Jaki opryskiwacz spalinowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy opryskiwacz spalinowy plecakowy? Sprawdź opinie oraz ranking opryskiwaczy i dowiedz się który opryskiwacz spalinowy wybrać w 2024 roku!

Ochrona roślin przed szkodnikami czy też przed chorobami i innymi problemaycznymi kwestiami to praca, o której nie może zapomnieć żaden ogrodnik. Opryskiwanie flory ma za zadanie chronić nasz ogród i zapewnić zdrowy i bezpieczny wzrost. A to później odpłaci się przepięknym widokiem i zdrowymi roślinami. Jednakże, opryskiwacz ręczny to urządzenie, które jest tanie, to nie pozwala nam wydajnie i łatwo rozpylać preparaty na większy opraw roślin czy też upraw. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bass BP-8622

9.9

Tania

Riwall 14L

9.8

Droga


Makita PM7651H

9.8

Droga


Yato YT-86240

9.7

Tania


Demon M83220

9.6

Tania

Hecht HECHT459

9.5

Średnia


Z tego względu rozwiązania oferujące jednostkę spalinową mogą nam znacznie ułatwić oprysk i zadbają o znacznie większy zasięg pracy. Znalezienie jednak produktu idealnego to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy nasza wiedza na temat opryskiwaczy spalinowych nie jest tak obszerna jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Na szczęście w dzisiejszym artykule omówimy najistotniejsze kwestie związane z wyborem właściwego produktu.

Poniższa treść to nie tylko wskazówki i porady zakupowe związane z wybraniem najwłaściwszej opcji. Aby rozpylić ciecz potrzebujemy urządzenia o odpowiednim ciśnieniu roboczym, a na to wpływ będzie mieć moc silnika. Ponadto, komfort posługiwania się produktem też jest kluczowy – tak jak i pojemność zbiornika i dostosowanie produktu do wielkości obszaru. 

Ranking opryskiwaczy spalinowych w 2024 roku otwiera jedna z najatrakcyjniejszych opcji, mianowicie Bass BP-8621 14 l

 

Bass BP-8621 14 l

Na pierwszym miejscu znalazł się produkt firmy Bass Polska, a więc propozycja od rodzimego producenta. Zbiornik o klasycznej pojemności 14 litrów w połączeniu z dobrymi parametrami roboczymi i specyfikacją sprawia, że model BP-8621 to z pewnością jedna z ciekawszych opcji, jeśli zamierzamy opryskiwać średniej wielkości obszary.

Produkt oferuje silnik, który kręci się do 7500 obrotów na minutę i ma moc 2,13 KM. To przekłada się na wydajność na poziomie 3 litrów na minutę lub, w przypadku granulatu, 3,7 kg na minutę. Sprzęt ma ponadto deklarowaną odległość zraszania 11 metrów, co nie jest najwyższym wynikiem, ale bez wątpienia pomoże rozpylić preparat ogrodniczy na dosyć dużym obszarze. 

Produkt należy do grupy urządzeń nieco lżejszych. Jego waga to “tylko 10 kg”, co może pozytywnie wpłynąć na użytkowanie sprzętu przez długi czas. Warto jednak zauważyć, że jeśli wolimy opcję jeszcze lżejszą, to tylko i wyłącznie jeśli zdecydujemy się na dobry opryskiwacz plecakowy akumulatorowy.

 • Stosunkowo niska waga;

 • Gwarantuje dodatkowe uszczelki, zakrętki i masy;

 • Dosyć spora wydajność;

 • Niska cena.

 • Przeciętna odległość zraszania.

Alternatywny opryskiwacz spalinowy plecakowy warty rozważenia to Makita PM7651H 15 l

Makita PM7651H 15 l

Alternatywą dla polskiej oferty będzie ta przygotowana przez Japończyków. Model PM7651H od Makity charakteryzuje się znacznie wyższą wydajnością, jest w stanie zagwarantować o wiele dalszy zasięg oprysku, a przy tym silnik jest mocniejszy i trwalszy, przez co nawet bardzo długa praca nie sprawia mu problemu. Wiąże się z tym jednak znacznie wyższa cena.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że produkt oferowany przez Makitę wyposażony jest w jednostkę o pojemności 75,6 cm3, co generuje moc na poziomie 2,7 kW. Oznacza to, że sam silnik produkuje prawie 4 KM mocy. Dzięki temu model osiągnmął prędkość strumienia powietrza na poziomie 85 m/s, co daje wydajność 14,1 m3 na minutę. Innymi słowy, produkt pozwala nam opryskać bardzo duży obszar.

Produkt zasilany jest paliwem E95, a więc bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z eksploatacją. Problematyczna może jednak okazać się waga – samo urządzenie to aż 14 kg. Jako elementy dodatkowe i akcesoryjne otrzymujemy jednak bardzo ciekawe dodatki jak, na przykład, szereg rur o różnej długości i o różnych kształtach, zestaw opasek zaciskowych, a także wężyk i klucz montażowy czy też butelkę na olej. 

 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Duży maksymalny zasięg oprysku;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Ciekawe akcesoria w cenie.

 • Dosyć dużo waży;
 • Bardzo wysoka cena.
 •  

Yato YT-86240 20 l to kolejna ciekawa opcja, którą warto rozważyć 

Yato YT-86240 20 l

Yato to firma mniej znana od Makity, aczkolwiek oferuje nam bardzo dobre parametry przy stosunkowo niskiej cenie. Nadzwyczaj ważną zaletą jest tutaj, chociażby, niezwykle wielka pojemność zbiornika na preparat, a także dobre parametry robocze. I choć waga nie jest tutaj atrakcyjna, to bez wątpienia odpowiednio skuteczna ochrona roślin i szybkość pracy to wynagradza.

Plecakowy opryskiwacz spalinowy przygotowany przez Yato oferuje nam bardzo dużą moc silnika – wynosi ona aż 2,13 kW. Przekłada się to na akceptowalny zasięg oprysku na poziomie 12 metrów i wydajność wynoszącą 17 m3 na minutę. Co ciekawe, jednostka generuje takie osiągi przy zastosowaniu niewielkiej pojemności, bo tylko 41,5 cm3. Daje to szansę na niskie zużycie paliwa, a więc mniejsze koszty eksploatacyjne.

Opcja jest bardzo tania, i podobna do innego modelu, mianowicie yato yt-85140, co bez wątpienia będzie zaletą dla niejednego użytkownika. Należy jednak pamiętać, że kultura pracy tego silnika nie jest tak dobra jak u konkurencji – silnik jest głośny i dosyć mocno wibruje. 

 • Bardzo niska cena;

 • Dosyć dobre parametry robocze;

 • Bardzo duży zbiornik;

 • Niskie koszty eksploatacyjne.

 • Niska kultura pracy;
 • Duża waga.
 •  

Najlepszy opryskiwacz spalinowy musi oferować świetną wydajność, dlatego Demon M83220 14 l to opryskiwacz plecakowy spalinowy, który przypadnie nam do gustu 

Demon M83220 14 l

Model M83220 charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem i świetnymi parametrami. Ponadto, bogate elementy dodatkowe w połączeniu z niską ceną sprawiają, że przygotowany przez markę Demon opryskiwacz jest jednym z najatrakcyjniejszych produktów obecnie dostępnych na rynku.

Przede wszystkim zacznijmy od podstaw, a mianowicie od specyfikacji. Model ten oferuje nam obroty silnika na poziomie 8000 RPM, co przekłada się na moc wystarczającą do opryskiwania powierzchni znajdującej się 11 metrów od lancy. Nie jest to najwyższa wartość na rynku, aczkolwiek bez wątpienia wystarczy to w większości ogródkowych prac. Zaletą tego wyboru jest jednak waga – „tylko” 12 kg to świetna wiadomość dla ludzi, którzy pragną lekkiego i komfortowego w użytkowaniu produktu.

W walce ze szkodnikami możemy zastosować parę końcówek, które dostępne są w zestawie. Ważną wiadomością jest fakt, że mamy tutaj do czynienia z aplikatorem, dzięki czemu granulat będziemy mogli znacznie łatwiej rozprowadzać. Samo urządzenie oferuje klasyczny zbiornik na preparat opryskujący – czternaście litrów. 

 • Bardzo niska cena;

 • Stosunkowo mała waga;

 • Dodatkowy aplikator na granulat;

 • Możliwość regulacji zakresu strumienia.

 • Przeciętny zakres opryskiwania.

Rzecz jasna najlepszy produkt ma mocny silnik, a więc sprawdź Hecht HECHT459 14 l

Hecht HECHT459 14 l

Opryskiwacz spalinowy marki Hecht ma nam do zaoferowania produkt, który w pewnych kwestiach jest kompromisem pomiędzy nadzwyczaj wydajnymi produktami, a budżetowymi rozwiązaniami. Mamy tutaj model 459, który ma zamontowany jednostkę o pojemności 59,2 cm3. Gwarantuje to moc na poziomie 3,6 KM, co jest bez wątpienia wynikiem satysfakcjonującym. To, co jednak zaskoczy niejednego użytkownika, to ogromny wręcz zasięg opryskiwania i bardzo mała waga. To dzięki tym parametrom mamy do czynienia z bardzo efektownym rozwiązaniem.

Produkt oferuje nam mocną i trwałą jednostkę spalinową, która generuje 3,6 KM mocy. Jest to jak najbardziej wysoka wartość i przekłada się na nadzwyczaj duży maksymalny zasięg natrysku – aż 16 metrów. W połączeniu z wysokim wydatkiem cieczy, wydajność wynosi nawet do 1060 m3 na godzinę, czyli niecałe 18 m3 na minutę.

Ponadto, sprzęt jest bardzo lekki jak na charakterystykę opryskiwaczy spalinowych. 10,5 kg to tak naprawdę bardzo niewiele. W połączeniu z funkcją regulowania dozowania cieczy w celu dostosowania prędkości pracy, opryskiwacz ten to jeden z najciekawszych obecnie produktów na rynku. Niestety, kosztuje on całkiem sporo, co może skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów.

 • Niska waga;

 • Bardzo wysoka wydajność i maksymalny zasięg natrysku;

 • Duża moc;

 • Regulacja dozowania cieczy.

 • Wysoka cena;
 • Przeciętne wykonanie elementów z tworzywa sztucznego.
 •  
 •  

Dalej nie wiesz jaki produkt najlepiej wybrać? Należy sprawdzić opinie opryskiwaczy spalinowych, parametry robocze, a także aspekty poprawiające komfort i wiele innych!

Znalezienie opcji idealnej to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli nasza wiedza o opryskiwaczach przenośnych jest niewielka. W takiej sytuacji możemy albo polegać na rekomendacjach ekspertów albo po prostu wybrać produkt najpopularniejszy, a więc najczęściej wybierany przez użytkowników. Jednakże, w żadnej sytuacji nie będziemy mieć pewności, że propozycja przez nas wybrana będzie charakteryzować się odpowiednimi dla nas parametrami.

Z tego względu trzecim wyjściem z tej sytuacji jest wzięcie spraw w nasze ręce i rozpoczęcie własnych poszukiwań produktu idealnego. Choć wydaje się to bardzo trudnym zadaniem, to można dosyć prosto i szybko określić czy dany model będzie dla nas odpowiedni czy nie. Do tego potrzebne jest określenie tego jak dużą powierzchnię będziemy musieli zabezpieczyć, ale też jaki kształt działki posiadamy. Przede wszystkim rzeczą najważniejszą przed wyborem właściwego produktu jest uwzględnienie w poszukiwaniach kwestii związanej z mocą sprzętu i wydatkiem cieczy.

Nie mniej istotną rolę odegra maksymalny zasięg opryskiwacza. Warto też zauważyć, że funkcje usprawniające użytkowanie produktu będą nadzwyczaj ważne. Mowa tutaj o niskiej wadze, ale też o tym czy szelki są wypełnione miękkim materiałem i czy nie wbijają się w nasze barki. Warto też sprawdzić kwestie związane z kosztami eksploatacyjnymi czy po prostu przyjrzeć się pojemności zbiornika. Ciekawych informacji udziela również poniższy artykuł:

https://www.narzedzia.pl/artykuly/opryskiwacz-do-ogrodu-jak-wybrac-najlepszy,7282.html

Opryskiwacz spalinowy

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc i wydajność urządzenia

Produkty spalinowe mają to do siebie, że nie są tak ciche jak odpowiedniki akumulatorowe czy, oczywiście, ręczne. Aczkolwiek z uwagi na moc, jaką generują, ten typ opryskiwaczy spalinowych jest bez wątpienia najwydajniejszy i najmocniejszy. A to oznacza, że sprzęt idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie szybka i wydajna praca jest najważniejsza.

Hecht HECHT459 14 l
Hecht HECHT459 14 l

Warto jednak zauważyć, że różnica między jednym opryskiwaczem zasilanym benzyną a drugim może być diametralna. Do tego stopnia, że opcja słabsza będzie nawet i dwukrotnie mniej efektywna w natrysku niż model mocniejszy. Dlatego moc sprzętu i połączona z tą wartością wydajność jest kluczowa.

Wyrażana w kilowatach bądź koniach mechanicznych moc urządzenia ma przede wszystkim za zadanie określić jak silna jest jednostka. To natomiast połączone jest z ilością preparatu wydalanego na minutę. Określamy w ten sposób wydajność. Jeśli chodzi o dokładne liczby, to urządzenie powinno mieć moc nie mniejszą niż 2 KM, dzięki czemu wydajność produktu będzie na poziomie przynajmniej 13-14 m3 na minutę.

Opryskiwacz spalinowy 20l, 14 l, a może 12 l? Pojemność nie bez znaczenia

Następnym kryterium pozwalającym ocenić atrakcyjność danego sprzętu w stosunku do naszych preferencji i wymagań jest pojemność zbiornika. Choć ten parametr nie wydaje się tak istotny, to tak naprawdę wpływa na wiele różnych aspektów użytkowania sprzętu – począwszy od długości pracy bez potrzeby robienia przerwy w celu uzupełnienia zbiornika, a skończywszy na wadze i wygodzie użytkowania.

Duży zbiornik wybierany powinien być w przypadku dużych powierzchni, bo pozwoli to na znacznie dłuższą pracę na jednym zbiorniku i ograniczymy ilość przerw do minimum. Zwiększy to jednak wagę całego zestawu, przez co taki produkt powinien też mieć znacznie lepsze (grubsze, miększe, a także trwalsze) szelki. Z tego powodu zbiorniki o pojemności 15 litrów lub większe będą dla bardziej wprawionych ogrodników z większymi ogrodami idealne. 

Yato YT-86240 20 l
Yato YT-86240 20 l

Mniejsze natomiast areały nie wymagają ciężkiego i ogromnego produktu. W takich sytuacjach bardziej kompaktowe rozwiązania, gdzie zbiornik ma pojemność 12 l czy nawet i 10 l będą znacznie ciekawsze. Głównie ze względu na mniejszą wagę produktu czy większą kompaktowość.

Makita PM7651H 15 l
Makita PM7651H 15 l

Najlepsze opryskiwacze oferować będą też bogate wyposażenie

Kolejnym elementem mającym niebagatelny wpływ na jakość urządzenia i jego atrakcyjność to wyposażenie. Nie będziemy przecież cieszyć się ze sprzętu, który nie jest w stanie wykonać podstawowych zadań z uwagi na to, że brak mu odpowiedniej końcówki, przejściówki czy też innego akcesorium. Ponadto, wyposażenie dodatkowe nie raz udowodniło, że może w znaczny sposób usprawnić korzystanie z urządzenia.

Z tego względu bardzo istotne jest przede wszystkim wybranie sprzętu, który poza imponującymi parametrami i świetną specyfikacją będzie też w stanie zagwarantować nam ciekawe akcesoria jak, na przykład, dodatkowe uszczelki, zakrętki, czy też zestaw kluczy wymagany do obsługi urządzenia. Poza tym, opryskiwacz powinien być wyposażony w komplet dysz, rurek i złączek. Nie mniej ważne będą opaski zaciskowe czy też dostosowany do rozmiaru otworu zbiornika lejek.

Funkcjonalność i komfort to kolejne kluczowe aspekty, które powinniśmy sprawdzić 

Kolejnym istotnym elementem podczas szukania produktu idealnego jest funkcjonalność. Ciekawe opcje mogą w bardzo prosty sposób ułatwić użytkowanie opryskiwacza i sprawić, że wybrany przez nas produkt będzie gwarantował znacznie bardziej komfortową pracę i, co ważniejsze, poradzi sobie przy nawet najbardziej wymagających zadaniach.

Funkcjonalność to, między innymi, możliwość regulowania wydatku cieczy, co znacznie poprawia precyzję opryskiwania miejsc trudniej dostępnych. Oprócz tego, bardzo ważne jest, aby opryskiwacz został wyposażony w specjalne systemy informujące nas o zbyt niskim poziomie paliwa czy też oleju. Nie mniej ważna kwestia to cicha praca, bo przecież długie przebywanie obok urządzenia o niskiej kulturze pracy nie będzie zalecane.

Warto też zauważyć, że silnik spalinowy jest dosyć ciężki, więc im mniejszy ciężar całego zestawu, tym łatwiej będzie pracować nawet przez parę godzin. Z tego powodu warto przyjrzeć się propozycjom, gdzie waga wynosi nie więcej niż 12 kg.

Demon M83220 14 l
Demon M83220 14 l

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz już wiesz jaki opryskiwacz spalinowy będzie najwłaściwszy!

Bass BP-8621 14 l to bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku w 2024 roku i bardzo dobry opryskiwacz spalinowy z uwagi na dosyć niską wagę, wysoką moc, a także atrakcyjne dane techniczne. Sama specyfikacja jest nader dobra, a to świadczy o prawidłowej konstrukcji sprzętu i jego sprawnym działaniu. Potwierdzeniem tego są liczne pozytywne wypowiedzi użytkujących.

Jeśli jednak potrzebujemy urządzenia znacznie większego, a co za tym idzie opryskiwacz będzie cięższy, a system nośny będzie musiał być nieco lepiej wykonany, to warto rozejrzeć się za urządzeniami 20 litrowymi bądź też alternatywami, które zamiast formy plecaka są po prostu skonstruowane jako sprzęt na kołach. Oprócz tego, pamiętajmy też, że użytkownicy stosują różne nawozy do trawy czy też inne preparaty chroniące, dlatego kompatybilność z taką formą produktu jest kluczowa. Warto jednak zawsze mieć na względzie wytyczne i wskazówki, bo to właśnie dzięki nim będziemy w stanie wybrać produkt idealny. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki opryskiwacz spalinowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews