Jaka piła elektryczna na wysięgniku będzie najlepszym wyborem w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jaka piła do gałęzi na wysięgniku będzie najlepsza? Sprawdź ranking pił łańcuchowych na wysięgniku 2024 roku już dziś!

Przycinanie gałęzi to zadanie, które bez wątpienia nie jest najprzyjemniejsze. Każdy właściciel działek, gdzie znajdują się drzewa czy po prostu krzaki musi od czasu się tym zająć, jeśli chce dbać o teren zielony wokół swojego miejsca zamieszkania. Piły do gałęzi, które dodatkowo są wyposażone w wysięgnik, znacznie ułatwiają to zadanie i pozwalają skutecznie radzić sobie z problemami. 

Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że dostępnych urządzeń tego typu jest multum. Mamy przecież dostępny sprzęt taki jak dobre piły spalinowe, elektryczny przewodowy, a także ten akumulatorowy, czyli zasilany bezprzewodowo. Ponadto, kwestii kluczowych wpływających na to czy dana piła łańcuchowa jest dobra czy nie jest ogrom. Począwszy od parametrów roboczych, poprzez specyfikację techniczną, a skończywszy na dodatkach, akcesoriach, czy po prostu opiniach i cenie. Na szczęście dzisiejszy ranking pomoże w odnalezieniu najwłaściwszej opcji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DeWalt DCMPS567N

9.9

Droga


 

LIDER

9.8

Tania

BLACK+DECKER

9.7

Tania

NAC

9.6

Tania

STANLEY

9.5

Średnia

Lista poniższych pilarek pozwala nam zapoznać się z propozycjami nadzwyczaj skutecznymi i wydajnymi. Dzięki nim będziemy w stanie ciąć każdą gałąź nie zważając na jej grubość. Oczywiście w celu przedstawienia różnorodnych opcji, lista uwzględniła też inne opcje. Pilarka łańcuchowa dla mniej wymagających prac? A może dobra piła szablasta o najniższej wadze i kompaktowej budowie? Sprawdź już dziś jaka piła będzie najlepsza wspomagając się wiedzą napisaną w poniższym rankingu! 

Najlepsza piła łańcuchowa i dzisiejszy zwycięzca rankingu to bez wątpienia Pilarka łańcuch na wysięgniku 18V DeWalt DCMPS567N

 

DeWalt DCMPS567N

Bardzo dobre parametry robocze, całkiem bogate wyposażenie dodatkowe, a ponadto świetne wykonanie i duże możliwości regulacyjne z bardzo dalekim maksymalnym zasięgiem – to najistotniejsze zalety modelu DCMPS567N, który przygotował dla nas sprawdzony i często polecany producent DeWalt. Prowadnica w produkcie ma klasyczne jak na wiele podobnych produktów 20 cm, dzięki czemu radzi sobie świetnie z bardziej precyzyjnymi zadaniami. 

Zacznijmy natomiast od samego urządzenia. Produkt wyposażono w silnik bezszczotkowy, który oferuje nam wystarczająco dużą moc do poradzenia sobie z prawie każdą gałęzią. Prędkość łańcucha wynosi tutaj 6,5 m/s, co jest z pewnością wynikiem dobrym. Sam wysięgnik jest aluminium, co znacznie poprawia jego wytrzymałość dbając przy tym o niską masę. Producent postanowił też wyposażyć swój produkt w automatyczny system smarowania, który non stop dba o prawidłową pracę urządzenia. 

Z funkcjonalności dodatkowych warto z pewnością wspomnieć o bardzo dobrej regulacji wysięgnika, a także dużym maksymalnym zasięgu – wynosi on 4,5 metra. Natomiast minimalna długość wysięgnika wynosi 2 metry. Akumulator nie jest niestety dostępny w zestawie, aczkolwiek z uwagi na sporą kompatybilność i możliwość obsłużenia zarówno baterii o większej, jak i mniejszej pojemności, produkt z pewnością wybierze niejeden użytkownik.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Spore możliwości regulacyjne;

 • Wysoka wydajność pracy;

 • Optymalna długość prowadnicy;

 • Proste użytkowanie.

 • Brak akumulatora na wyposażeniu;
 • Bardzo wysoka cena.
 •  

Ranking pił łańcuchowych uzupełnia też PIŁA ŁAŃCUCHOWA DO GAŁĘZI PILARKA NA WYSIĘGNIKU, czyli kolejna piła łańcuchowa na wysięgniku warta rozważenia 

PIŁA ŁAŃCUCHOWA DO GAŁĘZI PILARKA NA WYSIĘGNIKU

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaka piła będzie idealna pod względem budżetowości, to w takim razie model przygotowany przez firmę LIDER jest z pewnością warty uwzględnienia. Marka odpowiada nie tylko za przygotowanie korpusu, ale też i łańcucha czy prowadnicy. Sama obudowa silnika jest plastikowa, aczkolwiek komponenty wewnętrzne są wykonane z materiałów o ponadprzeciętnej klasie.

Urządzenie oferuje nam moc silnika na poziomie 750 W i jest to opcja przewodowa. Innymi słowy, nie musimy martwić się o dodatkowe koszty, a samo urządzenie jest lżejsze zu wagi na brak dosyć ciężkiego akumulatora. Niestety, opcja nie jest tak kompaktowa i nie pozwala nam użytkować sprzętu bez martwienia się o zasilanie. Jednakże, gwarantuje bardzo tanią i wydajną pracę, dzięki czemu będziemy w stanie przycinać gałęzie z nadzwyczaj wysoką precyzją i skutecznością bez martwienia się o zbyt wysoką cenę.

Sama obsługa produktu jest bardzo łatwa, bo nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby ręcznie smarować łańcuch oleju. Automatyczna pompa oleju sprawia, że sam komfort pracy jest na znacznie wyższym poziomie. Pamiętajmy też o tym, że z uwagi na zasilanie sieciowe prędkość łańcucha jest bardzo wysoka. Parametr ten wynosi aż 11 m/s, co w porównaniu z bardziej kompaktowymi piłami łańcuchowo akumulatorowymi jest znaczną poprawą.

 • Bardzo wysoka prędkość pracy piły łańcuchowej;

 • Bardzo niska cena;

 • Z uwagi na wysoką mc, nadaje się także do bardziej wymagających prac;

 • Nie ma potrzeby ręcznego smarowania łańcucha.

 • Wymaga podłączenia do prądu;
 • Bardzo podstawowe wyposażenie.

Ranking urządzeń łańcuchowych na wysięgniku uzupełnia też BLACK+DECKER PIŁA ŁAŃCUCHOWA NA WYSIĘGNIKU outlet

BLACK+DECKER PIŁA ŁAŃCUCHOWA NA WYSIĘGNIKU

Kolejny sprzęt ogrodowy, dzięki któremu będziemy cieszyć się ze sprawnej pracy przy podcinaniu gałęzi, przygotowany został przez firmę Black Decker. To marka, która nieraz udowodniła, że oferuje wyśmienite parametry i bardzo dobrą pracę zachowując przy tym świetne parametry. Opisywany model jest sieciowy, a więc zasilany przewodowo. Nie mniej jednak wysoka moc i stosunkowo niska cena w połączeniu z niewielką masą sprawiają, że ten produkt przypadnie do gustu niejednemu użytkownikowi.

Produkt cechuje się prędkością łańcucha na poziomie 11,5 m/s. Jest to więc jeden z najszybszych sprzętów tego typu. Warto też zauważyć, że produkt nie potrzebuje ładowania, bo jest to opcja zasilana przewodowo. Innymi słowy, po podłączeniu urządzenia do gniazda, otrzymujemy sprzęt o dużej mocy (moc silnika to 800 W), który jest w stanie poradzić sobie z prawie każdym zadaniem.

Podobnie jak i konkurencja, tak i ten produkt wyposażony został w automatyczne smarowanie. oprócz tego, propozycja jest lekka i w przeciwieństwie do konkurencji, oferuje nieco dłuższą prowadnicę – ta ma 25 cm. Wysięgnik ma tutaj aż 2,7 metra długości, a więc w połączeniu z maksymalnym zasięgiem ludzkim produkt oferuje nieco większy zasięg roboczy niż konkurencja.

 • Trwałe wykonanie;

 • Bardzo wysoka prędkość łańcucha;

 • Głowica obrotowa – ułatwione cięcie gałęzi w trudno dostępnych miejscach;

 • Niska cena;

 • Duża moc.

 • Bardzo podstawowe wyposażenie w cenie;
 • Wymaga podłączenia do prądu.
 •  

Teleskopowy system, który jeszcze bardziej ułatwi pracę? NAC PIŁA NOŻYCE AKUMULATOROWE Na wysięgniku 18V może być idealnym wyborem 

NAC PIŁA NOŻYCE AKUMULATOROWE

Nasze zestawienie uzupełnia oferta z Polski, a mianowicie piła w formie nożyc akumulatorowych od firmy NAC. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych produktów, jest to propozycja akumulatorowa. A to oznacza, że nie wymaga stałego podłączenia do prądu – jedynie akumulatora. Ten, na szczęście, dostępny jest w zestawie, dzięki czemu nie musimy dodatkowo wyposażać się w baterię czy też ładowarkę. Poza tym, model charakteryzuje się dwufunkcyjnym działaniem dzięki wykorzystaniu dwóch różnych nasadek. 

Choć produkt ten nie jest najlżejszy, bo jego waga z nasadką nożycową wynosi prawie 6 kg, jest to bez wątpienia jedna z ciekawszych ofert obecnie dostępna na rynku. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest, oczywiście, pełny komplet wyposażenia, który otrzymujemy tu wraz z urządzeniem. Nie tylko mamy dostęp do samego produktu czy też zmiennych nasadek, ale też do akumulatora i ładowarki. I choć wydaje się to oczywiste, w dzisiejszych czasach producenci rzadko kiedy decydują się na taki krok. Warto jednak zauważyć, że sam akumulator ma bardzo małą pojemność – tylko 1,5 Ah. 

Jeśli chodzi o inne parametry, to nożyce tnące mają długość 400 mm, co jest bez wątpienia dobrym znakiem. Sam zakres pracy nożycami jest regulowany dzięki wysięgnikowi i wynosi od 150 do nawet i 330 cm. Sprawia to, że propozycja charakteryzuje się bardzo wysoką wszechstronnością.

 • Bardzo bogate wyposażenie;

 • Zasilanie akumulatorowe;

 • Dobre parametry tnące;

 • Duży maksymalny zakres pracy nożycami;

 • Stosunkowo niska cena.

 • Duża waga;
 • Przeciętna prędkość łańcucha.
 •  

STANLEY PIŁA ŁAŃCUCHOWA NA WYSIĘGNIKU AKU 4Ah 18V to jeszcze inna piła łańcuchowa elektryczna warta rozważenia

STANLEY PIŁA ŁAŃCUCHOWA NA WYSIĘGNIKU AKU 4Ah 18V

Kolejnym produktem wartym rozważenia jest opcja przygotowana przez markę Stanley. Model SFMCPS620M1 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, nadzwyczaj pojemnym akumulatorem gwarantującym długą pracę na jednym ładowaniu, a także największy zasięg roboczy. To wszystko, w połączeniu z wieloma dodatkowymi funkcjami usprawniającymi korzystanie z piły sprawia, że oferta przygotowana przez firmę Stanley zawróci w głowie niejednemu ogrodnikowi.

Zacznijmy natomiast od danych technicznych, bo to przecież najistotniejsza kwestia związana z piłami łańcuchowymi i wieloma innymi narzędziami ogrodniczymi. W tym przypadku sprawa ma się nadzwyczaj dobre. Prowadnica ma standardową długość 20 centymetrów, ale to regulowany wysięgnik jest tutaj jednym z bohaterów. Otóż maksymalna jego długość to aż 4,5 metra, dzięki czemu bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z przycinaniem gałęzi przy koronie drzew nawet z poziomu gruntu.

Warto też zauważyć, że głowica jest ukośnie ustawiona wraz z ostrzem, dzięki czemu łatwiej jest ciąć w miejscach trudniej dostępnych. Pomimo tego, że element ten nie jest obrotowy, to znacznie ułatwia pracę przez samą konstrukcję. Propozycja dostarcza nam w zestawie całkiem sporą baterię. Akumulator ma 4 Ah, co bez wątpienia jest zaletą. 

 • Bateria i ładowarka w zestawie;

 • Spora pojemność akumulatora;

 • Bardzo duży zakres roboczy;

 • Wysoki komfort obsługi;

 • Niezawodność.

 • Dosyć wysoka cena;
 • Niezbyt zaawansowane wyposażenie.
 •  
 •  

Dalej nie wiesz jakich elektrycznych pił łańcuchowych na wysięgniku powinieneś szukać? Sprawdź poniższe porady! 

Choć każda z propozycji charakteryzuje się bardzo ciekawymi parametrami, to nie dla każdego może okazać się to rozwiązaniem wystarczająco atrakcyjnym. Bowiem każdy ma inne wymagania i oczekiwania, a ponadto będziemy wyposażać się w sprzęt, który służyć będzie przez lata. A to oznacza, że istotne jest wykonanie, wydajność, sprawność, ale też i komfort obsługi czy wiele innych aspektów, które nie zawsze są brane pod uwagę.

Z tego względu trudno jednoznacznie wskazać który produkt będzie najlepszy i na którą piłę elektryczną powinniście się zdecydować. Dla jednego będzie to kompaktowe rozwiązanie o niskiej wadze i przeciętnym zakresie roboczym, a dla drugiego wręcz przeciwnie – ciężka i duża piła na wielometrowym wysięgniku, która dodatkowo wyposażona została w prowadnicę 35 cm, a nie w standard u wielu producentów, mianowicie 20-25 cm.

Aby więc podjąć odpowiednią decyzję, każdy z nas musi samemu rzucić okiem na dostępne produkty, sprawdzić co tak naprawdę jest najistotniejsze w szukaniu urządzenia idealnego, a przy tym przejrzeć dostępne produkty mając na względzie dane techniczne, parametry robocze urządzenia, rodzaj zasilania czy też dodatkowe wyposażenie. Ciekawych informacji udzieli nam również poniższy poradnik:

https://www.videotesty.pl/artykul/1803/jak-wybrac-pile-lancuchowa/

Piła elektryczna na wysięgniku

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/zaglebiarka-opinie-ranking/

U wszystkich pilarek elektrycznych lub spalinowych najistotniejsze są dane techniczne

Nieważne czy decydujesz się na produkt kompaktowy, duży, tani, drogi czy też oferujący najróżniejsze dodatki i akcesoria. W każdym przypadku pierwszym krokiem w stronę udanego zakupu jest uwzględnienie w poszukiwaniach specyfikacji. To oznacza, przede wszystkim, sprawdzenie co dokładnie ma nam produkt do zaoferowania i jak dobrze sobie będzie radzić w poszczególnych warunkach.

Dobrym tego przykładem jest, chociażby, przyjrzenie się prędkości łańcucha czy też prędkości obrotowej silnika. Te dwa parametry mają nadzwyczaj duże znaczenie w przypadku poszukiwania produktu o bardzo dużej wydajności pracy. Im szybciej łańcuch się obraca i szybciej pracuje silnik, tym większa szybkość cięcia, a co za tym idzie sprawniej możemy wykonywać naszą pracę.

BLACK+DECKER PIŁA ŁAŃCUCHOWA NA WYSIĘGNIKU
BLACK+DECKER PIŁA ŁAŃCUCHOWA NA WYSIĘGNIKU

NAC PIŁA NOŻYCE AKUMULATOROWE
NAC PIŁA NOŻYCE AKUMULATOROWE

Do prac w ogrodzie z pewnością nada się opcja o świetnych parametrach roboczych

Kolejnym kluczowym aspektem jest sprawdzenie czy dana pilarka łańcuchowa jest w stanie poradzić sobie z cięciem bardzo grubych gałązek czy może, po prostu, wybrana przez nas opcja nie będzie w stanie poradzić sobie z cięciem obiektów drewnianych o grubości większej niż, na przykład, 15 mm. 

Zweryfikowanie więc parametrów roboczych to sprawa bardzo ważna, bo bez tego wybierzemy produkt charakteryzujący się zbyt słabą pracą działania. A to przecież znacznie utrudni pracę, jeśli napotkamy na naszej drodze grubsze gałęzie. Jeśli chodzi o dokładne parametry, to zaleca się wybierać nożyce zdolne ciąć drewno o grubości chociażby 18 mm.

Pilarka elektryczna na wysięgniku, spalinowa, czy może akumulatorowa piła?

Kolejnym elementem wartym rozważenia jest sposób zasilania naszej pilarki. Otóż przede wszystkim bardzo ważne jest upewnienie się, że wybierzemy urządzenie dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Zależy nam na sporej mocy i niewielkiej cenie? Najlepszym rozwiązaniem będzie piła spalinowa. Przeszkadza nam duży hałas, ale dalej chcemy mieć dosyć dużą moc w nieznacznie większym budżecie? Zasilanie przewodowe pilarki elektrycznej będzie najlepsze.

Jednakże, trzecią opcją, o której mówi się coraz więcej w obecnych czasach, to piły łańcuchowe do gałęzi zasilane akumulatorowo. Bezprzewodowe elektronarzędzia to świetna alternatywa, która łączy w sobie niesamowity komfort wraz ze stosunkową lekkością. Ponadto, urządzenia tego typu gwarantują nam możliwość pracy nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. A to, w wielu sytuacjach czy też w pracy we własnym ogrodzie, jest kluczowe.

PIŁA ŁAŃCUCHOWA DO GAŁĘZI PILARKA NA WYSIĘGNIKU
PIŁA ŁAŃCUCHOWA DO GAŁĘZI PILARKA NA WYSIĘGNIKU

STANLEY PIŁA ŁAŃCUCHOWA
STANLEY PIŁA ŁAŃCUCHOWA NA WYSIĘGNIKU AKU 4Ah 18V

Do cięcia gałęzi bardzo ważne jest też wyposażenie 

Kolejny kluczowy czynnik wskazujący czy mamy do czynienia z produktem dobrym czy nie, czyli wyposażenie. Akcesoria dodatkowe i szereg różnorodnych gadżetów znacznie poprawi atrakcyjność wybranego przez nas sprzętu z kilku, tak naprawdę bardzo ważnych, powodów. Przede wszystkim znacznie ułatwi to pracę, ale też da pewność, że nie będziemy musieli dokupować kolejnych akcesoriów, aby po prostu skorzystać z piły. 

Przykładem wartym odnotowania są tutaj ładowarki i akumulatory, które będą nieodzownym elementem naszego sprzętu pracującego bezprzewodowo. Ponadto warto też pamiętać, że powinniśmy sprawdzić czy producent jest w stanie zaoferować nam dodatki jak, chociażby, dodatkowa walizka czy też akcesoria w postaci nasadki do cięcia drewna grubszego. Przy tym warto pamiętać o wyposażeniu się w bardzo dobrą ostrzałkę do łańcuchów. Sprawdź jak naostrzyć łańcuch do piły. Inne ciekawe elementy w postaci osłony prowadnicy czy też klucza do montażu elementów będą równie istotne.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz znasz cechy pilarek, dzięki którym żadna gałąź nie będzie dla ciebie wyzwaniem

Pilarka łańcuch na wysięgniku 18V DeWalt DCMPS567N to zdecydowanie numer jeden dzisiejszego rankingu nie tylko ze względu na świetne parametry, ale też na trwałość wykonania i funkcjonalność. Automatyczne smarowanie zapobiegające uszkodzeniu sprzętu, ale też i szereg innych przemyślanych elementów konstrukcyjnych sprawia, że model ten jest zdecydowanym faworytem u wielu ogrodników.

Pamiętajmy natomiast, że to nie jedyna opcja warta rozważenia. Wiele ciekawych alternatyw oferuje nam powyższy ranking. Jeśli poszukujemy produktu o znacznie większej regulacji zakresu pracy czy po prostu wolimy opcję tańszą, ale o większej mocy i z zasilaniem przewodowym, to z pewnością takie opcje znajdziemy – szczególnie, jeśli uwzględnimy podane wskazówki w naszych prywatnych poszukiwaniach. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/pilarka-tarczowa-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka piła elektryczna na wysięgniku będzie najlepszym wyborem
Average rating:  
 0 reviews