Jakie kotły gazowe jednofunkcyjne wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Nie wiesz jaki kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem najlepiej wybrać? Sprawdź dzisiejszy poradnik zakupowy lub skorzystaj z rankingu kotłów gazowych jednofunkcyjnych 2024!

Aby sprawnie i w miarę ekonomicznie ogrzać nasz dom jednorodzinny czy też zapewnić sobie ciepłą wodę użytkową, bardzo istotne jest wybranie kotła gazowego. Nie może to być jednak byle jaki kocioł z uwagi na to, że na rynku dostępna jest ogromna liczba modeli, których poszczególne parametry się bardzo różnią. 

Co więc powinniśmy zrobić, aby nie popełnić błędu i pomyślnie przebrnąć przez ogromną liczbę dostępnych produktów? Które piece gazowe jednofunkcyjne będą lepsze, a które gorzej sprawdzą się w naszej sytuacji? Najoszczędniejsze piece gazowe dwufunkcyjne są lepsze od jednofunkcyjnych? Aby mieć gwarancję tego jaki produkt okaże się najlepszy, powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z dostępnymi urządzeniami i porównać je, a następnie zapoznać z najistotniejszymi kryteriami przy wyborze tego sprzętu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Vaillant EcoTec 19kW

9.9

Tania

Vaillant ecoTEC 20kW

9.8

Droga

DE DIETRICH MCR

9.7

Droga

ARISTON CLAS ONE

9.6

Tania

Co jednak należy uwzględnić, aby kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem był bardzo dobry? W celu pomocy osobom nierozeznanym w temacie, stworzyliśmy dzisiejsze zestawienie. W nim uwzględniono wyłącznie te produkty, których moc grzewcza i klasa energetyczna była na ponad przeciętnym poziomie. Oprócz tego, uwzględniono też stopień ochrony elektrycznej, pobór mocy elektrycznej, sprawność kotła przy określonym wcześniej obciążeniu, a także jego funkcjonalność.

Vaillant EcoTec 19 kW kondensacyjny jednofunkcyjny

 

piec gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem cena

Pierwsze miejsce należy do solidnego i eleganckiego kotła marki Vaillant. Model EcoTec Pro VC cechuje ładny, prosty wygląd. Kocioł jest biały i prostokątny, zaczepiany pionowo. Ma kompaktowe wymiary, 72 centymetry wysokości, 44 centymetry szerokości i 34 centymetry głębokości – zmieści się w nawet niewielkim pomieszczeniu. Urządzenie waży nieco ponad 33 kilogramy.

Dużą zaletą jest to, że kocioł ma innowacyjny wymiennik ciepła, dzięki któremu cicho pracuje. Model jest wyjątkowo trwały, ponieważ zarówno wymiennik, jak i palnik wykonano ze stali szlachetnej chromowo-niklowo-tytanowej. Ponadto jest to urządzenie ekologiczne charakteryzujące się niską emisją zanieczyszczeń (klasa NOx-5) i oszczędne. Przy sprawności 109% jest niskie zużycie gazu, a klasa energetyczna to A.

Obsługa jest łatwa, ponieważ kocioł ma wygodny i intuicyjny panel sterowania, wyświetlacz graficzny oraz dwa pokrętła obsługowe – jeden do c.o. i drugi c.w.u. Moc palnika można modulować i dostosowywać według uznania. Kocioł gwarantuje także bezpieczeństwo. Posiada system diagnostyczny DIA i system czujników także czujniki gazu ziemnego. Moc nominalna urządzenia wynosi 19 kilowatów. Minimalny pobór mocy elektrycznej to 35 watów, maksymalny – 80 watów.

 • Elegancki design;

 • Kompaktowy wymiar;

 • Bezpieczny i ekonomiczny.

 • Stosunkowo wysoka cena.

Vaillant ecoTEC piec gazowy jednofunkcyjny 20kW

jakie kotły gazowe jednofunkcyjne

Kolejne miejsce zajął kocioł Vaillant EcoTec pure – gazowy kondensacyjny, wiszący (pionowo), jednofunkcyjny. Model waży 36 kilogramów i jest biały. Bardzo dobrze wpasuje się w każde pomieszczenie. To nowoczesne urządzenie dostarcza natychmiast ciepłą wodę o stałej temperaturze. Naczynie rozszerzalnościowe ma pojemność osiem litrów. Maksymalna temperatura wody grzewczej na zasilaniu to aż 75 stopni Celsjusza. Obszar regulacji temperatury mieści się w przedziale od 30 do 75 stopni Celsjusza.

Z przodu kotła umiejscowiony jest praktyczny i intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem. Jest on wyjątkowo intuicyjny. Podłączenie urządzenia także jest stosunkowo łatwe, a główne komponenty są łatwo dostępne podczas prac serwisowych. Kocioł wyprodukowano zgodnie z wymaganiami dyrektywy ErP. Jest to model ekologiczny, bezpieczny i oszczędny.

Istnieje możliwość zasilania gazem ziemnym G20 albo G27. Można również wybrać gaz płynny G31. Kocioł posiada pompę, która cechuje się wysoką efektywnością. Obudowa jest trwała i odporna na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie niszczeje pod wpływem ciepła i wilgoci, może znajdować się w łazience bez ryzyka zniszczenia.

 • Lekki;

 • Wydajny;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Mały wyświetlacz.

DE DIETRICH kocioł MCR HOME 24T jednofunkcyjny 

kotły gazowe jednofunkcyjne ranking

Na liście znalazł się kocioł marki De Dietrich. Jest to urządzenie jednofunkcyjne, zasilane gazem, podwieszane w pozycji pionowej. Model jest kompaktowy i lekki, waży zaledwie trzydzieści kilogramów. Innowacyjne systemy sprawiają, że kocioł jest wydajny, trwały, energooszczędny i ekologiczny. Największą zaletą jest toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. 

W połączeniu z nowoczesną konstrukcją palnika cylindrycznego i koncepcją tzw. zimnych drzwi tworzy naprawdę wysoką jakość. Kocioł ma prosty, elegancki wygląd, jest w białym kolorze i posiada łatwy w obsłudze panel sterowania z niewielkim wyświetlaczem. Termostat zabezpiecza urządzenie przed przegrzaniem. Maksymalna temperatura robocza wynosi 90 stopni Celsjusza. Średnia temperatura robocza jest regulowana od 25 do 70 stopni Celsjusza. 

Kocioł podczas pracy generuje dźwięk na poziomie 50 decybeli. W środku kotła znajdują się skomplikowane komponenty, a najważniejsze z nich to stosunkowo duży wymiennik, solidna pokrywa palnika, naczynie wzbiorcze z zewnętrznym dostępem do uzupełniania gazu, zespół powietrzno-gazowy wraz z płytą główną, pompa oraz podwójny syfon kondensatu z łatwo demontowalną częścią roboczą.

 • Mocne podzespoły,

 • Nie zajmuje dużo miejsca;

 • Szybko nagrzewa wodę.

 • Dosyć ciężki.

ARISTON CLAS ONE 24 KOCIOŁ GAZOWY JEDNOFUNKCYJNY

najlepsze kotły gazowe jednofunkcyjne ranking

Firma Ariston stworzyła elegancki, stosunkowo niewielki kocioł gazowy z atrakcyjnym i łatwym w obsłudze panelem sterowania. Dziewięć opisanych przycisków i duży wyświetlacz sprawiają, że używanie kotła jest przyjemne i nie sprawia problemu. Urządzenie jest podwieszane, musi się znajdować w pozycji pionowej, aby funkcjonować prawidłowo. Model można połączyć z aplikacją Ariston Net przez sieć Wi-Fi.

Kocioł ma świetne podzespoły i jest bezpieczny. Zawiera naczynie przeponowe o pojemności ośmiu litrów, solidny wymiennik i równie dobrą pokrywę palnika powstałe ze stali nierdzewnej XtraTech. Model posiada klasę energetyczną A+ w przypadku połączenia z urządzeniem do termoregulacji. W kotle zastosowano innowacyjny układ zapłonowy oraz elektryczną kontrolę spalania dla optymalizacji osiągów.

Przy wysokim zakresie temperatur, temperatura minimalna to 35 stopni Celsjusza, maksymalna 82 stopnie Celsjusza. W przypadku niskiego zakresu minimalna temp. To 20oC, maksymalna – 45oC. Całkowity pobór mocy wynosi 104 waty. Temperatura spalin przy użyciu gazu GZ50 utrzymuje się w okolicach 60 stopni Celsjusza, a maksymalny przepływ spalin to 42 kilogramy na godzinę.

 • Możliwość połączenia z aplikacją w smartfonie;

 • Duży wyświetlacz i ładny panel sterowania;

 • Ekologiczny.

 • Klasa A+ tylko po przyłączeniu odpowiedniego urządzenia.

Artykuły

Jakie parametry powinny nas zainteresować wybierając kotły gazowe kondensacyjne jednofunkcyjne? Sprawdź dzisiejszy poradnik zakupowy 2024

Wyżej przedstawione piece gazowe jednofunkcyjne oferują tak naprawdę wszystko, czego możemy oczekiwać od tego typu urządzeń. Ich sprawność jest wystarczająco wysoka, nie są to bardzo drogie urządzenia, a przy tym bardzo łatwo dostępne i trwałe. Co zrobić jednak w przypadku, kiedy to żadna opcja nie spełnia naszych oczekiwań czy po prostu mamy inne wymagania co do mocy? 

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie poszukiwań na własną rękę i sprawdzenie katalogu przyglądając się temu co dokładnie ma do zaoferowania dzisiejszy rynek. Aby jednak to zrobić, istotne jest zweryfikowanie nie tylko samej mocy grzewczej czy też poboru mocy. 

Wybierając kotły gazowe jednofunkcyjne, bardzo ważne jest wybranie sprzętu oferującego nam bardzo wysoką sprawność, co przekłada się na możliwość uzyskania odpowiedniego ogrzewania bez znaczącej utraty ciepła. Ponadto, kluczowe jest też dostosowanie sprzętu do naszych wymogów i też, oczywiście, do naszych wymagań. Nie zapominajmy o komforcie użytkowania i funkcjonalności czy też o ochronie elektrycznej i innych zabezpieczeniach. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://remont.biz.pl/kotly/na-co-nalezy-zwrocic-uwage-wybierajac-kociol-gazowy/

kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem opinie

Jakie mocy piec gazowy jest nam potrzebny?

Wybierając kocioł gazowy, pierwszym i prawdopodobnie jednym z ważniejszych elementów jest sprawdzenie jego mocy grzewczej. Ten parametr jednak może się bardzo różnić i wszystko to może zależeć od tego czy będziemy mieć do czynienia z małym domem, dużym, z nowoczesnym budownictwem, odpowiednią termoizolacją i, rzecz jasna, warunkami środowiskowymi czy też własnymi preferencjami.

Ogrzewanie domu o powierzchni użytkowej przekraczającej 200 metrów kwadratowych będzie wymagało innego kotła gazowego niż domek dwukrotnie mniejszy, to oczywiste. Jednak jakie wartości powinny nam najbardziej chodzić po głowie? Otóż w przypadku wyboru tego idealnego sprzętu, trzeba wziąć pod uwagę ogromną liczbę zmiennych.

Nowoczesne domy jednorodzinny potrzebują od 60 W na metr kwadratowych do 80 W. Jednakże, stare budynki, gdzie izolacja cieplna pozostawia sporo do życzenia (albo w ogóle jej nie ma), zapotrzebowanie na energię cieplną podnosi nawet do 200 W na metr kwadratowy.

Które parametry okażą się najważniejsze?

Przeglądając dostępne urządzenia nie sposób dostrzec ogromnej ilości parametrów i danych technicznych, które to powtarzają się w każdej specyfikacji. Maksymalna temperatura wody grzewczej, zakres regulacji temperatury tej wody, moc znamionowa sprzętu wraz z możliwością jej regulacji, oszczędności energii wyrażane w procentach, a także klasy energetyczne i ich efektywności – to wszystko ma za zadanie wskazać nam czy dany produkt rzeczywiście jest warty polecenia czy też nie. 

Rzecz jasna nie sposób spamiętać wszystkich parametrów i wiedzieć która opcja będzie lepsza. Jednakże, niektóre właściwości są ważniejsze od innych. Dlatego bardzo ważne jest wybrać sprzęt, który pozwoli nam na bardzo duży zakres regulacji temperatury grzewczej, a także opcję z bardzo wysoką maksymalną temperaturą tej wody. Nie możemy też zapomnieć o tym, że sama pojemność naczynia rozszerzalnościowego okaże się istotna. Klasa energetyczna to natomiast sposób na określenie czy produkt będzie stosunkowo oszczędny i ekonomiczny. 

Jeśli chodzi o konkretne wartości, to zakres temperaturowy powinien wynosić minimum 40-70 stopni Celsjusza, lecz bez problemu znajdziemy propozycje zaczynające się już od 30 stopni Celsjusza. Natomiast jeśli chodzi o zbiornik, to naczynie powinno oferować nie mniej niż 6-7 litrów. Kluczowy też jest indeks ochrony elektrycznej. W zależności od wybranej opcji, jest to IPX5D lub IPX4D. Oczywiście, im wyższy współczynnik, tym lepiej.

Jak funkcjonalne urządzenie może naprawdę być?

Kotły gazowe to sprzęty, które mają nam służyć w sposób praktyczny bezobsługowe. Jak więc możemy się domyślić, zadbanie o to, aby piec był w jak największym stopniu zautomatyzowany jest niezwykle istotne. Rzecz jasna pełnej automatyzacji możemy nie otrzymać, lecz przydałaby się specjalna pompa obiegowa wykonana w technologii energooszczędnej, a także wysoka elastyczność mocy gwarantowana przez modułowość. 

Nie możemy też zapomnieć o tym, aby produkt oferował płynną regulację prędkości nadmuchu. Automatyczny odpowietrznik również będzie miłym dodatkiem. Z komfortu i obsługi warto wymienić też panel sterowania z graficznym wyświetleniem najistotniejszych wartości czy też zastosowanie prostych w obsłudze i czytelnych pokręteł.

Jaka jest cena pieca gazowego jednofunkcyjnego z zasobnikiem? 

Niejedna osoba kupując jakikolwiek przedmiot do domu kieruje się ceną. Nic dziwnego – pieniędzy nigdy nie ma za wiele i większość z nas chce wybrać produkt trwały, ale jednocześnie oszczędny i ekonomiczny. Tutaj jednak o wiele istotniejsze jest dobranie sprzętu gwarantującego odpowiedni komfort użytkowania. 

Dlatego choć niska cena za piec gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem, to musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że najistotniejsze w tym momencie jest zweryfikować stosunek jakości urządzenia i jego parametrów do ceny. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu po krótszym niż przewidywaliśmy czasie i sprawdzi się w każdej sytuacji.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz która opcja będzie najlepsza! 

Przedstawione w powyższym zestawieniu kotły gazowe oferują nam naprawdę świetne parametry w przystępnej cenie. Są to modele jednofunkcyjne, które oferują wysoki poziom funkcjonalności i bardzo ciekawe regulacje (sprawdź listę najlepszych czujników czadu i gazu ziemnego). Nie każdy produkt będzie nam idealnie pasował, ale w tym przypadku warto zapoznać się z ofertą.

Alternatywnie warto też wykorzystać zdobyte informacje i na własną rękę poszukać idealnego kotła kondensacyjnego, którego wszystkie parametry będą nam odpowiadały i bez najmniejszych problemów poradzi sobie z ogrzaniem naszego domku i dostarczeniem ciepłej wody użytkowej zachowując przy tym wysoką klasę energooszczędności. Jeśli jednak własne poszukiwania to coś, co w żadnym razie nie sprawdzi się w naszym przypadku, to zawsze pozostaje zwycięzca dzisiejszego rankingu, a mianowicie wszechstronna propozycja o bardzo dobrych funkcjach regulacyjnych, mianowicie Vaillant EcoTec 19 kW kondensacyjny jednofunkcyjny.

Artykuł powiązany: Kocioł zasypowy 5 klasy bez bufora

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie kotły gazowe jednofunkcyjne wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by SMM

Dużo propozycji  od vaillanta. Też słyszałem że to dobra firma, godna polecenia. Wybiore coś od nich.S

 by waldek

Ja tam jestem w pełni eko - ekologiczny i ekonomiczny. Kupilen najtańszy kocioł i nie sądze żeby był gorzy o tych drogich 😉

 by Aron6

Ja zwracam uage na klase energetyczną. Wybrałem De DETRICH i się nie zawiodłam. Wydajny, energooszczędny.

 by COBY

Ja akurat mam Vaillant 19 kw. Niewielki rozmiar, działa bez problemu. Łatwy montaż.

 by Sephia

Zmieniam źrodło ogrzewania i zastanawiam się nad kotłem gazowym. Wybiorę Vaillant eco 20 kW. Pomimo, że drogi to akurat moc mi pasuje.