Jaka wypalarka do chwastów najlepsza w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jaka wypalarka do chwastów sprawdzi się najlepiej? Sprawdź wypalacz chwastów ranking 2024 roku i dowiedz się których produktów warto używać w ogrodzie!

Ochrona flory w twoim ogrodzie wymaga nie tylko stosowania odpowiednich preparatów ochraniających roślinność czy też aplikowania nawozu do trawy. Bardzo ważna jest też eliminacja niechcianych roślin, w tym oczywiście chwastów. Dla jednego rolnika najlepszym przyjacielem będzie herbicyd bądź też inny typ pestycydu, natomiast drugi uzna, że metoda wypalania chwastów będzie zdrowsza i skuteczniejsza. Płomień to z pewnością narzędzie wysoce skuteczne i świetnie radzące sobie w natychmiastowy sposób i dlatego często palnik ogrodowy do wypalania chwastów jest tak polecany.

Jednakże, opalarki i wypalarki to typ urządzeń, które mogą kosztować zarówno kilkadziesiąt, jak i kilkaset złotych. Mamy przecież do wyboru sprzęt elektryczny – zasilany przewodowo i akumulatorowo – ale też i gazowy. Jak więc skutecznie usuwać chwasty i nie martwić się o to, że nasz trawnik zostanie uszkodzony? Należy przede wszystkim zadbać o to, aby wybrać produkt sprawdzony, trwały, mocny, a przy tym precyzyjny i rekomendowany przez innych użytkowników.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Milwaukee 4933459771

9.9

Droga

DeWalt DCE530N

9.8

Droga


Makita DHG180ZK

9.7

Droga


Parkside PHLG

9.6

Tania

Wuber WR-HG-2000

9.5

Tania

Tak naprawdę polecać ciekawe rozwiązania może każdy, ale tylko profesjonaliści wiedzą na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę wybierając idealny produkt. Z tego powodu przeglądając dostępne urządzenia powinniśmy najpierw upewnić się, że wybrany przez nas sposób zasilania urządzenia jest odpowiedni do naszych preferencji. Poza tym, moc urządzenia jest istotna, bo pozwala określić maksymalną temperaturę oferowaną przez opalarkę. Ponadto, zwrócić uwagę musimy też na możliwości regulacyjne, komfort obsługi, wykonanie, a także na cenę i opinie innych osób. 

Zwycięzca rankingu 2024 i najlepsza wypalarka do chwastów to bez wątpienia Milwaukee 4933459771 0 W 18 V 470 °C

 

Milwaukee 4933459771 0 W 18 V 470 °C

Gazowe opalarki są małe i kompaktowe i do działania potrzebny będzie nabój typu kartusz. Jednakże, to akumulatorowe wypalarki do chwastów ciesza się coraz to większą popularnością i wypychają inne typy urządzeń. Sprzęt tego typu jest ekologiczny, a przy tym gwarantuje znacznie bardziej precyzyjną pracę. Co więcej, takie narzędzie łatwo regulować. Jak jednak ma się sytuacja w przypadku modelu Milwaukee? Opcja jest, co prawda, droga, ale oddaje dzięki oferowanym funkcjonalnościom i kompaktowości.

Przede wszystkim należy zauważyć, że sprzęt gwarantuje maksymalną temperaturę pracy na poziomie 540 stopni Celsjusza. Co ciekawe, optymalną temperaturę urządzenie osiągnie już w 6 sekund, a więc bardzo szybko sprzęt jest gotowy do pracy. Warto też zauważyć, że propozycja gwarantuje spory zakres regulacji temperatury – zakres ten wynosi aż 470 stopni Celsjusza.

Urządzenie gwarantuje przepływ powietrza na akceptowalnym poziomie – jest to 170 litrów na minutę. Opcję wyposażono w zabezpieczenie przed przeciążeniem narzędzia i akumulatora, a także diodę LED, która oświetla miejsce pracy. Milwaukee upewniło się, że konstrukcja jest kompatybilna ze wszystkimi akumulatorami z serii M18. Aczkolwiek w zestawie ich nie uświadczymy. Tak samo jak i ładowarki.

 • Bardzo dobre parametry robocze;

 • Praca bezprzewodowa;

 • Szybka gotowość do opalania;

 • Światło LED poprawia widoczność podczas pracy;

 • Kompatybilność z każdym akumulatorem z serii M18.

 • Wysoka cena;

 • Brak akumulatora bądź ładowarki w zestawie.

DeWalt DCE530N 18 W 18 V to alternatywa dla wypalacza do chwastów numer jeden, która charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy

DeWalt DCE530N 18 W 18 V

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem o charakterystyce bezprzewodowej jest opalarka firmy DeWalt. Model DCE530N dostarczany jest, podobnie jak i konkurencja, bez ładowarki i akumulatorów. Poza tym, cena samego korpusu jest całkiem droga. Jednakże, dwuzakresowość opalarki w połączeniu z wysoką mocą, a co za tym idzie dobrymi parametrami roboczymi, z pewnością dobrze świadczy o jakości i atrakcyjności sprzętu.

Zacznijmy od najistotniejszej kwestii, mianowicie parametrów. Temperatura maksymalna, jaką ewka tego urządzenia może osiągnąć, wynosi 530 stopni Celsjusza. Jest to niewiele mniej od zwycięzcy rankingu, a więc jak najbardziej poziom satysfakcjonujący. Zaletą tego wyboru będzie jednak duża maksymalna wartość przepływu powietrza – nawet 190 litrów na minutę. Oznacza to, że możemy pracować bardzo wydajnie i szybko. Jeśli jednak wolimy nieco zwolnić i zadbać o najwyższy poziom pracy, do możemy wybrać sobie niski poziom pracy, który zmniejsza zakres przepływu temperatury powietrza, a także obniża temperaturę pracy do 290 stopni Celsjusza.

Produkt dostarcza na podstawowe wyposażenie, a brak ładowarki czy akumulatora jest nieciekawa. Natomiast dodatkowa dysza pozwalająca dostać się do trudno dostępnych miejsc i kompaktowość w połączeniu z niską wagą sprawiają, że sprzęt ten zdecydowanie przypadnie do gustu nie jednemu kupującemu.

Jeśli elektryczne wypalanie chwastów o zasilaniu akumulatorowym wpadły Ci w oko, to Makita DHG180ZK 18 V także powinna być uwzględniona w poszukiwaniach 

Makita DHG180ZK 18 V

Do eliminacji chwastów chwastów najlepszy okazać się może produkt od japońskiego producenta, mianowicie Makity. Model DHG180ZK jest bez wątpienia jednym z najciekawszych propozycji obecnie dostępnych na rynku z uwagi na to, że gwarantuje wyśmienite parametry robocze, a przy tym sprzęt jest lekki. Ponadto, na wyposażeniu znajdziemy parę dodatków, co bez wątpienia będzie zaletą.

Zacznijmy jednak od podstaw, mianowicie od specyfikacji. Parametry robocze są bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet urządzenia – temperatura maksymalna, z jaką będziemy w stanie utrudniać życie chwastom i uratujemy przed nimi rośliny uprawne, wynosi aż 550 stopni Celsjusza. Jakby tego było mało, propozycja gwarantuje przepływ powietrza na poziomie aż 220 litrów na minutę. 

Podobnie jak i wcześniej opisana konkurencja, tak i ten produkt nie wymaga gniazda czy też innego źródła prądu tego typu z uwagi na baterie. I choć tych w zestawie nie uwzględniono, to kompatybilność pozwala nam wybrać spośród akumulatorów małych (1,5 Ah), średnich (2-4 ah), a także tych największych (5-6 Ah).

 • Bardzo wysoka wydajność pracy;

 • Niezawodność i bezawaryjność;

 • Wysoki komfort obsługi urządzenia;

 • Walizka w zestawie.

 • Wysoka cena;
 • Brak ładowarki czy akumulatorów.
 •  

Wypalarki do chwastów muszą być przede wszystkim trwałe i mocne, tak więc Parkside PHLG 2000 W 230 V będzie opcją idealną 

Parkside PHLG 2000 W 230 V

Do pozbywania się chwastów możemy wykorzystać też produkt stacjonarny, a mianowicie wymagający gniazda zasilającego. Przewodowe opalarki są znacznie tańsze. Palniki gazowe mają cenę porównywalną, dzięki czemu są bardzo ciekawą alternatywą dla osób poszukujących bardzo dużej mocy i mogą iść na kompromis w kwestii komfortu użytkowania sprzętu.

Model dostarczony przez firmę Parkside jest w stanie wygenerować moc na poziomie 2000 W, co przekłada się na zawrotną temperaturę maksymalną na poziomie 600 stopni Celsjusza. Sprzęt przy tym dostarcza nam bardzo wysokiej wydajności przepustowości powietrza, bo aż 500 litrów na minutę. Poza tym, w cenie mamy dostęp do aż czterech różnych dysz, co bez wątpienia znacznie ułatwi pracę – czy to ogrodową czy też w przypadku remontu lub zwykłego rozpalania grilla.

Oczywistym atrybutem na nie jest fakt, że to urządzenie przewodowe. Aczkolwiek należy zauważyć, że do taniego zwalczania chwastów najbardziej się opłaca wybrać właśnie opcję przewodową.

 • Bardzo wysoka moc;

 • Bogate wyposażenie;

 • Bardzo niska cena;

 • Regulacja trybu pracy.

 • Zasilanie przewodowe.

Warto też sprawdzić inny elektryczny wypalacz chwastów, mianowicie Wuber WR-HG-2000 2000 W 230 V

Wuber WR-HG-2000 2000 W 230 V

Innym przewodowym wyborem w rankingu opalaczy chwastów 2022 roku jest Wuber. Model WR-HG-2000 to, jak nazwa urządzenia wskazuje, sprzęt o mocy wynoszącej 2000 W. Gwarantuje ona bardzo dobre parametry, dzięki czemu możemy znacznie usprawnić pracę i nie tylko skutecznie pomagać glebie, ale też wykorzystać urządzenie do rozpalenia ogniska, czy do formowania blach lub do prac remontowych.

Model marki WUBER charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy z uwagi na zastosowanie mocnego silnika. Ponadto, przewodowe zasilanie pozwoliło osiągnąć znacznie lepsze parametry robocze niż u konkurencji bezprzewodowej. W ten sposób temperatura maksymalna urządzenia to aż 600 stopni Celsjusza. Produkt gwarantuje też możliwość ustawienia trybu pracy, dzięki czemu tryb pierwszy oferuje temperaturę niższą – 350 stopni Celsjusza.

Sprzęt jest lekki i komfortowy, a dzięki dodatkowym końcówką (aż cztery do wyboru) gwarantuje o wiele lepszą wydajność pracy. Warto też zauważyć, że urządzenie charakteryzuje się wydatkiem powietrza na poziomie 500 litrów na minutę. Niestety, samo wykonanie nie jest najlepsze, a producent oferuje tylko roczną gwarancję.

 • Bardzo wysoka moc;

 • Wysoka maksymalna temperatura;

 • Wydatek powietrza na znacznie wyższym poziomie niż u konkurencji;

 • Cztery dusze w zestawie;

 • Stosunkowo niska waga.

 • Zasilanie przewodowe;

 • Krótki okres gwarancyjny. 

 •  

Dalej nie wiesz jakie palniki do chwastów będą najwłaściwsze? Sprawdź w takim razie poniższe porady!

Wypalarki gazowe i elektryczne to dwa różne typu urządzeń. Jedne wymagają dodatkowych nabojów w formie kartuszy do pracy, inne natomiast bazują na prądzie elektrycznym. Może on być dostarczany bezpośrednio z gniazdka bądź z akumulatora. Co ciekawe, każda z opcji znajdzie swojego wielbiciela z uwagi na to, że gazowe wypalanie chwastów będzie tanie i szybkie, natomiast akumulatorowe rozwiązanie bardziej ekologiczne. Przy zakupie przewodowej wypalarki masz pewność, że urządzenie będzie znacznie mocniejsze niż u pozostałych opcji.

Jak jednak wybrać propozycję najlepszą spośród tak ogromnej liczby dostępnych produktów? Otóż istnieje parę zasad, którymi powinniśmy się wszyscy kierować. Dopiero wtedy będziemy mieć gwarancję, że wybrany przez nas produkt będzie sprawnie radził sobie w każdej sytuacji i zadba o precyzyjne wypalanie bez wykorzystywania substancji chemicznych. Bo te przecież mogłyby w bardzo prosty sposób uszkodzić nie tylko chwasty, ale też i roślinność w ogrodzie czy na polu.

Co jednak przede wszystkim rzuca się w oczy przy wybieraniu produktu idealnego? Przede wszystkim jest to moc urządzenia, a także maksymalna temperatura. Nie mniej istotna będą kwestie pozwalające nam regulować sposób działania produktu, jak i pozostałe parametry robocze. Warto też uwzględnić to czy wybierzemy opcję przewodową, akumulatorową, czy w ogóle bardziej nas interesować będzie wypalarka gazowa. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: https://muratordom.pl/ogrod/pielegnacja-roslin/wypalarka-do-chwastow-do-czego-sluzy-czy-warto-uzywac-w-ogrodzie-aa-PF98-ykc6-RF9E.html

wypalarka chwastów

Najlepszy produkt do zwalczania chwastów będzie gwarantował bardzo dużą temperaturę maksymalną

Jeśli poszukujemy produktu idealnego, to przede wszystkim należy rozpocząć od przyjrzenia się temperatury maksymalnej, z jaką dana opalarka może pracować. Osiągana przez cewkę temperatura jest bardzo często uzależniona od mocy i możliwości danego urządzenia. Im wyższa temperatura, tym szybciej i skuteczniej będziemy w stanie wypalać chwasty.

Zazwyczaj wypalarki akumulatorowe oferują nam temperaturę nie mniejszą niż 400 stopni Celsjusza i jest to wystarczająca wartość do akceptowalnej wydajności pracy. Natomiast warto zauważyć, że znacznie szybciej będziemy mogli pracować, jeśli urządzenie dostarczy będzie “ogrzewać” roślinność w temperaturze nawet i 500 stopni Celsjusza. A te najmocniejsze produkty bezprzewodowe czy też klasyczne wypalarki przewodowe mogą oferować.

Makita DHG180ZK 18 V
Makita DHG180ZK 18 V

DeWalt DCE530N 18 W 18 V
DeWalt DCE530N 18 W 18 V

Nie mniej istotna będzie też regulacja

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru urządzenia jest przyjrzenie się kwestii związanej z funkcjonalnością danego urządzenia. Jak dobrze wiemy, opalarki czy też palniki wykorzystywane są nie tylko do prac ogrodniczych. Bardzo często znajdują zastosowanie w pracach budowlanych, przy rozpalaniu grilla, czy po prostu przy pracach z blachą lub innym materiałem, który pod wpływem ciepła będzie zmieniać swoje właściwości. 

Nawet jeśli będziemy wykorzystywać wypalarkę tylko do walki z chwastami, to i tak znacznie znacznie sobie ułatwimy zadanie, jeśli zadbamy o wybranie produktu z możliwością wyboru trybu pracy. Taka regulacja pozwoli dostosować temperaturę, z jaką będziemy pracować, a także wydajność powietrzną.

Parkside PHLG 2000 W 230 V
Parkside PHLG 2000 W 230 V

Pozostałe parametry robocze także ważne

Skoro mowa o objętości powietrza, z jaką urządzenie pracuje, nie sposób zapomnieć też o innych parametrach i specyfikacji dodatkowej. To właśnie te dodatkowe dane są nadzwyczaj istotne w wyborze najlepszego dla nas urządzenia. Najważniejszym kryterium z tych dodatkowych będzie z pewnością objętość powietrza, czyli w skrócie ilość wydalanego powietrza. Wartość tę podaje się zazwyczaj w litrach na minutę. Każda opalarka z wydatkiem na poziomie 150 l/min lub większym będzie akceptowalna.

oprócz tego, warto też zapoznać się z możliwością regulacji temperatury. Odbywa się ona tylko w dwóch trybach czy możemy dostosować temperaturę w znacznie bardziej precyzyjnym zakresie? Oprócz tego, powinniśmy też przyjrzeć się jaka jest waga produktu, a także czy dopuszczalna temperatura otoczenia jest akceptowalna.

Wypalacz chwastów zasilany przewodowo? To też dobra alternatywa

Następną rzeczą, o jakiej nie wszyscy zdają się pamiętać, to podjęcie decyzji mając na względzie rodzaj zasilania. Podobnie jak w przypadku dmuchaw do liści spalinowych i dmuchaw do liści akumulatorowych, tak samo i wypalarki czy inne narzędzia ogrodowe mogą być podzielone ze względu na sposób ich zasilania. Wypalarki mogą więc być gazowe lub elektryczne, z czego ten drugi podział jeszcze dzielimy na urządzenia zasilane akumulatorowo i przewodowo.

Palniki gazowe są w pewnym sensie podobne do dmuchaw spalinowych, gdyż do ich zasilania potrzebne jest nam paliwo. Dmuchawy wymagają benzyny, natomiast wypalarki gazu. Ten najczęściej dostępny jest w formie kartuszy. Produkty tego typu są tanie i dają bardzo dużo ciepła. Jednakże, nie pozwolą nam w zadowalającym stopniu regulować temperatury, a sama praca z takimi palnikami nie będzie precyzyjna.

Wuber WR-HG-2000 2000 W 230 V
Wuber WR-HG-2000 2000 W 230 V

Wypalarki akumulatorowe, tak jak dmuchawa do liści, potrzebują baterii, które najpierw trzeba naładować. Opcja ta ma wiele zalet. Przede wszystkim urządzenia są mobilne i nie ograniczają nas przewody. Poza tym, czas pracy na akumulatorze może być bardzo długi – przy większych bateriach liczony nawet w godzinach. Jednakże, propozycje te są znacznie droższe od pozostałych alternatyw, a dodatkowo ich moc jest nieco gorsza od gazowych i przewodowych wypalarek. Przewodowe urządzenia są natomiast znacznie mocniejsze i tańsze, ale nie dają nam tyle swobody.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz czym się kierować, aby wybrana opalarka czy też palnik do chwastów były skuteczne i pracowały latami

Milwaukee 4933459771 0 W 18 V 470 °C to bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Wygodny uchwyt, wysoka maksymalna temperatura przy zachowaniu komfortowej, bezprzewodowej konstrukcji, a także świetne pozostałe parametry sprawiają, że pomimo sporej ceny jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych opcji dostępnych na rynku.

Jeśli wolimy inne metody zwalczania chwastów bądź po prostu bardziej zależy nam na niskim koszcie przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów urządzenia, to warto rozejrzeć się za alternatywami. Ponadto, wskazówki wyżej przedstawione mogą w znaczny sposób ułatwić nam pracę i znalezienie idealnego produktu będzie bardzo proste. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka wypalarka do chwastów najlepsza
Average rating:  
 0 reviews