Najlepsza kosiarka akumulatorowa w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Nie wiesz jaką wybrać kosiarkę akumulatorową z akumulatorem i ładowarką? Opcji jest wiele, ale skorzystaj z rankingu kosiarek akumulatorowych 2024 i dowiedz się która będzie najlepsza!

Kosiarka to bez wątpienia obowiązkowe wyposażenie każdego właściciela domu jednorodzinnego bądź działki. Pozwala na pielęgnację trawnika, a to ma nad wyraz istotne znaczenie w zakresie estetyki. Jednakże, coraz częściej potrzebujemy sprzętu o wyższej kulturze pracy, a więc elektryczna opcja wydaje się lepsza. Jeśli dodatkowo mamy problem ze znalezieniem źródła zasilania, to kosiarka akumulatorowa wydaje się rozwiązaniem idealnym.

Jednakże, podobnie jak w przypadku standardowych urządzeń koszących, tak i wybierając kosiarkę na akumulator bardzo ważne jest uwzględnienie wielu kluczowych kwestii. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że produkt idealnie radzi sobie z każdym zadaniem, jaki przed przed sprzętem postawimy. Jak więc upewnić się, że dana kosiarka akumulatorowa jest najwyższej jakości?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

NAC LB18-33-B40

9.9

Tania


BOSCH CITYMOWER

9.8

Średnia


Makita DLM382

9.7

Droga


RIWALL 3820

9.6

Tania

DEDRA DED7198

9.5

Tania

ALPINA AL13020

9.4

Średnia

4GARDEN

9.3

Tania


Najlepszym na to sposobem będzie zapoznanie się z dzisiejszym rankingiem. W zestawieniu pojawiło się kilka bardzo atrakcyjnych produktów. Każdy z nich wyróżnia się na tle konkurencji niezwykle ciekawymi rozwiązaniami i udogodnieniami, które znacząco poprawiają atrakcyjność rozwiązania. Jeśli i ty chciałbyś wiedzieć która kosiarka na akumulator będzie najlepsza, sprawdź dzisiejsze zestawienie! 

NAC KOSIARKA AKUMULATOROWA LB18-33-B40 18V Li-Ion

ranking kosiarek elektrycznych akumulatorowych

Ranking 2024 zwyciężyła niezawodna kosiarka akumulatorowa marki NAC. Urządzenie jest sprzedawane z akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 4 Ah i dedykowaną ładowarką. Bateria ładuje się przez dwie godziny i pozwala na nieprzerwane koszenie przez około 20 minut na jednym cyklu. Kosiarka waży 9,6 kilograma, a akumulator 0,6 kilograma.

Urządzenie można w bardzo łatwy sposób uruchomić – wystarczy nacisnąć przycisk „Start”; nie ma żadnego innego rozruchu, dlatego każdy bez problemu będzie w stanie obsłużyć kosiarkę. Model ma pięciostopniową skalę wysokości koszenia w dużym przedziale od 25 do 75 milimetrów. Szerokość robocza kosiarki to 33 centymetry. Biała obudowa jest szczelna, nie przepuszcza pyłu ani wilgoci, dlatego wszystkie wewnętrzne komponenty są należycie zabezpieczone.

Na uwagę zasługuje odpinana rączka z regulowanym kątem nachylenia. Uchwyt jest specjalnie wyprofilowany i posiada antypoślizgową okładzinę, która doskonale odprowadza wilgoć. Dzięki temu nawet praca bez rękawic jest komfortowa. Do kosiarki przytwierdzono odpinany kosz na skoszoną trawę o pojemności 32 litrów. Kosz ma wskaźnik napełnienia i powstał z siatki tekstylnej.

 • Zajmuje niewiele miejsca;

 • Ergonomiczny uchwyt;

 • Skutecznie i szybko kosi.

 • Stosunkowo krótki czas pracy na jednym naładowaniu.

KOSIARKA AKUMULATOROWA CITYMOWER 18V BOSCH 2×4,0Ah

kosiarka akumulatorowa z akumulatorem i ładowarką

Kosiarka z serii Bosh Garden wyróżnia się oryginalnym, nowoczesnym designem. Sam korpus urządzenia różni się od innych modeli, ponieważ został ścięty z przodu i przypomina samochód wyścigowy – nieprzypadkowo nadano urządzeniu taki kształt; chodzi o uzyskanie opływowego kształtu, który z łatwością będzie się przesuwał po trawniku. Kolejnym interesującym elementem jest uchwyt, który ma aż cztery punkty chwytu.

Jest standardowa rękojeść pozioma i dwa profilowane, niezwykle ergonomiczne uchwyty boczne przypominające przekładnię biegów. Każdy z czterech chwytów posiada antypoślizgową, miękką wstawkę. Poza tym cały uchwyt posiada regulację kąta nachylenia. Ciemnozielona obudowa jest szczelna i bardzo mocna, odporna na uszkodzenia pochodzenia mechanicznego i atmosferycznego.

Narzędzie waży 10 kilogramów (wraz z akumulatorem) i jest w pakiecie z akumulatorem 4 Ah 18 V oraz ładowarką. Model jest przeznaczony do koszenia trawników o powierzchni 300 metrów kwadratowych. Bateria potrzebuje około dwóch godzin do pełnego naładowania i pozwala na koszenie bez przerw do 30 minut na jednym cyklu ładowania. Do kosiarki przyłączono kosz o pojemności 31 litrów. Szerokość koszenia to 34 centymetry, a wysokość jest regulowana w trzystopniowej skali od 2 do 6 centymetrów.

 • Nowoczesny design;

 • Opływowy kształt;

 • Oryginalny i wygodny uchwyt.

 • Tylko trzy stopnie regulacji wysokości koszenia.

Kosiarki akumulatorowej Makita DLM382 18V 6AH TOP21

mocna kosiarka akumulatorowa

Opcja DLM382Z marki Makita kosi na szerokość 38 centymetrów i wysokość od 2 do 7,5 centymetra – wysokość podlega regulacji w aż 13-stopniowej skali za pomocą specjalnej dźwigni. Wyposażenie standardowe obejmuje kosiarkę, dwa akumulatory 6 Ah, ładowarkę dwuportową, ostrze tnące, kosz na trawę o pojemności 40 litrów i klucz płaski 13 niezbędny do montażu.

Dzięki obecności dwóch baterii kosiarka akumulatorowa Makita może pracować znacznie dłużej niż te z jedną baterią. Ponadto akumulatory mają pojemność po 6 Ah, co w sumie daje aż 12 Ah. Kolejną zaletę stanowi duży, siatkowany kosz na trawę, który ustawiono pod odpowiednim kątem – skoszona trawa od razu układa się w taki sposób, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Odczepiany uchwyt posiada regulację kąta nachylenia oraz profilowaną rękojeść z antypoślizgową powierzchnią.

Turkusowa obudowa jest mocna i szczelna, odporna na uderzenia, zarysowania, wilgoć oraz piach. Kolor nie blaknie nawet pod wpływem promieni słonecznych. Kosiarka posiada cztery koła, dwa tylne (większe) i dwa przednie (małe). Powstały one z mocnego tworzywa sztucznego i zapewniają optymalną przyczepność. Ponadto ich konstrukcja nie niszczy trawnika, opony nie wyrywają trawy ani nie wchodzą w głąb gleby.

 • Dwa akumulatory w zestawie;

 • Jedna ładowarka ładująca dwie baterie jednocześnie;

 • Duży kosz na trawę.

 • Różnie sobie radzi w bardzo długiej trawie.

KOSIARKA AKUMULATOROWA RIWALL 3820 40V 4Ah 38cm

kosiarka akumulatorowa ranking

Kolejny model pochodzi z marki Riwall z seri AKU PRO. Jest to niewątpliwie produkt dobrej jakości i w zaskakująco przystępnej cenie. Kosiarka jest sprzedawana w zestawie z dwoma akumulatorami 20 V każdy i pojemnością 4 Ah oraz dwiema ładowarkami. Model kosi z szerokością 38 centymetrów i ma regulowaną wysokość koszenia w zakresie od 2,5 do 7 centymetrów.

Kosiarka jest zalecana do dbania o trawniki nie większe niż 600 metrów kwadratowych. Bateria ładuje się półtorej godziny i umożliwia pracę do 40 minut. Narzędzie jest stosunkowo ciężkie, ponieważ waży aż 15 kilogramów. W trakcie koszenia urządzenie emituje hałas na poziomie 60 decybeli. Do produktu dołączono wygodny kosz tekstylny o pojemności 40 litrów. Powstał on z gęstej siatki, co gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza skoszonej trawie.

Obudowa modelu ma żółty, matowy kolor. Jest ona mocna i szczelna, przez co silnik i akumulator są skutecznie chronione przed wilgocią i pyłem. Doczepiany uchwyt ma możliwość dostosowania kąta nachylenia i profilowaną rękojeść. Brakuje jednak antypoślizgowych elementów, dlatego w przypadku tej kosiarki najlepiej jest zaopatrzyć się również w rękawice.

 • Duży kosz;

 • Sprawdza się na dużych powierzchniach;

 • Cicho pracuje.

 • Brak okładziny na rękojeści.

Akumulatorowa Kosiarka 18V 5Ah DEDRA SAS+ DED7198

kosiarka akumulatorowa

Urządzenie marki Dedra z serii SAS+ALL jest sprzedawane w zestawie z mocnym akumulatorem litowo-jonowym 18 V o pojemności 5 Ah oraz specjalną ładowarką tzw. Fast Charging. Ładowanie baterii zajmuje 2,5 godziny, a na jednym naładowaniu kosiarka może pracować do 40 minut bez przerwy. Urządzenie waży niecałe 10 kilogramów i posiada kosz o pojemności 30 litrów.

Kosz powstał z lekkiego tworzywa sztucznego i wydrążono w nim niewielkie, ale gęsto ustawione otwory. Model ma sześciostopniową regulację wysokości koszenia w zakresie pomiędzy 25 a 75 milimetrów. Szerokość robocza kosiarki wynosi 33 centymetry. Urządzenie wyposażono w koła z tworzywa sztucznego, dwa tyle i dwa przednie. Nie niszczą one trawnika ani gleby i gwarantują bardzo sprawne manewrowanie, dzięki czemu można kosić w nawet trudno dostępnych miejscach.

Kosiarka ma niebieską obudowę, którą łatwo utrzymać w czystości. Ponadto cechuje się ona wysokim poziomem odporności na negatywny wpływ wszelkich czynników zewnętrznych. Uchwyt można odczepić i ustawić kąt jego nachylenia. Pozioma rękojeść jest wyprofilowana i ma specjalną, antypoślizgową okładzinę.

 • Długo pracuje na jednym naładowaniu;

 • Sześć stopni regulacji wysokości koszenia;

 • Szybkie ładowanie akumulatora.

 • Krawędź kosza na trawę ociera o ziemię.
 •  

KOSIARKA AKUMULATOROWA ALPINA AL1 3020 LI 4 Ah

kosiarka akumulatorowa z napędem

Kosiarka Alpina jest sprzedawana w zestawie z akumulatorem i ładowarką. Urządzenie wyróżnia się ładnym, nowoczesnym designem i opływowym kształtem. Czarna obudowa z szarymi elementami została wykonana z dbałością o każdy szczegół i cechuje się wysoką jakością. Jest ona nie tylko niezwykle szczelna, ale również odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa w utrzymaniu.

Dołączona bateria litowo-jonowa o napięciu 20 Voltów ma pojemność 4 Ah. Do tyłu kosiarki jest przyłączony kosz, którego pojemność to 30 litrów. Powstał on z tworzywa sztucznego i posiada otwory umożliwiające optymalną wymianę powietrza, dzięki czemu skoszona trawa nie gnije, ale nadaje się do wykorzystania np. w ramach nawozu.

Czarny uchwyt ma regulowany kąt nachylenia i poziomą rękojeść. Niestety nie została ona wyprofilowana ani nie ma antypoślizgowej powierzchni. Kosiarka jest stosunkowo lekka, waży niecałe 9 kilogramów i kosi na szerokość 30 centymetrów. Osiowa regulacja wysokości koszenia ma trzy poziomy w zakresie od 30 do 70 milimetrów. Rowkowane koła gwarantują niezwykle łatwe i przyjemne przesuwanie urządzenia po trawniku oraz odpowiednią skrętność.

 • Elegancki design;

 • Wysokiej jakości obudowa;

 • Stosunkowo lekka.

 • Wszystkie koła jednakowej wielkości.
 •  
 •  

4GARDEN KOSIARKA AKUMULATOROWA 40V

tania kosiarka akumulatorowa

Ostatni model na liście, czyli kosiarka marki 4Garden z serii AM wyróżnia się przede wszystkim atrakcyjną, niską ceną. Urządzenie waży 9 kilogramów i emituje hałas o natężeniu 78 decybeli w trakcie pracy. Szerokość robocza kosiarki wynosi 34 centymetry, a wysokość można dostosować w przedziale od 3 do 8 centymetrów na sześciu poziomach.

Model jest sprzedawany osobno bez ładowarki i akumulatora. Do zasilania niezbędne są dwie baterie, każda o napięciu 20 V. Pasują akumulatory o pojemnościach 2 lub 4 Ah. Uchwyt można odczepić i ustawić kąt nachylenia. Urządzenie wyposażono w wygodną i ergonomiczną rękojeść zorientowaną poziomo. Uchwyt ma antypoślizgową, przyjemną w dotyku powierzchnię.

Obudowa urządzenia ma ładny, zielony odcień. Jest ona szczelna i wytrzymała, ale na jej powierzchni jest wiele zakamarków i pofałdowań, które ciężko wyczyścić. Z tyłu modelu zlokalizowano kosz o pojemności 35 litrów. Powstał on z siatki z materiału syntetycznego. Jest mocny i odporny na przypadkowe rozcięcie lub rozciągnięcie.

 • Sześciostopniowa regulacja wysokości koszenia;

 • Pasuje do niej większość akumulatorów 20 V;

 • Niezwykle wygodna rękojeść.

 • Obudowę trudno wyczyścić.

 •  
 •  

Artykuły

Stiga kosiarka automatyczna, a może Boscha? Jeśli dalej nie wiesz co wybrać, to zapoznaj się z poniższymi poradami!

Lista siedmiu produktów przedstawionych w powyższym zestawieniu tylko potwierdza, że bardzo istotną rolę w odnalezieniu gadżetu idealnego pełni wiele różnych czynników. Atrybuty, które umożliwiają bezproblemową obsługę czy też komfortowe posuwanie kosiarki po trawniku są ważne i jeśli nie przeszkadza nam większa cena, większa waga czy po prostu inna niedogodność, to jak najbardziej powinniśmy rozejrzeć się za nieco bardziej zaawansowanymi produktami.

Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić produkt lekki, budżetowy, a przy tym sprawdzony i niezawodny. To, choć nie będzie tak wydajne i komfortowe rozwiązanie, zagwarantuje bezproblemową pracę i pewność, że w żadnej sytuacji kosiarka nas nie zawiedzie. Ważne jest jednak uwzględnienie wszystkich aspektów o dużym znaczeniu, a to oznacza sprawdzenie poniższych wskazówek. 

Pierwszą kluczową rzeczą jest sprawdzenie wydajności pracy, a to oznacza uwzględnienie w poszukiwaniach parametrów roboczych. Następnym kryterium jest sprawdzenie akumulatora i baterii. Dalej, ważne będzie też zweryfikowanie wyposażenia i tego, czy w zestawie będzie ładowarka i bateria – a nawet i zastępcza. Zakup kosiarki spalinowej z napędem wyda się ciekawym pomysłem na wypadek większych połaci do koszenia. Więcej informacji na temat budżetowych, drogich, słabych i mocnych kosiarek i podkaszarek akumulatorowych znajdziemy poniżej: 

https://gp24.pl/kosiarka-akumulatorowa-czy-elektryczna-przewodowa-co-wybrac/ar/c9-14947100

kosiarka akumulatorowa opinie

Jak dobrze wiemy, mocna kosiarka akumulatorowa musi być wydajna i skutecznie pracować 

Każdy ogrodnik powinien pamiętać o tym, aby wybrany przez nich produkt był w stanie skutecznie i wydajnie radzić sobie z trawnikiem. A na to największy wpływ będzie mieć moc kosiarki, a także parametry robocze, w tym szerokość koszenia i wysokość koszenia.

Te trzy parametry bardzo szybko pozwolą nam określić maksymalną wydajność i skuteczność koszenia, szczególnie kiedy nie jesteśmy pewni czy dana opcja będzie odpowiednia czy też nie. Jeśli zwrócimy uwagę na deklarowane przez producenta parametry i porównamy jest z konkurencją, to w bardzo prosty sposób możemy określić czy sprzęt poradzi sobie w danym środowisku.

Trudno jednoznacznie wskazać moc kosiarek akumulatorowych, aczkolwiek im produkt jest w stanie obsługiwać większe pojemności baterii, tym lepiej to świadczy o ostatecznej wydajności i możliwości długiej pracy bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Jeśli chodzi o szerokość i wysokość koszenia, to tutaj kwestia jest zależna od użytkownika. 

Do małych ogrodów zaleca się wybierać urządzenia koszące o szerokości nieprzekraczającej 35 cm. Większe trawniki mogą mieć do 40 cm szerokości roboczej. Wysokość koszenia powinna być regulowana w celu łatwiejszego dostosowania urządzenia do naszych własnych preferencji i do ogródka.

KOSIARKA AKUMULATOROWA RIWALL 3820
kosiarka akumulatorowa ranking

KOSIARKA CITYMOWER 18V BOSCH
kosiarka akumulatorowa z akumulatorem i ładowarką

Kosiarka traktorek Stiga, Bosch lub Makita – renoma może wskazać jakość wykonania 

Choć wydawać by się mogło, że kierowanie się nazwą przy wyborze kosiarki to bardzo zły pomysł, to warto i tak mieć na względzie renomę producenta. Rzeczą oczywistą jest, że zakup modelu oferowanego przez znanego i cenionego sprzedawcę może zagwarantować nam bezawaryjność sprzętu.

Co więcej, wysoka jakość oznacza też długi okres gwarancyjny, a to dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że produkt poradzi sobie idealnie bez najmniejszych problemów w każdych warunkach i przy każdej intensywności. A jeśli nie, to i tak mamy zabezpieczenie w postaci wieloletniego serwisu i obsługi.

Kosiarka akumulatorowa z napędem, a może bez? Co nieco o funkcjonalności

Następną rzeczą bardzo ważną przy wyborze produktu idealnego jest zweryfikowanie funkcji i właściwości, jakie dana kosiarka może nam zaoferować. Jak wiemy, im więcej udogodnień, które pozytywnie wpływają na komfort pracy, tym lepiej dla nas i innych użytkowników, którzy z czasem zaczną wykorzystywać zakupioną przez nas kosiarkę.

Jednym z bardzo często wybieranych dodatków i funkcji jest napęd. To idealne rozwiązanie w przypadku większych trawników czy też osób, które nie mają za dużo siły i ręczne popychanie kosiarki nie będzie optymalnym wyborem. Rzecz jasna z udogodnień warto też wspomnieć o wyżej opisanej regulacji wysokości. Im jest ona większa, tym lepiej dla nas i naszego trawnika.

Kolejna kwestia o bardzo dużym znaczeniu to emisja hałasu. Z uwagi na to, że kosiarki elektryczne zasilane bateryjnie nie są tak głośne jak kosa spalinowa, to ich kultura pracy zasadniczo jest na wyższym poziomie. Aczkolwiek nie oznacza to, że należy unikać tej kwestii. Im niższa wartość dB, tym lepiej dla nas i dla długotrwałych prac.

Akumulatorowa Kosiarka 18V 5Ah DEDRA SAS+ DED7198
kosiarka akumulatorowa
Kosiarka akumulatorowa Makita DLM382 18V
mocna kosiarka akumulatorowa

Bateria – pojemność, czas pracy i inne istotne parametry 

W rankingu kosiarek akumulatorowych bateria jest jedną z najważniejszych kwestii. To ona wskazuje jak długo będziemy mogli pracować na jednym ładowaniu i jak dużo musi minąć zanim będziemy mogli kontynuować pracę w przypadku ponownego ładowania. Co więcej, bardzo duża kompatybilność sprawia, że bez większych problemów znajdziemy baterie zastępcze, co w przypadku większych połaci ziemi będzie bardzo istotnym dodatkiem.

Obecnie najlepszym wyborem jest znalezienie rozwiązania gwarantującego nam jak najlepszy kompromis pomiędzy pojemnością i czasem pracy na ładowaniu, wagą, a ceną baterii. Oznacza to wybór w zakresie 2-4 Ah, gdzie 2 Ah to absolutne minimum, a 4 Ah zagwarantują nam dostateczny czas pracy wynoszący nawet do 40-50 minut.  

Oczywiście miejmy też na uwadze fakt, że niektóre urządzenia dostępne są jako “gołe” modele. Oznacza to, że nie otrzymujemy niczego poza kosiarką. A jest to niewskazane w przypadku, kiedy to dopiero nasz pierwszy zakup. Rzecz jasna zależeć nam powinno na tym, aby wyposażyć się w kosiarkę akumulatorową z akumulatorem i ładowarką. W ten sposób będziemy mieć dostęp do całego zestawu umożliwiającego bezproblemową obsługę sprzętu.

Kosiarka akumulatorowa opinie 2024

Pozytywny feedback to z pewnością bardzo dobry wskaźnik informujący nas o tym, że nie tylko nam przypadł do gustu dany sprzęt. Propozycja o wysokich ocenach charakteryzuje się zazwyczaj bardzo sprawnie działającymi funkcjami i udogodnieniami, a podawane parametry są bardzo podobne do tego, co deklarował producent. 

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że opinie kosiarki akumulatorowej, która wpadnie nam w oko, będzie mocno zależna od doświadczeń poszczególnych użytkujących. A to oznacza, że subiektywne wypowiedzi mogą znacząco wpłynąć na rzeczywisty stan danego sprzętu. Innymi słowy, warto mieć na względzie wypowiedzi innych, ale lepiej traktować je z przymrużeniem oka.

KOSIARKA AKUMULATOROWA ALPINA AL1 3020
kosiarka akumulatorowa z napędem

Kosiarka akumulatorowa – podsumowanie rankingu 2024

Trudno wskazać produkt najlepszy w 2024 roku. Przecież możemy kierować się wydajnością bądź komfortem. Jeszcze inni będą patrzeć na opcje lekkie lub takie, które są w stanie zagwarantować nam świetną kulturę pracy i bardzo pojemny akumulator. Z tego względu wskazanie produktu idealnego może być bardzo trudne.

Jednocześnie wiemy, że wielu z was ma podobne preferencje. Często po prostu zależy nam na tym, aby wybrać urządzenieu uniwersalne. I takim właśnie produktem będzie NAC KOSIARKA AKUMULATOROWA LB18-33-B40 18V Li-Ion. Polska marka może nie gwarantuje nam 3-letniej gwarancji, ale z pewnością świetne wykonanie i dobra cena w połączeniu z innymi właściwościami sprawiają, że to produkt warty rozważenia. 

Artykuły powiązane: tanie kosiarki spalinowe

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kosiarka akumulatorowa
Average rating:  
 5 reviews
 by prestige

Ja kupiłem sobie dedre. Kosiłem kilka razy i nie ma na co narzekać. W tej cenie nic lepszego nie znajdziecie.

 by eldoRADO

A ja mam właśnie kosiarke numer 1 i jak dla mnie jest zdecydowanie numerem 1. Niewielka, ale ma moc!

 by otif

Do mnie przemawia najbardziej kosiarka riwall. Wydaje się byc wygodna dzięki wygiętej rączce.

 by stan f

Szkoda że nac ma krótki czas pracy. No ale jak ktoś nie ma duże obszaru do koszenia do dobra opcja w przystępnej cenie.

 by kwiat69

Kumpel przekonał mnie do kosiarki akumulatorowej. Ja mam Bosch. Długo trzyma bez ładowania, bardzo dobrze kosi.