Jaki wertykulator spalinowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Ranking wertykulatorów spalinowych 2024 – sprawdź już dziś która opcja do poprawy stanu trawnika będzie dla nas najwłaściwsza!

Jeśli chcemy zadbać o to, aby nasz ogródek czy po prostu pole odpowiednio się rozwijało i otrzymywało dużą ilość składników pokarmowych i odżywczych, to zakup wertykulatora do trawy będzie rozwiązaniem bardzo pożądanym i rekomendowanym. Eliminacja chwastów za pomocą wypalarki do chwastów i zapobieganie ich rozwoju, a także ogólna poprawa atrakcyjności gleby sprawia, że zakup idealnego rozwiązania jest bardzo ważny.

Jednakże, jak upewnić się, że znaleziony przez nas produkt spełnia wszystkie wymagania? Czy lepiej kupić podstawowy i prosty wertykulator do trawy, czy może o wiele lepiej sprawdzi się wertykulator aerator spalinowy? Trudno jednoznacznie wskazać która opcja będzie najodpowiedniejsza, bo każdy z nas ma inne oczekiwania i wymagania wobec trawnika czy też maszyn. Z tego właśnie względu postanowiliśmy stworzyć dzisiejszy ranking wertykulatorów spalinowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HORTMASZ HWS 350

9.9

Średni

Hecht 5644

9.8

Tani

STIGA SVP

9.8

Drogi

Powermat PM0396

9.7

Tani

CEDRUS WR01

9.5

Średnia


Apachino Kanwod

9.2

Tani


Nasi eksperci uwzględnili najistotniejsze parametry wertykulatorów spalinowych profesjonalnych i tych nieco bardziej budżetowych. Rozstrzał między modelami jest spory. A to wszystko po to, aby dostarczyć klientom różnorodnych produktów dostosowanych do zróżnicowanych opcji. Jednakże, w każdym przypadku możecie liczyć na to, że propozycje były sprawdzone pod kątem mocy silnika i szerokości roboczej, funkcji, wagi, a także akcesoriów i elementów wyposażenia dodatkowego. 

WERTYKULATOR, AREATOR SPALINOWY DO TRAWY, AERATOR

wertykulator spalinowy cena

Ranking 2024 zwyciężył wertykulator spalinowy marki Hortmasz wyposażony w silnik OHV NH150 o pojemności 149 centymetrów sześciennych. Model waży 31 kilogramów i jest sprzedawany w zestawie z dwoma wałkami – jednym do wertykulacji i jednym do aeracji; urządzenie ma zatem dwie funkcje i jest niezwykle praktyczne. Ponadto do produktu dołączono butelkę oleju silnikowego SAE 30 o pojemności 0,6 litra.

Wertykulator został wykonany z dbałością o każdy szczegół i z elementów najwyższej jakości. Obudowa urządzenia powstała ze stalowej blachy i pomalowano ją na czerwony kolor metodą proszkową. Farba chroni też metal przed rdzą i czynnikami atmosferycznymi. Czarny uchwyt jest odczepiany i można regulować kąt jego nachylenia. Uchwyt wyprofilowano tak, żeby model wygodnie się prowadziło.

Wertykulator wyposażono w cztery mocne koła, które nie niszczą trawnika i gwarantują łatwe poruszanie się po każdym, nawet nierównym terenie. Szerokość robocza produktu wynosi 40 centymetrów; głębokość można dostosowywać centralnie w zakresie od -15 do +5 milimetrów. Urządzenie posiada siatkowany kosz tekstylny o pojemności 45 litrów.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Stosunkowo lekki;

 • Duża szerokość robocza.

 • Brak antypoślizgowego uchwytu.

HORTMASZ WERTYKULATOR AERATOR SPALINOWY 6KM BRIGGS 

aerator spalinowy cena

Następny wertykulator marki Hortmasz w tym rankingu. Model HWS 240 B jest dwufunkcyjny – pełni rolę wertykulatora i aeratora; oba wałki są w zestawie. Urządzenie waży 35 kilogramów i ma silnik Briggs&Stratton CR750 o pojemności skokowej równej 163 centymetrów sześciennych. Szerokość robocza produktu wynosi 40 centymetrów. Głębokość pracy jest regulowana centralnie od -15 do +5 milimetrów.

Całkowita moc silnika wynosi 6 koni mechanicznych. Z tyłu znajduje się czarny odpinany kosz o pojemności 45 litrów. Kosz powstał z siatki stworzonej z materiału syntetycznego, który jest lekki, mocny i przewiewny. Stalową obudowę pokryto specjalną emulsją w czerwonym kolorze; pełni ona nie tylko rolę estetyczną, ale również zabezpieczającą. Chroni metal przed rdzą i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu, że farbę zaaplikowano metodą proszkową, nie łuszczy się ona i nie odpryskuje, nawet po uderzeniu.

Uchwyt można odpiąć i złożyć, co ma duże znaczenie podczas transportu lub przechowywania urządzenia. Kąt nachylenia podlega regulacji, dlatego niezależnie od wzrostu użytkownika, można ustawić odpowiednią wysokość. Do regulacji służą śruby, na które nałożono ergonomiczne nakrętki ułatwiające kręcenie nawet wilgotną dłonią.

 • Odpinany uchwyt;

 • Duża szerokość robocza;

 • Duży zakres regulacji głębokości roboczej.

 • Dużo waży.

AERATOR WERTYKULATOR SPALINOWY 3W1 6,5KM AREATOR 

jaki aerator spalinowy

Wertykulator marki Powermat jest sprzedawany w zestawie z wałkiem do aeracji, wałkiem do wertykulacji i trzema opakowaniami dedykowanego oleju; każde opakowanie zawiera 0,6 litra emulsji, czyli jedna butelka wystarczy na jedno zapełnienie zbiornika. Zbiornik na paliwo mieści 3,6 litra benzyny. Model wyposażono w czterosuwowy silnik o mocy 6,5 koni mechanicznych i pojemności 196 centymetrów sześciennych. Jego prędkość wynosi 3600 obrotów na minutę.

Szerokość robocza urządzenia wynosi 38 centymetrów, a głębokości pracy aeratora i wertykulatora są regulowane. Dla aeratora jest to zakres od -8 do +14 milimetrów, a dla wertykulatora od -12 do +10 milimetrów. Narzędzie waży 35 kilogramów i ma bardzo dobre koła, dzięki którym można się poruszać urządzeniem po każdym terenie bez ryzyka zniszczenia trawnika.

Metalową obudowę pokryto ochronną emulsją w szarym kolorze. Chroni ona obudowę przed wilgocią, rdzą i uszkodzeniami mechanicznymi. Farba nie odpada, ponieważ została nałożona metodą proszkową. Z tyłu znajduje się odpinany kosz z siatki tekstylnej, a jego pojemność to 40 litrów. Składany uchwyt można ustawić zgodnie ze wzrostem użytkownika, a profilowany uchwyt powleczono antypoślizgową nakładką – dzięki temu do pracy nie trzeba mieć rękawic roboczych.

 • Estetyczny design;

 • Duży zakres regulacji;

 • Dobry silnik.

 • Za duży kąt nachylenia kosza.

MOCNY AERATOR WERTYKULATOR SPALINOWY CEDRUS 3w1 XL

aerator spalinowy opinie

Kolejne miejsce zajął wertykulator spalinowy marki Cedrus. Model WR01 waży 39 kilogramów i pełni funkcję wertykulatora oraz aeratora – zestaw zawiera odpowiednie wałki oraz dwa opakowania dedykowanego oleju 10W-30, każde o pojemności 600 mililitrów. Urządzenie ma silnik o mocy 7 koni mechanicznych i pojemności skokowej 212 centymetrów sześciennych. Do zasilania model wykorzystuje benzynę, a pojemność zbiornika na paliwo to 3,6 litra.

Szerokość robocza wynosi 40 centymetrów. Głębokość dostosowuje się w przedziale od 5 do 15 milimetrów za pomocą centralnej regulacji. Kosz na trawę ma pojemność 45 litrów i powstał z czarnej siatki wytworzonej z trwałego materiału syntetycznego. Cztery ośmiocalowe koła ze specjalną powierzchnią są w stanie zapewnić optymalną przyczepność na nierównym terenie. Ich zaletą jest to, że nie niszczą trawnika, ponieważ trawa do nich nie przywiera, a one same się nie zakopują w glebie.

Czerwona obudowa powstała ze stalowej blachy i jest niezwykle mocna oraz odporna na działanie wilgoci i powstawanie rdzy. Doczepiany uchwyt można zdjąć i złożyć w razie potrzeby. Można także ustawić kąt nachylenia, żeby praca nie obciążała rąk i kręgosłupa.

 • Wysokiej mocy silnik;

 • Dobre koła;

 • Antypoślizgowy uchwyt.

 • Ciężki.

WERTYKULATOR AERATOR spalinowy ALKO COMBI CARE 38P

wertykulator spalinowy profesjonalny

Wertykulator AL-KO wyróżnia się oryginalnym designem, który pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu gospodarczym. Obudowę urządzenia maksymalnie skompresowano, dlatego model jest bardzo krótki, ale jednocześnie nie traci na szerokości roboczej, która wynosi 38 centymetrów. Dodatkowo produkt jest lekki i waży jedynie 20 kilogramów. Wertykulator jest stabilny dzięki specjalnemu rozmieszczeniu kół. Dwa duże koła po bokach obudowy umożliwiają wygodne przebicie się przez teren, a dwa małe kółka umiejscowione z tyłu gwarantują stabilność i łatwe skręcanie.

Koła są mocne i mają powierzchnię dostosowaną do każdego trawnika – zapewniają przyczepność, ale nie niszczą trawy i gleby. Komplet zawiera wałek do wertykulacji i wałek do aeracji. Ponadto w zestawie jest duży, 55-litrowy kosz tekstylny z siatki. Obudowa modelu nie powstała z metalu, ale z nowoczesnego poliprepylenu, który cechuje się wysoką odpornością na wygięcia, uderzenia i wilgoć.

Wertykulator spalinowy alko posiada silnik spalinowy o mocy 1,5 konia mechanicznego. Zestaw zawiera dedykowany olej bezpośrednio od producenta. Głębokość roboczą można regulować w pięciostopniowej skali od -8 do +4 milimetrów. Uchwytu nie można odczepić, ale można go złożyć i dostosować kąt jego nachylenia. Ogumowana rękojeść pełni funkcję antypoślizgową.

 • Kompaktowy;

 • Lekki;

 • Duży i mocny kosz.

 • Niska moc silnika.

MOCNY POLSKI AERATOR WERTYKULATOR SPALINOWY 6.5KM

aerator spalinowy ranking

Model Apachino marki Kanwod waży 34 kilogramy i wyróżnia się ładnym, niebieskim kolorem. Urządzenie wyposażono w czterosuwowy silnik OHV o pojemności skokowej 195 centymetrów sześciennych i mocy 6,5 koni mechanicznych. Jego prędkość wynosi 3000 obrotów na minutę. Zbiornik na paliwo ma 3600 mililitrów pojemności, a miska olejowa mieści 600 mililitrów emulsji.

Zestaw zawiera dwa wałki, jeden do aeracji i jeden do wertykulacji, zapasowy pasek klinowy oraz dwa opakowania oleju do silnika, każde o pojemności 0,6 litra. Model cechuje się szerokością roboczą równą 38 centymetrów. Głębokość pracy można regulować w ośmiostopniowej skali od -12 do +14 milimetrów. Do modelu dołączono odpinany siatkowany kosz tekstylny o pojemności 40 litrów.

Obudowa powstała ze stalowej blachy i pomalowano ją proszkowo na czarno i niebiesko. Jest ona odporna na rdzę i uszkodzenia mechaniczne, nie wygina się. Koła mają specjalną powierzchnię zapewniającą optymalną przyczepność – nie niszczą one trawnika i gwarantują swobodne poruszanie się po każdym terenie. Uchwyt jest składany i ma regulowany kąt nachylenia. Szeroką rękojeść pokryto antypoślizgową okładziną, dzięki której możliwa jest praca bez rękawic.

 • Ośmiostopniowa regulacja głębokości;

 • Mocny silnik;

 • Dobrej jakości, estetyczna obudowa.

 • Stosunkowo ciężki.

Dalej nie wiesz jaki wertykulator aerator spalinowy wybrać? Zatem sprawdź poniższe porady!

Na rynku w rpku 2024 mamy wiele różnych ciekawych ofert. Jednakże, z uwagi na różne oczekiwania użytkowników wobec sprzętu, jeden będzie preferował manualny wertykulator Faworyta, a drugi wertykulator spalinowy Stiga bądź też innej popularnej marki zajmującej się produkcją tego typu maszyn. Rzecz jasna bardzo ważne jest uwzględnienie wielu parametrów i atrybutów, aby cieszyć się produktem idealnym.

Co więc powinno przykuć naszą uwagę? W jakim stopniu moc wpłynie na efektywność sprzętu, a w jakim pozostałe parametry? A może właściwości niezwiązane bezpośrednio z wydajnością okażą się istotniejsze? Istnieje wiele różnych kwestii, które musimy mieć na względzie, dlatego oprócz mocy czy też szerokości roboczej urządzenia musimy jeszcze uwzględnić głębokość pracy.

Ponadto, kolejnym dodatkowym czynnikiem, który wpłynie nie tylko na wertykulator spalinowy Stiga czy Al-ko, ale na każdego producenta, jest funkcjonalność urządzenia. Rzecz jasna nie bez znaczenia jest też komfort obsługi, a także jakość noża, w który wyposażono dany wertykulator. Nie mniej istotne będą też opinie wertykulatora spalinowego. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

https://przydomu.pl/pl/blog/aerator-i-wertykulator-kiedy-stosowac-i-jak-1615476299.html

wertykulator spalinowy opinie

Najpierw zweryfikuj moc

Pierwszą kwestią kluczową dla sprawnego użytkowania maszyny jest uwzględnienie jej mocy. Aeratory dostępne są albo w postaci urządzeń ręcznie pracujących albo jako wertykulator elektryczny bądź też zasilane silnikiem spalinowym. Najczęściej spotyka się tę trzecią grupę, a więc wertykulatory spalinowe. Ma to uzasadnienie w efektywności pracy i sprawności, a także stosunkowo niskiej cenie do powierzchni roboczej, jaką w godzinę możemy oporządzić.

Jeśli jednak kupujemy sprzęt o silniku spalinowym to powinien mieć on wystarczająco dużo mocy, aby bez najmniejszych problemów poradzić sobie zarówno z mniej wymagającą powierzchnią, jak i glebą mocno zbitą. Dlatego moc wynosząca 5 KM to minimum, jeśli zależy nam na wszechstronności i pracy w każdych warunkach.

AERATOR WERTYKULATOR SPALINOWY 3W1 6,5KM AREATOR
jaki aerator spalinowy

HORTMASZ WERTYKULATOR AERATOR SPALINOWY
aerator spalinowy cena

Dalej, sprawdź szerokość i głębokość roboczą

Kolejną bardzo ważną kwestią związaną z zakupem urządzenia idealnego jest sprawdzenie parametrów roboczych. Dwa najistotniejsze parametry to, rzecz jasna, szerokość i głębokość pracy. Mają one nadzwyczajnie duży wpływ na to czy wybrany przez nas produkt charakteryzować się będzie wysoką wydajnością czy też nie.

Rzecz jasna bardzo ważne jest dostosowanie produktu do naszej ziemi, bo jeśli mamy niewielki teren, gdzie znajduje się sporo ślepych zaułków bądź obiektów przy trawniku przeszkadzających przy pracy, to mniejsza, a co za tym idzie, zwinniejsza maszyna będzie bardziej odpowiednia.

Głębokość wertykulowania także jest istotna, lecz tutaj zalecamy kierować się po prostu jak największą wartością. Pomoże to określić skuteczność naszych działań i czy rzeczywiście trawnik po wertykulacji będzie tak dobrze sobie radził jak inni użytkownicy i poplecznicy wertykulacji mówią.

Kolejna kwestia to funkcjonalność

Jak dobrze wiemy, wertykulacja i aeracja to bardzo podobne procesy. W jednym przypadku dochodzi do pionowego nacinania i usuwania obumarłych roślin czy mchów (wertykulacja). Natomiast druga opcja służy przede wszystkim napowietrzaniu i nakłuwaniu, dzięki czemu zapewniamy lepszy dostęp powietrza i niezbędnych zasobów do roślin (aeracja).

Na szczęście istnieją produkty, które pozwalają nam na pracę zarówno w trybie wertykulacji jak i aeracji. Jedyne, co musimy zrobić, aby wyposażyć się w opcję dwa w jednym, to zwrócenie uwagi na możliwość wymiany końcówek, a więc noży. W przypadku aeracji i wertykulacji stosuje się inną konstrukcję. Jeśli więc producent umożliwił prostą wymianę noży na te właściwe, to bez wątpienia będziemy mogli wykonywać obie czynności.

AERATOR WERTYKULATOR SPALINOWY CEDRUS 3w1 XL
aerator spalinowy opinie
WERTYKULATOR AERATOR spalinowy ALKO COMBI CARE 38P
wertykulator spalinowy profesjonalny

Pamiętajmy o wykonaniu

Nie możemy też zapomnieć o tym, że wykonanie to jeden z najbardziej kluczowych aspektów zakupu wertykulatora. Jak doskonale wiemy, odpowiednie wykonanie urządzenia sprawia, że mamy do czynienia z urządzeniem trwałym, pracującym bezawaryjnie. To właśnie dlatego tak ważne jest zweryfikowanie materiałów, jakich użyto do produkcji zarówno samych ostrzy, czy też maszyny lub jej obudowy.

Ciekawym sposobem na weryfikację czy produkt może oferować nam bezawaryjną pracę jest gwarancja. Okres ochronny, jaki dostarcza nam producent, wynosi od 12 do nawet i 96 miesięcy. Jednakże, najczęściej spotykamy się z opcjami 12 i 24 miesiące. Im dłuższa gwarancja, tym większa szansa, że produkt przez czas gwarancji będzie działać bezproblemowo.

Co ważne, to dotyczy nie tylko wertykulatorów Faworyt, Bosch czy innej marki znanej z produkcji tego typu sprzętów. Każdy producent powinien oferować jak najdłuższy okres ochronny – pod warunkiem, że nie wiążą się z tym żadna kruczki prawne.

Wertykulator spalinowy cena i opinie

Kolejna bardzo ważna informacja dla osób pragnących najwięcej i najlepiej za jak najmniej. Nigdy nie powinniśmy patrzeć tylko i wyłącznie na cenę wertykulatora spalinowego, bo sama liczba niewiele nam powie. Bardzo niskie koszty zakupu mogą, co prawda, wydawać się atrakcyjne. Jednakże, nie możemy zapominać o jednej kluczowej kwestii, mianowicie o wyżej wspomnianych parametrach i akcesoriach, jakie niekiedy otrzymujemy w zestawie. 

Gwarancja wyboru produktu idealnego to przede wszystkim porównanie jakości i parametrów z ceną. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że kupiliśmy najlepszą maszynę w danym zakresie cenowym. Równie istotna jest przy tym opinia. Choć to czysto subiektywne źródło informacji, to wiele powtarzających się pochlebnych wypowiedzi na temat danego urządzenia sprawi, że produkt zyska w naszych oczach i nie tylko.

Wertykulator spalinowy – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wybrać produkt, który sprawdzi się u każdego. Jest to wręcz niemożliwe z bardzo prostego powodu. Dla jednego bardziej liczyć się będzie kompaktowy rozmiar i możliwość wertykulacji w małym ogródku, a dla drugiego ogromny produkt z szerokością roboczą wynoszącą nie mniej niż 40 cm. Dlatego należy przede wszystkim pamiętać o tym, żeby wybrać produkt bazując na własnych oczekiwaniach.

Ważne będą też opinie wertykulatorów spalinowych i jego cena, ale nie możemy zapomnieć o tak kluczowych kwestiach jak, na przykład, moc silnika bądź funkcjonalność. Jeśli podane informacje to dla ciebie za dużo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z rekomendacji w zestawieniu. Produktem o ciekawej charakterystyce wydaje się, na przykład, WERTYKULATOR, AREATOR SPALINOWY DO TRAWY, AERATOR. To zwycięzca rankingu i świetnych właściwościach. 

Artykuły powiązane: Zraszacz ogrodowy do węża

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wertykulator spalinowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews