Najlepsza kosiarka spalinowa z napędem w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Kosiarka spalinowa z napędem ranking ofert 2024 – wybierz najwłaściwsze urządzenie już dziś!

Właściwe urządzenie do koszenia trawy to podstawa, jeśli chcemy, aby ta czynność przebiegła jak najprzyjemniej lub, jak to jest w większości przypadków, jak najmniej boleśnie jak to tylko możliwe. Aby jednak upewnić się, że praca jest najmniej stresująca i najszybsza, istotne jest zakupienie odpowiedniego produktu jak robot koszący. Są to jednak dość drogie urządzenia, dlatego kosiarka spalinowa lub kosiarka elektryczna z napędem w przypadku większych przestrzeni czy też miejsc z widoczną różnicą w wysokości terenu będą rozwiązaniem idealnym.

Niestety, łatwiej mówić niż zrobić, a w naszym przypadku, łatwiej mówić niż kupić. Kosiarka spalinowa z napędem to temat powszechny w dzisiejszych czasach. A z uwagi na ogromną różnorodność produktów dostępnych na rynku, niewiele osób zdaje sobie sprawę czym różni się jedna maszyna od drugiej. Przecież taka kosiarka spalinowa z napędem briggs&stratton może okazać się rozwiązaniem o wiele lepszym niż Nac czy też na odwrót. A to wszystko zależy od ogromnej liczby czynników.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

RIWALL 5190

9.9

Droga

Kanwod Grassmeister

9.8

Droga


 

Kanwod Grassmeister Junior

9.7

Tania

NAC LS50-196-HS-ES-NG

9.6

Tania


 

SCHEPPACH Ms 173-51

9.5

Średnia


 

HUSAR

9.4

Tania

Dlatego w dzisiejszym rankingu kosiarek spalinowych z napędem mamy do zaoferowania ogromną liczbę produktów, w tym opcje bardziej budżetowe jak i te droższe. Urządzenia wymienione w zestawieniu są komfortowe w użytkowaniu, oferują nam odpowiednią moc, a także wysoki komfort poruszania się. Ponadto, istotne jest też uwzględnienie tego czy byłaby to kosiarka spalinowa bez kosza z napędem czy może z koszem lub innymi akcesoriami.

KOSIARKA SPALINOWA RIWALL 51CM 9w1 Z NAPĘDEM 5190

kosiarka spalinowa bez kosza z napędem

Kosiarka marki Riwall z serii Riwall PRO to zdecydowany zwycięzca rankingu. Urządzenie posiada silnik o mocy 196 koni mechanicznych i pojemności 196 centymetrów sześciennych. Kosiarka ma zbiornik na paliwo wielkości jednego litra i zbiornik na olej o pojemności 0,6 litrów. Maszyna waży 36 kilogramów i jest przeznaczona do koszenia powierzchni o wielkości do 2500 metrów kwadratowych.

Model kosi z szerokością 51 centymetrów. Wysokość koszenia można dostosować w siedmiostopniowej skali. Urządzenie wyposażono w specjalny składany uchwyt z systemem SoftGrip – jest to ergonomiczna rączka obleczona miękkim tworzywem sztucznym, które odprowadza wilgoć. Sama konstrukcja uchwytu sprawia, że ręce nie męczą się nadmiernie w trakcie pracy.

Również obudowa ma obudowę wyspecjalizowaną do skutecznego i szybkiego koszenia. Skoszona trawa trafia bezpośrednio do kosza, nie zatrzymuje się po drodze w ewentualnych zakamarkach. Zarówno obudowa, jak i kosz powstały z najwyższej jakości ABS-u, czyli materiału bezpiecznego dla środowiska i niezwykle mocnego oraz odpornego na uszkodzenia. Pojemność kosza to 65 litrów. Łożyskowe koła ułatwiają precyzyjne manewrowanie kosiarką i pozwalają na uzyskanie idealnego trawnika.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Szybko i precyzyjnie kosi;

 • Ergonomiczny projekt.

 • Potrzeba sporej siły do uruchomienia.

POTĘŻNA KOSIARKA SPALINOWA 8KM 13w1 NAPĘD 55cm RS

kosiarka spalinowa z napędem ranking

Produkt polskiej marki Kanwod to wysokiej jakości kosiarka przeznaczona do powierzchni nie większej niż 2650 metrów kwadratowych. Stabilny silnik czterosuwowy OHV cechuje się prędkością na poziomie 2800 obrotów na minutę i pojemnością 170 centymetrów sześciennych. Nominalna moc startowa silnika wynosi 2,8 kW, czyli około 3,8 koni mechanicznych; wydajność rozruchowa turbo to aż 8 koni mechanicznych.

Kosiarka ma dwa ostrza, jedno zamontowane fabrycznie i drugie na wymianę. Szerokość robocza urządzenia wynosi dokładnie 51 centymetrów, a wysokość koszenia można ustawić w ośmiostopniowej skali w przedziale od 25 do 80 milimetrów. Kierownicę można całkowicie złożyć, co jest niezwykle praktyczne podczas transportu i przechowywania. Jej konstrukcja cechuje się ergonomicznością; specjalna okładzina sprawia, że dłonie się nie pocą, a kształt i kąt kierownicy odciążają ramiona.

Obudowa kosiarki jest ze stali. Elementy z tworzywa sztucznego powstały z tzw. ABS, czyli materiału wyróżniającego się niezwykłą odpornością i trwałością. Skrętne koła, małe z przodu i duże z tyłu, pozwalają wygodnie i precyzyjnie sterować urządzeniem. Pofałdowana powierzchnia kół zapewnia optymalną przyczepność. Dołączony kosz na skoszoną trawę mieści 62 litry odpadów, dlatego użytkownik nie musi go opróżniać co chwilę.

 • Osiem stopni regulacji;

 • Duży i bezawaryjny silnik;

 • Duża szerokość koszenia.

 • Zużywa dużo paliwa.

POLSKA KOSIARKA SPALINOWA 6 KM 10w1 NAPĘD 41cm XXL

najlepsza kosiarka spalinowa z napędem

Kolejny model marki Kanwod w rankingu 2024. Ta kosiarka również jest wyposażona w czterosuwowy silnik OHV, jednak w tym przypadku jego pojemność wynosi 125 centymetry sześcienne i cechuje się prędkością na poziomie 3060 obrotów na minutę. Nominalna moc startowa kosiarki to 2 kW, czyli niecałe 3 konie mechaniczne. Moc maksymalna natomiast wynosi 6 koni mechanicznych w trybie turbo.

Model jest przeznaczony do koszenia powierzchni do 2000 metrów kwadratowych i kosi na szerokość 41 centymetrów. W kosiarce zastosowano kosz o pojemności 40 litrów przyczepiony pod wygodnym kątem; skoszona trawa trafia do kosza i się w nim układa w tai sposób, aby można było jak najdłużej kosić na jednym cyklu. Wysokość koszenia można regulować w siedmiostopniowej skali od 25 do 75 milimetrów.

Stabilne i skrętne koła mają 15 centymetrów szerokości przednie, tylne natomiast 20 centymetrów szerokości. Kosiarka ma zbiornik na paliwo mieszczący 1,5 litra benzyny i zbiornik na olej o pojemności 0,5 litra. Składana kierownica ma antypoślizgową okładzinę, która odprowadza wilgoć. Uchwyt zaprojektowano w taki sposób, aby ręce i ramiona nie męczyły się w trakcie pracy.

 • Mocny silnik;

 • Dobry filtr powietrza;

 • Uchwyt na kubek lub napój.

 • Stosunkowo mały kosz.

NAC Kosiarka spalinowa NAPĘD 51cm 10,5Nm 5w1 MOCNA

kosiarka spalinowa z napędem nac

Kosiarka marki NAC waży 33 kilogramy i posiada trzy kanały wyrzutu: tylny, do kosza i boczny. Ponadto urządzenie umożliwia przeprowadzenie procesu mulczowania. Spalinowy silnik czterosuwowy i górnozaworowy ma pojemność 191 centymetrów sześciennych i cechuje się mocą znamionową równą 2,8 kW. Minimalna wysokość koszenia to 25 milimetrów, a maksymalna 75 milimetrów. Wysokość reguluje się w siedmiostopniowej skali.

Kosiarka spalinowa z napędem NAC ma napęd na tylne koła, których szerokość to 25 centymetrów. Przednie koła są mniejsze, szerokie na 20 centymetrów. Dzięki nim można w wygodny i precyzyjny sposób manewrować urządzeniem, tak aby uzyskać idealne i równe cięcie na całej powierzchni trawnika. 

Kosz na trawę ma pojemność 60 litrów i powstał z mocnej siatki z materiału syntetycznego. Dopływ powietrza sprawia, że skoszona trawa nie zaczyna gnić, ma optymalną wymianę gazową i lepiej sprawdzi się w roli nawozu.

Szerokość koszenia wynosi 51 centymetrów. Obudowa cechuje się specjalnym projektem; żadne resztki trawy nie zatrzymują się wewnątrz obudowy, trafiają od razu na trawnik lub do kosza. Uchwyt zlokalizowano pod odpowiednim kątem, dlatego dorosły użytkownik nie nadwyręża pleców i ramion podczas pracy.

 • Duży silnik;

 • Duży kosz na trawę;

 • Pojemnik na napój w uchwycie.

 • Trzeba samodzielnie naprostować koła po wyjęciu z opakowania.

Kosiarka spalinowa SCHEPPACH z napędem 6w1, 51 cm 

lekka kosiarka spalinowa z napędem

Model Ms 173-51 niemieckiej marki Scheppach to kosiarka spalinowa z czterosuwowym silnikiem o mocy czterech koni mechanicznych. Moc obliczeniowa równa się 3,3 kW, a pojemność silnika to 173 centymetry sześcienne. Urządzenie waży 38 kilogramów i ma całkowicie składaną kierownicę, co sprawdza się wyjątkowo dobrze w trakcie transportu oraz podczas przechowywania kosiarki, np. w niedużym pomieszczeniu gospodarczym.

Stalowa obudowa jest niezwykle trwała i odporna na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Obudowa nie rdzewieje i można ją w łatwy sposób wyczyścić w razie zabrudzenia. Szerokość robocza modelu to 51 centymetrów, a wysokość koszenia można regulować w siedmiostopniowej skali w przedziale od 25 do 75 milimetrów.

Do urządzenia dołączony jest praktyczny kosz na skoszoną trawę, którego pojemność wynosi 65 litrów. Model jest przeznaczony do dbania o trawniki o powierzchni do 2800 metrów kwadratowych. Zbiornik na paliwo mieści jeden litr benzyny, a zbiornik na olej 0,6 litrów odpowiedniej cieczy. Kosiarka ma antypoślizgowy, miękki uchwyt, a jej główne kolory to czarny i czerwony.

 • Duża szerokość robocza;

 • Składany uchwyt;

 • Siedmiostopniowa skala regulacji.

 • Głośno pracuje.
 •  

Kosiarka spalinowa HUSAR z napędem 43cm moc 4,5km

kosiarki spalinowe z napędem

Produkt marki Husar wyróżnia się naprawdę przystępną ceną w porównaniu do dobrej jakości. Oprócz kosiarki zestaw zawiera dedykowany olej oraz dodatkowy nóż. Urządzenie wyposażono w czterosuwowy silnik OHV Husar o pojemności 123 centymetrów sześciennych. Silnik charakteryzuje się mocą znamionową na poziomie 3,5 koni mechanicznych i mocą maksymalną osiągającą do 4,5 koni mechanicznych.

Silnik jest jednocylindrowy i posiada żeliwną tuleję. Jako paliwo należy stosować benzynę bezołowiową. System chłodzenia silnika polega na chłodzeniu powietrzem za każdym razem, gdy kosiarka jest uruchomiona – skutecznie zapobiega to przegrzaniu się urządzenia nawet podczas intensywnej pracy. Kosiarka ma koła podwójnie łożyskowane, tylne o szerokości 20 centymetrów i przednie o szerokości 16 centymetrów.

Wysokość koszenia podlega regulacji w sześciostopniowej skali w przedziale od 2 do 7,5 centymetra. Pojemność zbiornika na paliwo to 1,2 litra, a zbiornika na olej 0,6 litra. Produkt jest przeznaczony do koszenia małych i średnich powierzchni, a szerokość robocza koszenia wynosi 43 centymetry. W zestawie znajduje się siatkowany kosz na skoszoną trawę, a jego pojemność to 50 litrów. Kosiarka waży około 25 kilogramów.

 • Atrakcyjna cena;

 • Dobry system chłodzenia silnika;

 • Olej w zestawie.

 • Raczej nie nadaje się do dużych powierzchni.
 •  
 •  

Artykuły

Nie wiesz dalej którą opcję wybrać? Sprawdź poradnik zakupowy 2024 i kieruj się najważniejszymi parametrami przy wyborze!

Wydawać by się mogło, że każda mocna kosiarka spalinowa z napędem będzie w stanie zagwarantować nam odpowiednią jakość pracy. Nie jest to jednak prawda. Choć moc jest kluczowa i każdy ogrodnik to potwierdzi, to przeglądając kosiarki spalinowe z napędem istotną rolę odegra też wiele innych aspektów i kryteriów. To właśnie z tego powodu ostateczny wybór urządzenia idealnego nie jest tak oczywisty.

Dla jednych lekka kosa spalinowa będzie musem z uwagi na to, że produkt trzeba przecież po skończonej pracy przetransportować, a nawet i przenieść. Dla innych ogromna szerokość robocza i bardzo duży kosz w zestawie to podstawa. Jeszcze inna grupa odbiorców będzie szukać kosiarki spalinowej bez kosza z napędem, a nawet ograniczą wyposażenie do minimum w celu zminimalizowania potencjalnych kosztów.

W dzisiejszym poradniku omówimy wszystkie te kwestie, odpowiemy na pytania związane z działaniem systemów i funkcji poprawiających komfort, a także poruszymy temat mocy sprzętu i jej wpływu na ostateczną wydajność. Sprawdzimy też parametry robocze. Więcej informacji na temat wyboru właściwej kosiarki spalinowej dwusuwowej z napędem znajdziemy tutaj: https://www.dom.pl/kosiarka-spalinowa-na-co-zwrocic-uwage-przed-zakupem.html

mocna kosiarka spalinowa z napędem

Artykuły powiązane: ręczna podkaszarka akumulatorowa

Moc urządzenia to podstawa

Pierwszą wartością, która rzuci się w oczy niejednemu ogrodnikowi, to moc. Jest to bez wątpienia bardzo istotna kwestia, bo zakup sprzętu o niewystarczającej mocy do ogromnego ogrodu sprawi, że zarówno praca będzie wolniejsza, jak i sama trwałość urządzenia mniejsza. Ponadto, wysoka moc wpływa na wydajność koszenia przy bardziej wymagającym trawniku. 

Mocna kosiarka spalinowa z napędem będzie charakteryzować się mocą na poziomie 8-10 KM i jest to z pewnością moc wystarczająca do oporządzenia większość powierzchni ogrodowych. Jeśli nasz trawnik nie jest tak duży, to wystarczy moc 5-8 KM. Jednakże, słabsze urządzenia mogą okazać się niewystarczające. 

Dodatkowo pamiętać musimy o tym, żeby patrzeć na kosiarki spalinowe dwusuwowe z napędem. Taki silnik to dziś podstawa. Niektórzy decydują się też na warianty czterosuwowe. Aczkolwiek musimy wtedy pamiętać, że zarówno waga produktu, jak i cena czy ostateczne zużycie paliwa będzie o wiele większe. Dlatego obecnie w przypadku średnich działek najlepiej się sprawdzi dwusuw.

KOSIARKA SPALINOWA 8KM 13w1 NAPĘD 55cm RS
kosiarka spalinowa z napędem ranking

NAC Kosiarka spalinowa NAPĘD 51cm 10,5Nm 5w1 MOCNA
kosiarka spalinowa z napędem nac

Oprócz tego, sprawdźmy parametry robocze

Następną rzeczą, o jakiej nie wolno żadnemu z nas zapomnieć, to parametry robocze. Mowa tutaj o szeregu różnych danych, które mają niebagatelny wpływ na jakość koszenia, jego szybkość, a także sprawność i komfort. W parametrach roboczych najważniejsze okażą się szerokość cięcia, wysokość i możliwa regulacja, a także pojemność kosza – jeśli takowy znajduje się w zestawie.

Szerokość i wysokość koszenia od podstawa, dzięki której możemy określić jaka jest wydajność sprzętu i jak szybko da nam się skosić dane połacie ziemi. Choć kilka centymetrów wydaje się mało, to podczas pracy wydłużenie skoszonego pasa o kilka centymetrów pozwoli nam na efektywniejszą i szybszą pracę, gdzie oszczędzony czas będzie można liczyć nawet i w godzinach przy dużych powierzchniach.

Kosz, olej, ostrza – co powinno znaleźć się na wyposażeniu najlepszej kosiarki spalinowej z napędem?

Kosiarka sama z siebie to tak naprawdę jedynie część zakupu. Wystarczy tylko spojrzeć na ilość dodatków, jakie potrzebne są do pracy skutecznej, szybkiej i, co ważniejsze, komfortowej. Nawet jeśli kosiarka spalinowa sama w sobie jest w stanie ciąć, to bez wielu akcesoriów proces będzie wydłużony, a później sprzątanie skoszonej trawy wydłuży czas, jaki musimy poświęcić na tę powinność.

Tak więc zakupienie kosiarki w bardzo bogatym zestawie, gdzie znajduje się kosz, zapasowe noże do wymiany w przypadku stępienia lub uszkodzenia poprzednich, a także szereg akcesoriów jak, na przykład, specjalny panel na drobne przedmioty w postaci kluczy czy napoju, zaślepki do dodatkowych funkcji czy nawet i zapasowe koła, gdyby te zamontowane w urządzeniu uległy uszkodzeniu. Z innych ciekawych dodatków warto wspomnieć o oleju.

POLSKA KOSIARKA SPALINOWA 6 KM 10w1 NAPĘD 41cm XXL
najlepsza kosiarka spalinowa z napędem
Kosiarka spalinowa SCHEPPACH z napędem 6w1, 51 cm
lekka kosiarka spalinowa z napędem

Ponadto, uwzględnić należy też udogodnienia i funkcjonalność

Kosiarki powinny także charakteryzować się wielofunkcyjnością, aby jeszcze bardziej ułatwić nam proces koszenia trawy, a w tym pomóc nam mogą regulację koszenia w zakresie wysokości i szerokości czy też możliwość dostosowania trybu pracy do wymagań powierzchni. Bardzo dobrym przykładem jest, na przykład, zastosowanie funkcji umożliwiających koszenie z koszem lub też bez kosza.

Oprócz tego, warto też wyposażyć się w sprzęt z systemem mielenia czy grassowania. Mielenie, zwane też rozdrabnianiem, jest powszechnie stosowane w przypadku kiedy trawa będzie służyć nam jako nawóz do trawnika, a grassowanie umożliwia pracę przy mokrej trawie.

Sprawdź jak naprawić kosiarkę spalinową, która się nie uruchamia.

Czytaj więcej >> https://majsterkujsam.pl/kosiarka-spalinowa-bez-napedu-opinie-ranking/ <<

Kosiarka spalinowa z napędem – podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy będzie to kosiarka spalinowa z napędem Briggs&Stratton, Husar, NAC, czy innej marki – najpierw powinniśmy uwzględnić wyżej wspomniane parametry i funkcjonalności, a także dane techniczne czy moc. Dodatkowo, poszukiwania lekkiej kosiarki spalinowej z napędem będzie bardzo ciekawe z uwagi na to, że poprawimy sobie komfort pracy, a późniejsza obsługa urządzenie będzie jeszcze przyjemniejsza. 

KOSIARKA SPALINOWA RIWALL 51CM 9w1 Z NAPĘDEM 5190 to zdecydowanie jedna z najciekawszych opcji na rynku. Nawet jeśli nie każdy uzna, że to najlepsza kosiarka spalinowa z napędem obecnie dostępna, to z uwagi na bogate wyposażenie, wiele funkcji, a także świetne parametry robocze i funkcje dodatkowe produkt uznawany jest przez naszych ekspertów za jeden z lepszych w swoim zakresie cenowym. Sprawdź również >> kosiarka akumulatorowa ranking <<

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kosiarka spalinowa z napędem
Average rating:  
 5 reviews
 by mikuś

Scheppach polecam gorąco. To co zrwaca uwage to dobrze wykonane koła. Wydaje mi się, że praca wcale nie jest taka hałaśliwa. Do zniesienia a kosi super.

 by B.I.7

Mogłem wczesniej przeczytać wasz ranking. Kupiłem jakiś złom, do niczego się nie nadaje....A za taką cenę miałbym dobra kosiarkę.

 by fiks

Pomimo tego że riwall jest ciężki, jeździ lekko, sprawnie, prowadzi się bez problemu. Kosi precyzyjnie.

 by wojtas

Mocne sprzęty i to ich plus, ale pożerają dużo paliwa a przy dzisiejszych cenach to lekki minus.

 by wito lo

Spalinówki z napędem najlepiej koszą. Nie ma mocniejszych.