dziwnego – każdy chce dostać jak najwięcej za jak najmniej. Musimy jednak mieć na uwadze szereg innych atrybutów, w tym klasę kotła i rodzaj paliwa (czy będzie to tylko ekogroszek, czy pellet, czy może wybierzemy piec na pellet i drewno). Uwzględnić też trzeba funkcjonalność sprzętu, jego opinie, wymiary, a także pojemność poszczególnych zbiorników. Więcej przydatnych informacji znaleźć możemy też tutaj: https://www.kominy.biz/artykuly/szczegoly/58346_co-musisz-wiedziec-przed-zakupem-pieca-na-pellet

Przede wszystkim sprawdź i dostosuj moc cieplną do swoich wymagań

Wybierając kominek na pellet czy na inne paliwo musimy przede wszystkim dostosować jego moc cieplną do powierzchni, jaką zamierzamy nim ogrzać. Im większy dom, tym rzecz jasna większa moc potrzebna jest do skutecznego ogrzania domku. Co więcej, nie tylko powierzchnia wpływa na ostateczną pożądaną moc cieplną. Dodatkowo nieskuteczna termoizolacja też może podnieść wymaganą moc. 

Aby więc dostosować piec do naszego mieszkania, musimy najpierw przeanalizować jakość izolacji cieplnej w naszym domostwie. W nowoczesnym budownictwie kalkulację te można przeprowadzić bazując na zapisach i normach, jakie pojawiają się w projekcie. Możemy tym się kierować. Właściwy dobór pieca to nie tylko oszczędność na materiale i mniejszy wydatek, ale także możliwość umieszczenia mniejszego kotła w mieszkaniu.

Następnie, uwzględnij regulację tej mocy 

Nie możemy też zapomnieć o tym, że czasami potrzebna będzie moc większa (srogie zimy), a czasami mniejsza (jesień, wiosenne przymrozki). Dlatego nieważne czy to piec na pellet 12 kw czy 25 kw, musi on oferować nam regulację. Ta, rzecz jasna, powinna być jak największa, aby mieć pewność, że sprzęt będzie idealnie dobrany do naszych wymagań. 

Nie możemy też zapomnieć o tym, że im większy zakres, tym większa ekonomia z uwagi na to, że nawet dużej mocy piece będą w stanie pracować na mocno ograniczonej konfiguracji. Zaleca się więc wybierać produkty, gdzie regulacja wynosi minimum 7-10 kW, a więc w przypadku mocy maksymalnej na poziomie 15 kW, minimalna powinna wynosić 8 kW lub 5 kW.

piec na pellet opinie

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/kotly-gazowe-kondensacyjne-opinie-ranking/

Pozostała funkcjonalność równie istotna 

Nie sama regulacja mocy jest kluczowa. Istotny jest też wybór sprzętu, który pozwoli nam na dostosowanie poszczególnych parametrów pracy tak, aby w jak najprzyjemniejszy sposób odbywało się sterowanie kotłem i jego opcjami. Dlatego funkcjonalność urządzenia odegra równie kluczową rolę. Mowa tutaj, między innymi, o specjalnym systemie podawania paliwa do paleniska, które z uwagi na technologię produkcji znacząco zmniejsza ryzyko usterki. 

Uwzględnić też trzeba inne dodatkowe opcje jak, na przykład, bieg wsteczny ślimaka czy też samą sprawność kotła, która powinna wynosić przynajmniej 90%. To przekłada się na klasę energetyczną na poziomie B. Te bardziej rozbudowane urządzenia mają w pełni zautomatyzowane i modułowe zarządzanie rozpalaniem i spalaniem paliwa, a także automatykę, która sama kontroluje pracę urządzenia.

Wymiary także ważne

Zakup prawidłowo wybranego urządzenia jest nadzwyczaj istotny, bo to od tego zależy czy będziemy mogli umieścić sprzęt w kotłowni i czy będzie on wystarczająco kompaktowy w przypadku małych pomieszczeń. Co więcej, mniejsze wymiary to też mniejszy zbiornik na paliwo. Gdy jest ono małe, to nie musimy martwić się o to, że dojdzie do przepalania pelletu czy ekogroszku. Innymi słowy, przełoży się to na większą ekonomię przy zachowaniu odpowiedniej efektywności pracy. 

Jest to jednak aspekt zależy przede wszystkim od tego jak duże mamy pomieszczenie gospodarcze czy też kotłownie i na co możemy sobie pozwolić. Należy też zauważyć, że im większe mieszkanie, tym większa moc, a co za tym idzie i większy zbiornik na paliwo i znacznie postawniejsze urządzenie grzewcze.

Nie tylko ekogroszek? Sprawdź więc rodzaj paliwa

Piec na pellet i drewno to podstawa. Warto jednak upewnić się, że producent gwarantuje nam nieco większą różnorodność przy wybieraniu paliwa z uwagi na to, że coraz częściej stosuje się alternatywy dla pelletu czy drewna w postaci ekogroszku. Inni natomiast wybierają inne paliwa. 

Dlatego warto wybrać urządzenie, które charakteryzuje się jak największym zakresem. To, rzecz jasna, znacząco ułatwia nam pracę i pozwala nam na zasilanie urządzenia grzewczego za pomocą wybranego przez nas paliwa, które w okolicy jest najtańsze czy też najefektywniejsze.

Piec na pellet opinie i ceny

Im lepsze oceny produktu, tym lepiej. To bardzo prosta zasada, której większość z nas powinna uznać za podstawę w poszukiwaniu idealnego produktu. I mowa tutaj nie tylko o piecach do ogrzewania domostwa, ale także wszystkich innych przedmiotów – w tym tych codziennego użytku. Pozytywne opinie użytkujących to znak, że produkt spełnia oczekiwania i daje radę w najróżniejszych sytuacjach.

Musimy natomiast pamiętać, że z uwagi na subiektywność tych informacji, komentarze wszystkie należy traktować z przymrużeniem oka i dopiero często powtarzające się problemy uznać za pewne wady czy niedogodności związane z przedmiotem. To samo dotyczy kotłów, które mogą mieć szereg właściwości i pozytywów, które płyną z deklaracji producenta, a poszczególne parametry czy atrybuty odstają nieco od opisów.

Miejmy też na uwadze cenę piecu na pellet czy na inne paliwo. Bardziej chodzi tutaj o stosunek jakości do ceny, a nie sam koszt kotła, bo ten może być bardzo zróżnicowany. Na ostateczny koszt urządzenia wpływ ma moc, funkcjonalność, a także i marka. Niektóre firmy, które zyskały renomę na rynku, mogą być droższe pomimo nieco gorszych parametrów od konkurencji. Dlatego zawsze warto porównać kilka przedmiotów i wybrać ten, którego atrybuty najbardziej nam pasują przy zachowaniu odpowiadającej ceny.

Podsumowanie rankingu 2024 – najlepszy piec na pellet

Zwycięzcą rankingu bez wątpienia zostaje KOCIOŁ PIEC NA PELLET PER-EKO QMPELL 8 kW do120m2. To stosunkowo mały piec na pellet, który przygotowany został do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni nieprzekraczającej 120m2. Jest to jednak świetne rozwiązanie z uwagi na funkcjonalność, kompaktowość, a przy okazji wysoką efektywność i energooszczędność.

Jeśli jednak poszukujemy mocniejszej opcji czy też takiej wyposażonej w możliwość regulacji mocy cieplnej, to zapoznajcie się z pozostałymi produktami w zestawieniu. Alternatywnie, możecie też sprawdzić co mają do zaoferowania produkty w Internecie pod warunkiem, że zapoznacie się z poradnikiem i wykorzystacie wskazówki w celu znalezienia swojego idealnego rozwiązania. 

Artykuły powiązane: Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny 24 kW

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki piec na pellet wybrać
Average rating:  
 7 reviews
 by Aaa

Nie kupujcie kotłów na pellet. Tona kosztuje 2500 i potrzeba takich 4 lub 5 żeby ogrzać dom. Żałuję że wymieniłam. Teraz albo zamarznę albo wrócę do kopciucha.

 by Karol

Doradzono mi jakiś czas temu Mini Matica. Opcja nie należy do najtańszych ale naprawdę warto. Piec w pełni automatyczny. Cena pelletu na obecną chwilę zaskakuje jednak myślę że nadejdzie niebawem lepszy czas i będzie to jedno z tańszych paliw. A przynajmniej tak wskazują prognozy

 by will

W straym domku u rodziców zainstalowaliśmy brete. Dobrze ogrzewa dom, działa sprawnie. Do naszego domu musimy mieć coś większego i tutaj wybierzemy ten pierwszy model.

 by piotrek

Czas nawyższy zmienić kopciucha na pellet. Budowlaniec doradził mi defro i widze, że wypada dobrze, tylko cena wysoka.

 by Lex

Mamy teriko od tamtego roku - bardzo dobry sprzęt, wydajny, prosty w obsłudze.

 by julia

O, na pierwszym miejscu dość tania opcja. Nie spodziewałam się, ale skoro polecacie to musi być ok.

 by goSHa.l

Jak się cieszę, że jest taki duży wybór. Rózne pólki cenowe, paramtery, jakość. Zaraz coś wybiorę.